لیست برترین دانشگاه ها در زمینه علوم رایانه

سالگرد تولد دینامیت
اردیبهشت 22, 1396
زمان اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد
خرداد 7, 1396

لیست برترین دانشگاه ها در زمینه علوم رایانه

بر اساس آمار منتشره 530 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در امریکا در ارتباط با علوم رایانه وجود دارد، اما تنها 600 هزار فارغ‌التحصیل در رشته‌های مربوط به علوم رایانه وجود دارند.

در ذیل به معرفی 5 دانشگاه برتر در زمینه علوم رایانه می‌پردازیم:

1. موسسه فناوری ماساچوست (MIT)

این موسسه موفق شده است تا در رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم رایانه با کسب 100 امتیاز، امتیازات کامل را کسب کند و در صدر این فهرست قرار بگیرد. این موسسه دارای بزرگترین گروه از دانشجویان مقطع کارشناسی در این رشته است.

2.دانشگاه تسینگهوا (Tsinghua)

این دانشگاه در پکن چین واقع است که در سال 1911 تاسیس شده است. امتیاز این دانشگاه در جدول رتبه‌بندی 98.2 است.

3. دانشگاه استنفورد

این دانشگاه امریکایی حائز امتیاز 96 شده است. دپارتمان علوم کامپیوتر این دانشگاه توسط طراحی یک سیستم به دانشجویان خود فرصت امتحان و تجربه شاخه‌های متفاوت را قبل از تصمیم‌گیری نهایی می‌دهد.

این دپارتمان 9 شاخه شامل هوش مصنوعی، محاسبات زیستی (biocomputation)، مهندسی رایانه، گرافیک، اثر متقابل انسان و رایانه بر هم، اطلاعات، سیستم‌ها، تئوری و شاخه‌های غیر تخصصی برای دانشجویان پیش‌بینی کرده است.

4. دانشگاه فناوری نانیانگ

این دانشگاه سنگاپوری 95.3 امتیاز کسب کرد. دانشگاه فناوری نانیانگ علاوه بر این که از زیباترین دانشکده‌ها برخوردار است، دارای بهترین برنامه و دوره آموزش علوم رایانه در دنیا نیز است. برخی از دوره‌های منظم کارشناسی این دانشگاه عبارت است از مهندسی رایانه، تحلیل رایانه و داده و اقتصاد مهندسی رایانه.

5. دانشگاه آستین-تگزاس

آخرین مورد این فهرست موفق به کسب 95.2 امتیاز شده است. دوره علوم رایانه مانند امکانات پژوهشی این دانشگاه از کیفیت خوبی برخوردار است، به طوری که یکی از برترین‌های امریکا است. این دانشگاه با باز گذاشتن دست دانشجویانش و پرورش خلاقیت آنان و امکاناتی نظیر تضمین آینده شغلی و بورسیه‌های تحصیلی، این امکان را به آن‌ها می‌دهد که مطالعاتشان را با علایقشان پیوند بزنند.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو