عدم آگاهی بسیاری از نوجوانان از ابتلا به دیابت

برگزاری کمپین دانشجویی روز جهانی هپاتیت
مرداد 2, 1395
حذف اجبار در انتخاب رشته تحصیلی
مرداد 4, 1395

عدم آگاهی بسیاری از نوجوانان از ابتلا به دیابت

طبق یافته های جدید، حدود یک سوم از نوجوانان آمریکایی از اینکه مبتلا به دیابت می باشند مطلع نیستند.

محققان طی سال های 2005 تا 2014 آزمایش هایی را بر روی بیش از 2600 نفر از افراد بین سنین 12 تا 19 سال انجام دادند. این طرح که بخشی از برنامه سلامت سنجی بود در زمینه دیابت و در مرکز کنترل و پیشگیری دیابت صورت گرفت. در این تحقیق گلوکز خون افراد طی سه آزمایش اندازه گیری می شد و اگر در یک آزمایش مشاهداتی مبنی بر وجود دیابت دیده می شد فرد به عنوان بیمار مبتلا به دیابت در نظر گرفته می شد.

همچنین از افرادی که در این آزمایش ها شرکت کردند در رابطه با اینکه آیا به دیابت مبتلا هستند یا خیر سوال شد.

ll

حدود 0.8 درصد از افراد در این آزمایش به عنوان افراد مبتلا به دیابت شناخته بودند و از این میان 29 درصد از افراد از اینکه مبتلا به دیابت بودند اطلاعی نداشتند. در میان افراد بومی و سیاه پوست حدود 40 تا 50 درصد افراد مبتلا از بیماری خود مطلع نبودند.

محققان در تحقیقی که در روز 19 جولای 2016 در روزنامه JAMA منتشر شد بیان داشتند:

درصد قابل توجهی از افراد غیر بومی سیاه پوست و بومی از اینکه مبتلا به دیابت بودند اطلاع نداشتند. نوجوانان باید نسبت به دیابت اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشند.

به علاوه حدود 18 درصد از افراد در آستانه ی ابتلا به دیابت بودند. در این شرایط قند خون فرد به صورتی غیر عادی بالا می باشد اما چندان بالا نیست که به عنوان دیابت در نظر گرفته شود. افرادی که در این شرایط قرار دارند در معرض ابتلا به دیابت می باشند.

محققان همچنین بیان داشتند:

این ناآگاهی می تواند بر سلامت عمومی تاثیر گذار باشد. چراکه ابتلا به دیابت در سنین نوجوانی می تواند زمینه ساز مشکلات و بیماری های دیگر باشد و خطراتی را ایجاد کند.

محققان تاکید کردند که برای اطمینان بیشتر افرادی که در این تحقیق شرکت کرده اند باید تحقیقات بیشتری در رابطه با این مسئله انجام دهند.

این مسئله نشان می دهد که ممکن است به علت خطاهای موجود در این تحقیق آمار افراد مبتلا به دیابت در سنین نوجوانی اغراق آمیز باشد.

گرچه تحقیقات اخیر نشان داده اند که 87 درصد از افراد مبتلا به دیابت در سنین نوجوانی مبتلا به دیابت نوع یک هستند؛ اما در این آزمایش مشخص نشده است که افراد مبتلا به دیابت نوع یک هستند یا دو.

این مطالعه تحت هدایت محققان کمپانی بیوتکنولوژی اجتماعی و دستگاه علمی واقع در سیلور اسپرینگ در مریلند و همچنین دانشگاه ملی امراض مرتبط با دیابت و سیستم گوارشی و کلیوی انجام شد.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو