PDA

مشاهده نسخه کامل : مقاله مشاهده ی عذاب زنان در معراج

Mercy
2010-May-28, 09:13
امیرالمومنین علی (ع) می فرماید : « روزی با فاطمه (س) محضر پیامبر خدا (ص) رسیدیم ٬ دیدیم حضرت به شدت گریه می کند .
گفتم : پدر و مادرم به فدایت یا رسول الله ! چرا گریه می کنی ؟
فرمود : یا علی ! آن شب که مرا به معراج بردند ٬ گروهی از زنان امت خود را در عذاب سختی دیدم و از شدت عذابشان گریستم . ( و اکنون گریه ام برای ایشان است . )
زنی را دیدم که از موی سر آویزان است و مغز سرش از شدت حرارت می جوشد.
زنی را دیدم که از زبانش آویزان کرده اند و از آب سوزان جهنم به گلوی او می ریزند.
زنی را دیدم که از پستانش آویزان کرده اند.
زنی را دیدم که دست و پایش را بسته اند و مارها و عقربها بر او مسلط هستند .
زنی را دیدم که کر و کور و لال بود و در تابوتی از آتش قرار داشت که مغز سرش از سوراخ های بینی اش بیرون می آمد و بدنش از شدت جذام و برص قطعه قطعه شده بود.
زنی را دیدم که ٬ که از پاهایش در تنور آتشین جهنم آویران است.
زنی را دیدم که گوشت بدنش را با قیچی های آتشین ریز ریز می کنند .
زنی را دیدم که صورت و دستهایش در آتش می سوزد و امعا و احشای داخلی اش را می خورد.
زنی را دیدم که سرش سر خوک و بدنش بدن الاغ بود و به هزاران نوع عذاب گرفتار بود.
و زنی را به صورت سگ دیدم و آتش از نشیمنگاه او داخل می شود و از دهانش بیرون می آید و فرشتگان عذاب عمودهای آتشین بر سر و بدن او می کوبند.
حضرت فاطمه (س) عرض کرد : پدر جان ! این زنان در دنیا چه کرده بودند که خداوند آنان را چنین عذاب می کند؟!
رسول خدا (ص) فرمود :
دخترم ! زنی که از موی سرش آویخته شده بود ٬ موی سر خود را از نامحرم نمی پوشاند.
زنی که از پستانش آویزان بود ٬ زنی است که از حق شوهرش امتناع می ورزیده.
و زنی که از زبانش آویزان بود ٬ شوهرش را با زبان اذیت می کرد ...
و زنی که گوشت بدن خود را می خورد ٬ خود را برای دیگران زینت می کرد و از نامحرمان پرهیز نداشت.
و زنی که دست و پایش بسته بود و مارها و عقربها بر او مسلط شده بودند ٬ به وضو و طهارت لباس و غسل جنابت و حیض اهمیت نمی داد و نظافت و پاکیزگی را مراعات نمی کرد ٬ و نماز را سبک می شمرد و مورد اهانت قرار می داد.
و زنی که کر و کور و لال بود ٬ زنی است که از راه زنا بچه به دنیا می آورد و به شوهرش می گوید بچه تو است.
و زنی که گوشت بدن او را با قیچی می بریدند ٬ خود را در اختیار مردان اجنبی می گذاشت.
و زنی که صورت و دستانش می سوخت و او او امعا و احشای داخلی خودش را می خورد ٬ زنی است که واسطه کارهای نامشروع و خلاف عفت و عصمت قرار می گرفت .
و زنی که سرش مانند خوک و بدنش مانند الاغ بود ٬ او زنی سخن چین و دروغگو بود.
و اما زنی که در قیافه سگ بود و آتش از نشیمنگاه او وارد و از دهانش خارج می شد ٬ زنی خواننده و حسود بود.
سپس فرمودند: وای بر زنی که همسرش از او راضی نباشد و خوشا به حال آن که همسرش از او راضی باشد. »۱

۱) داستانهای بحارالانوار ٬ ج۵ ٬ص۶۹ - زبده القصص ٬ ص۲۰۲

ATC-icao
2010-May-28, 09:37
با این جور داستان سازی ها فقط نفرت از اسلام ایجاد میکنید
شما میخوایین مردمو بترسونید که از ترس بیان حجاب رو رعایت کنن؟
من بعید میدونم این داستان چیزی باشه که پیامبر گفته باشه
خداوند هر جا از عذاب صحبت کرد قبل از آن از پاداش بهشت گفته
اینگونه انسانها رو از عذاب الهی ترسوندن فقط افسردگی و نا امیدی در جامعه ایجاد میکند

:02: به نام خدای مهربانِ مهربان‏:02:

آنگاه كه آسمان شكافته،

اختران فرو بپاشند،

و درياها به هم راه يافته،

گورها زير و زبر شوند،

آدمی می فهمد ، آنچه از پيش فرستاده ، دستاوردش چيست ؟

هان، اي انسان! چه چيز تو را از پروردگار بزرگوارت غافل نمود ‏؟

آن كه زيبا و متعادل آفريدت ،

به گونة خود پرداخت .

با اين همه‏، روز داوری را دروغ انگاشتيد .

حال آن که بر شما نگهباناني گماشته ،

نويسندگانی‏ ارجمند.

مي‏فهمند ،آنچه مي‏كنيد .

آری ، نيكان به بهشت اندرند .

و بدكاران ، بي‏شك‏، به دوزخ .

روز داوری ، بدان درآيند،

اگر چه از آن ‏ دور نبوده اند .

و تو چه داني ، چيست روز داوری ؟

نمی داني ، چيست آن روز

روزي است كه هيچ كس را يارایِ کمک به ديگری نيست .

فرمان ، فرمانِ خدای است و بس ‏.

so0deh
2010-May-28, 12:22
آخه اینا چیه که میگین؟؟چرا برعکسش هیچ جایی پیدا نمیشه؟!!!چرا نمیگین که اگه یه مرد با همسرش درست برخورد نکنه چنین و چنان میشه؟!!!چرا نمیگین اون موقع که مردی داره همسرشو به قصد کشت میزنه وحشی گریش(البته معذرت از اکثر آقایون) باعث میشه که تو جهنم از پا آویزون شه؟؟؟؟؟؟؟چون زور دست آقایونه و به نفعشونه با ترسوندن یا هر راه دیگه ای خانوما رو مطیع کنن اینا ماله دوران مامان بزرگای ماس

ATC-icao
2010-May-28, 13:52
این جمله چقدر قشنگه
چیزی به انسان بهتر از عقل داده نشده

narin
2010-Jun-01, 19:55
مردها چطوری آویزون می شن

N O V A
2010-Jun-01, 21:24
اي بابا اون همه نظر من كو؟خوشم مياد اين سايت جيگر ما هم هر يه روز در ميون يه درديش ميگيريه!!!
همونايي كه قبلا گفتم...
يه سوالي كه ميمونه اينه چرا يهو راه قهقرا را در پيش گرفتيم...
توي اين عصر ...
چه مرد چه زن هر دو مشكل شديد حجابي دارن... و چرايي بزرگ؟
چرايي كه در برابرش يه چراغ سبز هي روشن خاموش ميشه به عنوان جواب و ما هي ناديدش ميگيريم كه تلخه كه اين نبايد باه تو يه جامعه اسلامي...
گمونم يه كوچولو از موضوع تاپيكت پرت افتادم... ببخش!
ولي گفتني ها رو بايد گفت...

Curious
2010-Jun-02, 00:39
1.هرکسی ممکن است چیزی به نظرش عقلانی بیاید عقل زمانی که شمااطلاعات ناکافی درموردچیزی داریدفقط شماروگمراه میکند
2.چه کسی گفته ماحدیثی درموردعذاب مردان نداریم؟شماتابه حال آن رانخوانده ایداماواقعاشماچقدردراین موردجستجوکردیدکه به حدیثی برنخوردید؟
3.قبلا هم گفتم آن چیزهایی راکه قبول داریدبگویید احادیث راقبول دارید؟قرآن راقبول دارید؟اصلا اسلام راقبول دارید؟چه چیزی راقبول داریدتابراساس آن باشماصحبت شود
4.دراحادیث بی شماری داریم وهمچنین درقرآن هم آمده است که عذاب وپاداش روزقیامت بسیاربزرگترازعذاب وپاداش دنیوی است براستی براساس چه منطقی این حدیث راغیرمنطقی می دانید؟
5.درقرآن بشارت وانذارهردووجوددارد مگرغیرازاین است که خداوندبایادآوری عذاب وپاداش قیامت می خواهدماراازگناه کردن بترساندوترغیب به کارهای پسندیده کند؟پس فکرنمی کنم اینکه این حدیث قصدترساندن مردم راداشته باشدبتوانددلیلی برردحدیث باشد
6.دوستی دراینجاگفت من این حدیث راقبول ندارم اگرمی توانیدثابت کنیدتحریف نشده است
این دوست عزیزبایدبه این نکته توجه داشته باشد که کتاب بحارالانوارجزوکتابهای معتبرشیعه است والبته تمامی احادیث آن مسلمادرست نیست امااگرایشان ادعامی کنند این حدیث تحریف شده ایشان بایدادعای خودشان راثابت کنندونه کسی دیگر

ATC-icao
2010-Jun-02, 18:12
نمیدونم چرا این بحث دوباره باز شد ولی من آخرین پستم برای این مطلب رو مینویسم چون به نظرم ادامه این بحث فایده ای ندارد
به نظر من این حدیث بی فایده است
چون
بعید میدونم این حدیث رو برای اونایی که حجاب رو رعایت میکنند ذکر کرده باشید چون حجاب رو رعایت میکنند (چش بسته غیب گفتم)
ولی اگه حدیث رو برای اونایی که با حجاب (کاملا و یا به طور نسبی ) مخالفند گفتید که باز هم به نظر من بی فایده است چون نظر چند نفر از این افرادو دیدید و به نظر من برای این افراد سخنی بهتر و نورانی تر از کلمات زیبای قرآن نمیتوان آورد چون یک حدیث به قول شما هر چقدر هم که کامل و موسق و درست هم که باشه به اندازه یک آیه چند کلمه ای و یا چند حرفی قرآن ارزش نداره

O X Y G E N
2010-Jun-02, 23:45
ای بابا.اینها فقط برای ترساندن مردمه.هیچ خالقی همچین بلاهایی رو سر مخلوق خودش نمیاره
خدا اگه بخواد همچین کارهایی با بندش بکنه که دیگه رحمان و رحیم نیست.این جور مجازات ها رو حتی تو فیلمهای ترس ناک هم تا حالا ندیده ایم.انسان فرزند خداست و تا حالا دیدید که یک پدر فرزند خودشو سر نا فرمانی به اشد مجازات برسونه.سرکشی خوی انسان است و هیچ انسانی از این قایده مستثنی نیست.
به نظر من این جهان بطن و کالبد خداست و ما هم اجزای بدن او هستیم.همانطور که سلولهای بدن ما میمیرند و جایگزین میشوند ما هم میمیریم و جای ما یکی دیگه دنیا میاد تا این بطن و بدن (خدا)پایدار باشد.

http://www.godtalkstoyou.com/God%20Talks%20To%20You%20Picture%20JPG.JPG

O X Y G E N
2010-Jun-03, 00:04
بایید کمی روشنتر بیاندیشیم.

زن شاهکار عالم خلقت است .ایا زنان باید در اتش زیبایی بسوزند؟

http://s2.webstarts.com/lolkidz209/uploads/girl_logo.gif

Curious
2010-Jun-03, 00:18
نمیدونم چرا این بحث دوباره باز شد ولی من آخرین پستم برای این مطلب رو مینویسم چون به نظرم ادامه این بحث فایده ای ندارد
به نظر من این حدیث بی فایده است
چون
بعید میدونم این حدیث رو برای اونایی که حجاب رو رعایت میکنند ذکر کرده باشید چون حجاب رو رعایت میکنند (چش بسته غیب گفتم)
ولی اگه حدیث رو برای اونایی که با حجاب (کاملا و یا به طور نسبی ) مخالفند گفتید که باز هم به نظر من بی فایده است چون نظر چند نفر از این افرادو دیدید و به نظر من برای این افراد سخنی بهتر و نورانی تر از کلمات زیبای قرآن نمیتوان آورد چون یک حدیث به قول شما هر چقدر هم که کامل و موسق و درست هم که باشه به اندازه یک آیه چند کلمه ای و یا چند حرفی قرآن ارزش نداره

شمامطمئن باشیدکسی که باحدیث قانع نشه باآیه قرآن هم قانع نمیشه این حدیث روحضرت علی فرمود چه کسی ازحضرت علی آشناتربه قرآن هست؟امکان داردحضرت علی چیزی خلاف قرآن بگوید؟اینکه من هرچی درقرآن بیادروقبول دارم بسیارغیرمنطقی است اگراینطوراست نحوه نمازخواندن هم درقرآن نیامده است شماچرااینگونه نمازمی خوانید؟یاانواع غسل هانیامده است چرااینگونه غسل می کنید؟چرانمازآیات می خوانیم؟وچراهای دیگر... ماعلاوه برقرآن به سنت پیامبروامامان هم بایدتوجه کنیم واین سه ملاک برای ماقابل قبول است امااینکه نبایدچنین حدیثی روگفت چون اینچنین عکس العمل نشان می دهند بازهم منطقی نیست این نشانگرجمودیت فکری افراداست که این چنین عکس العمل تندی رانشان می دهندوقرارنیست که دیگرمابه خاطراین افرادحرفی ازارزش های دین اسلام دراین سایت نزنیم

Curious
2010-Jun-03, 00:24
ای بابا.اینها فقط برای ترساندن مردمه.هیچ خالقی همچین بلاهایی رو سر مخلوق خودش نمیاره
خدا اگه بخواد همچین کارهایی با بندش بکنه که دیگه رحمان و رحیم نیست.این جور مجازات ها رو حتی تو فیلمهای ترس ناک هم تا حالا ندیده ایم.انسان فرزند خداست و تا حالا دیدید که یک پدر فرزند خودشو سر نا فرمانی به اشد مجازات برسونه.سرکشی خوی انسان است و هیچ انسانی از این قایده مستثنی نیست.
به نظر من این جهان بطن و کالبد خداست و ما هم اجزای بدن او هستیم.همانطور که سلولهای بدن ما میمیرند و جایگزین میشوند ما هم میمیریم و جای ما یکی دیگه دنیا میاد تا این بطن و بدن (خدا)پایدار باشد.

http://www.godtalkstoyou.com/God%20Talks%20To%20You%20Picture%20JPG.JPG
قبلاهم گفته شدکه بله اینها برای انذاراست امااینکه هیچ خالقی همچین بلایی سرمخلوقش نمیاره خواهش می کنم ازخودتان حرف درنیاورید خداخودش درموردعذاب سخت روزقیامت درقرآن بسیارگفته است رحمان ورحیم بودن خدابه جدای خودش است امابسیارساده لوحانه است که تصورکنیم به این دلیل مامی توانیم هرگناهی راانجام دهیم وخداهم مارامی بخشدچون رحمان ورحیم است! خداحرفش رادرقرآن زده است:فمن یعمل مثقال ذره خیریره ومن یعمل مثقال ذره شریره هرکس به قدرذره ای کارخوب انجام دهدنتیجه اش رامی بیندوهرکس به قدرذره ای کاربدانجام دهداوهم نتیجه اش رامی بیند امااینکه مافرزندان خداهستیم هم این ادعای شماست وبایدآن رااثبات کنید هرفرزندی صفات پدرش رادارد واین حرف شمابه این معناست که ماصفات خداوند راداراهستیم که نیازی به توضیح نیست که چقدرادعای غیرمنطقی است

Curious
2010-Jun-03, 00:28
بایید کمی روشنتر بیاندیشیم.

http://s2.webstarts.com/lolkidz209/uploads/girl_logo.gif

ازاین تاریک ترنمی شداندیشید! ایشان اعتقاددارندباید زنان زیبایی خودشان رادرجامعه نشان دهندومهم نیست حتی اگراین موضوع باعث تحریک مردان وفساددرجامعه شود

Partizan62
2010-Jun-03, 00:40
ببین دوست عزیز شرط پذیرفتن حتی همان آیات قرآن هم تعقل در مورد آنها و پذیرش از جانب عقل است . . حتی مسائلی رو که نمی توان از نظر عقلانی اثبات کرد مانند معاد جسمانی بنا به اعتقادات ماورایی که پذیرشش خارج از منطق نیست ومی توان پذیرفت . شما معاد جسمانی رو با حدیث نمیتونی اثبات کنی بلکه از طریق از طریق قرآن که یک کتاب واحد بین تمامی مسلمانان است و قبول داریم از جانب خدا آمده می توان در موردش بحث کرد .
اما ما در اینجا داریم از جملاتی صحبت می کنیم که درست و یا نادرست بودنش شک و شبه فراوانی وجود داره و آمدید آن را به سخنان حضرت علی نسبت می دید . اگر اینطور باشه من هم می توانم اینجا هر چی به ذهنم رسید بگم ربطش بدم به ائمه آنوقت شما می پذیرید؟ ازم مدرک مستندات نمی خواین؟ حرف من هم همین شما که ادعا داری این فرمایشات حضرت علی است با مستناد قوی ثابت کن که این حدیث در ابتدا جعلی نیست بعد ازش طرفداری کن!!! اینجا کسی که این ادعا را مطرح کرده باید درستی آن را ثابت کنه نه دیگران !!!!
در ضمن خدا هیچوقت قوانینی که وضع کرده نقض نمی کنه دوست عزیز در این گفتار نقض آشکار از قوانینی است که خدا آنها را حاکم کرده !! دلایلشم قبل از اینکه پست ها پاک بشه گفتم
خدا زن را به این شکل آفریده بعد خودش بیاد به این سبب زن را به این شدت مجازات کنه؟ خب با منطق بنده به هیچ عنوان سازگار نیست منطق شما را نمی دانم

Curious
2010-Jun-03, 02:22
ببین دوست عزیز شرط پذیرفتن حتی همان آیات قرآن هم تعقل در مورد آنها و پذیرش از جانب عقل است . . حتی مسائلی رو که نمی توان از نظر عقلانی اثبات کرد مانند معاد جسمانی بنا به اعتقادات ماورایی که پذیرشش خارج از منطق نیست ومی توان پذیرفت . شما معاد جسمانی رو با حدیث نمیتونی اثبات کنی بلکه از طریق از طریق قرآن که یک کتاب واحد بین تمامی مسلمانان است و قبول داریم از جانب خدا آمده می توان در موردش بحث کرد .
اما ما در اینجا داریم از جملاتی صحبت می کنیم که درست و یا نادرست بودنش شک و شبه فراوانی وجود داره و آمدید آن را به سخنان حضرت علی نسبت می دید . اگر اینطور باشه من هم می توانم اینجا هر چی به ذهنم رسید بگم ربطش بدم به ائمه آنوقت شما می پذیرید؟ ازم مدرک مستندات نمی خواین؟ حرف من هم همین شما که ادعا داری این فرمایشات حضرت علی است با مستناد قوی ثابت کن که این حدیث در ابتدا جعلی نیست بعد ازش طرفداری کن!!! اینجا کسی که این ادعا را مطرح کرده باید درستی آن را ثابت کنه نه دیگران !!!!
در ضمن خدا هیچوقت قوانینی که وضع کرده نقض نمی کنه دوست عزیز در این گفتار نقض آشکار از قوانینی است که خدا آنها را حاکم کرده !! دلایلشم قبل از اینکه پست ها پاک بشه گفتم
خدا زن را به این شکل آفریده بعد خودش بیاد به این سبب زن را به این شدت مجازات کنه؟ خب با منطق بنده به هیچ عنوان سازگار نیست منطق شما را نمی دانم

درحرفهای شماتضادهای بسیاری دیده میشه! ابتدامی گوییدبراساس قرآن صحبت کنیدبعدمیگیدحتی اگرقرآن هم باعقل جوردرنیادموردقبول نیست وبعدمیگیدقرآن موردقبول ماست شماابتدامی پذیریدکه معادجسمانی علیرغم اینکه باعقل قابل اثبات نیست منطقی است امابعداین حرفتان رازیرسوال می بریدومی فرماییدمعادجسمانی روباحدیث نمیشه ثابت کرد! من که بالاخره نفهمیدم شمامعادجسمانی روقبول داریدیانه خداازعذاب سخت روزقیامت برای سرپیچی کنندگان درقرآن بارهاوبارهاگفته عذاب وپاداش های روزقیامت قابل مقایسه بادنیانیست پس این عذاب سختی که به اون اشاره شدغیرمنطقی نیست
مابراساس سه چیزاحکام دینی راپایه گذاری می کنیم: 1.قرآن 2.سنت پیامبر(ص) 3.ائمه
بسیاری ازجزییات توسط پیامبرخداپایه گذاری شده چراکه مااعتقادداریم این اشخاص پیامبروامامان بهترین وعالمترین اشخاص به تفسیرقرآن هستند

شمادرجایی میگیدکه باحدیث نمیشه این موضوع روثابت کردوبعدادعامی کنید که این حدیث تحریف شده است! اگراعتقادداریدکه باحدیث نمیشه ثابت کردپس چراسعی می کنیدحدیث راتحریف شده بدانید؟

شمامیگیدبایدبراساس قرآن باشماصحبت کردپس بااین استدلال شماهرچیزی روکه درقرآن نیومده باشه نبایدقبول داشته باشید مثل نحوه نمازخواندن غسل کردن و...یعنی شماانتظارداریدکه چنین حرفهایی درقرآن آمده باشداگراینگونه باشدکه هرچیزی بخواهددرقرآن بیایدقرآن کتابی 1000 جلدی بود!

اگرشماادعایی بکنیدوحدیثی ارخودتان دربیاوریدمن ازشمامی پرسم این حدیث روازچه کتابی می گوییدوبایدشماازکتابی معتبراین حدیث رابگوییدوگرنه من ازشماقبول نمی کنم این حدیث ازکتاب بحارالانوارنقل شده کتاب معتبرشیعه وشماادعامی کنید تحریف شده است نه من حال من باید ادعای شماراثابت کنم؟!

منطق من بامنطق شماسازگارنیست! چراکه من هیچ ارتباطی بین این حدیث ونقض قوانین خدانمی بینم خدازن رابه خاطراینکه زیباآفریده مجازات نمی کندبلکه به خاطراینکه زیبایی هایش رانشان نامحرمان دهدمجازات می کندوگرنه نشان دادن این زیبایی هابه همسر باعث انس والفت بین زوجین می شودمگرغیرازاین است که زن ومردتکمیل کننده یکدیگرهستند؟ این استدلال شمایعنی اینکه زن زیباآفریده شده که زیبایی هایش رانشان همه دهداگرغیرازاین بودزیباآفریده نمیشد!بااین استدلال نتیجه می گیریم خدادرما اختیارقرارداده است که گناه کنیم اگرغیرازاین بودچنین اختیاری رابه مانمی داد!دوست گرامی ازنعمت های خدابایددرست استفاده کردزن اگرزیبایی هایش رابه شمانشان دهدآیااین موجب تحریک شمانمی شود؟آیاموجب فسادوزناوتجاوزدرجامعه نمی شود؟مگردرقرآن خطاب به زنان نیامده است زینت های خودتان رابپوشانید؟!وروسری هایتان رابه گونه ای گره زنیدکه سینه هایتان رابپوشاند؟شماکه قرآن راقبول داریدپس این آیه قرآنی حرف شمارانقض می کند!چراخداکه زن رازیباآفریده به زنان چنین دستوری می دهد؟شمافقط یک دلیل برای غیرمنطقی بودن این حدیث آوردیدکه آن هم به سادگی نقض شد لطفادلایل جدیدتان رابرای غیرعقلانی بودن این حدیث بفرماییدتابحث رادنبال کنیم

Partizan62
2010-Jun-03, 10:36
خب شما برداشتت از حرفهای بنده اشتباه . قبول داریم قران راخدا نازل کرده . اینجا کسی که این رو می پذیره در ابتدا وجود خدا براش اثبات شده. یعنی اگه کسی خدا را نپذیره باشه قرآن هم براش پذیرا نیست . وجو قرآن هم به خاطر نبودن چنین مسائلی است که عقل قادر به اثباتش نیست . در قرآن به معاد جسمانی اشاره شده حالا داستان هایی هم آورده شده . کسی این موضوعات را قبول میکنه که در ابتدا بپذیرع قرآن از جانب خدا است و وعده وعید ها اعتقاد داشته باشه. اما رویه قرآن به گونه ای نیست که در جایی بیاد خودش خودوش نقض کنه منظورم از منطقی نبودن این بود

خداازعذاب سخت روزقیامت برای سرپیچی کنندگان درقرآن بارهاوبارهاگفته عذاب وپاداش های روزقیامت قابل مقایسه بادنیانیست پس این عذاب سختی که به اون اشاره شدغیرمنطقی نیست
خب بحث سر همینجا است شما میدونی چه عذابی میخواد سر آدما بیاد در آنجا ؟؟در قرآن به صراحت گفته که کسی موی سرش پیدا باشه همچنین بلایی سرش میاد؟

شمادرجایی میگیدکه باحدیث نمیشه این موضوع روثابت کردوبعدادعامی کنید که این حدیث تحریف شده است! اگراعتقادداریدکه باحدیث نمیشه ثابت کردپس چراسعی می کنیدحدیث
راتحریف شده بدانید؟
ببنیم شما یک حدیث بیار که با آن بتونی معاد جسمانی رو اثبات کنی ؟ میتونی ؟؟ هر حدیثی بیاری برگرفته از سخنان قرآن !!
اما اینکه در اینجا آورده خود قرآن رو نقض میکنه!!
در قران آمده در جهان آخرت به تمامی اعمال انسان ریزو درشتش رسیدگی می شه!اما اینجا میگه اگه زن موی سرش پیدا باشه فلان بلا سرش میاد!! ا در نظر بگیرید شخصی مسمان با غیر مسلمان تمام زندگیش رو صرف خدمت به بشریت کنه به سرف پیدا بودن موی سر باید چنین بلایی سرش بیاد؟؟ پس تکلیف بقیه اعمال چی می شه؟
یکی همه این گناهان رو مرتکب شده باشه چه جوری میخواد این همه بلا یدفعه سرش بیاد؟ یا شاید میخواد یکی یکی این مجازات ها رو بکشه؟ شما می تونیدبر اساس این حدیث پاسخی به این سوال بدید؟

شمامیگیدبایدبراساس قرآن باشماصحبت کردپس بااین استدلال شماهرچیزی روکه درقرآن نیومده باشه نبایدقبول داشته باشید مثل نحوه نمازخواندن غسل کردن و...یعنی شماانتظارداریدکه چنین حرفهایی درقرآن آمده باشداگراینگونه باشدکه هرچیزی بخواهددرقرآن بیایدقرآن کتابی 1000 جلدی بود!
اینجا با حدیث داره درمورد امور ماورایی حرف میز نه همه اینایی که شما میگی امور دنیوی است ما داریم در مورد روز قیامت که هنوز به وقوع نپیوسته سخن میگیم !! یعنی آمده در مورد نوع قضاوت خدا در قیامت حرف میز نه که بنظر من تعیین کردنش محاله !! محاله بجای خدا هم به قضاوت بشنیم!

اگرشماادعایی بکنیدوحدیثی ارخودتان دربیاوریدمن ازشمامی پرسم این حدیث روازچه کتابی می گوییدوبایدشماازکتابی معتبراین حدیث رابگوییدوگرنه من ازشماقبول نمی کنم این حدیث ازکتاب بحارالانوارنقل شده کتاب معتبرشیعه وشماادعامی کنید تحریف شده است نه من حال من باید ادعای شماراثابت کنم؟!
در کتاب بحارانوار آمده بر اساس چه مستنداتی از کجا آمده؟ چه کسی ین سخنان رو از حضرت علی نقل کرده؟ در دورانی که اکثرا مردم بی سواد بودن و امکان نوشتن نبود چه کسی همچین حدیثی رو نقل کرده و زبان به زبان رسیده تا در جایی مکتوب شده؟ شما بخواین حدیثی را اثبات کنید میگین برو به کتاب بحارانوار رجوع کن؟؟
کتابی که درچند پست قبل خودتون اشاره کردین که احادیث جعلی هم امکان داره توش باشه!! پس این چه کتاب معتبری است؟ این که اعتبارش رفت زیر سوال!!! از کجا می شه تشخیص داد که این احدادیث جعلی است یا خیر؟ پس بنظر من این کتاب هیچ اعتباری نداره چون احادیث جعلی هم در آن پیدا میشه

قسمت آخر گفته های شما ربطی به بحث تاپیک نداره بنده از بحث کردن در این مورد در اینجا اجتناب میکنم و در قسمت پیام های عمومی پاسخ میدم

tornado
2010-Jun-03, 10:51
اگر جهنمي اون جوري كه ميگن پر از آتش و مار و شكنجه هاي جسمي وجود داشته باشد حتما ما آقايون بيشتر جاهاي اونجا را به خودمون اختصاص ميديم .
ولي چرا همه اش در مورد خانمها نوشته شده خيلي روشن هست چون زمان حضرت علي كه زنها سواد نداشتند نويسنده ها همه مرد بودند و عذاب هاي مرد ها را خود سانسوري فرمودند .

ict69
2010-Jun-03, 11:36
آخه اینا چیه که میگین؟؟چرا برعکسش هیچ جایی پیدا نمیشه؟!!!چرا نمیگین که اگه یه مرد با همسرش درست برخورد نکنه چنین و چنان میشه؟!!!چرا نمیگین اون موقع که مردی داره همسرشو به قصد کشت میزنه وحشی گریش(البته معذرت از اکثر آقایون) باعث میشه که تو جهنم از پا آویزون شه؟؟؟؟؟؟؟چون زور دست آقایونه و به نفعشونه با ترسوندن یا هر راه دیگه ای خانوما رو مطیع کنن اینا ماله دوران مامان بزرگای ماس

بجای اینکه تو فکر فرو بری داری وسط دعوا نرخ تعیین میکنی

Manon
2010-Jun-03, 11:41

فارق از اندیشه های مذهبی و اعتقادی این قشنگترین جمله ای بود که این اواخر شنیدم-;{@

VAHID
2010-Jun-03, 12:14
ازاین تاریک ترنمی شداندیشید! ایشان اعتقاددارندباید زنان زیبایی خودشان رادرجامعه نشان دهندومهم نیست حتی اگراین موضوع باعث تحریک مردان وفساددرجامعه شود

تو رو خدا مهدی خان به همه چیه گیر نده...
اون میگه زن مظهر زیباییه تو میگی ...
نگاه میکنین ببینین کی پست داده و اگه کسی بود که قبلا با شما مخالف بوده بیدرنگ جبهه میگیری...

Partizan62
2010-Jun-03, 13:09
مشکل اینجا است که این آقا احتملا زن رو مظهر فساد میدونن چون زیبایش باعث فساد جامعه می شه یعنی باعث بانی و منشا فساد در جامعه زن پس زن عامل فساد آفریده شده اینجا یه سوال پیش میاد که چرا خداوند همچین موجودی را آفرید؟در حالی که زن مظهر زیبایی است , جلوگاه قدرت و زیبایی خالقش هم هست . پس این کجا و منشا فساد بودن کجا؟ این همان تناقضهایی است که بهش اشاره کردم.
از نظر من منشا فسادنوع طرز فکر و عملکرد و انتخابی است که میکنیم نه موجودیت مخلوقات

Curious
2010-Jun-03, 15:57
مشکل اینجا است که این آقا احتملا زن رو مظهر فساد میدونن چون زیبایش باعث فساد جامعه می شه یعنی باعث بانی و منشا فساد در جامعه زن پس زن عامل فساد آفریده شده اینجا یه سوال پیش میاد که چرا خداوند همچین موجودی را آفرید؟در حالی که زن مظهر زیبایی است , جلوگاه قدرت و زیبایی خالقش هم هست . پس این کجا و منشا فساد بودن کجا؟ این همان تناقضهایی است که بهش اشاره کردم.
از نظر من منشا فسادنوع طرز فکر و عملکرد و انتخابی است که میکنیم نه موجودیت مخلوقات

البته شماتناقضات آشکاری روکه من بهش اشاره کردم بهش جواب ندادیدجوابهایی دادیدکه فکرکنم اگرخودتان هم آن رابخوانیدمتوجه منظورخودتان نمی شوید!بالاخره به این می گویندپیچوندن! من بالاخره نفهمیدم شمااحادیث راقبول داریدیانه اگرقبول نداریدپس تحریف شدن یانشدن حدیث چه دردی راازشمادوامی کند؟پس چرامدام درموردتحریف شدن حدیث صحبت می کنید؟توی پیغام عمومی هم به شماگفتم که تفکرات من وشمازمین تاآسمان تفاوت داردمن زمینی فکرمی کنم وشماآسمانی! شمااعتقادداریدکه زن زیباآفریده شده است تازیبایی اش رانشان همه دهددرغیراینصورت زیباآفریده نمی شد!شمااعتقادداریدکه اگرزنی عریان راهم ببینیدتحریک نمی شویدوبرایتان هیچ مانعی نداردکه زن زیبایی های خودش رادرجامعه آشکارانشان دهد خب گفتم چون شماآسمانی هستیدتحریک نمی شوید اماهنوزمثل شماآنقدرروشن فکر(!)نشده ام که تحریک نشوم یعنی ایشان قبول ندارندکه این موضوع باعث مشکلات بسیاری بین جوانان ماشده است مشکلاتی مثل خودارضایی زنا تجاوز خیانت به همسر و... که آمارش روزبه روزدرجامعه بالاترمی رود خب اگرشمابااین موافق نیستیدبحث کردن باشمابی فایده است چراکه شمابه خاطرروشن فکربودن متوجه این مسائل نمی شویدوبرایتان عادی است

Partizan62
2010-Jun-03, 17:18
البته شماتناقضات آشکاری روکه من بهش اشاره کردم بهش جواب ندادیدجوابهایی دادیدکه فکرکنم اگرخودتان هم آن رابخوانیدمتوجه منظورخودتان نمی شوید!بالاخره به این می گویندپیچوندن!
این نشان از میزان درک شما از صحبت های من هست اگه صحبت های بنده رو متوجه نشدید مشکل ازمن نیست با بیاناتی مثل پیچیوندن تنها ضعف خودتو در پاسخ به به مسائل مطرح شده نشون می دی البته کسی نخواست اینجا نظر شما رو تغییر بده اما سعی کن اگه نمیتونی پاسخی بدی بحثو به انحراف نکشی و با کلمات بازی نکنی!!

من بالاخره نفهمیدم شمااحادیث راقبول داریدیانه اگرقبول نداریدپس تحریف شدن یانشدن حدیث چه دردی راازشمادوامی کند؟
قبول داشتن یا نداشتن احادیث دلیل بر این نمی شه کسی نتونه در این مورد بحث کنه یعنی اینجا شما تعیین کننده نیستی که چه کسی اینجا بحث کنه یا نکنه و این که چه دردی از من دوا میکنه به خودم ارتباط داره!! شما پاسخ سوالات منو بده!!
من کلا در مورد احادیث نظر خاصی ندارم نه تکذیب میکنم نه تایید!

شمااعتقادداریدکه زن زیباآفریده شده است تازیبایی اش رانشان همه دهددرغیراینصورت زیباآفریده نمی شد!شمااعتقادداریدکه اگرزنی عریان راهم ببینیدتحریک نمی شویدوبرایتان هیچ مانعی نداردکه زن زیبایی های خودش رادرجامعه آشکارانشان دهد خب گفتم چون شماآسمانی هستیدتحریک نمی شوید اماهنوزمثل شماآنقدرروشن فکر(!)نشده ام که تحریک نشوم یعنی ایشان قبول ندارندکه این موضوع باعث مشکلات بسیاری بین جوانان ماشده است مشکلاتی مثل خودارضایی زنا تجاوز خیانت به همسر و... که آمارش روزبه روزدرجامعه بالاترمی رود خب اگرشمابااین موافق نیستیدبحث کردن باشمابی فایده است چراکه شمابه خاطرروشن فکربودن متوجه این مسائل نمی شویدوبرایتان عادی است
خب من جوابمو به شما در مورد این موضوع در پیام عمومی دادم دیگه لزومی نداره اینجا تکرارش کنم برای اجتناب از به بیراهه کشیده شدن موضوع از بحث کردن در این مورد در این تاپیک اجتناب میکنم

Curious
2010-Jun-03, 17:20
وظیفه تبیین و شرح آیات الهی برعهده نبی اکرم (ص) و امامان معصوم (ع) بود ، اینگونه نیست که ما به صرف مطالعه قران کریم و خواندن ترجمه آن متوجه منظورخدابشیم خداوند خود تصریح کرده که این کتاب را برای مردم فرستاده و به پیامبر(ص) دستور می دهد تا آنچه را برای مردم نازل شده تبیین و شرح نماید ، درست مانند نماز که حکم خواندن آن در قران آمده است اما تعداد رکعات هر یک از نماز ها را پیامبر (ص) مشخص کردند.
در مورد مساله پوشش هم به همین نحو است در آیات 31 سوره مبارکه نور و 9 5سوره مبارکه احزاب قوانین و چارچوبه اصلی پوشش زنان و محارم آنان مشخص شده اند و درست مانند مساله نماز ، تبیین کامل حکم به عهده رسول خدا (ص)و ائمه معصومین (ع) است این حکم که در حجاب ، پوشش تمام بدن بجز وجه و کفین الزامی است از سنت و اقوال شریفه رسول خدا (ص) بدست آمده است .جناب پارتیزان که می خواهنددراین موردنظردهندبایدمتوجه پوشش زنان درآن زمان باشندکه چگونه بوده است
اینگونه نبوده که در عهد جاهلیت زنان بدون حجاب و پوشش باشند تا اسلام حکم حجاب را وضع کند زنان در آن زمان پوشش هایی به نام خمار و جلباب داشتند که بر سر می انداختند ولی گوشه ها و اطراف آنرا به پشت هدایت می کردند به گونه ای که گردن و سینه آنان در معرض دید دیگران قرار داشت برای همین احکامی تحت این مساله که زنان( باید خمار (روسری) را بر گردن خویش فرو اندازند) و این حکم که ( جلباب ها ی خود را بر خود فرو تر گیرند) نازل شد و این در حقیقت تکمیل همان مساله حجاب ناقص زنان بود

و قل للمومنات يغضضن من ابصارهن و يحفظن فروجهن و لا يبدين زينتهن الا ماظهرمنها وليضربن بخمرهن علي جيوبهن... ؛ و به زنان با ايمان بگو: ديدگان خود را از هر نامحرمي فرو بندند و پاكدامني ورزند و زيورهاي خود را آشكار نگردانند مگر آنچه كه از آن پيداست و بايد جلباب خود را بر گردن خويش فرو اندازند

این آیه درتضادآشکارباصحبت های جناب پارتیزان است

Curious
2010-Jun-03, 17:21
این نشان از میزان درک شما از صحبت های من هست اگه صحبت های بنده رو متوجه نشدید مشکل ازمن نیست با بیاناتی مثل پیچیوندن تنها ضعف خودتو در پاسخ به به مسائل مطرح شده نشون می دی البته کسی نخواست اینجا نظر شما رو تغییر بده اما سعی کن اگه نمیتونی پاسخی بدی بحثو به انحراف نکشی و با کلمات بازی نکنی!!

قبول داشتن یا نداشتن احادیث دلیل بر این نمی شه کسی نتونه در این مورد بحث کنه یعنی اینجا شما تعیین کننده نیستی که چه کسی اینجا بحث کنه یا نکنه و این که چه دردی از من دوا میکنه به خودم ارتباط داره!! شما پاسخ سوالات منو بده!!
من کلا در مورد احادیث نظر خاصی ندارم نه تکذیب میکنم نه تایید!

خب من جوابمو به شما در مورد این موضوع در پیام عمومی دادم دیگه لزومی نداره اینجا تکرارش کنم برای اجتناب از به بیراهه کشیده شدن موضوع از بحث کردن در این مورد در این تاپیک اجتناب میکنم

صحبت های شمابیانگراین موضوع است که چه کسی قادربه پاسخگویی نیست وباعصبانیت صحبت می کند!

Curious
2010-Jun-03, 17:27
دوست من! کمی بیشترمطالعه کنید! شرط اول بحث این است که من بدونم شماچه چیزی راقبول داریدوچه چیزی راقبول ندارید لطفاصراحتابفرماییدکه چه چیزی راقبول دارید قرآن راقبول دارید؟احادیث راچطور؟چه چیزی راقبول دارید؟تناقض گویی های شماتمامی ندارد!شماخودتان هم نمیدانیدچی راقبول دارید! اول می گوییدمن احادیث راقبول ندارم وبعدسعی می کنیدبرای توجیه حرفهایتان حدیث راتحریف شده بدانید! درضمن به جای فرافکنی جوابگوی حرفهای روشن فکرانه خودباشید! شماکه بافرهنگ عریانی موافقیدوفکرمی کنیدزن بایدزیبایی های خودش رانشان دهدآیاموافق این موضوع نیستیدکه این موضوع باعث تحریک مردان وبسیاری ازمعضل های اجتماعی که امروزبسیاری ازجوانان ماباآن درگیرهستندمی شود؟به قول شمازن زیباآفریده شده است که زیباییش رانشان دهد!

Partizan62
2010-Jun-03, 18:00
وظیفه تبیین و شرح آیات الهی برعهده نبی اکرم (ص) و امامان معصوم (ع) بود ، اینگونه نیست که ما به صرف مطالعه قران کریم و خواندن ترجمه آن متوجه منظورخدابشیم خداوند خود تصریح کرده که این کتاب را برای مردم فرستاده و به پیامبر(ص) دستور می دهد تا آنچه را برای مردم نازل شده تبیین و شرح نماید ، درست مانند نماز که حکم خواندن آن در قران آمده است اما تعداد رکعات هر یک از نماز ها را پیامبر (ص) مشخص کردند.
در مورد مساله پوشش هم به همین نحو است در آیات 31 سوره مبارکه نور و 9 5سوره مبارکه احزاب قوانین و چارچوبه اصلی پوشش زنان و محارم آنان مشخص شده اند و درست مانند مساله نماز ، تبیین کامل حکم به عهده رسول خدا (ص)و ائمه معصومین (ع) است این حکم که در حجاب ، پوشش تمام بدن بجز وجه و کفین الزامی است از سنت و اقوال شریفه رسول خدا (ص) بدست آمده است .جناب پارتیزان که می خواهنددراین موردنظردهندبایدمتوجه پوشش زنان درآن زمان باشندکه چگونه بوده است
اینگونه نبوده که در عهد جاهلیت زنان بدون حجاب و پوشش باشند تا اسلام حکم حجاب را وضع کند زنان در آن زمان پوشش هایی به نام خمار و جلباب داشتند که بر سر می انداختند ولی گوشه ها و اطراف آنرا به پشت هدایت می کردند به گونه ای که گردن و سینه آنان در معرض دید دیگران قرار داشت برای همین احکامی تحت این مساله که زنان( باید خمار (روسری) را بر گردن خویش فرو اندازند) و این حکم که ( جلباب ها ی خود را بر خود فرو تر گیرند) نازل شد و این در حقیقت تکمیل همان مساله حجاب ناقص زنان بود

و قل للمومنات يغضضن من ابصارهن و يحفظن فروجهن و لا يبدين زينتهن الا ماظهرمنها وليضربن بخمرهن علي جيوبهن... ؛ و به زنان با ايمان بگو: ديدگان خود را از هر نامحرمي فرو بندند و پاكدامني ورزند و زيورهاي خود را آشكار نگردانند مگر آنچه كه از آن پيداست و بايد جلباب خود را بر گردن خويش فرو اندازند

این آیه درتضادآشکارباصحبت های جناب پارتیزان است
ببنید دوست عزیز ما در اینجا در مورد مسئله حجاب بحث نمی کنیم!! من نظرمو در مورد این بیانات در تاپیک حجاب به اندازه کافی شرح دادم نیازی نیست باب جدیدی اینجا باز بشه!!

من از شماپرسیدم در ست بودن این حدیث را اثبات کنید !! پاسخی که دادید رو زیر سوال بردم اما جوابی دریافت نکردم موضوعی هم در مورد عدالت خداوند و نحوه مجازات مطرح کردم اما باز هم جوابی دریافت نکردم!!

صحبت های شمابیانگراین موضوع است که چه کسی قادربه پاسخگویی نیست وباعصبانیت صحبت می کند!

بله حق با شما است , شما درست می فرمایید , عاقلان دانند!!

دوست من! کمی بیشترمطالعه کنید! شرط اول بحث این است که من بدونم شماچه چیزی راقبول داریدوچه چیزی راقبول ندارید لطفاصراحتابفرماییدکه چه چیزی راقبول دارید قرآن راقبول دارید؟احادیث راچطور؟چه چیزی راقبول دارید؟تناقض گویی های شماتمامی ندارد!

بحث سر قبول داشتن یا نداشتن چیزی از جانب من نیست . لصفا بحثو به انحراف نکشید
نظرمو در مورد احادیث دادم و گفتم نه تایید میکنم نه تکذیب نیمدونم چرا دوباره تکرار می کنید؟؟

اول می گوییدمن احادیث راقبول ندارم وبعدسعی می کنیدبرای توجیه حرفهایتان حدیث راتحریف شده بدانید!
شما یک مثال بیارید که بنده گفته باشم احادیث را قبول ندارم!

شماکه بافرهنگ عریانی موافقیدوفکرمی کنی
شما یک مثال بیارید که بنده گفته باشم با فرهنگ عریانی موافقم! و گفته باشم با حجاب مخالفم!

دزن بایدزیبایی های خودش رانشان دهدآیاموافق این موضوع نیستیدکه این موضوع باعث تحریک مردان وبسیاری ازمعضل های اجتماعی که امروزبسیاری ازجوانان ماباآن درگیرهستندمی شود؟به قول شمازن زیباآفریده شده است که زیباییش رانشان دهد!
جواب شما را در پیغام عمومی دادم نیمدونم چرا باز اینجا تکرارش کردین!

زیباآفریده شده است که زیباییش رانشان دهد!
نخیر من همچین حرفی نزدم من گفتم زیبایی جلوه کردن فطری است و انحصاردر دست شوهران نیست
به معنی واضحتر زن آفریده شده بر اساس اختیار خودش زندگی کنه و نه در قید بند تعصبات و خواسته ها و سلیقه های مردان . به معنی دقیقتر یعنی اگه زن خواست زیبا جلوه کنه کوچکترین ارتباطی به نظر دیگران نداره!

Curious
2010-Jun-04, 01:29
ببنید دوست عزیز ما در اینجا در مورد مسئله حجاب بحث نمی کنیم!! من نظرمو در مورد این بیانات در تاپیک حجاب به اندازه کافی شرح دادم نیازی نیست باب جدیدی اینجا باز بشه!!

من از شماپرسیدم در ست بودن این حدیث را اثبات کنید !! پاسخی که دادید رو زیر سوال بردم اما جوابی دریافت نکردم موضوعی هم در مورد عدالت خداوند و نحوه مجازات مطرح کردم اما باز هم جوابی دریافت نکردم!!

بله حق با شما است , شما درست می فرمایید , عاقلان دانند!!

بحث سر قبول داشتن یا نداشتن چیزی از جانب من نیست . لصفا بحثو به انحراف نکشید
نظرمو در مورد احادیث دادم و گفتم نه تایید میکنم نه تکذیب نیمدونم چرا دوباره تکرار می کنید؟؟

شما یک مثال بیارید که بنده گفته باشم با فرهنگ عریانی موافقم! و گفته باشم با حجاب مخالفم!

جواب شما را در پیغام عمومی دادم نیمدونم چرا باز اینجا تکرارش کردین!

نخیر من همچین حرفی نزدم من گفتم زیبایی جلوه کردن فطری است و انحصاردر دست شوهران نیست
به معنی واضحتر زن آفریده شده بر اساس اختیار خودش زندگی کنه و نه در قید بند تعصبات و خواسته ها و سلیقه های مردان . به معنی دقیقتر یعنی اگه زن خواست زیبا جلوه کنه کوچکترین ارتباطی به نظر دیگران نداره!

مادرمورداین حدیث صحبت می کنیم واین حدیث هم ارتباط آشکاری باحجاب داردوشماهم گفتیدکه من فکرمی کنم زیبایی زن باعث فسادجامعه میشه واینکه من اعتقاددارم زن فقط بایددراختیارشوهرش باشد درحالیکه من براساس قرآن صحبت کردم وچیزی خلاف دستورقران نگفتم درقرآن آمده است که زنهابایدازجلباب استفاده کنندوزیورهایشان رابپوشانندوبه نامحرمان نگاه نکنند حالااگرشمافکرمی کنید این یعنی سلطه مردبرزن وانحصارطلبی مردیعنی اینکه شماخلاف قرآن فکرمی کنیدالبته شماهمچنان ازگفتن اینکه چه چیزی راقبول داریدسربازمی زنید
من هیچ تناقضی بین قرآن واین حدیث نمی بینم ونمی دانم شمادرموردکدام تناقض صحبت می کنید
برای چندمین بارتکرارمی کنم من بایدبدانم برچه اساسی می توانم باشمابحث کنم تابراساس همان باشمابحث کنم یعنی چی من نه حدیث راتاییدمی کنم ونه تکذیب؟شمامثل اینکه درمورداعتقادات خودتان هم دچارشک وتردیدهستیدیعنی اگردرست بودن این حدیث برای شمااثبات شودشماان رامی پذیرید؟اگراحادیث راقبول نداشته باشیدطبیعتاخیر
وقتی مرزبین اعتقادات شمامشخص نیست من چگونه می توانم باشمابحث کنم؟

امادر قرآن کریم ایات فراوانی داریم که دلالت بر این مطلب دارد که معاد جسمانی است بطورمثال یس/65 فصلت/20

درآیات قرآن از مهر نهادن در دهانها و از كار افتادن موقّت زبان و به سخن درآمدن دستها و پاها و شهادت آنها بر اعمالي است كه انسان انجام داده.
مسلماا اين مساله تنها با معاد جسماني سازگار است وگرنه در معاد روحاني نه دست و پائي در كار است و نه زبان و دهان، و نه سخن گفتن.
وهمچنین سخن از گواهي دادن گوش و چشم و حتي پوست تن درقیامت است شهادت بر اعمالي كه انجام مي دادند.

پس درمعادجسمانی روزقیامت تردیدی وجودنداردواین حدیث ازاین منظرتضادی باقرآن ندارد

این روایت دلیل بر این نیست که خدایی نکرده زن کاملاً مظهر فساد وفحشاست بلکه آنچه در این روایات آمده این است که پیامبر (ص) وقتی جهنم را دیدار می کند اقشار مختلفی از مردم را در آتش جهنم مشاهده می کند. مثلا رباخواران مال یتیم خورندگان شراب خواران و... و از جمله عده ای از زنان که کارهای ناشایست انجام می دادندالبته توضیحات پیامبر (ص) در این قسمت یعنی مربوط به زنان در جهنم بیشتر است. شاید علت اینکه پیامبر (ص) این قسمت را بیشتر توضیح داده اند این باشد که مخاطب این روایت حضرت فاطمه زهرا (س) هستند. یعنی پیامبر (ص) این حادثه را برای ایشان نقل فرمودندو پیامبر (ص) مناسب دیده اند که این قسمت را برای ایشان توضیح دهند.وهمچنین زنها بخاطر عاطفی و احساسی بودن شاید زودتر فریب شیطان را بخورند و وسوسه های شیطان بیشتر در آنها نفوذ کند و از طرفی چون نقش زن ها در مسائل تربیتی و اخلاقی جامعه بیشتر از مردهاست و جامعه ای عفیف است که زنهای آن جامعه عفیف باشند، رکن اصلی مصونیت جامعه از مفاسد اخلاقی و تربیتی نیز بر عهده زنهاست برای همین پیامبر (ص) برای هشدار خانم ها به این مسئولیت سنگین و خطر بزرگی که متوجه آنهاست توضیحات بیشتری درباره آنها داده است
و این حدیث هم مخالف قرآن نیست چون قرآن وقتی می خواهد مثال نمونه برای مومنین و کافرین معرفی کند، از میان زنها انتخاب می­کندو این نشان دهنده نقش بزرگ زنان در جامعه است که در صلاح و فساد جامعه دارای نقش موثری هستند

دوست گرامی کتاب بحارالانواربه چه دلیل جزوکتب معتبرشیعه اشت؟به خاطراینکه به جزمعدودی حدیث غیرمطمئن احادیث ان تاییدشده هستندوشایدبه ندرت حدیثی رایتوان پیداکردکه تحریف شده باشدوقتی ماازچنین کتابی نقل می کنیم خیالمان تقریباراحت است که حدیث درست است درمورداین کتاب وکتب اربعه درشیعه تمامی احادیث رامامعتبردرنظرمی گیریم مگرآنکه خلاف آن ثابت شودبطورمثال درمناظرات دینی ازاین کتب معتبراستفاده می شودواگرطرف مقابل مخالفتی باحدیثی داشته باشدنمی گویددرست بودن آن رااثبات کن بلکه بایدخودش نادرست بودنش رااثبات کنددر مورد راه تشخیص روایات جعلی از روایات صحیح بایدبگویم که كتاب هايي كه در مورد علم رجال علم درايه و علم فقه الحديث نوشته شده و به طور كلي كتاب‏هايي كه در رشته علم الحديث به رشته تحرير در آمدند منابعي هستند كه با مراجعه به آن‏ها مي‏توان جعلي بودن حديث را شناخت

امادرموردکتاب بحاراالانوارپیشنهادمی کنم این کتاب رابه شکل cd همراه بابسیاری ازکتب دیگرخریداری کنیدبطورمثال گنجینه نورمجموعه کاملی ازاین کتب رادریک cdارائه می دهد

كتاب بحار الانوار توسط علامه مجلسي به رشته تحرير در آمده است
مهمترين ويژگي اين كتاب اين است كه به تمامي موضوعات دين پرداخته و آنها را پرورش داده است وهمچنین به جمع آوري احاديث از نسخه‌هاي خطي همت پرداخته است و مطالبي كه در بحار از بعضي از كتابها نقل شده بعدها آن كتابها از بين رفته است علامه مجلسي در نقل احاديث دقت بسياري به خرج مي‌داد و اگر نسخه معتبر و خطي نداشت آن را تذكر مي‌داد و هر حديثي را صحيح مي‌دانست مي‌آوردوبرای همین هم این کتاب جزوکتب معتبرشیعه است

كتاب بحار همانند هر كتاب ديگري داراي روايات صحيح و معتبر و نيز روايات ضعيف السند مي‌باشدشايد غير از قرآن كريم هيچ كتاب ديگري را نتوان ادعا کرد تمام محتواي آن صددرصددرست‌باشند.

Partizan62
2010-Jun-04, 11:11
دوست گرامی کتاب بحارالانواربه چه دلیل جزوکتب معتبرشیعه اشت؟به خاطراینکه به جزمعدودی حدیث غیرمطمئن احادیث ان تاییدشده هستند
شما هنوز نتوانسته اید درستی این حدیث رو به بنده ثابت کنید . کتاب بحارالنوار قرآن نیست که بگیم جملاتش از جانب خدا آمده و عاری از خطا است پس بنده به هیچ عنوان به صرف اینکه بگید تو کتاب بهارانوار همچین حدیثی آمده دلیل محکمی برای اثبات حقانیت آن نمی دانم . شما میگید احادیث در آن تایید شده بر اساس چه معیاری؟؟ آیا بر اساس مستندات نبوده ؟ من دنبال آن مستندات هستم که بگه دقیقا این حدیث را چه کسی از زبان حضرت علی نقل کرده بر اساس چه مستنداتی؟؟

من هیچ تناقضی بین قرآن واین حدیث نمی بینم ونمی دانم شمادرموردکدام تناقض صحبت می کنید
خب گویا شما به عرایض بنده چندان توجهی نداری . در نظر بگیر زنی چه مسلمان و چه غیر مسلمان (در اینجا به مسلمان بودن و نبودن اشاره ای نکرده) تمام عمرش را به خدمت به بشریت بگذراند آیا با عدالت خداوند سازگار است که به صرف پیدا بودن موی سر چنین بلای وحشتناکی سرش بیاد؟ تکلیف بقیه اعمال چی میشه؟

در ضمن گفتم بر اساس این حدیث به من پاسخ بدید اگه یک نفر همه این موارد رو مرتکب بشه چه بلایی سرش میاد؟ یعنی چجوری مجازات میشه؟ چون اینجا فقط به تک تک گناهان اشاره شده

امادر قرآن کریم ایات فراوانی داریم که دلالت بر این مطلب دارد که معاد جسمانی است

پس درمعادجسمانی روزقیامت تردیدی وجودنداردواین حدیث ازاین منظرتضادی باقرآن ندارد
من هم که معاد جسمانی رو از منظر قرآن تایید کردم!!!
این حدیث احتمالا چشم بسته که غیب نگفته؟؟!! چیز جدیدی نیست که یعنی قبلا در قرآن به معاد جسمانی اشاره شده اما نه این شکل و صورت خرافی و من درآوردی!!

راستی به این سوالات من پاسخ ندادید:

به دلیل بی ارتباط بودن برخی مسائل مطرح شده این پست ویرایش و مسائل بی ربط در پیام عمومی قرار داده شد

foxbat
2010-Jun-04, 11:18
متاسفم نمیتونم توی بحثتون شرکت کنم چون اخطار دادن اگه شرکت کنم...........!!! موفق باشید

pakfa
2010-Jun-04, 11:29
متاسفم نمیتونم توی بحثتون شرکت کنم چون اخطار دادن اگه شرکت کنم...........!!! موفق باشید
جداً افتخار می کنم به داشتن هموطنانی اینچنین حرف گوش کن !!
y:3

maldiny
2010-Jun-04, 21:35
یعنی زنان را فقط آویز.ن می کنن پس آتیشا مال مرداست:01:

Mercy
2010-Jun-05, 09:09
یعنی زنان
را فقط آویز.ن می کنن پس آتیشا مال مرداست

این تاپیک قفل شده بود .

این سطحی نگریها چیه ؟؟؟؟

هممون میدونیم عذاب جهنم و خوشی بهشت بازتاب اعمالمون هستند و در دنیای باقی با کنار رفتن پرده ها چهره ی واقعی اعمالمون رو میبیینم .

Mercy
2010-Jun-05, 09:13

آیا ذهن محدود بشری قابل قیاس با دانایی مطلق خداوند هست ؟
در نظر خداوند گناه کار گناه کاره چه مرد چه زن و از هر نژادی .

خداوند در تمام ادیان آسمانیش مردان و زنان رو به حجاب سفارش کرده منتها بقیه دینها به جز اسلام تحریف شدن .
ذکات زیبایی پاکدامنی است .

Mercy
2010-Jun-05, 09:19

این حرف شما مثل این میمونه که بگیم خدا به قارون پول و ثروت داد اونوقت خودش هم مجازاتش کرد ...!

مسئله حجاب چیزی نیست که فقط در مورد دو سه نفر روش فکر کرد و بعد با عقل خودمون بسنجیم شما اگر واقعا دنبال حقیقت هستین کمی در مورد مطالعاتی که از طرف جامعه شناسان و روانشناسان غربی بر روی حجاب صورت گرفته مطالعه کنید .

شما با پیش داوری اومدید اینجا بدون توجه به ادله ی دوستان سعی دارید بگید حجاب ضرورتی نداره در حالیکه که دانای مطلق خداوند که خیلی بیشتر از من و شما میدونه در قران فرموده حجاب برای مرد و زن ضرورت داره .

خواهرم حجابت ، برادرم نگاهت ....... فکر میکنم این دو جلمه برای مشخص کردن نوع حجاب و پاکدامنی مرد و زن کافی باشه .

Mercy
2010-Jun-05, 09:25
tornado

اگر جهنمي اون جوري كه ميگن پر از آتش و مار و شكنجه هاي جسمي وجود داشته باشد حتما ما آقايون بيشتر جاهاي اونجا را به خودمون اختصاص ميديم .
ولي چرا همه اش در مورد خانمها نوشته شده خيلي روشن هست چون زمان حضرت علي كه زنها سواد نداشتند نويسنده ها همه مرد بودند و عذاب هاي مرد ها را خود سانسوري فرمودند .
کسی فعلا خبر نداره آمار جهنمیان خانم بیشتره یا آقا .
شکنجه های جسمی و بیان لذتهای بهشتی در قالب جسمانیش در قران فقط برای اینکه ماهایی که از اون دنیا هیچ تصوری نداریم بتونیم تا حدی اون دنیا رو درک کنیم .... آیه در مورد در قران هست .
همش در مورد خانومها نوشته نشده در این تاپیک فقط من در مورد زنان نوشتم یه بار گفتم بازم میگم بخوایین در مورد آقایون هم مینویسم .
کنترل نگاه که برای آقایون هست .

VAHID
2010-Jun-05, 09:27
این حرف شما مثل این میمونه که بگیم خدا به قارون پول و ثروت داد اونوقت خودش هم مجازاتش کرد ...!

مسئله حجاب چیزی نیست که فقط در مورد دو سه نفر روش فکر کرد و بعد با عقل خودمون بسنجیم شما اگر واقعا دنبال حقیقت هستین کمی در مورد مطالعاتی که از طرف جامعه شناسان و روانشناسان غربی بر روی حجاب صورت گرفته مطالعه کنید .

شما با پیش داوری اومدید اینجا بدون توجه به ادله ی دوستان سعی دارید بگید حجاب ضرورتی نداره در حالیکه که دانای مطلق خداوند که خیلی بیشتر از من و شما میدونه در قران فرموده حجاب برای مرد و زن ضرورت داره .

خواهرم حجابت ، برادرم نگاهت ....... فکر میکنم این دو جلمه برای مشخص کردن نوع حجاب و پاکدامنی مرد و زن کافی باشه .

من فکر نکنم کسی از دوستان تا اونجا که من میدونم با خود حجاب مشکل داشته باشه...
مشکل با اجبار اونه...
اگه کسی فکر میکنه با حجاب مشکلاتش در این زمینه حل میشه میتونه رعایت کنه ...
اما کسانی که دوست ندارن جزء گمترین حقوق شهروندیشون هست که ازاد باشن...

Mercy
2010-Jun-05, 09:33

نه زن منشا فساده نه مرد .
این حرف شما مثل این میمونه که بگیم چون یک نفر دزده پس همه آدمها دزد هستن چون قابلیت دزدی کردن رو دارن .

آیا یک زن پاکدامن با یک زن بدکاره یکسانه ؟ (لطفا از این حرفم این برداشت رو نکنید که گفتم هر کی حجاب داره پاکدامنه هر کی نداره بدکاره )

زن زیبا آفریده شده و برای حفظ خودش دستوراتی از خالق دریافت کرده .
به همه مردها چشم داده شده ولی سفارش شده کنترل نگاه داشته باشن .
همین کنترلها بر رفتار و اختیار انسانه که اون رو بهشتی یا جهنمی میکنه وگرنه با فرشتگان تفاوتی نمیکردیم .

Mercy
2010-Jun-05, 09:38
من فکر نکنم کسی از دوستان تا اونجا که من میدونم با خود حجاب مشکل داشته باشه...
مشکل با اجبار اونه...
اگه کسی فکر میکنه با حجاب مشکلاتش در این زمینه حل میشه میتونه رعایت کنه ...
اما کسانی که دوست ندارن جزء گمترین حقوق شهروندیشون هست که ازاد باشن...

شاید اینطور باشه .
اما موضوع بحث این تاپیک اختیار و اجبار در بحث حجاب نیست که باید دوستان این رو رعایت کنن .
شما حق شهروندی رو از این جهت میبیند و بعضی ها هم از یک جهت دیگه ...
اجازه بدید واضحتر بگم یک سری از افراد در جامعه میگن در جامعه اسلامی باید احکام اسلامی پیاده شه و مردم حجاب داشته باشن اگر بعضی ها داتشه باشن بعضی نه با حق شهروندی منافات داره .
و بعضی ها میگن هر کی دوست داره حجاب رعایت کنه هر کی دوست نداشت نه و در غیر این صورت حق شهروندیشون زیرپا گذاشته میشه .
بهتره جامعه رو فقط از روزنه ی دلخواه خودمون نبینیم .
حرف من در این تاپیک اینه که " با اجبار یا اختیار و حق شهروندی و.... کاری ندارم ، من میگم دین اسلام گفته حجاب رعایت کنید و افراد مقید به دین اسلام باید به تمام ارکان دینیشون عمل کنن ، اسلام انتخابی با اسلام محمدی فرق داره والبته من هم ادعایی در کامل بودن دینم ندارم .

VAHID
2010-Jun-05, 09:47
شاید اینطور باشه .
اما موضوع بحث این تاپیک اختیار و اجبار در بحث حجاب نیست که باید دوستان این رو رعایت کنن .
شما حق شهروندی رو از این جهت میبیند و بعضی ها هم از یک جهت دیگه ...
اجازه بدید واضحتر بگم یک سری از افراد در جامعه میگن در جامعه اسلامی باید احکام اسلامی پیاده شه و مردم حجاب داشته باشن اگر بعضی ها داتشه باشن بعضی نه با حق شهروندی منافات داره .
و بعضی ها میگن هر کی دوست داره حجاب رعایت کنه هر کی دوست نداشت نه و در غیر این صورت حق شهروندیشون زیرپا گذاشته میشه .
بهتره جامعه رو فقط از روزنه ی دلخواه خودمون نبینیم .
حرف من در این تاپیک اینه که " با اجبار یا اختیار و حق شهروندی و.... کاری ندارم ، من میگم دین اسلام گفته حجاب رعایت کنید و افراد مقید به دین اسلام باید به تمام ارکان دینیشون عمل کنن ، اسلام انتخابی با اسلام محمدی فرق داره والبته من هم ادعایی در کامل بودن دینم ندارم .
من با این مخالف هستم به شدت...
پس باید در مورد نماز هم که بیشتر از حجاب سفارش شده هم اجبار داشته باشیم...
یعنی اگه کسی نماز نخوند باید براش حد اجرا بشه...
این منطقی نیست...
همه میدونند که حجاب در اسلام هم از اول نبوده و طی یه اتفاق حجاب ان هم بر زنان پیامبر واجب شد...
پس اگه از اول نبوده و خدا هم مشکلی باهاش نداشته میشه بازم نباشه و مشکلی پیش نیاد....

Mercy
2010-Jun-05, 09:58
من با این مخالف هستم به شدت...
پس باید در مورد نماز هم که بیشتر از حجاب سفارش شده هم اجبار داشته باشیم...
یعنی اگه کسی نماز نخوند باید براش حد اجرا بشه...
این منطقی نیست...
همه میدونند که حجاب در اسلام هم از اول نبوده و طی یه اتفاق حجاب ان هم بر زنان پیامبر واجب شد...
پس اگه از اول نبوده و خدا هم مشکلی باهاش نداشته میشه بازم نباشه و مشکلی پیش نیاد....

اینکه نماز و حجاب رو یکی کنیم زیاد منطقی به نظر نمیاد.

نماز حق الله و کاملا امری است فردی .

حجاب علاوه بر اینکه فردیه تاثیرات اجتماعی هم داره .

یک نفر با نماز نخواندش دیگری به گناه آلوده نمیکنه اما یکی با عدم رعایت حجابش و خودآرایی و به قولی کسب زیبایی کاذب بسیاری رو در جامعه به گناه آلوده میکنه .

حجاب در تمام ادیان آسمانی بوده ، منتها اون دین ها مورد تحریف قرار گرفتن اگر حجاب از اول وجود نداشته و بعدها در دین اسلام بوجود آمده برای حفظ حجاب توسط خواهرهای روحانی در دین مسیحیت چه توجیهی وجود داره ؟

یا برای بیان متانت و داشتن حجاب توسط دختر شعیب (چند هزار سال پیش از این ) در قران چه توجیهی میشه داشت ؟

قدیمی ترین تمثیل از حضرت مریم هم ایشون رو با حجاب نشون دادن منتها امروزه دیگه حضرت مریم رو بدون حجاب نقاشی میکنن .
برای این چه توجیهی هست .

دوست عزیز حجاب از اول بوده و من نمیدونم شما بر طبق حرف کدوم مفسر نابغه ای ! میگید که حجاب بعدها شکل گرفته .

Mercy
2010-Jun-05, 10:10
لازم به توضیحه :

آیا حجاب مانع زیبایی زنان میشود؟

خداوند به زنان زیبایی بخشید تا به واسطه آن بنیاد خانواده را استوار کند

تا هر مردی تنها به زیبای های همسر و محرم خود توجه کند

و یک زن نیز اجازه ندارد از این نعمت سوء استفاده کند و خود را در معرض دید نامحرمان قرار دهد زیرا با این کار به حق همسرش تجاوز کرده است

ولی متاسفانه در جامعه کنونی بعضی از زنان فقط به فکر نشان دادن زیبایی های خودشان هستند و اهمیت نمی دهند که آیا این کار به ضرر شان است یا به نفعشان؟

چه کسی سود میبرد و چه کسی زیان؟

در این میان مردان نیز بی تقصیر نیستند اگر آنان نگاههای خود را حفظ می کردند و نگاه صرفا جنسی به زنان نداشتند کار ما به اینجا نمی کشید می پرسید کجا؟

خوب بگذریم از این حقایق تلخ ...

یک سوال دیگر آیا یک زن نمی تواند هم زیبایی داشته باشد هم حجاب؟

در پاسخ باید گفت چرا میتواند ولی نه در جامعه ما (یا همون کشور ما) مثلا در کشورهای مسلمان دیگر مثل ترکیه،مالزی و... زنان حجاب کامل دارند ولی پوشش آنها در رنگهای زیبا و متنوع است اما در ایران اگر کسی همه ی احکام حجاب را رعایت کند ولی از رنگهای شاد استفاده کند، هر کسی در نگاه اول به او میگوید بد حجاب و برای خودشان دلیل دارند :چون توجه مردان را جلب می کند!!!

حالا شما قضاوت کنین مقصر کیست؟!

چرا حجاب این چنینی نظر مردان کشورهای دیگر را به خود جلب نمیکند؟

VAHID
2010-Jun-05, 10:10
اینکه نماز و حجاب رو یکی کنیم زیاد منطقی به نظر نمیاد.

نماز حق الله و کاملا امری است فردی .

حجاب علاوه بر اینکه فردیه تاثیرات اجتماعی هم داره .

یک نفر با نماز نخواندش دیگری به گناه آلوده نمیکنه اما یکی با عدم رعایت حجابش و خودآرایی و به قولی کسب زیبایی کاذب بسیاری رو در جامعه به گناه آلوده میکنه .

حجاب در تمام ادیان آسمانی بوده ، منتها اون دین ها مورد تحریف قرار گرفتن اگر حجاب از اول وجود نداشته و بعدها در دین اسلام بوجود آمده برای حفظ حجاب توسط خواهرهای روحانی در دین مسیحیت چه توجیهی وجود داره ؟

یا برای بیان متانت و داشتن حجاب توسط دختر شعیب (چند هزار سال پیش از این ) در قران چه توجیهی میشه داشت ؟

قدیمی ترین تمثیل از حضرت مریم هم ایشون رو با حجاب نشون دادن منتها امروزه دیگه حضرت مریم رو بدون حجاب نقاشی میکنن .
برای این چه توجیهی هست .

دوست عزیز حجاب از اول بوده و من نمیدونم شما بر طبق حرف کدوم مفسر نابغه ای ! میگید که حجاب بعدها شکل گرفته .
خواهش میکنم در تاریخ اسلام بیشتر مطالعه کنید...
من حجاب در ادیان دیگه رو نمیگم....حكم حجاب به طور واضح در سال هشتم هجري نازل شد..
میتونم اگه خواستین ایات و تاریخ نزول رو براتون بذارم...

Mercy
2010-Jun-05, 10:17
خواهش میکنم در تاریخ اسلام بیشتر مطالعه کنید...
من حجاب در ادیان دیگه رو نمیگم....حكم حجاب به طور واضح در سال هشتم هجري نازل شد..
میتونم اگه خواستین ایات و تاریخ نزول رو براتون بذارم...

با این فرض میریم جلو که حرف شما درسته .

آیا این دیگه جزو دستورات دینی ما مسلمانها نشده ؟آیا ما موظف به پیروی از دستوارت دینیمون نیستیم اینکه حجاب بعدا در اسلام وارد شده یا از قبل بوده تاثیری بر اصل موضوع نمیزاره بالاخره خدا گفته و در قران هم نوشته شده .

VAHID
2010-Jun-05, 10:24
با این فرض میریم جلو که حرف شما درسته .

آیا این دیگه جزو دستورات دینی ما مسلمانها نشده ؟آیا ما موظف به پیروی از دستوارت دینیمون نیستیم اینکه حجاب بعدا در اسلام وارد شده یا از قبل بوده تاثیری بر اصل موضوع نمیزاره بالاخره خدا گفته و در قران هم نوشته شده .

اونی که مسلمون هست و به این قضیه معتقد هست که انجام میده ...
اما بحث اینجاست که غیر مسلمانها و بعضی مسلمانها نمیخوان رعایت کنن...اونها باید چه کار کنن؟

Mercy
2010-Jun-05, 10:34
اما بحث اینجاست که غیر مسلمانها و بعضی مسلمانها نمیخوان رعایت کنن...اونها باید چه کار کنن؟

در دین اسلام اومده بر طبق عرف جامعه باید رفتار شه .
پیامبر (ص) موهای بلندی داشتن که همیشه شانه میکردن و با روغن زیتون به حدی چرب میکردن که روغن از اونها موهاشون میچکید اما الان یک مسلمان نمیشه در ایران این کار رو بکنه چون با عرف جامعه سازگاری نداره

اینجاست که حرف حق شهروندی میاد جلو ایران به عنوان یک کشور اسلامی مطرحه و در یک کشور اسلامی باید قوانین اسلامی حاکم باشه و افرادی که نمیخوان قوانین اسلامی رو رعایت کنن حق شهروندی مردم مسلمان رو زیر پا میزارن پس در واقع این حق ماهاست که ضایع میشه .

اما یه نکته و اونم اینکه در ایران حجاب اجباری وجود نداره ، میبیند که خانومها مانتوهای چسب و کوتاه میپوشن (که در اسلام حرامه ) ، موهاشون رو بیرون میزارن و آرایش هم دارن .
وقتی در ایران فقط گردی صورت بدون آرایش و دستها از مچ برای زنها بیرون بود و لباسهاشون گشاد و بلند بود اون موقع باید گفت حجاب اجباریه .

-;{@

VAHID
2010-Jun-05, 10:39
پیامبر (ص) موهای بلندی داشتن که همیشه شانه میکردن و با روغن زیتون به حدی چرب میکردن که روغن از اونها موهاشون میچکید اما الان یک مسلمان نمیشه در ایران این کار رو بکنه چون با عرف جامعه سازگاری نداره

اینجاست که حرف حق شهروندی میاد جلو ایران به عنوان یک کشور اسلامی مطرحه و در یک کشور اسلامی باید قوانین اسلامی حاکم باشه و افرادی که نمیخوان قوانین اسلامی رو رعایت کنن حق شهروندی مردم مسلمان رو زیر پا میزارن پس در واقع این حق ماهاست که ضایع میشه .

اما یه نکته و اونم اینکه در ایران حجاب اجباری وجود نداره ، میبیند که خانومها مانتوهای چسب و کوتاه میپوشن (که در اسلام حرامه ) ، موهاشون رو بیرون میزارن و آرایش هم دارن .
وقتی در ایران فقط گردی صورت بدون آرایش و دستها از مچ برای زنها بیرون بود و لباسهاشون گشاد و بلند بود اون موقع باید گفت حجاب اجباریه .

-;{@
همه ایرانی هستیم و به یک اندازه حق داریم ... نه کمتر و نه بیشتر...

Partizan62
2010-Jun-05, 17:54
دقیقا من از این حدیث اینو برداشت میکنم!
پول منشا فساد نیست و ماهیتا موجب فساد نیست . تنها این نوع انتخابی است که ما انجام میدیم تعیین کننده است. اگه فکر میکنید عامل فساد پول هست پس با این حساب بیایم پول رو از دست وبال مردم جمع کنید مبادا یک زمان باعث فساد کشیدن جوامع بشه!

من گفتم تو این حدیث امده موی سر پیدا باشه فلان بلا سرش میاد این در تضاد با نوع خلقت موجودات هست . خب از اول اینشکلی نمی آفریدش که بخواد همچین بلایی سرش بیاره !ببنید من در مورد این حدیث دارم صحبت میکنم به تفاسیری که ازش می شه کاری ندارم!!
اینجا گفته پیدا بودن موی زن= با مجازات شدید!! به هیچکدام ا زجوانب اشاره ای نشده و درنظر گرفته نشده!
از نظر من زن زیبایی زن منشا فساد نیست منشا فساد در طرز تفکر و انتخابی است که ما می کنیم اگه موجودی جبری بودیم و میگفتیم با دیدن موی سر زن همه به فساد کشیده می شدن من موی سر زن رو عامل فساد و گناه میدونستم و این حدیث رو می پذیرفتم
همانند سوالی که از دوستمون پرسیدن و هنوز هم جواب مشخصی نگرفتم از شما می خوام اول درست بودن این حدیث را با مستندات کامل ثابت کنید بعد باهاتون سر بقیه موضوعات در چارچوب این حدیث بحث میکنم وگرنه بنده بیش از این تمایلی به بحث کردن در رابطه با موضوعی که هنوز درست بودن زیر سوال ندارم!-;{@

Partizan62
2010-Jun-05, 18:07
ویرایش ...
پاسخ در پیام عمومی

ATC-icao
2010-Jun-06, 13:43

-;{@

این دیگه خیلی جالبه
شما هر جور خواستین نتیجه گیری میکنید و به نفع خودتون برداشت میکنید
اینجا میگید حتی یهودی ها و مسیحی ها هم باید تو ایران حجاب داشته باشن چون عرفه
یه جا دیگه میکید چه معنی داره تو فرانسه حجاب غیر قانونی باشه (عرف سیخی چنده)
میگید حجاب اجباری نیست چون مانتو تنگ میپوشن!
ولی تو خیابونا یه ماشینایی هست (معمولا ون ) اجبار که نمیکنند ولی بحث میکنن همه رو قانع میکنن حجاب خوبه هر کسی هم مختاره قبول کنه یا نکنه البته اگه قبول نکرد انقدر باهاش بحث میکنن تا قبول کنه (خلاصه کسی ناراضی از این ماشینا پیاده نمیشه)

و ضمنا این حکم صورت بدون آرایش کجای قرآن اومده؟آیه جدیده؟
لا آرایش فی الدین؟
و یه نکته دیگه پیامبر در آن زمان طبق عرف رفتار میکرد که به موهاش روغن میزد
ولیامروز این کار بده چون عرف نیست حال شلوار پاره مده پس بپوشیم؟ پاچه شلوارو بدیم زیر کفش (اینا از نظر شرعی هم مشکلی نداره) پس مجازه؟

3>
2010-Jun-06, 18:13
Mercy گفته :
موضوع بحث در تایپیک مشاهده ی عذاب زنان در معراج تفاوت بین زن و مرد نبود .
لطفا بحث رو منحرف نکنید .

------

دیدن عذاب زنان در معراج به چه دینی مربوط میشه ؟ دین اسلام دیگه مگه غیر از این ؟
یه نگاه به پست بالایی بنداز شما خودتون دارید در مورد حجاب و اینا حرف میزنید !
اگه حجاب به عذاب زن مربوط میشه ! دیدن عذاب زن در معراج هم به اسلام مربوط میشه !
:03:

Mercy
2010-Jun-06, 18:14
در اینکه دین اسلام بین زن و مرد تبعیض قائل شده که اصلا شکی نیست چون تو آیات قرآن هم این موضوع وجود داره !
حالا توجیحات جالبی هم برای این تضادها میارن که آدم بیشتر مبهوت می کنه !
این رو که باید ما خانومها نگرانش باشیم نه شما آقایون !
درثانی به موضوع این تاپیک توجه کنید و موضوع رو اصلش منحرف نکنید .

Mercy
2010-Jun-06, 18:17
دیدن عذاب زنان در معراج به چه دینی مربوط میشه ؟ دین اسلام دیگه مگه غیر از این ؟
یه نگاه به پست بالایی بنداز شما خودتون دارید در مورد حجاب و اینا حرف میزنید !
اگه حجاب به عذاب زن مربوط میشه ! دیدن عذاب زن در معراج هم به اسلام مربوط میشه !

من متوجه منظورت نشدم .

امــــــــــا
انسانها به خاطر گناهانشون مجازات میشن و البته خداوند مهربان و توبه پذیره .
و راست گفت خداوند بلند مرتبه .

Partizan62
2010-Jun-06, 19:37
این رو که باید ما خانومها نگرانش باشیم نه شما آقایون !
درثانی به موضوع این تاپیک توجه کنید و موضوع رو اصلش منحرف نکنید .
دوست عزیز اینایی که شما میگید مگه ربطی به موضوع تاپیک داره؟

Mercy
2010-Jun-06, 19:54
ولیامروز این کار بده چون عرف نیست حال شلوار پاره مده پس بپوشیم؟ پاچه شلوارو بدیم زیر کفش (اینا از نظر شرعی هم مشکلی نداره) پس مجازه؟

توجه داشته باشید عرف نه مد .
عرف یک چیزه و مد یه چیز دیگه .
شما هنوز این دو واژه براتون کامل جا نیفتاده .
در ایران مد شده دخترا ابرو بر میدارن و اصلاح میکنن اما در عرف کشور ایران این کاربرای دختران ازدواج نکرده زشت تلقی میشه

و ضمنا این حکم صورت بدون آرایش کجای قرآن اومده؟آیه جدیده؟
لا آرایش فی الدین؟

حدود حجاب تعریف شده :
برخی از سوره ها و آیات مربوط به حجاب عبارتند از: 1. سوره نور، آیات 30، 31، 33 و 60; 2. سوره احزاب،، آیات 35، 53، 55، و 59. از نظر شرع اسلام زن باید بدن و موی خود را از مرد نامحرم بپوشاند; ولی پوشاندن صورت و دست ها از مچ به پایین واجب نیست .حكم پوشش در مكان هایی كه درمعرض دید نامحرم است باید اجرا شود; فرقی نمی كند كه نامحرم در منزل یا غیر منزل باشد; حتّی در مورد افراد نامحرمی كه همیشه با انسان ارتباط دارند، این حكم و امثال آن جاری است.
در مورد حجاب واجب، كافی است كه زن به هر وسیله ای كه می تواند خود را بپوشاند و لباس خاصّی شرط نیست; ولی پوشیدن لباس های تنگ و چسبان و همچنین لباس های زینتی اشكال دارد .
حجاب و پوشش زن به حدی اهمیت دارد که خداوند متعال در قرآن مجید آن را مطرح کرده است. خداوند متعال در سورۀ نور در این باره می¬فرماید: “به زنان مؤمن بگو که چشمان خود فرو ¬گیرند و شرمگاه خود نگه دارند و زینت های خود را جز آن مقدار که پیداست، آشکار¬ نکنند و مقنعه های خود را تا گریبان فرو گذارند و زینت های خود را آشکار نکنند، جز برای شوهر خود یا پدر خود و ديگر محرمهاو نیز چنان پای بر زمین نزنند تا آن زینت که پنهان کرده¬ اند دانسته شود…

در این آیات آراسته کردن خود برای غیر محارم جایز نیست . زینت همان آرایش رو هم در برمیگیره ، غیر از اینه ؟

همانطور که میدونید یکی از واجباته که فرد مسلمان یک مرجع تقلید داشته باشه بنابراین نظر مراجع تقلید هم در مورد آرایش این چنینه :

آرایش زنان در خیابان‌ها و بیرون گذاشتن مقداری از موها و پوشیدن جوراب بدن‌نما و لباس‌های محرک چه صورت دارد؟

حضرت آیت‌الله خامنه‎ ای: بر زن واجب است تمام بدن و موی و زینت خود را از نامحرم بپوشاند.

حضرت آیت‌الله فاضل لنکرانی: حرام است.

حضرت آیت‌الله بهجت: حرام است.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی: حرام است.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی: بدون شک جایز نیست.

حضرت آیت‌الله تبریزی: جایز نیست.

حضرت آیت‌الله سیستانی: جایز نیست.

3>
2010-Jun-06, 19:59
در اینکه دین اسلام بین زن و مرد تبعیض قائل شده که اصلا شکی نیست چون تو آیات قرآن هم این موضوع وجود داره !
حالا توجیحات جالبی هم برای این تضادها میارن که آدم بیشتر مبهوت می کنه !
:01:

ابوالفضل
2010-Jun-09, 14:13
با سلام حضور دوستان و هر دو طرف بحث چه موافق و چه مخالف
بنده این تاپیک رو نخوندم و نمیدونم دوستان هر کدوم چه دیدگاهی دارند و چه کسی مخالفه یا موافق و بحث در کجاست .
اما مساله ای که هست با توجه به وضعیت سایت و عدم حضور مدیران بخش مذهبی و نبود ناظم و گلایه هایی که از اینجور بحثها میشود فعلا تا اطلاع ثانوی این تاپیک قفل می شود .
اگر مدیران محترم بعد از پایان امتحانات فرصت رسیدگی به مطالب این تاپیک را داشتند و در بحثها شرکت کرده و آن را مطابق با اهداف سایت و قوانین انجمن اداره نمودند در آن صورت این تاپیک باز خواهد شد .
امیدوارم که این اقدام موجب نارضایتی دوستان نگردیده و پیشاپیش عذرخواهی میکنم .

با تشکر