PDA

مشاهده نسخه کامل : قابل توجه علاقه مندان به خلبانی (اطلاعیه هما)

N I M A
2007-Jul-21, 20:23
هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران با هدف افزايش و تكميل ناوگان و تقويت كادر فني و تجهيز نيروي انساني خود متقاضيان تحصيل در رشته خلباني را استخدام ميكند به گزارش ايران تمام دارندگان مدرك ديپلم رشته رياضي و فيزيك كه حداكثر سن آنها ۲۳ سال و آخرين معدل معدل دوره متوسطه آنان ۱۶ باشد ميتوانند با استخدام در هما دوره هاي آموزش خلباني را طي كنند.

طول مدت تحصيل ۳ تا ۴ سال است و متقاضيان ميبايست داراي كارت پايان خدمت يا معافيت دائم غير پزشكي باشند. اين براي نخستين بار است كه كه پس از پيروزي انقلاب بدين شكل صورت ميگيرد و تا كنون صرفا از طريق فراخوان دارندگان گواهينامه cpl انجام مي شد.

بر پايه اين گزارش پس از برگزاري آزمون استخدامي و طي مراحل مربوطه آموزشهايي عمومي و تخصصي پذيرفته شدگان كه در مدت تحصيل از حقوق و مزاياي اعطايي هما نيز برخورددار خواهند بود در داخل كشور و با هزينه هواپيمايي كشوري صورت ميگيرد و آنها دوره هاي پيشرفته خلباني را در خارج كشور خواهند گذراند.

http://www.aerospaceusr.ir/aero/index.php?action=show_news&news_id=27

حميد
2007-Jul-21, 20:43
خیلی با حاله سایتش

حميد
2007-Jul-21, 20:51
=d> =d> :(): خیلی با حاله سایتش

Black Hawk
2007-Jul-22, 01:25
تذکر قرار دادن لینک سایتها تنها در صورت منبع مطلبی بودن پس از ذکر منبع در پایین منبع مجاز است لطفا از دادن لینکهای خالی خوداری کنید
برای تبلیغ سایت یا وبلاگ میتونید به این بخش مراجعه کنید
معرفی سایتها و وبلاگها (http://www.daneshju.ir/forum/f360.html)

N I M A
2007-Jul-23, 10:37
ويرايش شد

ghazamfar
2007-Aug-20, 23:11
سلام لطفا درباره ی اطلاعیه ایران ایر بابت آموزش خلبانی دقیق تر توضیح بدید چون من هر چقدر تحقیق کردم به جایی نرسیدم. متشکر

N I M A
2007-Aug-21, 09:46
واپيمايي جمهوري اسلامي ايران با هدف افزايش و تكميل ناوگان و تقويت كادر فني و تجهيز نيروي انساني خود متقاضيان تحصيل در رشته خلباني را استخدام ميكند به گزارش ايران تمام دارندگان مدرك ديپلم رشته رياضي و فيزيك كه حداكثر سن آنها ۲۳ سال و آخرين معدل معدل دوره متوسطه آنان ۱۶ باشد ميتوانند با استخدام در هما دوره هاي آموزش خلباني را طي كنند.

طول مدت تحصيل ۳ تا ۴ سال است و متقاضيان ميبايست داراي كارت پايان خدمت يا معافيت دائم غير پزشكي باشند. اين براي نخستين بار است كه كه پس از پيروزي انقلاب بدين شكل صورت ميگيرد و تا كنون صرفا از طريق فراخوان دارندگان گواهينامه cpl انجام مي شد.

بر پايه اين گزارش پس از برگزاري آزمون استخدامي و طي مراحل مربوطه آموزشهايي عمومي و تخصصي پذيرفته شدگان كه در مدت تحصيل از حقوق و مزاياي اعطايي هما نيز برخورددار خواهند بود در داخل كشور و با هزينه هواپيمايي كشوري صورت ميگيرد و آنها دوره هاي پيشرفته خلباني را در خارج كشور خواهند گذراند.

http://www.aerospaceusr.ir/aero/inde...ews&news_id=27

http://www.aerospaceusr.ir/aero/index.php?action=show_news&news_id=32
براي اطلاعات تكميلي درباره خبر فوق

atropak
2008-Feb-16, 18:50
آخرين معدل معدل دوره متوسطه آنان ۱۶ باشد
انشالله منظورتون پیش دانشگاهی که نیست...؟

N I M A
2008-Feb-16, 19:06
این خبر مربوط به نزدیك یكسال پیشه و نمیشه بهش اعتماد كرد

..:M.J/-\L/-\L I :..
2008-Feb-16, 19:13
قابل توجه دوستان اين خبر براي خيلي وقته پيش هستش و از بين شركت كنندگان در ازمون خلباني كه زياد هم نبودن فقط 5 الي 7 نفر اون هم با استفاده از رابطه قبول شدن[angry][angry]:icon_rolleyes::icon_rolleyes::-t

مشتوره چی
2008-Feb-16, 21:33
آموزش خلبانی مسافربری پولی چطوره؟ یكی میگفت با هزینه حدود 40 میلیون میشه مدركش رو گرفت. اون هم محدودیت سنی داره؟

2008-Feb-17, 01:09
آموزش خلبانی مسافربری پولی چطوره؟ یكی میگفت با هزینه حدود 40 میلیون میشه مدركش رو گرفت. اون هم محدودیت سنی داره؟

ببينيد كلا" رشته هاي هوايي چه خلباني و چه مهندسي تعميرات واويونيك و ....اكثرا" ازاد هستن به جز در مواردي كه ارتش استخدام ميشيد كه رايگانه ولي تعهد خدمتي داره و بايد 30 سال از عمرتون رو در ارتش سپري كنيد.

بله با هزينه اي حدود 30 ميليون ميشه خلبان شد ولي در ايران اين رشته اصلا" بازار خوبي نداره چون بيشتر هواپيماهايي كه اجاره ميشن به صورت اجاره همراه با خدمه هستن از اين رو بيشتر خلبان هاي جوونمون بيكار هستن در ثاني اگه هم خيلي لطف كنن و خلبان ايراني بيارن ايرلاينها بيشتر ترجيح ميدن از خلبانهاي بازنشسته ارتش و ديگر ايرلاينها استفاده كنن.
رشته هايي كه الان ميشه روش حساب كرد اويونيك هستش كه مطمئنا" تا سالهاي خيلي درازي بازار كار داره........

سوال ديگه اي بود من در خدمتم;-);-)

مشتوره چی
2008-Feb-17, 12:06
ممنون از توضیح خوبتون.
اوكراین و كشورهای از این دست چطوره از نظر هزینه و ... و اینكه اگر بشه در اون كشورها مدرك خلبانی گرفت امكان استخدام در ایرلاینهای بین المللی وجود داره؟ و مورد بعد اینه كه محدودیت سنی وجود داره؟

N I M A
2008-Feb-17, 13:53
http://aerospaceusr.ir/aeros/index.php?option=com_content&task=view&id=73&Itemid=1
به آدرس بالا برید و اطلاعات مورد نیازتونو بگیرین! درباره اوكراین هم اطلاعای ندارم

2008-Feb-17, 14:59
اصولا" هر كشوري كه بريد و مدرك خلباني بگيريد در صورتي كه معتبر باشه ميتونيد همه جا ازش استفاده كنيد گواهينامه هاي خلباني بين الملليه....
در مورد اكراين هم اطلاع زيادي ندارم ولي اون چيزي كه مشخصه اينه كه اولا" هزينه هاش نسبتا" از ايران گرون تر در مياد دوما" مدركس هم هيچ فرقي نداره اون مدركي كه تو ايران ميگيريد با اوني كه تو اونجا ميگيريد هيچ فرقي نداره........

در مورد شرايط هم دقيقا" اطلاع ندارم ميتونيد به سايت هواپيمايي كشوري www.cao.ir بريد و جستجو كنيد جواب سوالاتتون رو پيدا ميكنيد.

atropak
2008-Feb-26, 22:55
مدارک دریافتی در ایران بین المللی است و اعتبار جهانی دارد. مدارک دارای تاییدیه Icao می باشد.

Mohamad Hossien
2008-May-15, 20:46
من خلبان هستم.40 میلیون خرج کردم.این کار ایران ایر تبعیض هستش...

2008-May-15, 23:09
من خلبان هستم.40 میلیون خرج کردم.این کار ایران ایر تبعیض هستش...

دوست عزيز كجاي اين كار تبعيضه؟؟؟

كساني كه مثله شما 40 ميليون ندارن چي كار بايد بكنن؟؟؟؟:-?:-?:-?:-?

حالا ايران اير بعد از بيست و اندي سال يه اطلاعيه داده و از بين اين همه متقاضي ميخواد 10 نفرو بر داره كجاش تبعيضه؟؟؟؟

mohsen_neshati
2008-May-28, 11:11
سلام دوستان عزیز من تازه عضو شدم.
محسن هستم 21 ساله دانشجوی سال آخر مهندسی برق- الکترونیک.
احساس می کنم علاقه شدیدی به خلبانی دارم و وقتی تو کوچه و خیابان توی آسمون هواپیما از ارتفاع پایین رد می شه دوست دارم گریه کنم چون احساس می کنم دست نیافتنیه.
دلیل انتخاب رشته برق هم این بود که شمیده بودم اگه لیسانس برق بگیرم مثلا یا مکانیک میتونم خلبانی شرکت کنمو چون نمی خواستم از راه آزاد و پولی وارد بشم.

سوال 1) اصلا من با این سن و اینکه کارت پایان خدمت ندارم می تونم امیدوار باشم به هر صورت؟؟؟؟

سوال 2) آیا اون وری که من فکر می کنم احساسم درسته به ظر شما؟ من خیلی دوست دارم جاهای مختلف دنیارو ببینم و فکر می کنم این راه خوبیه برای رسیدن به این هدف.
من در سنین نوجوانی 4 سالی رو توی انگلیس زندگی کردم و زبانم خوبه مشکلی ندارم.
تورو خدا تورو خدا تورو خدا کمکم کنید خیلی احساس سردرگمی می کنم.

رستی راجع به حقوق و مزایا و شرایط کاری خلبانی هم برام بنویسینو ممنون می شم. قربان شما:((:((:((

gh-kh
2008-Jun-08, 16:38
با عرض سلام
من خیلی علاقه به خلبانی هلی کوپتر دارم خواستم در مورد وضعیت جسمی یک خلبان هلی کوپتر اطلاعاتی کسب کنم و اگر چشم ضعیف باشد میشود از لنز استفاده کرد؟ با تشکر