PDA

مشاهده نسخه کامل : همه چيز در مورد امتحان آيلتس i.e.l.t.s

marilyn_manson
2008-Sep-11, 00:30
با سلام.
برای قبولی در آزمون ielts چه کتاب هایی باید مطالعه کنیم !
(اگر کتاب خاصی ندارد، کتابهای پیشنهادی خودتان را برای هر یک از مهارت ها ذکر کنید ....):!:

لطفا نام دقبق کتاب + انتشارات آنرا دکر کنید .... منتظرم ! فوری :-?:-?:-?

diamonds55
2008-Sep-11, 01:05
با سلام.
برای قبولی در آزمون ielts چه کتاب هایی باید مطالعه کنیم !
(اگر کتاب خاصی ندارد، کتابهای پیشنهادی خودتان را برای هر یک از مهارت ها ذکر کنید ....):!:

لطفا نام دقبق کتاب + انتشارات آنرا دکر کنید .... منتظرم ! فوری :-?:-?:-?

منبع کل کتابهایی که میخواهید در این سایت (http://ielts4u.blogfa.com/)می باشد

Ali
2008-Sep-11, 09:20
این بلاگ هم برای اونایی که برای IELTS می خونن خیلی به کار میاد:
www.ielts-blog.com

marilyn_manson
2008-Sep-11, 17:26
بنظر شما بدون تهیه کتاب فیزیکی و با مطالعه کتابهای الکترونیکی مثل 5 کتابی که در لینک معرفی کردید میشه موفق شد ؟؟؟

Ali
2008-Sep-11, 20:02
فرقی نمی کنه شما کتابهای فیزیکی بخونی یا الکترونیکی مهم خوندنشه

Soheil Hosseini
2008-Nov-19, 22:19
با سلام

از اونجايي كه ژانويه امتحان دارم ( ايلتس ) و اصلا حوصله فاسي نوشت ندارم تا زمان اتمام امتحان بنده دوستان هر سوالي راجع به ايلتس دارند مطرح كنند كه فقط سوالات رو جواب بدم

ايشالله امتحان و دادم يه سري كليد ها و نكات و كليات براتون ميزارم ....

يا حق

Soheil Hosseini
2008-Nov-20, 22:09
اين فرم درخواست ثبت نام در آزمون آيلتس هست كه در حقيقت اطلاعات كاملش هم در درونش هست

بخونيد و داشته باشيد به دردتون خواهد خورد . دانلود فرم درخواست آيلتس (http://www.ielts.org/pdf/IELTS_Application_Form.pdf)

Soheil Hosseini
2009-Feb-13, 22:44
سلام به دوستان عزيزم

خوب من كه 13 ژانويه امتحانم رو دادم و ... خدا رو شكر چند روز پيش از كنسول بريتانيا در هند جواب آزمون رو برام ارسال كردند كه ...

خوب در مادل آكادميك نمره 6 رو تونستم بگيرم ...

حالا آماده پاسخ به هر گونه سوال در مورد اين آزمون هستم.
در حال جمع آوري يه كتاب 3 جلدي هستم كه شامل سوالات چند دوره آيلتس بوده كه دانشگاه كمبريج اون رو پابليش كرده است . به محض تكميل اون رو در نت براي فروش قرار ميدم . البته براي بچه هاي خودمون اگر تعداد زياد بود به صورت رايگان در سايت خودمون قرار ميدهم ...

موفق باشيد

samiira
2009-Mar-24, 05:12
مديريت زمان اولین و مهمترين رمز موفقيت در ايلتس است و دومیش آشنائی و با مهارتها و تکنیک های پاسخگویی به سوالات...البته این به معنی بی اهمیت بودن یا کم اهمیت بودن دانش زبان انگلیسی شما نیست..اما تو آزمون جنرال نقش دو مورد اول پررنگتر از سومیه....اما منظور از مدیریت زمان چیه؟ یعنی در پاسخگوئی به سوالات ازمون برای زمان باید قائل به اهمیت خاصی شد . همه ما تو زندگیمون لااقل یه بار کنکور دادیم پس دیگه حرف زدن راجع به اهمیت زمان تکرار واضحاته.به نظر من۵۰ درصد امتحان مدیریت زمانه.۳۵ درصد مهارت ها و ۱۵ درصد زبان و ممکنه نظر شما راجع به درصد اهميت زمان غیر این باشه اما مطمئنم كه نميشه منكر اون شد. با يه حساب سر انگشتي ميشه فهميد كه براي هر سوالي چقدر فرصت داريم. من وقت تمرين هميشه كمتر به خوم زمان ميدم تا يه جوري با بازسازي شرايط امتحان با زمان كمتر خودم رو تو استرس امتحان قرار بدهم.

اما یه نکته مهم دیگه اینه که عجله در پاسخگویی به سوالات نباید باعث روی تمرکز و دقت شما تاثیر بگذاره و باعث این بشه که اشتباهاتی مثل انتخاب گزینه اشتباه یا جابجا پرکردن پاسخنامه یا عدم توجه به دستورالعمل نحوه پاسخگویی به سوالات بشود.خلاصه اینکه اگر یاد بگیریم کنترل زمان امتحان در دست ما باشه نه اینکه ما مات و اسیر آن بشویم اکثریت نمره دلخواه رو کسب خواهیم کرد.

توی امتحانListening چون سوالات امتحان به ترتیب شنیده میشود لذا اجبارا بپاسخگویی به سوالات هم به ترتیب انجام می شود اما در سوالات بخش Reading ترتیب جوابگوی به سوالات سلیقه ای و در اختیار افراده...بخصوص در امتحان ریدینگ اکادمیک که غالبا ترتیب متون سختی و آسونی انها را تعیین نمی کنه ( تو ایلتس جنرال باز میشه تا حدودی روی این نکته تکیه کرد که متون اولیه اسانتر و متون بعدی به ترتیب سخت تر یا بهتر بگم پیچیده تر می شوند و چون تمام سوالات به میزان یکسانی در نمره نهایی شما موثرند فرقی نداره که شما سوال اسان را جواب دهید یا سوال سخت رو معقول اونه که همیشه راهی رو دنبال کنید که تعداد سوال درست بیشتری رو در زمان معینتون جواب بدهید.

انواع سوالهايReading دز هز دو نوع امتحان General Training و Academic شامل

· Multiple choice questions

· Short answer questions

· Completion questions: Completing sentences

· Completing notes

· Completing a summary (no word bank)

· Completing a summary (with word bank)

· Completing a diagram

· Completing a flow chart

· Completing a table

· Matching a bank of headings to identify paragraphs or parts of text

· Matching a bank of writers' views/claims/information with the writer

· Identification of information in the text: yes/no/not given questions

· True/false/not given questions

· Matching lists/phrases

· Classification questions

است .

همونطور كه مي دانيد در امتحانات General،Academic در بخش سنجش مهارت Reading سه قسمت شامل 40 سوال وجود دارد كه در عرض 60 دقيقه بايد به اون پاسخ بدهيد و هيچ وقت اضافه اي براي انتقال پاسخ ها از برگه سوالات به پاسخنامه در اختيار شما قرار داده نمي شود. مجموع متون و سوالات بين 2000 تا 2750 كلمه در تغيير است و عموما از بخش اول به سمت بخش سوم سوالات سخت تر مي شود. قالب متون در امتحانات General به شكل يادداشت ، آگهي روزنامه، تبليغات ، دستور العمل هاي كاربري، برنامه های رستورانها , سینماها و تئاتر ها ، ثبت نامهای دانشگاهی ، گشایش و یا استفاده از حسابهای بانکی ، مسایل مربوط به گواهی نامه های رانندگی و پاسپورت , برنامه جشنها و میهمانی ها ، برنامه هاي زمانبندي قطار و هواپیما و مسافرت ها، نشريه هاي آموزشي ، بروشور، كتاب و مجلات و در امتحانات Academicمتون برگزيده اي از كتاب و مجلات و ژورنالهاي علمي است كه در سطح دانش عمومي افراد تحصيلكرده و بصورت غير تخصصي نگاشته شده است تا براي همگان قابل فهم باشد.

یک راه خوب ( امتحان شده بوسیله خودم ) اینه که قبل از شروع به پاسخگویی به سوالات هر بخش امتحان مراحل زیر رو در نظر بگبربد:

1 - محدوده شماره سوالات هر بخش رو معلوم کنید یعنی مثلا Section 1 از سوال 10 – 1 ، Section 2 از سوال 25 – 11 ، Section3 از سوال 40 – 26 که اگر احتملا اشتباهی در وارد کردن جواب سوالات در پاسخنامه پیش آمد خیلی زود متوجه آن شوید.

2 – در هر بخش ممکنه انواع خاصی از سوالات مطرح بشه که شما بر حسب ارزیابی عملکرد هاتون در قبل از امتحانات نقاط قوت و ضعفتون را در پاسخگویی به سوالات بدونید که مثلا ممکنه تعداد اشتباهاتتون در TRUE ، FALSE ، NOTGIVEN ها بیشتر باشه و یا جواب دادن به این تیپ سوالات براتون سختتره اونها را برای بعد بگذارید . به نظر ردیف پاسخگویی به سوالات هر بخش اینجوریه که:

اول انواع

· Multiple choice questions

· Completing a diagram

· Completing a flow chart

· Completing a table

· Completing notes

بعد از اون به ترتیب

· Completing a summary (with word bank)

· Completing sentences

· Completing a summary (no word bank)

بعد از اون به ترتیب

·
Short answer questions

· Matching a bank of headings to identify paragraphs or parts of text

· Matching a bank of writers' views/claims/information with the writer

· Matching lists/phrases

· Classification questions

و در نهایت

· Identification of information in the text: “ Yes/no/not given questions or True/false/not given questions “

است.خیلی از اساتید معتقدند سر امتحان ساعت ثانیه شمار دار یا حتی کرونومتر همراهتون باشه اما من به شخصه فقط تو تمرین درمنزل چنین کاری میکنم و تو امتحان حتی ساعت مچی ام را در می اورم و می گذارم یه گوشه که گاهی یه نگاهی به اون بندازم....به عقیده من بهتره امتحان را بخصوص در بخش Reading به چند قسمت تقسیم کرد و برای هر قسمت وزنی ( به لحاظ زمانی ) بسته به سخت تر شدن متون در نظر گرفت

samiira
2009-Mar-24, 05:14
1 - نگاه كلي به متن ( Overview متن )

از نظر من Scan و Skim که مجموع این دو همون پیمایش یا Survey یا Overview متن جزو لاینفک خواندن است. خواندن از نظر من یک کاری شبیه حل مساله و یک عمل اکتیو است و شما در زمان امتحان با وقوف بر تکنیک های خواندن و نوع سوالات می توانید سرعت خودتون را در پاسخگویی صحیح به سوالات تا حدود زیادی بالا ببرید.این باید همیشه به خاطر داشت که وظیفه پاسخگویی به سوالات است نه درک همه متن بصورت دقیق و جزء به جزء و تنها در بعضی از مواقع اونهم در مورد قسمت های کوتاهی از متن ( در جوابگویی به سوالات خاصی مثل اونچه که در بالا ذکر شد ) نیاز به دقیق خواندن اون است.
Skim یعنی در یک دید کلی بفهمید که کل مطلب در چه موردی میخواد حرف بزنه و یعنی عنوان متن و زیر عنوان های هر بند در صورت وجود ، تیتر نمودارها و اشكال، دیاگرامها و جداول را بخوانید و هر مطلبی را که به طرز غیر متعارفی در متن نوشته شده را بررسی کنید تا بفهمید متن راجع به چه چیزی حرف میزنه. در اين مرحله متن كلمه به كلمه نخوانيد را با قلم با با انگشتتان دنبال نكنيد يا زير چيزي خط نكشيد و فقط به دنبال دريافت يك ايده كلي از متن باشيد.

در مرحله بعد این کار بايستي جداسازی اطلاعات خاصی از متن را انجام بدهید که این یعنی Scan و برای این کار شما باد بدانید دنبال چی بگردید و اینکه اونها رو از کجا استخراج کنید. مثلا زمان وقوع چیزی یعنی یک تاریخ و مکان وقوع اون یعنی اسم یک محل يا انجام دهنده اون يعني اسم يك شخص. برای انجام صحیح و دقیق این کار یاید چشماتون به سرعت در تمام متن از ابتدا تا انتها روی متن بچرخوانید و با یک مارکر یا مداد اطلاعاتی مثل اسمها که با حروف بزرگ ، برجسته و یا ایتالیک شروع می شوند و یا تاریخ که به عدد نوشته میشوند ( که تحت عنوان Key-Words شناخته می شوند) را معلوم کنید.در ضمن کلماتی مثل All،Some٬More٬Most،Generally،But،Althoughو مترادف های اونها رو اگر در متن دیدید معلومشون کنید.بعدا براتون توضیح میدم که این به چه درد میخوره.بازهم میگم یادتون باشه که این Underline کردن یا Marking اگر درست انجام بشه خیلی میتونه سرعتتون را در پاسخگویی به سوالات بالا ببره.این کار مثلا در مورد هر متن اکادمیک نباید از دو دقیقه بیشتر وقت بگیره.

در مرحله بعدي و در پاسخگویی به بعضی سوالات لازم میشه یک مرحله Skim اضافی انجام داد و با خواندن يك متن
(Main idea - General idea - Topic) پيدا كرد.(Main idea - General idea - Topic) اون جمله اي است كه در حقيقت دربرگيرنده ايده اصلي نويسنده ازبيان اون پاراگراف است و بقيه جمله اي اون پاراگراف براي شرح و بسط اون جمله به اون اضافه ميشوند. اين جمله در بيشتر مواقع ( يك اصل هميشگي نيست ) اولين يا دومين جمله پاراگراف است. پس اگر توانستيد ايده كلي نويسنده رو تو همين يكي دو جمله اول پيدا كنيد زير اون هم خط بكشيد. در ضمن باز در بيشتر مواقع آخرين جمله هرپاراگراف مي تواند خلاصه ای از کل پاراگراف را در بر داشته باشه و علاوه بر اون مبين اين باشد كه در پاراگراف بعدي چي ميخواد بيان بشه و بنابراين بايستي به اون هم توجه داشت. البته باید توجه کرد که به کار بستن توصیه های انجام شده نیاز به تمرین داره و کسب مهارت لازم در این کار نیاز به صرف وقت و تمرین روی متون مختلف داره. عبارات زیر همه به این ایده کلی بر میگرده.

-
Main idea
- General idea
- Topic
- Subject of passage
- Source of the passage
- the idea that relates the sentences of the paragraph
- the opinion do the all sentences in a paragraph support
- the idea do the all sentences in a paragraph explain or discribe or best express
- Auther's general message

یک نکته اضافی هم باید بگم که در جواب دادن به سوالات Reading بایستی حتما رعایت بشه اونهم رعایت گرامر و نوشتن صحیح کلمات است و اینکه حروف اضافه و تعریف هم در شمارش لغات جزو لغت محسوب می شوند.

2- خواندن دستور العمل و سوالات به صورت كلي (Survey سوالات و دستور العمل ها)

در مرحله بعدی همین کار رو برای دستور العمل ها ی سوالات انجام بدهید. کلماتی مثل All ، Some٬ More٬ Most، Generally، But ، Although و مترادف های اونها و Wh -Word ها رو کاملا در نظر بگیرید وتوجه به ابنکه مثلا به شما گفته بنویسیدTRUE ، FALSE ، NOTGIVEN یا از اختصارات مثل T ، F ، NG استفاده شود یا اینکه جای خالی را در Gap filling ها را حداکثر با چند کلمه پر شود کاملا حیاتی هستند.

samiira
2009-Mar-24, 05:16
3 - پاسخگویی به سوالات

از این مرحله به بعد تلفیقی از تکنیک و دانش عمومی زبان گره گشای کار خواهد بود . اینکه من میگویم یک سواد کلی برای امتحان ایلتس کافی است رو باور کنید .... شما نیاید منبع لغت باشید یا گرامر رو بصورت تخصصی و به اندازه یک زبانشناس بدانید شما کافیه دامنه لغاتتون تا 3۵00 تا ۵۵00 کلمه باشه ( به نظر من بین نمره ۵ تا 7 ) اما اگر usage مناسب کلمات را ندونید این مشکل ساز میشه . جلوتر که رفتیم در این باره با هم بیشتر صحبت می کنبم. یکی از دوستان با ای میل ازمن پرسیده بود که چرا با Reading شروع کردی . در پاسخ به این دوست عزیز باد بگم من فکر می کنم که این بخش مهمترین بخش آیلتسه چون اگر شما بدونید چه چیزی رو چه جوری بخوانید وقتی یک کتاب اموزش Writing رو هم دست گرفتید نکات لازم رو میتوانید از اون استخراج کنید. بعلاوه میبینیم که در این اواخر بیشتر دوستان با بخش Reading امتحان مشکل داشتند.

اگر یادتون باشه قبلا گفتم کلماتی مثل All،Some٬More٬Most،Generally،But،Althoughو مترادف های اونها رو اگر در متن دیدید معلومشون کنید . این کار دلیل خاصی داره که به مفهوم درک روابط در متن کمک می کنه . توجه به این مساله در روانی Writing و افزایش نمره انشای شما هم بسیار کارسازه چون به شما یاد میده چه جوری idea خودتون را بهم متصل کنید . یا اینکه درListening باشنیدن یکی از این کلمات ممکنه پی ببرید که گرچه گوینده چند تا مثال در اثبات چیزی آورده اما میخواد تو ابراز عقیده خودش با همه اونها مخالفت کنه بنابراین کاربرد این تکنیک هاست که نمره شما را بالا میبره نه درک کلمه به کلمه متون یا اونچه که میشنوید.

روابط در متن رو میشه به سه دسته

رابطه کلمات و عبارات با جمله،

رابطه جمله با پاراگراف,

رابطه بین پاراگرافها

تقسیم کرد. این روابط رو از منظر دیگری که همون نوع اطلاعاتی هستند که به خوانندگان می دهند نیز میتوان تقسیم بندی نمود

TrueBlue
2009-Mar-24, 10:16
سلام
سه سوالی
به غیر از سفارت استرالیا دیگه کدوم سفارت این امتحانو برگزار می کنه؟
و کدوم بهتره؟
سنجش یا سفارت ها؟

مرسی

samiira
2009-Mar-24, 12:26
سلام
سه سوالی
به غیر از سفارت استرالیا دیگه کدوم سفارت این امتحانو برگزار می کنه؟
و کدوم بهتره؟
سنجش یا سفارت ها؟

مرسی

ايلتس تهران از طرف سفارت استراليا برگزار مي شود اما ايلتس سازمان سنجش از طرف سفارت بريتاينا. فقط يك دانشگاه انگليسي تاكيد كرده بود كه ايلتس British Consil باشه! اما براي ساير دانشگاههاي كشورهاي اروپايي يا آمريكايي چنين تاكيدي نبوده.
نمره ielts tehran از سنجش در زمینه writing & speaking اختلاف حدود .5 تا 1.5 نمره کمتر از سنجش میارید

TrueBlue
2009-Jul-11, 11:26
آیلتس هم مثل تافل زمان اعتبار داره؟
من قبلا شنیده بودم که نداره

A.L.I.
2009-Jul-11, 11:29
آیلتس هم مثل تافل زمان اعتبار داره؟
من قبلا شنیده بودم که نداره

wow ! يكي از تاپيكهاي مورد علاقه من كشف شد !

آره اعتبار داره تا 2 سال

Z a H r A
2009-Dec-18, 20:19
آيلتس IELTS چيست؟

آزمون آيلتس (IELTS= International English Language Testing System) جهت سنجش ميزان آمادگي داوطلبان براي ادامه تحصيل، فراگيـري مهارتهـاي تخصصـي و يـا كار و اقامـت در كشـورهـاي انگليسي زبان طراحي شـده است. ايـن آزمون مشتركاً تـوسط دانشگاه كمبريج، كنسول بريتانيـا (British Council) و مركز آيلتس استراليا در بيش از 500 مركز در 120 كشور جهان برگزار مي‌شود و سالانه چيزي حدود يك و نيم ميليون نفر در آن شركت مي‌كنند.

اين آزمون در دو نوع مختلف موجود مي‌باشد: آكادميك (Academic) و عمومي (General Training). افرادي كه قصد تكميل تحصيلات خود در دانشگاههاي انگليسي زبان را دارند (كارشناسي به بالا) بايد از نوع آكادميك اين آزمون، و افرادي كه به منظور گذراندن دوره‌هاي كوتاه‌مدت فني و حرفه‌اي، اخذ ديپلم، كار و يا اقامت قصد سفـر به كشورهـاي انگليسي زبان را دارند، مي‌توانند از نوع عمومي اين آزمون استفاده كنند.

آشنايي با بخشهاي مختلف آزمون

در آزمون آيلتس كليه مهارت‌هاي اصلي آموزش زبان، يعني مهارت‌هاي شنيدن، صحبت كردن (مصاحبه)، خواندن و نوشتن (Listening, Speaking, Reading, Writing) مورد ارزيابي قرار مي‌گيرند. اگر چه دو بخش شنيدن و صحبت كردن در هر دو نوع آكادميك و عمومي كاملاً يكسان است، ولي دو بخش ديگر (خواندن و نوشتن) بصورت جداگانه و متفاوت برگزار مي‌شود.
جدول زير مدت زمان تخصيص يافته به بخش‌هاي مختلف اين آزمون را نشان مي‌دهد:

Time to Answer each question Number of questions Total amount of time allotted Sub-test
45 seconds 40 30 minutes Listening
~ 45 seconds 40 60 minutes Reading
30 minutes 2 60 minutes Writing
- - 11-14 minutes Speaking

Total test time: ~ 2 hours 45 minutes

نمره قبولي

در آزمون آيلتس هيچ حد نصابي براي قبولي وجود ندارد، بلكه مؤسسات و دانشگاههاي مختلف حد نصاب مورد قبول خود را دارند. اما بطور كلي 9 نمره يا band در نظر گرفته شده است كه در آن نمره 9 عالي، نمره 7 خوب، نمره 5 متوسط و نمره 3 به پايين ضعيف محسوب مي‌شود. در زير band هاي مختلف اين آزمون بيان شده است:

4 Limited user
3 Extremely limited user
2 Intermittent user
1 Non user
0 Did not attempt the test
9 Expert user
8 Very good user
7 Good user
6 Competent user
5 Modest user

منبع : زبان آموزان

Dragoman
2010-Jan-09, 08:35
سلام.

يك مطلب تقريبا كامل + دانلود رايگان مجموعه Cambridge IELTS 1-7

http://motarjemonline.com/forum/forumdisplay.php?f=27

موفق باشيد.

Adolf2011
2011-Oct-10, 10:20
سلام دوستان بنده تازه عضو این سایت شدم ..... امیدوارم بنده ی حقیر رو به جمع خودتون بپذیرید.

و اما یک سوال......

بنده در سطح intermediate میباشم.....و در یک موسسه مشغول درس خوندن هستم .

یک سری کتاب به من معرفی کردن که فعلا اونا رو میخونیم..... واسه امتحان ielts و Tofel

کتابها از این قرارند:

Tactics For Listining 2
Grammer in use intermediate
504 words
speaking ibt ielts-tofel
inside reading 2
paragraph writing
essential idoms

حالا میخاستم بدونم این کتابا خوبن چجورین؟؟؟

توو چه سطحین و سایر اطلاعات.

jam.red314
2012-Aug-01, 15:26
سلام من به دنبال یک کلاس خصوصی آیلتس هستم ، کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

jalalian6
2014-Jul-24, 16:17
با سلام خدمت شما دوست عزیز لطفا به این سایت مراجعه بفرمایید http://www.ieltsjuice.com/fa/useful-books

jalalian6
2014-Jul-24, 16:23
سلام و عرض ادب خدمت دوستان
جهت آمادگی برای آزمون آیلتس به سایت http://www.ieltsjuice.com/fa/home مراجعه فرماید و از خدماتی از قبیل...
پکیج خودآموز آیلتس جوس/ بهترین خودآموز تصویری آیلتس به زودی... http://www.ieltsjuice.com/fa/ielts-juice-package
دروس هفتگی http://www.ieltsjuice.com/fa/weekly-lessons
رادیو آیلتس جوس http://www.ieltsjuice.com/fa/radio
مجموعه سخنرانی های تد http://www.ieltsjuice.com/fa/ted-talks
نمونه پاسخ های رایتینگ http://www.ieltsjuice.com/fa/model-writing-answers
نکاتی برای مدرسین http://www.ieltsjuice.com/fa/tips-for-teachers
آزمون تعیین سطح آکسفورد http://www.ieltsjuice.com/fa/oxford-placement-test
محاسبه گر نمره آیلتس http://www.ieltsjuice.com/fa/ielts-score-calculator
دیکشنری/ دیکشنری لانگمن http://www.ieltsjuice.com/fa/dictionary
مشاوره آیلتس با استفاده از گوگل هلپ اوتس http://www.ieltsjuice.com/fa/helpouts
جهت آشنایی بیشتر با تیم آیلتس جوس http://www.ieltsjuice.com/fa/about-us
استفاده کنید...