کتاب استاندارد ISO 9001: 2015 منتشر گردید

کتاب استاندارد ISO 9001: 2015 منتشر گردید

کتاب استاندارد ISO 9001: 2015 منتشر گردیدReviewed by مدیر پورتال on Mar 6Rating:

به گزارش خبرگزاری دانشجو، به نقل از روابط عمومی انجمن علمی استاندارد ایران، دکترعلی جلالی عضو هیئت مدیره انجمن علمی استاندارد ایران گفت: با توجه به انتشار نسخه جدید ISO 9001:2015 در سپتامبر سال 2015 میلادی توسط سازمان جهانی استاندارد و با توجه به اینکه بروزرسانی سیستم مدیریت کیفیت در دنیای کسب و کار امروز امتیازی جهانی محسوب می شود، ویرایش قبلی این استاندارد یعنی ISO 9001:2008 از سپتامبر سال 2018 از اعتبار ساقط خواهد گردید.

این مدرس بین المللی در حوزه استاندارد، در پاسخ به این سوال که چقدر این استانداردها در ایران اثر بخش بوده است، گفت: متاسفانه در زمینه استانداردسازی در ایران به خوبی فرهنگ سازی نشده است و وجهه ی کسب و کار جای وجهه ی علمی استاندارد را گرفته است.

جلالی اظهار داشت: که متاسفانه بسیاری از سازمان ها صرفا به دنبال اخذ گواهینامه می باشند و به پیاده سازی اثربخش آن و استفاده از مزایای استاندارد توجه بهینه ندارند . وی همچنین اظهار امیدواری کرد که با برداشتن تحریم های سازمانهای اعتباردهی اروپایی مانند UKAS، امید است که شاهد پیشرفت های روزافزون در این زمینه باشیم.

بی

کتاب سیستم مدیریت کیفیت، ترجمه علی جلالی همراه با متن انگلیسی و الزامات  ویرایش 2015 در مقایسه با 2008 با رنگ آبی نشان داده شده است  که راهنمایی برای آگاهی از ویرایش جدید سیستم مدیریت کیفیت می باشد. برطبق این ویرایش ، تفکر مبتنی بر ریسک، یک سازمان را قادر به تعیین عواملی می سازد که می تواند موجب انحراف فرآیندها و سیستم مدیریت کیفیت آن از نتایج طرح ریزی شده شود و آنها را در موقعیت کنترل پیشگیرانه برای به حداقل رساندن اثرات منفی و ایجاد حداکثر استفاده از فرصت ها برای رشد خود قرار دهد.

تحقق مستمر الزامات و پرداختن به نیازها و انتظارات آینده، در یک محیط به‌طور فزاینده پویا و پیچیده چالشی را برای سازمان ایجاد می‌کند. برای دستیابی به این هدف، سازمان ممکن است دریابد که علاوه بر اصلاح و بهبود مستمر، انجام اشکال مختلف بهبود از قبیل پیشرفت ناگهانی منجر به تغییر، نوآوری و سازماندهی مجدد ضروری است. این کتاب در 147 صفحه و به صورت رنگی به چاپ رسیده است.

کتاب سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2015

جهت تهیه این کتاب می توانید با آقای میثم توکلی از طریق ایمیل tavakoli_das@yahoo.com در تماس باشید.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

1 دیدگاه

  1. حسن نجومی گفت:

    سلام
    واقعا کتاب خوبیه
    تشکر از آقای دکتر جلالی
    تشکر از سایت شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت دانشجو