عرضه خودروهای تمام هوشمند فورد تا سال 2021

برگزاری دومین جشنواره ملی مد و لباس دانشجویی
بهمن 2, 1395
تمدید ثبت‌نام تکمیل ظرفیت آزمون سراسری دانشگاه آزاد
بهمن 5, 1395

عرضه خودروهای تمام هوشمند فورد تا سال 2021

کمپانی خودروسازی فورد بیان داشته است که تا سال 2021 اتومبیل های تمام خودکار را تولید خواهد کرد. طبق گفته ی سران کمپانی فورد این ماشین های خودکار حتی توانایی راید شرینگ و راید هیلینگ را نیز دارا هستند و در واقع قادر به سوار کردن مسافران در طول مسیر می باشند.

راید شرینگ به فرآیندی گفته می شود که رانندگان صندلی های خالی خودروی خود را در مسیر مورد نظر خود با دیگر مسافران به اشتراک می گذارند. این فرآیند به علت بروز مسئله بحران انرژی بوجود آمد و امروزه در سراسر جهان کاربرد دارد.

از مزایای این فرآیند می توان به کاهش آلودگی هوا، کاهش هزینه، کاهش مصرف سوخت و کاهش حجم ترافیک اشاره کرد.

مارک فیلدز، مدیر عامل فورد در این رابطه بیان داشت:

واضح است که تا ده سال آینده لوازم خودکار و همچنین خودروهای خودکار بسیار رایج خواهند شد. ما شاهد خودروهای خودکار کمپانی فورد خواهیم بود که بار دیگر همچون تولیدات صد سال اخیر این کمپانی اثر بسیار مهمی را بر جامعه خواهند گذاشت.

این خودروها که قادر خواهند بود تا بدون دخالت انسانی موقعیت محیط را احساس کنند و پاسخ مناسبی را به موقعیت مورد نظر بدهند تا پنج سال آینده در دسترس قرار خواهند گرفت.

طبق گفته ی انجمن خودروسازان که جمعی از مهندسان حرفه ای در این زمینه هستند، عملکرد اینگونه خودروها کاملا خودکار خواهد بود و انسان هیچ دخالتی در عملکرد این خودروها نخواهد داشت. این خودروها توانایی خودکار راندن، مسیریابی و آگاهی کامل از محیط را دارا هستند. شایان ذکر است که تیپ 5 این خودروها که تا سال 2021 عرضه خواهد شد نسبت به تیپ 4 آن ها از آگاهی بیشتری برخوردار خواهد بود.

راج نائیر، مدیر بخش تکنولوژی کمپانی فورد در این رابطه بیان داشت:

زمانی که بتوانیم راننده را از هرگونه عملی به هنگام رانندگی معاف کنیم، آن زمان است که به شکوفایی کامل رسیده ایم.

این خودروهای خودکار فاقد فرمان، پدال گاز و ترمز برای جلوگیری از دخالت راننده برای کنترل خودرو در مواقع بحرانی و دیگر مواقع هستند.

به نظر می رسد که این خودروهای خودکار و هوشمند هم از لحاظ فیزیکی و هم از نظر قیمت به صورت مناسب عرضه شوند. این خودروها امکان استفاده از وسیله ی نقلیه ی شخصی را به افرادی که توانایی رانندگی را ندارند و تمایل به داشتن خودروی شخصی دارند را خواهد داد.

کمپانی فورد برای تولید هرچه سریع تر این نسل از خودروهای هوشمند پرسونل کاری خود را در شعبه های موجود در سیلیکون ولی به دو برابر افزایش داده است. علاوه بر این کمپانی فورد با سرمایه گذاری های بسیار کمپانی های تخصصی در زمینه ی سنسور نوری، آموزش ماشین آلات، هوش دید مصنوعی و نقشه هایی با کیفیت بالا را بنا کرده است.

طبق گفته ی روزنامه وال استریت، سال آینده دو کمپانی جنرال موتورز و لیفت برای آزمایش این خودروهای هوشمند از لحاظ الکتریکی اقدام خواهند کرد.

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو