قرص گاباپنتین

قرص گاباپنتین

قرص گاباتین

قرص گاباتین

قرص گاباپنتینReviewed by Soha rajaei on May 19Rating: 4.0قرص گاباپنتینقرص گاباپنتین چیست، کپسول گاباپنتین رازک 100،خواص قرص گاباپنتین رازک 100،مقدار مصرف گاباپنتین 100،ایا کپسول گاباپنتین مسکن است،عوارض قطع گاباپنتین

گاباپنتین یک داروی ضد صرع می‌باشد. اعصاب بدن را که باعث تشنج و درد می‌شوند تحت تاثیر قرار می‌دهد. این دارو استفاده‌های دیگری از جمله کاهش درد، به‌خصوص دردهایی با منشا عصبی دارد. این دارو در بزرگسلان برای بهبود دردهای عصبی، که توسط ویروس زونا ایجاد می‌گردد، استفاده می‌شود. از گاباپنتین اخیرا جهت پیشگیری از سردردهایی که به دلیل میگرنی ایجاد می‌شوند نیز استفاده می‌شود. برخی معتقدند که در اختلالات دو قطبی نیز از این دارو استفاده میشود.

قرص گاباتین

قرص گاباتین

تداخل قرص گاباتین با دیگر دارو ها

بر روی توانایی فکر کردن یا واکنش نشان دادن فرد، تاثیر می گذارد و اگر قصد انجام کاری را داریدکه نیاز به هوشیاری دارد مراقب باشید.

از مصرف داروی معده ۲ ساعت قبل و بعد از مصرف قرص گاباپنتین، خودداری نمائید. همچنین از مصرف الکل همزمان خودداری کنید چرا که می‌تواند برخی عوارض جانبی را ایجاد کند.

پیش از مصرف گاباپنتین چه مواردی را باید با پزشک درمیان بگذارید؟

در صورت حساسیت داشتن به گاباپنتین نباید این دارو از مصرف آن خودداری کنید.

در صورت ابتلا به بیماری‌های زیر، پزشک خود برای مصرف این دارو در جریان بگذارید:

– بیماری قلبی و کبدی و بیماران مبتلا به RLS.

قرص گاباتین

قرص گاباپنتین

گاباپنتین را چگونه مصرف کنید؟

گاباپنتین را دقیقاً بر طبق نسخه پزشک مصرف کنید. از مصرف کمتر یا بیشتر دارو یا مصرف به مدت طولانی‌تر خودداری نمائید. دقیقاً با توجه به نسخه عمل کنید.

از مصرف مارک Horizant داروی گاباپنتین در روز خودداری نمائید. برای بهترین نتیجه، مارک Horizant را در ساعت ۵ بعدازظهر به همراه غذا مصرف کنید.

مارک Neurontin داروی گاباپنتین را می‌توان با غذا یا بدون غذا مصرف کرد.

اگر قرص را نصف کرده و مصرف می‌کنید، نیمه دیگر را در دوز بعدی مصرف کنید. هر قرصی که دو نیم شده باید در اولین فرصت ممکن و ظرف چند روز بعد مصرف شود.

شکل شربتی دارو را با پیمانه یا قاشق مخصوص اندازه‌گیری نمائید و از قاشق‌های معمولی استفاده نکنید. اگر ابزار اندازه‌گیری ندارید، از داروخانه آن را تهیه کنید.

بدون مشورت با پزشک حتی اگر احساس می‌کنید که حال‌تان خوب شده، مصرف گاباپنتین را قطع نکنید. در صورت قطع کردن ناگهانی مصرف گاباپنتین احتمال حمله‌ها بیشتر می‌شود.‌ گاباپنتین را باید به تدریج و هر بار با مصرف کمتر و کمتر قطع کنید.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت دانشجو