قرص انگل

قرص انگل

قرص انگل

قرص انگل

انگل چیست

قرص انگل

قرص انگل

انگل به موجودی که برروی یا داخل بدن موجود زنده دیگری زندگی کرده و از آن تغذیه میکند گفته می‌شود.
انواعی که در داخل بدن میزبان زندگی می‌کنند به نام انگل‌های درون‌زی ( Endoparasite )گفته می‌شوند که شایعترین آنها کرم‌های روده ای هستند .انواع آن عبارتند از:اکسیور،سرایت کرمک،تنیا ،لارو ،اسکاریس،بیماریزائی.
انگلهای روده‌ای معمولا تخم ها از طریق دهان خورده می شود یا با آب یا با غذا و یا با دست آلوده که این مساله شایع ترین در بین اطفال است که دستها ممکن است آلوده باشند و این دستها به دهان زده شود و بعد هم تخم انگل خورده شود که این تخم ها در داخل بدن پروسه ای را طی می کنند و  بسته به اینکه از کدام نوع انگل باشند جایگاه استقرارشان ممکن است که مقداری تفاوت داشته باشد .

تشخیص انگل

آزمایش مدفوع برای شناسایی انگل هامعتبر نیست چراکه انگل کرمک با آزمایش مدفوع مشخص و انگل ژیاردیا نیز با آزمایش مدفوع ممکن است قابل تشخیص نباشد.

انگل در کودکان

آلوده شدن بدن کودک با انگل ها یکی از مشکلات شایع در آنها است.واگیردار بودن این نوع از بیماری‌ ها باعث می ‌شود که کل خانواده نیز به شکلی درگیر بیماری شوند، از جمله این بیماری‌ ها می ‌توان به بیماری‌ های انگلی اشاره کرد.علائم در بین کودکان متفاوت است به طوری که  برخی انگل ‌ها همانند کرمک موجب خارش ناحیه ی مقعد می ‌شود یا کرم ‌های‌ آسکاریس علایمی نظیر بی ‌اشتهایی یا زیاده روی در خوردن، بداخلاقی و گاهی جاری شدن آب دهان و دندان قروچه در هنگام خواب را ایجاد می ‌کند.

 

انواع انگل های روده ای

انگلهای روده‌ای انواع گوناگون و با عوارض مختلف مشاهده می‌شوند که در ادامه به چند مورد مهم آنها میپردازیم.با استفاده از قرص انگل و تجویز پزشک از شر آن خلاص شوید.

اکسیور یا کرمک

قرص انگل

انگل

اکسیور بصورت انگل انسان در دیده می‌شود.علائم ابتلاء به این انگلدر اثر مهاجرت کرم ماده بارور از سوراخ مخرج به خارج ظاهر می‌شود.
در نتیجه خروج کرم و حرکت آن در ناحیه مقعد ایجاد تحریک و خارش جلدی می‌شود .

تنیا یا کرم کدو

قرص انگل

انگل

کرم کدو از راه خوردن گوشت نپخته و نیمه پخته گاو به انسان سرایت می‌کند.باعث بیماری طولانی است سبب میشود بیمار ناراحت و ضعف و کم ‌خونی شدید بگیرد.

 

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت دانشجو