PDA

مشاهده نسخه کامل : به غیر از سوخو30 ومیگ 31 آیا وجود جنگنده ی دیگری رادر ایران پیش بینی میکنید

پسرآریایی .
2009-Dec-11, 10:23
در همه ی این سالها منابع معتبر ونامعتبر خبر از وجود جنگنده هایی مثل میگ31 ویا سوخو30 وسوخو27 میدادند که وجود سوخو27 اثبات شده:06: که فقط میماند سوخو30 ومیگ31 .
حالا سوال من از شماسروران گرامی این است که آیاوجود هواپیمای مهم دیگری را در نیروی هوایی تایید میکنید(مثل توپولف160 یا22 -سوخو47-سوخو 35و...)
لطفا منو کمک کنید:01::01::01:

Black Hawk
2009-Dec-11, 10:31
سلام دوست عزیز من وجود خیلی هواپیماهای تاریخ گذشته رو میتونید در ایران بررسی کنید ولی در مورد سه گذینه ای که گفتید باید با عرض تاسف بگم که هیچکدوم در ایران وجود ندارن دوست عزیز و وجود سوخو27 هم در ایران رد شده نمیدونم چرا توی سالهای اخیر موضوع سوخو27 یا سوخوی 30 بخاطر اشتباهات مطبوعاتی اینقدر داغ شد یا چیز دیگه ایران هیچوقت از حد مذاکرات خرید سوخو فراتر نرفت چه برسه به ورود خدماتی این جنگنده من هیچوقت حتی نشنیدم که بعد از نمایشگاه تهران هیچ سوخوی 27 یا 30 و به دنبال اون میگ31 در هیچ فرودگاهی فرود اومده باشه در نتیجه این قسمت رو باید شایعه دونست اما در مورد جنگنده های دیگه یادمه چندین شایعه از وجود فاکس بت در ایران بود که هیچوقت تایید نشده همینطور در مورد اتندارد که اون هم شدیدا رد شد چرا که تمامی اتندارد ها به فرانسه برگشتن و شایعه موضوع تنها به خاطر رویت یک میراژاف1 با رنگ آمیزی خاکستری قوت گرفته بود

پسرآریایی .
2009-Dec-11, 10:38
.اولا به نظر من تا نباشد چیزکی نگویند چیز ها.ثانیا چرا از بین این همه جنگنده رفتن سراغ جیان 10؟ از این دست خبر ها زیاده: این خبر مربوط به چند سال پیش است: ایران قرارداد خرید 24 فروند جنگنده جیان 10 رابا چین را امضا کرد.
ایران با چین قراردادی درباره خرید 24 فروند جنگنده J-10 امضا کرد. این هواپیماها را اسرائیل برای نیروهای هوایی خود طراحی کرده و پس از آن به چین فروخته است. موتور جنگنده ها را نیز روسیه فروخته است.

نمایندگان شرکت ایرانی Iran Aircraft Manufacturing Industrial تایید می کنند که چین 24 فروند جنگنده را طی سال های 2008-2010 عرضه خواهد کرد. قیمت هر جنگنده حدود 40 میلیون دلار برآورد می شود که بدین ترتیب بهای کل قرارداد می تواند حدود 1 میلیارد دلار باشد.

برد نهایی این جنگنده ها با حداکثر سوخت 2940 کیلومتر است. بدین ترتیب ایران نه تنها نمی تواند بر فراز تمامی منطقه خلیج فارس پرواز کند، بطور تئوری نیز نمی تواند به اسرائیل حمله کرده و پس از آن به پایگاه های خود بازگردد. تا کنون دوربرد ترین جنگنده های ایرانی، میگ-29 روسی بودند که برد حداکثر آنها 2100 کیلومتر است.

در عین حال کارشناسان معتقدند که 24 فروند جنگنده، بطور قابل توجهی توازن نیروها را در منطقه تغییر نمی دهند. "کنستانتین ماکینکو" کارشناس روس معتقد است که "نظامیان آمریکایی در منطقه خلیج فارس از تعداد غیر قابل قیاسی هواپیماهای نوع جدید برخوردارند. اصلی ترین مخالف ایران شیعی را می توان عربستان سعودی سنی دانست. اما آن نیز بلطف کمک های آمریکا از نیروی هوایی مقتدرتری نسبت به ایران برخوردار است". بعقیده این کارشناس ایران به احتمال زیاد از این هواپیماها برای حفاظت از تاسیسات مهم کشوری، مثلاً نیروگاه اتمی بوشهر، استفاده خواهد کرد. علاوه بر این وی معتقد است که کلاً وجود جنگنده های J-10 در ایران می تواند عاملی بازدارنده باشد: مثلاً بطور فرضی جنگنده ها می توانند حمله نیروهای هوایی اسرائیل به تاسیساتی که بنظر اسرائیلی ها به کار ساخت سلاح کشتار جمعی مشغول هستند را دشوار کنند.

طبق اطلاعات دریافتی از کارشناسان، اواسط سال 2007 نیروی هوایی چین دارای 89 فروند از این نوع جنگنده بود. طبق اطلاعاتی غیر رسمی نیز این کشور چین قصد دارد برای رفع نیازهای خود 120 فروند جنگنده J-10 بسازد. موتور این جنگنده ها، موتور روسی "آل-31اف.ان." است. این مدل مدرنیزه شده همان موتور توربو رآکتیو "آل-31اف" است که بطور گسترده در جنگنده های سوخوی-27 استفاده می شود. چین در ماه جولای سال 2005 با موسسه صادرات دفاعی روسیه "روس ابارون اکسپورت" قراردادی درباره عرضه دو ساله 100 موتور "آل-31اف.ان." که در کارخانه "سالیوت" در مسکو تولید می شوند، امضا نمود. این قرارداد امکان افزایش آن تا 100 موتور دیگر را نیز در نظر داشت که تابستان سال 2007 چین از این مصوبه استفاده کرده و قرارداد جدیدی برای خرید 100 موتور دیگر امضا کرد که طی دو سال آینده عرضه می شوند.

پسرآریایی .
2009-Dec-11, 11:06
سلام دوست عزیز من وجود خیلی هواپیماهای تاریخ گذشته رو میتونید در ایران بررسی کنید ولی در مورد سه گذینه ای که گفتید باید با عرض تاسف بگم که هیچکدوم در ایران وجود ندارن دوست عزیز و وجود سوخو27 هم در ایران رد شده نمیدونم چرا توی سالهای اخیر موضوع سوخو27 یا سوخوی 30 بخاطر اشتباهات مطبوعاتی اینقدر داغ شد یا چیز دیگه ایران هیچوقت از حد مذاکرات خرید سوخو فراتر نرفت چه برسه به ورود خدماتی این جنگنده من هیچوقت حتی نشنیدم که بعد از نمایشگاه تهران هیچ سوخوی 27 یا 30 و به دنبال اون میگ31 در هیچ فرودگاهی فرود اومده باشه در نتیجه این قسمت رو باید شایعه دونست اما در مورد جنگنده های دیگه یادمه چندین شایعه از وجود فاکس بت در ایران بود که هیچوقت تایید نشده همینطور در مورد اتندارد که اون هم شدیدا رد شد چرا که تمامی اتندارد ها به فرانسه برگشتن و شایعه موضوع تنها به خاطر رویت یک میراژاف1 با رنگ آمیزی خاکستری قوت گرفته بود

راستش دوست خوبم همه چیزو که ما نباید ببینیم;-) و شمامیدونید که چقدر سرزمین مابزرگه واگه مسئولین نظامی لب تر کنن میتونن حتی ناو هواپیمابر رو مخفی کنن چه برسه به چند فروند هواپیمای ناقابل. در مورد سوپر اتاندار هم بگم که یه روز ما یک جایی بودیم که یکی از سپاه اومده بود سخنرانی میگفت جنگنده های سوپر اتاندار همراه میراژهاو... در جریان جنگ آمریکا با عراق به ایران پناهنده شدند که ما اونا رو به عنوان غنیمت به اونا پس ندادیم:04:

Black Hawk
2009-Dec-11, 11:18
مجددا سلام نمیدونم آخرین باری که در این موارد بحث کردم کی بود فکر میکنم خیلی وقت هست که دیگه بحث در مورد این موارد تاریخشون گذشته البته درک میکنم حستون رو نسبت به نیروی هوایی برای همین هم هست که سعی میکنم مواردی رو باز کنم ببینین نباید همراه با بازی های رسانه ای بشید چه داخلی و چه خارجی نووستی روسیه یا خبرگزاری های اسرائیلی یا حتی خبرگزاری های داخلی خیلی وقتا برای جلب نظر مخاطب اخباری از این دست انتشار میدن مثل خبر فروش اف16 که بعضی خبرگزاری ها اصلا خیلی هم پیش رفتن توش دوست عزیز
دوست عزیزم هسا هیچوقت چنین چیزی رو نه رسما تایید کرده نه غیر رسما اصلا به این اخبار بها نمیدن که حتی پاسخ بدن شما حتما در مقابلش این خبر رو هم دیدید

چین رسما خبر فروش 24 فروند جنگنده را به ایران تکذیب کرد

به گزارش یک رسانه عرب زبان، دولت چین رسما ادعای یک روزنامه اسرائیلی را مبنی بر امضای قراردادی برای خرید 24 فروند جنگنده از چین توسط ایران که در ساخت این جنگنده ها،از فناوری اسرائیلی استفاده شده است، بی پایه و اساس دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر،پایگاه اینترنتی ایلاف امروز به نقل از "لیوجیانچائو" سخنگوی رسمی وزارت امورخارجه چین اعلام کرد: خبر منتشره درباره فروش 24 فروند جنگنده از نوع J- 10 کاملا بی پایه و اساس است و با واقعیت مطابقت ندارد.

این سخنگو تصریح کرد که کشورش هیچ مذاکره ای با ایران درباره فروش این جنگنده ها انجام نداده است.

روزنامه هاآرتص به نقل از منابع روسی خود ادعا کرد که ایران و چین قراردادی را امضا کرده اند که به موجب آن تهران 24 فروند جنگنده از چین خریداری می کند که در ساخت این جنگنده ها،از فناوری اسرائیلی استفاده شده است.

به ادعای این روزنامه، قرارداد به امضا رسیده شامل خرید دو اسکادران از جنگنده های مدل J-10 است و مبلغ این قرارداد در حدود یک میلیارد دلار بوده و چین این جنگنده ها را در فصله زمانی سال 2008 تا 2010 تحویل ایران می دهد.

روزنامه هاآرتص چاپ فلسطین اشغالی با پرداختن به این موضوع نوشت : جنگنده های J-10 بر اساس فناوری اسرائیلی ساخته شده اند؛ این جنگنده ها بر اساس نوعی فناوری ساخته شده اند که اسرائیل آن را در اختیار چین قرار داده است ؛ اسرائیل این فناوری را بر اساس پروژه "لاوی" که در اواسط دهه 1980 فسخ شده در اختیار چین قرار داده است ؛ موتور این جنگنده ها ساخت روسیه است.

میبینید بازی های رسانه ای هست توجه کنین این بخش موضوع که بشه یه فروش گسترده جنگنده رو از دید مطبوعات پنهان کرد کلا منتفیست در عین این موضوع دوست عزیز اصلا به این موضوع بیایین فکر کنیم که در صورت تایید فرضی بودجه چنین خریدی رو کی تایید میکنه اصلا از کجا تامین میشه در کجای لایحه بودجه چنین خرج هایی لحاظ شده نه دوست عزیز حتی پیشبینی چنین خریدی هم غیر تصور هست دوست عزیز سیستم کنونی نیروی هوایی بیش از خرید نسبت به بروز رسانی ناوگان چشم داره الان نگرش در نیروی هوایی با اون چیزی که علاقه مندانی مثل شما دوست دارید متفاوت هست که البته بخشی از اون قابل درکه الان 7 گونه جنگنده در خدمت نیروی هوایی هستن که در نوع خودش بیشترین تنوع در منطقه هست زمینه سازی برای ورود هر نوع جنگنده ای نیاز به چندین سال هزینه داره این هزینه ها حتی از هزینه خرید جنگنده ها اون هم در این تعداد کم میتونه بیشتر باشه آیا باز هم این تعداد میتونه صرفه اقتصادی داشته باشه .....

Black Hawk
2009-Dec-11, 11:25
راستش دوست خوبم همه چیزو که ما نباید ببینیم;-) و شمامیدونید که چقدر سرزمین مابزرگه واگه مسئولین نظامی لب تر کنن میتونن حتی ناو هواپیمابر رو مخفی کنن چه برسه به چند فروند هواپیمای ناقابل. در مورد سوپر اتاندار هم بگم که یه روز ما یک جایی بودیم که یکی از سپاه اومده بود سخنرانی میگفت جنگنده های سوپر اتاندار همراه میراژهاو... در جریان جنگ آمریکا با عراق به ایران پناهنده شدند که ما اونا رو به عنوان غنیمت به اونا پس ندادیم:04:

در ضمن با احترام کامل به سپاه پاسداران بهتره زیاد به صحبت های این دوستان اعتماد نکنین دوست من....من خیلی از این صحبتها شنیدم دوست عزیز جدی نگیرید هیچ سوپر اتنداردی ایران نیومد سه فروند باقی مانده به فرانسه بازگشتند پیش از جنگ خلیج فارس.... دوست عزیز باور کنین حتما برخی از این صحبتها رو توی انجمنهای هوافضا یا سنترال هم دیدید در اونجا هم اگر می بینین جوابی نمیدن به همین شکل هست داستان البته دوست ندارم نامیدتون کنم اما بحث محرمانه در نیروی هوایی در این شکل مطرح نیست یعنی اینکه مثلا جنگنده ای پنهان شده برای فلان وقت خیر بیایین بی خودی باعث ایجاد شایعه جدید نشیم ;-)

nino22
2009-Dec-11, 17:24
اصولا هیچ کدام از این هواپیماها وارد ایران نشدند.نه اینکه مسئولین نخواهند .بلکه بارها تا پای قرارداد هم رفتند حتی گفته شد قرارداد خرید su27 همزمان با قرارداد s300 بسته شد اما با فشار امریکا روسیه قرارداد یا لغو یا مدت نامعلومی به تعویق انداخته.دوست عزیز روس ها حتی حاضر نیستند قطعات میگ 29 به ایران تحویل بدهد چه برسه به su47 و.... ثانیا بر فرض محال که چند تا از این هواپیماها در ایران باشند ( اگه هم باشند در انبار زیر زمینی ) به نظر شما چند فروند هواپیما که خلبانانش باهاش پرواز نکردند در موقع لزوم آیا می تونن کاری انجام بدهند.؟

foxbat
2009-Dec-12, 01:28
تا کنون دوربرد ترین جنگنده های ایرانی، میگ-29 روسی بودند که برد حداکثر آنها 2100 کیلومتر است.

والا فقط با توجه به این قسمت متن میشه متوجه شد که نویسنده این متن سواد هوانوردیش در حد بچه های ابتدائی هست!!!!!!! واقعا بلک هاوک بزرگواری میکنه که به این حرفهای تاریخ مصرف گذشته جواب میده!!!

aLi_AHW
2009-Dec-12, 02:24
والا فقط با توجه به این قسمت متن میشه متوجه شد که نویسنده این متن سواد هوانوردیش در حد بچه های ابتدائی هست!!!!!!! واقعا بلک هاوک بزرگواری میکنه که به این حرفهای تاریخ مصرف گذشته جواب میده!!!

واقعا آدم نکته سنجی هستید ...
فکر میکنم برد SMT ها 2100 کیلومتر بود .

ایران SMT دارد ؟
از کی تا حالا ؟

پسرآریایی .
2009-Dec-16, 21:25

من اینو کپی کردم ومطلب خودم نیست که بخوام توش دخل وتصرف کنم. :01:

دوست عزیز من یک بی سوادم ولی به تو چه ربطی داره که کی جواب منو میده . :10:مگه این انجمن و...برای این نیست که بیسوادهایی مثل من اطلاعات بیشتری کسب کنیم:01:

aLi_AHW
2009-Dec-16, 23:27
من اینو کپی کردم ومطلب خودم نیست که بخوام توش دخل وتصرف کنم.

نوشته ، پست شماست .
مسئولیت آن در این سایت با شماست نه منبع .
واقعیت و صحت این نوشتار باید مورد تائید باشد تا بتوان به آن اعتنا کرد .

دروغ و اطلاعات غلط بی ارزش است .
شما هم اول کمی فکر میکردید و این نوشتارتون رو با واقعیت مطابقت میدادید بعد پست میدادید بهتر بود . تا اینکه یک مشت اطلاعات غلط را در اینترنت پخش کنید .

بسیاری از دوستان علاقه مند به مطالب هوا فضا با استفاده از search مطالب را پیدا میکنند .
اگر کسی بعد از خواندن مطلب شما به اشتباه افتاد مسئول کیست ؟

هموطن
2010-Mar-05, 00:19
بنظر من هیچیک از این هواپیماها در ایران وجود ندارند.حتی به احتمال بسیار ناچیز اگر وجود هم داشته باشند در یک جنگ واقعی و بدنبال آن تحریمها و کارشکنیهای احتمالی چندان دردی از ما دوا نخواهند کرد چونکه مجبور خواهیم بود همانند تامکتها با احتیاط بسیار از آنها استفاده کنیم.بنظر من تمرکز عمده توان و امکانات بر روی تولید جنگنده های داخلی مانند صاعقه و آذرخش ولو با کیفیت پایینتر از جنگنده های میگ 31 و سوخوی 27 - کاری عاقلانه تر است چون در هنگام نبرد واقعی همینها با آمادگی کافی در خدمت ما خواهند بود.

نادر جهانباني
2010-Sep-16, 10:09
mr black hawk بد نيست به مجله هاي داخلي يك نگاهي بندازي !!!!!!!! گفته هاي فرمانده نهاجا رو نشنيدي ؟ ايران داراي به قطع سوخو-27 است. ميگ-31 را نمي دونم! كسي شما را مجبور به پاسخ نكرده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! با ادب باشيد.

نادر جهانباني
2010-Sep-16, 10:15
mr black howkدر اول جمله منظورم foxbat بود معذرت!

فیلدمارشال رومل
2010-Oct-06, 18:11
دوست عزیز روسها از اورهال کردن جنگنده های ساخت خودشان در ایران عاجزند البته تا قسمتی.
بعد شما انتظار داری بمب افکنی مثل tu-160 که اسشتراتژیک هست بیاید ایران اگر اینگونه بود قبل از اون حتما mig-31و... به ایران می امد. تازه شما چگونه انتظار دارید tu-160 به ایران بیاید این از محالات محض هست.مطمئن باشید.o-:o-:o-:o-:

فیلدمارشال رومل
2010-Oct-06, 18:22
دوست گرانقدر این مسایل چیست که طرح می کنید اولا سیاست نظامی ایران دفاعی است نه تهاجمی. بعدش طلف کنید بگویید ما از کجا می توانیم ناو هواپیما بر بخریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعدش چگونه می توانیم انرا از دید ماهواره ها و اواکسها و نیرو دریایی امریکا مخفی کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تازه ما چند نوع جنگنده داریم که بتوانیم روی ان فرود بیاوریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چه مقدار جنگنده داریم که بتوانیم از ان دفاع کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فیلدمارشال رومل
2010-Oct-06, 18:27
دوست گرانقدر سوپر اتاندارد یک هواپیمای استراتژیک است. مطمئن باشید وقتی که جنگ ایران-عراق تمام شد همگی انها به فرانسه پس داده شدند.لطفا مطالب درست را بازگو کنید. مثل این است که a-10 بیاید ایران و ما بگوییم a-10‌داریم.

فیلدمارشال رومل
2010-Oct-06, 18:33
بابا به خدا میگ-29 یک جنگنده میان بردی است مثل f-16 .اگر mig-29 دوربرد بود پس چه نیازی به ساخت su-30‌بود.