آغاز ثبت ‌نام اردوهای جهادی دانشجویی

توضیح جهاد دانشگاهی درباره “جشنواره کتاب سال فرهنگی دانشجویان”
خرداد 11, 1395
ایجاد دانشگاههای نسل سوم علوم پزشکی در کشور
خرداد 12, 1395

آغاز ثبت ‌نام اردوهای جهادی دانشجویی

علی ‌اکبر قائمی‌پور روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ثبت‌ نام دانشجویان در طرح اردوی جهادی به صورت اینترنتی تا اول تیر ماه آتی ادامه دارد.
وی فعالیت دانشجویان در این طرح را شامل سه گروه عمرانی، آموزشی و فرهنگی ذکر و بیان کرد: طرح در دهه آخر ماه مبارک رمضان و شهریور ماه اجرا می شود و اعزام به مناطق روستایی نیز در قالب یک تا دو هفته‌ است.
مسئول سازندگی بسیج دانشگاه فردوسی ادامه داد: در این چارچوب از افراد متخصص در حوزه های مختلف استفاده می شود و دانشجویان برای کسب تجربه بیشتر در این امور به متخصصان کمک می‌کنند.
وی همچنین گفت: اردوهای جهادی بطور معمول در طی سال اجرا می‌شوند و در همین راستا اردیبهشت‌ گذشته ‘طرح زکات علم’ با هدف برگزاری کلاسهای تقویتی برای دانش آموزان در مناطق محروم شهر مشهد مانند شهرک شهید رجایی برگزار شد.
قائمی پور همچنین به گسترش استفاده از شبکه های مجازی در بین جوانان اشاره و بیان کرد: برای حل این نوع مشکلات نیز تعدادی روانشناس و مشاور به مناطق محروم برای کاهش مشکلات ناشی از فضای مجازی اعزام شده اند.
وی در ادامه با اشاره به مشکلات عمرانی منطقه اسماعیل ‌آباد شهر مشهد نیز گفت: با توجه به وجود خرابی بسیار در خانه‌ها و منازل این منطقه هم ‌اکنون پروژه‌های عمرانی توسط دانشجویان در منطقه انجام می‌ شود.
مسئول سازندگی بسیج دانشگاه فردوسی افزود: دانشجویان می‌توانند تا اول تیر ماه به سایت اینترنتی بسیج دانشجویی دانشگاه به نشانی www.basfum.ir مراجعه و برای حضور در اردوی جهادی تابستان 95 ثبت‌ نام کنند.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو