PDA

مشاهده نسخه کامل : سمفونی نهم بتهوون

Ahmad reza
2008-May-20, 09:47
سمفونی شماره 9 در مینور اپوس 125 آخرین سمفونی بتهوون است، لیكن تم‌ها و نغمه‌های موسیقایی آن سال‌ها قبل از تصنیف این اثر در ذهن آهنگساز شكل گرفته است. حتی قطعه فانتزی كرال در دو مینور اپوس 80 كه در سال 1808 ساخته شده‌است شباهت‌هایی در قسمت تم‌های آوازی به سمفونی نهم كه سال‌ها بعد از آن نوشته شد، دارد.

رابطه سمفونی نهم بتهوون با سیاست

این سمفونی یکی از آثاری است که در تاریخ سیاست از آن استفاده شده است و در ‏میان هر دسته و هر ایدئولوژی ای طرفداران بسیاری دارد. انگلس می‌گوید: "روزی كه بشر سمفونی نهم را آيين رفتاری خود قرار دهد آن روز ‏بتهوون جايگاه حقيقی خود را يافته‌است." و بیسمارک اعتقاد داشت که : "اگر من ‏سمفونی نهم را بيشتر گوش كرده بودم امروز بسيار شجاع‌تر بودم." به گفته هيندنبورگ: ‏‏"امروز اشک‌‌های زيادی در خانواده‌های آلمانی می‌‌ريزد، ولی بتهوون به ما می‌آموزد كه ‏اگر كسی خود را در اختيار موسيقی او بگذارد نمی‌‌تواند نگون‌بخت بشود. او ‏تسكین‌دهنده رنج‌های ماست." در زمان جنگ دوم جهانی آلمانی‌ها هر جا را اشغال می‌‏کردند، این سمفونی را می‌نواختند. این سمفونی برای تولد هیتلر نواخته شد. نخست‌‌وزیر زیمباوه آن را به عنوان سرود ملی کشورش انتخاب کرد، واتیکان از این سمفونی ‏دفاع کرد و بالاخره این سمفونی سرود جامعه مشترک المنافع اروپا شد.‏

Mohammad Reza
2008-May-20, 10:20
ممنون از مطلب خيلي زيبايي كه قرار دادين
احمد رضا جان لينك دانلود قسمت اخر اين سمفوني را دارين؟
اگه بذارين ممنون ميشم

Ahmad reza
2008-May-20, 10:30
ممنون از مطلب خيلي زيبايي كه قرار دادين
احمد رضا جان لينك دانلود قسمت اخر اين سمفوني را دارين؟
اگه بذارين ممنون ميشم

خواهش میكنم آقا محمدرضا قابلی نداره.
متاسفانه لینك دانلود این اثر رو نداشتم و نتونستم پیدا كنم.
ولی اگه پیدا كردم خبرتون میكنم.