برپایی یک مدرسه تابستانی با حضور اساتید آلمانی در دانشگاه تربیت مدرس

آغاز ترم تابستان دانشگاه آزاد اسلامی
تیر 5, 1395
تولید 10 درصد علم کشور در دانشگاه تهران
تیر 7, 1395

برپایی یک مدرسه تابستانی با حضور اساتید آلمانی در دانشگاه تربیت مدرس

مدرسه تابستانی اقتصاد سیاسی مدیریت منابع طبیعی و توسعه پایدار ، شهریورماه امسال با حضور اساتیدی از دانشگاه‌های ایران و آلمان به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

دکتر سجاد فرجی دیزجی، عضو هیأت علمی گروه توسعه و برنامه‌ریزی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس و از همکاران اصلی این پروژه، هدف از برگزاری این مدرسه تابستانی را در راستای افزایش سطح همکاری‌های علمی و بین‌المللی با دانشگاه‌های خارج کشور دانست و گفت: در ادامه گشایش تعاملات بین‌المللی، سازمان تبادلات علمی آلمان (DAAD) برای همکاری دانشگاه‌های دو کشور فراخوان داد. طرح مشترک ارائه شده توسط دانشگاه‌های تربیت مدرس، تهران، فردوسی مشهد و دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان مورد تصویب این سازمان قرار گرفت و دانشگاه تربیت مدرس به دلیل فضا و ویژگی‌های مطلوبی که از آن برخوردار بود، برای میزبانی انتخاب شد.

وی در تشریح برنامه‌های این مدرسه اظهار کرد: 12 دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به همراه 4 عضو هیأت علمی از دانشگاه فیلیپس ماربورگ  آلمان به ایران سفر می‌کنند و ما در هفته اول به عنوان میزبان پنل‌های تخصصی علمی، جلسات سخنرانی، بحث و گفتگو، تبادل علمی و پرسش و پاسخ را با حضور اساتید دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی، تربیت مدرس و فیلیپس ماربورگ و دانشجویان ایرانی و خارجی برگزار می‌کنیم و در هفته دوم برنامه‌های بازدید از برخی سازمان های مرتبط با مباحث سیاست‌های اقتصادی و انرژی نظیر مرکز آمار، بانک مرکزی، سازمان محیط زیست و … را با هدف آشنایی با مسؤولین و سازمان های اجرایی برنامه ریزی کرده‌ایم. در نهایت بازدید از شهرهای اصفهان و ابیانه برای شناخت بیشتر فرهنگ و تاریخ ایران در برنامه مدرسه تابستانی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، دانشگاه ماربورگ (Philipps-Universität Marburg) با نام کامل فیلیپس اونیورسیتِت ماربورگ (Philipps-Universität Marburg) در سال ۱۵۲۷ توسط فیلیپس یکم هسه به عنوان دانشگاه پروتستان در ماربورگ تأسیس شد. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آلمان محسوب می‌شود و تعداد دانشجویان آن ۲۵ هزار نفر است.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو