تصمیم داریم به یاری خداوند و در جهت گسترش فعالیت های علمی خود در فضای مجازی مسابقات علمی در سایت دانشجو برگزار کنیم ، امید است همه دانشجویان عزیز از این فرصت استفاده کرده و با شرکت در این سری مسابقات توانایی علمی خود را محک بزنند ، در پایان هر مسابقه نیز هدیه ناقابلی در حد توان سایت دانشجو به نفرات برتر این مسابقات اهدا خواهد شد .

مسابقه برنامه نویسی آغاز مسیر جدیدیست که سایت دانشجو در آن گام نهاده است .

این مسابقه به زبان ++C برگزار میشود و با طرح ده سوال برنامه نویسی، مهارت های شرکت کنندگان را بهچالش خواهد کشید.  از حضور تمامی علاقمندان و آشنایان به زبان برنامه نویسی ++C در این رقابت استقبال میکنیم.

  • زمان برگزاری مسابقه هفته اول اسفند خواهد بود و در نهایت یک میلیون ریال به نفر اول اهدا می شود.
  • سوالات مسابقه صبح روز مسابقه در اختیار شما قرار خواهد گرفت و ۲۴ ساعت برای پاسخ دادن به آنها زمان خواهید داشت .
  • حضور در این مسابقه هیچ گونه محدودیتی ندارد و هر فرد میتواند با پر کردن فرم نام نویسی، اطلاعات لازم را جهت شرکت در مسابقه ثبت نماید.
  • اطلاعات تکمیلی پیرامون قوانین مسابقه، تاریخ و نحوه برگزاری آن از طریق اطلاعات فرم ثبت شده به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.
  • با توجه به اینکه مسابقه در انجمن های سایت دانشجو برگزار خواهد شد، باید قبل از ثبت نام در مسابقه یک نام کاربری در انجمن سایت دانشجو داشته باشید ، در صورتی که هنوز نام کاربری نساخته اید می توانید از طریق این لینک ثبت نام کنید .
  • قوانین مسابقه برنامه نویسی در این لینک موجود میباشد. لطفا قبل از آغاز مسابقه، قوانین را مطالعه نمایید.
  • برای اطلاع از زمان برگزاری مسابقه و دریافت کامپایلر اینجا کلیک کنید.
  • لیست حامیان مسابقه برنامه نویسی سایت دانشجو را از اینجا ببینید.

در صورتی که صاحب سایت و یا وبلاگ هستید میتوانید با اطلاع رسانی این رقابت برای کاربران خود ضمن حمایت از این حرکت علمی، زمینه شرکت آنان در این رقابت را فراهم نمایید. لازم به ذکر است در پایان رقابت با ذکر نام سایت های حامی از آنها تقدیر به عمل خواهد آمد .

هرگونه سوال، پیشنهاد و یا انتقاد در رابطه با این مسابقه را می توانید از طریق ایمیل Contest@daneshju.ir برای ما ارسال کنید .

مسابقه به این شکل آغاز میشود :
فصل امتحانات در یک دانشگاه فرا رسیده است و یکی از اساتید تصمیم گرفته برای برگزاری هر چه بهتر امتحانات دروس خود از یک برنامه نویس کمک بگیرد. اما از بخت بد خود به یک برنامه نویس کاملا حواس پرت برمیخورد. حضور این برنامه نویس در طول امتحانات مشکلات زیادی را برای استاد ایجاد میکند. استاد بیچاره که مورد تمسخر همکاران خود قرار گرفته تصمیم میگیرد بر سر تصمیم خود بماند و با اصلاح مشکلات ایجاد شده توسط برنامه نویس، در امتحانات ترم آینده نیز همین روش را دنبال کند.

بنابراین استاد لجباز از شما برنامه نویسان کمک خواسته تا مشکلات برنامه های نوشته شده توسط برنامه نویس اول را پیدا و رفع کنید. ضمنا استاد جایزه ای برای شخصی که بهترین عملکرد را داشته در نظر گرفته است. پس تلاش کنید تا به اصلاح ده برنامه داده شده به این جایزه دست پیدا کنید.

البته از آنجایی که استاد بیچاره از برنامه نویس اول به شدت ضربه خورده این بار سختگیر تر عمل میکند و برای اصلاح هر برنامه شروط خاصی هم در نظر گرفته است. پس سعی کنید با دقت و تمرکز در این رقابت شرکت کنید وگرنه ممکن است حتی با وجود رفع اشکالات برنامه امتیازی به شما تعلق نگیرد.

اولین شرط استاد برای استاندارد بودن این رقابت و شرایط برابر برای همه شرکت کنندگان برنامه ها را با کامپایلر ++Dev C که لینک دانلود آن را هم در اختیار شما خواهد گذاشت می سنجد. این شرط تنها برای احتیاط و جلوگیری از تفاوت کتابخانه های مورد استفاده توسط برنامه نویسان قرار داده شده است.

* مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.