یکی از پرسش های مکرر مسافران پوکت که بارها و بارها شنیده ایم اینست که " بهترین ساحل در پوکت کدام است ؟ " خب ، این واقعا یک سوال ساده نیست . سواحل پوکت هر کدام چیزهای خوب و بد دارند و این بستگی به سلیقه شما دارد . ما برای کمک به گردشگران لیستی از ده ساحل برتر پوکت را تهیه کرده ایم که با توجه به توضیحات آن بتوانند خودشان تصمیم بگیرند به کدام ساحل بروند و یا بهتر است نروند . البته این لیست قطعی نیست و ممکن است شما باتوجه به مشاهدات خود رتبه ساحلی را بالاتر و یا پایین تر بدانید . تجربیات خود را با ما و دیگر گردشگران به اشتراک بگذارید .

1- ساحل فریدم پوکت

ساحل فریدم یکی از سواحل پوکت است که دسترسی به آن زیاد راحت نیست . تنها با قایق می توانید به این ساحل برودی . به بخش جنوبی ساحل پاتونگ بروید و از آنجا با قایق با پرداخت 1100 تا 1500 بات به ساحل آزادی پوکت بروید . اگر بخواهید یک روز در فضای آرام روی ساحل آرام آفتاب بگیرید و یا پیاده روی کنید ، قطعا فریدم بیچ انتخاب خوبی است . این ساحل بسیار آرام محل مناسبی برای فعالیت هایی همچون غواصی ، فوتبال و والیبال ساحلی است . در این ساحل خبری از سروصدا نیست و گاهی تنها صدای قایق هایی را می شنوید که مسافران می آورند .

2- ساحل بنانا پوکت

ساحلی با شن و ماسه سفید که در کنار دریای آرام قرار دارد . کل ساحل با درختان نارگیل پوشیده شده است . این ساحل کمتر از 10 کیلومتر با پوکت فاصله دارد . به چالونگ پیر بروید و از آنجا با نیم ساعت قایق سواری به بنانا بیچ خواهید رسید . علت نام گرفتن این ساحل به بنانا هم قایق های موزی است که در ساحل وجود دارد . در این ساحل می توانید به اسکی روی آب ، قایق رانی و جت اسکی بپردازید . آب تمیز و روشن برای شنا کردن بسیار مناسب است .

3- ساحل کاتا نوی پوکت

ساحل کاتا نوی یکی از زیباترین ساحل های پوکت است که در جنوب ساحل کاتا واقع شده است . برخلاف ساحل کاتا ، این ساحل هنوز به طور قابل ملاحظه ای توسعه نیافته است ، به طوری که یک ساحل خصوصی به نظر می رسد . هیچ فروشنده ی ساحلی در اینجا وجود ندارد و تنها تعداد انگشت شماری از چترهای ناهارخوری وجود دارد . ساحل کاتا نوی یک مقصد عالی برای کسانی است که مایل به صرف وقت در ساحل هستند ، اما می خواهند از ازدحام جمعیت گردشگران دور بمانند .

4- ساحل کاتا پوکت

ساحل کاتا یکی از شیکترین سواحل پوکت است که در بین گردشگران بسیار محبوب است . با وجود همه فعالیت های گردشگری واقع در ساحل و اطراف آن ، ساحل کاتا هنوز بسیار زیبا است . در ساحل درختان casuarina زیادی قرار دارد که سایه شان ، آرامش بخش کسانی است که می خواهند به استراحت بپردازند . ساحل کاتا یکی از مکان های توریستی برتر جزیره پوکت است . این یک ساحل طبیعی زیبا با فعالیت های فراوانی است و برای خانواده ها بسیار مناسب است .

5- ساحل لائم سینگ پوکت

ساحل لائم سینگ یکی از زیباترین سواحل جزیره پوکت است و تا همین اواخر نسبتا ناشناخته بود اما امروزه ساحل پر از گردشگران است . با وجود افزایش گردشگران ، ساحل هنوز کاملا خیره کننده است . این ساحل کمی کوچک است و فقط در حدود 300 متر می باشد ولی بسیار زیباست . شن و ماسه بسیار خوب ، دره ساحلی و مکانی ایده آل برای شنا کردن از ویژگی های این ساحل است . کا ساحل توسط جنگل احاطه شده است . اگر بخ دنبال جای خلوت هستند ، لائم سینگ مناسب نیست .

6- ساحل نای هارن پوکت

ساحل نای هارن یکی از بهترین سواحل پوکت است که دارای شن و ماسه سفید زیباست که به آرامی در امتداد دریای اندامان قرار دارد . این ساحل زیبا هیچوقت شلوغ نیست و فضای آن بسیار آرام است . این ساحل در جنوب جزیره پوکت قرار دارد . در این ساحل چندین رستوران تایلندی و غذاهای دریایی وجود دارد که می توانید با قیمت مناسب در کنار منظره زیبای دریا بهترین غذاها را میل کنید .

7- ساحل نای تون پوکت

ساحل نای تون ساحلی یک کیلومتری از شن و ماسه است که بخشی از پارک ملی سیرینات محسوب می شود . این ساحل از زیباترین سواحل است . دامنه های ساحلی با یک شیب دریایی که برای شنا کردن شهرت بسیاری دارند و در کل ساحل درختان casuarina وجود دارد . در این ساحل پیشرفت زیادی به چشم نمی خودر اما در خیابان های اطراف آن تعدادی رستوران و مغازه وجود دارد . این ساحل مکان خوبی برای فرار از جمعیت است . فعالیت های آبی در این ساحل وجود ندارد و این باعث آرامش بیشتر آن شده است .

8- ساحل بانگ تائو پوکت

ساحل بانگ تائو یک ساحل هشت کیلومتری فوق العاده است که آن را یکی از بهترین ساحل های پوکت می دانند . این منطقه شامل 7 استراحتگاه پیشرفته و یک زمین گلف خصوصی است . در بیشتر قسمت های ساحل صندلی های آفتاب وجود دارد که می توانید اجاره کنید . قسمت شمالی ساحل بسیار آرام است زیرا کمتر توسعه یافته است . این ساحل برای شنا عالی است اما در بعضی مناطق باید مراقب بود مخصوصا شناگران مبتدی و کودکان . در اطراف ساحل رستوران های زیادی وجود دارد که قیمت ارزانی دارند .


9- ساحل کامالا پوکت

ساحل کامالا ساحلی بسیار زیبا با طول دو کیلومتر است که از شن و ماسه سفید پوشیده و مناسب برای خانواده هایی است که می خواهند از جمعیت پاتونگ به دور باشند . در کامالا هیچ فعالیت ساحلی وجود ندارد با وجود اینکه ساحل توریستی است . رستوران ها ، کافه ها و مغازه های زیادی در انتهای ساحل وجود دارد .

10- ساحل سورین پوکت
ساحل سورین یک نوار طولانی از شن و ماسه طلایی است که دارای طبیعتی بسیار منحصر به فرد است . این ساحل 26 کیلومتر با پوکت فاصله دارد . این ساحل برای شنا و غواصی بسیار مناسب است . می توانید در این ساحل فعالیتهایی از جمله جت اسکی انجام دهید . از دیگر خدمات در ساحل سورین می تواند به ماساژ تایلندی اشاره کرد . در این منطقه فروشگاه ها و رستوران های زیادی وجود دارد که انواع غذاهای تایلندی و دریایی سرو می کنند .