PDA

مشاهده نسخه کامل : بهترین مارک لپ تاپ

microb
2008-May-01, 13:06
به نظرتون بهترین مارك لپتاپ چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

hedayat
2008-May-01, 13:09
تو ایران سونی و توشیبا

Black Hawk
2008-May-01, 13:10
من با چند مدل Dell که کار کردم واقعا راضی بودم باتری هاشون میگن بازی در میاره گاهی ولی در کل لب تاب های خوبی هستن بر خلاف خیلی ها هم من sony رو پیشنهاد نمی کنم توشیبا هم همینطور یه موردی که هست دل نسبت به این مدلها ساعات بیشتری رو در روز میشه باهاش کار کرد در حالی که در نرم پیشنهاد میکنن بیش از 5 ساعت در روز از لب تاب ها کار نکشید

hedayat
2008-May-01, 13:15
کلا سونی تو تکنولوزی باطری یه سرو گردن بالاتر از بقیه است هم تو لپ تاپها هم گوشی های تلفن بی سیم و همراه.

مزایای سونی باطری و صفحه نمایشش

سونی و توشیبا و.... اغلب قطعاتشون متعلق یه یک کارخانه است و فقط برند ها متفاوته

Black Hawk
2008-May-01, 13:20
در عوض از از نظر تکنولوژی گرافیکی بخصوص هر دو مدل از دل پایین تر هستن و عمر مصرفی روزانه خوبی هم ندارن یعنی بهتره شما در روز از لب تاب های سونی و توشیبا زیاد کار نکشی در حالی که از دل راحت 12 ساعت در روز میشه کار کشید

hedayat
2008-May-01, 13:35
فکر نمی کنم. صفحه نمایش لپ تاپ های سونی بالا ترین کیفیت رو داره و بیشترین روشنایی.

بحث کار کشیدنشون رو نمی دونم . مال من 24 ساعته روشنه (توشیبا). البته بدون باطری استفاده می کنم . باطریش عمرش کم شد گذاشتمش کنار. کلا 15 دقیقه در حالت شارژ کامل جواب می ده. می خواستم یکی دیگه بخرم دیدم همینطوری خوبه.

در کل به نظر من دستگاهی بگیر که قطعاتش فراوان باشه و تعمیر و ارتقش هم راحت.

microb
2008-May-01, 13:54
حالا من یك چیز جالب بگم .
تمام لپتاپ ها تمام قطعه هاشونو از چند تا كارخونه تو جهان میخرن .
همه ال سی دی ها شونو از 2 تا شركت میخرن . odd هاشونو از 3 تا شركت . رماشونو از دو یا سه تا شركت كه كیفیت این شركت ها هم تقریبا یكیه . اگه از نظر قیمت با هم فرق دارن فقط به خاطر ماركاشونه .
در ضمن لپ تاپ یكی از معدود ترین قطعه هاست كه هنوز نتونستن منتاژش كنن .
اگرم میبینید مارك چین داره اون قضیه داره . قضیشم اینه كه تا 2 یا سه سال پیش اكثر شركت های بزرگ و معتبر دنیا مخصوصا قطعات الكتریكی به خاطر هزینه كم كارگر و ... تو چین كارخونه هاشونو میبردن تو چین و همه هم ماركاشونو made in china نمیزدن . چین هم وقتی دید بیشتر تولید دنیا تو چینه ولی مارك كشور های دیگه رو میخوره دیگه اجازه نداد قطعاتی كه از چین خارج میشن مارك جای دیگه رو بخورن . شركت ها هم كه چاره ای نداشتن جز قبول كردن ( هزینه كم در چین و سرمایه گزاری بالایی كه كرده بودن . ) دیگه میزنن Made In China .
ولی متاسفانه ما میریم لپ تاپ بخربم میگیم این چون سونی هسته و ساخت ژاپن پس از این ایسر ساخت چین ( یا همون مشخصات ) بهتره . تازه 1 میلیونم گرونتره . در صورتی كه مشخصات یكین و حتی ایسر پر رضایت ترین و پر فروش ترین لپتاپ دنیاست .
پس موقع خرید لپ تاپ فقط ببینین كه كدوم لپتاپ بدرد ارتون میخوره و قیمتش مناسب تره . نه اینكه كدوم یكی گرون تره و كدوم یكی ساخت كجاست

مصطفی
2008-May-01, 17:36
پس موقع خرید لپ تاپ فقط ببینین كه كدوم لپتاپ بدرد ارتون میخوره و قیمتش مناسب تره . نه اینكه كدوم یكی گرون تره و كدوم یكی ساخت كجاست

جیمی جان من یه سری از مطالبت رو قبول ندارم..!
مثلآ باطری های لب تابها رو من دیدم با هم از زمین تا هوا فرق دارن ..!
شما باطری لب تاب دل رو نمی تونی با سونی و یا توشیبا از لحاظ قدرت و ماندگاری مقایسه کنی ..!
این چیزی نیست که همین جوری بگم چون دیدم ..!
ولی از لحاظ قطعات دیگه مانند ال سی دی و رم باهات موافقم ...!
شرکت های محدودی تو جهان این قطعات رو برای همه تولید می کنن چون اصول کار همینه.
ولی به هر حال تموم لب تابها درسته که قطعات حیاتی و اصلیشون یکیه ولی قطعاتی مثل کیبورد و صفحه موس معمولآ انحصاری نیست و با کیفیت های مختلف داره تولید و روی لب تابها نصب میشه و قطعه ای مانند کیبورد چیزی نیست که بعد از خرابی قابل تعویض تو ایران باشه بنابراین توجه به مرغوبیت این قطعات بی ارزش تو ایران با ارزش میشه..!
از توضیحات مفید و ارزشمندد ممنونم.
موفق باشی

Stigmata
2008-May-01, 19:41
خب من که از لپتاپ خودم راضیم...فوجیتسو زیمنسه....

ولی تعریف دل رو هم زیاد شنیدم.

microb
2008-May-02, 07:12
جیمی جان من یه سری از مطالبت رو قبول ندارم..!
مثلآ باطری های لب تابها رو من دیدم با هم از زمین تا هوا فرق دارن ..!
شما باطری لب تاب دل رو نمی تونی با سونی و یا توشیبا از لحاظ قدرت و ماندگاری مقایسه کنی ..!
این چیزی نیست که همین جوری بگم چون دیدم ..!
ولی از لحاظ قطعات دیگه مانند ال سی دی و رم باهات موافقم ...!
شرکت های محدودی تو جهان این قطعات رو برای همه تولید می کنن چون اصول کار همینه.
ولی به هر حال تموم لب تابها درسته که قطعات حیاتی و اصلیشون یکیه ولی قطعاتی مثل کیبورد و صفحه موس معمولآ انحصاری نیست و با کیفیت های مختلف داره تولید و روی لب تابها نصب میشه و قطعه ای مانند کیبورد چیزی نیست که بعد از خرابی قابل تعویض تو ایران باشه بنابراین توجه به مرغوبیت این قطعات بی ارزش تو ایران با ارزش میشه..!
از توضیحات مفید و ارزشمندد ممنونم.
موفق باشی

نه مصطفی جون لپ تاپ تا چند سال پیش تو ایران اوضاش بد بود . الان نسبتن خوبه .
همه قطعاتش .
من عموم خودش وارد كننده چند مدل لپ تاپ . و سرویس دهی و گارانتیشم با خودشه و واقعا خوب كار میكنن .

مصطفی
2008-May-02, 07:25
نه مصطفی جون لپ تاپ تا چند سال پیش تو ایران اوضاش بد بود . الان نسبتن خوبه .
همه قطعاتش .
من عموم خودش وارد كننده چند مدل لپ تاپ . و سرویس دهی و گارانتیشم با خودشه و واقعا خوب كار میكنن .

این چیزیه که الان دارم روی لب تابهای دل می بینم.
باطری این لبتابها نسبت به سونی ضعیفه .!
پس نمیشه گفت که باطری لب تابهای دل با سونی مشترکه ..!

یا اینکه کیبورد لب تابهای Asus خیلی مزخرفه ..!
البته مدلهای جدید رو ندیدم.

microb
2008-May-02, 07:34
البته شكل كیبورد و كاركردش یه چیزه تقریبا سلیقه ای هسته .
در مورد باتری نظر نمیدم . ولی خوب من از باتریم راضیم .
از باتری های دل هم بدی ندیدم ( 3 تا از دوستام دارن و راضین و عموم هم میگه خوبه )
حالا ممكنه اون شركت یا مغازه ای كه اونو فروخته باتریشو عوض كرده باشه . آخه از این كارا خیلی میكنن .

M0bina
2008-May-02, 11:50
مي گم در مورد لپتاپهاي با سايز كوچكتر مثلا سايز13.3 هم بحث كنيد من از اين سايز خيلي خوشم اومده چون هم قشنگه هم سبك و.... اما نمي بينم مردم استفاده كنند يني خيلي كم استفاده مي كنند ...

microb
2008-May-02, 12:04
در مورد چیشون بحث كنیم .
فقط گرونتزند و از نظر جابجایی راحت تر

ICE
2008-May-02, 12:36
پیوند مفید.http://www.daneshju.ir/forum/f357/t41049.html

microb
2008-May-02, 12:51
مرسی جالب بود

sezar & sanaz
2008-Aug-02, 20:02
لب تاب های اچ پی خوب هستند معایب و مزیت هایش چی:-?

farhadjan
2008-Aug-02, 21:17
باطریهای dell رو سونی تولید میکونه.Dell has been using Sony battery

microb
2008-Aug-02, 22:03
لب تاب های اچ پی خوب هستند معایب و مزیت هایش چی:-?

خوب بد نیستند . خوبن آره

azi1362
2008-Aug-09, 20:12
سلام بجه ها
من می خواستم لپ تاپ بخرم . می خوام باهاش پروژه های دانشگاهیمو ارائه بدم یافایل pdf بخونم (بیشتر برای دانشگاه می خوام).
کیفیت مانیتورو باطریش برام مهمه 1.5هم بیشتر پول ندارم بنظرتون چه مارکی رو بخرم بهتره

مصطفی
2008-Aug-09, 20:21
سلام بجه ها
من می خواستم لپ تاپ بخرم . می خوام باهاش پروژه های دانشگاهیمو ارائه بدم یافایل pdf بخونم (بیشتر برای دانشگاه می خوام).
کیفیت مانیتورو باطریش برام مهمه 1.5هم بیشتر پول ندارم بنظرتون چه مارکی رو بخرم بهتره

سونی وایو

با همین پول می تونی سیستم خوبی بخری.

azi1362
2008-Aug-09, 20:56
خب رنج قیمتش چقدر هست؟ گارانتیش چطوره ؟ کیبوردش فارسیه؟
راستی کدوم سری شو بخرم منظورم : BZ ya TZ ya T ya Ar ya NR؟

مصطفی
2008-Aug-09, 21:09
خب رنج قیمتش چقدر هست؟ گارانتیش چطوره ؟ کیبوردش فارسیه؟
راستی کدوم سری شو بخرم منظورم : Bz ya tz ya t ya ar ya nr؟

دقیقآ یادم نیست ... منتها یه سری از لبتابهای کم حجم سونی سراغ دارم که حدود 1800 بودن که الان 1400 شده.
مدلش یادم نیست ولی زیر 13 اینچ جنس خوب می تونی گیر بیاری
کافیه یه سر به پاساژ پایتخت تهران بزنی..!

موفق باشی

E.Moeen
2009-Jul-19, 23:12
سلام
مال من SONY Vaio FW 390J هستش که خیلیم ازش راضیم.
مخصوصا از گرافیک 2 گیگش و رمش و باطریش.

از نظر من سونی بهترین کیفیت رو بین برند های دیگه در زمینه نوت بوک داره.

برکوت
2009-Jul-19, 23:28
به نظر بنده برای دوستانی که یک لپ تاپ خوبی از نظر سخت افزاری و کاربردی می خوان دل وسترو 1510 گزینه خیلی مناسبی و ولی از نظر کیفیت تصویر و امکانات ارتباطی جالب عمل نمی کنه
ولی دوستانی که کلا لپ تپی خوب در همه ی زمینه ها می خوان بنده لپ تاپ VGN-FW390 رو پیشنهاد می دم واقعا لپ تاپ عالیی هستش

microb
2009-Jul-21, 10:27
شرمنده از جفتتون . ولی سونی رتبه نهم کیفیت و فروش رو تو جهان داره .
شرکت ما هم گارانتی لپتاپ .
دل وسترو بیشترین برگشتی گارانتی رو داره و رکورد داره .
یعنی قطعاتش خوب مچ نیستن .

برکوت
2009-Jul-21, 10:39
جناب میکروب با عرض سلام

میشه بگید کدوم لپتاپ خوبه ؟

بخاطر اینکه به من به تجربه ثابت شده که سونی از همه بهتره

microb
2009-Jul-21, 11:07
بازم میگم مارک مهم نیست .
چون همه قطعات داخل یکی هستن .
حالا باید دید کدوم مدل خوب مچ شدن قطعاتش و کدوم بالاتر مشخصاتش و ارزونتر و سبکتر و سایز lcd

shayanboy
2009-Aug-07, 15:03
به نظرتون بهترین مارك لپتاپ چیه؟؟؟؟؟؟؟؟
Dell / Acer

شایان

studio
2009-Sep-08, 12:14
دل بهترین ومناسبترین مارک

studio
2009-Sep-08, 12:34
داخل ایران sony و در جهان apple ولی گران وقابلیت ارتقاع نیست ودر رده اخر hp

mojarad
2009-Dec-16, 13:47
سلام

در مورد لپ تاپهای فوجیتسو هم بنویسید. چرا این مارک خوب نیست؟ کسی از دوستان هست که مدت زیادی از این نوع لپ تاپ داشته باشه؟

با تشکر

nino22
2009-Dec-17, 15:07
سوال خیلی کلی است .واقعیت اینه که تقریبا تمام مارک های معتبر ( مثل dell sony hp ) تقریبا در یک سطح از نظر کیفی هستند .آنچه در خرید لپ تاپ مهمه اینه که اولا شما دقیقا نیازها و کاری که انجام می دهید مشخص باشد .بعد از اون باید به دنبال مدلی باشی که بهترین کارایی و امکانات را نسبت به قیمت داشته باشه .در این صورت شما هم کالایی خریدی که نیازت را رفع می کنه و هم پول اضافی بابت امکاناتی که ازش استفاده نمی کنی ندادی .پس از انتخاب مدل دنبال شرکتی باش که گارانتی خوب به مشتری بده تا پس از خرید هم خیالت راحت باشه