1- کو فایام – Koh Phayam


جزیره فایام یک جزیره کوچک تایلندی در ساحل Ranong و در نزدیکی مرز برمه که آرامش را به زندگی تان هدیه می دهد . با انتخاب این جزیره می توانید از یک زندگی ساده لذت ببرید . جزیره ای که برق داشتن محدود به شب است ، تنها چند جاده دارد و ارتباط Wi-Fi نیز وجود ندارد . سواحل آرام ، محیط زیبای اطراف جزیره ، پیاده روی (یا موتورسیکلت) در مسیرهای ناهموار جنگل ، و تفریحات ساده از جمله شنا و بادبادک هوا کردن قطعا خاطره ای شیرین را برایتان رقم خواهد زد . شیوه زندگی آرام ، عدم توسعه عمدع و طبیعت بسیار زیبای این جزیره باعث محوبیت آن شده است . این جزیره به کسانی که به دنبال آرامش و فرار از شلوغی و تکنولوژی هستند ، پیشنهاد می شود .

2- کو سیمیلان – Koh Similan


جزیره سیمیلان بزرگترین جزیره در جزایر سیمیلان است که در دریای اندام قرار دارد . سواحل شنی سفید با آب های آبی رنگ و سنگ های سنگین باعث شده است که سیمیلان از زیباترین جزایر تایلند قرار بگیرد . آبهای روشن و عمیق در اطراف جزیره نیز بهترین مکان برای غواصی در تایلند به شمار می رود . این جزیره همچنین دارای یک آرشیو جذاب از زندگی پرندگان است . غروب آفتاب در جزیره سیمیلان باور نکردنی است .

3- کو یائو یای – Koh Yao Yai


جزیره یائو یای بین کرابی و پوکت ، در منظره ای بی نظیر از خلیج فانگ نا واقع است . این جزیره جزو دو جزیره بزرگتر و در عین حال ساکت تر است . جزیره ای در تایلند که به اندازه کافی توسعه یافته است که اقامتی راحت داشته باشید ، اما به اندازه کافی توسعه نیافته است تا هنوز جذابیت روستایی داشته باشد . سواحل شنی شبیه جزیره ، با تکه های چگالی مانگرو ، که برای کاوش توسط کایاک مناسب هستند . روستاها عمدتا از خانه های چوبی سنتی تشکیل شده است . داخل جزیره دارای درختان نارگیل بی شماری است .

4- کو یائو نوی – Koh Yao Noi


جزیره یائو نوی ، خواهر کوچک کو یائو یای است که به کسانی که به دنبال محیطی دوست داشتنی با چشم اندازهای خیره کننده هستند ، توصیه می شود . این جزیره نسبت به جزیره دیگر توسعه یافته تر است ولی همچنان آرامش خود را حفظ کرده است . استراحتگاه های لوکس با استخر و اتاق های پر زرق و برق از ویژگی های این جزیره است . اما همچنان می توانید یک شیوه سنتی و جامعه کشاورزی را در این جزیره ببینید . شنهای طلایی در کنار خلیج های سنگی وجود دارد . این جزیره مکانی عالی برای اسنوبرد ، صخره نوردی و قایقرانی است .

5- کو فی فی دان – Koh Phi Phi Don


جزیره فی فی دان یک مقصد توریستی بزرگ است . ممكن است زیبایی این جزیره به دلیل شلوغی به سختی درك شود ، اما به نظر می رسد كه با رفتن به این جزیره به سرعت متوجه محبوبیت جزابر فی فی خواهید شد . این جزیره دو جزء اصلی دارد که از هم فاصله دارند و با ساحلی باریک به هم متصل شده اند که به زیبایی این جزیره افزوده شده است . تور جزایر تایلند به فی فی از مهمترین تورهای تایلند به شمار می رود .

6- کو فی فی لی – Koh Phi Phi Le


جزیره فی فی لی کوچکترین جزایر فی فی است . این جزیره که در نزدیکی پوکت قرار دارد ، مسکونی نیست و در آن هیچ اقامتگاهی وجود ندارد . این به این معنی نیست که آرام است . هر روز مسافران زیادی برای غواصی و زیبایی خیره کننده این جزیره به اینجا سفر می کنند . این جزیره پس از hit The Beach مشهور شده است و پای توریست های زیادی به آن کشیده شده است .

7- کو جام – Koh Jum


جزیره جام یک جزیره کوچک و خلوت که در ساحل کرابی واقع شده است . کو جام در مقایسه با همسایگان محبوبش ، احساس نادری از صلح و آرامش را دارد . چندین مکان برای اقامت در جزیره وجود دارد ، به این معنی که شما می توانید از مناظر و زندگی آرامبرای مدت طولانی تری لذت ببرید . سواحل درختچه ای دارای شن و ماسه مرجانی زیبا از ویژگی های جزیره اند . برای کشف مانگرو ها و روستاهای سنتی نیز وقت بگذارید ، و شما مطمئنا عاشق این جزیره خواهید شد .

8- کو لانتا یای – Koh Lanta Yai


جزیره لانتا یای یکی از جزایر مهم کرابیو از جزایر زیبای تایلند است و به نظر من بسیار جذاب تر از جزایر فی فی است . تپه های جنگلی و مانگرو های ناهموار ، نمایش ها و ماجراهای عالی از ویژگی های کو لانتا یای است . برای آشنایی با جامعه محلی Moken در این جزیره وقت بگذارید . این جزیره همچنین برای غواصی بسیار شهرت دارد .

9- کو موک – Koh Muk


جزیره موک جزیره ای نسبتا مسالمت آمیز است . توسعه گردشگری در این جزیره نسبتا آهسته است . این جزیره پر زرق و برق دارای سواحل و جنگل های زیبا و همچنین روستاهای ماهیگیری عجیب و غریب است ، اما جاذبه اصلی برای بسیاری از مسافران ، غار اسرار آمیز آن است . این غار در تایلندی به Tham Morakot شناخته شده است که می توان از طریق اقیانوس و در طول جزر و مد دریایی به آن دسترسی پیدا کرد . وارد غار شوید و از تاریکی راهتان را ادامه دهید ، در حالی که صدای امواج دریا در غار پیچیده ، تا جایی پیش بروید که نهایتا نور را ببینید . در خروج از غار ، با یک سواحل شنی زیبا مواجه می شوید که در سه طرف توسط سنگ ها و آب احاطه شده است .

10- کو کرادان – Koh Kradan


جزیره کرادان یکی دیگر از جزایر زیبا در آبهای کریستال دریای اندام است . این جزیره یکی از کامل ترین جزایر تایلند است . سواحل شنی سرسبز مرجانی ، درختچه های سرسبز ، کف های بلند که سایه دلپذیری دارند و باندهای شن و ماسه ای که شما را به دریا می رساند . جزیره کرادان جزیره ای رویایی است که زیبایی بی نظیری دارد .

11- کو آدانگ – Koh Adang


جزیره آدانگ جزیره ای نسبتا کوچک و بخشی از پارک ملی دریایی Tarutao است . چشم اندازهای شگفت انگیز جزیره های اطراف و چشم انداز اقیانوس تا آنجا که چشم می بیند ، بسیار دلرباست . آبشارهای متعددی در این جزیره وجود دارد ، و گونه های مختلف حیات وحش در آنجا زندگی می کند . هنگامی که به سواحل بروید ، احتمال دارد تعداد کمی از مردم را در ماسه های سفید ببینید ؛و از صلح و آرامش لذت ببرید .

12- کو خای – Koh Khai


جزیره خای بخشی از جزایر Tarutao در ساحل استان ساتون در جنوب تایلند است . نام انگلیسی جزیره تخم مرغ است ! جزیره ای دور افتاده که تعداد کمی از مسافران را به خود می بیند . ماسه های نازک ، آب های آبی با یک سنگ قارچ طبیعی که سنگ های سنگی را به دریا متصل می کند ، بیشتر قابل توجه است . هیچ اقامتگاهی در جزایر وجود ندارد . با این حال ، چشم اندازهای بکر و منحصر به فرد این جزیره باعث شده است که اینجا ارزشمند باشد .

13- کو لایپ – Koh Lipe


جزیره لایپ از جزایری است که سریع گسترش یافته است . این جزیره روزانه میزبان تعداد قابل توجهی از گردشگران است . کو لایپ نیز بخشی از پارک ملی دریایی تاروتائو ، است و مکانی ایده آل برای غواصی و تفریح است . این جزیره دارای برای اقامتگاه ها ، رستوران ها و کافه های زیادی است و بدون شک سواحل شگفت انگیزی نیز دارد .

14- کو تاروتائو – Koh Tarutao


جزیره تاروتائو ، محل زندانی مجرمان سابق ، یکی از بزرگترین جزایر تایلند است . این جزیره هرگز شاهد جمعیت زیادی از گردشگران یا مهاجران مانند جزایر دیگر در تایلند نبوده است . در واقع ، نام جزیره در مالایی به معنای “قدیمی ، ابتدایی و مرموز” است . با رفتن به این جزیره جنگل ها را ببینید و به ساختمان های زندان ویران شده و زیارتگاه های مقدس بروید . موجودات فراوان این جزیره ، از جمله گونه های مختلف مار را در این جزیره فراموش نکنید ! سواحل تاروتائو در مقایسه با جزایر دیگر تا حدودی زیر است ؛ شادی واقعی در جنگل ها نهفته است . نمایش های غروب نیز زرق و برق دار هستند .

15- کو فانگان – Koh Phangan


در خلیج تایلند ، جزیره فانگان به این شهرت دارد که جزیره اصلی جشن ماه کامل تایلند است . این بدان معنا نیست که این جزیره چشمگیر و زیبا نیست بلکه کو فانگان بسیار زیبا و جالب توجه است . سواحل بکر ، سنگ های ساحلی ، آبشارها ، جنگل ها ، و نقاط دیدنی فوق العاده را در این جزیره خواهید دید .