PDA

مشاهده نسخه کامل : مدار فلزياب

rezaee.gh
2007-May-08, 21:59
مدار زير را ساخته و سپس يك راديو 1 موج را روشن نموده و به مدار فوق نزديك مي نمائيم و در همين حالت يك شي

فلزي را به سيم پيچ مدار نزديك نموده و واريابل را مي چرخانيم تا صداي سوت شنيده شود حال با نزديك نمودن سيم پيچ

مدار فوق به ديوار محل لوله آب يا فلزات مشخص شده را ديو سوت مي كشد.

سيم پيچ : 30فوت از سيم نمره 26

http://www.10pix.com/out.php/t87568_felezyab.jpg (http://www.10pix.com/show.php/87568_felezyab.jpg.html)

Vast_vision_office
2007-May-08, 22:32
سلام رضایی جان
من طلایاب رو می خواستم این مدار که لوله ی آب رو هم می گه طلا هست من از اون مدار تخصصی ها رو می خوام ندارید؟؟

با تشکر
بای

rezaee.gh
2007-May-08, 22:43
سلام رضایی جان
من طلایاب رو می خواستم این مدار که لوله ی آب رو هم می گه طلا هست من از اون مدار تخصصی ها رو می خوام ندارید؟؟

با تشکر
بای

با سلام

همين مدار را بيشتر ندارم
شرمنده!

H A M E D
2007-May-08, 22:46
سلام
اگه واقعا نیاز دارین به سریه کتابهای 300مدار مراجعه کنید!

Vast_vision_office
2007-May-10, 11:43
سلام حامد جان
طلایاب نزدیک به 30 میلیون هست و مجوز می خواد من دنبالش رفتم که دارم می گم اگر مدارش رو دارید حاظرم 2 میلیون بدم تا برام بسازن ولی واقعا کار کنه ها

با تشکر
بای

علی آرین
2007-May-10, 20:06
خداییش 30 میلیون پولشه ؟
یه کاری بکن . یه سرچ در مورد نحوه کارکرد فلزیاب توی اینترنت بکن ، تقریبا 7-8 مدل کارکرد ، یا بهتر بگم ، 7-8 نوع مدار برای فلزیاب پیدا میکنی . یکی شون رو بردارو طراحی کن و بساز . اگر دنبال مدار آماده و طراحی شده بگردی ، چیزی دستت رو نمیگیره ولی اگر درمورد ، روش های مختلف طراحی تحقیق کنی ، شاید به جواب برسی .
من یکی از دوستام ، مدار فلز یابی طراحی کرده که تا 2 متر عمق رو میتونه سنس کنه . اساس کارش خیلی جالب و قشنگه ... حیف که حق ندارم چیزی قرار بدم وگر نه براتون قرار میدادم .

Vast_vision_office
2007-May-11, 12:26
سلام علی آقا
آره که 30 میلیون هست تازه گرون تر از این هست ناگفته نماند من این طلایابی که می خوام 30 میلیون تو بازار خارج هست به دلیل اینکه مجوز می خواد تو بازار نیست لازم به ذکر هست من می گم طلایاب نه فلزیاب دستگاه طلایاب یه دنیا با فلزیاب فرق می کنه فلز هر چیزی که فلز باشه رو برات پیدا می کنه ولی طلایاب هر چیزی که طلا باشه پیدا می کنه از دوستان خواهش می کنم من در مورد طلایاب دارم می گم نه فلزیاب

با تشکر
بای

sisco
2007-Oct-26, 06:00
دوستاني كه عشق فلزياب هستن ميتونن مداري رو كه من ساختم تو اين آدرس ببينن .

در مورد عمق ميتونم بگم بيشتر از پولي كه هزينه ميكنيد از اين مدار جواب ميگيريد.

در ضمن بيخيال سي ميليون تومن . يه كم از طرز كار فلزياب سر در بيارين ميتونيد با يه كم تغييرات (فقط در نرم افزار

ميكرو) اونو طوري برنامه ريزي كنيد كه فقط به طلا حساسيت داشته باشه .

راستش من چون زياد از برنامه نويسي سر در نميارم سعي كردم با كمك بچه ها تو سايتهاي اموزش ميكرو كنترلر يه

كاري بكنم ولي متاسفانه خيلي بيخير بودن و با جواباي " وقت ندارم و باشه يه وقت ديگه و ...." منو حسابي سر

دووندن. به همين خاطر هم هست كه من عضو هيچكدوم از فرومهاي ايراني نيستم چون واقعا هيچكدوم كمك نميكنن.

به هر حال پيش خودم گفتم لااقل من يه كم خيرم به دوستان برسه .

البته من دو تا پروژه تو اين اين سايت دارم كه لينكشو ميزارم هر دو تا رو ساختم و جواب گرفتم .

دوستاني كه ميخان كاري تحقيقاتتي هم بكنن بهتره پروژه اول رو بسازن چون ساخت نرم افزار براش عين اب خوردنه

من خودم فقط با خوندن سرسري يه كتاب اموزش ميكرو اونو براي انواع تنظيمات مختلف برنامه ريزي كردم .

در ضمن اگه به سايت سر زدين به زبون انگليسي من نخندين چون واقعا افتضاحه

http://www.thunting.com/geotech/forums/showthread.php?t=13321

http://www.thunting.com/geotech/forums/showthread.php?t=13370

Mo(-)3en
2007-Oct-26, 07:38
اقا خیلی کارت درست است

اگر خودت درست کردی دمت گرم

من اگر بلد بودم برنامه نویسی را کمکت می کردم

راستی کسی اینجا برنامه نویسی بلد نیست بیاد به دوستمان کمک کند خدایشش حیف است همچین دوستی را از

دست بدهیم

ELECBOY
2007-Oct-26, 10:13
سلام یه sisco عزیز .
ورودتون ر به سایت تبریک میگم .
من همینجا از دوستانی که به برنامه نویسی وارد هستم میخوام که به دوست عزیزمون در پیشبرد کارشون کمک کنند .
ایشاللاه که عملی بشه

sisco
2007-Oct-26, 23:50
سلام به همه دوستان

Mo(-)3en خيلي باحالي "اگه خودت درست كردي" . مگه فايل minipuls3part2.zip رو دانلود نكردي .

من تو اين فايل از سير تا پياز رو كامل با عكس توضيح دادم . اگه جايي متوجه نشدي بگو تا توضيح بدم (چون

انگليسي من خوب نيست تو اون سايت پدرم در اومد تا با حرف و تصوير نحوه ساخت رو توضيح بدم)

و اما ELEBOY : اين مدار عملي شده و خيلي از بچه هاي اون فروم اونو ساختن تنها مشكلش اين بود كه به طلا

حساسيت نداشت كه اونم رو من حل كردم . مشكل بزرگ اينه كه قابليت تفكيك نداره كه با يه برنامه نويس خوب و

توضيحات من اينم قابل حله .

در مورد نرم افزار ميكرو : اگه از دوستان كسي تو برنامه نويسي ميكروهاي AVR وارده يه اطلاعي بده تا در مورد

تئوري كارد كرد اون توضيح بدم تا بتونه از روي اون برنامه رو بنويسه.

sisco
2007-Oct-27, 00:03
در ضمن Vast_vision_office ميشه اسم اين طلاياب رو بگيد . در ضمن كلا بيخيال اين تبليغات بخصوص تبليغاي

ايراني بشيد . من تقريبا از انواع روشهاي كاركرد اين فلزيابها مطلعم . شايد بتونم كمكت كنم . همين فلزيابي رو كه من ساختم

(پرژه اول) حدود دوازده سيزده تومن برام خرج برداشت ولي فلزيابهايي با همين كاركرد تو بازار چهارصد به بالا فروخته ميشه .

سي ميليون قيمت دستگاههاي حرفه اي مخصوص معدنيابي هست نه كارهاي اينجوري.

Vast_vision_office
2007-Oct-27, 08:15
در ضمن Vast_vision_office ميشه اسم اين طلاياب رو بگيد . در ضمن كلا بيخيال اين تبليغات بخصوص تبليغاي

ايراني بشيد . من تقريبا از انواع روشهاي كاركرد اين فلزيابها مطلعم . شايد بتونم كمكت كنم . همين فلزيابي رو كه من ساختم

(پرژه اول) حدود دوازده سيزده تومن برام خرج برداشت ولي فلزيابهايي با همين كاركرد تو بازار چهارصد به بالا فروخته ميشه .

سي ميليون قيمت دستگاههاي حرفه اي مخصوص معدنيابي هست نه كارهاي اينجوري.

سلام
پس که اینطور
اونا ماله معدن یابی هست:icon_twisted:
خب می گم مدار کامل و با تمام مشخصات فلزیاب قوی که نزدیک به طلایاب باشه رو بزارید تا اگر 12 تومن خرجشه بسازیم

با تشکر
بای

sisco
2007-Oct-27, 17:56
سلام
پس که اینطور
اونا ماله معدن یابی هست:icon_twisted:
خب می گم مدار کامل و با تمام مشخصات فلزیاب قوی که نزدیک به طلایاب باشه رو بزارید تا اگر 12 تومن خرجشه بسازیم

با تشکر
بای

خب ما هم مدار كاملو گذاشتيم (يه نگاه به صفحه قبل بنداز):60::60:

پروژه اول رو خيلي راحت و اسون ميشه ساخت

سكه 25 تومني رو از فاصله حدود 20-25 سانتي با كويل كوچيك و ورق فلزي نيم متر در نيم متر رو از فاصله حدود

1.5 متري با كويل بزرگ نشون ميده

پروژه دوم يه كم مشكله چون از دو تا باطري استفاده شده از نظر وزني خيلي سنگين در مياد

سكه 25 تومني رو از فاصله حدود 30 سانتي مشخص ميكنه (با كويل كوچك)

ورق فلزي نيم متر در نيم متر رو از فاصله حدود 2 متري مشخص ميكنه (با كويل بزرگ)

اين حدود بستگي به كيفيت قطعات مورد استفاده + نوع باطري مورد استفاده + نحوه ساختن كويل + نوع خاك +....

داره . اين مسافتايي كه اينجا نوشتم ازمايش شده تو هواست نه زير زمين .

sisco
2007-Oct-27, 18:19
در ضمن اينو يادم رفت بگم Vast_vision_office اين اسم طلا ياب بدجوري تو ذوق ميزنه خواهشا ديگه از اين اسم

استفاده نكنيد تا اونجايي كه من ميدونم و از دوستاي ديگه شنيدم تنها چيزي كه به اسم طلاياب وجود داره چند مدل

از دستگاههاي شركت MINEORO هست كه اونم با قيمت حدود 8 ميليون تا ده ميليون خريد و فروش ميشه و به

سري GOLD DETECTOR مشهوره و تو تبليغاتش اومده از فاصله يك كيلومتري ميتونه طلا رو رديابي كنه .تو

سايتهايي كه من عضويت دارم (قبلا لينك يكي از اونا رو گذاشتم) نديدم حتي يك نفر از اين دستگاهها تعريف كنه

تنها يكي از دوستان كه ساكن قسمتهاي شمالي اروپا هست نوشته بود دستگاهش فقط در فصل پاييز اونم در

روزهاي بخصوصي يه كارايي ميكنه (يه توضيح كوچولو براي دوستاني كه يه كم تازه كارن : اين نوع دستگاهها بر

اساس اشكارسازي يون فلزات كار ميكنن و مطمئننا خطوط مغناطيسي زمين و زاويه زمين و خورشيد و خيلي

چيزهايي ديگه رو كاركردشون موثره منتهي خيلي از دوستان اينو نميدونن و فقط ميدونن كه مثلا موقع حركت

سر دستگاه فقط بايد به طرف جنوب باشه و زاويه اون نسبت به سطح زمين فلان باشه)

پس نتيجه ميگيريم شما ده ميليون قمار كردي يا مثل يكي از دوستان 500 كيلو طلا پيدا ميكني(اونم فقط بعد از يك

ماه جستجو) يا ده ميليون بر باد ميره . حالا ديگه خود داني .

vahidjanat
2007-Nov-07, 01:39
سلام برای برنامه نویسی باهام تماس بگیر حتما اگه از دستم بیاد كمكت میكنم نیازهات رو برام بگو (كامل).
vahidjanat@yahoo.com

sisco
2007-Nov-07, 20:21
سلام آقا وحيد

در مورد برنامه بايد بگم چون اين يك كار تجاري محسوب ميشه هيچ جا در مورد روش تفكيك فلزات توضيحي داده

نشده و بايد با امتحان راههاي مختلف روش كار رو بدست آورد بنابراين من احتياج به برنامه اي دارم كه دقيقا از طرز

كار اون سر در بيارم (يعني عمليات هر خط از اون برنامه رو دقيقا بفهمم) تا بتونم با تغيرات جزيي و پله پله به بهترين

عملكرد نزديك بشم (يه نگاه به اين عكس بنداز تا متوجه منظورم بشي .اين يكي از چهار پنج صفحه از تنظيمات

minipuls3 هست كه من براي بدست آوردن بهترين حساسيت نسبت به طلا مجبور بودم در هر آزمايش مقدار هفت

متغيير رو عوض كنم كه اين يه كار زمان بر و خيلي اعصاب خردكنه چون براي هر تغيير و آزمايش حدود نيم ساعت زمان لازمه

http://i20.tinypic.com/qrbvwz.jpg

)
بنابراين من احتياج به برنامه اي به زبان BASCOM دارم (فقط باسكام چون واقعا از كدويژن سر در نميارم) كه به

راحتي بشه متغيرهاشو عوض كرد .

در ضمن نزديك يك ماه ميشه كه كارم رو عوض كردم و تو يه كارخونه از ساعت هفت صبح تا پنج بعدالظهر

(گاهي هم هفت بعدالظهر) مشغولم و به خاطر خستگي فعلا مدتيه تحقيق رو كنار گذاشتم . حالا اگه واقعا

پايه اي دوباره شروع كنم .

mmlove
2007-Dec-09, 10:05
سلام خدمت آقاي سيسكو آقاي سيسكو من نقشه سيم كشي كوئل و مدار رو لازم دارم مي شه بفرستي تو سايت

elfayou
2007-Dec-14, 16:28
سلام به دوستان .اونقدرام که میگین نیست .اون دستگاهی که طلا رو تفکیک کنه از 1400000 تا 95000000 وجود داره گرت ها یا دیپ مکس ها با قیمت حدودا 2500000تا 4500000 تو بازار موجودن اما پلم هستن به درده کسی نمیخوره کنترل میشن

sisco
2008-Jan-18, 21:00
سلام به همه دوستان

به خاطر گرفتاري دو سه ماهي فرصت نكردم سري به اينجا بزنم و اما جوابها :

mmlove : ميشه منظورتون رو از سيم كشي دقيقتر بگين . اگه مننظور اندازه كويل هست كه تو اون سايت

اينگليسي كامل درباره اش توضيح دادم (از نظر قطر و مقاومت سيم پيچ ) در ضمن minidiver يا minipulse

در مورد تعداد دور معمولا دور و ور 25 الي 30 دور هست . البته همونطور كه گفتم توجه من بيشتر به مقاومت سيم

پيچ بود تا تعداد دورش . كه اين مقاومت معمولا بين 1.8 اهم الي 2.8 اهم متغيير بود .(با اهمتر دو سر سيم پيچ رو

اندازه بگيريد) . يه كم كار كنيد و سيمپيچهايي با اندازه هاي مختلف و با شكلهاي مختلف رو تست كنيد تا بهترين

نتيجه رو بگيريد . براي اشياي كوچيك سيم پيچ كوچيكتر(قطر 15 تا 20 سانت) با دور بيشتر (حدود30 تا 35 دور) و

براي اشياي بزرگ سيم پيچ بزرگتر(قطر 30 تا 50 سانت) با دور كمتر (20 تا 25 دور) رو تست كنيد . حتي ميتونيد

كويلهاي مربعي 1 متر در 1 متر رو هم امتحان كنيد .

تو اين مدار دستتون براي تست كويلهاي مختلف تا حدي بازه (به خاطر فركانس استفاده شده)

و اما elfayou : تو كنترل شدن اونا شكي نيست . اينو از يكي از دوستان حرفه اي شنيدم . حالا چه جوري كنترل

ميشن از طريق GPS يا چيز ديگه نميدونم :-? . متاسفانه مشكل اصلي هم همينجاس .

mmb_arash
2008-Jan-24, 15:13
sisco جان میشه در باره سیم پیچی لوپ یه توضیح خفن بدی و من یه فلزیاب ساخنتم ولی به زمین که نزدیک که میکنم تعقیر صدا میده حتی با راه رفتن به هیچ وج نمیشه تشخیص داد مگه این که تو هوا وثابت حتی نسبت به ارتفاع واکنش نشون میده میخواستم بدونم مال تو هم همین جوریه درضمن یه نقشه خفن فلزیاب دارم اگه پایی با هم درست کنیم ومشکلاتش را باهم در میان بزاریم حتی شده تلفتی در ضمن یه دوست دارم که ای وی آر را از زبان مادریش بهتر بلده ما را کمک میکنه این نقشه هم احساس میکنم قوی باشه اگه بخوای آپش میکنم برات جدید هم هست تقریبا 2005 نقشه های زیادی دارم که فکر کنم از همه بهتر همین باشه منتطر جوابتم دوست دارم بای راستی اسمم آرش هست رشتم الكترونیك دیپلم

sisco
2008-Jan-24, 22:43
سلام آقا آرش

در مورد تغيير صداي فلزياب موقع نزديك شدن به زمين , تا اونجايي كه من امتحان كردم اين مشكل اكثرا براي

فلزيابهاي VLF پيش مياد . در مورد فلزيابهاي PI در صورتيكه فركانس استفاده شده بالا باشه ممكنه اين مشكل

پيش بياد كه معمولا با استفاده از شيلد فارادي قابل حله . در مورد فلزيابهايي كه من ساختم چون فركانس استفاده

شده خيلي پايينه اين مشكل خيلي كم پيش مياد كه اونم با كمي تغيير در حساسيت دستگاه (تغير GAIN) قابل

حله . (يه علت ديگش هم ممكنه ضريب تقويت خيلي بالا باشه اگه ميتوني ضريب تقويت رو برام بنويس)

در باره نقشه , بله پايه ام . آپش كن احتمالا بتونم بگم ارزش امتحان كردن داره يا نه .

در مورد AVR , فرصت كردم توضيحات كامل رو در باره روش كار فلزياب مينويسم و ميزارم تو سايت .

در ضمن قدرت و خوبي فلزياب اصلا ربطي به پيچيده بودن مدار نداره . يه ريزه كاريهايي هست كه ممكنه يه فلزياب

به ظاهر ساده داشته باشه و از يه فلزياب ديجيتال پيچيده پر قدرت تر باشه . اگه ميتوني همه نقشه ها رو آپ كن

ممكنه بتونم از هر نقشه بهترين بخش رو جدا كنم و ازش يه فلزياب درست و حسابي در بيارم .

اگه نقشه فلزياب minidiver من رو ديده باشي مخلوطي از چند بخشه : يه قسمت از minipuls يه قسمت از

hammerhead و يه قسمت از minediver در ضمن قسمت تغذيه اش رو هم خودم سر هم بندي كردم با اين حال

يه صفحه فلزي نيم متر در نيم متر رو تو هوا از فاصله حدود 2 متري نشون داد.(فقط مشكل اساسيش اينه كه به بعضي

از انواع خاكها حساسيت داره . يه بار كه داشتم اونو امتحان ميكردم ديدم به يه نو خاك سرخ حساسيت نشون ميداد.

واسه همين احتياج به يه برنامه توپ هست تا اطلاعات رو در كل طول پالس نمونه برداري كنه و با پردازش اون جنس هدف

رو مشخص كنه چون اين فلزيابهايي كه من و شما ميسازيم فقط و فقط يه محدوده خيلي كوچيك رو در طول كل پالس چك ميكنه)

در ضمن قابل توجه همه دوستان : هر كس نقشه اي داره هر چند خيلي ساده و ابتدايي باشه بذاره تو سايت

تا با كمك هم يه فلزياب اساسي درست كنيم . يه چيزو مطمئن باشيد , تنهايي اصلا موفق نميشيد ( اينو

تجربه چند ساله من ميگه )

در ضمن آقا آرش من خودم هم ديپلم الكترونيكم اونم از نوع قديميش . آخرين سال نظام قديم .

تا يادم نرفته بگم دوستت بايد در مورد اي سي هاي انالوگ به ديجيتال و اتصال اونا به ميكرو هم اطلاعاتي داشته باشه

چون تا جايي كه من ميدونم سرعت تبديل تو ميكرو پايينه . در ضمن ميشه از دوستت بپرسي اگه از يه اي سي سريع

انالوگ به ديجيتال استفاده بشه , ميكرو حداكثر با چه سرعتي ميتونه اطلاعات اونو بخونه ؟

sk. shin
2008-Jan-24, 23:26
سلام آقا آرش

در مورد تغيير صداي فلزياب موقع نزديك شدن به زمين , تا اونجايي كه من امتحان كردم اين مشكل اكثرا براي

فلزيابهاي VLF پيش مياد . در مورد فلزيابهاي PI در صورتيكه فركانس استفاده شده بالا باشه ممكنه اين مشكل

پيش بياد كه معمولا با استفاده از شيلد فارادي قابل حله . در مورد فلزيابهايي كه من ساختم چون فركانس استفاده

شده خيلي پايينه اين مشكل خيلي كم پيش مياد كه اونم با كمي تغيير در حساسيت دستگاه (تغير GAIN) قابل

حله . (يه علت ديگش هم ممكنه ضريب تقويت خيلي بالا باشه اگه ميتوني ضريب تقويت رو برام بنويس)

در باره نقشه , بله پايه ام . آپش كن احتمالا بتونم بگم ارزش امتحان كردن داره يا نه .

در مورد AVR , فرصت كردم توضيحات كامل رو در باره روش كار فلزياب مينويسم و ميزارم تو سايت .

در ضمن قدرت و خوبي فلزياب اصلا ربطي به پيچيده بودن مدار نداره . يه ريزه كاريهايي هست كه ممكنه يه فلزياب

به ظاهر ساده داشته باشه و از يه فلزياب ديجيتال پيچيده پر قدرت تر باشه . اگه ميتوني همه نقشه ها رو آپ كن

ممكنه بتونم از هر نقشه بهترين بخش رو جدا كنم و ازش يه فلزياب درست و حسابي در بيارم .

اگه نقشه فلزياب minidiver من رو ديده باشي مخلوطي از چند بخشه : يه قسمت از minipuls يه قسمت از

hammerhead و يه قسمت از minediver در ضمن قسمت تغذيه اش رو هم خودم سر هم بندي كردم با اين حال

يه صفحه فلزي نيم متر در نيم متر رو تو هوا از فاصله حدود 2 متري نشون داد.(فقط مشكل اساسيش اينه كه به بعضي

از انواع خاكها حساسيت داره . يه بار كه داشتم اونو امتحان ميكردم ديدم به يه نو خاك سرخ حساسيت نشون ميداد.

واسه همين احتياج به يه برنامه توپ هست تا اطلاعات رو در كل طول پالس نمونه برداري كنه و با پردازش اون جنس هدف

رو مشخص كنه چون اين فلزيابهايي كه من و شما ميسازيم فقط و فقط يه محدوده خيلي كوچيك رو در طول كل پالس چك ميكنه)

در ضمن قابل توجه همه دوستان : هر كس نقشه اي داره هر چند خيلي ساده و ابتدايي باشه بذاره تو سايت

تا با كمك هم يه فلزياب اساسي درست كنيم . يه چيزو مطمئن باشيد , تنهايي اصلا موفق نميشيد ( اينو

تجربه چند ساله من ميگه )

در ضمن آقا آرش من خودم هم ديپلم الكترونيكم اونم از نوع قديميش . آخرين سال نظام قديم .

تا يادم نرفته بگم دوستت بايد در مورد اي سي هاي انالوگ به ديجيتال و اتصال اونا به ميكرو هم اطلاعاتي داشته باشه

چون تا جايي كه من ميدونم سرعت تبديل تو ميكرو پايينه . در ضمن ميشه از دوستت بپرسي اگه از يه اي سي سريع

انالوگ به ديجيتال استفاده بشه , ميكرو حداكثر با چه سرعتي ميتونه اطلاعات اونو بخونه ؟

ضمن تشکر .. توضیحات بسیار ارزنده ای بود .. چند نکته بسیار جالب گفتین که حاصل کار عملیه
لطفا نقشه ها و مطالب رو همینجا دنبال کنید کمکی باشه دوستان حتمان شرکت میکنند ..
ممنون

sisco
2008-Jan-24, 23:56
ممكنه بعضي از دوستان منظور منو از پردازش اطلاعات متوجه نشن :

http://i25.tinypic.com/33f6d0z.jpg

همونطور كه ميبينيد فلزيابهايي كه ما ميسازيم تو يه محدوده خاص كه تو اون بيشتر فلزات آشكار ميشن تنظيم ميشه

ولي تو دومي با نمونه برداري پياپي ميشه جنس فلز مورد نظر رو هم با دقت بالايي مشخص كرد . چون هر فلز

همونطور كه محدوده مشترك با فلزات ديگه داره در يه محدوده خاص بيشتر نمودار ميشه . بهترين كار نشون دادن

اطلاعات به صورت يه نمودار رو يه LCD گرافيكي هست (مثل يه نوار قلب از زير زمين) . و چون مطمئننا هر فلز

يه نمودار خاصي داره ديگه ميتوني تشخيص بدي چيزي كه پيدا كردي از چه جنسيه . نظر شما چيه ؟

mmb_arash
2008-Jan-25, 01:38
سلام sisco جان با این حرف آخرت که گفتی باهم کمک کنیم و یه فلز یاب توپ سر هم کنیم خیلی حال کردم دم هرچی بچه هنرستانیه گرم خوشم اومد که پایه ایی من تقریبا 30 مگ نقشه دارم تو چند روز آینده آپش میکنم شایدم فردا . قر قاتی هست اما ببخشیبد در ضمن فکر نمی کنی فلزیاب Hammerhead نمونه خوبی باشه من این نمونه را میخواستم بسازم که فعلا منصرف شدم تا با کمک هم یه نقشه توپ سرپا کنیم در مورد سوالت جواب می گیرم برات میزارم خیلی باهالی چاکرشما ARASH:-?=D>

mmb_arash
2008-Jan-26, 15:12
Sisco جان نقشه ها را تا چند روز دیگه آپلود میکنم فقط چند سوال مهم دارم فلزیابی که من ساختم با فرکانس IB کار میکنه (IB METAL DETECTOR ) دوسیم پیچ هم داشت و دوسیم پیچ قطرشان 15 سانث و دور حدودا 35 – 40 و سکه 25 تومانی را توی 30 مشخص کرد البته به جای دیمر از اهم متر دیجیتالی استفاده کردم می خواستم بدونم اگه قطر سیم پیچ را به 30 _35 برسونم ودورش را هم 17 – 18 دور یا بیشترکنم آیا سکه را تو عمق بیشتری میزنه یا سیم پیچ بزرگ فقط اشیا بزرگ را میزنه واشیا کوچک را مشخص نمی کنه در ضمن فلزیاب تو تک سیم پیچ بود دیگه ؟ منتظرم جوابت هستم خدا نگهدار:-?:-?:-?

mmb_arash
2008-Jan-26, 15:14
Sisco جان نقشه ها را تا چند روز دیگه آپلود میکنم فقط چند سوال مهم دارم فلزیابی که من ساختم با فرکانس IB کار میکنه (IB METAL DETECTOR ) دوسیم پیچ هم داشت و دوسیم پیچ قطرشان 15 سانث و دور حدودا 35 – 40 و سکه 25 تومانی را توی 30 مشخص کرد البته به جای دیمر از اهم متر دیجیتالی استفاده کردم می خواستم بدونم اگه قطر سیم پیچ را به 30 _35 برسونم ودورش را هم 17 – 18 دور یا بیشترکنم آیا سکه را تو عمق بیشتری میزنه یا سیم پیچ بزرگ فقط اشیا بزرگ را میزنه واشیا کوچک را مشخص نمی کنه در ضمن فلزیاب تو تک سیم پیچ بود دیگه ؟ منتظرم جوابت هستم خدا نگهدار

sisco
2008-Jan-27, 22:43
Sisco جان نقشه ها را تا چند روز دیگه آپلود میکنم فقط چند سوال مهم دارم فلزیابی که من ساختم با فرکانس IB کار میکنه (IB METAL DETECTOR ) دوسیم پیچ هم داشت و دوسیم پیچ قطرشان 15 سانث و دور حدودا 35 – 40 و سکه 25 تومانی را توی 30 مشخص کرد البته به جای دیمر از اهم متر دیجیتالی استفاده کردم می خواستم بدونم اگه قطر سیم پیچ را به 30 _35 برسونم ودورش را هم 17 – 18 دور یا بیشترکنم آیا سکه را تو عمق بیشتری میزنه یا سیم پیچ بزرگ فقط اشیا بزرگ را میزنه واشیا کوچک را مشخص نمی کنه در ضمن فلزیاب تو تک سیم پیچ بود دیگه ؟ منتظرم جوابت هستم خدا نگهدار

سلام آقا آرش , نقشه ها چي شد :icon_twisted:. و اما الجواب :

فلزيابهاي IB داراي دو نوسانساز هستند كه دقيقا رو يه فركانس خاص تنظيم شدن

اين دو سيم پيچ كه شما ميگي جزئ اصلي نوسانساز هستند كه توسط خازن متغيير يا پتانسيومتر رو يك فركانس

كاملا يكسان تنظيم شدن و خروجي اين دو نوسانساز يا به مدار PLL (حلقه فاز قفل شده) يا يه مدار مشابه ميره

كه اختلاف فاز رو اندازه گرفته و خروجي PLL به يه بخش صوتي ميره . حالا اگه شما سيم پيچ رو به يه جسم هادي

نزديك كني فركانس يكي يا هر دوتا سيم پيچ به هم ميخوره و اختلاف فاز به وجود مياد كه اين اختلاف فاز توسط مدار

PLL اشكار شده و بعد از تقويت شدن يه مدار صوتي (بوق) رو راه ميندازه .

بهت برنخورهها ولي استفاده عملي از اين نوع فلزيابها از نظر من غير ممكنه . يعني فقط بايد فلزياب رو يه جا ثابت

كني بعد اونو تنظيم كني بعد شئي رو بهش نزديك كني . چون كوچكترين جابجايي كه فركنس اوسيلاتور رو به هم بزنه

صداي بوق رو در مياره. (از درصد نمك زمين گرفته تا درصد رطوبت زمين تا جنس خاك تا نوع موبايل همراهت تا جنس بند شلوارت تا

هر چيزي كه فكرش رو بكني . كوچكترين چيز صداي بوق لعنتي رو در مياره اينو ميگم چون خودم قبلا تجربه كردم )

معمولا اين نوع فلزيابها طرحههاي خيلي قديمي محسوب ميشن.

بنابراين با كوچيك يا بزرگ كردن سيم پيچ فقط فركانس اوسيلاتور عوض ميشه البته ممكنه كمي به برد اون اضافه

بشه (كه من فكر نكنم) ولي مطمئننا اعصاب خردكنيش بيشتر ميشه[angry].

فلزياب من از نوع PI هست . روش اشكار سازيش كاملا با IB تفاوت داره . من از يه سيمپيچ استفاده ميكنم

ولي ميشه از دو تا سيم پيچ هم استفاده كرد .

sisco
2008-Jan-27, 23:08
يه توضيح كوچولو :

Ib : فلزيابهاي بالانس شده .

اشكار سازي از طريق اختلاف فاز بين دو سيم پيچ

Vlf : فلزيابهاي فركانس پايين.

اشكارسازي از طريق فرستادن سيگنال و دريافت برگشتي سيگنال از جسم هادي (هدف) .

Pi : تزريق پالس

ايجاد پالس خيلي قوي و اشكار سازي جريانهاي گردابي خيلي كوچك بر روي جسم هادي (هدف)

mmb_arash
2008-Jan-28, 01:46
سلام Sisco دمت گرم بابات توضیحاتت انصافا که توهیچ سایتی نمی شه حرفات را پیدا کرد اقا اصلا بهم بر نخورد دیگه دیوونم کرد و اوراقش کردم هیچ جوری نمیشد باهاش کنار اومد به هرهال جهنم 70 تومن ضرر آقا Sisco چند سوال داشتم ودرخواست . آقا من تمام اون سایت انگلیسی 7 صفحه ایی را قروقاتی معنی کردم ولی انصافا 60 %ش را نفهمیدم میشه جواب سوالاتم را بدی لطفا : 1 - آیا مشکلی که طلا را پیدا نمیکرد حل شد 2 Pcb نهایی کدوم بود چون فیبر را که عوض کردی 3- اون قطعات اضافی تو فیبر نصب کردی و تو Pcb نبود جاشون تو Pcb دوم هست 4 – آیا قابلیت تفکیکش راه افتاد 5 – بلاخره از اون چهار نوع سیم پیچ کدوم انتخاب شد 6 - قابلبت تفکیک را Lcd نشون میده یا فقط با بوق 7 – آخرین عمقی که با قابلیت تفکیک و بدون اون زد چقدر بود 8 – آیا کار فلزیابت کاملا تموم شده یا باز داری روش کار می کنی
حالا درخواست : میشه اگه زحمتی نیست آخرین PCB و فایل های هگز یا نوع سیم پیچ و مدار تفکیک و یا هر چیز که نیاز هست تا آخرین فلزیاب تو را آماده کنم با عکس و کمی توضیح فارسی تو یه فایل زیپ برام آپلود کنی . چون می خوام آزمایشش کنم حتما

در ضمن این لینک دانلود نقشه ها با حجم 23 مگا بایت هرچی داشتم کمپرس کردم میدونم که همشون را داری ولی اشکال نداره باید یه فلزیاب جدید و خیلی قوی ساخت من هر روز یه سر به اینجا میزنم قربانت خدا نگهدار

http://www.4shared.com/file/36097112/dab5d03e/flezyab.html

PASWORD : 6600205

mmb_arash
2008-Jan-28, 14:19
آقا در جواب سوالت به من گفت اگه از یه میکرو با کریستال اکسترنال 12 MHZ یه چیزی دورور 2000 تا 3000 میلی ثانیه میتونه بشناسه که اگر برنامه نویسیت قوی باشه بیشترم میره در ضمن اگه از یه میکرو 128 استفاده بکنیم که خیلی زیاد میشه من که ببندم فلزیابت را از 128 استفاده میکنم قیمتش هم 7000 تومان بیشتر نیست آقا اگه سوال داری بکن من هر روز جواب را می گیرم میزارم اینجا قربانت arashsoft

sisco
2008-Jan-28, 21:21
آقا آرش , بدي كار اينجاست كه خودمم دقيقا نميدونم چجوري بايد اطلاعات رو پردازش كرد.

اگه به اون فروم انگليسي سر زده باشي , ميبيني آخرين پست من مال پنج شش ماه پيشه .

من كار رو تقريبا از يكسال پيش شروع كردم و اونو تا تونجا رسوندم ولي به خاطر تغيير شغل حدود چهار پنج ماه

ميشه كه كار رو كامل تعطيل كردم (هفت صبح تا هفت شب پاي دستگاه) .

به همين دليل به خاطر آوردن كاراي گذشته يه كم وقت ميبره. اول فرصت بده نقشه هات رو دانلود كنم .

در مورد pcb : كدوم يكي , مال minipulse يا minidiver ??

اگه منظورت طرح اخري هست , كه بايد بگم اونو نيمه كاره همون چهار پنج ماه پيش كنار گذاشتم (چون واقعا نه

فرصتشو داشتم نه حوصلشو ) البته تا چند روز ديگه دوباره تصميم دارم شروع كنم , شايد با كمك شما و ديگر

دوستان به يه جايي رسيد .

sisco
2008-Jan-28, 21:35
در ضمن يه چيز ديگه , اول بگو ميخواي طرز كار فلزياب pi رو پله پله ياد بگيري تا اونجايي كه نرم افزارش رو هم

خودت بتوني بنويسي يا اينكه نه فقط طبق نقشه اونو بسازي .

اكه ميخواي طبق نقشه بسازي بهتره مستقيما minidiver رو شروع كني ولي اگه ميخواي پله پله ياد بگيري يه

كم صبر كن تا ساخت minipulse رو بخش بخش توضيح بدم .

اگه خواستي minidiver رو شروع كني اول ببين مبدل ولتاژ dc به dc كه تو نقشه اصلي هست گيرت مياد يا نه

چون من تو شهرستان گيرم نيومد . به همين خاطر طرح تغذيه مدار رو عوض كردم و از يه باطري ديگه استفاده كردم

كه وزن دستگاه رو حدود 1.5 كيلو اضافه كرد.حالا اگه اين مبدلو پيدا كردي هم مدارت جمع و جورتر ميشه هم وزن

دستگاهت خيلي كمتر ميشه.

اينم دو تا عكس از minidiver :( باطري اصلي به رنگ سياه در بالاي تصوير و باطري ديگه كه به جاي مبدل استفاده كردم به رنگ كرم در

سمت راست تصوير )

http://i27.tinypic.com/24b52js.jpg

http://i27.tinypic.com/2cmrtk5.jpg

اين فلزياب به ظاهر ساده رو كه ميبيني با تنظيم دقيق يه صفحه نيم متر در نيم متر رو از فاصله دو متري و يه سكه 25 تومني رو از

سي سانتي اشكار كرد فقط مشكلش اينه كه هيچ حساسيتي به طلا نداره .

mmb_arash
2008-Jan-29, 02:24
سلام sisco حالم حسابی گرفته شد وقتی دیدم به طلا حساسیت نشون نمیده مگه نگفتی که مشکلش هل شد این همونه که میخواستی مدار تفکیک براش ببندی ؟ به هر هال نقشه هاش را آپلود کن من و دوستم روش کار کنیم همه را تو یه زیپ
فقط هر کدوم قوی تر باشه اون را میبندم حوصله یاد گرفتن و پله پله رفتن ندارم یعنی وقت ندارم
درضمن من نقشه های اون فلزیابی که تو اون سایت دادی را هم با اطلاعات کاملش می خوام منطورم اونی که فیبرش خیلی بزرگ شده بود اسمش را نمیدونم ولی مشکلش چی بود که نیمه کاره ولش کردید ؟اگه راه می افتاد چه عمقی را میزد؟ میکرو را رو همین می خواستی ببندی ؟ در ضمن برام مهم نیست که فلزیابم تفکیک کنه فقط قدرت زیادی داشته باشه ! وزنش هم برام مهم نیست اصلا آقا خیلی گرفتارم میخوام هرچه زود تر روش کار کنم ببین هر کدوم که قوی تر باشه اون را میخوام ببندم
گور بابای قابلیت تفکیک و وزن در ضمن من یه فلزیابی می خوام که به طلا حساسیت زیادی داشنته باشه نمیخوام که زیر زمین دنبال آهن قرازه بگردم یه توضیح اگر برای هر چتد تا فلزیابت وکارکردشون میدادی عالی می شد منتطرم .
اگه زحمتی نیست نقشه فلزیاب اون سایت خارجی بااطلاعاتش و مشكلاتش تویه زیپ برام یفرست تا رو اون یه كار حسابی كنم همه را طبقه بندی شده بده تا گیج نشم دستت طلا اومیدم به توست قربانت خدا قوت arashsoft

sisco
2008-Jan-31, 19:03
اگه ميخواي فقط به طلا حساسيت داشته باشه برو سراغ minipulse اونو بساز و زمان بندي اونو تغيير بده تا

فقط به طلا حساسيت داشته باشه (نوشتن يه برنامه حداكثر 10 خطي كه يه نمونش تو همون فروم خارجي نوشتم)

فقط بايد با قدرت كمترش بسازي ولي اگه قدرت بالاتر ميخواي برو سراغ minidiver كه با اون بايد دور طلا رو خط

بكشي (نوشتن برنامه براش كار مشكليه چون بيشتر كارا رو نرم افزار انجام ميده بر عكس minipulse كه نرم افزار

فقط زمانبندي رو انجام ميده). تموم اطلاعات هم تو دوتا فايل زيپ همونجا هست كه مطمئنم دانلود كردي . اونو

بساز اگه جايي گير كردي يه اطلاع بده خودم كمكت ميكنم .

زيپ فايلا رو اينجا نميارم چون اشتراك ساليانه adsl من تموم شده و با dial-up دو سه روزي طول ميكشه تا دوباره

آپلود كنم.

در مورد اون فلزيابي كه فيبرش بزرگ بود , يه كار تحقيقي بود و مشكلش هم اين بود كه من وقت ندارم تمومش

كنم و به همون شكل همينجا كنارم رو ميز مونده.

sk. shin
2008-Feb-01, 22:26
سلام به دوستان

siscoجان ادامه بده گرچه تو این مقوله بطور خاص کار نکردم ولی تا جایی که بتونم کمک میکنم

mkhr2max
2008-Feb-26, 11:54
سلام به همه و خسته نباشید
حتما همتون فروم http://www.thunting.com/geotech/forum دیدیدكه خیلی جالبه.
قسمت جالبش اینه كه من یه 2 سالی هست اونجا عضو شدم با اكثر كسانی كه تو پستها آشنا شدم ایران بودن ( جالبه نه )
بگذریم
من مدار و برد دلتا ژالس رو دارم نمی دونم دیدید یا نه؟
ارزش داره روش ادم كار كنه
قیمت دستگاش كه 2400 دلار تو سایت www.kellycodetectors.com

reza1414
2008-Apr-07, 11:00
سلام دوست عزیر منم میخواستم مدارهای بالا را داشته باشم لطفا لینک جدید را برام بگذارید چون لینک بالا در دسترس نمیباشد
با تشکر رضا از تهران

mmb_arash
2008-Apr-10, 23:15
سلام به همگي تو اين مدتي که نبودم دوتا فلزياب پي آي ساختم يکيشون که مدارش کوچيک هم بود يه سکه را توي 20 سانت زد اما اون يکي که مدارش نصف يه مادربرد بود اصلا صداش هم در نيومد تا الان بيشتر از 7 فلزياب ساختم که هيچ کدوم نتيجه خوبي نداده ديگه دارم ديوانه ميشم تو اين دنيا به اين بزرگي يه نقشه نيست که قوي باشه از شما خواهش ميکنم اگر يه نقشه خوب وعملي داريد بزاريد روش کار کنيم :((:cry::icon_twisted::((:?

fanee
2008-Apr-13, 01:12
با سلام
خواهشا طرز ساخت مدار فلز یاب را برای من هم بفرستید

MEhdi_shamloo
2008-Apr-13, 02:04
سلام سیسكو جان,
باید اول بخاطر این همه تلاشی كه در زمینه ساخت این دو مدل فلزیاب كشیدی ازت تشكر كنم.
كارت عالیه.
ببین من در زمینه ریزپردازنده ها (جزو دروس دانشگاهی )و میكرو ها مطالعه داشتم.
بعد از مطالعه دستگاه مینی پالسی كه ساختی متوجه شدم پروژه بسیار خوبی برای كاركردنه.
اگر علاقه مندی من تصمیم گرفتم كه قسمت نرم افزاری (برنامه نویسی میكرو) اونو به عنوان پروژه اصلی دانشگاه ارائه بدم. بشینیم به طور حرفه ای و پایه روش كار كنیم تا یه چیز حسابی ازش در بیاریم. در این رابطه هم استاد راهنمای من مدرك دكتراش رو در هم زمینه داره و اصلاَ مشكلی نخواهیم داشت. طرف خدای میكروست.
فقط تو یه كاری كن. سیستم كار دستگاه و كلیه قطعاتشو به طور كامل و از پایه (بخش به بخش )واسم توضیح بده (هرچی بیشتر باشه بهتره) تا من اینا رو به استادم ارائه بدم واسه قبول پروژه. یه كم گیره طرف ببینه رو پروژه از همین اول تسلط نداری و دنبالش نیستی اصلاَ قبول نمیكنه....
اگه پایه ای فقط خواهشاَ اینو سریع واسم بنویس كه من چند روز بیشتر واسه انتخاب پروژه ام فرصت ندارم
منتظرم
فدای تو

mr_havaee
2008-Apr-15, 02:55
سلام سیسكو جان ...
خیلی ممنون از زحمات جنابعالی .
من یك مدار Miner دارم اگه خواستی به من اطلاع بده .
mr_havaee@yahoo.com

mmb_arash
2008-Apr-15, 15:42
سلام به همگی من که پایه ساختن یه فلزیاب توپ هستم ولی نقشه خوبی ندارم اگر هم داشته باشم نمیدونم قوی هست یا نه تا نبستم

sisco
2008-Apr-20, 20:45
سلام به همگی

اینم یه کمک کوچولو به دوستان خصوصا آقا mehdi_shamloo

بااستفاده از یه Atmega32 و یه ال سی دی گرافیکی و یه برنامه خوب احتمالا (چون خودم تست نکردم) بشه تا حدود

خیلی بالایی نوع هدف رو مشخص کرد (به نظر من این بهترین ایده برای تفکیک فلزات است.)

در ضمن هر کدوم از دوستان تونست برنامه رو بنویسه اونو تو سایت بذاره تا دیگر دوستان هم استفاده کنند .

چون حال تایپ نداشتم اونو نوشتم و براتون فرستادم.ببینم چکار میکنید امیدوارم عمل کنه و یه انگیزه بده تا برم دنبال

ساخت یه فلزیاب راستی راستی حرفه ای

موفق باشید.

mmb_arash
2008-May-16, 17:50
سلام به همگي تصميم دارم بعد از اين کنکور يعني 2 ماه بعد يه فلزياب ديگه درست کنم البته قبلا اون را ساخته بودم ولي اين بار ميخوام براش يه برنامه درست و حسابي ويه ال سيدي هم بهش اضافه کنم در واقع ميخوام از طريق ميکرو يه مولد پالس براش بسازم و جاي کريستال 40 کيلو بزارم طوري که از طريق يه کيپد بشه فرکانس را زياد يا کم کرد البته تعقيرات ديگه ايي هم ميخواد که اونا را هم حل ميکنم اين فلزياب يه قطعه فيبر مدار چاپي 4*4 سانتي متر را توي 80 سانت زده که اگه از قطعات مشابه استفاده نشه 20% هم به بردش اضافه ميشه اين فلزياب اون جوري که ميگن طلا را بهتر ار بقيه فلزات ميزنه و نويز پزيري بسيار کمي داره البته از بعضي ها شنيدم که بردش را تا 4 برابر هم تونستن افزايش بدن من که ساختمش يه فيبر 5*5 سانت را توي 35 سانت زد و سکه 25 تومني را در 18 سانت ( البته بگم کريستالم 30 کيلو بود و بقيه قطعاتش هم همه مشابه استفاده کردم چون نتونستم توي اين رشت خراب شده پيدا کنم ) ازمايش که کردم نويز پزيري هم نداشت خلاصه مدار ايده الي از نظر من هست راستي نقشه اين مدار توي نقشه هايي که براي دانلود گذاشنم هست پوشه سلکت 3 پوشه شماره 13 براي همگيتون آرزوي موفقيت ميکنم =d>:-?:!:;-)

mehdi1m2m
2008-May-19, 09:05
با سلام فراوان
یک سوالی داشتم
من یک فلزیاب bfo از نوع ای تی آی رو ساختم که جواب داد ولی کفته بودند که حداقل 3 متر رو می زنه ولی مال من یک متر رو هم نمی زنه و در مورد تغییر صداش هم وقتی به زمین نزدیکش می کنم صداش مثل فلز یاب دوست عزیزمان عوض می شود در ضمن من از شیلد هم برای سیم پیچ استفاده کرده ام.ممنون میشم اگه کمکم کنید.
با تشکر

mmb_arash
2008-May-23, 15:49
آقا منم یه BFO رو ساختم همون مشکل مال شما را داشت این فلزیاب های BFO هم بردشون کمه و همچنین به مواد داخل خاک حساسیت نشون میدن ونمیشه با هاشون دنبال چیزی تو خاک گشت لعنتی را تو هوا هم بالا میبریم باز وزوزش در میاد ولی مزیتشون اینه که قایلیت تفکیک دارن مال من کامل طلا وفلزات غیر مغناطیس شونده را از فلزات مغناطیس شونده مثل آهن با LED نشون میداد از نظر من فقط به درد گیت ورودی توی فرودگاهای هواپیمایی کار برد داره هیچی PI نمیشه :cry::((:?

ermya
2008-Jun-11, 02:49
سلام سیسکو جان سلام آرش جان و بقیه دوستان ! من اسمم امیا هست و کار اصلیم امنیت شبکه هست البته رشته ی تخصصی دانشگاهیم برق هست گرایش قدرت ولی با الکترونیک هم خیلی آشنایی دارم ( مدار زیاد طراحی کردم البته در زمینه ی رباتیک ) با میکرو های avr زیاد کار کردم و php asp delphi C و اسمبلی و بیسیک هم واردم بیسکام رو هم کار کردم هم با اسمبلی میتونم بنویسم هم با بیسیک ! خیلی طلبه شدم فلزیاب بسازم البته من قبلا" خودم گنج یاب داشتم از نوع تصویری البته یه چیزی تو مایه های فیوچر هست ولی پیشرفته تر ! متاسفانه دستگاه رو به یکی از دوستانم قرض دادم که خرابش کرد بعد دادتش تعمیر که گندش در نیاد بعد هم طرف نتونست درستش کنه و زمانی که این دوست ما لب تاپ رو برام آورد خراب بود بعد متوجه شدم شارژر و سیستم تغذیه اش نیست و خلاصه رفتیم سراغ یارو طرف هم بلند شده و رفته از اون مغازه ! خلاصه هیچ آدرسی ازش نداریم ! کلی هم پول دشتگاه دادم خیلی خفن کار میکرد ولی آلان ماجرا اینه ! سیستم تغذیه نداره ( باطریش نیست ) نمیدونم با چند ولت ولتاژ کار میکنه ! هیچ جوری هم نتونستم بفهمم , لب تاپ قدیمیه و مارک hitachi هست خلاصه تقریبا" بیخیالش شدم کفگیر هم به ته دیگ خورده ! البته کسی باشه کمک کنه راش بندازم میتونم تا چند میلیون هزینه کنم ولی فعلا که فکر نمیکنم کسی پیدا بشه این بود که اومدم دنبال ساختش ! فقط یه نقطه زن برام کفایت میکنه ! حالا اگه چیزی هست من هم میتونم بهتون کمک کنم البته اگه ما رو هم میون خودتون راه بدید ( بلکه کار هممون راه بیفته )

علی آرین
2008-Jun-11, 10:22
سلام دوست عزیز ( جناب سیسکو) یک سوالی از خدمتتون داشتم ! میشه لطف کنید و بفرمائید تئوری کار مدار فلزیابتون چیه؟ من میخوام توی مسابقات مین یاب دانشجویی شرکت کنم و خیلی دوست دارم بدونم این مدار شما چه جوری کار میکنه ، اینکه مدار و قطعات مورد نیاز رو قرار دادید خیلی کار خوب و ارزشمندیه اما اگر درباره اینکه چه جوری کار میکنه هم توضیح بدید خیلی ممنون میشم.

یک سوال دیگه هم داشتم ، اینکه شما شماره سیمی که قرار دادید رو ما نمیدونیم ، یعنی شما شماره استاندارد امریکایی سیم رو قرار دادید اما در بازار تهران شماره سیم ها بر اساس قطر اونها تعیین شده که اگر ممکنه بفرمائید چه جوری میشه از شماره سیم بر اساس استاندارد Awg قطر سیم رو و شماره سیم رو فهمید ؟!

mmb_arash
2008-Jun-11, 18:53
سلام ermya جان ( ما رو هم میون خودتون راه بدید ) یعنی چی اینجا همه عشق فلزیابیم ما خوشحال میشیم شما کمکمون کنید به هر حال به جمع ما خوش اومدی عزیرم

mmb_arash
2008-Jun-11, 18:56
آقایون سازنده فلزیاب اون مداری که گفتم روش کار کنم این مدار تقویت کننده شه : اطلاعات و عکس

این مدارش http://geotech.thunting.com/pages/metdet/projects/stuart1/stuart1_150.pdf

این عکس http://i25.tinypic.com/347y4hw.jpg

برای افزایش برد مدار فلزیاب بایستی کارهای زیر را انجام داد :

1-اگراین مداررابین قسمت vco وآی سی555 قراردهیم،میتواندولتاژی را که ازسیم پیچ دریافت میکند برای ما تا حد بیشتری حس کندوبردآنراافزایش دهد.ورودی مدار تقویت برد،به کلکتورترانزیستورTR5 وخروجی آن به پایه 7 آی سی 555 وصل میشود

این مدارش :

http://i3.tinypic.com/6uieypd.jpg

البته این مدار ممکن است باعث گلایه دوستان شودوبگویند چطورمداربه این سادگی میتواند برداین مدار را زیاد کند.درست است که مدار ساده است ولی در اصل یک تقویت کننده صوتی DC است که عملا این کاررا انجام میدهد.وشما میتوانید باافزودن یک ترانزیستور BC308 ومقاومت 1K ودیود 1N4148 دیگربه خروجی این تقویت کننده،برد را باز هم افزایش دهید.ولی بایستی از یک پتانسیومتر 10K در ورودی استفاده کنید.
2-
کاردیگری که بایدانجام داده شود نیز این است که سیم پیچ مدارراتغییردهیم.بایستی مانند سیم پیچ قبلی بپیچیم با این تفاوت که تعداد دور _ دهانه و قطر سیم فرق دارد و عبارتست از18 دورسیم لاکی 1mm دور استوانه ایی به قطر داخلی 45 سانتی متر

mmb_arash
2008-Jun-11, 19:04
عزیزان همون طور که میدونید این نقشه در کتاب جلد 4 محمود بخت آور اومده و به گفنه ایشان یه قطعه فیبر 4*4 سانت را توی 80 سانت زده
نمیدونم این مدار را روش ببندیم قدرتش چه جوری میشه بعد کنکور حتما آزمایش میکنم و یه چیزی در باره سیم پبچ حتما سیم پیچ را تخت flat)) بپیچید من خودم تازه فهمیدم که محمود بخت آور اون را به صورت تخت پیچیده بود و من گول عکس را خوردم وساده پیچیدم بود ونتایجی که تو پست قبلی گفتم به دست اومد این فلزیاب با این که قدیمیه ولی خیلی قوی هست گول ظاهرش را نخورید مهم قطعاتشه که باید دقیق باشه

:-?=D>:((

یه نظر بدید

sisco
2008-Jun-20, 22:40
تبديل واحد آمريكايي به ميليمتر براي آقا آرين

http://i32.tinypic.com/2d8rmkm.jpg

آقا ermya ميشه لطف كنينين اسم دستگاه و مدل اونو بفرماييد ؟

aghil7879
2008-Jun-23, 20:33
سلام آقایون
از بروبچه های این گروه خواهش میکنم یک مدار فلزیاب حرفه ای واسم اینجا بزارن ویا میل بزنند .لطفااااااااااااااااااااا .

mkhr2max
2008-Jul-01, 19:28
دوستان همگی خسته نباشید
من یک فلزیاب PI قوی دارم
از دوستان می خواستم ببینم میشه ولوم های دستی اون رو دیجیتالی کرد .
یعنی پتانسیومترهای DISCRI و SENSI و فرکانس و بالانس رو
کلا میشه صفحه شو عوض کرد
mkhr2max@yahoo.com

mmb_arash
2008-Jul-02, 15:46
آقا mkhr2max سلام اسم فلزیابت را بگو واگه میشه مدارش را بزار یه نگاهی کنیم بینیم میشه که میشه و یه سوال این فلزیابت یه سکه 25 تومنی یا یه بشقاب را تو چه عمقی میزنه ؟ که میگی قویه :-? ممنون خدا نگاه دار =D> =D>

aysuda
2008-Jul-08, 20:50
برنامه رو در ختمتم من دارم

mkhr2max
2008-Jul-09, 17:05
جناب mmb یه سکه 25 تومنی رو تو فاصله 30 سانتی و یک بشقاب رو تو فاصله 100 سانتیمتری یا لوپ گرد 30 سانتی متری سنس می کنه و با لوپ یک متری یه بشقاب 30 سانتی متری رو تو فاصله 2 متری میگیره و 40 سانت رو در فاصله 3 متری میگیره
مارکش Deeper MF هستش
سایتش همwww.metaldetection.net

mkhr2max
2008-Jul-09, 17:10
با تشکر از جناب aysuda

POORNA
2008-Jul-15, 10:35
سلام آقای mkhr2max می خواستم بدونم که این فلزیابی رو که میگید یه سکه 25 تومنی رو تو فاصله 30 سانتی سنس میکنه طلا رو هم می تونه سنس کنه ؟ با تشکر.

Eleboy
2008-Jul-17, 12:50
سلام به همه بچه های با مرام.
سوال از آرش: آقا این مدار بخت آور رو من بستم.البته روی برد بورد.وقتی که ولتاژ دو سر D2 رو توی اسکوپ میبینم.نویز زیادی داره و وقتی فلزی رو نزدیک میکنم تا 5 سانتی هیچ تغییری در شکل موج نمیبینم!
حالا میخوام بدونم شما توی اسکوپ نگاهش کردی؟ فرکانس پالسم 150 هرتزه.یعنی از پایه 12 آیسی 4040 خروجی گرفتم برای گیت ماسفت ولی فکر میکنم که باید از پایه 5 یا 6 خروجی بگیرم(این مدار همون مدار stuart 2 نیست؟) که فرکانس خیلی زیاد میشه و ماسفت داغ میکنه(Irf 840) استفاده کردم. مداری که توی جلد 4 چاپ ششم کشیده مشکل نداره؟ نوسانسازشم که اصلا کار نمیکنه! :-?من با سیگنال ژنراتور بهش پالس 40 کیلو هرتز میدم.
یه توضیحی میدی؟ مرصی.
در ضمن این لینکی که برای دانلود 25 مگا بایتی گذاشتی کار نمیکنه.میگه the file link that you requested is not valid یه رسیگی بکن.

Eleboy
2008-Jul-17, 13:02
سیسکو جان خیلی کارت درسته.
من نظرم اینه که به 8051 یه PI بسازم.
بدون LCD فقط برای زمان بندی هایش.
اگه ممکنه دوستان شماتیک Hammer head و Stuart 2 رو هم اگه لینک درست حسابیشو دارین لطف کنید.
من امشب اکس سیمپیچ جستجوی PI خودمو میزارم.دوستان هم اگه اکس های مال خودشونو بزارن عالی میشه.
در مورد شیلد کردن سیم پیچ هم میخوام یه نمونه اکس بزارین.باید کابل کواکسیال 2 مغزی استفاده کرد؟ من دو تا سیم پیچ پیچیدم که یکی رزونانسش 790KHz و دیگری 1650 کیلو هرتزه ولی هیچکدوم رو شیلد نکردم.و با هم تفاوتی در کارکرد ندارند!چرا؟:-?
اصولا کسی تا الان روی برد بورد از یه مدار PI جواب گرفته؟
خیلی قاتی پاتی پرسیم.ببخشید.

Eleboy
2008-Jul-17, 13:24
سلام.
من میخوام بدونم مزیت اون فلز یابهایی که 2 تا کویل دارند نسبت به معمولی ها چیه؟
آیا Pi دو کویلی هم داریم؟
من یک فلز یاب عالی دیدم که توی هوا از 60 سانتی فاز مترو به راحتی سنس میکرد.
دو تا سیم پیچ جستجو داشت که با چسب برق به هم بسته شده بودند.یک سر را مشترک گرفته بود و به شیلد کابل وصل کرده بود. دو سر دیگر را هم به مغزیها وصل کرده بود.
هر دو سیم پیچ هم اندازه و روی هم چسبانده شده بودند. هر کدام 25 اهم مقاومت داشتند.
آیاvlf بوده؟ یا Bfo ؟چرا دو سیم پیچ را روی هم بسته بود:-?؟

mkhr2max
2008-Jul-18, 18:26
با سلام
بله جناب poorna
طلا رو هم سنس می کنه
براش فرقی نمی کنه
آلومنیوم
مس
طلا
نقره
آهن

mmb_arash
2008-Aug-14, 19:39
سلام به همگی آقایون مهندس تو این مدتی که نبودم مین بوردم سوخته بود الانم دارم از کافی نت دارم جواب مدم آقای Eleboy آره داریم اتقاقا یکی را خودم بستم ولی هنوز جواب نگرفتم یه کویل میفرسته و اونیکی میگیره

mmb_arash
2008-Aug-14, 19:41
جواب اون سوالتم بهت میدم الان داره تعطیل میکنه کافینت

mmb_arash
2008-Aug-14, 19:44
آقای aghil7879 بای شما و بقیه هم چند تا مدار خفن میزارم یه چند وقت صبر کنین دارم روشون کار میکنم

mkhr2max
2008-Sep-27, 01:06
سلام به همه دوستان
نمی دونم چرا دوستان دیر به دیر سر میزنند

من فلزیاب Deeper MF رو گرفتم . خوب هزینه ای بابته خریدش کردم
در مورده لوپ 1*1 متر می خواستم ببینم کسی هست چند رشته هستش

می خوام یه لوپی Optional که قابل خرید هستش تو خود سایت سازننده
یعنی در اصل همون کابل هستش که تو یه تیوب گرد کار گزاشتن بسازم

کسی اگر بتونه راهنمایی کنه ؟ ممنون میشم
اما در مورده دستگاه
می خوام از روش کپی کنم چون به نظرم تو دستگاههای پالسی پایدار هستش
و تست توی هواش با فلز مس و نقره . ابعاد 30*30 سانت
با لوپ یه متر

2 متر در هوا
2 متر در خاک ( البته طبق گفته خود کارخونه . فلز قدیمی رو عمق بیشتری رو نشون میده )

اما می خوام ببینم این آی سی و ترانزیستور ها رو کسی میدونه کجا پیدا کرد
چون 3 تا از آی سی ها نظامی هستند و اینجا پیدا نمی شه

اینم پارت آی سی و ترانزیستور ها
ترانزیستورها

1- JRC M4005G 79M09A REG -9V Q1
2- P0 3904 2N Q2
3- H42 3906 2N Q10 , Q3
4- A 9Y625 L78L06 Q4
5- 11N40C FQP FMH40 Q5
6- J113 FB518 Q6
7- 457 NTE Q7
8- BC549 FBF34 Q12,Q8 ,Q11

آسی ها

1-CHN TS555IN KTA635 8 Paye 3 adad
2-5534D JRC 7011B 8 paye
3-OPA27GP 41Z2X67 8 Paye
4- CHN TL081IN K09329 8 Paye
5- CHN Tl072IN K0Z235 8 Paye 2 Adad
6- HCF4070BE GK5320CS VW GK CHN 14 paye

mmlove2007
2008-Oct-06, 17:33
با سلام بخدمت تمامي دوستان اگر ميشه لطف كنيد مدارات فلزياب آنتني تو اين بخش قرار دهيد از تمامي دوستان مي خوام اگر كسي مدارات فلزياب آنتني gprو شعاع زن داره توي اين بخش قرار بده
متشكرم

mmlove2007
2008-Oct-06, 17:40
اينم لينك مدار هاي فلزياب استوارت و همامرام 3 فقط به من نقشه فلزياب آنتني برسونيد

http://geotech.thunting.com/cgi-bin/pages/common/index.pl?page=metdet&file=projects.dat

janjan
2008-Oct-15, 02:56
عزیزان همون طور که میدونید این نقشه در کتاب جلد 4 محمود بخت آور اومده و به گفنه ایشان یه قطعه فیبر 4*4 سانت را توی 80 سانت زده
نمیدونم این مدار را روش ببندیم قدرتش چه جوری میشه بعد کنکور حتما آزمایش میکنم و یه چیزی در باره سیم پبچ حتما سیم پیچ را تخت flat)) بپیچید من خودم تازه فهمیدم که محمود بخت آور اون را به صورت تخت پیچیده بود و من گول عکس را خوردم وساده پیچیدم بود ونتایجی که تو پست قبلی گفتم به دست اومد این فلزیاب با این که قدیمیه ولی خیلی قوی هست گول ظاهرش را نخورید مهم قطعاتشه که باید دقیق باشه

:-?=d>:((

یه نظر بدید

سلام. مدارعملی اینو برایم میزاری.بردمدارچاپی ونقشه.ممنون میشم.مدار ی رو پایاپای میکنم

janjan
2008-Oct-15, 03:04
دوستان همگی خسته نباشید
من یک فلزیاب PI قوی دارم
از دوستان می خواستم ببینم میشه ولوم های دستی اون رو دیجیتالی کرد .
یعنی پتانسیومترهای DISCRI و SENSI و فرکانس و بالانس رو
کلا میشه صفحه شو عوض کرد

lمدارشو بزار توسایت تاراحتتر کمک بشی

برديا
2009-Feb-23, 09:03
سلام به دوستان عزيز من دنبال يك مدار كامل فلزياب قوي ميگردم اگه داريد لطف كنيد برام ارسال كنيد با تشكر فراوان

Soheil Hosseini
2009-Feb-23, 17:15
file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpghttp://www.2ql.net/uploads/1235407019.jpg

file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-2.jpg

مدار، یک اسیلاتور (نوسان ساز) است و نوسان سازی آن بستگی به فیدبک مثبت دارد. خازن یک نانو بین پایه پایه های کلکتور و امیتر ترانزیستور، فیدبک فراهم می کند. این که اسیلاتور بتواند از طریق امیتر روشن شود تا نوسان ایجاد شود، ممکن است عجیب به نظر برسد، ولی در واقع فرقی نمیکند پایه های امیتر یا بیس سیگنال را دریافت کند؛ نکته مهم اختلاف ولتاژ بین این دو نقطه است.
اگر ولتاژ پایه بیس ثابت نگه داشته شود و ولتاژ امیتر کاهش یابد، بین بیس و امیتر در ترانزیستور اختلاف ولتاژ بالاتری وجود خواهد داشت و ترانزیستور روشن خواهد شد. اگر ولتاژ در امیتر افزایش یابد، ترانزیستور به علت کاهش اختلاف پتانسیل دو نقطه، خاموش میشود.
این دقیقا همان چیزی است که در این مدار اتفاق می افتد. خازن یک نانو بین کلکتور و امیتر، در ولتآژ امیتر تأثیر کرده و ترانزیستور خاموش یا روشن میشود.
در این مدار، مدار هماهنگ (tuned Circuit) قطعات موازی شامل سیم پیچ و خازن یک نانو کناری آن است. این دو مدار، LC نامیده میشود.
ما از زمانی شروع می کنیم که ترانزیستور روشن میشود و اجازه میدهد یک پالس انرژی (جریان) وارد مدارهماهنگ شود.
جریان سعی میکند به سلف و خازن وارد شود. ممکن است تصور کنید سیم پیچ دارای کمترین مقاومت است، اما خازن (که دشارژ شده است) شروع به شارژ شدن میکند و هنگامیکه ولتاژ کمی از آن عبور کند، شما فکر میکنید سیم پیچ حداقل مقاومت را دارد.
هنگامیکه ولتاژی به سلف اعمال شود، مقاومت کم سلف اجازه میدهد جریان از آن عبور کند؛ ولی این جریان یک میدان مغناطیسی تولید کرده که با ورود جریان مخالف میکند.
هنگامیکه ولتاژ در خازن افزایش یابد، این ولتاژ را به سلف میدهد و اجازه میدهد جریان عبور کرده و میدان مغناطیسی تولید شود. این مغناطیس، «خطوط الکترومغناطیسی نیرو» نامیده میشود.
خازن نمیتواند جریان را برای مدت طولانی فراهم کند و بعد از مدت کوتاهی جریان کاهش می یابد و باعث میشود میدان مغناطیسی از هم بپاشد. از بین رفتن میدان مغناطیسی باعث تولید ولتاژ میشود، ولی به صورت مخالف؛ یعنی پایین سیم پیچ مثبت شده و ولتاژ سیم پیچ بیشتز 9 ولت میشود.
هنگامیکه تمام میدان مغناطیسی به ولتاژ تبدیل شد، خازن شارژ میشود و شروع به فرستادن این شارژ به سیم پیچ میکند. در نهایت ولتاژ امیتر افزایش یافته و ترانزیستور به آرامی روشن میشود.
فرکانس مدار حدود 140 کیلوهرتز است و توسط سیم پیچ و خازن کنار آن تنظیم میشود.
هنگامیکه ما یک تکه فلز در میدان مغناطیسی سیم پیچ قرار دهیم، بعضی از خطوط میدان مغناطیسی از میدان فلز عبور کرده و به یک جریان الکتریکی (که جریان فوکو یا جریان گردابی نامیده میشود) در فلز تبدیل میشود.
این بدین معناست که ولتاژ معکوس تولید شده توسط سیم پیچ کمتر خواهد شد و بنابراین مدت کمتری طول میکشد تا خازن به حداکثر مقدار شارژ خود برسد. پس ترانزیستور خیلی زود روشن میشود و سپس فرکانس مدار افزایش می یابد.
میدان تولید شده توسط سیم پیچ، تابش الکترومغناطیسی است، درست مثل امواج رادیویی در همان فرکانس. اگر ما یک رادیو را نزدیک سیم پیچ قرار دهیم و آن را در حالت هارمونیک تنظیم کنیم، دو فرکانس به هم برخورد کرده و در رادیو یک نقطه سکوت تولید میشود. وقتی یک تکه فلز وارد میدان مغناطیسی سیم پیچ میشود، فرکانس اندکی تغییر می یابد صدایی با فرکانس کم از بلندگو پخش خواهد شد. کوچکترین تغییری در فرکانس، به راحتی شنیده میشود و به همین علت است که گفته شد این مدار مفید و جالب است.

نکات مهم:
1- ساخت این مدار نیاز به تجربه، دقت و دانش کافی و همچنین مطالعه در این زمینه دارد. زیرا عموماً کار با مدارهای فرکانسی بسیار حساس و مهم است.
2- اگر مدار به درستی کار نکرد، احتمال دارد که ترانزیستور بهره کافی نداشته و یا ممکن است قطعات را به درستی لحیم نکرده باشید.
3- اگر روشن یا خاموش شدن مدار به درستی عمل نمیکرد، یک بار دیگر سیم کشی را بررسی کنید و ضمناً توجه داشته باشید اتصال کوتاهی در مدار ایجاد نشده باشد.
4- اگر لحیم کردن ترانزیستور مدت زیادی طول کشید، حرارت زیاد باعث کم شدن بهره ترانزیستور میشود. در این حالت بهتر است ترانزیستور را عوض کنید و در لحیم کاری دقت بیشتری به عمل آورید.
5- بهتر است هیچ قطعه فلزی (نظیر پیچ، میخ و ...) نزدیک سیم پیچ به کار نبرید، زیرا از تأثیر و کارایی مدار میکاهد. البته قطعات فلزی که دور از مرکز میدان هستند، تأثیری ندارند و مشکل ایجاد نمی کنند.
6- برای سیم پیچ از سیمی به طول 5/6 متر که به صورت دایره ای پیچیده شده( و تقریباً 16 دور میشود) استفاده میکنیم. قطر سیم مهم نیست و بهتر است سیم از نوع سیم های لاکی باشد که در سیم پیچی موتورهای الکتریکی به کار میرود.
7- مدار خود را داخل یک جعبه پلاستیکی قرار دهید، قسمت سیم پیچ را میتوانید با یک دسته از جنس چوب یا پلاستیک (مانند دسته جارو) از مدار دور نگه دارید و سطح سیم پیچ را برای کاوش بر روی زمین حرکت دهید.
8- ولتاژ کار مدار 9 ولت مستقیم است که میتوانیم از باتری 9 ولت (کتابی) استفاده کنیم.

Soheil Hosseini
2009-Feb-23, 17:19
فلزیاب جدید: مداری را که ملاحظه میکنید یک فلزیاب مناسب از نوع : بی اف او برای کاوشهای تفریحی میباشد و ساعتها شما را در تفریحات سرگرم میکند .
البته مطمئن باشید که چیزهایی را هم کشف خواهید کرد .در صورتی که از دسته کسانی نباشید که انتظار دارند کاوشکرشان محدوده چند کیلومتری را ردیابی کند و تا به یک منطقه رسیدند بفهمند در عمق چند متری و به طرف شمال غربی یک سکه بار ازادی از دست کوروش بزرگ افتاده ؟؟

http://www.easytreasure.co.uk/bffitt.jpg

http://www.easytreasure.co.uk/bfcoil.jpghttp://www.easytreasure.co.uk/bforef.jpghttp://www.easytreasure.co.uk/bfobox.jpghttp://www.easytreasure.co.uk/bfopen.jpg

http://www.easytreasure.co.uk/big1.jpghttp://www.easytreasure.co.uk/Probe.jpg
عکسهای فوق مراحل ساخت سیم پیچ و مدار فلزیاب را نشان میدهد
http://www.easytreasure.co.uk/bfopcb.jpg
راهنمای نصب قطعات بر روی فیبر مدار چاپی و مدار ساخته شده ( با یک تیر دو نشان زدن)

طریقه ساخت سیم پیچ:

Parts list لیست قطعات
Power source: تغذیه مدار
Any 9v battery PP3 is ideal. باطری ۹ ولت کتابی
Capacitors:
2 off 220uF 16v electrolytic.
5 off .01uF polyester.
5 off .1uF polyester.
Resistors:
All resistors 1/4 watt 5%
6 off 10k
1 off 1K
1 off 2.2m ===== 2.2 Mega ohm
2 off 39k
Transistors:
All BC 183B. یا معادل ان .
Audio output:
A 2.5 inch 8 ohm speaker will work but headphones or earpiece are preferable the higher the impedance the better. بلندگوی ۸ اهم ۲.۵ اینچ یا هدفون یا گوشی

Many of the above parts could be salvaged from a broken transistor radio.
Once the components have been obtained the circuit can be built in a few hours using copper clad stripboard, or if you the facilities make a printed circuit board using the layout below. The original layout as below should print out at about 50mm x 100mm.
بعد از ساخت مدار که البته از قطعات مرغوب استفاده خواهید کرد چیزی برای تنظیم وجود ندارد و تنها دقت در ساخت مدار نکته اساسی خواهد بود امیدوارم که از این مدار نکته های اموزشی مورد نظر خود را بدست اورده باشید .
بزودی یک مدار فلزیاب حرفه ای را هم ارائه خواهم داد که البته این بزودی بودنش بسته به دلگرمیهایی خواهد داشت که از طریق نظرات به من خواهید داد...؟
فیبر مدار چاپی
http://www.easytreasure.co.uk/bfolay.jpghttp://www.easytreasure.co.uk/bfosch.jpg

منبع (http://sat4.blogfa.com/post-185.aspx)

Reza.gh
2009-Mar-16, 22:39
سلام به همه دوستان خسته نباشید. اگه میشه با تصویر و یه شکلی نحوه پیچیدن سیم Rg58 دور لوله pvc واسه کویل یک*یک رو شماتیک نشون بدین . راستی اگه کویل نصب نباشه واسه دستگاه مشکل ایجاد میکنه ؟

یوسفpi
2009-Apr-05, 17:38
بله میشه ولی باید بدونم چه مدل pi هست تا بنا به مدلش ولوم دیجیتال طراحی کنم
به نظرم مدل delta pulse باشه

mkhr2max
2009-Apr-05, 21:03
بله میشه ولی باید بدونم چه مدل pi هست تا بنا به مدلش ولوم دیجیتال طراحی کنم
به نظرم مدل delta pulse باشه

نه
مدلش deeper MF مکزیکی هستش
که طراح مدارش یک فرانسوی هستش
ولوم بالانس اون با روشن و خاموشش یکی بود که با یک ولوم ده دور عوضش کردم
که حساسیت بالانس بالاتر رفته

joojoo0065
2009-Apr-09, 00:24
از هيچ كدوم از اين مدارات نميشه به عنوان كشف فلز استفاده كرد.شاااايد بتونيد تو فاصله هوايي 1 متري نهايتا 1ورق 20*20 سانتي متري رو بزنيد اما به محض اينكه لوپ دستگاه به سمت زمين رو كنه و بخواد وارد عمل بشه و واقعا طلايابي يا فلز يابي كنه با اين مداراتي كه داريد روش كار ميكنيد به هيچ عنوان انتظار بيش از 30 cm زدن رو نداشته باشيد 30cm در شرايط خوب!!!. عوامل زيادي تو دعملكرد مدار تاثير ميزارن از جمله جنس خاك و ضريب فشردگي و وجود لايه هاي آهكي و....
اما ميتونيد از اين مدارات كه عنوان كرديد به عنوان تفريح و بدست آوردن تجربه استفاده كنيد.
به زودي نقشه چندين مدار عملي همراه توضيحات كامل رو واستون ميزارم.همچنين شماتيك مدار دستگاه معروف miner4 و fishe1212x رو كه تو خاك معمولي ورق بسيار نازك 20*20 سانتي متري رو تو فاصله حدود 2.5 متري ميزنه.
پيروز و سربلند باشيد

joojoo0065
2009-Apr-09, 00:51
لينك دانلود نقشه دستگاه هاي Cointrack1190 و Fisher1212x و Groundtrack1290 در يك فايل زيپ شده(آپلود شده توسط خودم) :

http://rapidshare.com/files/219042470/rasoul_salehi.zip
مدار Cointrack1190 رو خودم به طور كامل ساختم و جواب گرفتم.اگه سوالي در مورد ساخت داشتيد ميتونيد بپرسيد.

joojoo0065
2009-Apr-09, 01:07
جناب mmb یه سکه 25 تومنی رو تو فاصله 30 سانتی و یک بشقاب رو تو فاصله 100 سانتیمتری یا لوپ گرد 30 سانتی متری سنس می کنه و با لوپ یک متری یه بشقاب 30 سانتی متری رو تو فاصله 2 متری میگیره و 40 سانت رو در فاصله 3 متری میگیره
مارکش Deeper MF هستش
سایتش همwww.metaldetection.net

كمپاني okm آلمان توسايتش(http://okm-gmbh.de/?lang=en) در مورد دستگاه معروفش exp4000 گفته اين دستگاه 18متر رو كاوش ميكنه و با super sensor هم 48 متر رو ميزنه. اما آيا واقعا اينطوره؟
فكر ميكنيد دستگاه exp4000 كه قيمتش هم 1350000 تومانه واقعا چقدر ميزنه؟
جواب: نهايتا 7 متر!!!! البته تو شرايط خوب و مانع خاك.
بنده خودم شخصا با اين دستگاه تو يك منطقه به نام كليدر كار كردم.
پس انتظار 4 متر زدن رو از دستگاهي كه ميسازيد نداشته باشيد.

amir5481
2009-Apr-12, 13:39
اگه کسی مدار برد بالا میخاد میل بزنه ولی قبلا گفته باشم کار سختیه

amir5481
2009-Apr-12, 13:42
اطلاعات میخاد و صبر -حوصله -تداوم والبته هزینه خرید قعات
(برد5 متر چطوره؟) امیدوارم بتونم کمک کنم

reza ahmadi
2009-Apr-12, 20:04
سلام دوستان
من مدار یک دستگاه ترموگراف میخام توضیح بدم ترموگراف دستگاهیه که تغییرات دمایی زیر زمین رو نشون میده اگه کسی میتونه کمکم کنه لطفا میل بزنه ممنون میشمe-

amir5481
2009-Apr-12, 23:57
هر گونه سوال شما را در رابطه فلز یاب به اندازه توانایی جواب میدهم
توصیه :بهدنبال دستگاه های چند صد ملیونی جهت تولید در منزل نباشید

amir5481
2009-Apr-13, 01:44
سلام اون قدر ها هم دور نیست که یه دونه بدرد بخورش رو داشته باشی اگه خواستی پیام بده

ar13527
2009-Apr-14, 06:51
با سلام
دوست گرامي اقاي joojoo0065 درمورد مدار مدل cointrack1190 كه درست كرده ايد عملكرد خوبي دارد
درضمن من از شماره آي سي ها سر در نياوردم در مورد آنها توضيح بدهيد و طريقه ساختن سيم پيچ را نيز بگويد .
باتشكر از زحمات شما

Narges66
2009-Apr-14, 09:50
با سلام
دوست گرامي اقاي joojoo0065 درمورد مدار مدل cointrack1190 كه درست كرده ايد عملكرد خوبي دارد
درضمن من از شماره آي سي ها سر در نياوردم در مورد آنها توضيح بدهيد و طريقه ساختن سيم پيچ را نيز بگويد .
باتشكر از زحمات شما

سلام دوست عزیز
خوش آمدید
شماره آی سی ها:

ic1 : 442-75
ic2 : 443-602
ic3 : 442-623
ic4 : 443-603
همگی از خانواده cmose و سری original cmose هستند که با شماره 40 شروع می شوند. یه کتابی هست که شماره و مشخصات تمامی آی سی های ttl و cmose رو داره که من ندارم، اگر به اونجا مراجعه کنید حتما پیدا می کنید.
شاد باشید.

ar13527
2009-Apr-15, 06:51
سلام دوست عزیز
خوش آمدید
شماره آی سی ها:

ic1 : 442-75
ic2 : 443-602
ic3 : 442-623
ic4 : 443-603
همگی از خانواده cmose و سری original cmose هستند که با شماره 40 شروع می شوند. یه کتابی هست که شماره و مشخصات تمامی آی سی های ttl و cmose رو داره که من ندارم، اگر به اونجا مراجعه کنید حتما پیدا می کنید.
شاد باشید.

باسلام
فيبر مدارچاپي را هم قرار بده و طريقه ساختن سيم پيچ راهم بگو
باتشكر

Narges66
2009-Apr-15, 18:10
باسلام
فيبر مدارچاپي را هم قرار بده و طريقه ساختن سيم پيچ راهم بگو
باتشكر

سلام
من فیبر مدار چاپی این مدار رو ندارم اما با پروتل دی ایکس پی می تونید به راحتی طراحی کنید.در باره ی ساختن سیم پیچ هم کسانی که درس ماشین گذروندن بهتر می تونن کمکتون کنن یا اینکه می تونید به صورت حاضر آماده از جمهوری تهیه کنید.
شاد باشید.

ar13527
2009-Apr-17, 08:51
با سلام به همه دوستان
كسي از دوستان در مورد فلزياب frequency meter mrtal detector اطلاع دارد .

Narges66
2009-Apr-17, 10:35
با سلام به همه دوستان
كسي از دوستان در مورد فلزياب frequency meter mrtal detector اطلاع دارد .

سلام
به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.irantk.info/showthread.php?p=17679

شاد باشید.

ArasH
2009-Apr-17, 11:33
سلام اون قدر ها هم دور نیست که یه دونه بدرد بخورش رو داشته باشی اگه خواستی پیام بده

با سلام
باتشكر از زحمات شما

سلام به شما عزیزان.
لطفا سوال و جواب های خودتون رو در همین انجمن مطرح کنید تا بقیه هم بتونن ازشون استفاده کنن.
مرسی http://img32.picoodle.com/img/img32/3/2/19/damned/f_iconexclaimm_c8c756e.gif

reza ahmadi
2009-Apr-21, 10:10
با سلام به همه دوستان
ببخشید که اینو میگم ولی اینجا همه دارن حرف میزنن یا پیام خصوصی ردو بدل میکنن اینجا تاپیکه فلزیاب هست اگه چنین چیزی دارین رو کنین تا همه استفاده کنن نه اینکه تعداد صفحاتش به ده صفحه رسیده ولی هنوز یه فلزیابی که به درد بخوره پیدا نمیشه بازم شرمنده که اینجوری صحبت کردم

Narges66
2009-Apr-21, 12:36
با سلام به همه دوستان
ببخشید که اینو میگم ولی اینجا همه دارن حرف میزنن یا پیام خصوصی ردو بدل میکنن اینجا تاپیکه فلزیاب هست اگه چنین چیزی دارین رو کنین تا همه استفاده کنن نه اینکه تعداد صفحاتش به ده صفحه رسیده ولی هنوز یه فلزیابی که به درد بخوره پیدا نمیشه بازم شرمنده که اینجوری صحبت کردم

سلام دوست عزیز
خوش آمدید
من فکر کنم توی این تاپیک حداقل 4 تا مدار فلزیاب به صورت مستقیم و همین طور به صورت غیر مستقیم لینک سایتهای دیگه ای که در این زمینه نقشه مدار قرار داده بودند،ذکر شد.
اگر شما اطلاعات بیشتری دارید، صمیمانه منتظر حضورتون هستیم.
شاد و موفق باشید.

amir5481
2009-Apr-21, 22:18
سیسکو
با احترام
سلام
من مدتی میشه که هر جاسر می زنم اسم شما هست (چه سایت های ایرانی وچه سایتهای غیر ایرانی) امید وارم بتونم از تجربه وپشت کار شما درس بگیرم
وباز هم امیدوارم منو دوست خودتون بدونید

Narges66
2009-Apr-21, 22:23
سیسکو
با احترام
سلام
من مدتی میشه که هر جاسر می زنم اسم شما هست (چه سایت های ایرانی وچه سایتهای غیر ایرانی) امید وارم بتونم از تجربه وپشت کار شما درس بگیرم
وباز هم امیدوارم منو دوست خودتون بدونید

دوست عزیز
اینجا یک سایت علمی هست و امیدواریم فقط بحث های علمی اینجا صورت بگیره پس اگر تقاضای شخصی از کسی دارید بهشون پیغام خصوصی بدید.
منتظر حضورتون در بحث های علمی هستیم.
شاد و موفق باشید.

ar13527
2009-Apr-24, 07:36
با سلام به همه دوستان
من ميخوام يك ردياب درست كنم كسي از دوستان در اين مورد اطلاع داره كه بنده را راهنمائي كند .
باتشكر

Narges66
2009-Apr-24, 09:09
با سلام به همه دوستان
من ميخوام يك ردياب درست كنم كسي از دوستان در اين مورد اطلاع داره كه بنده را راهنمائي كند .
باتشكر

سلام
یه نوع ردیاب در لینک زیر از سایت هست:

http://www.daneshju.ir/forum/f316/t17446.html

شاد باشید.

ar13527
2009-Apr-25, 08:53
سلام
یه نوع ردیاب در لینک زیر از سایت هست:

http://www.daneshju.ir/forum/f316/t17446.html

شاد باشید.

بارعرض خسته نباشي
به عرض برسانم كه ردياب را براي جستجوي فلزات ميخواستم .
باتشكر

Narges66
2009-Apr-25, 19:09
بارعرض خسته نباشي
به عرض برسانم كه ردياب را براي جستجوي فلزات ميخواستم .
باتشكر

سلام
تمامی مداراتی که در این بخش ارائه شده،فلز یاب هست که دوستان یا خودشون ساختن و استفاده کردن و یا اینکه نقشه مداری داشتند و در سایت قرار دادند.من باز براتون می گردم اگر نقشه های تازه ای پیدا کردم حتما در سایت قرار میدم.
شاد باشید.

ar13527
2009-Apr-26, 06:50
سلام
تمامی مداراتی که در این بخش ارائه شده،فلز یاب هست که دوستان یا خودشون ساختن و استفاده کردن و یا اینکه نقشه مداری داشتند و در سایت قرار دادند.من باز براتون می گردم اگر نقشه های تازه ای پیدا کردم حتما در سایت قرار میدم.
شاد باشید.

باتشكر از زحمات شما دوست گرامي

joojoo0065
2009-May-14, 15:34
با سلام به همه دوستان

نقشه cointrack1190 رو که خیلی جاها دارن میفروشنو گذاشتم-حالا اگه یخورده زرنگ و تیز باشی میری تو کارش-حتی اگه اطلاعات لوپشم نداده باشم(که ندادم);-) . حتما که نباید هر کی تو هر پستش نقشه یک فلزیابم زمیمه کنه!!
اگر هم فلزیاب درست حسابی تر میخوای زیاد نگرد چون مفت نمیدن و باید بابتش پول بدی-میتونی نقشه دستگاه ماینر4 و فایل های هگزش رو از www.cmd.danagig.ir خریداری کنی و بسازی- 250000 هزار تومان فایل هگز میکروشو میفروشن و حدود 280 تومان هم باید پول به قطعاتش بدی.
شاید جاهایه دیگه فایل هگز اصلیشو ارزونتر هم پیدا کنی. فایل هگز دموش هم فراون پیدا میکنی.
راستی رضا جان شماreza ahmadi از بچه های topsony.ir نیستی؟
پیروز و سربلند باشید.

joojoo0065
2009-May-14, 16:19
چند تا نکته رو میگم:
1-مدار ماینر4 غیر مجازه!! مسئولیت ساختش با خودتونه
2-قطعاتش کم یابه و معمولا فقط تهران-پاساژ عباسیان قطعاتو داره( خودم واسه ساختش از مشهد پاشدم رفتم اونجا قطعاتشو گرفتم)
3-مدار کاملا حرفه ای هست و دوستانی که تجربه ساخت مدارات اینچنینی رو ندارن به هیچ عنوان نمیتونن بسازن.
4-بجز فایل های هگز اصلی مگا8 و مگا32 که خودم خریداری کردم و به عنوان هدیه میدم به بچه های www.daneshju.ir حدود 280 تومان هزینه قطعاتش میشه- اگه بودجه کافی ندارین بهتره دست به ساخت نزنین.
5-در حین ساخت مدار نیاز به کمک از کسی که قبلا این دستگاه رو ساخته دارید-و من سرم شلوغه و نمیتونم مرتب سر بزنم و جواب هاتونو بدم-پس باید زرنگ باشیدوخودتون جواب هاتونو پیدا کنید(تو سایت های زیادی در مورد ماینر4 بحث شده).نهایت کمکی که که میتونم کنم اینکه که هر کس مشغول ساخت شد و کمک خواست تو پیام خصوصی درخواست بده تا شماره تماسمو بدم و از اون طریق راهنمایی بشه.

یک فابل زیپ آپلود میکنم و لینکشو میزارم-داخلش:
فایل هگز اصلی mega32.
فایل هگز اصلی mega8.
تصویر pcb.
شماتیک مدار.
تصویر راهنمای تنظیم فیوزبیت ها برای پروگرام کردن مگا8 و مگا32.
پارت لیست(لیست قطعات).
راهنمای استفاده فارسی و المانی.
اموزش ساخت لوپ 35سانتی.
دیتا شیت تمام قطعات(حتی کانکتورها).
پیروز و سربلند و با خدا باشید.

joojoo0065
2009-May-14, 17:11
یک بار آپلود کردم و لینکشو گذاشتم-اما وقتی دوباره اومدم تو همین صفحه دیدم یکی پستمو پاک کرده!!!

مجدد لینک هارو میزارم:
پسورد فایل: godisgood

http://www.4shared.com/file/105305562/9e731d29/miner4_salehi.html#
یا
http://rapidshare.com/files/232876194/miner4_salehi.zip#

پیروز و سربلند باشید

saman_rah
2009-May-16, 22:25
ممنون از اینکه وقتتون گذاشتین و تجربتونو در اختیار ما دوستاران الکترونیک قرار دادید. موفق پیروز باشید;-)

joojoo0065
2009-May-20, 15:37
ماشا الله چقدر شما فعال هستید-حتی یک نفر هم دست به ساخت این مدار نزده؟ اگه زده بود که الان اینجا یک خروار سوال بود

belief
2009-May-23, 05:15
یک بار آپلود کردم و لینکشو گذاشتم-اما وقتی دوباره اومدم تو همین صفحه دیدم یکی پستمو پاک کرده!!!

مجدد لینک هارو میزارم:
پسورد فایل: Godisgood

یا

پسورد فایل: Godisgood

پیروز و سربلند باشید

با سلام خدمت شما دوست عزیز

دوست عزیز ماینر را ساختم اما به طلا حساسیت نشان نمیدهد
لطفا راهنمایی کنید.
واینکه عمق کاوش واقعی این مدار چقدر است؟؟

joojoo0065
2009-May-24, 02:41
با سلام خدمت شما دوست عزیز

دوست عزیز ماینر را ساختم اما به طلا حساسیت نشان نمیدهد
لطفا راهنمایی کنید.
واینکه عمق کاوش واقعی این مدار چقدر است؟؟

دوست من عمق واقعی دستگاه با لوپ های متفاوت:
با لوپ 28 سانتیمتری: 210cm
با لوپ 50سانتیمتری: 280cm
با لوپ 100 سانتیمتری: 320cm
و اینی که میگن ماینر4 یا ماینر1 7متر میزنه دروغه((:.

حدود یک کیلو طلا را میتواند به خوبی تشخیص بدهد.
رنج شماره ای که باید در پارامتر سوم یعنی فلزات ارزشمند است این باشد (333,485)

belief
2009-May-24, 17:24
دوست من عمق واقعی دستگاه با لوپ های متفاوت:
با لوپ 28 سانتیمتری: 210cm
با لوپ 50سانتیمتری: 280cm
با لوپ 100 سانتیمتری: 320cm
و اینی که میگن ماینر4 یا ماینر1 7متر میزنه دروغه((:.

حدود یک کیلو طلا را میتواند به خوبی تشخیص بدهد.و رنج شماره ای که باید در پارامتر سوم یعنی فلزات ارزشمند است این باشد (333,485) و در فایل pdf که دقت کرده باشید کاملا توضیح داده. و این از بهترین امکانات این دستگاه است که به طلای کم حساسیت نشان نمیدهد.و اگر شما تا به حال با فلزیاب کار کرده باشی بارها برایتان پیش امده باشد که در کوه یک فلزیاب خطا بزند و شما بعد از حفاری متوجه خطای دستگاه شده باشید.
miner-4 اگر باشد میزند و اگر هم نباشد میگوید نیست.
[COLOR="Teal"][/COLOR[COLOR="Sienna"][/[/SIZE]

از راهنمایی شما ممنونم

دوست عزیز ماینر بهتر است یا مایندایور ؟؟؟

کدام قویتر است وعمق کاوشش بیشتر است وهمینطور از نظر حساسیت به طلا ؟؟؟

با تشکر..

joojoo0065
2009-May-25, 02:32
[COLOR="Teal"][/COLOR[COLOR="Sienna"][/[/SIZE]

از راهنمایی شما ممنونم

دوست عزیز ماینر بهتر است یا مایندایور ؟؟؟

کدام قویتر است وعمق کاوشش بیشتر است وهمینطور از نظر حساسیت به طلا ؟؟؟

با تشکر..

دوست من اگر کمی دقت کنی میبینی تمام آی سی های Miner از سری نظامیه.ماینر یک پروژه کامل و بی تقصه و از امکانات بالاتری نسبت به ماین دایور برخورداره.
مزیت دیگش اینه که ثبات خوبی داره و اونجور نیست که گاهی بزنه گاهی نزنه.
از نظر حساسیت به طلاي كم دستگاه ماین دایور مقدار خیلی اندکی حساستر از ماینر هست که خیلی ها فکر میکنن این عیب ماینره در صورتی که این یک مزیته!!!!!!!!!:04:
از نظر عمق کاوش هم miner بهتره-البته اگه بلد نباشی با دستگاه کار کنی هر دوش بده!!!!
شاد-پیروز-سربلند و با خدا باشید.

belief
2009-May-25, 04:54
با سلام و تشکر

دوست عزیز ایا شما میتوانید برنامه mega 8 را تغییر بدهید که هم عمق کاوش آن و حساسیتش به طلا بیشتر شود؟؟؟

باتشکر...

joojoo0065
2009-May-26, 02:24
با سلام و تشکر

دوست عزیز ایا شما میتوانید برنامه mega 8 را تغییر بدهید که هم عمق کاوش آن و حساسیتش به طلا بیشتر شود؟؟؟

باتشکر...

خیر!!.هنوز موفق نشدم فایل hex را به کد برگردونم.اگر هم این کار بشه نمیشه عمق رو افزایش داد چون ترانزیستور igbt تا حدی توان داره تا لوپ رو درایو کنه.و اگر اونم یک power igbt بزاریم نیازه که درایور igbt که hcpl3120 هست هم تغییر کنه.در این حالت کلی محاسبات پیش میاد علاوه بر اینکه اهم لوپ که بسیار حساسه و باید 2.5 هم باشه باید تغییر کنه.

belief
2009-May-26, 03:59
خیر!!.هنوز موفق نشدم فایل hex را به کد برگردونم.اگر هم این کار بشه نمیشه عمق رو افزایش داد چون ترانزیستور igbt تا حدی توان داره تا لوپ رو درایو کنه.و اگر اونم یک power igbt بزاریم نیازه که درایور igbt که hcpl3120 هست هم تغییر کنه.در این حالت کلی محاسبات پیش میاد علاوه بر اینکه اهم لوپ که بسیار حساسه و باید 2.5 هم باشه باید تغییر کنه.

با سلام به همگی

دوست عزیز در ماین دایور از ترانزیستور bup 314 استفاده نشده پس چرا بعضی مگویند که ماین دایور از نظر قدرت وکاوش برابر ماینر است ؟؟

وقویترین فلزیاب پالسی ماینر هست یا لرنز ؟؟

با تشکر..;-)

joojoo0065
2009-May-28, 02:52
با سلام به همگی

دوست عزیز در ماین دایور از ترانزیستور bup 314 استفاده نشده پس چرا بعضی مگویند که ماین دایور از نظر قدرت وکاوش برابر ماینر است ؟؟

وقویترین فلزیاب پالسی ماینر هست یا لرنز ؟؟

با تشکر..;-)

در ماين دايور از يك پاور ماسفت به شماره STW12NK80Z استفاده شده كه 800v/10.5 هست.و 10.5 آمپر مقدار كمي نيست.درسته كه در ماينر از يك igbt به شماره Bup314 با مشخصات 1200v/52a استفاده شده اما اگه دقت كرده باشي از حداكثر توان اون استفاده نشده و دليل اصلي استفاده از igbt مشخصات خوبش نسبت به ترانزيستورهاي bjt , fet , power mosfet , hexfet بوده.

در مورد مقايسه دستگاه ماينر و لورنز مدل ديپ مكس:
عمق كاوش هر دو دستگاه تقريبا يكي هست اما با هم تفاوت هايي دارن:
ماينر حالت هاي بيشتري براي جستجو داره.
لورنز ديپ مكس از نوع پالسي gbs هست كه از مزيت بارزش اينكه تحت تاثيرات آب شور و تغييرات دما و زمين هاي مغناطيسي و انواع سيگنال هايي كه به درست ارسال نميشن قرار نميگيره.
-----------------------------
از لحاظ كارايي ميشه گفت حرفه اي كارها معمولا لورنز ديپ مكس رو به خيلي دستگاه هاي ديگه ترجيح ميدن.
شاد-پيروز-سربلند و با خدا باشيد.

belief
2009-May-28, 04:29
با سلام وتشکر از شما

دوست عزیز شما در مورد mega puls نیز اطلا عات دارید ؟؟؟
فرقش با ماینر در چیه؟؟ با توجه به اینکه نورمن نیز در مورد ان در سایت المانی توضیح زیادی نداده ولی تعریف کرده. ؟؟

با تشکر..

تانريلا
2009-Jun-01, 19:17
با عرض سلام خدمت دوست گرامي وتشكر از بابت اين اطلاعات مفيد لطف كنيد در مورد خروجي هاي ماينر4 توضيح بديد وcon1و2 به چه طريقي به منبع تغذيه وصل ميشوند واضحتر توضيح بديد و لطف كنيد در مورد نحوه اتصال con9و7 و4 توضيح بيشتري بديد با تشكر از شما

تانريلا
2009-Jun-01, 19:19
ا عرض سلام خدمت دوست گرامي لطف كنيد در مورد لوپ 1*1 بيشتر تو ضيح بديد

تانريلا
2009-Jun-03, 20:16
با عرض سلام خدمت اساتيد محترم لطف كنيد در مورد باطري ماينر 4 توضيح بديد

POORNA
2009-Jun-14, 07:02
با عرض سلام به همگی
آيا جهت پيچيدن سيم لوپ مهمه؟ ( با توجه به قوانين دست راست و چپ). و آيا لوپ در هر دو جهت سنس ميكنه (بالا و پايين )؟ و اگر يك فلز رو به زمينgnd دستگاه وصل كنيم آيا فلز ياب باز هم اونو تشخيص ميده ؟ با تشكر

271351
2009-Jun-16, 06:28
دوست عزیزjoojoo0065 اگه ممکنه مدارماينر 4 ولورنز مدل ديپ مكس را Upload کنید
بسیار متشکرم

joojoo0065
2009-Jul-01, 13:06
با عرض سلام خدمت دوست گرامي وتشكر از بابت اين اطلاعات مفيد لطف كنيد در مورد خروجي هاي ماينر4 توضيح بديد وcon1و2 به چه طريقي به منبع تغذيه وصل ميشوند واضحتر توضيح بديد و لطف كنيد در مورد نحوه اتصال con9و7 و4 توضيح بيشتري بديد با تشكر از شما

con1 و con2 منبع تغذیه مدار هستن که یکی از این دو رو میتونید به شارژر وصل کنید تا باطری داخل مدار شارژ بشه-

joojoo0065
2009-Jul-01, 13:07
دوست عزیزjoojoo0065 اگه ممکنه مدارماينر 4 ولورنز مدل ديپ مكس را Upload کنید
بسیار متشکرم

دوست من تو چند صفحه قبا آپ کردم-رو 2تا سرور.
لورز رو هم نگرد که نیست

joojoo0065
2009-Jul-01, 13:10
با عرض سلام خدمت اساتيد محترم لطف كنيد در مورد باطري ماينر 4 توضيح بديد

زمانی که از لوپ 1*1 استفاده میکنید میتونید تغذیه مدار رو تا 24 هم ببرید که کمی بهتر جواب میده-
بهترین باطری ni-metal هست یا باطری موبایل اما ميتونيد از باطری اسیدی هم استفاده کنید.

nokiaa
2009-Jul-13, 15:06
سلام اگه میشه یه مدار خوب فلزیاب تویه سایت قرار بدین بدجوری لنگم

joojoo0065
2009-Jul-19, 23:04
سلام اگه میشه یه مدار خوب فلزیاب تویه سایت قرار بدین بدجوری لنگم

با سلام- دوست من مدار ماينر تو چند صفحه قبل به همراه فايل هگز اصلي آپ شده

behrouz_t
2009-Jul-30, 16:23
سلام. من یک نقشه از مدار goldscan IV دارم در مورد لوپ هیچ توضیحی نداده فقط به ظرفیت و اهم سیم پیچ اشاره کرده که به ترتیب 436 میکرو هانری و 5/3 اهم هست.در مورد ساخت این سیم پیچ میتوانید اطلاعاتی را در اختیارم بگذارید؟( تعداد دور، قطر سیم، قطر سیم پیچ و.....) در ضمن چنانچه مایل باشید مدار آنرا در اختیارتان میگذارمپیروز و سربلند باشید

kambizcat
2009-Aug-02, 13:38
جوجوی عزیز با تشکر از نقشه ماینر
متاسفانه فرم کلیدها و ارتباط آن با مدار مشخص نشده
و شماره آی سی های 4 تا 9 هم مشخص نشده
اگه فکر میکنی جای دیگه از نقشه مشکل داره بیزحمت بگو
مرسیییییی

kambizcat
2009-Aug-03, 12:03
سلام به همه
من خیلی از اصطلاحات الکترونیکی که میگین سر در نمیارم ولی 2 3 تا فلزیاب ساختم
الانم دنبال نقشه یه فلزیاب عالی هستم
تا اینجا فهمیدم که ماینر4 فلزیاب خوبیه ولی بهتر از اون هم واسه ساخت وجود داره؟
هزینش خیلی برام مهم نیست فقط میخوام مطمئن باشم که جواب میده
اگه کسی نقشه کامل یه فلزیاب عالی داره طوری که توضیحاتش در حدی باشه که بتونم بسازم
حاضرم از شرمندگیش در بیام
دوستان هرکی میتونه کمک کنه یاعلی...
payam652@yahoo.com

behrouz_t
2009-Aug-03, 17:20
مثل اینکه این فروم کم کم داره متروکه میشه هیچ کس نیست به سوال من جواب بده . در ضمن من یه آرشیو از مدارات فلزیاب مخصوصا از نوع pi دارم اما هر چی سعی کردم نتونستم توی تاپیک آپ کنم اگر کسی به این فروم سر بزنه وجواب من رو بده شاید بشه دوباره رونقی به بخش فلزیاب بدیم.عشق فلزیاب ها منتظرم

kambizcat
2009-Aug-07, 19:03
بابا joojoo65 کجایی یه جوابی حرفی بابا کلی سوال دارم رفتم همه لوازم ماینر 4 خریدم جون من یه جوابی بده
ایمیل من payam652@yahoo.com شمارتو برام میل کن یا همینجا یه خبری از خودت بده

roshiek
2009-Aug-31, 08:22
باسلام
لطفایکی ازدوستان فایلهای مربوط به miner4رامجددادرسایت بذاره ظاهرادرهردوسروراین فایلها برداشته شده است
باتشکرازهمه دوستان خصوصاjoojoo0065

shab shekan
2009-Aug-31, 20:47
سلام خيلي بلد نيستم_شرمنده اقا هركي بلد كمك كنه لطفا

roshiek
2009-Sep-01, 10:58
باسلام
دوستان من اطلاعات ناقصی ازمدارminer4دارم اگرکسی سوالی داره عنوان کنه تااگه تونستم جواب بدم ضمنا درمورد مدارgoldscan iv دوستمون به نظرمن این مداربدی نیست اما کمی قدیمی شده جدیدا مدارgoldscan v اومده که بعضی هاتوایران مونتاژمیکنن اگرکسی مدارشوداره بذاره تا درموردش تبادل نظربشه
باارزوی توفیق برای همه

wawinfo
2009-Sep-04, 21:33

مجدد لینک هارو میزارم:

یا

پیروز و سربلند باشید

سلام . میشه لینک ها رو اصلاح کنید ؟ چون هیچکدوم صحیح نسیتن . ممنون

wawinfo
2009-Sep-12, 02:03
متشکرم که اینقدر سریع جواب دادین !!!!

mohsenavr
2009-Sep-14, 10:14
متاسفانه لینک ها دوباره پاک شدن!
یک بتر دیگه آپلود می کنید!!

roshiek
2009-Sep-16, 13:32
باسلام
ظاهراهمه دوستان اشکالاتشون رفع شده(خداراشکر)اماکسی به درخواست من جواب نداددرخواست من فایلهای miner4بودکهjoojoo95درسایت گذاشته بودندخواهشااگرکسی دانلودکرده اونومجددابذاره یابرام ایمیل کنه ادرسم(aspenou@yahoo.com(ضمنایادم رفت که بگم من قبلا مدارشو اماده کردم ولی عملکردخوبی نداره البته بابرنامه هگزدمو نه اصلی.
باارزوی موفقیت برای همه

mmlove2007
2009-Oct-22, 18:29
برو توي اين سايت
انجمن فلزياب ايران
www.fmadar.com

parsegade
2009-Nov-22, 00:06
سلام.يه سوال فني.اگه من بخوام يه سيم پيچ 200 دور به قطر 40زئ با سيم 0.40 رو به تعداد دور كمتر تبديل كنم و نيز با شعاع كمتر پارامترهايي كه تغيير ميكنن رو به من بگيد ممنون

parsegade
2009-Nov-22, 00:12
سلام،من مي خوام يه سيم پيچ 200 دور ،در دايره اي به قطر 40cmو سطح مقطع 0.40 رو به تعداد دور كمتر و قطر كوچكترتبديل كنم.لطفاً راهنماييم كنيد

alireza988
2009-Dec-19, 11:10
آياي مي توان از مدار فلزياب براي اندازه گيري ذرات آهني ريز موجود در روغن ماشين آلات استفاده كرد

exp4000
2010-Jan-26, 15:20
سلام اینهم فایل هگز ماینر 4
http://www.2shared.com/file/10911231/602d2acd/mega8.html

http://www.2shared.com/file/10911840/55fc094a/mega32.html

exp4000
2010-Jan-26, 15:22
نخیر دوست من نمی شود از مدارات فلزیاب ذزه های آهن رو پیدا کرد این مدارات انگشتری رو به زور می زنه تنها فلزیاب های آنتنی این قدرت رو دارند

exp4000
2010-Jan-26, 15:23
سلام دوستان اگر سوالی راجب مدارات فلزیاب از جمله مدار ماینر 4دارید بپرسید اگر بتوانم جواب خواهم داد ویا اگر مداری می خواهید بگید بزارم مدار فلزیاب گلد اسکن رو هم می تونید از این وبلاگ دانلود کنید
www.metaldetector.blogfa.com

exp4000
2010-Jan-26, 15:32
سلام. من یک نقشه از مدار goldscan IV دارم در مورد لوپ هیچ توضیحی نداده فقط به ظرفیت و اهم سیم پیچ اشاره کرده که به ترتیب 436 میکرو هانری و 5/3 اهم هست.در مورد ساخت این سیم پیچ میتوانید اطلاعاتی را در اختیارم بگذارید؟( تعداد دور، قطر سیم، قطر سیم پیچ و.....) در ضمن چنانچه مایل باشید مدار آنرا در اختیارتان میگذارمپیروز و سربلند باشید

29دور سیم نمره 4 دوره دایره ای به قطر 40 س

exp4000
2010-Jan-26, 15:35
زمانی که از لوپ 1*1 استفاده میکنید میتونید تغذیه مدار رو تا 24 هم ببرید که کمی بهتر جواب میده-
بهترین باطری ni-metal هست یا باطری موبایل اما ميتونيد از باطری اسیدی هم استفاده کنید.

از باطری اسیدی استفاده نکنید در مدار رسوب ایجاد می کنه بهترین باطری باوزن کم باطری 1.3 امپر 6 و12 ولت می باشد با قیمت هر کدام 7500 تومان با وزن 750 گرم

exp4000
2010-Jan-26, 15:35

از باطری اسیدی استفاده نکنید در مدار رسوب ایجاد می کنه بهترین باطری باوزن کم باطری 1.3 امپر 6 و12 ولت می باشد با قیمت هر کدام 7500 تومان با وزن 750 گرم هر دو

exp4000
2010-Jan-26, 15:41
دوست من اگر کمی دقت کنی میبینی تمام آی سی های Miner از سری نظامیه.ماینر یک پروژه کامل و بی تقصه و از امکانات بالاتری نسبت به ماین دایور برخورداره.
مزیت دیگش اینه که ثبات خوبی داره و اونجور نیست که گاهی بزنه گاهی نزنه.
از نظر حساسیت به طلاي كم دستگاه ماین دایور مقدار خیلی اندکی حساستر از ماینر هست که خیلی ها فکر میکنن این عیب ماینره در صورتی که این یک مزیته!!!!!!!!!:04:
از نظر عمق کاوش هم miner بهتره-البته اگه بلد نباشی با دستگاه کار کنی هر دوش بده!!!!
این طور هم نیست ماینر 4 همان پروژه ای نیست که آلمانی ها زمانی می ساختن اینها بعد از لو دادن مدار اومدن برنامه ماینر رو تغییر دادن اگر ماینر خوب بود خودشون به تولیدش ادامه می دادند مثله لورنز ماینر حساسیتش به طلا کمتره بردشم بیشتر از نهایت 3 متر نیست داره اتوبالانسشم اصلا خوب نیست

exp4000
2010-Jan-26, 15:44
نقشه cointrack1190 رو که خیلی جاها دارن میفروشنو گذاشتم-حالا اگه یخورده زرنگ و تیز باشی میری تو کارش-حتی اگه اطلاعات لوپشم نداده باشم(که ندادم);-) . حتما که نباید هر کی تو هر پستش نقشه یک فلزیابم زمیمه کنه!!
اگر هم فلزیاب درست حسابی تر میخوای زیاد نگرد چون مفت نمیدن و باید بابتش پول بدی-میتونی نقشه دستگاه ماینر4 و فایل های هگزش رو از www.cmd.danagig.ir خریداری کنی و بسازی- 250000 هزار تومان فایل هگز میکروشو میفروشن و حدود 280 تومان هم باید پول به قطعاتش بدی.
شاید جاهایه دیگه فایل هگز اصلیشو ارزونتر هم پیدا کنی. فایل هگز دموش هم فراون پیدا میکنی.
راستی رضا جان شماreza ahmadi از بچه های topsony.ir نیستی؟
پیروز و سربلند باشید.

ماینر فایل اصلی نداره تنها فایل دستکاری شده قبلی هست قیمت قطعاتشم 250000 تومانه

exp4000
2010-Jan-26, 15:49
سلام دوستان اگر درخواست مداری رو دارند در همین جا اعلام کنند اگر داشته باشم دریغ نخواهم کرد
www.miner4.blogfa.com

farza_ab
2010-Jan-31, 13:09
اقایان من ماینرو از اصفهان با فایل اصلی خریدم 1.5متر بیشتر برد نداره تازه تو میدان اصلی دایم ویزویز میکنه یعنی اصلا کارایی نداره اینایی که تعریف میکنن فروشنده هستن وبراشون سود داره وگرنه دستگاه ماینر 100تومن هم نمیارزه من این دستگاهو500 خریدم با فایل اصلی هرکی میخواد همه رو بهش 250 میدم یاالله

farshadr
2010-Feb-06, 22:51
کسی در مورد دلتا پالس اطلاعی داره ؟؟؟
عملیه ؟؟؟

joojoo0065
2010-Feb-07, 01:08
از باطری اسیدی استفاده نکنید در مدار رسوب ایجاد می کنه بهترین باطری باوزن کم باطری 1.3 امپر 6 و12 ولت می باشد با قیمت هر کدام 7500 تومان با وزن 750 گرم هر دو

بنده نگفتم از اسیدی استفاده کنید!! گفتم میتونید از اسدی هم استفاده کنید!!!

joojoo0065
2010-Feb-07, 01:09
این طور هم نیست ماینر 4 همان پروژه ای نیست که آلمانی ها زمانی می ساختن اینها بعد از لو دادن مدار اومدن برنامه ماینر رو تغییر دادن اگر ماینر خوب بود خودشون به تولیدش ادامه می دادند مثله لورنز ماینر حساسیتش به طلا کمتره بردشم بیشتر از نهایت 3 متر نیست داره اتوبالانسشم اصلا خوب نیست
هر دستگاهی تا مدت و تعداد خاصی تولید میشه.ماینر هم همین طور. ماینر اصلی آلمانی هنوز تو بازار پیدا میشه.البته نه بازار ایران.

exp4000
2010-Feb-09, 20:43
دلتا پالس
1- تنظیمات دلتا سخته
2- قدرت نفوذش در زمین های سفت وسخت خیلی کمه
3-حداکثر بردش 3 متره
4- اتو بالانسش زیاد جالب نیست
5- برای زمین های شنی وساحلی خیلی بهتره

www.miner4.blogfa.com

ینگجه
2010-Feb-25, 23:09
لطفا یک نفر طرح یک فلز یاب رو واسه من بفرسته

exp4000
2010-Feb-27, 19:55
برو به این آدرس طرح هر فلزیابی رو می خوایی دانلود کن
www.miner4.blogfa.com

kakaaaaaaaa
2010-Mar-04, 22:57
اقا اين لينكه كه فيلتره

exp4000
2010-Mar-07, 23:09
فیلتر نیست شما نمی تونی وارد شی

www.miner4.blogfa.com
www.felezyaban.blogfa.com

مسیحی
2010-Apr-30, 17:56
سلام اگه نقشه خوبی داری میتونی واسم بفرستی ممنونت میشم

مسیحی
2010-Apr-30, 18:25
سلام به همگی اگه نقشه فلزیابی قوی رو دارید واسه منم بفرستید از خجالتتون در میام خیلی گیرم دستون درد نکنه منو دریابید (حداقل راهنمایی کنه) samshams48@yahoo.com منتظره شما هستم

مسیحی
2010-May-10, 11:05
میتونید راهنماییم کنید ممنون

masodi
2010-Aug-20, 11:43
سلام به بچه های با حال و طالب من دانشم در حد شما نیست یه نقشه مدار ساده فلزیاب میخوام واجبه میخوام بفرسته به ایمیلم قبلا تشکر میکنمmasodi56@yahoo.com

mojtaba_avazeh
2010-Aug-22, 05:02
وارد یعنی چی شاید بتونم کمکتون بکنم.اگر دقیق بهم بفهمونید چیکار قراره انجام بشه(از لحاظ نرم افزار میکرو)انجامش با من.انشاا... که میتونیم

mojtaba_avazeh
2010-Aug-22, 05:04
راستی یادم رفت
ارتباط:mojtaba_16868@yahoo.com

sahanddd
2010-Aug-23, 00:45
سلااام دوووستان
من دنباله یه کویل با فرکانس 6.6 khz میگرردم
تورو خدا سریع کمکم کنین

sahanddd
2010-Aug-23, 00:47
اینم ایدیمه : lonely.sahand@yahoo.com

parsegade
2010-Sep-27, 00:24
سلام شرمنده يه سوال داشتم:اينكه ميگيد لوپ 1*1 فكر نميكنيد يه دايره به اين بزرگي واسه حمل خيلي مشكل باشه شايد هم من در مورد اين اندازه ها نميدونم.مگه منظورتون همون قطر دايره نيست؟اگه ميشه توضيح بدين

amir_irani99
2010-Oct-19, 21:47
سلام به دوستان عزیز
من زیاد با این دستگاه ها سر و کار داشتم.
با توجه به نقشه هایی که از فلز یاب و طلا یاب در ایران داریم عملا نمیشه دستگاهی طراحی کنیم که بدون خطا جواب بده.
طلایاب هایی که بیشترشون تو بازار هستند جنبه ی تبلیغاتی دارن و درصد خطاشون خیلی زیاده.
و اگه خواستی اطلاعات بیشتری بگیری بهم ایمیل بزن تا انشالله بتونم کمکت کنم.
َAmir.irani99@yahoo.com

mr_havaee
2010-Oct-30, 01:56
سلام دوست عزیز parsegade
لوپ 1*1 به صورت یک مربع هستش که موقع کار کردن با آن داخل آن شروع به حرکت کردن میکنی و این لوپ برای جستجو کردن اجسام بزرگ در نهایت عمق یک دستگاه به کار میرود .

ehsanajal
2010-Nov-15, 16:31
سلام فلزیاب pi روکامل میخام لطفا برام ایمیل کنehsanajal@gmail.com

exp4000
2010-Nov-19, 20:13
http://www.pcup.ir/images/ne5eveghsl8pbzt35ls.png

exp4000
2010-Nov-19, 20:16
انجمن تخصصی فلزیاب ایران پالس منتظر همه ی فلزیاب کاران می باشد
www.iranpuls.ir

tamimi2
2010-Nov-23, 19:10
باعرض سلام خدمت دوست عزیز:مداربخت آور یک مداره مشکل دار میباشد زیرامداری که درکتابش چاپ کرده نمیدونم عمدایاسهواناقص چاپ شده وبعضی خطوط مداررسم نشده من خودم این مدارراساختم ولی کارنکردوباکلی مکاتبه باخود آقای بخت آور وفرستادن نقشه اصلی ومنبع وهمینطور تصویره پشت فیبر ساخته شده توسط خودش متوجه شدم که مداره جلد4 ایشان خیلی مشکل داره.من باهرزحمتی که بودبه کار انداختمش دقیقاباقطعاتی که درلیستش بودولی همچین برد خاصی هم نداره وطریقه کارش هم اینجوریه که روی صدای زمینه درصورت حظورفلز تعغیر ایجادمیشه البته باگوشی محسوس تر میباشد.حسین تمیمی بندرگناوه

mehdi-1m2m
2011-Apr-24, 20:16
سلام دوستان
حیف شد من دیر اومدم اینجا چون فکر می کنم آقای سیسکو دیگه از اینجا رفتند.

چند تا فلزیاب هست که میگم:
surf pi : حساسیت به اجسام کوچک بسیار بالا- بسیار آسان برای ساخت یعنی صد در صد نتیجه می گیرید- برد نسبتا محدود
Delta pulse: فلزیاب حرفه ای بسیار قدرتمند- نسبتا آسان برای ساخت - مناسب برای کاوش های باستان شناسی- حداکثر برد با لوپ 1*1 حدود 3.5 متر.
volksturm sm+geb: فلزیاب بسیار ساده از لحاظ ساخت ولی سیم پیچش یک کم مشکله از نظر تنظیم. حساسیتش برای اجسام کوچک عالیه

همه اینارو من ساختم و اگه کسی می خواد میتونم برای ساختنش کمک بکنم.

شاد باشید

hasam
2011-Jul-04, 01:11
میشه یه نقشه مدار فلزیاب برا یه آماتور بزاری

hasam
2011-Jul-04, 01:20
سلام یه مدار که با میکرو کار کنه ندارین

mehdi-1m2m
2011-Aug-02, 12:06
سلام یه مدار که با میکرو کار کنه ندارین

سلام
شما یه مدار آماتوری که با میکرو کار بکنه می خواین؟
حداکثر برد برای فلز نیم متری با لوپ یک متری حدود 2 تا 2.5 متر.
فلزیاب کلون ای وی آر هم بسیار سادست ولی بردش برای فلز نیم متری با لوپ یک متری کمتر از 2متر.
در ضمن بخاطر تاخیر در جواب عذر می خوام.
با تشکر

hasam
2011-Aug-05, 20:24
بابت مدار واقعا ممنونم آقا مهدی
انشاءالله که بتونم خدمتی بهتون کنم در ضمن یه سوال داشتم آقا مهدی
نرم افزار فلزیاب که میگن رو گوشی نصب میشه حقیقت داره و جواب میده؟ (بازم ممنون)

mehdi-1m2m
2011-Aug-08, 14:45
بابت مدار واقعا ممنونم آقا مهدی
انشاءالله که بتونم خدمتی بهتون کنم در ضمن یه سوال داشتم آقا مهدی
نرم افزار فلزیاب که میگن رو گوشی نصب میشه حقیقت داره و جواب میده؟ (بازم ممنون)

خواهش میکنم
برخی فلزیابها هستند که برای کار با اونها باید یک برنامه روی گوشی های هوشمند نصب کنید و در واقع این گوشی ها کار لپ تاپ رو در اینجا انجام میدن. اگه منظورتون اینه که یک برنامه روی گوشی نصب بشه و اونو تبدیل به فلزیاب کنه، چنین چیزی امکانش نزدیک به محاله، البته من یک دوستی داشتم که ادعا میکرد یک چنین کاری کرده و با این روش یک LRL ساخته که فقط طلا رو پیدا می کنه، ولی متاسفانه نحوه کار رو در اختیار من قرار نداد. فکر می کنم نحوه کار به این صورته که گوشی موبایل رو برنامه میده که فلان موج رو پخش کنه و فلان موج رو دریافت، که در این حالت حداقل کمی در مورد تئوری قابل قبوله ولی در عمل رو نمی دونم. اگه شما از این برنامه ها در اختیار دارید ممنون میشم که ما رو هم در جریان قرار بدید. اطلاعات من در این حد بود که ممکنه درست باشن و ممکن هم هست که اشتباه باشند. در هر حال خوشحال میشم اگه بتونم کمکی کنم.

hasam
2011-Aug-24, 15:51
سلام آقا مهدی میتونید یه مدار طلایاب که با میکرو کار کنه بردشم بیشتر از 2 متر باشه تو زمین و تقریبا حرفه ای باشه برام بفرستی به ایمیلم واقعا ممنون میشم این لطفو بهم بکنی چون شدیدا نیاز دارم آقا مهدی و جز اینجا هم جایی فکر نکنم کمکم کنن.(دوستون دارم آقا مهدی)

mehdi-1m2m
2011-Sep-19, 14:40
سلام
بسیار عذر میخوام که دیر دیر جواب میدم
من زیاد دنبال اون برنامه ای که گفتین گشتم و بالاخره تونستم پیداش کنم. این برنامه گوشی آیفون رو که تبدیل به فلزیاب میکنه!!!
ولی خوب برای طلا حساسیتی نداره ولی برای طلایی که سالهاست زیر خاک مدفونه چرا.
اگه خواستی برات ارسالش میکنم.
در مورد مداری که خواستی باید بگم که سخت میتونی جای دیگه پیداش کنی، چون اینجور مدار ها رو هیچکی رو نمیکنه. بهتره ایمیلتو بدی به من شاید تونستم کاری برات بکنم.

15391
2011-Dec-04, 10:27
خب ما هم مدار كاملو گذاشتيم (يه نگاه به صفحه قبل بنداز):60::60:

پروژه اول رو خيلي راحت و اسون ميشه ساخت

سكه 25 تومني رو از فاصله حدود 20-25 سانتي با كويل كوچيك و ورق فلزي نيم متر در نيم متر رو از فاصله حدود

1.5 متري با كويل بزرگ نشون ميده

پروژه دوم يه كم مشكله چون از دو تا باطري استفاده شده از نظر وزني خيلي سنگين در مياد

سكه 25 تومني رو از فاصله حدود 30 سانتي مشخص ميكنه (با كويل كوچك)

ورق فلزي نيم متر در نيم متر رو از فاصله حدود 2 متري مشخص ميكنه (با كويل بزرگ)

اين حدود بستگي به كيفيت قطعات مورد استفاده + نوع باطري مورد استفاده + نحوه ساختن كويل + نوع خاك +....

داره . اين مسافتايي كه اينجا نوشتم ازمايش شده تو هواست نه زير زمين .

نتونستم پیداش کنم برام ایمیل کن
jabbari_371@yahoo.com

15391
2011-Dec-04, 10:58
سلام به همه
من یه مدار ساده میخوام هرکه میتونه کمکم کنه
jabbari_371@yahoo.com
برنامه نویسی بلد نیستم
برا همینی اگه میتونین مراحل ساخت سیم پیچ رو برام بگین یا اگه امادشو دارید حتما شماره تماستون رو ایمیل کنیین
دمتون گرم

مدیریت تالار:

قوانین تالار برق (http://www.daneshju.ir/forum/f288/t124093.html)

hasam
2011-Dec-15, 19:26
بازم سلام آقا مهدی این ایمیلمه اگه لطف کنی ممنونت میشم(asmandhassa7@gmail.com (http://asmandhassan7@gmail.com))

مدیریت تالار:

قوانین تالار برق (http://www.daneshju.ir/forum/f288/t124093.html)

maedeh_r
2011-Dec-16, 16:10
دوستان عزیز اینجا مطلبی به ایمیلتان ارسال نمیشه.جوابها در تالار داده میشه تا بقیه هم بتونن استفاده کنند.
میتونید بعدا مراجعه کنید و جوابتون رو ببینید.
موفق باشید.

mehran1545
2011-Dec-19, 17:17
2 نمونه فلزیاب دستساز با حساسیت بالا به طلا و قیمت مناسب
قدرت کاووش یک سکه در عمق 50 سانتی و یک قطعه مس 1متر *1 متر درعمق 5متری ودیگری درعمق 4متری با 80% تفکیک نسبت به طلا
همراه با 2 لوپ 45 و 1*1
با تست هنگام تحویل
هرکی میخواد پیام خصوصی یا ایمیل بزنه

babaye
2012-Mar-13, 01:10
قیمت فلزیاب و شماره تماس به این ایمیل ارسال نمایید ممنونم ebenoore1347@yahoo.com
2 نمونه فلزیاب دستساز با حساسیت بالا به طلا و قیمت مناسب قدرت کاووش یک سکه در عمق 50 سانتی و یک قطعه مس 1متر *1 متر درعمق 5متری ودیگری درعمق 4متری با 80% تفکیک نسبت به طلا همراه با 2 لوپ 45 و 1*1 با تست هنگام تحویل هرکی میخواد پیام خصوصی یا ایمیل بزنه

فلزیاب
2012-Mar-16, 18:25
سلام دوستان
جدیدا وبلاگی پیدا کردم که فردی به نام مهدی ادارش میکنه و مدارهای محرمانه رو درش آپلود میکنه، البته نمیدونم که گذاشتن لینک خلاف مقررات انجمن هست یا نه ولی مدیر انجمن میتونه اگر خلاف مقررات بود ویرایش کنه ولی پیشنهاد میشه این کار رو نکنه چون دوستان واقعا به چنین منبعی نیاز دارند.
lrl.persianblog.ir
;-);-);-);-);-);-);-);-);-)

moslem-mit
2012-May-05, 19:59
سلام دوستان من در مورد مقاومت موازی با کویل و فرکانس اعمالی به ماسفت مشکل دارم لطفا کمک کنید .....طراحی مال خودم هست مربوط به مدار خاصی نیست

shayan_o
2012-Jul-04, 09:46
سلام این فایل ماینر 4 رو من نتونستم دانلود کنم لطفا فایل کاملو در صورت امکان به میل eaglesss_2005@yahoo.com بفرستید .

maedeh_r
2012-Jul-04, 09:54
سلام
دوست عزیز فایلها و جوابهای سوالها در همین تالار قرار میگیره و مطالب به ایمیلها ارسال نمیشه
تا دوستان دیگه هم بتونن استفاده کنن
منتظر باشید،انشاءالله جوابتون رو در همین جا میگیرید
تشکر-;{@

arminsaeedi
2012-Jul-20, 10:18
سلام دوسا عزیز اگه میشه مدار این فلزیاب با برد بالا را برام ایمیل کنید
sardari137@gmail.com

MOHSEN RAHA
2012-Oct-22, 14:16
سلام حامد جان
طلایاب نزدیک به 30 میلیون هست و مجوز می خواد من دنبالش رفتم که دارم می گم اگر مدارش رو دارید حاظرم 2 میلیون بدم تا برام بسازن ولی واقعا کار کنه ها

با تشکر
بای
سلام من مداری دارم که قابلیت تفکیک داره وبه لپتاب هم متصل میشه اگر خواستید پیام بدید.

MOHSEN RAHA
2012-Oct-22, 14:21
سلام این فایل ماینر 4 رو من نتونستم دانلود کنم لطفا فایل کاملو در صورت امکان به میل eaglesss_2005@yahoo.com بفرستید .
سلام مدار ماینر4مشکل داره ولی همانطور که به دوستمون گفتم مدار دیگری هست که به شما کمک کنه

MOHSEN RAHA
2012-Oct-22, 14:28
[QUOTE=Vast_vision_office;67671]سلام حامد جان

با تشکر
بای
لازم به ذکر هست که بگم این دستگاه نقطه زن هست و7متر رو جواب میده!

MOHSEN RAHA
2012-Oct-22, 14:35
سلام مدار ماینر4مشکل داره ولی همانطور که به دوستمون گفتم مدار دیگری هست که به شما کمک کنه-اگرسوالی داشتیدبهم پیام بدید

maedeh_r
2012-Oct-23, 12:28
سلام
دوستان اینجا نه فایلی به ایمیل ها ارسال میشه و نه ارتباط پیامکی وجود داره
اگر کسی بتونه جواب بده،همینجا کمک میکنه
در صورت ادامه دادن پست های خلاف مجبورم میشم پست هاتونو پاک کنم
موفق باشید

mamade
2012-Nov-21, 10:47
2 نمونه فلزیاب دستساز با حساسیت بالا به طلا و قیمت مناسب
قدرت کاووش یک سکه در عمق 50 سانتی و یک قطعه مس 1متر *1 متر درعمق 5متری ودیگری درعمق 4متری با 80% تفکیک نسبت به طلا
همراه با 2 لوپ 45 و 1*1
با تست هنگام تحویل
هرکی میخواد پیام خصوصی یا ایمیل بزنه

تماس بگیرید حتما منتظرم

nima .T3
2012-Dec-07, 23:10
مدار زير را ساخته و سپس يك راديو 1 موج را روشن نموده و به مدار فوق نزديك مي نمائيم و در همين حالت يك شي

فلزي را به سيم پيچ مدار نزديك نموده و واريابل را مي چرخانيم تا صداي سوت شنيده شود حال با نزديك نمودن سيم پيچ

مدار فوق به ديوار محل لوله آب يا فلزات مشخص شده را ديو سوت مي كشد.

سيم پيچ : 30فوت از سيم نمره 26

http://www.10pix.com/out.php/t87568_felezyab.jpg (http://www.10pix.com/show.php/87568_felezyab.jpg.html)

من که مداری نمی بینم
خیلی نیازش دارم لطف کنین درستش کنین

hbd.2006
2012-Dec-24, 17:07
:GH:GH
این مسئله در مورد فرکانس متر هم صدق می کنه .... 3میلیون...ممنون میشم برنامش رو بنویسیدy:15

mnparsa
2013-May-18, 19:25
سلام. متاسفانه دو لینک زیر خراب هستند. لطفا لینک جدید بگذارید
با سپاس

http://www.thunting.com/geotech/foru...ad.php?t=13321 (http://www.thunting.com/geotech/forums/showthread.php?t=13321)

http://www.thunting.com/geotech/foru...ad.php?t=1 (http://www.thunting.com/geotech/forums/showthread.php?t=13370)

retrobaz
2013-Sep-10, 16:23
سلام دوست عزیز! جساراتآ من تازه عضو شدم و مطلبی که در مورد فلزیاب گذاشتید رو دیدم! اما هر چقدر سعی کردم، نتونستم لینکهایی که گذاشته بودید رو باز کنم! میخواستم ببینم شما میتونید کمکی در این زمینه به من بکنید، یعنی لینک فعال یا رفرنس اصلی رو میتونید برای من ایمیل کنید! ممنون... retrobaz@yahoo.com
;-)

محمد ربانی
2014-Mar-18, 08:57
سلام لینکها باز نمی شوند لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

arashfarari1
2014-Jun-16, 17:17
با سلام من این مدارو ساختم ولی وقتی روشنش میکنم به مدت 3-4ثانیه بوق میزنه و بعد قطع میشه میخواستم راهنماییم کنید کجای کار مشکل داره ؟؟