قرص گاباتین

قرص گاباتین

قرص و کپسول گاباتین

قرص گاباتین چیست

قرص گاباتینReviewed by محمد نظری زاده on Apr 14Rating:

افرادی که قرص گاباتین می خوردند افرادی هستند که معمولا صرع را تجربه کرده اند یا همیشه با آن درگیر هستند. البته افرادی هم که دردهای عصبی دارند خصوصا سر درد و یا افرادی که تشنج دارند قرص گاباتین را به خوبی می شناسند.

بررسی قرص گاباتین

برای دانش بیشتر درباره گاباپنتین و قرص گاباتین اینجا را بخوانید تا اطلاعات کامل انواع کپسول و قرصهای مرتبط را ببینید.

گاباپنتین  به صورت کپسول ۱۰۰ میلی گرمی مصرف شده و از راه کلیه دفع می شود. از این رو ممکن است برای افرادی که دچار ناراحتی‌های کلیوی می‌باشند مناسب نباشد.

همچنین در صورت نشناختن کپسول گاباتین و اینکه قرص گاباتین چیست اینجا را مطالعه کنید.

گابانتین 300 میلی گرم یک کپسول است که پزشکان تجویز می کنند برای جلوگیری از تشنج استفاده می شود. این دارو متعلق به کلاسی از داروهای ضد تشنج است. علاوه بر تشنج، گابانتین 300 MG و کپسول آن نیز برای درمان گرگرفتگی، سندرم های پا مانند (RLS) و نورالژی و پس از آن استفاده می شود. درمان با این دارو درد عضلانی در بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می دهد و مواد شیمیایی و عصب های این درد را  متشنج می نماید. گابانتین 300 میلی گرم کپسول در فرم کپسول، قرص یا محلول یافت می شود و می تواند در ترکیب با سایر داروها استفاده شود. نام تجاری دیگر این دارو Neurontin است که می تواند به بزرگسالان و کودکان (حداقل سه سال) داده شود. اگر چه همان نوع، یک جایگزین را برای دیگری جایگزین نکنید، فقط از نام تجاری استفاده کنید که توسط دکتر شما مشخص شده است.

در حالی که تحت داروهای گابانتین 300 MG Capsule توصیه می شود از فعالیت هایی که ممکن است شامل بلند کردن اجسام سنگین یا رانندگی به عنوان عوارض جانبی این دارو باشد اجتناب از احساسات شدید ، خواب آلودگی، کند شدن مهارت های شناختی و سرگیجه باشد. دیگران شامل مشکلات مربوط به هماهنگی، مشکلات گفتاری، حالت تهوع، لرزش، دید دوگانه یا حرکات ناگهانی پرشده است. اگر این اثرات با گذشت زمان، فورا به پزشکتان اطلاع دهید، باقی می ماند. عوارض جانبی جدی ممکن است شامل خشم، بی حسی، بی خوابی، بثورات پوستی. واکنش آلرژیک به گابانتین 300 MG کپسول به نام سندرم حساسیت ضد تشنج می تواند مرگبار باشد.

گاباپنتین 400 میلی گرم

یکی از شرکتهایی که این دارو را تولید می کند مرهم دارو است ، طبق بررسی های پزشکان این محصول مجوز دار بوده و تاثیر خوبی بر روی بیماران نیازمند داشته.

در انتها لازم است بدانید این دارو عوارض دارد که به آنها اشاره می کنیم:

عوارض گاباتین

تورم دستها , تورم در موچ پا, برجستگی در پاها و نشانه های عفونت مانند تب و سرفه و گلو درد طولانی مدت. در صورتی که فرد هر یک از این علائم و نشانه ها را در خود مشاهده نمود, باید سریعا به متخصص مراجعه کند. علاوه بر موارد بیان شده, تب غیر طبیعی, تورم غدد, زردی پوست و چشم, خستگی غیر طبیعی, تیره شدن ادرار, تغییر در مقدار ادرار و درد قفسه سینه از جمله عوارض جانبی نادر گاباپنتین می باشند که در صورت مشاهده هر یک از آن ها نیز باید فورا به پزشک مراجعه شود.

برای کاهش درد های خود می توانید با مطالعه این مطلب درد های خود را کاهش دهید، طرز استفاده از چسب درد

برای مطالعه ی مورد مشابه صرع ، تشنج و قلب درد عصبی به صفحات مرتبط با آن بروید.

با سایت دانشجو دانش خود را بیشتر کنید.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت دانشجو