آموزش محور بودن دانشگاهای کشور

آموزش محور بودن دانشگاهای کشور

آموزش محور بودن دانشگاهای کشورReviewed by مدیر پورتال on Nov 30Rating:

محمد نیمافر،عضو هیئت علمی دانشگاه در مازندران گفت: دانشگاه‌های کشور آموزش محور هستند، این در حالی است که دانشگاه باید پژوهش محور باشد.

وی تصریح کرد: بودجه‌های پژوهشی دانشگاه بسیار اندک بوده و امکانات مناسبی برای طرح های تحقیقاتی در اختیار دانشجویان و حتی اساتید دانشگاهی قرار نمی‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در کشورهای اروپایی اگر یک ماه دانشگاه تعطیل باشد، فعالیت صنعتی دچار اختلال می‌شود.

نیمافر در ارتباط با طرح‌های که به سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری ارائه می‌شود، گفت: یک چهارم طرح‌های قابلیت اجرایی دارد، بخشی از طرح‌های برای تکمیل شدن و تبدیل به تجاری سازی به مراکز رشد معرفی می شودند.وی با اعلام اینکه طرح های مناسبی به این مرکز ارائه می‌شود، افزود: مشکل کسانی که نسبت به ارائه طرح اقدام می کنند این است که نمی توانند کتابچه علمی ارائه دهند.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: برای رفع این نگرانی نخبگان مراکز رشد همکاری مناسبی با این پژوهشگران دارند.

وی با اعلام اینکه مهمترین دغدغه نخبگانی که به این سازمان مراجعه می‌کنند، هزینه بالای طرح های تحقیقاتی است، افزود: بسیج علمی و پژوهشی حمایت‌های مناسبی از نخبگان در برنامه کاری خویش دارد و چند سالی است که با این سازمان همکاری می‌‎کنم مشاهده می‌شود که این سازمان به صورت جدی از نخبگان و دارندگان طرح های مناسب حمایت ویژه دارد.نیما فر درباره قابلیت های مازندران برای توسعه بیان کرد: این استان در حوزه های مختلف قابلیت های زیادی دارد.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت دانشجو