آمار۶۰ درصدی افسردگی در بین دانشجویان کشور

تاسیس “بنیاد کسب و کار” در دانشگاه علم و فرهنگ
آبان 18, 1394
ثبت‌نام چهاردهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات از نیمه آذر
آبان 20, 1394

آمار۶۰ درصدی افسردگی در بین دانشجویان کشور

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس پژوهشی که در یکی از دانشگاه های کشور انجام شده، محیط دانشگاه و جمع دانشجویی از نشاط کافی برخوردار نیست و نتیجه حاصل از این پژوهش بیانگر این است که60 درصد ازدانشجویانی که موردپژوهش قرارگرفتند، نشانه هایی از افسردگی داشتند.

حسام الدین علامه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: باید برای ایجادنشاط حلال در بین دانشجویان بکوشیم و برگزاری جشنواره های فرهنگی، هنری یکی از راهکارهای وزارت بهداشت برای ترویج و توسعه نشاط و خنده حلال در بین دانشجویان است .
وی تصریح کرد: ما از اجرای روش های متناسب با شان دانشگاه و مناسب با شرع برای ایجاد نشاط در محیط دانشگاه ها استقبال می کنیم.
وی گفت: هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور که قرار است 24 بهمن 94 به مدت سه روز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شود در پی ایجاد روش هایی برای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ سلامت، نشاط حلال و پرداختن به دغدغه هایی است که در حوزه فرهنگ احساس می شود .

برای افزایش سطح کمی و کیفی این جشنواره علاوه بر این که باید از دانشجویان فعال و پیشرو در حوزه فرهنگی استفاده کنیم، ضروری است جشنواره های پیشین هم بارویکردی نقادانه وآسیب شناسانه بررسی شود تا هفتمین جشنواره به شیوه ای بهتر و باشکوه تر برگزار شود.
وی به تغییرات هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور نسبت به جشنواره های قبلی اشاره کردو اظهار داشت: درجشنواره هفتم،بخش معارف به جشنواره ملی قرآن و عترت انتقال یافته واداره نشریات معاونت نیز به اداره رسانه تغییر نام داده است. همچنین در هفتمین جشنواره، بخش نشریات دانشجویی به جشنواره ملی نشریات دانشجویی واگذار شده است و مقرر شده این جشنواره ملی به صورت چرخشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شود .وی بیان کرد: بخش مطالعات و کتابخوانی جشنواره نیز به صورت سیر مطالعاتی و تخصصی و به طور جداگانه برگزار می شود.
دبیر هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ارتباط با اضافه شدن برخی بخش ها به جشنواره، گفت: بخش مجازی و موسیقی به بخش هنری جشنواره هفتم اضافه شده که در جشنواره های پیشین وجود نداشت .
وی با بیان اینکه سیاست محوری و اصلی وزارت بهداشت، بحث فرهنگ سازی سلامت است گفت: شعار فرهنگ سلامت برای جشنواره هفتم انتخاب شده و در پی این هستیم که برنامه ریزی ها و اقدامات ما محدود به دولت تدبیر و امید نشود و سنگ بنایی برای ادامه کار فرهنگ سازی سلامت در دولت های آینده نیز باشد.
در جشنواره هفتم نیز سعی شده است به مقوله فرهنگ سلامت توجه ویژه شود و با همکاری ترانه سرایان شاخص در حال تولید ترانه هایی با مضامین سلامت و فرهنگ هستیم.
وی اضافه کرد: مسئولان وزارت بهداشت، بهترین زمینه برای پیشرفت وپیشبرد بحث فرهنگ سازی سلامت در بین دانشجویان هستند چرا که هم تحصیلات آنها با مباحث و موضوع های علمی سلامت و پزشکی مرتبط است و هم بسیاری از آنها از خلاقیت های فرهنگی هنری برخوردارند.
گفتنی است هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور 24 بهمن ماه به مدت سه روز به میزبانی شیراز برگزار می شود و دانشجویان از سراسر کشور در این جشنواره شرکت می کنند.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو