آغاز رقابت‌های ورزشی دانشگاه‌های سراسر ایران

آیا امکان نامرئی شدن انسان از نظر علم فیزیک قابل انجام است؟
آذر 29, 1394
آغاز ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع)
آذر 30, 1394

آغاز رقابت‌های ورزشی دانشگاه‌های سراسر ایران

دبیر منطقه یک رقابت‌های ورزشی دانشگاه‌های کشور اعلام کرد: دانشجویان 16 دانشگاه در سراسر کشور رقابت خود را برای کسب سهمیه حضور در المپیاد ورزشی دانشجویان آغاز کردند.

علی حبیب‌اللهی در گفتگوی خبری خود،با اشاره به آغاز رقابت‌های ورزشی دانشگاهی مناطق سراسر کشور برای کسب سهمیه حضور در رقابت‌های ورزشی المپیاد 95 دانشگاه‌ها اظهار کرد: این مسابقات مانند سایر مناطق در منطقه یک که شامل دانشگاه‌های تهران است در حال برگزاری است که تیم‌های دانشگاه تهران و الزهرا در شنای بانوان و دانشگاه تهران و امیر کبیر در تنیس روی میز تیمی با کسب عناوین اول و دوم سهمیه حضور در المپیاد سال 95 را بدست آوردند.

دبیر منطقه یک دانشگاه‌های کشور افزود: رقابت‌های مناطق دانشگاهی سراسر کشور در 9 رشته والیبال، بسکتبال، فوتسال، شنا، دوومیدانی، کشتی، بدمینتون، تکواندو و تنیس روی میز برگزار می‌شود که بانوان به غیر از کشتی در سایر رشته‌ها حضور دارند که دو تیم اول هر رشته در هر منطقه راهی المپیاد بزرگ ورزشی دانشگاه‌ها می‌شوند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دانشجویان 16 دانشگاه الزهرا، شریف، تربیت مدرس، علامه طباطبایی، علم وصنعت، امیر کبیر، شهید بهشتی، تهران، خواجه نصیرالدین طوسی، خوارزمی، هنر، پیام نور، علمی کاربردی، فنی و حرفه‌ای، غیر انتفاعی و دانشگاه‌های وابسته با مشارکت بسیار خوب برای کسب سهمیه المپیاد به مصاف حریفان خود می‌روند.

مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه تهران در ادامه به برگزاری چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: این جشنواره به عنوان بزرگترین جشنواره ورزشی در میان دانشگاه‌های سراسر کشور محسوب می‌شود و هدف از برگزاری این رقابت‌ها که به صورت سالیانه و منظم برگزار می‌شود، ایجاد شور و نشاط در میان قشر دانشجو و همچنین استعدادیابی برای حضور چهره‌های مستعد در المپیاد ورزشی دانشجویان و کمک به قهرمان‌پروری در ورزش دانشجویی کشور است.

وی افزود: دو هزار دانشجوی این دانشگاه در مسابقات رشته‌های فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال، هندبال، تنیس روی ‌میز، کشتی آزاد و فرنگی، تکواندو، شنا، بدمینتون، آمادگی جسمانی، دوومیدانی، شطرنج و دارت شرکت کردند با این تفاوت که بانوان در سه رشته کشتی آزاد و فرنگی و فوتبال حضور نداشتند. در پایان نیز به 620 مدال آور احکام و مدال قهرمانی اعطا شد و به تیمهای برتر در رشته‌های تیمی نیز کاپ و حکم قهرمانی اهدا شد. در مراسم اختتامیه این مسابقات نیز رییس دانشگاه به همراه مسئولان دانشکده‌های مختلف و دانشجویان دانشگاه تهران حضور پیدا کردند.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو