PDA

مشاهده نسخه کامل : کارشناسی ارشد معماری

farnaz*
2008-Jan-27, 00:56
سلام.:!:
دوستان تو این تاپیک اطلاعات مربوط به کارشناسی ارشد و قرار بدید.
از چه منابعی برای کنکور معماری استفاده میکنید و چه شاخه ای از معماری امتحان میدید؟
من از سری کتاب های راهیان ارشد استفاده میکنم و میخوام گرایش معماری_معماری شرکت کنم.
نظرتون راجع به کتاب های راهیان ارشد چیه؟

B A H A R
2008-Jan-27, 19:12
راستش من هنوز از کتابهای ارشد استفاده نکردم
ولی تازه شروع کردم به خوندن
هنوز درست نمیدونم کدوم گرایش رو میخوام امتحان بدم.یا معماری-معماری یا مرمت (همیشه این رشته رو دوست داشتم)

فرناز جان شما ترم چندمین؟

farnaz*
2008-Jan-28, 12:00
راستش من هنوز از کتابهای ارشد استفاده نکردم
ولی تازه شروع کردم به خوندن
هنوز درست نمیدونم کدوم گرایش رو میخوام امتحان بدم.یا معماری-معماری یا مرمت (همیشه این رشته رو دوست داشتم)

فرناز جان شما ترم چندمین؟
من فارغ النحصیل بهمن 85 هستم.:arrow:
دارم برای فوق می خونم كه اسفند ماه امتحانشه.

B A H A R
2008-Jan-28, 13:17
من فارغ النحصیل بهمن 85 هستم.:arrow:
دارم برای فوق می خونم كه اسفند ماه امتحانشه.

امیدوارم موفق باشی و تجربیات خودت رو هم به ما منتقل کنی:arrow:

farnaz*
2008-Jan-29, 01:30
امیدوارم موفق باشی و تجربیات خودت رو هم به ما منتقل کنی:arrow:
مرسی عزیزم.
شما هم موفق باشی.:!:
ولی مثل اینكه بچه های این سایت كمتر به فكر كارشناسی ارشد هستن.

Pari
2008-Jan-29, 01:51
نه عزیزم.
ما فعلا در نی نی گولیت به سر می بریم.
خودمو گفتماااااااااااااا
هنوز ترم 3 هستم.
بابااا شما استاد مایی باید راه بذاری پیش پا مون

farnaz*
2008-Jan-29, 12:14
نه عزیزم.
ما فعلا در نی نی گولیت به سر می بریم.
خودمو گفتماااااااااااااا
هنوز ترم 3 هستم.
بابااا شما استاد مایی باید راه بذاری پیش پا مون
ما هم یه روز کوچولو بودیم

چشم رو هم بذاری بزرگ میشی.:arrow:البته منم موقعی که دانشجو بودم برای فوق نمیخوندم.
چون فرصت نمی کردم.
ولی اون هایی که دارن میخونن اگه بیان از برنامه هاشون بگن با همفکریه هم حتما نتایج بهتری میگیریم.

Black Hawk
2008-Jan-29, 12:23
سلام ضمن خوشامد دلیلش اینه بیشتر کاربران سایت رو دانشجویان کارشناسی تشکیل میدن نه اینکه ارشد نیست ولی خوب به نسبت کمتر هستن اما در مورد اطلاعاتی که خواستید اگر میتونید هزینه کنید کتاب جامع کارشناسی ارشد معماری در حدود 70 الی 80 هزار تومن هست و بطور جامع تمامی دروس امتحانی ارشد رشته مورد نظرتون رو پوشش میده به طور قطع میگم نسبت به بسیاری از کتابهای پراکنده بهتره

farnaz*
2008-Jan-29, 17:33
سلام ضمن خوشامد دلیلش اینه بیشتر کاربران سایت رو دانشجویان کارشناسی تشکیل میدن نه اینکه ارشد نیست ولی خوب به نسبت کمتر هستن اما در مورد اطلاعاتی که خواستید اگر میتونید هزینه کنید کتاب جامع کارشناسی ارشد معماری در حدود 70 الی 80 هزار تومن هست و بطور جامع تمامی دروس امتحانی ارشد رشته مورد نظرتون رو پوشش میده به طور قطع میگم نسبت به بسیاری از کتابهای پراکنده بهتره
سلام ممنون از راهنماییتون.
آره درسته بیشتر بچه های این سایت دانشجو هستند.بهشونم كاملا حق میدم كه فعلا به كارشناسی ارشد زیاد فكر نكنن.منظور من اون دسته از بچه هایی بود كه اطلاعات خوبی راجع به كنكور ارشد و منابعش و اسكیس مرحله ی بعدش دارن بیان با هم همفكری كنیم تا ببینیم كه كدوم منابع بهتره.
وگرنه تمومه بچه های این عضو مثل گل اند:!::!::!::!::():
راستی این كتابی كه گفتید مولفش كیه؟كدوم انتشارات؟ممنون از راهنماییتون.

Black Hawk
2008-Jan-29, 18:56
انتشارات سروش که باید سفارش بدید براتون بفرستن هر زمان بخواید مولف که جم آوری شده هست در تمام رشته ها داره از هر کسی بپرسید بعنوان یکی از بهترین منابع معرفی میکنه البته فبلش باید دفترچه گرایش ها رو خونده باشید تا منبع درست رو بخرید و مورد دیگه مزیت این کتاب شامل شدن تمامی موارد کنکور یک رشته هست

farnaz*
2008-Jan-30, 14:45
انتشارات سروش که باید سفارش بدید براتون بفرستن هر زمان بخواید مولف که جم آوری شده هست در تمام رشته ها داره از هر کسی بپرسید بعنوان یکی از بهترین منابع معرفی میکنه البته فبلش باید دفترچه گرایش ها رو خونده باشید تا منبع درست رو بخرید و مورد دیگه مزیت این کتاب شامل شدن تمامی موارد کنکور یک رشته هست
مرسی.:!:
چه جوری باید سفارش داد؟به آدرس انتشارات سروش؟
میشه بیشتر توضیح بدی؟
راستش امسال که از من گذشت فرصت خوندنشو ندارم.
مگر اینکه خدایی نکرده قبول نشم.:((

B A H A R
2008-Feb-01, 12:37
فرنازجان بچه های این سایت اکثرا سال اول و دومن و هنوز به فکر ارشد نیستن(نباید هم باشن!!)
من هم که این ترم ،ترم 7 رو شروع میکنم تازه به فکر افتادم و فعلا دارم کتابهی مهم و اصلی رو میخونم
راستش من هیچوقت به کتابهای تست و جامع و... اعتقاد نداشتم.حتی برای کنکور کارشناسی.فکر نمیکنم برای ارشد هم به کتاب رو بیارم
بخصوص رشته ما که فکر نمیکنم اونقدر به کتاب متکی باشه
البته من کااااااملا بی تجربه م.شما تجربه ش رو داری و ایشالا که قبول بشی و ما رو راهنمایی کنی
ولی اگه کسی اینجا پایه باشه که با هم برنامه ریزی کنیم، من هستم

راستی، میشه چند تا از کتابایی که خوندی رو اسم ببری؟

farnaz*
2008-Feb-02, 20:38
فرنازجان بچه های این سایت اکثرا سال اول و دومن و هنوز به فکر ارشد نیستن(نباید هم باشن!!)
من هم که این ترم ،ترم 7 رو شروع میکنم تازه به فکر افتادم و فعلا دارم کتابهی مهم و اصلی رو میخونم
راستش من هیچوقت به کتابهای تست و جامع و... اعتقاد نداشتم.حتی برای کنکور کارشناسی.فکر نمیکنم برای ارشد هم به کتاب رو بیارم
بخصوص رشته ما که فکر نمیکنم اونقدر به کتاب متکی باشه
البته من کااااااملا بی تجربه م.شما تجربه ش رو داری و ایشالا که قبول بشی و ما رو راهنمایی کنی
ولی اگه کسی اینجا پایه باشه که با هم برنامه ریزی کنیم، من هستم

راستی، میشه چند تا از کتابایی که خوندی رو اسم ببری؟
حتما بهار جان:arrow:
ولی من گفتم که از چه کتاب هایی استفاده کردم.البته غیر از راهیان ارشد از کتاب های پایه ی دیگه هم استفاده کردم مثل معماری معاصر غرب.البته منابع مرمت متفاوت با معماریه.اگه تونستم منابعشو برات پیدا میکنم.

dxaxb
2008-Feb-03, 20:20
..سلام
منم ترم آخر معماری هستم و امسال هم ارشد امتحان میدم..گرایش مدیریت پروژه...اما در مورد معماری من فكر می كنم دسترسی به جزوات اصلی و كتاب ها ثمر بخش تر خواهد بود..

dxaxb
2008-Feb-03, 20:24
در مورد كتاب های راهیان ارشد ...كتاب آقای پرنا به خاطر سابقه ی خوبی كه ایشون در سایر كتاباشون دارن كتاب خوبی به نظر میرسه..اما نه لزوما تمام كتاب های راهیان...به طور مثال برای گرایش مدیریت پروژه كتاب های راهیان خیلی ضعیفه...باز هم من جزوات اساتید خوب رو توصیه می كنم..

معمار
2008-Feb-03, 21:21
سلام به همه ی وستان بخصوص دوست جدیدمون dxaxb عزیز
راستش من خودم كه این ترم تازه میرم تم 4 هنوز زیاد درگیر فكری راجع ب كنكور ارشد پیدا نكرده بودم تا همین چند روزه كه به خاطر تاپیك خوب فرناز× جان خیلی فكرم مشغول این موضوع شده
به نظر شما بهترین زمن برای شروع مطالعه برای اشد از ترم چنده ؟
با تشكر

morteza nfa
2008-Feb-04, 00:17
:((:((:((
ای خدا مارا دانشگاه قبول بفرما

انقد حسودیم شد كه دیگه طاقت نیاوردم شما خانوما تند تند درس بخونید برید مدارج بالای علمی
بیچاره ما پسرا :lol: موندیم تواین فوق دیپلم اصلا روم نمیشد:oops: بیام تو این تاپیك نظر بدم جون خودم ولی دلمو زدم به دریا
ایشا الله سال دیگه تیر ماه منم كنكور دارم :68:و حتمی قبول میشم:67: بعد دوسال دیگشم میخونم واسه ارشد ...=D>
امیدوارم شما دوستان خوبم كه دانشجو كارشناسی هستید درستون تموم شه برید ارشد بخونید مخصوصا سركار خانوم مهندس بهار :!:و شما سركار خانوم مهندس فرناز:!: امیدوارم برای كارشناسی ارشد قبول بشید تا یك كارشناس ارشد داخل انجمن معماری داشته باشیم
كلاسمون میره بالا;-)
دوستای بسیار خوبمم(معمار جان و پری خانوم ) كه الان ترم 3 یا 4 هستن دعا كنن كه منم امسال قبول شم تا دوسال دیگه كه منم درسم تموم میشه با هم بخونیم برای ارشد ایشا الله ....
كه دیگه حسودیم نشه;-)8J/
همگی موفق و پیروز باشید

یا علی :!:
التماس دعا

dxaxb
2008-Feb-04, 13:31
سلام به همه دوستان
اگه مایل به تحصیل در مقطع ارشد هستین مطمئنا اگه از سال سوم شروع كنید بسیار موفق تر خواهید بود..حالا اگه جزییات براتون مورد سوال بود من خوشحال میشم كمك كوچیكی بكنم AmiR

farnaz*
2008-Feb-04, 15:24
سلام به همه ی وستان بخصوص دوست جدیدمون dxaxb عزیز
راستش من خودم كه این ترم تازه میرم تم 4 هنوز زیاد درگیر فكری راجع ب كنكور ارشد پیدا نكرده بودم تا همین چند روزه كه به خاطر تاپیك خوب فرناز× جان خیلی فكرم مشغول این موضوع شده
به نظر شما بهترین زمن برای شروع مطالعه برای اشد از ترم چنده ؟
با تشكر
معمار جون به نظر من واسه شما و دوستانی که ترم 3 یا 4 هستند زوده که برای فوق بخونن.چون به اندازه ی کافی درگیر پروزه ها ودرس ها هستند.
ولی خوبه که از الان این هدف رو در نظر بگیری.
مثلا من کارشناسیم که تموم شد برای فوق شروع کردم به خوندن.
زیاد عجله نکنین;-):!:

farnaz*
2008-Feb-04, 15:40
در مورد كتاب های راهیان ارشد ...كتاب آقای پرنا به خاطر سابقه ی خوبی كه ایشون در سایر كتاباشون دارن كتاب خوبی به نظر میرسه..اما نه لزوما تمام كتاب های راهیان...به طور مثال برای گرایش مدیریت پروژه كتاب های راهیان خیلی ضعیفه...باز هم من جزوات اساتید خوب رو توصیه می كنم..
منظورتون هر 3 گرایش مدیریت پروژه ست؟
یعنی كتاب های راهیان ارشد برای هر 3 گرایش مدیریت پروژه مفید نیست ؟یا فقط برای مدیریت پروژه؟

dxaxb
2008-Feb-04, 20:26
بنده منظورم كتابای مصالح و مدیریت و زبان تخصصی و ایستایی مدیریت پروژه بود

mehdi t
2008-Feb-04, 23:53
با درود

دوستان عزیز یه نصیحت می کنم که برای کنکور کارشناسی ویا ارشد به هیچ عنوان از این جزوات موسسات که همیشه با شعارهای دروغین سعی بر جذب داوطلبان ساده لوح را دارند استفاده نکنید چون اینها فقط برای پول اینکار را میکنند.جزوات این موسسات آنقدر خلاصه شده است که خیلی از نکات کلیدی و مهم در آنها حذف شده اند .من خودم برای کارشناسی ناپیوسته از جزوات واقعا مزخرف یک موسسه ای استفاده کردم که خیلی از مطالب مهم بعضی از درسها مانند تنظیم شرایط محیط و تاسیسات مکانیکی و معارف ورنگ شناسی و... در آنها حذف شده بود ولی من در سر کنکور به مباحثی بر خوردم که اصلا در جزوه ها نیامده بود و حذف شده بود.ولی با این وجود وبا داشتن معلومات قبلی خودم ( چون من به غیر از مطالعه کتابهای درسی سایر کتابهای چاپ شده با ارزش در مورد معماری را برحسب علاقه در طول سال مطالعه می کردم ) در این ازمون موفق شدم و بعد از 6 ترم لیسانس گرفتم.
این مسئله برای من تجربه ای شد تا دیگر برای آماده شدن برای کنکور کارشناسی ارشد سراغ این جزوات نروم . من فقط کتابهای مرجع را به خوبی مطالعه کردم وپس از آن که یک ماه به کنکور مانده بود فقط تستهای کنکور سالهای گذشته و بعضی از کتابهای تست را مرور کردم و خدا را شاکرم که موفق شدم ودر رشته معماری گرایش معماری دانشگاه آزاد پذیرفته شدم.
یک نکته بگم که دوستان تا می توانند روی درس زبان تخصصی و زبان عمومی بینهایت کار کنند که به نظر من با توجه به تجربه ای که دارم کلید موفقیت در کنکور می باشد چون اکثر داوطلبان از زبان ضعیف هستند و زیاد قادر به پاسخگوئی به تستهای زبان نیستند وبعضی ها هم قید خواندش را هم می زنند و میگن که روی درسهای دیگر بیشتر کار می کنیم تا زبان را جبران کنیم که این طرز فکر کاملا غلط می باشد.
همچنین تا می توانید طراحی با دست آزاد را تمرین کنید چون واقعا در ارشد اگر دستتان کند باشد کم می آورید.چون بعضی از امتحانات پایان ترم درس طراحی مثلا امتحان خودم باید در مدت دو ساعت یک هتل طراحی می کردیم و از آن یک سایت پلان دو برش داخلی یک پرسپکتیو دو نقطه ای و یا پرسپکتیو ایزومتریک و نمای اصلی آن را با دست آزاد طراحی می کردیم که هرکس دست فرضی داشت برنده امتحان بود.

در پایان امیدوارم که این تجربیات اندک به درد شما خورده باشد.

یا حق

Pari
2008-Feb-05, 07:26
سلام به همه دوستان
اگه مایل به تحصیل در مقطع ارشد هستین مطمئنا اگه از سال سوم شروع كنید بسیار موفق تر خواهید بود..حالا اگه جزییات براتون مورد سوال بود من خوشحال میشم كمك كوچیكی بكنم AmiR

امیر جان
من خودمو میگم اصلا نمی دونم باید چه جوری و از کجا شروع کرد...
یا واسه ارشد معماری باید چه جوری درس خوند!!!
یه قسمت اعظم امتحان، اسکیسه (درسته؟) واسه اون باید چه جوری کار کرد؟

ممنون:!:

morteza nfa
2008-Feb-05, 14:34
امیر جان
یه قسمت اعظم امتحان، اسکیسه (درسته؟) واسه اون باید چه جوری کار کرد؟

درسته واسه ما خیلی زوده اما برای منم جالب اگر لطف كنید بگید استفاده میكنیم
اصلا كلیه مواردی كه باید برای ورود به دوره كارشناسی ارشد بلد باشیم رو بگید

یا علی :!:
التماس دعا:!:

معمار
2008-Feb-05, 14:47
راستش من یه كوچولو خیلی زیاد از این كنكور ارشد می ترسم
خوب كنكور ورودی دانشگاه هم ترسناك بود ولی حداقل می دونستیم چه كتابایی رو چه جوری بخونیم و ... ولی حالا گیجم ... نمی دونم چی باید بخونم ....
البته یه سری منابع معرفی كردن ولی .... این كتابا رو تو دانشگاه نمی گن؟ .... خودمون باید بخونیم ؟؟؟ چه مباحثی مهمترن؟
اصلا معماری چه گرایشهایی داره؟
میشه یه كوچولو راجع به هر كدومشون توضیح بدید ؟ ...

خیلی ممنون

mehdi t
2008-Feb-05, 15:57
با درود به دوستان

مجموعه معماری در آزمون کارشناسی ارشد دولتی به گروههای زیر تقسیم می شود:

1-مهندسی معماری
2-معماری منظر
3-مهندسی معماری اسلامی
4-مطالعات معماری ایران

مواد امتحانی برای 4 گروه بالا تا حدودی یکسان می باشد که به شرح زیر است:

1-زبان عمومی و تخصصی
2-دروس فنی ساختمان شامل :
تنظیم شرایط محیطی-ایستائی-شناخت مواد-عناصر جزئیات-تاسیسات مکانیکی
3-مبانی نظری معماری شامل:
تاریخ معماری جهان-معماری معاصر-معماری اسلامی
4-درک عمومی معماری
5-درک عمومی معماری منظر
6-طراحی( عملی) یا همان اسکیس معماری
7-طراحی ( عملی ) یا همان اسکیس معماری منظر

ضرائب دروس به ترتیب از سمت راست 7654321 :

1-مهندسی معماری ( 0.5.1.3.2.3.2 )

2-معماری منظر ( 5.0.3.1.2.1.2 )

3-مهندسی معماری اسلامی ( 0.5.1.2.2.2.2 )

4-مطالعات معماری ایران ( 0.0.1.3.2.3.2 )

توضیح :
ضرائب صفر نشانه آنست که آن درس جزء مواد امتحانی آن رشته نمی باشد.

یا حق

معمار
2008-Feb-05, 16:06
ممنونم
اگه در مورد منابع سوالات و ... هم یه توضیحی بدید ممنون می شم

mehdi t
2008-Feb-05, 16:26
ممنونم
اگه در مورد منابع سوالات و ... هم یه توضیحی بدید ممنون می شم

ببخشید منظورتون از منابع سئوالات چیه؟
در بالا منابع امتحانی رو گذاشتم و فقط از اون کتابها سئوال می یاد و شما منابع مرجع رو مطالعه بفرمائید.

معمار
2008-Feb-05, 16:32
منظورم كتابهایی كه بشه برای هر كدوم استفاده كرد بود
مثلا برای معماری معاصر چه كتابایی مناسبن و ...
چون مثلا توی دانشگاه ما فكر كنم این درس توسط دو استاد با دو كتاب مختلف ارائه می شه
بعضی از استادا هم كه جزوه ی خاص خودشون رو میگن
منظورم اینه كه فكر كنم یه مرجع خاص مثل كنكور كارشناسی كه كتابای دبیرستان رو می خوندیم نداره درسته؟

dxaxb
2008-Feb-05, 17:16
انگار سو تفاهمی پیش اومده..من نه موسسه ای هستم..!! نه جزوه دارم برا فروش !!!! اینا رو كه به شوخی گفتم..خواستم بگم منظور من صرفن جزوات و هند بوكای اساتید دانشگاه های خوب مثه دانشگاه تهرانه..این موضو ازون جهت حائز اهمیته ك نفرات برتر كنكور دانشجو های دانشگاه های خوبن اكسرن البته....حتمن می دونید كه طراحیه سوالات كنكور به عهده اساتید دانشكده هنر هست اغلب و ملی...خواستم بگم منظورم گرفتن جزوه از دوستان دانشگاه تهرانیه....
علاوه بر گرایش هایی كه دوستمون ذكر كردن...یه گرایشه دیگه طراحی شهری هست....كه اصولن درسایی در رابطه با معماری شهری یا كلان داره..مقیاس بزرگه معماری...
گرایشه دیگه برنامه ریزی شهری..كه بیستر مطالعات و برنامه ریزی فیزیكیه..
گرایشه دیگه مدیریت پروژه - تكنولوژی - انرژی هست كه من خودم تو این مورد امتحان میدم..این سه گرایش اخیر هم امتحانشون با همه...
لازم به ذكر معماری و معماری منظر و طراحی شهری اسكیس دارن فقط..
درسا و منابع گرایش مهندسی معماری رو اكثرن می خونین تو دوران كارشناسی...
اینارو خلاصه وار گفتم..اگه موردی مد نظرتون هست بفرمایین تا توضیح بدم..فقط كلی نگین كه من دو صفحه مجبور شم تایپ كنم...
الان متوجه شدین كه 4 رشته امتحانی هست پس
- معماری ( معماری .منظر. و غیره
- مدیریت پروژه - انرژی- تكنولوژی
-طراحی شهری
- برنامه ریزی شهری

mehdi t
2008-Feb-05, 17:18
منظورم كتابهایی كه بشه برای هر كدوم استفاده كرد بود
مثلا برای معماری معاصر چه كتابایی مناسبن و ...
چون مثلا توی دانشگاه ما فكر كنم این درس توسط دو استاد با دو كتاب مختلف ارائه می شه
بعضی از استادا هم كه جزوه ی خاص خودشون رو میگن
منظورم اینه كه فكر كنم یه مرجع خاص مثل كنكور كارشناسی كه كتابای دبیرستان رو می خوندیم نداره درسته؟

در رشته معماری با توجه به گستردگی آن کتابهای زیادی از برجسته ترین اساتید داخلی وخارجی انتشار پیدا کرده منظورم اینکه نمی توان گفت برای فلان درس از یک کتاب استفاده کرد مخصوصا برای درسهایی مثل معماری معاصر - تاریخ معماری قبل از اسلام وبعد از اسلام و تاریخ معماری جهان و یا حتی مبحث رنگشناسی که واقعا کتابهای بیشمار و ارزشمندی در بازار یافت می شود.
این را هم بگم مثلا درس مصالح شناسی تالیف احمد حامی که یک منبع برای کارشناسی می باشد همان هم برای ارشد استفاده می شود ولی با این تفاوت که به صورت تخصصی از آن سئوال طرح می کنند یعنی به جزئیات ریز کتاب که خیلی ها به آن توجه نمی کنند.
واقعا می بینیم که منابع درسی آزمون ارشد انچنان که فکر می کنیم چیزی ناشناخته و عجیب غریب نیست و می توان گفت که تا حدود زیادی همان منابع کارشناسی می باشد اما به صورت کاملا تخصصی از ان سئوال طرح می کنند.

با این وجود در چند روز آینده چندتا کتاب معرفی می کنم.

dxaxb
2008-Feb-05, 17:18
راجع به تعداد پذیرش ایشالا به زودی می گم..الان دیگه خسته شدم.!! شوخی كردم...
تویح دیگه لازمه بفرمایین

dxaxb
2008-Feb-05, 17:28
معماری معاصر مثلن :
معماری معاصر غرب ( كسمایی )
تاریخ معماری مدرن ( باور )
معماری اسلامی:
سبك شناسی (پیر نیا )
..معماری اسلامی ایران.(پیرنیا9
دروس فنی :
سازه و معماری
درك رفتار سازه
اجزا ساختمان
نشریه 55
و ......
اینا چند نمونه به منظور اشنایی بود اگه كسی دقییق خواست بگه..

mehdi t
2008-Feb-05, 17:44
درود

ظرفیت پذیرش ارشد معماری 87 دانشگاه آزاد برای هر شهر پذیرش 18 نفر مردو زن می باشد.

معمار
2008-Feb-05, 19:27
می توان گفت که تا حدود زیادی همان منابع کارشناسی می باشد اما به صورت کاملا تخصصی از ان سئوال طرح می کنند.

ممنونم از توضیحاتتون ولی ...
خوب من برای کارشناسی دروس رشته ریاضی فیزیک دبیرستان رو خوندم
منابع کارشناسی رو هم نمی دونم!

dxaxb
2008-Feb-06, 19:30
نه..منظور مباحث اصلی و تخصصی معماریه...ریاضی تنها تو گرایش برنامه ریزی شهری مطرح میشه....
اولین و مهم ترین پیشنهادی كه می كنم به دوستان اینه كه همونطور كه می دونین معدل تاثیر 20 درصدی داره تو ازمون ارشد...و هر دانشگاه هم یه ضریب پس مراقب باشین اگه قصد ادامه تحصیل دارین..
و اینكه زبان رو حتمن موازی با درستون بخونین..چه برای ارشد بخواین امتحان بدین چه نه..اطمینان داشته باشین زبان یكی از مهم ترین عوامله..تویه ارشد كه واقعن تعیین كنندس...برای كار هم مسلم همین طور

معمار
2008-Feb-06, 19:36
منظورم :رشته ریاضی فیزیک دبیرستان بود

farnaz*
2008-Feb-07, 20:32
سلام دوستان.
می بینم که بحث کارشناسی ارشد داغ شده.......
من یه مقدار دلشوره دارم......12 , 13 روز بیشتر به امتحان نمونده.
بچه ها برام دعا کنید که قبول شم::?
راستی بچه ها تو تاپیک نمونه سوالات معماری 2 تا تست کنکور کارشناسی ارشد معماری سال 83 گذاشتم که جواب تشریحی شو نمی دونم.
اگر میدونید لطفا جواب بدید:!:

farnaz*
2008-Feb-07, 20:57
مهدی جان توضیحاتت كامل و مفید بود.:!:
میشه راجع به هزینه ی كارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بگی؟
اینطور كه من شنیدم ترمی 2 میلیون تموم میشه. درسته؟
میشه شما هم بگی كه چه منابعی خوندی؟

B A H A R
2008-Feb-17, 00:24
من برای معماری معاصر " فضا زمان معماری" و " از زمان و معماری" رو هم توصیه میکنم
برای اسلامی هم " معماری ایران" اثر " پوپ" کتاب خوبیه
ولی برای دروس فنی......... حتی میترسم بهشون فکر کنم!
یکی به من راهنمایی کنه که چه جوری بخونم

maryam95
2008-Feb-19, 23:11
فرناز جان وهمه ی دوستای عزیزم كه قراره فردا كنكور كارشناسی ارشد بدین امیدوارم موفق باشین:()::()::()::!::!:

B A H A R
2008-Feb-19, 23:28
بهار جان و فرناز جان وهمه ی دوستای عزیزم كه قراره فردا كنكور كارشناسی ارشد بدین امیدوارم موفق باشین:()::()::()::!::!:

فکر کنم اشتباهی شده!
من فردا کنکور ندارم! امسال ثبت نام نکردم
ایشالا سال دیگه موفق باشم;-)

امیدوارم همه بچه ها همون چیزی که میخوان رو قبول بشن

معمار
2008-Feb-20, 09:27
سلام
بچه ها من دیروز دفترچه زمان بندی کنکور ارشد یکی از دوستامو دیدم
نوشته بود مثلا معماری - معماری و معماری منظر فقط تستی هستش 130 تا سوال و 150 دقیقه زمان
مگه مرحله ی دوم امتحان اسکیس همون روز بعد از امتحان تستی نیست؟

farnaz*
2008-Feb-20, 11:35
سلام
بچه ها من دیروز دفترچه زمان بندی کنکور ارشد یکی از دوستامو دیدم
نوشته بود مثلا معماری - معماری و معماری منظر فقط تستی هستش 130 تا سوال و 150 دقیقه زمان
مگه مرحله ی دوم امتحان اسکیس همون روز بعد از امتحان تستی نیست؟
نه عزیزم .امتحان اسکیس روز بعدش نیست.بعد از اینکه جواب مرحله ی اول اومد و پذیرفته شدگان مرحله ی تیوری مشخص شدند میرن واسه امتحان اسکیس که فکر میکنم تیرماه باشه.

farnaz*
2008-Feb-20, 11:38
فرناز جان وهمه ی دوستای عزیزم كه قراره فردا كنكور كارشناسی ارشد بدین امیدوارم موفق باشین:()::()::()::!::!:
مرسی عزیزم .منم امیدوارم که هر کسی که واسه کنکور تلاش کرده موفق باشه.:():

maryam95
2008-Feb-21, 09:28
سلام بچه ها امتحان چطور بود انشاالله كه همتون شیرید دیگه.=d>

معمار
2008-Feb-21, 10:23
امتحان که فکر کنم 4 ام باشه!!!!

farnaz*
2008-Feb-24, 19:37
سلام دوستان.
امتحان كنكور رضایت بخش نبود.مخصوصا سوال های زبان انگلیسیش.
از راهیان ارشد راضی نیستم مخصوصا زبان عمومی و اختصاصیش و دروس فنی اش.

dxaxb
2008-Feb-24, 20:42
ارشد...معماری مثله همیشه..و مدیریت به شدت متحول و سخت.....

mehdi t
2008-Feb-25, 00:19
سلام دوستان.
امتحان كنكور رضایت بخش نبود.مخصوصا سوال های زبان انگلیسیش.
از راهیان ارشد راضی نیستم مخصوصا زبان عمومی و اختصاصیش و دروس فنی اش.

فرناز خانم من به شما گفتم اعتماد به این موسسه ها نکن جزواتشون خیلی خلاصه وناقصه همشون به فکر جیبشون هستند.

farnaz*
2008-Feb-25, 15:55
فرناز خانم من به شما گفتم اعتماد به این موسسه ها نکن جزواتشون خیلی خلاصه وناقصه همشون به فکر جیبشون هستند.

راهیان ارشد موسسه نیست.یکسری کتاب های آمادگی برای کنکور ارشده.
به نظر شما از چه منابعی باید استفاده کرد؟
بچه ها چیزی راجع به موسسه ی کانون معماران ایران یا شایدم اسمش خانه ی معماران ایران باشه چیزی شنیدید؟در تهران کلاس برگزار میکنه. میخواستم بدونم آیا جزواتشو میشه تهیه کرد؟چه جوری؟
بعدش راجع به این انتشارات سروش که مدیر کل سایت پیشنهاد دادن نظرتون چیه؟یا موسسه ی ماهان چطوره؟
نمیدونم گیج شدم.احتمال قبولیم پایینه ولی از همین الان تصمیم گرفتم دوباره شروع کنم.ولی این دفعه منابع کاملی و بخونم.

B A H A R
2008-Feb-25, 17:22
راهیان ارشد موسسه نیست.یکسری کتاب های آمادگی برای کنکور ارشده.
به نظر شما از چه منابعی باید استفاده کرد؟
بچه ها چیزی راجع به موسسه ی کانون معماران ایران یا شایدم اسمش خانه ی معماران ایران باشه چیزی شنیدید؟در تهران کلاس برگزار میکنه. میخواستم بدونم آیا جزواتشو میشه تهیه کرد؟چه جوری؟
بعدش راجع به این انتشارات سروش که مدیر کل سایت پیشنهاد دادن نظرتون چیه؟یا موسسه ی ماهان چطوره؟
نمیدونم گیج شدم.احتمال قبولیم پایینه ولی از همین الان تصمیم گرفتم دوباره شروع کنم.ولی این دفعه منابع کاملی و بخونم.

فرناز جان فکر میکنم به جای کتابای کنکور، کتابهایی که به عنوان منابع کنکور اورده شدن رو بخونی خیلی بهتر باشه.

dxaxb
2008-Feb-25, 23:24
من پیشنهاد می كنم تعدادی از منابع مهم رو ( كتاب های درسی) جدی و كامل بخونین...شاید در حدود 12 تا 14 تا كافی باشه....موسسات به هیچ عنوان راهنمای خوبی نیستن..مركز معماری ایران هم كار خاصی انجام نمی ده...

farnaz*
2008-Feb-27, 21:10
من پیشنهاد می كنم تعدادی از منابع مهم رو ( كتاب های درسی) جدی و كامل بخونین...شاید در حدود 12 تا 14 تا كافی باشه....موسسات به هیچ عنوان راهنمای خوبی نیستن..مركز معماری ایران هم كار خاصی انجام نمی ده...
منظورتون از كتاب های درسی كتاب هایی مثل مثلا طراحی اقلیمی قبادیان و... است؟
میشه كتاب هارو اسم ببرید؟
زبان عمومی و تخصصی چی؟
این مركز معماری هم فقط كلاس برگزار میكنه.جزوات مكاتبه ای نداره.

dxaxb
2008-Mar-02, 22:31
مثلن كتابای معماری جهان..معاصر غرب..اگه می خواین تمامشو می پرسم می زارم اینجا..یكی از دوستانم رتببه 3 بود...فكر می كنم به دردتون بخوره ..

معمار
2008-Mar-12, 18:34
گرایش معماری ـ معماری

مواد امتحانی

1-زبان عمومی و تخصصی
ضریب 2

2-دروس فنی ساختمان (تنظیم شرایط محیطی، ایستایی، شناخت مواد، عناصر و جزئیات ، تاسیسات)
ضریب3

3-دروس تاریخ ومبانی نظری (تاریخ معماری جهان، معماری معاصر، معماری اسلامی، مبانی نظری معماری)
ضریب 2

4-درک عمومی معماری
ضریب 3

5-درک عمومی معماری منظر
ضریب 1

6-پروژه عملی اسکیس معماری
ضریب 5
منابع ارشد معماری- گرایش معماری معماری

نام کتاب-نام مولف-نام مترجم-انتشارات

1-نویفرت -آرشتیکت- داتا

2-درک رفتار سازه ها-محمود گلابچی

3-سازه در معماری-ماریوسالوادوری-محمود گلابچی

4-مصالح ساختمان-سام فروتنی

5-شناخت مواد و مصالح-فنی حرفه ای – جلد سبز رنگ

6-معمار مهندس، ساختار-محمود گلابچی

7-اجزا ساختمان و ساختمان-سیاوش کباری

8-مقررات ملی ساختمان (مبحث 19 صرفه جویی در مصرف انرژی)-وزارت مسکن وشهرسازی

9-زبان انگلیسی برای دانشجویان رشته معماری-دکتر حسن رستگار

10-فرهنگ تصویری معماری-فرانسیس دی کچینگ-محمد احمدی نژاد

11-مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب-وحید قبادیان

12-طراحی اقلیمی-وحید قبادیان

13-از زمان و معماری-منوچهر مزینی

14-بادخان (ملاحظات کالبدی باد در ساختمان)-محمد احمدی نژاد

15-بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران-وحید قبادیان

16-اقلیم و معماری-مرتضی کسمایی

17-آشنایی با معماری اسلامی ایران-دکتر محمد کریم پیرنیا

18-آشنایی با معماری جهان-محمد ابراهیم زارعی

19-سبک شناسی معماری ایرانی-محمد کریم پیرنیا

20-درآمدی بر شناخت معماری روستایی ایران-اکبر زرگر

21-معماری (فرم، فضا، نظم)-فرانسیس دی کچینگ

22-زیبا شناختی در معماری-یورگ گورتر

23-دگرگونی آزمانها در معماری مدرن-سیروس باور

24-لویی کان-روما نسوجورکولا

25-پیشگامان طراحی مدرن-نیکلاس پورتر

26-شکل گیری معماری در تجارب ایران و غرب-دکتر فلامکی

28-شکل گیری هنر اسلامی-اولگ گرابر-مهرداد وحدتی

29-هنر و معماری اسلامی-اولگ گرابر-یعقوب آزمند

30-شهر اسلامی-نجم الدین سمات

معمار
2008-Mar-12, 18:48
گرایش مدیریت پروژه و ساخت

مواد امتحانی

1 - زبان عمومی و تخصصی
ضریب 2

2 - ایستایی و فن ساختمان
ضریب 2

3 - مدیریت و تشکیلات کارگاهی
ضریب 4

4 -مواد و مصالح
ضریب 2

منابع ارشد مدیریت پروژه و ساخت

نام کتاب - نام مولف - نام مترجم - انتشارات - ملاحظات

1 - درک رفتار سازه ها - دکتر محمود گلابچی - دانشگاه تهران

2 - سازه در معماری ماریو سالوادوری -دکتر محمود گلابچی - دانشگاه تهران

3 - سیستم های ساختمانی - هنریش انگل - تعاونی دانشگده هنرهای زیبا

4 - سیستم های ساختمانی آینده - مارتین پاولی - دکتر محمود گلابچی - دانشگاه تهران

5 - مبحث پنجم مقررات ملی ساختمانی ایران (مصالح و فرآوردهای‎ساختمانی) - سازمان مسکن و شهرسازی

6 - مصالح ساختمان - احمد حامی - دانشگاه تهران

7 - مدیریت ساخت - اسماعیل صالحی - مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری (وزرات کشور)

8 - مدیرت و کنترل پروژه -مهندس علی حاج شیرمحمدی - جهاد دانشگاهی-دانشگاه صنعتی اصفهان

9 - تئوری های آمار و احتمالات - دکتر پرویز- جبه دار مارالاتی - دانشکاه تهران

10 - آمار و احتمالات- جلد اول - مهندس نوفرستی - دانشگاه شهید بهشتی

maryam95
2008-Mar-13, 20:59
برای درس ایستایی از چه کتاب هاو منابعی میشه استفاده کرد؟:!:

farnaz*
2008-Mar-15, 09:44
گرایش معماری ـ معماری

مواد امتحانی

1-زبان عمومی و تخصصی
ضریب 2

2-دروس فنی ساختمان (تنظیم شرایط محیطی، ایستایی، شناخت مواد، عناصر و جزئیات ، تاسیسات)
ضریب3

3-دروس تاریخ ومبانی نظری (تاریخ معماری جهان، معماری معاصر، معماری اسلامی، مبانی نظری معماری)
ضریب 2

4-درک عمومی معماری
ضریب 3

5-درک عمومی معماری منظر
ضریب 1

6-پروژه عملی اسکیس معماری
ضریب 5

نام کتاب-نام مولف-نام مترجم-انتشارات

1-نویفرت -آرشتیکت- داتا

2-درک رفتار سازه ها-محمود گلابچی

3-سازه در معماری-ماریوسالوادوری-محمود گلابچی

4-مصالح ساختمان-سام فروتنی

5-شناخت مواد و مصالح-فنی حرفه ای – جلد سبز رنگ

6-معمار مهندس، ساختار-محمود گلابچی

7-اجزا ساختمان و ساختمان-سیاوش کباری

8-مقررات ملی ساختمان (مبحث 19 صرفه جویی در مصرف انرژی)-وزارت مسکن وشهرسازی

9-زبان انگلیسی برای دانشجویان رشته معماری-دکتر حسن رستگار

10-فرهنگ تصویری معماری-فرانسیس دی کچینگ-محمد احمدی نژاد

11-مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب-وحید قبادیان

12-طراحی اقلیمی-وحید قبادیان

13-از زمان و معماری-منوچهر مزینی

14-بادخان (ملاحظات کالبدی باد در ساختمان)-محمد احمدی نژاد

15-بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران-وحید قبادیان

16-اقلیم و معماری-مرتضی کسمایی

17-آشنایی با معماری اسلامی ایران-دکتر محمد کریم پیرنیا

18-آشنایی با معماری جهان-محمد ابراهیم زارعی

19-سبک شناسی معماری ایرانی-محمد کریم پیرنیا

20-درآمدی بر شناخت معماری روستایی ایران-اکبر زرگر

21-معماری (فرم، فضا، نظم)-فرانسیس دی کچینگ

22-زیبا شناختی در معماری-یورگ گورتر

23-دگرگونی آزمانها در معماری مدرن-سیروس باور

24-لویی کان-روما نسوجورکولا

25-پیشگامان طراحی مدرن-نیکلاس پورتر

26-شکل گیری معماری در تجارب ایران و غرب-دکتر فلامکی

28-شکل گیری هنر اسلامی-اولگ گرابر-مهرداد وحدتی

29-هنر و معماری اسلامی-اولگ گرابر-یعقوب آزمند

30-شهر اسلامی-نجم الدین سمات
مرسی معمار جون ولی دروس فن ساختمان مثل تاسیسات و عناصر جزییات تو این منابعی كه برای ارشد معماری_معماری گفتی نبود.

farnaz*
2008-May-23, 09:10
از بچه هایی که کنکور ارشد دادن چه کسایی مجاز شدند؟من مجاز نشدم.

Pari
2008-May-23, 09:22
فرناز جان من که امسال کنکور نداشتم(ترم 4 هستم)

ولی یه سوال داشتم از شماهایی که کنکور دادید...

به نظرتون واسه قبولی تو ارشد چه برنامه ای باید داشته باشیم؟

به نظرتون از کی باید شروع کرد؟
چه جوری باید شروع کرد؟

z a r a
2008-May-23, 10:20
سلام بچه ها؛
من تازه توی این سایت عضو شدم،
راستش من ترم آخر کارشناسی معماری شیراز هستم و متاسفانه امسال نتونستم واسه کنکور بخونم،و نخونده رفتم سر جلسه امتحان.
مجاز نشدم ولی با این وجود خودم از درصدهایی که زدم راصی هستم،چراکه نخونده میانگین درصدهام 30% بود و امسال تصمیم جدی دارم واسه خوندن.
امسال رو گرایش معماری-معماری امتحان دادم،ولی برای کنکور آینده دارم در مورد سایر گرایش ها هم تحقیق میکنم . . .
با توجه به اینکه دانشجویان و فارغ التحصیلان معماری با گرایش معماری بسیار زیاد و متقاضی برای این گرایش هم زیاده،ترجیح میدم گرایش های دیگه ای رو امتحان بدم.
دوستان سال بالائیم که امسال امتحان دادن و رتبه های بسیار خوبی هم آوردن(3-8-38-41 و در گرایش های مختلف . . ) هم توصیه کردن گرایش های دیگه رو انتخاب کنم واسه امتحان.
به همین دلیل اگر دوستان اطلاعات کاربردی(منظورم منابع و شرایط نیست،بلکه سر فصل دروسی که باید توی این نوع گرایش ها در دانشگاه خونده بشه و نوع فعالیتی که بعد از فارغ التحصیلی توسط این افراد انجام میشه است.) از سایر گرایش های معماری (که شامل 8 گرایش میشه) رو دارن لطف کنند و اینجا در همین تاپیک قرار بدن تا دوستان عزیزی که امسال تصمیم به شرکت در آزمون دارن بتونن با آگاهی از گرایش ها نسبت به انتخاب اون اقدام کنن. . .

z a r a
2008-May-23, 10:24
برای شروع هم خودم اولین گرایشی رو که مدّنظر دارم معرفی میکنم:

عنوان : معرفی رشته مدیریت پروژه و ساخت
خلاصه : مديريت پروژه به كارگيري دانش، مهارتها، ابزار و تكنيكهايي لازم در اداره جريان اجراي فعاليتها، به منظور رفع نيازها و انتظارات متوليان از اجراي پروژه است.
معرفی رشته مدیریت پروژه و ساخت:

حدود 50 سال از پیدایش ، تکوین و کاربرد سیستم های مدون و منظم برنامه ریزی وکنترل پروژه وهمچنین مدیریت پروژه می گذرد و کار توسعه، تکمیل و بهره برداری از این سیستم ها و روش ها همچنان ادامه دارد.هدف مهم و کار اصلی سیستم های برنامه ریزی و کنترل(نظارت) پروژه ، دستیابی به هدفهای برنامه ، طرح پروژه ازراه بهینه نمودن مدت زمان، هزینه ی اجرا و کیفیت نتایج پیش بینی شده یا مورد انتظار آنهاست. بدین جهت ، ابزاری موثر و کارامد برای مدیریت برنامه ، طرح و پروژه می باشد. طرح ها و پروژه ها در هر کشوری، همچون چرخ هایی برای تحرک ماشین رشد و توسعه ی اقتصادی - اجتماعی به شمار می آیند. شناخت یکایک منابع کشور و اولویت آنها نسبت به یکدیگر و استفاده بهینه از آنها ، موجب دستیابی کامل به هدف ها وآرمان های تعیین شده ، تسریع حرکت فرایند توسعه و سلامتی ساخت و روان نظام اقتصادی یک کشور خواهد شد.

از این رو، کشورهایی که در فرایند پر شتاب تحول نظام اقتصادی-اجتماعی ،به این حقایق و آگاهی ها دست یافته اند ، نه تنها زمان بلکه سایر منابع(نیروی انسانی ، تجهیزات ، ماشین آلات ، مواد اولیه و مصالح ، پول ، سرمایه و طبیعت ) نیز برای آنها بسیار مهم تلقی می شود و برای حفظ موقعیت اقتصادی و ارتقا و بهبود آن به تهیه و توسعه روش ها و سیستم های بهینه سازی منابع ، و از همه مهمتر بهره برداری از آنها ، نیازی حیاتی دارند.

در ایران در 20 سال اخیر ، در زمینه معرفی و گسترش مبانی و مفاهیم مدیریت ، وتا حدودی مدیریت پروژه و سیستم های برنامه ریزی و کنترل پروژه ، تلاش های ارزنده ای انجام شده است.

مدیریت پروژه قبلاً به صورت یکی از فیلد های رشته ی صنایع بود و به این صورت بود که فارغ التحصیلان رشته ی صنایع(تولید صنعتی) به عنوان مدیر پروژه در بخش صنعتی مشغول به کار می شدند . با سیستماتیک شدن مقوله ی ساخت وساز به برنامه ریزی و مدیریت در این زمینه احساس نیاز بیشتری می شد. و در پاره ای موارد مهندسین صنایع که دانش کافی در مقوله ی ساخت نداشتند به عنوان مدیران پروژه های ساختمانی مطرح می شدند. اما حدود 6 سال است که رشته ی مدیریت پروژه و ساخت به صورت کاملاً تخصصی برای فارغ التحصیلان (دوره ی لیسانس ) رشته ی معماری و عمران آموزش داده می شود.

مديريت پروژه به كارگيري دانش، مهارتها، ابزار و تكنيكهاي لازم در اداره جريان اجراي فعاليتها، به منظور رفع نيازها و انتظارات متوليان از اجراي پروژه است. مديريت پروژه در اجراي اين مهم از دو بازوي قدرتمند برنامه ريزي و كنترل پروژه بهره مي گيرد.

كنترل پروژه فرآيندي است در جهت حفظ مسير پروژه براي دستيابي به يك تعادل اقتصادي موجه بين سه عامل هزينه، زمان و كيفيت در حين اجراي پروژه، كه از ابزار و تكنيك هاي خاص خود در انجام اين مهم كمك مي گيرد. در واقع كنترل اجراي دقيق و كامل برنامه تدوين شده براي پروژه است، به طوري كه هنگام خروج از برنامه بتوان با تشخيص با تشخيص علل و طرح اقتصادي ترين فعاليتها، پروژه را به نزديكترين حالت ممكن در مسير اوليه و اصلي خود باز گرداند.

لازم به ذکر است که این رشته زیر گروه رشته ی معماری (گروه هنر) با کد 1361 در دفترچه آزمون سراسری وجزء رشته های شناور یا ستاره دار می باشد که با مدرک لیسانس هر رشته می توان این گرایش را به عنوان رشته ی دوم انتخاب نمود. اما گرایشی کاملاًتخصصی از رشته ی عمران به نام « مدیریت ساخت» وجود دارد که سر فصل دروس امتحانی متفاوت از گرایش مدیریت پروژه و ساخت دارد و تا حدی نیز زمینه ی کاری کاملاً کارگاهی دارد.

سرفصل دروس و منابع آزمون کارشناسی ارشد:

1) زبان عمومی و تخصصی: ضریب 2

2) ایستایی و فن ساختمان : ضریب 2

(۳ مدیریت کارگاهی : ضریب 4

(۴ مواد ومصالح : ضریب 2

همان طور که می بینید درس زبان، ضریب 2دارد و در این رشته مانند مدیریت پروژه و ساخت با دروس تخصصی هم ضریب بوده و ارزشی برابر با آنها دارد. پس باید برای قبولی در این رشته زبان را جدی تر گرفت. کتاب های "زبان تخصصی برای دانشجویان معماری"، "زبان تخصصی برای دانشجویان عمران " منابع زبان توصیه شده در این رشته هستند.

برای سایر سرفصل ها نیز منابع زیر مناسب خواهند بود:

مصالح ساختمانی:

1. مشخصات فنی و عمومی ساختمان(نشریه 55)

2. مبحث 9 مقررات ملی ساختمان(بتن)

3. مبحث 5 مقررات ملی ساختمان(مصالح)

4. تست مصالح نظام مهندسی

5. تست مصالح آزمون های کاردانی به کارشناسی

سازه:

1. سازه در معماری( دکتر گلابچی)

2. درک رفتار سازه ها ( دکتر گلابچی)

3. سیستم های ساختمانی(هنریش انگل)

4. سیستم های ساختمانی آینده ( دکتر گلابچی)

5. معمار+مهندس=ساختار ( دکتر گلابچی)

6. سازه و معماری (وحید تقی یاری،حمید حسینی مردی)

7. رفتار و طراحی سازه ساختمان های بلند(مبحث برج ها) (تالیف دکتر فریبرز ناطق نوری)

8. آیین نامه 2800 زلزله

9. مبحث 6 مقررات ملی ساختمان

10. تحلیل سازه ها ( 4 فصل اول)( شاپور طاحونی)

مدیریت و تشکیلات کارگاهی:

1. مدیریت و کنترل پروژه (حاج شیر محمدی)

2. مدیریت و کنترل پروژه( نادری پور)

3. مدیریت و کنترل پروژه (گلشنی)

4. برنامه ریزی شبکه ای ( محمد تقی بانکی)

5. روش ها و مدیریت کارهای ساختمانی( محمد تقی بانکی)

6. مدیریت پروژه های عمرانی (امیر لطفی)

7. شرایط عمومی پیمان

8. مدیریت پروژه های ساختمانی(مبحث مشاجره کارفرما و پیمانکار، قرار دادها)(محمد تقی بانکی)

9. مدیریت پروژه های ساختمانی (محمد رضا موسویان)

10. فهرست بها ابنیه

سیلابس درسی کارشناسی ارشد:

1.آموزش مدیریت پروژه:

الف-نظریه های مدیریت پروژه

1-الف -خواندنی های تکلیفی

2-الف-آموزش نظری(جلسات تکلیفی)

3-الف-آموزش عملی (پروژه های تکلیفی)

ب-روش های مدیریت پروژه 1

ج--روش های مدیریت پروژه2

د-پروژه های موردی مدیریت1

ه- پروژه های موردی مدیریت2

2-آموزش تکنولوژی ساختمان:

الف-علوم ساختمانی

ب-سیستم های تاسیسات ساختمان

ج-فنون ساخت پیشرفته

3-آموزش روش های استفاده از کامپیوتر در مدیریت:

الف-ریاضیات

ب-برنامه نویسی و کاربرد کامپیوتر

ج-کامپیوتر در مدیریت پروژه

توانایی دانش آموختگان:

دانش آموختگان اين رشته بر اساس توانايي هايي كه در روند آموزش كسب مي كنند مي تواننددر زمينه هاي زير ايفاي نقش كنند:

راهبري و سرپرستي دفاتر مشاوره معماري، نظارت عمومي و عالي بر صحت انجام كار در عمليات اجرايي ساختماني ، مديريت و هماهنگي اجرائي پروژه هاي معماري (تا حد بناهاي متوسط) ، همكاري با متخصصين در امور مربوط به برنامه ريزي مجتمع ها درمقياس هاي متفاوت

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش آن ها در این رشته:

در حال حاضر دانشگاه تهران(5نفر روزانه و 2نفر شبانه)، دانشگاه تربیت مدرس (7نفر روزانه)و دانشگاه شهید بهشتی(16نفر روزانه) در این رشته اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.

نکات پایانی:

این رشته 2گرایش دیگر تکنولوژی معماری و انرژی معماری نیز دارد. که تنها دانشگاه تهران از طریق آزمون سراسری اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در این دو گرایش می کند. ضرایب دروس در آزمون نیز به این شرح است:

تكنولوژي معماري:

1.زبان‌ عمومي وتخصصي(با ضریب2)

‌2.ايستايي و فن ساختمان (با ضریب3)

3.مديريت‌كارگاهي(با ضریب0)

4.موادومصالح(با ضریب0)

5.سيستمهاي ساختماني در معماري(با ضریب4)

6.طراحي فني واجزاء ساختمان(با ضریب3)

7.تنظيم شرايط محيطي وتاسيسات ساختمان(با ضریب0)

انرژي معماري:

1.زبان‌ عمومي وتخصصي(با ضریب2)

‌2.ايستايي و فن ساختمان(با ضریب3)

3.مديريت‌كارگاهي(با ضریب0)

4.موادومصالح(با ضریب0)

5.سيستمهاي ساختماني در معماري(با ضریب0)

6.طراحي فني واجزاء ساختمان(با ضریب3)

7.تنظيم شرايط محيطي وتاسيسات ساختمان(با ضریب4)

در کنکور86 در این رشته 3463 نفر داوطلب با هم به رقابت پرداختند و از این تعداد 66 نفر پذیرفته شده اند که 20 نفر از پذیرفته شدگان را زنان (30/30 درصد) و 46 نفر دیگر را مردان (70/69 درصد) تشکیل می دهند.
البته در مورد نتایج کنکور امسال (87) هنوز اطلاعی در مورد آمار قبولی ها و درصد اونها ندارم.
لطفاً از دوستان هرکس اطلاعاتی داره در اختیار سایرین هم قرار بده...

B A H A R
2008-May-23, 11:54
من که کنکور ندادم(هنوزم نمیدونم چرا اینکار رو کردم!!!) ولی برای امسال باید بخونم
امسال بچه های ما ترکوندن!!! رتبه 1 معماری- معماری از بچه های ما بود!
میانگین درصدهاش 70 بود!!!
بجز این رتبه یک، 11،14،19،21،27 و... هم داشتیم!
من دپرس شدم! سطح توقع دانشگاهمون رفت بالا!
کارمون خیلی سخت شد...

z a r a
2008-May-23, 13:11

چه جوری باید شروع کرد؟

به نظر من از همین الان شروع کن به مطالعه تفنّنی کتابهای تاریخ معماری،هم برای آشناییت در مورد تاریخ معماری های جهان،معاصر و اسلامی که داری مفیدن و هم اینکه بعداً جزو دروس مشترک گرایش های مختلف معماری هستن.بعد از اون هم میتونی با دروس فنی ساختمان ادامه بدی که این ها هم برای درس های ساختمان 1و2 و خصوصاً طراحی فنی بسیار مفید هستند.بعد از این مرحله دیگه واسه ارشد چندان مشکلی نخواهی داشت،چراکه به نظر من طبق این روال پیش رفته باشی بیش از 60-70درصد از مسیر خوندن برای ارشد رو رفتی و اون موقعست که باید بقیه کتابها رو بخونی و کتابهای تاریخ معماری و فنی ای رو که قبلاً خوندی رو هم مرور کنی....

z a r a
2008-May-26, 22:38
معرفی رشته های برنامه ریزی شهری و منطقه ای و طراحی شهری
خلاصه : رشته شهرسازی در مقطع کارشناسی ارشد دو زیر مجموعه دارد: 1. برنامه ریزی شهری و منطقه ای (کد1350)2. طراحی شهری (کد1351)
شهرسازی، یکی از رشته هایی است که در نیم قرن اخیر توجه بسیاری به آن شده است و دانشکده و کالج های معروف بسیاری به آن روی آورده اند. این رشته، امروزه، کمک شایانی به حل معضلات در سطح شهر و کل جوامع کرده است و توانسته جایگاه ویژه ای برای خود کسب کند.

در کشور ما نیز نیاز به متخصصان و کارشناسان این رشته شديدا احساس شده و می شود و دانشگاههای مختلف نيز سعی بر تاسیس این رشته نموده اند. در سطح مدیران کشور نیز کم کم، نیاز به رشته ای همچون شهرسازی احساس شده است و بسیاری از مدیران شهری سعی در فرا گرفتن این دانش، بصورت دانشگاهی و غیره داشته اند. به عنوان نمونه، در حالی که تا چند سال پیش معدودی از شهرداران در سطح کشور، دارای تحصیلات در زمینه شهرسازی بودند، اما امروزه، این تعداد افزایش یافته و کم کم سایر مدیران نیز نیاز به کسب این دانش را احساس نموده اند.

علاوه بر انجام عملیات عمرانی، محاسبات سازه، بحثهای معماری و ... که اکثرا بر روی تک بنا و یا یک محدوده مشخص متمرکز هستند، نیاز بسیار زیادی به رشته ای همچون شهرسازی احساس می شود تا بتواند علاوه بر این مباحث، در سطحی کلان تر وارد صحنه شده و بتواند مباحثی همچون اقتصاد، جامعه شناسی، روان شناسی، جغرافیا، آمار، سوانح طبیعی (زلزله و ...)، مدیریت، حمل و نقل، ترافیک، GIS و ... را با مسائل فوق ترکیب کرده و نتیجه ای بهینه را سبب شود.

رشته شهرسازی، در واقع مفصلی بین علوم گوناگون است، از علوم انسانی گرفته، همانند جامعه شناسی، اقتصاد، مدیریت و ... تا علوم فنی و مهندسی، همانند عمران، تاسیسات، ترافیک، حمل و نقل و ... و هنر، همانند طراحی، معماری و ....به همین دلیل جزو رشته های شناور محسوب می شود.

هم اکنون رشته شهرسازی در مقطع کارشناسی ارشد دو زیر مجموعه دارد:

1. برنامه ریزی شهری و منطقه ای (کد1350)

2. طراحی شهری (کد1351)

دانشگاههای بين المللي امام خميني (ره )ـقزوين، دانشگاه تربيت مدرس ،دانشگاه تهران، دانشگاه شهيدبهشتي ،دانشگاه علم وصنعت ايران و دانشگاه علوم و تحقیقات و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین از جمله دانشگاه هایی هستند که در این دو رشته دانشجو می پذیرند.

بر اساس اطلاعات کنکور کارشناسی‌ارشد سال 1384در حالی که ميانگين پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسی‌ارشد به نسبت شرکت‌کنندگان تقريبا 5/2درصد است، اين نسبت در رشته شهرسازی (برنامه‌ريزی و طراحی) تقریبا دو برابر است.

مواد امتحانی و ضرایب دروس در این دو رشته به شرح زیر است:

طراحی شهری:
1.زبان عمومي و تخصصي با ضریب1
2 .مباحث عمومي شهرسازي ايران با ضریب1
3. مباني نظري معماري با ضریب2
4. تاريخ معماري وشهرسازي با ضریب2
5. تحليل فضاهاي معماري و شهري با ضریب3
6. آزمون عملي اسکيس با ضریب5

برنامه ریزی شهری و منطقه ای:
1.زبان عمومي و تخصصي با ضریب 2
2.مباحث عمومي و شهرسازي ايران با ضریب 2
3.مباني نظري برنامه‌ريزي شهري ومنطقه‌اي با ضریب 3
4.تاريخ شهر و شهرسازي با ضریب3
5.آمار و رياضيات با ضریب 2

برخی از منابع مفید برای کارشناسی ارشد این دو رشته در زیر آمده است:

طراحی شهری:

1. کنگانی، محمد – واژه‌نامه تخصصی طراحی شهری – نشر سمر

2. مدنی‌پور، علی – طراحی فضای شهری – شرکت پردازش و برنامه‌ريزی شهری

3. براند فری، هيلدر – طراحی شهری (به سوی يک شکل پايدارتر شهر) - مترجم: حسين بحرينی – شرکت پردازش و برنامه‌ريزی شهری

4. فون مايس، پی‌ير – نگاهی به مبانی معماری (از فرم تا مکان) – مترجم: سيمون آيوازيان – دانشگاه تهران

5. بنتلی، ای‌ين؛ الکک، آلن؛ مورين، پالن؛ گلين، سومک؛ اسميت، گراهام – محيطهای پاسخده – مترجم: دکتر بهزادفر – دانشگاه علم و صنعت

6. حبيبی، سيدمحسن؛ مقصودی، مليحه – مرمت شهری – دانشگاه تهران

7. قباديان، وحيد – مبانی و مفاهيم در معماری معاصر غرب – دفتر پژوهشهای فرهنگی

8. حبيبی، سيدمحسن – از شار تا شهر – دانشگاه تهران

9. بحرينی، حسين – تحليل فضاهای شهری – دانشگاه تهران

10. چرمايف، سرج؛ الکساندر، کريستوفر – عرصه‌های زندگی جمعی و زندگی خصوصی – مترجم: حسين بحرينی – دانشگاه تهران

11. بحرينی، حسين – تجدد، فراتجدد و پس از آن در شهرسازی – دانشگاه تهران

12. لينچ، کوين – تئوری شکل شهر – مترجم: حسين بحرينی – دانشگاه تهران

13. اوستروفسکی، واتسلاف – شهرسازی معاصر – مترجم: لادن اعتضادی – مرکز نشر دانشگاهی

14. بحرينی، حسين – فرآيند طراحی شهری – دانشگاه تهران

15. مانيا گولامپونيانی، ويتوريو – معماری و شهرسازی در قرن بيستم – مترجم: لادن اعتضادی – دانشگاه شهيد بهشتی

16. گلکار، کوروش – کندکاوی در تعريف طراحی شهری – مرکز مطالعات شهرسازی و معماری ايران

17. بيکن، ادموند – طراحی شهرها – مترجم: فرزانه طاهری – مرکز مطالعات و تحقيقات شهرسازی و معماری ايران

18. توسلی، محمود؛ بنيادی، ناصر – طراحی فضای شهری – مرکز مطالعات و تحقيقات شهرسازی و معماری ايران

19. توسلی، محمود – طراحی شهری در بخش مرکزی تهران - مرکز مطالعات و تحقيقات شهرسازی و معماری ايران

20. شفيعی، سعيد؛ مبانی و فنون طراحی شهری

21. يازوسکی، اندره؛ مبانی طراحی شهری؛ ترجمه راضيه رضازاده و عباس زادگان؛ انتشارات دانشگاه علم و صنعت

22. توسلی، محمود؛ اصول و روشهای طراحی شهری و فضاهای مسکونی ايران

23. گيديون، زيگفريد؛ فضا، زمان و معماری؛ ترجمه: منوچهر مزينی

24. براند، هيلن؛ معماری اسلامی؛ ترجمه: شيرازی

25. پيرنيا، محمد کريم؛ سبک‌شناسی معماری ايران

26. پيرنيا، محمد کريم؛ آشنايی با معماری اسلامی ايران

27. بنه‌ولو، لئوناردو؛ تاريخ شهر

28. بنه‌ولو، لئوناردو؛ آشنايی با تاريخ معماری

29. کرير، راب؛ فضاهای شهری؛ ترجمه: خسرو هاشمی‌نژاد

30. چينگ؛ معماری، فرم، فضا و نظم

31. توسلی، محمود؛ ساخت شهر و معماری در اقليم گرم و خشک ايران

32. سلطان‌زاده، حسين؛ فضاهای شهری در بافت تاريخی؛ انتشارات دفتر پژوهشهای فرهنگی

برنامه ریزی شهری و منطقه ای:

1. زياري، کرامت ا....؛ اصول و روشهاي برنامه ريزي منطقه اي؛ يزد: دانشگاه يزد؛ 1378.

2. مشهدي زادة دهاقاني، ناصر؛ تحليلي از ويژگيهاي برنامه ريزي شهري در ايران؛ تهران: دانشگاه علم و صنعت ايران؛ چاپ سوم؛ 1378

3. شيعه، اسماعيل؛ مقدمه‌اي بر مباني برنامه‌ريزي شهري؛ تهران: دانشگاه علم و صنعت ايران، مرکز انتشارات، 1379.

4. با شهر و منطقه در ايران-اسماعيل شيعه

5. موريس، جيمز؛ تاريخ شکل شهر، تا انقلاب صنعتي؛ ترجمه: راضية رضازاده؛ تهران: انتشارات دانشگاه علم و صنعت ايران، چاپ دوم، 1374.

6. زياري، کرامت ا...؛ برنامه ريزي شهرهاي جديد؛ تهران: سازمان مطالعه و تدوين کتب علوم انساني دانشگاهها (سمت)؛ 1379.

7. معصومي اشکوري، سيد حسن؛ اصول و مباني برنامه‌ريزي منطقه‌اي؛ 1376

8. از شار تا شهر-دکتر سيد محسن حبيبي

9. شواي، فرانسواز؛ شهرسازي، تخيلات و واقعيات؛ ترجمه: دکتر سيد محسن حبيبي؛ تهران: دانشگاه تهران، موسسة انتشارات و چاپ، 1375.

10. برنامه ريزي شهري در ايران-دکتر غلام حسين مجتهدزاده-انتشارات پيام نور

11. جغرافياي شهري ايران-دکتر اصغر نظريان-انتشارات پيام نور

12. کتاب سبز (راهنماي شهرداريها)-جلد پنجم: طرحهاي شهري در ايران

13. دانشور، تورج، طرح ريزي کالبدي و برنامه ريزي منطقه اي در ايران- سال 1381

14. احسن، مجيد – مجموعه قوانين و مقررات شهرسازی (جلد اول) – مرکز مطالعات و تحقيقات شهرسازی و معماری ايران – 80-1379

15. پاپلی يزدی، محمدحسين و رجبی سناجردی، حسين – نظريه‌های شهر و پيرامون – سمت – 1382

16. جنگجو، شهرام؛ خلاصه مباحث اساسی کارشناسی ارشد برنامه‌ريزی شهری و منطقه‌ای؛ پردازش

17. جنگجو، شهرام؛ مجموعه سوالات کنکور کارشناسی ارشد برنامه‌ريزی شهری و منطقه‌ای؛ پردازش

18. سيف الديني، فرانک، زبان تخصصي در برنامه ريزي شهري، آييژ، چاپ اول 1381.

z a r a
2008-Jun-03, 08:42
بچه ها به زودی توضیحات مشروح گرایش های مختلف رشته معماری به دستم میرسه و میزارم که همه بتونن استفاده کنن.

ولی کاش بچه هایی که از دوستان و یا هم دانشگاهیاشون کسی امسال ارشد مجاز شده،
درصدها و رتبه رو ازشون بپرسه و بزاره اینجا که بقیه بچه ها هم حساب کار دستشون بیاد. . . .

farnaz*
2008-Jun-03, 22:18

چه جوری باید شروع کرد؟

به نظر من شما که الان ترم 4 هستی زوده که برای ارشد شروع کنی.چون به اندازه ی کافی بابت درس و پروژه سرت شلوغ هست.
به نظر من الان فقط به فکر این باش که اسکیستو قوی کنی.

raziehshams
2008-Jun-07, 16:39
سلام .اینجا کسی ارشد قبول شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

z a r a
2008-Jun-09, 18:23
این هم درصد یکی از دوستام؛

زبان تخصصی 57.7
فنی 17
تاریخ معماری 60
درک عمومی معماری 47.7
درک عمومی منظر 58

رتبه ها:
معماری 420
منظر 80
اسلامی 220
ایران 420

z a r a
2008-Jun-09, 18:25
بچه ها،
لطفاً اگه کسی از درصدهای بچه های مجاز شده خبری داره لطفاً اینجا بزاره
تا بچه ها یه حدودی از درصدها دستشون بیاد. . .!!!

B A H A R
2008-Jun-09, 19:20
سعی میکنم درصدهای رتبه 1 رو در بیارم!
اگه پیداش کنم البته!

z a r a
2008-Jun-09, 22:59
سعی میکنم درصدهای رتبه 1 رو در بیارم!
اگه پیداش کنم البته!

آره بهار جان. . .
اگه اینکار رو بتونی انجام بدی که خیلی عالی میشه. . ..:!:

z a r a
2008-Jun-15, 18:46
بچه ها این هم درصدهای رتبه 3 گرایش انرژی معماری
مربوط به دوست خوب و بسیار صمیمی خودم مهندس خلیلی:

زبان عمومي وتخصصي 68.88

ايستايي وفن ساختمان 65.55

سيستمهاي ساختماني درمعماري 34.44

طراحي فني واجزاساختمان 86.66

تنظيم شرايطمحيطي وتاسيسات ساختمان 56.66

z a r a
2008-Jun-15, 22:33
این هم درصد های رتبه 16 تکنولوژی معماری
( البته متاسفانه با درصدهای خوبش نمیتونه قبول بشه. . ..!!! :cry: )

زبان 61%
ایستایی 70%
سیستم های ساختمانی 82%
شرایط فنی و اجزاء ساختمان 82%

nava fathi
2008-Jul-20, 19:50
انگار سو تفاهمی پیش اومده..من نه موسسه ای هستم..!! نه جزوه دارم برا فروش !!!! اینا رو كه به شوخی گفتم..خواستم بگم منظور من صرفن جزوات و هند بوكای اساتید دانشگاه های خوب مثه دانشگاه تهرانه..این موضو ازون جهت حائز اهمیته ك نفرات برتر كنكور دانشجو های دانشگاه های خوبن اكسرن البته....حتمن می دونید كه طراحیه سوالات كنكور به عهده اساتید دانشكده هنر هست اغلب و ملی...خواستم بگم منظورم گرفتن جزوه از دوستان دانشگاه تهرانیه....

سلام والا این مدت اصلاً نتونستم سر بزنم ولی اگه بتونم واسه کمک هستم من دانشگاه تهران درس می خونم ولی دارم می رم ترم 4 یکم کوچولوام ولی جزوه هام کامل کامل روو هوا می زنن, درکل من واسه خدمت گذاری آمدم.
موفق باشید.
یا حق.

borounka
2008-Jul-21, 23:10
با سلام خدمت همه بچه ها
من تازه عضو این سایت شدم ترم شیش تموم کردم و برای سال دیگه می خوام کنکور بدم . البته چون می دونم سراسری قبول نمی شم دنبال قبولی تو کنکور آزادم . برای همین مواد امتحانی کنکور آزاد گرایش مهندسی معماری رو اینجا آوردم . اگه ممکنه برای هر درس یک کتاب مرجع معرفی کنید. حتی الامکان برای هر درس فقط یک کتاب(کتابی که حدود 75 درصد تست ها از داخل اون باشه)

مواد امتحانی:
1 زبان تخصصی انگلیسی
2 اطلاعات عمومی تاریخ و معماری(تاریخ معماری ایران و جهان)
3 مبانی نظری معماری
4 سنجش توانایی طراحی(اسکیس)
5 دانش فنی معماری(مباحث مربوط به سازه در معماری – تاسیسات – تنظیم شرایط محیطی)
ضرایب به ترتیب دروس:(2 2 2 4 2)

که حدودا هشت نه تا درس میشه
البته میدونم کار بعضی از درسا با یه کتاب راه نمی افته ولی حتی الامکان یک کتاب معرفی کنید.

با تشکر از همگی

Pari
2008-Jul-22, 09:42
این هم درصد های رتبه 16 تکنولوژی معماری
( البته متاسفانه با درصدهای خوبش نمیتونه قبول بشه. . ..!!! )

زبان 61%
ایستایی 70%
سیستم های ساختمانی 82%
شرایط فنی و اجزاء ساختمان 82%

پس ما چه کنییییییییییم؟ :o

مگه این گرایش چند نفر پذیرش داره؟

borounka
2008-Jul-22, 23:20
پس این کتابا چی شّد ؟؟؟؟ http://www.p30mob.com/forum/images/smilies/majid/banghead.gifhttp://www.p30mob.com/forum/images/smilies/majid/banghead.gifhttp://www.p30mob.com/forum/images/smilies/majid/banghead.gif

معمار
2008-Jul-25, 07:36
سلام
شرمنده دير به دير سر مي زنم ...
راستش فعلا كه درگير تحويل پروژه هاييم ...
بهار (مدير بخش معماري) هم الان رفته مرخصي اون هم درگيره ...
كلا اين كه همه بچه هاي معماري الان اخر ترمشونه و براي همين زياد نمي رسن به سايت ... و اين جا فعلا خلوته ... ايشالله وبعد از تحويل پروژه ها ميان و جواب سوالتون رو مي دن ...
من خودم الان ترم 4 تموم كردم تازه و جواب سوالتون رو متاسفانه نمي دونم ...
سعي مي كنم و مي گردم و مي پرسم اگه پيدا كردم حتما مي گم ... بازم شرمنده ..
راستي براي هممون دعا كنيد
فعلا

z a r a
2008-Jul-25, 23:55
با سلام خدمت همه بچه ها
من تازه عضو این سایت شدم ترم شیش تموم کردم و برای سال دیگه می خوام کنکور بدم . البته چون می دونم سراسری قبول نمی شم دنبال قبولی تو کنکور آزادم . برای همین مواد امتحانی کنکور آزاد گرایش مهندسی معماری رو اینجا آوردم . اگه ممکنه برای هر درس یک کتاب مرجع معرفی کنید. حتی الامکان برای هر درس فقط یک کتاب(کتابی که حدود 75 درصد تست ها از داخل اون باشه)

مواد امتحانی:
1 زبان تخصصی انگلیسی
2 اطلاعات عمومی تاریخ و معماری(تاریخ معماری ایران و جهان)
3 مبانی نظری معماری
4 سنجش توانایی طراحی(اسکیس)
5 دانش فنی معماری(مباحث مربوط به سازه در معماری – تاسیسات – تنظیم شرایط محیطی)
ضرایب به ترتیب دروس:(2 2 2 4 2)

که حدودا هشت نه تا درس میشه
البته میدونم کار بعضی از درسا با یه کتاب راه نمی افته ولی حتی الامکان یک کتاب معرفی کنید.

با تشکر از همگی

دوست عزیز ما برای ارشد کتابی نداریم که 75 درصد از تستهای یه درس رو شامل بشه،
مگر اینکه برین کتاب تست بخرین ;-) که توی این زمینه هم کتابهای راهیان ارشد بد نبودن.
درسها رو توضیح داده و در نهایت هم تست های سالهای گذشته رو در اون زمینه حل کرده و توضیح داده.
آدرس سایت رو براتون میزارم که بتونین کتابها و لیست اونها رو ببینین.
آدرس سایت: www.rahian-arshad.com

پس ما چه کنییییییییییم؟ :o

مگه این گرایش چند نفر پذیرش داره؟

این گرایش امسال 3 نفر روزانه و 2 نفر رو هم شبانه پذیرش میکنه.
البته با افتخار بگم که یکی از صمیمی ترین دوستام امسال رتبه 3 شد.
اگر کسی خواست بگه تا منابعی رو که خونده واسش بپرسم.

borounka
2008-Jul-26, 00:08
ممنون از راهنماییتو.
یعنی هر درس کتاب مرجع مشخصی نداره که طراح ها سوالاشون هول هوش اون طراحی کنند
اینجوری برای هر درس باید هفت هشتا کتاب حفظ کنیم که سوال از هر کتابی اومد بتونیم جواب بدیم(تازه اگر سر کنکور از یادمون نرفته باشن)
به هرحال مچکرم.
خداحافظ.

Ice Dream
2008-Jul-26, 21:55
یه چیزی بپرسم؟
نخندینااااااااااااااا
چطوری میتونیم گرایش های مختلفو بشناسیم؟
کتابی مجله ای سایتی هست که بشه بهش رجوع کرد؟
لطفا نگین از استادامون بپرسیم که عمرا بشه

z a r a
2008-Jul-27, 00:11
ممنون از راهنماییتو.
یعنی هر درس کتاب مرجع مشخصی نداره که طراح ها سوالاشون هول هوش اون طراحی کنند
اینجوری برای هر درس باید هفت هشتا کتاب حفظ کنیم که سوال از هر کتابی اومد بتونیم جواب بدیم(تازه اگر سر کنکور از یادمون نرفته باشن)
به هرحال مچکرم.
خداحافظ.

آره دوست عزیز،
واسه هر کدوم از درسها میبایست چند کتاب مطالعه بشه،
خصوصاً اینکه دانشگاه آزاد هم باشه.
اونوقت میشه که اصلاً نمیفهمی باید از کدوم کتابها بخونی. . .;-)
البته ناامید نباش،آزاد به نسبت ساده تر از سراسریه و منابع هم همون کتابهاست.
توی یکی از پستهای همین تاپیک هم میتونی لیست این منابع رو دانلود کنی.
ولی اگه عمیق مطالعه کنی و هدفت بالا بردن سطح معلومات و دانش خودت باشه،
هیچوقت محفوظاتت رو فراموش نمیکنی. . . :icon_cool:

یه چیزی بپرسم؟
نخندینااااااااااااااا
چطوری میتونیم گرایش های مختلفو بشناسیم؟
کتابی مجله ای سایتی هست که بشه بهش رجوع کرد؟
لطفا نگین از استادامون بپرسیم که عمرا بشه

در مورد 2-3 تا از گرایش ها توی تاپیک صحبت شده و اطلاعاتی هم از اونها قرار داده شده.
کلاً هم فعلاً این رو بدونین که ما توی کارشناسی ارشد معماری 8 گرایش مختلف داریم که شامل:
معماری
منظر
طراحی شهری
برنامه ریزی شهری و منطقه ای
مرمّت و احیاء بناهای تاریخی
انرژی معماری
تکنولوژی معماری
مدیریت پروژه و ساخت
هستند که 3 گرایش اوّل هرکدوم اسکیس داره و 5 گرایش دیگه اسکیس ندارن.
حالا در مورد هرکدوم میخواستین بدونین بگین تا براتون توضیح بدم.;-)

sepid
2008-Jul-28, 10:34
درصد هاي رتبه 3 تكنولوژي رو بزاريد خيلي ممنون ميشم

sepid
2008-Jul-28, 10:38
مگر اینکه برین کتاب تست بخرین ;-) که توی این زمینه هم کتابهای راهیان ارشد بد نبودن.
درسها رو توضیح داده و در نهایت هم تست های سالهای گذشته رو در اون زمینه حل کرده و توضیح داده.

سلام ميشه لطفا در صد هاشوبپرسيد من امسال با رتبه 80 مجاز شدم ولي چه فايده:((.براي زبان چه منابعي رو استفاده كرده بود ممنون

sepid
2008-Jul-28, 11:00
سلام اطلاعاتي كه راجع به مديريت داديد خيلي به درد بخور بود ولي در مورد تكنولوژي كه خودم سال گذشته براش وقت گذاشتم مي خواستم به همه بگم تو رو خدا صرفا رو تكنولوژي تمركز نكنيدريسك خيلي بزرگيه كه يك سال وقت بزاريد براي رشته اي كه 3 سه نفر روزانه و2 نفر شبانه پذيرش داره اگه رتبتون بشه 6 ميدونيد چه حالي بهتون دست ميده؟البته من خودم رتبم خيلي پرت تر از اين حرفا بود 80

aster
2008-Aug-05, 10:59
بچه ها چه کتابایی رو شروع و تموم کردین؟چه برنامه ریزیی کردین واسه کنکور امسال؟

angelelham
2008-Aug-08, 22:31
سلام
برای شروع چه کتابی رو پیشنهاد می کنید؟

aster
2008-Aug-09, 11:58
دوست عزیز اگه گرایش معماری می خوای به نظر من از سبک شناسی و تاریخ جهان شروع کن من خودمم از اینا شروع کردم

aster
2008-Aug-09, 12:01
بچه ها موضوع اسکیس امسال چی بوده؟ کسی کارنامه بچه هایی که رتبه خوب آوردنو داره؟

sepid
2008-Aug-09, 13:48
بچه ها موضوع اسکیس امسال چی بوده؟ کسی کارنامه بچه هایی که رتبه خوب آوردنو داره؟

موضوع اسكيس تالار تختي

قطعه زميني در بافت مسكوني محله خاني اباد جهت احداث تالاري چند عملكردي(برگزاري مراسم وهمايش هاي مذهبي.برگزاري نمايشگاه نمايش فيلمو اجراي تئاترو...)ابعاد زمين 12*26:-?

z a r a
2008-Aug-10, 17:52
سلام ميشه لطفا در صد هاشوبپرسيد من امسال با رتبه 80 مجاز شدم ولي چه فايده:((.براي زبان چه منابعي رو استفاده كرده بود ممنون

من درصدهای ایشون رو توی چندتا پست اول ذکر کرده بودم.
ولی به جهت اطلاع دوستان تازه وارد دوباره میگم:
زبان 66.8%
ایستایی 65.55%
طراحی فنی 86.66%
تنظیم شرایط 56.66%

با این درصد ها رتبه 3 انرژی امسال رو آوردن. ;-)

سلام اطلاعاتي كه راجع به مديريت داديد خيلي به درد بخور بود ولي در مورد تكنولوژي كه خودم سال گذشته براش وقت گذاشتم مي خواستم به همه بگم تو رو خدا صرفا رو تكنولوژي تمركز نكنيدريسك خيلي بزرگيه كه يك سال وقت بزاريد براي رشته اي كه 3 سه نفر روزانه و2 نفر شبانه پذيرش داره اگه رتبتون بشه 6 ميدونيد چه حالي بهتون دست ميده؟البته من خودم رتبم خيلي پرت تر از اين حرفا بود 80

کاملاً حق با شماست.من پیشنهاد میدم کسانی که حتی یک ذره هم ممکنه بعداً پشیمون بشن توی این گرایش ها (انرژی - تکنولوژی - مدیریت پروژه) شرکت نکنن.چون واقعاً درصد ریسک بالایی داره. :? (البته من برای مدیریت پروژه شروع کردم :icon_cool: )
راستی تا اونجایی که من اطلاع پیدا کردم چندتایی ظرفیت برای گرایش انرژی و تکنولوژی اضافه شده.

بچه ها چه کتابایی رو شروع و تموم کردین؟چه برنامه ریزیی کردین واسه کنکور امسال؟

سلام
برای شروع چه کتابی رو پیشنهاد می کنید؟

دوستان عزیز،
میبایست اول گرایشی رو که میخوان درش شرکت کنین انتخاب کنین.
ولی برای زبان که بین تمام گرایش ها مشترک هست رو پیشنهاد کرده بودم که با کتاب 504 لفت شروع کنن.
بعد از اون هم کتاب انگلیسی برای دانشجویان رشته معماری نوشته دکتر حسن رستگارپور و همراه با این کتاب هم کتاب فرهنگ تصویری معماری رو باید بخونین.هر سال حدود 10 سوال از این کتاب مطرح میشه.

aster
2008-Aug-11, 10:08
مرسی zara جان.. ولی من گرایش معماریو میخوام اینو قبلا دیدم..اونو نداری؟ خودت چی میخوای شرکت کنی

z a r a
2008-Aug-11, 11:34
مرسی zara جان.. ولی من گرایش معماریو میخوام اینو قبلا دیدم..اونو نداری؟ خودت چی میخوای شرکت کنی

دوست عزیز؛
لیست منابع این گرایش قبلاً ذکر شده و حتی یکی از دوستان لطف کرده بودن لیست رو برای دانلود هم گذاشته بودن.
منتها به نظر من باید زبان و دروس فنی رو شروع کنی.
زبان به این دلیل که میبایست به مرور خونده بشه و دروس فنی هم به این دلیل که اگه الان وقتت رو بزاری واسه تاریخ معماری ها،تا قبل از آزمون اکثر موارد رو فراموش میکنی،چون مباحث بسیار فرّار هستن و به همین دلیل باید بازه مطالعه اونها هم به آزمون نزدیکتر باشه،به همین دلیل الان بهتره دروس فنی رو شروع کنین.
من خودم برای مدیریت پروژه و ساخت شروع کردم و دارم با 3-4 تا کتاب جلو میرم.
اگر باز هم سوالی بود من در خدمتم. . .

angelelham
2008-Aug-11, 20:29
دوست عزیز اگه گرایش معماری می خوای به نظر من از سبک شناسی و تاریخ جهان شروع کن من خودمم از اینا شروع کردم

ممنون . کتاب سبک شناسیو دارم می خونم . برای دروس فنی چه کتابیو پیشنهاد میکنید؟

Ice Dream
2008-Aug-12, 02:55
بچه ها لطف می کنین در مورد گرایش معماری و منظر بیشتر توضیح بدین؟ منظورم حیطه ی کاریش و درسها و...ست

aster
2008-Aug-12, 11:34
مرسی من منابعو دارم کارنامه بچه ها رو می خواستم.. من برای معماری می خونم... angelelham جان برای دروس فنی هم بهتره از درک رفتار سازه ها شروع کنی.بچه ها اسم کتاب جدید گلابچی چیه

z a r a
2008-Aug-12, 16:20
مرسی من منابعو دارم کارنامه بچه ها رو می خواستم.. من برای معماری می خونم... angelelham جان برای دروس فنی هم بهتره از درک رفتار سازه ها شروع کنی.بچه ها اسم کتاب جدید گلابچی چیه

کدوم کتاب !!!!!!!!!!!!!!!؟ :?:[angry]
مگه باز هم کتاب چاپ کرده !!؟؟؟ :? :?:?:

کدخدا
2008-Aug-13, 11:58
اسمه کتابه جدیدش فناوری it.تویه مدیریت فکر کنم 3 تا سوال ازش اومده بود.خدمت دوستایی که موضوعه اسکیس خواستن بگم موضوع ترسیم فنی بود درصد تراکم و سطح اشغالو هم داده بودن شیتم کاملا کادر بندی بود یعنی شیت بندی نمی تونستی بکنی اینم بگم نمای 1:50 خواسته بودن.اگه سواله دیگه ای داشتین بذارین بتونم جواب می دم.

کدخدا
2008-Aug-13, 12:26
اینم درصدامه
زبان 38
فن 64
تاریخ 54
درک 58
منظر 28
رتبه 268 معماری

aster
2008-Aug-16, 14:04
بچه ها موافقید زبانو دسته جمعی بخونیم؟مثلا کتاب زبان تخصصی تقسیم کنیم کلمه هاشو در بیاریم؟

کدخدا
2008-Aug-16, 14:15
بچه ها موافقید زبانو دسته جمعی بخونیم؟مثلا کتاب زبان تخصصی تقسیم کنیم کلمه هاشو در بیاریم؟
اگه منظور شما کتاب حسن رستگار پوره که من خوندمش کتاب جکیه هیچیش به هیچیش نمی خوره پیشنهاد میکنم فقط کلمه های آخر هر درسو بخونین نه بیشتر .برا فرهنگ تصویری بیشتر وقت بذارین.البته چیزایی که گفتم همش نظر شخصیه.

aster
2008-Aug-16, 14:21
خوب منظور من بیشتر خوندن گروهی بود که وقت کمتری بگیره

z a r a
2008-Aug-16, 22:08
اسمه کتابه جدیدش فناوری it.تویه مدیریت فکر کنم 3 تا سوال ازش اومده بود.خدمت دوستایی که موضوعه اسکیس خواستن بگم موضوع ترسیم فنی بود درصد تراکم و سطح اشغالو هم داده بودن شیتم کاملا کادر بندی بود یعنی شیت بندی نمی تونستی بکنی اینم بگم نمای 1:50 خواسته بودن.اگه سواله دیگه ای داشتین بذارین بتونم جواب می دم.

کدخدای عزیز؛
درمورد کتاب دکتر گلابچی (فناوری اطلاعات-it-در مهندسی ساختمان و مدیریت پروژه) این رو بگم که این کتاب سال 1385 چاپ شده،پس چیز جدیدی نیست. الان هم دارم میخونمش.
بعد از این کتاب هم 3 کتاب دیگه پارسال چاپ شد ;-) که اتفاقاً سوالات زیادی هم ازشون اومده ظاهراً.
کتاب های استاتیک کاربردی-1385،مقاومت مصالح کاربردی-1386 و سازه های مشبک فضایی-1386
ولی من منظورم کتابی جدید بود،کتابی که امسال چاپ شده باشه یا بخواد چاپ بشه. ..!!!
در هر صورت اگر از دوستان کسی اطلاعاتی بدست آورد لطفاً اینجا هم اون رو مطرح کنه. . .

هرچند که راهنمای این کتاب توی بازار هم موجود هست،
ولی من موافقم امّا لازمه چند نفر دیگه هم باشن تا بشه این کار رو زودتر انجام داد.

angelelham
2008-Aug-16, 23:19
سلام به همه
برای کلاسای ارشد چه موسسه ای رو پیشنهاد می کنید؟

کدخدا
2008-Aug-17, 10:03
کدخدای عزیز؛
درمورد کتاب دکتر گلابچی (فناوری اطلاعات-it-در مهندسی ساختمان و مدیریت پروژه) این رو بگم که این کتاب سال 1385 چاپ شده،پس چیز جدیدی نیست. الان هم دارم میخونمش.
بعد از این کتاب هم 3 کتاب دیگه پارسال چاپ شد ;-) که اتفاقاً سوالات زیادی هم ازشون اومده ظاهراً.
کتاب های استاتیک کاربردی-1385،مقاومت مصالح کاربردی-1386 و سازه های مشبک فضایی-1386
ولی من منظورم کتابی جدید بود،کتابی که امسال چاپ شده باشه یا بخواد چاپ بشه. ..!!!
در هر صورت اگر از دوستان کسی اطلاعاتی بدست آورد لطفاً اینجا هم اون رو مطرح کنه. . .

هرچند که راهنمای این کتاب توی بازار هم موجود هست،
ولی من موافقم امّا لازمه چند نفر دیگه هم باشن تا بشه این کار رو زودتر انجام داد.
من مدیریت امتحان ندادم اینو یکی از دوستام گفت که گفتم براتون بذارم

aster
2008-Aug-17, 10:04
بچه ها لطفا بگین برای گرایش معماری کدوم کتاب جدید گلابچیو باید بخونیم؟

کدخدا
2008-Aug-17, 10:19
سلام به همه
برای کلاسای ارشد چه موسسه ای رو پیشنهاد می کنید؟
من برای کنکور معماری پیشنهاد می کنم خودتون بخونین منابع درستی بخونین زبانتونو تقویت کنین مشکلی ندارین البته من کنکو 87 رو دادم که خیلیم خوندم ولی سوالا یه جوری بود که اونی که خونده با اونی که نخونده خیلی متفاوت نبود بیشتر اطلاعات عمومی بود برای اسکیس هم کلاسی خوبه که :1-هر روز ازتون اسکیس بخواد 2-به معماری تون خط نده(خط معماری تون رو عوض نکنه)3-کپی کردن یاد نده ،یاد گرفتن از کپی رو یاد بده .
من خودم کلاس اسکیس رفتم.برام کلاسه خیلی خوبی بود ازشم راضیم چون فکر می کنم به معماریم کمک کرد.
در ضمن یه چیزی که به وضوح دیدم این بود:
تقریبا 60% سوالا از سولای کنکورای سالای پیش بود که حتی گزینه هاشم عوض نشده بود
40%باقیش رو توی کتاب یا جزوه های خاص بعضی دانشگاها(من چند تاشو تو جزوه های دانشگه تهران خودم دیدم که خوب به دلیل اینکه اکثر طراحا از اونجان) بود
یه چیز دیگه هم بگم قبل از خوندن حتما سوالای سالای پیشو تحلیل کنین من کردم نتیجشم خوب بود.

کدخدا
2008-Aug-17, 10:36
بچه ها لطفا بگین برای گرایش معماری کدوم کتاب جدید گلابچیو باید بخونیم؟
درک رفتار سازه ها
سازه در معماری
سیستم های ساختمانی آینده
من اینا رو خوندم خارج از اینام نبود به جز 2تا سوالش که اگه همینارو مفهومی بخونین اونارم جواب می دادین.

roiaa
2008-Aug-23, 12:30

سلام
می خواستم در مورد کنکور گرایش انری و معماری بدونم:
1:اینکه چند نفر پذیرش می کنه؟
2: دفترچه کنکورش با دفترچه کنکور معماری فرق داره؟
3:میشه هم معماری _معماری امتحان داد هم این گرایشو؟
ممنون

angelelham
2008-Aug-25, 21:26
سلام به همگی
به نظر شما برای کلاس راندو بهتریم استادی که تو تهران می تونم پیشش برم کیه؟
در مورد کلاسای ارشد مرکز معماری ایران اطلاعاتی دارید؟

z a r a
2008-Aug-26, 23:21
سلام
می خواستم در مورد کنکور گرایش انری و معماری بدونم:
1:اینکه چند نفر پذیرش می کنه؟
2: دفترچه کنکورش با دفترچه کنکور معماری فرق داره؟
3:میشه هم معماری _معماری امتحان داد هم این گرایشو؟
ممنون

در مورد انرژی اینکه امسال 3 نفر روزانه و 2 نفر رو شبانه به عنوان ظرفیت پذیرش اعلام کرده بودند.
البته امروز نتایج اعلام شده ولی خبر ندارم دقیقاً چند نفر رو پذیرش کردند.
در مورد معماری-معماری هم اینکه حدود 300 نفر روزانه و 150 نفر رو هم شبانه پذیرش میکنه.

دفترچه کنکور انرژی با معماری کاملاً متفاوته،
چرا که امتحانشون توی 2 روز مجزا برگذار میشه.
جز زبان بقیه درسای این دو گرایش با همدیگه فرق میکنن،
ولی میتونین هر دو گرایش رو با هم امتحان بدین.

z a r a
2009-Feb-16, 19:17
سلام بچه ها؛
فایل های آزمون کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت، تکنولوژی معماری و انرژی معماری رو به عنوان اولین سایت در اینجا قرار میدم ;-)

لینک دانلود دفترچه شماره 1
http://zara17.parsaspace.com/hossien/1361-1.rar (http://zara17.parsaspace.com/hossien/Daftarche%202.rar)

لینک دانلود دفترچه شماره 2
http://zara17.parsaspace.com/hossien/1361-2.rar (http://zara17.parsaspace.com/hossien/Daftarche%201.rar)

elahe sss
2009-Feb-17, 00:23
سلام
معماري معماري به نظر من تست هوش بود

z a r a
2009-Feb-17, 09:17
سلام

اتفاقاً به نظر من سوالات معماری خوب بود، البته من به هیچ وجه در مورد تاریخ معماری و معماری منظر نظر نمیدم، چون اصلاً این مباحث رو نخونده بودم، ولی بقیش خیلی عالی بود.(البته این نظر شخصیه منه ;-) )

Pari
2009-Feb-17, 09:23
سلام

سلام الهه جان

مگه سوالاش چه جوری بود؟

aster
2009-Feb-24, 22:55
بچه ها سوالای کنکورو از کجا باید بگیریم

سارا میس
2009-Feb-24, 23:54
درصد های مورد نیاز واسه قبولی معماری -معماری رو می دونین بچه ها

B A H A R
2009-Feb-25, 12:03
اتفاقاً به نظر من سوالات معماری خوب بود، البته من به هیچ وجه در مورد تاریخ معماری و معماری منظر نظر نمیدم، چون اصلاً این مباحث رو نخونده بودم، ولی بقیش خیلی عالی بود.(البته این نظر شخصیه منه ;-) )

مشکل معماری معماری همین تاریخ و معماری منظرش بود!اینهمه تاریخ و منظر خوندیم، این سوالا اومده بود!
نمیدونم واقعا اینکه "فولر" چه سیستم اموزشی رو ترویج میکرد چه ربطی به منظر داره!سوالی منظر خیلی اعصابم رو به هم ریخت.روی 80 به بالا حساب کرده بودم ولی....

سوالای فنی که خوب بود درک عمومی هم که نمیشه در موردش چیزی گفت چون به درک عمومی ربط داره! هر چند که مثلا سوالی که در مورد خطهای روی بطری داده بودن به هیچ عنوان به معماری ربط نداشت و برای طراحی صنعتی مناسب بود!

کلا کنکور مزخرفی بود):
میانگین درصدهاتون چطور شده؟

B A H A R
2009-Feb-25, 12:05
درصد های مورد نیاز واسه قبولی معماری -معماری رو می دونین بچه ها

میانگین درصدها هرسال فرق میکنه
فکر میکنم امسال مثلا از 86 پایین تر بیاد
نمیشه نظر قطعی داد
نتایج امسال رو که دادن خبرتون میکنم;-)

z a r a
2009-Feb-26, 09:38
مشکل معماری معماری همین تاریخ و معماری منظرش بود!اینهمه تاریخ و منظر خوندیم، این سوالا اومده بود!
نمیدونم واقعا اینکه "فولر" چه سیستم اموزشی رو ترویج میکرد چه ربطی به منظر داره!سوالی منظر خیلی اعصابم رو به هم ریخت.روی 80 به بالا حساب کرده بودم ولی....

سوالای فنی که خوب بود درک عمومی هم که نمیشه در موردش چیزی گفت چون به درک عمومی ربط داره! هر چند که مثلا سوالی که در مورد خطهای روی بطری داده بودن به هیچ عنوان به معماری ربط نداشت و برای طراحی صنعتی مناسب بود!

کلا کنکور مزخرفی بود):
میانگین درصدهاتون چطور شده؟

فکر میکنم در مورد فولر توی کتاب معمار+مهندس=ساختار در این ارتباط خونده بودم. ولی کلاً در مورد کنکور معماری امسال میتونم بگم زبانش مشکلتر شده بود. فنی بسیار ساده تر از سال گذشته بود، همه میگن که تاریخش مشکلتر بوده و درک عمومی هم راحت تر از دوره های گذشته، در مورد منظر هم باز هم نخونده من 30% رو زدم. . .
در مجموع، با توجه به ضرایب زبان و تاریخ معماری و همینطور فنی و درک عمومی، شاید امسال میانگین ها اندکی بالاتر از سالهای گذشته باشه. . .

hoda.zahedi
2009-Mar-13, 01:38
سلام.خوشحال میشم بتونم در مورد ارشد با بچه ها همکاری داشته باشم.راستش ترم آخرم وقصد دارم یک پروسه ی یک ساله برای ارشد داشته باشم.برای شروع فکر می کنم کتاب های راهیان ارشد وتست های کنکور سال های گذشته خوب باشه.مرحله ی بعد مبانی نظری معماری،خوندن مبانی نظری درک تاریخ راحت می کنه.

z a r a
2009-Mar-14, 10:49
سلام.خوشحال میشم بتونم در مورد ارشد با بچه ها همکاری داشته باشم.راستش ترم آخرم وقصد دارم یک پروسه ی یک ساله برای ارشد داشته باشم.برای شروع فکر می کنم کتاب های راهیان ارشد وتست های کنکور سال های گذشته خوب باشه.مرحله ی بعد مبانی نظری معماری،خوندن مبانی نظری درک تاریخ راحت می کنه.

ممنونم دوست عزیز؛
ولی در وهلۀ اول میبایست گرایش خودتون رو برای ارشد معلوم و مشخص کنید. بعد از اون به برنامه ریزی متناسب با اون گرایش بپردازید.
در مورد کتابهای راهیان ارشد هم فکر میکنم این سری کتابها بیشتر بدرد آزمون ارشد دانشگاه آزاد بخورن تا آزمون ارشد سراسری. . . ;-)

مهندس نازیلا
2009-Apr-29, 15:52
سلام دوستان
من ترم 4 هستم.... منابع رو از اینترنت بیدا کردم....
بزودی میزارم اینجا
حدود 33 کتابه....

mo0na
2009-Jul-27, 10:05
سلام،می گید چه کتابهایی برای آزمون سراسری ارشد معماری مناسب ؟ لطفا ،

aster
2009-Jul-28, 13:29
تست؟راهیان ارشد

mahii
2009-Aug-30, 04:32
salam manzoreton ine ke ye moalef bara hame reshteha ketabhaii ro jamavari karrde? age in tor bashe be nazar shayad tamam zavayaye ye reshtaro nadone?!

............ . . . . . . .
درود به دوست عزیزم

لطفا فقط از زبان فارسی استفاده کنید

با تشکر

مدیریت

ClimaX MaxY
2009-Aug-30, 09:17
سلام
من می خوام واسه ارشد بخونم
نمی دونم کدوم گرایش شرکت کنم ، اگه میشه در مورد رشته تکنولوژی معماری اطلاعاتی بدهید

DesigneR
2009-Aug-30, 16:59
رشته تکنولوژی معماری بینابین معماری و عمران قرار می گیره و البته مقداری هم مکانیک ( روش های تهویه مطبوع ) در این رشته مورد مطالعه قرار میگیره.
بیشتر مهندسین عمران این رشته را مانند رشته مدیریت پروژه و ساخت ، برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند، البته یکی از مزیت های تکنولوژی معماری اینه که امتحان اسکیس نداره.

مطالبی که در این رشته تدریس میشه : آشنایی با سیستم های ساختمانی جدید، آشنایی با مصالح ساختمانی پیشرفته، آشنایی با روشهای نوین اجرای ساختمان و ............

من فکر می کنم این رشته برای ادامه تحصیل عالیه از اون جهت که رشته ای جدیده و کشورمون به مهندسینی در این رشته نیازمنده.

در ادامه واستون درصدهای رتبه 5 کنکور تکنولوزی رو قرار دادم :
محمد یزدی-رتبه ۵ تکنولوژی- روزانه تهران

زبان عمومي وتخصصي ۶۱.۱۱
ايستايي وفن ساختمان ۹۱.۱۱
سيستمهاي ساختماني درمعماري ۷۸.۸۹
طراحي فني واجزاساختمان ۶۶.۶۷

میانگین درصدها: ۷۵.۹
معدل موثر : ۱۵.۱۲

برای اطلاعات بیشتر راجع به این رشته می تونید به سایت زیر مراجعه کنید:

http://technologymemari.blogfa.com/

موفق و پیروز باشید.
y:1

احساس
2009-Aug-31, 00:40
سلام
میدونید که در صورت تحصیل در معماری داخلی آیا باز هم میتونیم کار طراحی معماری انجام بدیم یا نه؟؟
و اینکه کلیه زیر مجموعه های معماری آزمون اسکیس داره؟مثلا معماری داخلی ؟

DesigneR
2009-Aug-31, 09:34
دوست عزیز ،
در مورد رشته معماری داخلی ، تا اونجایی که من میدونم تنها یک دانشگاه ( دانشگاه غیرانتفاعی سوره تهران ) به صورت نیمه متمرکز و رشته ی خاص از رشته ریاضی دانشجو میگیره.

دانشگاه سوره برای اولین بار بعد از انقلاب، رشته معماری داخلی را با مدرک رسمی کارشناسی از وزارت علوم و تحقیقات بنیان نهاده.

البته در خود رشته ی معماری و طراحی صنعتی ( دوره کارشناسی)، مقداری طراحی داخلی نیز آموزش داده می شه.

بر اساس راهنمای آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی ، رشته های امتحانی دوره کارشناسی ارشد گروه هنر که آزمون اسکیس دارند :

مهندسی معماری
معماری منظر
مهندسی معماری اسلامی
طراحی شهری

و رشته هایی که آزمون ندارند:

برنامه ریزی شهری و منطقه ایی
مطالعات معماری ایران
مرمت
مدیریت پروژه و ساخت
تکنولوژی معماری
انرژی معماری

شما در صورتی که دارای مدرک کارشناسی معماری باشید و رشته ی دوره کارشناسی ارشد شما هر کدوم از رشته های بالا باشه ، باز هم میتونید کارهای طراحی معماری انجام بدید.

امیدوارم که تونسته باشم جواب سوالتون رو بدم.

mahii
2009-Aug-31, 18:13
سلام به همه
من یه سوالی دارم به نظر شما اصلا رفتن به ارشد بهتره یا کار کردن و دنبال نظام مهندسی بودن؟

DesigneR
2009-Sep-01, 00:39
سلام.
راستش من فکر می کنم این بستگی به هدفتون داره.
ادامه تحصیل دادن و یک معمار آکادمیک شدن راه خوبیه ، اما در صورتی که معمار در طراحی استعداد داشته باشه بدون ادامه تحصیل دادن هم میتونه موفق باشه همانطور که تعدادی از معمارهای معروف دنیا اصلا مدرک دانشگاهی نداشتن.

به نظر من هدف مهمه و تلاش کردن در راه رسیدن به هدف، یعنی هر کدوم از این دو راه رو انتخاب کنید و پشتکار داشته باشین و البته به کمک خدا و توانا یی های خودتون هم اعتماد داشته باشین ، در هر دو راه یک معمار موفق خواهید بود.

y:1y:1

mahii
2009-Sep-01, 21:43
سلام
مرسی مریم جان
نظام مهندسی یه کمی برام گنگ مثلا اگه از ایران بریم ارزشی نداره؟...
میشه یکی ازبچه ها اگر مایل هستید یه تاپیک درموردنظام و امتحاناتش درست کنند؟

DesigneR
2009-Sep-01, 22:22
سلام عزیزم.
خواهش میکنم.
راستش ادامه تحصیل در خارج از ایران ، اگه دانشگاه مورد نظر معتبر باشه خیلی عالیه .
در رشته معماری دانشگاه های آمریکا و استرالیا از بقیه بهترن.

در رابطه با اضافه کردن تاپیک من هم موافقم، فکر خیلی خوبیه.

احساس
2009-Sep-03, 22:29
مریم جان از توضیحات مفیدت خیلی خیلی ممنونم.-;{@
یکی از دوستانم می گفت که دانشگاه تهران امسال 8 نفر معماری داخلی میگیره (5نفر روزانه و 3نفر شبانه).
به نظر من ادامه تحصیل در شاخه معماری داخلی زیاد جالب نیست، چون کلاس های آزاد متفرقه زیاد شده و میشه از طریق کلاس های آزاد هم آموزش دید.
نظر شما چیه؟

DesigneR
2009-Sep-04, 10:34
خواهش می کنم عزیزم.

راستش من فکر می کنم ادامه تحصیل در رشته معماری داخلی در ایران خیلی مفید نباشه ( البته این نظر منه) .آخه هنوز اساتید باتجربه در این رشته نداریم.

میدونی من با دوسه تا از اساتید معماری دانشگاه شهید بهشتی در مورد ادامه تحصیل در رشته ی معماری صحبت کردم. پیشنهادشون بیشتر این بود که بهتره رشته هایی مثل معماری منظر،طراحی شهری و... رو واسه ادامه دادن انتخاب کنم ، دلیلشونم این بود که ادامه دادن در مهندسی معماری با توجه به اینکه دوره کارشناسی ما هم معماری بوده خیلی مفید نیست ، آخه مطالب دوره کارشناسی دوباره تکرار می شن!!!!
به همین دلیل بهتره یه رشته انتخاب کنیم که مطالب جدیدی رو واسه یاد گرفتن در بر داشته باشه.
y:1y:1y:1

عيلامستان
2009-Sep-12, 06:41
خواهش می کنم عزیزم.

راستش من فکر می کنم ادامه تحصیل در رشته معماری داخلی در ایران خیلی مفید نباشه ( البته این نظر منه) .آخه هنوز اساتید باتجربه در این رشته نداریم.

میدونی من با دوسه تا از اساتید معماری دانشگاه شهید بهشتی در مورد ادامه تحصیل در رشته ی معماری صحبت کردم. پیشنهادشون بیشتر این بود که بهتره رشته هایی مثل معماری منظر،طراحی شهری و... رو واسه ادامه دادن انتخاب کنم ، دلیلشونم این بود که ادامه دادن در مهندسی معماری با توجه به اینکه دوره کارشناسی ما هم معماری بوده خیلی مفید نیست ، آخه مطالب دوره کارشناسی دوباره تکرار می شن!!!!
به همین دلیل بهتره یه رشته انتخاب کنیم که مطالب جدیدی رو واسه یاد گرفتن در بر داشته باشه.
y:1y:1y:1

از بابت اطاعاتي كه دادي ممنونم مريم.
اما مسئله اينجاس كه آيا چيزايي كه تو دوره كارشناسي ياد گرفتيم جامع و كافي هستن كه بگيم اين رشته رو خوب ياد گرفتيم ،خوب حالا بريم يه گرايش ديگه؟؟؟!!!!!!!!
y:30

DesigneR
2009-Sep-12, 09:49
خواهش می کنم دوست عزیز....

میدونی مسئله اینه که سیستم اموزشی ما اینجوریه ، یعنی اینکه در دوره کارشناسی ارشد هم یه جورایی همین درسها تکرار می شه.(البته من اینجوری فکر می کنم بر اساس مشورت های که کردم ، ممکنه یه نفر هم با این موضوع کاملا مخالف باشه)

من فکر می کنم رشته معماری جوری هستش که نیاز داره دانشجو خودش مطالعات وسیعی رو در کنار درس های دانشگاهش داشته باشه.ما توی این رشته اغلب مشغول کارهای عملی میشیم تا تئوری، من خودم از سال سوم شروع کردم به مطالعه کتاب های معماری ، تا قبلش تنها کناب هایی که با درس های هر ترمم مربوط می شد رو می خوندم.......

خوب منم مثل شما در مورد این موضوع اینجوری فکر می کردم اما بعد از این که با یکی دوتا از اساتید مورد اعتمادم صحبت کردم ، حس کردم ادامه در رشته دیگه می تونه بهتر باشه.

من اینجوری فکر کردم ....هر فردی ممکنه یه جوری فکر کنه و یه جور تصمیم بگیره ، دوست خوبم...

عيلامستان
2009-Sep-13, 06:13
بسيار خوب.
به نظر من اگه يه تاپيك جدا واسه گرايش ها گذاشته بشه خيلي بهتره.
چون بحثش خيلي مهمتر از اينه كه به صورت غير مستقيم در موردش صحبت بشه.
دوستان اگه موافق هستن اعلام كنن كه انجامش بديم(آخه مثل اينكه مدير بخش فني و مهندسي اطلاعيه داده كه تو تالار تاپبك هايي كه كارآمد نيستن گذاشته نشه).
يا حق.

DesigneR
2009-Sep-13, 08:56
من که کاملا موافقم....مطمئنا تاپیک جالبی هم می شه...

احساس
2009-Sep-14, 11:06
از بابت اطاعاتي كه دادي ممنونم مريم.
اما مسئله اينجاس كه آيا چيزايي كه تو دوره كارشناسي ياد گرفتيم جامع و كافي هستن كه بگيم اين رشته رو خوب ياد گرفتيم ،خوب حالا بريم يه گرايش ديگه؟؟؟!!!!!!!!

استید دانشگاه بر هر نکته ای گذری میکنند و کسی که واقعا جویای علم باشه میره دنبالش و مطالب رو وسیعتر فرا میگیره. شما الان بر موضوعات آشنا هستی و ادامه راه رو خودت باید بری و دانسته هاتو افزایش بدی و با ورود به گرایش جدید متوجه موضوعات جدید میشی.
نمی خوام شعار بدم ولی متأسفانه دانشجویان ما همیشه از این جملات استفاده می کنند که "یاد ندادند به ما" یا " یاد نگرفتیم"، که باید بگوییم "نرفتیم دنبالش که یاد بگیریم".;-)

parvaztm
2009-Sep-17, 00:02
سلام مریم جان. میشه لطفاً‌در مورد مطالعات معماری هم یکم توضیح بدی؟ فکر می‌کنم به این رشته علاقه‌مند باشم اما نمی‌دونم آینده‌اش چطور خواهد بود برای دکتری. و اینکه موقعیت شغلیش توی کشورهای دیگه یا حتی همین ایران چطوره.

DesigneR
2009-Sep-19, 10:57
سلام مریم جان. میشه لطفاً‌در مورد مطالعات معماری هم یکم توضیح بدی؟ فکر می‌کنم به این رشته علاقه‌مند باشم اما نمی‌دونم آینده‌اش چطور خواهد بود برای دکتری. و اینکه موقعیت شغلیش توی کشورهای دیگه یا حتی همین ایران چطوره.

سلام عزیزم.راستش من در مورد این رشته خیلی اطلاعاتی ندارم ولی بر اساس جستجویی که کردم این مطالب رو بدست اوردم:

مطالعات معماري به تئوري هاي معماري و ارتباط اين رشته با ساير رشته ها مي پردازد.
هدف نهايي بررسي ريشه هاي معماري و چگونگي شکل گيري آن است.

در اين رشته شما با دروس تاريخي، کمي فلسفي و مفهومي سروکار داريد.همچنين با ساير رشته ها مثل صنايع دستي، باستان شناسي، تاريخ فرهنگي و اجتماعي و نظاير آن آشنا مي شويد. در اين رشته درس طراحي معماري وجود ندارد. تحقيق و مطالعه از ملزومات آن است و دست آخر اين که هدف از اين رشته تربيت نظريه پرداز معماري است.

سعی می کنم اطلاعات بیشتری در مورد این رشته واستون پیدا کنم.

Asemun
2010-Feb-05, 01:52
سلام...من که لیسانس ریاضی هستم چقدر طول میکشه تا بتونم خودم رو برای کارشناسی ارشد معماری اماده کنم؟

fleort
2010-Mar-05, 12:09
كمممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممممم ممممك

fleort
2010-Mar-05, 12:30
سلام
من رشته اي كه در حال تحصيل هستم مهندسي فضاي سبزه.،ولي چون ارشد رشته مون نيومده،مي خوام تغير رشته بدم و واسه ارشد معماري بخونم، ولي نه منابع ارشد معماري رو دارم ونه ميدونم تو كدوم گرايش ادامه تحصيل بدم.راهنمايي من يادتون نره-;{@

عيلامستان
2010-Mar-05, 13:08
سلام
من رشته اي كه در حال تحصيل هستم مهندسي فضاي سبزه.،ولي چون ارشد رشته مون نيومده،مي خوام تغير رشته بدم و واسه ارشد معماري بخونم، ولي نه منابع ارشد معماري رو دارم ونه ميدونم تو كدوم گرايش ادامه تحصيل بدم.راهنمايي من يادتون نره-;{@

سلام دوست عزيز.
امبدوارم كه خوب باشين.
خوب از اونجايي كه شما تو دوره كارشناسي مهندسي فضاي سبز خوندبن،‌به نظر من اگه گرايش معماري منظر رو انتخان كنين بهتر مي تونه باشه براتون و مفيدتر.( اين فقط نظر من)
البته بازم بستگي به علاقه خودتون داره، منابع هم زياد سخت نيست پبدا كردنشون.
يا حق...

آقای عجله
2010-Mar-06, 15:25
یه بابا ده

hamid.malekzade
2010-Mar-19, 14:33
سلام به همه
من لسیت یک سری کتاب مرجع برای ارشد معماری-معماری رو می خوام، کسی می تونه کمکم کنه ؟
ترم 7 ام

fleort
2010-Mar-23, 12:18
سلام بچه ها
عيدتون مبارك
مي خواستم بدونم رشته معماري منظر تو كدوم دانشگاه است؟

asal_honey
2010-Apr-07, 13:39
سلام به همه
من لسیت یک سری کتاب مرجع برای ارشد معماری-معماری رو می خوام، کسی می تونه کمکم کنه ؟
ترم 7 ام

ضرایب
1
زبان عمومی و تخصصی
ضریب 2
2
دروس فنی ساختمان (تنظیم شرایط محیطی، ایستایی، شناخت مواد، عناصر و جزئیات ، تاسیسات)
ضریب3
3
دروس تاریخ ومبانی نظری (تاریخ معماری جهان، معماری معاصر، معماری اسلامی، مبانی نظری معماری)
ضریب 2
4
درک عمومی معماری
ضریب 3
5
درک عمومی معماری منظر
ضریب 1
6
پروژه عملی اسکیس معماری
ضریب 5

نام کتاب
نام مولف
نام مترجم
انتشارات
1

نویفرت آرشتیکت داتا

2

درک رفتار سازه ها

محمود گلابچی

3

سازه در معماری
ماریوسالوادوری
محمود گلابچی

4

مصالح ساختمان
سام فروتنی

5

شناخت مواد و مصالح

فنی حرفه ای – جلد سبز رنگ
6

معمار مهندس، ساختار

محمود گلابچی

7

اجزا ساختمان و ساختمان
سیاوش کباری

8

مقررات ملی ساختمان (مبحث 19 صرفه جویی در مصرف انرژی)

وزارت مسکن وشهرسازی
9

زبان انگلیسی برای دانشجویان رشته معماری
دکتر حسن رستگار

10

فرهنگ تصویری معماری
فرانسیس دی کچینگ
محمد احمدی نژاد

11

مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب

وحید قبادیان

12

طراحی اقلیمی

وحید قبادیان

13

از زمان و معماری

منوچهر مزینی

14

بادخان (ملاحظات کالبدی باد در ساختمان)

محمد احمدی نژاد

15

بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران
وحید قبادیان

16

اقلیم و معماری

مرتضی کسمایی

17

آشنایی با معماری اسلامی ایران
دکتر محمد کریم پیرنیا

18

آشنایی با معماری جهان
محمد ابراهیم زارعی

19

سبک شناسی معماری ایرانی
محمد کریم پیرنیا

20

درآمدی بر شناخت معماری روستایی ایران
اکبر زرگر

21

معماری (فرم، فضا، نظم)
فرانسیس دی کچینگ

22

زیبا شناختی در معماری
یورگ گورتر

23

دگرگونی آزمانها در معماری مدرن
سیروس باور

24

لویی کان
روما نسوجورکولا

25

پیشگامان طراحی مدرن
نیکلاس پورتر

26

شکل گیری معماری در تجارب ایران و غرب
دکتر فلامکی

27

ریشه ها و گرایش های نظری معماری
دکتر فلامکی

28

شکل گیری هنر اسلامی
اولگ گرابر
مهرداد وحدتی

29

هنر و معماری اسلامی
اولگ گرابر
یعقوب آزمند

30

شهر اسلامی

نجم الدین سمات

2_گرایش طراحی شهری

ردیف
مواد امتحانی
ضرایب
1
زبان عمومی و تخصصی
ضریب 1
2
مباحث عمومی شهرسازی ایران
ضریب 1
3
مبانی نظری معماری
ضریب1
4
تاریخ معماری و شهرسازی
ضریب 1
5
تحلیل فضاهای معماری و شهری
ضریب 1

منابع ارشد معماری- گرایش طراحی شهری

نام کتاب
نام مولف
نام مترجم
انتشارات
ملاحظات
1

محیط های پاسخده
ایی ین بنت لی
دکتر مصطفی بهزادفر
دانشگاه علم و صنعت
2

تاریخ شکل شهر
جیمز موریس
راضیه رضا زاده
دانشگاه علم و صنعت
صفحات 65-9 ، 111-91، 187- 165
3

مبانی و فنون طراحی شهری

دکتر سعید شفیعی

4

مبانی طراحی شهری
آندره یازوسکی ریچارد هدمن
راضیه رضا زاده و عباس زادگان
دانشگاه علم و صنعت

5

عرصه های زندگی اجتماعی و زندگی خصوصی
کریستوفر الکساندر
منوچهر مزینی

دانشگاه تهران

6

خلاصه مباحث طراحی شهری

پردازش

7

کتابهای سبز شهرداری

جلد اول تا نهم
8

شهرسازی معاصر
استروفسکی

جهاد دانشگاهی
صفحات 92-17
9

تئوری فرم شهر
کوین لینچ

10

سیمای شهری
کوین لینچ

صفحات 99-93
11

شهر تهران

12

شهرسازی تخیلات و واقعیات

دکتر حبیبی

دانشگاه تهران

13

اصول و روشهای طراحی شهری و فضاهای مسکونی ایران
محمود توسلی

جلد اول صفحات 76-23
14

طراحی فضاهای شهری
محود توسلی

جلد دوم
15

اصول طراحی شهری
محمود توسلی

16
مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب

وحید قبادیان

17

از زمان و معماری
فریدون غریب

صفحات 16-4-59-60-155-145

نام کتاب
نام مولف
نام مترجم
انتشارات
ملاحظات
18

از زمان ومعماری

منوچهر مزینی

19

فضا، زمان، معماری
زیگفولد گیدیون
منوچهر مزینی

20

معماری اسلامی
هیلن براند
دکتر شیرازی

21

سبک شناسی معماری ایران
محمد کریم پیرنیا

22

طراحی شهرها
ادمون بیکن
فرزانه طاهری

نقشه ها بسیار مهم
23

تاریخ شهر
بنه ولو

24

آشنایی با تاریخ معماری
بند ولو

25

فضاهای شهری
راب کریر
خسرو هاشمی نژاد

26

معماری (فرم، فضا، نظم)
فرانسیس دی کچینگ

27

از شارتا شهر
دکتر سید محسن حبیبی

28

سرانه کاربری های شهری

جدول سرانه ها‏جدول خیابان جدول محلات
29

برنامه ریزی شهرهای جدید
کرامت ا.... زیاری

سمت
صفحات 38-5، 111-78 ، 156-148
30

ساخت شهر و معماری در اقلیم گرم و خشک ایران
محمود توسلی

31

دیدگاهای نو در جغرافیایی شهری
دکتر حسین شکوهی

سمت
صفحات 227- 276- 205-199-172-370-313-312-383-379
32

جامعه شناسی شهری
محمد تقی شیخی

سمت

33

مقدمه ای بر مبانی نظری برنامه ریزی شهری
مهندس اسماعیل شیعه

علم صنعت
به جز فصول 5-8-10
34

فضاهای شهری دربافت تاریخی
حسین سلطانزاده

دفتر پژوهش های فرهنگی

35

فرآیند طراحی شهری
سید حسین بحرینی

36

سلسله مقالات درباب شهر سازی
بحرینی

جلدآبی
37

شیوه های تحقیق طرحهای توسعه شهری

وزارت کشور

وزارت کشور
جلد 1 و2
38

مقالات 10- team
مقالات کریستین نوربرگ شولتر

omidvaram movafag bashin

asal_honey
2010-Apr-07, 14:02
njavan.com

afradike dar morede manabe konkure kardani ,karshenasi va karshenasi arshad moshkeli daran mitunan bein sait be gesmate ( fani mohandesi-> memari-> arshive manabe kardani be karshenasi va kar shenasi arshad memari )moraje konan
bara hamatun arezue kamyabi va movafagiat daram

senobar2010
2010-Jul-23, 23:15
سلام
پیشنهاد من اینه که هر جا هستید اگه می خواید برا ارشد بخونید اول با مدیر گروهتون حسابی مشورت کنید. من خودم این کار روکردم کلی روشن شدم.

s.a.ch
2010-Aug-03, 11:38
سلام جمیعا
من میخواستم ب÷رسم کسی میدونه اخرین رتبه قبولی مطالعات چنده
اخه یکی به من میگه 70,یکی میگه 150, نمیدونم شاید سالهاش فرق میکنه
اصلا میخوام بدونم کلا چند نفر ورمیدارن, ممنون

fereshteh66
2010-Aug-04, 09:55
سلام من میخوام گرایش تکنولوژی شرکت کنم تا اونجا که اطلاع دارم این رشته جدیده تقریباً و از سال 84 اومده .فقطم دانشگاه تهران می گیره اونم 7-9 نفر با تکمیل ظرفیت 12-14 نفر !!! کسی اطلاعات بیشتری داره تو این زمینه؟؟؟ یعنی با این تعداد کم میشه قبول شد؟؟:01:

rokhsaneh
2010-Aug-11, 10:28
salam kasi raje be khadamate parseh midone?man shenidam ke ghabooli hae ziadi dare har sal .va pake amozeshie ke vase bache hae memari erae mide khili kamele va dige be ketabe digee ehtiaj nadarim

s.a.ch
2010-Aug-11, 21:25
salam kasi raje be khadamate parseh midone?man shenidam ke ghabooli hae ziadi dare har sal .va pake amozeshie ke vase bache hae memari erae mide khili kamele va dige be ketabe digee ehtiaj nadarim
سلام من كارداني به كارشناسي پارسه شركت كردم. اصلا اينطور نيست كه كافي باشه، بعضي مباحثش كه خيلي ناقصه، من جزوه هاي ارشدشم ديدم باز تعريفي ندارن.تنها حسني كه داره زمانبنديشه كه مجبورت ميكنه درس بخوني. ماكه منابع مشخصي نداشتيم كارداني مجبور بوديم اونو بخونيم ولي سولات ارشد يه ريتم مشخص داره كه بايد كتاب بخوني
يه حسنيم كه كتاب داره اينه كه 2 بار بخوني ميفهمي چون جنبه داستاني داره ولي جزوات پارسه كه فشردس هم كسل كنندس هم ناقص،بخدا.فقط گفتم ازموناش خوبه

memol20
2010-Aug-21, 02:33
سلام، من ترم 6 ام، میخوام از همین حالا شروع کنم واسه ارشد.
میخوام نظرتون رو راجب موسسه هایی که تبلیغ میکنن مثه پارسه و... بدونم.
ممنون

memare sabz
2010-Sep-08, 15:24
سلام!
من در مورد گرایش های معماری تقریبا چیزی نمیدونم ممنون میشم که من رودر موردشون راهنمایی کنید تا بهتر بشناسمشون!
مرسی!

farnaz.joon
2010-Sep-11, 11:34
salam be hamegi.man yek soal az baro bachehay memari dashtam.khahesh mikonam rahnamaeem konin.
man daneshju term akhar computer hastam,vali mikham vase arshad memari bekhunam.agar 2sal barash vaght bezaram mitunam movafagh besham????albate yek kelas marbut be memari ham mikham beram.

ابوالفضل نصیری
2010-Sep-12, 00:43
ba salam be nazar man shoma hamrah ba matale dorus memari tarahi ham bayd anjam bedid

Saretus
2010-Nov-20, 09:50
سلام به همگی!
میشه لطفا اگه کسی آشنایی با آزمون اسکیس ارشد معماری داره مارو در جریان بذاره...
مثلا اینکه سوال ها چه جورین...
چقدر تو پرزانته و راندو آزادیم...
فقط پروژه طرح معماری میخوان یا اینکه المان و لوگو هم مطرح می شه...
سیستم نمره دادنشون چه جوریه....چقدر کانسپت،چقدر راندو، چقدر ارزش خطوط،طراحی اقلیمی و یه عالمه سوالای دیگه...

تیرانا
2011-Jun-18, 11:48
سلام.به نظر من برای کنکور ارشد بهترین منابع راهیان ارشد +بعضی از منابع اصلی کتکور هست.چون بدون خواندن جروه ها و تستهای کنکور و تنها با خواندن مراجع نمدتوان موفق بود.از طرفی کتابهای راهیان ارشد هم برای کنکور آزاد بسیار مفید هستن.در کل اگر خواهان قبولی در یک دانشگاه سراسری عالی هستید ,بدون تعارف باید مفید حداقل روزی 10 ساعت درس بخونید.به ترتیب اولویت باید روی دروس فنی ,زبان,تاریخ,درک عمومی و منظر وقت بذارین.اسم کتابهایی که باید بخونین را براتون میفرستم .فقط دوستانه میگم اگر میبینید ته دلتون چوصله خوندن بعضی از این کتابا را ندارین ,برای سراسری وقت نذارین.یک راست برین سر آزاد.موفق باشین دوستای من.
سبک شناسی پیر نیا
معماری اسلامی پیرنیا
معماری معاصر غرب قبادیان
معماری جهان زارعی
تاریخ معماری شهرسازی قرن 20-لادن اعتضادی
معماری ایران -غلامحسین معماریان
از زمان معماری-منوچهر مزینی
معماری معاصر ایران -بانی مسعود
فضا-زمان معماری-زیگفرید گیدیون-منوچهر مزینی
پست مدرنیته و معماری-بانی مسعود
معماری غرب و ریشه ها و مفاهیم -بانی مسعود
زبان عمومی 504
لغات ضروری تافل
زبان عمومی-امیری-انتشارات پوران پژوهش
ربان تخصصی -دی کی چینگ
انگلیسی برای معماران رستگارپور
انگلیسی برای معماران فرهادی
انگلیسی پیشرفته معماران-مهدوی نژاد-فصل 2 و 3
اقلیم معماری کسمایی
آشنایی با ابنیه سنتی ایران -قبادیان
جروات دکتر غیابکلو در باره تاسیسات و صوت و نور-جزوات جدید-انتشارات دانشگاه تهران
تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری-سلطا ندوست
روشنایی روز -شاهین حیدری
ایستایی-جروات سروش نیا
نشریه 55-مدیریت برنامه ریزی کشور
جزوه مصالح سعیدی پور یا پوران پژوهش+جزوه راهیان ارشد
اجزا ساختمان-سیاوش گباری
درک رفتار سازه-گلابچی
سازه در معماری-گلابچی
معمار+مهندس =ساختار-گلابچی
استاتیک کاربردی(قسمتهای طوسی خوانده شود)-گلابچی
سازه فضا کار مشبک-گلابچی
ساره به مثابه معماری-گلابچی
ساختمانها چگونه عمل میکنند-گلابچی
طراحی لرزه ای برای معماران-گلابچی
بتن برای معماران-گلابچی
فولاد برای معماران-گلابچی
پلهای ایران و جهان-گلابچی
پوسته ها و سازه های ورق تا شده-گلابچی
مبانی طراحی معماری-تحلیل و اجرای سازه فضا کار-گلابچی
جزییات ارتقا دهنده معماری-گلابچی
فناورد تانو در معماری مهندسی ساختمان-گلابچی
سازه های چادری کششی-گلابچی(تمام کتب گلابچی باید خوانده شود-ایشان طراح سوالات کنکور هستند)
ریبایی شناسی در معماری یورک گروتر-جهانشاه پاکزادی

تمام 10 کتاب راهیان ارشد.
این منابع ,منابع اصلی هستند که باید خوانده شوند.

تیرانا
2011-Jun-18, 12:05
در اسکیس کارشناس ارشد سراسری کانسپت طرح بسیار مهم است اما در آزاد پرزانته بسیار مهم است.موضوعات سالها پیش سراسری :چانه شعر و موسیقی-ایستگاه پاسارگاد-تالار تختی-خانه عکس-مدرسه پنج کلاسه بم-عمارت سرچشمه-چای بازار شمال-موزه باد ,بودند.هر چه طرحت به خصوص پرسپکتیو عجیب تر باشد بهتر است-پرسپکتیو هم عموما 2 تا است-پرنده و ناظر.کتاب مفاهیم پایه در معمار عالی است.طراحی اقلیمی هم بسیار مهم است.توصیه میکنم کنار طرحت به صورت گرافیکی مطالعات اقلیمی را بگنجانی.اگر توانستی دیتیل و نحوه اتصالات را هم نشان بده.جزییات مهم هستن.تمیز کار کردن مهم است اما چندان روی رنگ تمرکزنکن.روی پله و جزییات و کانسپت کار کن..موفق باشی.

sami_d60
2011-Oct-14, 19:14
مهدی عزیز از تجربیات خوبت متشکرم واگه باز هم تجربه ی تازهای داشتی با ما درمیون بذار. ممنون.

m_sh_02121370
2011-Oct-27, 19:46
سلام من یه خبری شنیدم که جدیدا یه شرایطی گذاشتن که اگه داشته باشی میتونی کارشناسی ارشدو نخونی مستقیم بری دکترا.کسی اطلاعاتی در این مورد داره؟

iman1365
2011-Nov-22, 15:09
سلام من دانشجوی ارشد معماری هستم واحد بین الملل راهیان ارشد تو کتابها از همش بهتره
ا