PDA

مشاهده نسخه کامل : تست فنی پروتون جنتو و مزدا3

Hpower_sl3
2008-Feb-14, 22:47
با سلام خدمت همه ماشین بازای محترم این سایت (-:
راستش من و 2 تا از دوستام تصمیم گرفتیم که 2تا ماشینی که الان بیشتر جووون پسنده و یه جورایی رقابت نزدیکی با همدیگه دارن رو تست بکنبم و ماشینی که به نظر بنده ناقابل که خاک زیر پای همتون هم هستم رو بهتون معرفی کنم
این دو ماشینی که مدنظر منه مزدا3 و پروتون جنتو هست.
برای مزدا که مشکلی نداشتیم چون فرشاد 1ماهی میشه که مزدا 3 گرفته ولی برای تست و گرفتن جنتو به نمایندگی پروتون اول پاسداران رفتیم و بعد از کلی تحویل گرفتن که خودمم تعجب کردم !!! یه دستگاه جنتو مسی رو البته در محوطه پارکینگ در اختیار ما گذاشتن.
الیته دیگه شما دوستان بیشتر تو کار سوپر اسپرت هستین و مثل من دنبال 4سیلند نیستین ولی به هر حال فکر کردم نوشتن این
مطلب خالی از لطف نباشه .
4شنبه 24بهمن 1386
ساعت 4:50 بعد از ظهر
قبل از هر چیزی به مشخصات کلی این دو میپردازم
مزدا خودرویی سدان ولی جنتو لیفت بک هست.
کلاس خودروی لیفت بک نسبت به سدان دارای مصرف پایینتر هست
از لحاظ ایمنی مدل فول اپشن جنتو با تیپ ساده مزدا 3 برابری میکنه اما مزدا با آپشن فول دارای ایربگ های اضافی مثل ایربگ های کناری هست(در صورت سفارش)
در قسمت طراحی داخلی باید گفت خدایی جنتو ترکونده!!! طراحی فوق العاده اسپرت و جوون پسنداز صندلی های طرح ریکاردو بگیر تا دستگیره های در همگی نشون دهنده یه طراحی نسل جدید هست و میشه گفت جنتو فعلآ نون طراحی داخلی رو داره میخوره!!!
اما در مزدا بیشتر هماهنگی ادوات بهتر عمل کرده مثل قرار گرفت دریچه کولر که واقعآ در جای مناسبی قرار گرفته.
در قسمت صفحه کیلومتر هم بازم جنتو بهتر عمل کرده مثل آمپر دیجیتالی بنزین و رنگ های کناری اون حس خوبی رو به راننده میده.
در مورد صندلی ها وقتی درون صندلی جنتو میشینید حالت یه مسابقه رالی بهتون داده میشه و به جرات میشه گفت بعد از یه سفر طولانی کمر شما درد نمیگیره.
اما نقطه ضعف جنتو نداشتن فضای کافی در صندلی عقب هست که اکثر ماشین های لیفت بک این مشکل رو دارن.
در مورد طراحی خارجی دیگه این قسمت بخشی سلیقه ای هست و هر کس عقیده خاصی داره ولی میشه گفت به نظر من
جنتو اگه از مزدا جلو نزنه ازون عقب هم نمیمونه.بطوریکه خیلی ها قسمت جلوی مزدا3رو نقطه قوت اون میدونن و
در عوض بعضی ها هم چراغ های عقب مزدا رو نا هماهنگ میدونن
از تجهیزات وامکانات مزدا میشه به ترمز Abs و شیشه های برگردون نور آفتاب و سنسور های هشدار دهنده و آیینه های برقی همراه با گرمکن و چراغ مه شکن و رینگ های آلومینیومی اشاره کرد
در مقابل جنتو دارای صفحه نمایش دیجیتال مصرف بنزین و چراغ تلسکوپی و سیستم صوتی استریو با قابلیت پخش Mp3
نام برد
در مورد موتور مزدا دارای موتور با 4سیلندر که حداکثر قدرت اون 150 اسب بخار در 6500 دور در دقیقه میباشد
شتاب 0-100 اون برابر 9 ثانیه و حداکثر سرعتی که ما تجربه کردبم 210 کیلومتر بود
جنتو هم دارای موتور 4سیلندر کم پرو هست که حداکثر قدرت اون 110 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه هست.
شتاب 0-100 اون در حدود 10 ثانیه هست که وزن این خودرو 1150 کیلوگرم میباشد
در ضمن حداکثر سرعت این خودرو 190 کیلومتر در ساعت هست
اما در 2مورد جنتو بهتر از مزدا عمل کرده
1-میانگین مصرف سوخت جنتو هست که بنا به گفته متخصص پروتون و چیزی که در دفترچه اون زده شده 5.8 لیتر در 100 کیلومتره که مزدا با مصرف 9.7 لیتر در هر 100 کیلومتر حدود 4 لیتر بیشتر بنزین میسوزونه.
2-هندلینگ جنتو خیلی بهتر از مزدا 3 هست.باور کنید تو دور زدن و لایی کشیدن!!!جنتو خیلی بهتر از مزدا عمل کرده و یکی دیگه از نقاط قوت جنتو هست
خلاصه اینکه اگه راننده درست و حسابی گیر جنتو بیاد مزدا 3 رو میشه پشت سر گذاشت

خلاصه ببحخشید که چشماتون رو درد اوردم
امیدوارم موفق باشید
راستی ولنتاین همتونم مبارک

Soheil Hosseini
2008-Feb-15, 15:31
حمید جان عالی بود .
فقط یه اشكال كوچیك داشت كه من جسارت نكردم ویرایش كنم . خودت زحمتش رو بكش

جنتو هم دارای موتور 4سیلندر کم پرو هست که حداکثر قدرت اون 10 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه هست.

در ضمن . الان یه تاپیك مقایسه در بخش بحث های فنی و تخصصی باز میشه و همه دوستان عزیز این فاروم میتونند كلیه مقایسه خودروهای درخواستی رو یا به صورت خبر قرار بدند یا درخواست برای مقایسه اونها بدند .

موفق باشید

A.L.I.
2008-Feb-15, 15:58
جهت خالی نبودن عریضه !

http://img.drive.com.au/drive_images/Editorial/2007/02/05/5protonM_m.jpg
Proton Gen2

http://www.leasing-contracthire.com/admin/stockimages/81.jpg

Mazda 3 TS

خداییش این مزدا یک چیز دیگه است ! من اگه پول داشته باشم اینو میخرم !

Hpower_sl3
2008-Feb-15, 15:58
چشم;)

Soheil Hosseini
2008-Feb-15, 16:05
خداییش این مزدا یک چیز دیگه است ! من اگه پول داشته باشم اینو میخرم !

علی جان ممنون .

این مزدا البته از نوع سدان كه در این مورد تست شده نیست . به نظر لیفت بك میاد .

amirr13
2008-Feb-18, 10:10
مزدا خودرویی سدان ولی جنتو لیفت بک هست.
کلاس خودروی لیفت بک نسبت به سدان دارای مصرف پایینتر هست

ای داد اگه اشتباه میکنم بگید پروتون دارای صندوقی است که در اون با شیشه یک پارچست
مثل زانتیا

ناچ بک: اتاقی با صندوق عقب بسیار کوچک که درب صندوق بطور یکپارچه با شیشه عقب باز می شود.

هاچ بک: اتاق بدون صندوق عقب که از طریق درب بزرگ این قسمت می توان به داخل اتاق نیز دسترسی پیدا کرد مثل اپل کورسا ، فولکس واگن و گلف.

لیفت بک: بدنه با صندوق عقب کامل.

ببخشید ولی جنتو ناچ بکه نه لیفت بک
اون سدان صندوق دار همون لیفت بکه
مثل پراید صندوق دار.................لیفت بک
پراید بدون صندوق...............هاچ بک
برادر معلولشون هم 141........ ناچ بک

در ضمن کلاس خودرو دلیل بر مصرف کمتر نیست
خیلی چیزا توش تاثیر داره که می دونید مطمئنا
حالا پیش اومده دیگه
از تستت ممنون حمید جان

Soheil Hosseini
2008-Feb-18, 16:39
1- كوپه : ماشيني كه در كناره ها 2 درب بيشتر نداشته باشه

2- ناچ بك : ناچ بك به ماشيني گفته ميشه كه صندوق عقب مجزا داشته باشه كه خودش 2 زير مجموعه زير رو شامل ميشه :

الف) گروه سدان يا سالون : ماشينهايي كه 4 درب هستند مثل پيكان و پژو 405 و سمند و .... اين گروه شامل سوپر سالون هم ميشه كه مجهزتره
ب) ناچ بك كوپه : معلومه يعني چه

3- هاچ بك : ماشيني كه صندوق عقب نداره و بجاش يه در بزرگ داره مثل پرايد DM

4- ليفت بك : ماشيني با شيب شيشه عقب زياد كه باعث شده سطح درب صندوق عقب كوچيك بشه (نه خود صندوق) و درب صندوق هم به شيشه عقب وصله مثل زانتيا و پرايد LBi

5- فست بك : مثل ليفت بك هست اما در صندوق به شيشه وصل نيست و از زير شيشه باز ميشه اما شيب شيشه مثل همون ليفت بك هست

6- استيشن واگن : خودرويي كه فضاي صندوقش هم جزيي از خود اتاق شده مثل پژو 405 استيشن يا مثلا پيكان استيشن هاي قديمي

7- كابريولت يا كروكي : ماشين بي سقف

8- رودستر : ماشين بي سقف دو نفره مثل بي ام و Z3

9- SUV : اينو كه ديگه عمه خواجه حافظ هم ميدونه چه برسه به خودش

10- Cross Over : ماشينهايي كه از نظر ظاهري شبيه SUV هستن اما از نظر شاسي و تعليق مثل سدان هستن و فقط شاسي اونها بالا كشيده شده تا شكل SUV بشن

11- ون : خودروهايي مثل ميني بوس كوچولو با چينش صندليهاي ميني بوسي مثل تويوتا هايس و مرسدس بنز MB140 كه ايران خودرو ديزل ميسازه :

12- ميني ون : خودرويي بزرگتر از SUV و كوچكتر از ون با 3 رديف صندلي مثل كاروان سايپا

13- ميكرو ون : خودرويي كوچك كه از نظر طراحي از رون ميني ون الگو برداري شده مثل ماتيز و مرسدس كلاس A و آئودي A2

14- Pick Up

15- MPV : يعني ماشيني كه بصورت وانت مسقف ساخته ميشه كه ميشه در صورت لزوم از اون بصورت همون وانت هم استفاده كرد مثل مزدا دميو (Demio)

16- ليموزين يعني يه ماشين شونصد متري با كلي تجهيزات رفاهي فرقي هم نميكنه كه سدان باشه يا SUV يا چيز ديگه

سهیل

amirr13
2008-Feb-18, 22:47
خوب مثل اینکه منبع من هم مثل خودم زنگ زده بود مرسی آقا