تلفن های همراه ال‌ جی از فردا مشمول رجیستری می‌شوند

افزایش قیمت بیت کوین
ارزش بیت کوین مجددا صعود کرد!
بهمن 27, 1396
بیمارستان مورچه ها
ساخت بیمارستان توسط مورچه ها
بهمن 27, 1396

تلفن های همراه ال‌ جی از فردا مشمول رجیستری می‌شوند

الجی رجیستری شد

ال جی

تلفن های همراه ال‌ جی از فردا مشمول رجیستری می‌شوندReviewed by AmirAli Nouri on Feb 16Rating:

الجی هم شامل طرح رجیستری شد.

در آغاز شروع این طرح ابتدا برند اپل و در ادامه برندهای بلک بری ، موتورولا،گوگل و حال الجی شامل رجیستری شده اند.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه برند ال‌جی ۱۷ درصد بازار موبایل را دارد اعلام کرد که از فردا شنبه ٢٨ بهمن ماه تمامی گوشی‌های ال‌جی باید فرآیند ثبت شناسه گوشی در شبکه را طی کرده باشند.

دوست داران ال جی باید بدونند که این برند هم شامل رجیستری شده و باید شماره سریال گوشی شون رو در سامانه ثبت کنن

رجیستری ال جی

موبایل ال جی اندورید رجیستری

 

رئیس و مسئول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت:

برند اپل حدود ,١٠ درصد و برند ال‌جی،حدود ١٧ درصد بازار را در اختیار دارند و دو برند اصلی که به زودی مشمول طرح رجیستری خواهند شد سایر سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

نمایندگی موبایل ال جی می تواند گوشی شما را رجیستر کند.

قیمت گوشی ال جی ممکن است 1 تا 2 درصد با این کار افزایش پیدا کند، اما این کار برای کشور ما یک نیاز بود تا جلوی قاچاق گوشی گرفته شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون رجیستری روی چهار برند موجود در بازار شامل اپل، موتورولا، بلک بری و گوگل اجرا شده است، اعلام کرد که بیشترین تعداد گوشی‌هایی که در شبکه ثبت نشده، مربوط به اپل بود و بیش از ٣٠ هزار گوشی آیفون که از تاریخ اعلام شده در شبکه ثبت نشده بود، قطع شدند.

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد :

هم اکنون حدود سه هزار پیامک هشدار برای قطع رجیستری به دارندگان گوشی اپل که در شبکه ثبت نشده ارسال شده است. مشترکانی که نسبت به قطع گوشی خود یا پیامک‌های دریافتی در این زمینه شکایتی دارند می‌توانند با تماس با مرکز پاسخگویی طرح رجیستری ۰۹۶۳۶۶ مشکل احتمالی خود را حل کنند.

رئیس رگولاتوری مخابرات اعلام کرد که آمارها نشان می‌دهد که از میان تعداد گوشی‌هایی که در این بازه‌ی زمانی به دلیل عدم ثبت فرایند رجیستری قطع شده است حدود ٧٠ درصد، گوشی‌هایی بوده‌اند که به‌صورت غیرقانونی وارد بازار شده‌اند و تنها حدود ۳٠ درصد ممکن است به دلیل رفع مشکلات، به شبکه بازگردند.

واردکنندگان موبایل مکلف به عرضه بروشور رجیستری شدند

 سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور در اطلاعیه ای به واردکنندگان رسمی و غیر رسمی گوشی تلفن همراه، آن‌ها را مکلف کرده برای اطلاع‌رسانی خریداران از نحوه فعال‌سازی گوشی‌های موبایل، «بروشور تهیه شده توسط سامانه همتا» را به مشتران خود ارائه کنند.

در این ابلاغیه تاکید شده که اگر در این زمینه تعللی از سوی این شرکت‌ها رخ دهد، مجوزشان لغو خواهد شد.

در این طرح گوشی هایی که به صورت قاچاق و یا غیر قانونی وارد کشور شده اند،توسط اپراتور های تلفن همراه بلاک میشوند و امکان ارائه خدمات به آنها وجود ندارد.
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت دانشجو