برترین دانشگاههای دنیا در رشته برنامه‌نویسی

کارت دانشجویی بین‌ المللی،خدمتی نو
آذر 29, 1395
پذیرش دانشجوی ارشد بدون آزمون دردانشگاه شریف
آذر 30, 1395

برترین دانشگاههای دنیا در رشته برنامه‌نویسی

مهندسی کامپیوتر و برنامه‌نویسی یکی از پرشغل‌ترین رشته‌های دانشگاهی در جهان محسوب می‌شود و دانشگاه‌های برتر در این زمینه از کشورهای غیرمطرح هستند.

به نقل از دانشگاه هرالد، طبق آمار منتشر شده بیش از هفت میلیون آگهی استخدام در زمینه مهندسی کامپیوتر و برنامه‌نویسی در سال 2015 منتشر شده است و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سالهای آینده بیشتر شود.

بسیاری از دانشجویان رشته‌ مهندسی کامپیوتر که می‌خواهند در این زمینه قابلیت‌های خود را ارتقا دهند تصور می‌کنند که کشورهای مطرح در دیگر رشته‌های دانشگاهی، نظیر آمریکا و انگلیس در این رشته‌ هم بهترین هستند اما نکته جالب این است که اینگونه نیست.

طبق رده‌بندی منتشر شده توسط پایگاه هکربانک، بهترین دانشگاه‌ها در آموزش و تربیت برنامه‌نویسان به ترتیب در کشورهای روسیه، چین و ویتنام واقع شده‌اند.

براساس این رده‌بندی، دانشگاه ITMO روسیه، دبیرستان سان یات سن چین و دانشگاه هوچی‌مین ویتنام به ترتیب در رده‌های اول تا سوم قرار دارند و دانشگاه‌های برکلی کالیفرنیا و واترلو در کانادا در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در فرمول رده‌بندی هکربانک تعداد دانشجویان و بیشترین نمرات کسب شده توسط آنان معیار رتبه‌بندی بوده است.

نکته جالب توجه عملکرد بهتر یک دبیرستان چینی نسبت به تمام دانشگاه‌های آمریکا، اروپا، چین و هند بوده و موید این موضوع است که یادگیری برنامه‌نویسی عملا نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارد.

میانگین درآمد برنامه‌نویسان در مشاغلی که نیاز به مهارت‌های کُد زنی دارد سالانه بیش از 22 هزار دلار است و نیمی از مشاغلی که حقوق سالانه آنها بیش از 58 هزار دلار است، به مهارت‌های برنامه‌نویسی احتیاج دارند.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو