PDA

مشاهده نسخه کامل : بحث بهترین فیلمی که در مورد جنگ دیدید

usairforce
2007-Aug-03, 10:06
به نظر شما کدوم فیلم (فیلم ها) بهترین و زیباترین فیلمی هستند که تا به حال در مورد جنگ (جنگ هایی که در طول تاریخ اتفاق افتاده) ساخته شده اند؟ یا بهتره اینطوری بگم چه فیلم یا فیلم هایی از لحاظ واقعی جلوه دادن صحنه های نبرد و شخصیت ها حرف اول رو می زنه؟ لطفا فقط از جنبه ی هنری به قضیه نگاه کنید و اصلا به موضوع فیلم و اینکه ساخته ی کیه نگاه نکنید. (بدون هیچ بحث سیاسی و غیر هنری).:arrow:

به نظر خودم این فیلم ها بهترین هستند:

نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan)
سقوط شاهین سیاه (Black Hawk Down)
اینک آخرالزمان (Apocalypse Now )

MEMOLI
2007-Aug-03, 10:17
نجات سرباز رایان. البته خیلی وقت پیش دیدم اسمش دقیقا یادم نیست امیدوارم درست گفته باشم!

Black Hawk
2007-Aug-03, 10:44
این موضوع بیشتر مربوط به بخش فیلمه ولی خوب چون گفتی از لحاظ صحنه های نظامی موردی نیست
من فیلم دشمن پشت دروازه‌ها یا Enemy at the Gates رو دوست دارم داستان مربوط به یک تکتیر انداز روس هست که جود لاو نقشش رو بازی میکنه ماجرا در زمان محاصره استالینگراد میگزره

MajidNemo
2007-Aug-03, 13:51
فیلم مربوط به :

کماندویی : شکارچی ( با بازی آرنولد )
نبرد های هوایی : تاپ گان ( تام کروز ) و حمله به H-3 و عقابها و پشت خطوط دشمن

msy
2007-Aug-03, 13:55
حمله به اچ 3

phoenix80
2007-Aug-03, 14:02
به نظر شما کدوم فیلم (فیلم ها) بهترین و زیباترین فیلمی هستند که تا به حال در مورد جنگ (جنگ هایی که در طول تاریخ اتفاق افتاده) ساخته شده اند؟ یا بهتره اینطوری بگم چه فیلم یا فیلم هایی از لحاظ واقعی جلوه دادن صحنه های نبرد و شخصیت ها حرف اول رو می زنه؟ لطفا فقط از جنبه ی هنری به قضیه نگاه کنید و اصلا به موضوع فیلم و اینکه ساخته ی کیه نگاه نکنید. (بدون هیچ بحث سیاسی و غیر هنری).:arrow:

در ایرانی ها: كانی مانگا
و از خارجی ها هم: نجات سرباز رایان

phoenix80
2007-Aug-03, 14:03
نجات سرباز رایان. البته خیلی وقت پیش دیدم اسمش دقیقا یادم نیست امیدوارم درست گفته باشم!

درست گفتید :!:

B r o t h e r
2007-Aug-10, 04:25
خیلی فیلمهای جنگی هستند كه آدم دوست داره چند بار همون فیلم رو ببینه ولی برای من هیچ فیلمی مثل فیلمهای هشت سال دفاع مقدس نمیشه به خاطر این كه این نوع فیلمها بیشتر تو دل من میره

از بابت موضوع متشكرم

Mehrdad
2007-Aug-10, 04:32
بهترین فیلم جنگی از نظر نشان دادن صحنه های نبرد به نظر من سقوط بلك هاكه یا Black Hawk Down

حالا چرا میزنی محمد ؟ منظورم از بلك هاك هلیكوپتره بود...نگفتم تو از بالا پشت بون افتادی كه !

اما جدا از شوخی بهترین فیلم بود... اما در مورد فیلم جنگی كه صحنه های خشونت های نیروهای شورشی و جنگ های داخلی را نشون بده یكی فیلم اشك های خورشید یا Tears of sun با بازی بروس ویلیس در مورد جنگ داخلی یكی از كشورهای آفریقایی و دیگری فیلم پشت خطوط دشمنه كه در مورد جنگ بوسنیه.

Mehrdad
2007-Aug-10, 04:34
در مورد قضیه عرفانی جنگ و مسائل روحی روانی در وضعیت های جنگی و نشان دادن واقعیت های غیر از مسائل فیزیكی جنگ فیلم های ایرانی در مورد 8 سال جنگ ایران و عراق بهترین ها هستند

Mohammad Reza
2007-Aug-10, 07:38
ایول مهرداد
http://qsmile.com/qsimages/74.gif
فقط Behind The Enemy Lines (پشت خطوط دشمن)
خیلی قشنگ بود

foxbat
2008-Feb-22, 01:13
از ایرانی ها پایگاه جهنمی!!نمیدونم كسی یادش هست!
و حمله به اچ3
خارجی ها هم گلادیاتور -نجات سرجوخه رایان-قلعه عقابها

Chester Charles
2008-Feb-22, 02:32
فیلم جنگ ایران : روز سوم

فیلم جنگ های خارجی : غلاف تمام فلزی

robat_mosalman
2008-Feb-22, 08:44
سلام
منم فعلا نجات سرباز رایان که به صورت Dvd بود.
من معمولا از هر چی فیلم جنگی باشه لااقل برای یه بار خوشم میاد اما خوب از فیلم های تخیلی خیلی خوشم نمییاد. اما توی فیلم های جنگی هم از لحاظ تاریخی و هم افکت، بیشتر به فیلم های جنگ جهانی دوم علاقه دارم.نمی دونم چه جوریه که به فیلمای جنگ جهانی و خود تاریخ جنگ جهانی علاقه ی شدیدی دارم و اصلا وقتی تجهیزات اون زمان رو می بینم کلی حال می کنم
اما در مورد فیلم های ایرانی باید بگم خیلی توی ذهنم نمی مونن چون تا حالا 1000 بار دیدمشون و با هم قاطیشون کردم.
در ضمن امروز کانال دو حدودای ساعت 5 و 6 یه فیلم جنگ جهانی دومی داره، اسمش یادم نیست.

Achtung Panzer
2008-Feb-23, 08:34
Black Hawk Down یكی از بهترین فیلمهایی بود كه دیدم + پشت خطوط دشمن با بازی اون ویلسون

B A H A R
2008-Feb-23, 12:44
آژانس شیشه ای
مسلما بهترین فیلم جنگی که دیدم این نبوده ولی از نظر حسی خیلی باهاش ارتباط برقرار کردم

Ali
2008-Feb-23, 12:54
خوب در درجه اول من از غلاف تمام فلزی و نجات سرباز رایان خیلی خوشم میاد و واقعاً نمی تونم یکیو بینشون انتخاب کنم. و بعد از اینها با فیلم دشمن در دروازه شهر (Enemy at the Gates) خیلی حال کردم. این یکیو ندیدم کسی غیر از محمد حسین اسم برده باشه. پیشنهاد می کنم حتماً ببینینش.

آذرآبادگان
2008-Feb-23, 13:03
خارجی :
نبرد العلمین- نجات سرباز رایان از نظر من بهترینها هستند.

از فیلمهایی چون گلادیاتور - شیردل - اسپارتاكوس - آخرین سامورایی هم نمی توان گذشت .

برباد رفته (با دستمایه جنگهای داخلی آمریكا) و فیلم تا حد غیر قابل تحمل رقت انگیز هتل رواندا (با دستمایه جنگ داخلی رواندا) بهترینها در زمینه فیلمهای متاثر از جنگ هستند.

ایرانی :
به لحاظ فنی هیچ فیلم داخلی قابل اعتنایی كه بتواند ابعاد صحنه های نبرد را به خوبی نشان دهد در مورد جنگ ساخته نشده . البته فیلمهای خوبی بادستمایه قرار دادن جنگ همچون آژانس شیشه ای ساخته شده اند .

foxbat
2008-Feb-23, 22:53
از ایرانی ها پایگاه جهنمی و حمله به اچ3
خارجی ها هم نجات سرجوخه رایان و قلعه عقابها

Air Borne Man
2008-Jul-05, 00:16
زیباترین فیلمی که من دیدم اشک های خورشید با بازی بروس ویلوس بود که به نظر من چهره ی زیبایی از کماندوهای امریکایی را نشان داده است

Marow
2008-Jul-05, 00:26
فیلم ایرانی که اصلا حرفشو نزن
مونده تا بتونن فیلم جنگی بسازن

خارجی :

نجات سرباز رایان (اسپیلبرگ - تام هنگس مت دیمون و....)

بعد هم :

غلاف تمام فلزی
متولد چهارم جولای
اینک آخر زمان

.......................................

و بی صبرانه هم منتظر آخرین فیلم تارانتینیو هستم که گفته میشه قراره در زمان جنگ هانی دوم اتفاق بیوفته

f-4Punisher
2008-Jul-09, 11:00
منم Black Hawk down یا همون سقوط شاهین سیاه رو دوست دارم
و از ایرانی ها حمله به h-3 رو بیشتر از بقیه دوست دارم

Sahel 87
2008-Jul-11, 16:23
خارجی :

نجات سرباز رایان (اسپیلبرگ - تام هنکس مت دیمون و....)

بعد هم :

غلاف تمام فلزی
متولد چهارم جولای
اینک آخر زمان

منم با marow عزیز موافقم

و همچنین فیلم جوخه
به نظر من تنها فیلم جنگی بود که ادمو از ماهیت جنگ بیزار میکرد و تو حقو به هیچ کدوم از دو طرف جنگ نمی دادی

Incognito
2008-Jul-11, 17:06
دشمن پشت دروازه های روس و غلاف تمام فلزی امریکایی و دیده بان خودمون

Achtung Panzer
2008-Jul-12, 10:22
Down Fall ( سقوط ) ، فیلمیه که من بشتر از 15 بار نگاه کردم . فیلم در مورد نبرد برلین و چند ماه پایانی زندگی هیتلر و رایش سوم هست .

اسكورزنى
2008-Nov-01, 16:51
در ميان فيلم هاى سينمايى فيلم پل ( كه داستان تلاش چند نوجوان آلمانى براى حفاظت از يك پل در مقابل نيروهاى آمريكايي است ) را دوست دارم
و در ميان فيلم هاى مستند ، كورسك خون و فولاد را چندين بار ديده ام

براى تهيه مستندهاى تاريخ نظامى ، از سايت http://mhe.250free.comديدن فرماييد.

Phonix.
2009-Aug-28, 09:12
از لحاظ افکتی : سقوط شاهین سیاه ... روز استقلال

از لحاظ حماسی : نجات سرباز رایان ... پشت خطوط دشمن

از لحاظ داستانی : غلاف تمام فلزی (یکی از شاهکارهای استنلی کوبریک) ... تاپ گان

;-)

Marow
2009-Aug-28, 11:18
سلام
دوستان علاقه مند ... یه سریال از دوران جنگ دوم جهانی هست به اسم band of brothers که خیلی سریال خوبیه ....
فکر کنم 16 قسمت باشه ... و همش هم زیر نویس فارسی شده .... دیدنش حتما توصیه میشه

aLi_AHW
2009-Aug-28, 20:29
دشمن پشت دروازه ها به نظرم جالب بود .
غلاف تمام فلزی هم بسیار درگیر کننده بود.
back hawk down هم خیلی جالب بود .

از ایرانی ها
چیزی یادم نمیاد !
فیلم های زیادی ساخته شدند در مورد جنگ در ایران ولی اکثر اونها در یک سطح هستند .
چند فیلم برجسته در بین این مجموعه دیده میشود . که از آنها میتوانم به حمله به اچ 3 و مجموعه سیمرغ اشاره کنم .

cloudy
2009-Aug-28, 21:28
بهترین فیلم جنگی که دیدم tears of sun بود.( البته نمی دونم شما ها کلا بهش می گین جنگی یا نه ولی فکر کنم جنگی بود ژانرش که action است)

بهمن
2010-Jan-18, 18:26
آژانس شیشه ایی...!!!

OCéaNO
2010-Jan-18, 18:28
من به نام پدر و آژانس شیشه ای رو خیلی دوست داشتم.شاید فیلمای دیگه ای هم بودن ولی یادم نمیاد.

kazemi2.b
2010-Apr-07, 11:22
فيلم‌هاي جنگي نيروي هوائي شامل موارد ذيل مي‌باشد:
1- حمله به H3
2- دايره قرمز
3- خلبان ( زندگينامه شهيد عباس دوران )
4- عقابها ( زندگينامه سرگرد خلبان يداله شريفي‌راد )
5- سريال زندگينامه شهيدان شيرودي و كشوري ( خلبانان هوانيروز )

Amin
2010-Apr-07, 13:50
یک فیلم ساخته ابراهیم حاتمی کیا به نام دیدبان من اونو می پسندم و از فیلمهای خارجی ترمیناتور d: نه شوخی نمودم ): فیلم Saving Private Ryan

Night_Raven
2010-Apr-07, 13:53
آژانس شیشه ایی

علی
2010-Apr-07, 14:41
مزرعه پدری
هيوا
آژانس شيشه ای
دوئل
...

shahab_kaka1993
2010-Apr-07, 18:52
Transformer .....شاید تخیلی باشه اما خیلی خیلی قشنگه......
troy .....این فیلم هم محشره

TrueBlue
2010-Apr-07, 20:28
ایول مهرداد
http://qsmile.com/qsimages/74.gif
فقط Behind The Enemy Lines (پشت خطوط دشمن)
خیلی قشنگ بود

آقا اون Enemy at the gates بودا d:
منم با نظر Marow شدیدا موافقم

دشمن پشت دروازه
غلاف تمام فلزی هم که محشره
و نجات سرباز رایان :02:

M O S I S
2010-Apr-08, 16:57
فیلم نجات سرباز رایان خیلی زیبا بود

kazemi2.b
2010-Apr-13, 11:02
باسلام خدمت استاتيد گرامي.

بنظر من:

خارجي:
1- مقاومت يا دفاع ( Defiance - روسي جنگ جهاني دوم )
2- نجات سرباز رايان
3- فهرست شيندلر
4- قلعه عقابها ( ريچارد برتون و كلنت ايست وود )
5- رومل را بكشيد
6- روباه صحرا
7- تاپ‌گان

ايراني:
1- عقابها- نيروي هوائي
2- حمله به H3- نيروي هوائي
3- خلبان ( زندگينامه شهيد عباس دوران )- نيروي هوائي
4- دايره قرمز- نيروي هوائي
5- سريال زندگينامه شهيدان شيروي و كشوري- هوانيروز

mohandes_amir
2011-Jan-21, 12:05
be nazare man behtarin film haye jangi ke ta hala didam yeki ekhrajiha bude yeki hamle be h3

فیلدمارشال رومل
2011-Jan-21, 12:11
be nazare man behtarin film haye jangi ke ta hala didam yeki ekhrajiha bude yeki hamle be h3
بهترین فیلم جنگی که تا حالا دیدم مربوط به فیلم behind the enemy lines سال ساخت 2001 می شود که در ان یک F/A-18 سوپر هورنت شکار یک موشک سام می شود و مابقی ماجرا که خیلی جالب می شود .