PDA

مشاهده نسخه کامل : پلان و جزئیات آسانسور ( کمک )

R.E.Z.A
2009-Sep-11, 00:31
سلام
من به چندتا جزئیات و پلان آسانسور نیاز داشتم
اگه بتونین پلان 2بعدی / 3بعدیشو برام گیر بیارین خیلی ممنون میشم
راستی می خواستم اگه بشه در مورد استفاده از اسانسور در در ساختمان هم یه توضیح بدین .
خیلی ممنون میشم کمکم کنین / مرسی
موفق باشین -;{@

aLi_AHW
2009-Sep-11, 00:49
یک آسانسور های جالب جدید آمده . که ساختمان بدون آسانسور رو مجهز میکنه به این امکان .
بیرون ساختمان نصب میشه و بیرون از پی . مثل این آسانسورهای شیشه ای توی مراکز تجاری .
کسی اطلاعاتی داره ؟

R.E.Z.A
2009-Sep-11, 01:00
سلام
راستی می خواستم اگه بشه در مورد استفاده از اسانسور در در ساختمان هم یه توضیح بدین .
موفق باشین -;{@

یک آسانسور های جالب جدید آمده . که ساختمان بدون آسانسور رو مجهز میکنه به این امکان .
بیرون ساختمان نصب میشه و بیرون از پی . مثل این آسانسورهای شیشه ای توی مراکز تجاری .
کسی اطلاعاتی داره ؟

اگر میشه در مورد تمام موضوعاتی که در این زمینه هستش اطلاعاتی رو بذارین من یه نیاز مبرم به چنین موضوعی دارم
خواهش میکنم هر کسی میتونه کمک کنه کوتاهی نکنه ( و مطمئنم که بچه های اینجا هر کاری از دستشان بربیاد کوتاهی نمیکنند )
بازم متشکرم ازتون / مرسی
موفق باشین

DesigneR
2009-Sep-11, 23:12
سلام
موفق باشین -;{@

سلام آقا رضا.
راستش در حال حاضر جزئیات آسانسور رو ندارم ولی سعی می کنم تا چند روز آینده واستون توی این تاپیک قرار بدم.
چون به من پیام دادین گفتم شاید عجله داشته باشین، خوب پس فعلا این مطالب رو داشته باشین ....

در مورد استفاده آسانسور در ساختمان :

اول اینکه به شما در درس ساختمان 1 ، ترم 5 ، مختصری در مورد آسانسور آموزش داده می شه .
دوم اینکه در کتاب نویفرت ( اطلاعات معماری ) کامل در مورد اسانسور توضیح داده شده

اما چون متن کتاب یه جورایی راحت نیست ، من سعی می کنم خودمونی واستون توضیح بدم ولی چون الان تصویری ندارم ممکنه خوب متوجه نشین.

.......................

برای برقراری ارتباط های عمودی بین چند تراز از سه عنصر استفاده می شه:
1-پله
2-بالابر
3-شیب راه

که در این جا خود بالابر نیز به دو صورت موجوده:
1-بالابر
2-آسانسور

از این جا وارد مبحث آسانسور می شیم :

تعریف آسانسور : وسیله ای ست که برای جابه جایی مکانیکی انسان استفاده می شه.

آسانسور بر حسب نیرو محرکه ای که برای جابه جایی اش مورد استفاده قرار می گیره ، به دو نوع تقسیم می شه :
1-الکترو موتور
2-جک های هیدرولیکی

من االان می خوام نوع اول رو معرفی کنم ( که بیشتر باهاش سر و کار داریم)

آسانسور نوع اول به چند بخش تقسیم می شه :

1-کابین آسانسور
2-پوسته اطراف آسانسور که نقش سازهای داره.
3-وزنه تعادل
4-چاله اسانسور
5-الکتروموتور

کابین آسانسور
همون فضایی که افراد برای جابجایی ازش استفاده می کنند.

وزنه تعادل
پشت کابین آسانسور قرار می گیره و کاری که می کنه این است که زمانی که اسانسور ظرفیت نهایی خود را گرفت ، این وزنه باید بتونه وزن معادل رو نگه داره تا بتونه تعادل کابین رو حفظ کنه.

چاله آسانسور
هر آسانسوری در زیر خودش پی داره ، حدودا 1 تا 1 و نیم متر بالای پی گود می شه که به این فضا چاله می گویند.

در زیر آسانسور برای اینکه مستقیما به زمین برخورد نکنه یک فنر گذاشته می شه.

در واقع چاله اسانسور به دو دلیل استفاده می شه :
1-گذاشتن فنر برای جلوگیری از برخورد کابین به زمین
2-قرار دادن بعضی از تاسیسات و تجهیزات در این مکان

الکترو موتور
در آخرین تراز بنا ما یک دال قرار می دهیم که الکتروموتور روی این دال قرار می گیره
و الکترو موتور کمک می کنه که آسانسور حرکت کنه.

فعلا تا این جا رو داشته باشین.............

y:1

R.E.Z.A
2009-Sep-12, 00:54
مرسی مریم جون / خیلی عالی بودن
اگه بتونین در کنار توضیحاتون تصاویری 2بعدی و 3بعدی هم بذارین دیگه حسابی شرمندتون میشم
مثلا یه پلان معماری باشه که توش آسانسور به کار رفته باشه ( 2بعدی و 3بعدی ) و توضیحو رو اون بدین .
البته اگه زحمتی نیست . خیلی خیلی لطف میکنین / مرسی
موفق باشین

DesigneR
2009-Sep-12, 01:03
خواهش می کنم،
سعی می کنم جزئیات رو گیر بیارم.اما اگر نتونستم ، از جزوه درسی ساختمان خودم عکس می گیرم و واستون می ذارم.

aLi_AHW
2009-Sep-12, 04:39
در عمل و اجرای ساختمان در ایران معمولا هیچ یک از خصوصیاتی که در بالا برای آسانسور ذکر شده در نظر گرفته نخواهد شد . فقط جای اون رو طراحی میکنند و جای درب و چال (محل قرار گیری متعلقات آسانسور در زیر آن روی پی)
باقی مشخصات و موتور و ظرفیت و ...... همه و همه به صلاح دید و بودجه مالی مالک بستگی دارد .
یکی ممکنه آسانسور 8 نفره otis بخواد سوار کنه . یکی هم ممکنه یک آسانسور 4 نفره ایرانی کافی باشه واسش .

DesigneR
2009-Sep-12, 11:26
در عمل و اجرای ساختمان در ایران معمولا هیچ یک از خصوصیاتی که در بالا برای آسانسور ذکر شده در نظر گرفته نخواهد شد . فقط جای اون رو طراحی میکنند و جای درب و چال (محل قرار گیری متعلقات آسانسور در زیر آن روی پی)
باقی مشخصات و موتور و ظرفیت و ...... همه و همه به صلاح دید و بودجه مالی مالک بستگی دارد .
یکی ممکنه آسانسور 8 نفره otis بخواد سوار کنه . یکی هم ممکنه یک آسانسور 4 نفره ایرانی کافی باشه واسش .

خوب صحبت شما کاملا متینه ......
ولی دیگه اینجوری هم نیست که برای همه بناها چنین شرایطی وجود داشته باشه ، اصولا ساختمان های بزرگ و مهم چنین شرایطی رو واسه بناهاشون رعایت می کنن.

R.E.Z.A
2009-Sep-13, 21:16
سلام
کسی نبود تو معماری دست مارو بگیره ؟
میدونم بچه های معماری هر کمکی از دستشون بربیاد کوتاهی نمیکنن
ولی اگر مطلبی در این موضوع گیر اُوردین مارو هم در جریان قرار بدین / خیلی لطف می کنین. مرسی
موفق باشین -;{@

عيلامستان
2009-Sep-14, 04:52
سلام رضا جان.
من يه سري اطلاعات دارم.
فردا يا پس فردا يا ..... مي زارم واسط... چشمك
يا حق.

R.E.Z.A
2009-Sep-24, 15:12
)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):
کسی نی اینجا دسته ما بدبختو بگیره ؟
بابا یه کمکی چیزی / ازتون انتظار دارما :03:
ممنون میشم از همتون اگه کمکم کنین .
مرسی

maryam_shafiee1
2009-Dec-26, 21:37
سلام.منم همین چیزا رو میخوام.البته عکسشو.لطفا....

ario_shams333
2011-May-01, 19:01
سلام
اگر یک سری توضیحات، پلان و جزئیات و عکس طریقه نصب آسانسور و پله برقی برای من بذارین، ممنون می شم.

Ali.Akbar
2011-Dec-02, 21:05
دوستان یک سری اطلاعات در مورد آسانسور در تاپیک زیر هست .
میتوانید به این تاپیک مراجعه کنید شاید کمکتون کنه
آسانسور (http://www.daneshju.ir/forum/f619/t134959.html)