PDA

مشاهده نسخه کامل : اخبار موشكیamirhessam
2007-Apr-23, 22:25
از این به بعد تمام اخبار در زمینه های موشكی رو در این بخش قرار میدیم.
با تشكر

amirhessam
2007-Apr-23, 22:27
آزمایش چهاردهم موشک براهموس
-------------------------------------------

هند برای چهاردهمین بارموشک براهموس را مورد آزمایش قرارداد. این پرتاب از روی سکوی متحرک انجام پذیرفت. موشک براهموس، موشک کروز مافوق صوتی است که می‌تواند با سرعتی بین 8/2 تا 3 ماخ هدف خود را مورد حمله قرار دهد. براهموس محصول مشترک روسیه و هند است. ساخت این موشک در پی توافق دولتهای هند روسیه برای همکاری در سال 1998 آغاز شد و در سال 2001 اولین تست آن انجام گرفت.این موشک 9 متری با وزن 8/3 تن از روی یک دستگاه کامیون تاترا پرتاب شد. مسیر موشک توسط یک رادار در مبدأ و یک رادار در هدف دنبال شد. هم اکنون این موشک از زمین و دریا پرتاب می‌شود اما شرکت براهموس قصد دارد این موشک را از هوا و زیردریایی نیز پرتاب کند.
برای تست زیردریایی احتمال دارد که این شرکت یک فروند زیردریایی را از نیروی دریایی این کشور اجاره کند و یا آزمایش توسط روسیه و در آبهای این کشور انجام شود. همچنین برای پرتاب هوایی قرار است این موشک روی هواپیمای سوخو ام.کا.II قرار گیرد. نمونه هوایی این موشک بوستر کوچکتری خواهد داشت و برای پایداری بهتر به فینهای بزرگتری مجهز خواهد شد.
www.hindustantimes.com
منبع:اویا

amirhessam
2007-Apr-23, 22:58
مسکو نسل جدید موشکهای خود را تولید می‌کند
----------------------------------------------------------

به گزارش ایتارتاس، روسیه قصد دارد نسل جدید موشکهای خود را تولید کند. این خبرگزاری به نقل از فرمانده نیروی هوایی بلندبرد روسیه آناتولی ژیخارف اعلام کرد که کار بر روی این موشکها آغاز شده و تا ده سال دیگر این موشکها عملیاتی می‌شوند. این خبر در پی بالاگرفتن مناقشات روسیه و ایالات متحده بر سر استقرار سیستم دفاع موشکی در لهستان و جمهوری چک مطرح می‌شود.
هنوز هیچ جزییاتی در مورد این موشکها فاش نشده است. در حال حاضر نیروهای موشکی استراتژیک روسیه 6 نوع موشک نسل چهارم و پنجم در اختیار دارند که از این تعداد 4 نوع از سیلو و 2 نوع از سکوی متحرک پرتاب می‌شود.
www.chinadaily.com.cn
آویا

amirhessam
2007-Apr-23, 22:59
كره جنوبي و آلمان درباره انعقاد قرارداد موشكي گفت وگو مي‌كنند
-----------------------------------------------------------------------------
فرانس ژوزف وزير دفاع آلمان در سفر به كره جنوبي، درباره قرارداد فروش موشك‌هاي پاتريوت دست دوم و ساير مسايل نظامي با مقامات سئول گفت وگو مي‌كند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از سئول، وزير دفاع آلمان قرار است، عصر جمعه درباره امنيت منطقه‌اي و گسترش همكاري‌هاي دفاعي با كيم جانگ سو وزير دفاع كره جنوبي مذاكره كند.
كره جنوبي كه با تهديد نظامي بالقوه كره شمالي مواجه است، خواستار تعويض موشك‌هاي زمين به هواي نايك توليدي ۴۰سال پيش خود با موشك‌هاي پاتريوت آلمان است.
كارشناسان، ارزش اين قرارداد موشكي بين كره جنوبي و آلمان را ۱/۲ ميليارد دلار پيش بيني كرده‌اند.
ارتش كره جنوبي تصميم داشت در سال ۲۰۰۰ چهل و هشت فروند موشك پاتريوت از آمريكا، متحد اصلي خود، خريداري كند اما مناقشه بر سر هزينه اين قرارداد، سئول را از اين تصميم منصرف شد.
www.irna.ir

amirhessam
2007-Apr-23, 23:00
آمريكا موشك‌هاي پيشرفته‌ي خود را به كره‌ي جنوبي مي‌فروشد
-------------------------------------------------------------------------
آژانس همكاري‌هاي امنيتي دفاعي آمريكا اعلام كرد كه كنگره آمريكا را در جريان طرحي براي فروش شمار زيادي از موشك‌هاي پيشرفته به كره‌ي جنوبي گذاشته است.
اين آژانس وابسته به پنتاگون در سايت خود اعلام كرد كره‌ي جنوبي درخواست خريد ‌١٠٢ موشك استاندارد تاكتيكي SM-2Block III A/B با قابليت هدف قرار دادن اهداف هوايي از كشتي، ‌١٠٢ موشك AIM-9x با قابليت هدف قرار دادن اهداف هوايي از هوا و تجهيزات و سرويس‌هاي مربوطه را به آمريكا ارايه داده است.
در اين گزارش آمده است: فروش اين تجهيزات نظامي، توانايي دفاعي كره‌ي جنوبي را افزايش مي‌دهد و باعث تقويت عمليات‌هاي كره‌ي جنوبي خواهد شد.
اين كشور (كره‌ي جنوبي) پيشتر خريد اين گونه موشك‌ها را در ليست خود داشته است و هيچ مشكلي در جذب اين گونه موشك‌ها نخواهد داشت.
موشك‌هاي SM-2 قرار است بر روي ناوشكن‌هاي چهار هزار و هفت هزار تني كه سئول توانست در بهبود برنامه‌هاي نظامي خود آنها را توسعه دهد، استقرار يابند.
هم‌چنين موشك‌هاي AIM-9x، سلاح‌هاي مهمي براي ‌٤٠ جنگنده‌هاي F-15K ‌محسوب مي‌شوند.
شركت بوئينگ تحت يك معاهده پنج ميليارد دلاري اين جت‌ها را به كره‌ي جنوبي ارسال كرده است.
كره‌ي جنوبي اكثر سلاح‌هاي خود را از آمريكا خريداري مي‌كند. آمريكا نيز حدود ‌٢٨ هزار نيرو به كره‌ي جنوبي براي مقابله با حملات احتمالي از طرف كره‌ي شمالي مستقر كرده است.

www.isna.ir

amirhessam
2007-Apr-24, 15:05
آژانس دفاع موشكي آمريكا: مسير پرتاب موشك هاي ايران به اروپا را شناسايي كرده ايم
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
عصرايران- رييس آژانس دفاع موشكي آمريكا نسبت به آنچه كه "تهديد فزاينده موشكي ايران" خواند، هشدار داد.

به گزارش عصر ايران (asriran.com) به نقل از خبرگزاري فرانسه، ژنرال "هنري اوبرينگ" با اشاره به طرح استقرار سپر دفاع موشكي آمريكا در لهستان و جمهوري چك گفت: ما تحقيقاتي در خصوص مسير پرتاب موشك هاي ايران به اروپا و آمريكا انجام داديم و به اين نتيجه رسيديم كه لهستان و جمهوري چك دو مكان ايده آل براي استقرار موشك هاي ره گيري و رادارهاي دوربرد هستند.

وي كه پس از ديدار با مقامات جمهوري چك در پراگ سخن مي گفت، اضافه كرد: ما معتقديم كه استقرار سپر دفاع موشكي در جمهوري چك از متحدان اروپايي آمريكا و نيروهاي آمريكايي مستقر در منطقه در مقابل تهديد فزاينده موشكي ايران حفاظت مي كند.

"اوبرينگ" بر نقش حياتي جمهوري چك و لهستان در طرح هاي آمريكا براي مقابله با آنچه كه تهديد حمله احتمالي موشكي توسط تهران خواند، تاكيد كرد و گفت: از ديدگاه استراتژيك، اگر ما قابليت هاي ناتو و آمريكا و حتي توانايي هاي روسيه را با هم تلفيق كنيم، ارزش موشك هاي بالستيك در نگاه كشورهايي چون ايران كاهش خواهد يافت.

"اوبرينگ" همچنين هشدار داد كه ايران در حال همكاري با كره شمالي در مورد توسعه موشك هاي بالستيك دوربرد است.

رييس آژانس دفاع موشكي آمريكا خاطرنشان كرد: ما مي دانيم كه آنها (ايران و كره شمالي) در حال همكاري موشكي هستند.

گفتني است سفر "اوبرينگ" به جمهوري چك كه با هدف متقاعد كردن مقامات اين كشور به مشاركت در طرح استقرار سپر ضد موشكي آمريكا صورت گرفته، همزمان با ديدار "رابرت گيتس"، وزير دفاع آمريكا از روسيه است.

"گيتس" در اين سفر تلاش مي كند كه از مخالفت روسيه با طرح موشكي آمريكا در اروپاي مركزي بكاهد

amirhessam
2007-Apr-25, 16:21
استقرار سپر موشكي در اروپا براي دفاع در برابر تهدید ایران
-------------------------------------------------------------------

در حالي كه روسيه ادعاي آمريكا درباره تهديدات موشكي از سوي ايران را مضحك خوانده است رئيس سازمان دفاع موشكي آمريكا با ادعاي رشد "تهديدات موشكي ايران" اعلام كرد استقرار سپر موشكي در اروپا براي دفاع در برابر اين تهديد است.ژنرال هنري اوبرينگ، رئيس سازمان دفاع موشكي آمريكا در تلاش براي متقاعد كردن مسئولان جمهوري چك در سفر به اين كشور مدعي "رشد تهديدات موشكي ايران" شد.وي در يك كنفرانس خبري مشترك با يري پاروبك، رهبر گروه اصلي مخالفان دولت چك، گفت: «ما معتقديم اين رادار در جمهوري چك، متحدان اروپايي و نيروهاي مستقر ما در منطقه را در برابر آنچه ما تهديد فزاينده موشكي ايران مي‌دانيم، حراست مي‌كند.»وي در اين كنفرانس همچنين بر نقش مهم جمهوري چك و لهستان در طرح واشنگتن براي مقابله با آنچه حمله موشكي با دستور تهران ناميد، تاكيد كرد.اين فرمانده آمريكايي با اشاره به طرح‌هاي مكان‌يابي بخش‌هاي مختلف سپر موشكي در اروپاي مركزي، مدعي شد: «ما مسيرهاي موشكي از ايران به داخل اروپا و از ايران به آمريكا را تحليل كرديم و مشخص شد لهستان و جمهوري چك دو كشور ايده‌آل براي رديابي رادارهاي دوربرد هستند.»وي افزود: «از ديدگاه راهبردي، اگر ما توانايي‌هاي آمريكا، ناتو و حتي روسيه را به يكديگر پيوند دهيم، ارزش اين موشكهاي بالستيك را در نگاه كشورهايي مانند ايران از بين خواهد برد.»سفر اوبرينگ به چك همزمان با سفر رابرت گيتس، وزير دفاع آمريكا به روسيه براي رفع مخالفت‌هاي مسكو با استقرار سپر دفاع موشكي آمريكا در اروپا انجام شده است.دولت روسيه تاكنون بارها با استقرار سپر دفاع ضدموشكي آمريكا در كشورهاي اروپاي مركزي و شرقي مخالفت كرده و آن را مانعي براي نزديكي خود و اروپا مي‌داند. آمريكا پيشنهادي را مبني بر تلفيق سيستم‌هاي آمريكا و روسيه در اين زمينه ارائه كرده است تا بتواند مخالفت روسيه را رفع كند.اين در حالي است كه سرگي ايوانف معاون اول نخست وزير روسيه تاكيد كرد، مسكو به خوبي مي‌داند سيستم دفاع ضد موشكي آمريكا به چه منظور در بخش شرقي اروپا مستقر مي‌شود، در حاليكه اين روسيه است كه بايد نگران احتمال چنين حملاتي باشد و نه كشورهاي اروپايي.سرگئي ايوانف معاون اول نخست وزير روسيه در مصاحبه اي با روزنامه فايننشال تايمز كه در دفتر اين روزنامه در مسكو صورت گرفت، متذكر شد كه روسيه به خوبي درك مي كند كه سيستم دفاع ضد موشكي به چه منظور در بخش شرقي اروپا مستقر ميشود و هدف اصلي آن دقيقا روسيه است.وي افزود، اين بسيار مضحك است كه گفته مي شود، اين سيستم براي مقابله با موشكهاي پرتاب شده احتمالي از سوي ايران و يا كره شمالي در نظر گرفته شده، در حاليكه در اصل اين روسيه است كه بايد نگران چنين حملاتي باشد، نه انگلستان و فرانسه.www.farsnews.com

amirhessam
2007-Apr-25, 16:23
قرارداد موشکی 1/4 میلیون دلاری لاکهیدمارتین را هرلی به دست آورد
-------------------------------------------------------------------------------

لاکهیدمارتین برای تامین نیاز خود در برنامه‌‌ی موشکی قراردادی به ارزش 1/4 میلیون دلار با کمپانی هرلی منعقد می‌کند. طی این قرارداد هرلی لاکهید را در طراحی و ساخت موشک‌های استراتژیک کمک خواهد کرد. در حال حاضر هرلی قراردادی به مبلغ 20 میلیون دلار برای طراحی و ساخت سیستم آزمایش پروازی موشک ترایدنت-3 در دست دارد. قرارداد نامبرده بین هرلی و نیروی دریایی امریکا و به قصد جایگزینی سیستم‌های آزمایش پروازی قدیمی موجود با سیستم‌های پیشرفته و با امکانات جدید است.هرلی که در حدود 1000 کارمند دارد علاوه بر کارهای نظامی تولیدکننده‌ی اصلی سیستم‌های مایکروویو برای کاربردهای پزشکی و دفاعی نیز میباشد
اویا

amirhessam
2007-Apr-25, 16:24
تایوان برد موشک‌های کروز خود را افزایش می‌دهد
----------------------------------------------------------

روز دوشنبه اعلام شد که تایوان برد یکی از موشک‌های کروز خود را که قابلیت هدف قرار دادن فرودگاه‌های نظامی و پایگاه‌های موشکی چین را دارد، افزایش داده است. برد موشک کروز هسیونگ فنگ- 2‌ای برای مسافت 600 کیلومتر طراحی شده است. اما محققان در انستیتوی علوم و تکنولوژی چانگ‌شان اعلام کردند که به تازگی به پیشرفت‌های تکنولوژیکی غیر منتظره‌ای دست یافته‌اند و آزمایشات متعدد نشان داده‌اند که برد این موشک به 800 کیلومتر رسیده است.مسئولین با اعلام اینکه تولید انبوه این موشک نزدیک است، اظهار داشتند که در صورت شروع جنگ از این موشک‌ها برای حمله به فرودگاه‌های نظامی و پایگاه‌های موشکی جنوب شرقی چین استفاده خواهد شد؛ هرچند وزارت دفاع تایوان از اظهار نظر در این مورد خودداری کرد.

اویا

amirhessam
2007-Apr-25, 16:25
آمريكا قبل از آزمايش موشك ضد ماهواره‌اي چين از اين امر اطلاع داشته است
-----------------------------------------------------------------------------------------

روزنامه‌ي نيويورك تايمز نوشت: آژانس‌هاي اطلاعاتي آمريكا قبل از تدارك چين براي انجام آزمايش موشك ضدماهواره‌اي‌اش در ژانويه‌ي گذشته از اين موضوع اطلاع داشتند، اما واشنگتن به دليل نداشتن نفوذ و تسلط كافي در برخورد با پكن تصميم گرفت در اين امر مداخله نكند.انهدام يك ماهواره‌ي ارتباطاتي قديمي چين در جريان آزمايش يك سلاح ضد ماهواره‌اي از سوي اين كشور، نخستين عمليات موفقيت آميز يك كشور در پرتاب اين نوع موشك از 20 سال گذشته تاكنون قلمداد مي‌شود. روزنامه‌ي نيويورك تايمز به نقل از برخي مقامات ناشناس آمريكايي نوشت كه ايالات متحده دو آزمايش پيشين چين در زمينه‌ي سيستم‌هاي ضد ماهواره‌اي را در 7 ژوييه 2005 و 6 فوريه 2006 شناسايي كرده بود. هر دو آزمايش موشكي ياد شده با شكست مواجه شدند.بنا به اعلام روزنامه‌ي نيويورك تايمز آژانس‌هاي اطلاعاتي آمريكا در دسامبر 2006 و اوايل ژانويه‌ي سال جاري از تدارك چين براي سومين آزمايش موشكي ضد ماهواره‌اي‌اش با خبر بودند.اين روزنامه مي‌افزايد كه دستگاه‌هاي سيار پرتاب موشك براي موشك‌هاي مدل SC-19 به كرات در پايگاه سونگلين شناسايي شده‌اند.نيويورك تايمز هم‌چنين نوشته است كه آژانس اطلاعات فضايي آمريكا كه مسووليت جمع آوري پردازش اطلاعات در خصوص شناسايي تسليحات موشكي را بر عهده دارد در اوايل ژانويه در خصوص احتمال آزمايش موشكي SC-19 هشدار داده است.بر اين اساس اعلام شده بود كه هدف اين موشك احتمالا يك ماهواره‌ي هواشناسي قديمي چين به نام Feng-ynn-1c است.نيويورك تايمز در ادامه آورده است: دولت جورج بوش، رييس جمهور آمريكا در آن مقطع زماني به مساله‌ي چگونگي واكنش به اين اقدام پرداخت و حتي كار ابلاغ مراتب اعتراض خود را آغاز كرد، اما در نهايت امر تصميم گرفت كه تا پس از پايان اين آزمايش عليه پكن واكنش نشان ندهد.اين روزنامه عنوان كرده است كه دولت بوش در معاملات خود با چين در تنگنا بود و به دليل نداشتن نفوذ و تسلط كافي بر پكن در ممانعت از پيشبرد برنامه‌هاي نظامي اين كشور و به اين دليل كه نمي‌خواست پكن از ميزان اطلاعات واشنگتن در فعاليت‌هاي فضايي آن كشور اطلاع داشته باشد، تصميم به عدم مداخله گرفت.www.isna.ir

amirhessam
2007-Apr-25, 23:20
شليك موفق موشك هاي سوري ؛ تل آويو در تير رس
------------------------------------------------------------
عصرايران - ارتش سوريه با آزمايش موفقيت آميز دو موشك ميان برد خود ، اينك مي تواند تمام نقاط اسرائيل از جمله تل آويو را زير آتش سنگين موشكي خود قرار دهد .

يك روزنامه آمريكايي با اعلام اين خبر افزود: سوري ها اخيراً دو موشك ا"سكاد-d" را كه 250 كيلومتر برد دارند ، با موفقيت آزموده اند و علاوه بر آن تعداد زيادي موشك چيني "c-802" را از ايران به كشورشان منتقل كرده اند . اين موشك ها قادر هستند ناوچه هاي نظامي اسرائيل را منهدم سازند همانطور كه در جريان جنگ 33 روزه ، حزب الله توانست با اين موشك ها يك ناوچه اسرائيلي را از كار بيندازد .

ارتش سوريه همچنين درحال تجهيز واحدهاي خود به سلاح هاي مدرن ضد تانك و ضد هلي كوپتر است .

بر اساس گزارش روزنامه "وردنت" ، ارتش سوريه كه احتمالاً براي جنگ تمام عيار با اسرائيل در تابستان امسال آماده مي شود ، بر حجم تمرينات نظامي خود افزوده و با كمك كارشناسان ايراني ، دوره هاي آموزشي پيشرفته براي پرسنل خود برگزار مي كند و علاوه بر همه اينها ، بسياري از واحدهاي نظامي ارتش سوريه به نزديكي مرزهاي اسرائيل منتقل شده اند .

به نوشته اين نشريه آمريكايي، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه هفته گذشته از احتمال بروز جنگ بین كشورش و اسرائيل خبرداده بود. بلندي هاي جولان كه متعلق به سوريه است ، همچنان در اشغال ارتش اسرائيل قرار دارد و سوري ها بارها گفته اند كه اگر اين ارتفاعات بازگردانده نشود ، به شيوه "مقاومت" روي خواهند آورد .
گفتني است ، پيش از اين اخباري درباره آماده شدن حزب الله لبنان براي جنگ با اسرائيل در تابستان امسال منتشر شده بود و جالب اينجاست كه منيع اصلي همه اين اخبار نيز رسانه هاي آمريكايي و اسرائيلي بوده اند .

طی سالهای گذشته مقامات رژیم صهیونیستی همواره به ذکر این بهانه پرداخته‌اند که ارتش سوریه طی جنگ شش‌روزه(1967)و جنگ رمضان (1973) از بلندی‌های جولان برای آغاز حمله به قلمرو این رژیم استفاده کرده است و به همین دلیل تخلیه این بلندی‌ها یک تهدید امنیتی کاملا جدی متوجه تل‌آویو می سازد.

amirhessam
2007-Apr-26, 14:02
آمريكا، مسكو را هدف قرار داد
-----------------------------------------

كاخ سفيد براي اجراي طرح استقرار سپر دفاع موشكي خود در اروپاي شرقي اكنون روسيه را براي پذيرش اين امر تحت فشار قرار داده است.
كاخ سفيد روشي ديپلماتيك را نيز برگزيده كه از آن جمله سفر رابرت گيتس، وزير دفاع آمريكا به روسيه بود تا شايد در ديدار با پوتين‌ رئيس جمهور، آنتولي سرديوكوف، وزير دفاع و ديگر مقامات عالي اين كشور بتواند براي رفع مخالفت شديد آنها با طرح دفاع موشكي آمريكا گفتگو و رضايت آنها را جلب كند.
مسكو استقرار سيستم‌هاي دفاع موشكي در جمهوري چك و لهستان را تهديدي براي خود ، ثبات بين‌المللي و ايجاد رقابت تسليحاتي بيشتر مي‌داند. مكان جغرافيايي نصب اين تجهيزات حاكي از هدف قرار دادن تجهيزات هسته‌اي روسيه و چين است.
جرج بوش رئيس جمهوري آمريكا اعلام كرده است كه هدف از استقرار سيستم دفاع موشكي در شرق اروپا مقابله‌اش با حملات احتمالي ايران و كره شمالي است، در حالي كه كارشناسان نظامي نيز بر اين باورند كه هدف آمريكا از استقرار اين تجهيزات، بي ارتباط با روسيه نيز نبوده است.
واشنگتن از سويي مخالفان دولت ولاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه را مورد حمايت قرار داده تا اينگونه روسيه را كه انتخابات پارلماني (آذرماه سال جاري) و رياست‌جمهوري (در سال 2008) را در پيش روي خود دارد، تحت تاثير سياست‌هاي خود قرار دهد.
تظاهرات متعددي توسط ائتلافي بزرگ از مخالفان پوتين در يك ماه گذشته در اعتراض به برخي از سياست‌هاي وي در زمينه‌هاي سياسي ، اجتماعي و اقتصادي، در مسكو برگزار شده است.
مدارك مستدلي وجود دارد كه به راحتي مي‌توان رد پاي آمريكا را در برگزاري اين تظاهرات و درگيري‌ها در روسيه ملاحظه كرد چنانكه پارلمان روسيه اخيرا آمريكا را عامل كمك به آموزش گروه‌هاي سياسي افراطي ( گروه "روسيه ديگر" به رهبري كاسپاروف قهرمان سابق شطرنج جهان) كه ثبات را در انتخابات پارلماني و رياست جمهوري تهديد مي‌كنند، اعلام كرد.
طي برگزاري اين تظاهرات، مقامات كاخ سفيد رسما در حمايت از مخالفان پوتين اعلام موضع كرده و اقدام آنها را در راستاي آزادي و دموكراسي مورد نظر خود دانسته بودند.
وزارت امور خارجه آمريكا همچنين پيشتر درگزارشي ارزيابي تحريك‌آميزي از دموكراسي موجود در روسيه منتشر كرد.در اين گزارش آمريكا از وضعيت حقوق بشر و آزادي‌هاي دموكراتيك در روسيه انتقاد كرده بود.
"دانا پرينو" سخنگوي كاخ سفيد در قبال درگيري‌هاي اخير روسيه، با حمايت از برگزاري تظاهرات مخالفان پوتين به رهبري "گري كاسپاروف" قهرمان سابق شطرنج جهان، خطاب به دولت روسيه گفت: آزادي اعتراضات مسالمت‌آميز جزئي از دموكراسي و حقوق بشر است كه در تمام دنيا به رسميت شناخته شده و اين نوع برخورد با آن غير قابل قبول است.
واشنگتن دراقدامي ديگر 85 ميليون دلار را به بهانه كمك به "برگزاري انتخابات آزاد دوما و رياست جمهوري روسيه" در اختيار سازمان‌هاي غير دولتي روسي قرار داده كه البته اين مبلغ نسبت به 45 ميليون دلاري كه در سال 2004 براي اين كار اختصاص داده بود، دو برابر شده است.
در گزارش اخير حقوق بشر و دموكراسي وزارت امور خارجه آمريكا هم به مسئله تامين مالي سازمان‌هاي مخالف دولت در روسيه تاكيد بسيار شده بود و به نظرمي‌رسد كه واشنگتن به طور جدي و با برنامه‌ريزي پيگيرانه‌، خود را براي تاثيرگذاري بر حيات سياسي روسيه آماده كرده است.
دولت آمريكا در سال 2006 براي آنچه توسعه دموكراسي در منطقه اوراسيا مي‌نامد، بودجه‌اي معادل يك ميليارد و 200 ميليون دلار اختصاص داده بود كه بخش اعظم اين هزينه به منظور « دموكراتيزه سازي »‌ روسيه و كشورهاي مستقل مشترك المنافع صرف شده است.
تقابل واشنگتن با مسكو "جنگ سرد جديدي" را در حال رقم زدن است و اهداف و سياست‌هاي ايالات متحده در برنامه‌اي منسجم و در قالب انقلاب‌هاي رنگين در منطقه شروع شده است، و به نظر مي رسد به رغم دادن امتيازات از سوي روسيه و يا ساير كشورها، آمريكا همچنان اين اهداف را دنبال مي كند.
دولت آمريكا اساسا با دولت‌ها و كشورهايي مشكل داشته و دنبال تغيير سياست آنها در قبال خود است كه همسو با وي نيستند و در اين ميان نيز مشكل واشنگتن با مسكو محدود به گرفتن رضايت آن براي استقرار سپر دفاع موشكي نيست بلكه روسيه با توجه به توانايي‌هاي بالقوه‌اي كه دارد، مي‌تواند در صورت به كاري گيري آنها، هژموني آمريكا را در جهان كمرنگ و جهان را از شرايط فعلي و تك قطبي بودن خارج كند و ساخت سيستم دفاع موشكي در شرق اروپا را مي‌توان از جمله اقدامات آمريكا براي كنترل روسيه برشمرد.
www.farsnews.com

amirhessam
2007-Apr-29, 21:20
هند به دنبال آزمایش یک موشک بالستیک دوربرد است
---------------------------------------------------------------
به گزارش مقامات نظامی هند، هند دوربردترین موشک بالستیک خود را با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای در هفته‌ی جاری آزمایش خواهد کرد. موشک آنجی-III با برد 3500 کیلومتر، دوربردترین موشک هند است که پس از آزمایش ناموفق خود که در جولای گذشته انجام شد، این بار به دنبال گرفتن نتایج موفقیت‌آمیز است. در آزمایش قبلی این موشک، مدل اولیه‌ی آن پس از صعود به ارتفاع 12 کیلومتری بدون برخورد به هدف خود، درون دریا سقوط کرد، که متخصصین اشکال را در موتورهای سوخت جامد آن تشخیص داده بودند.
هند تصمیم دارد با این موشک که توانایی حمل کلاهک یک تنی را دارد، کشنده‌ترین سلاح جهان را در انبار مهمات خود نگه‌داری کند. آنجی یکی از 4 موشکی است که هند برای رقابت با موشکهای پاکستان و منطقه طراحی و ساخته است.
منبع: www.abc.net.au

amirhessam
2007-Apr-29, 21:21
نمایش موشک جدید کره شمالی
------------------------------------------
کره شمالی در رژه‌ای موشک بالستیک میانبرد جدید خود را به نمایش درآورد. به گفته کارشناسان این موشک می‌تواند خاک ایالات متحده را تهدید کند. به گفته این افراد این موشک با بردی بین 1500 تا 2500 مایل می‌تواند جزایر گوام را که جزئی از خاک ایالات متحده است مورد اصابت قرار دهد.
این رژه سه نوع موشک کره‌ای به نمایش درآمدند که از بین آنها فقط این موشک میانبرد تهدید جدی محسوب می‌شود. به گفته یک افسر کره‌جنوبی آشنا با فعالیتهای موشکی کره‌شمالی، تمامی موشکهای به نمایش درآمده در این رژه زمین به زمین بوده‌اند.
کره شمالی مدتهاست که با موشکهای بالستیک و کلاهکهای هسته‌ای خود تهدیدی جدی برای منطقه خاور دور بخصوص ژاپن و کره‌جنوبی محسوب می‌شود.
www.icwales.icnetwork.co.uk
اویا

amirhessam
2007-Apr-29, 21:22
آزمایش موفقیت‌آمیز سیستم دفاع موشکی آمریکا
----------------------------------------------------------
سیستم دفاع موشکی ایجیس محصول لاکهیدمارتین با موفقیت آزمایش شد. این سیستم موفق شد در اقیانوس آرام دو فروند موشک را به طور همزمان منهدم کند. به گفته مسؤول این پروژه در آژانس دفاع موشکی ایالات متحده ژنرال "برد هیکس"، انهدام همزمان این دو هدف نشاندهنده انعطافپذیری بالای رادار SPY-1 و همچنین توانایی سلاح در رهگیری دو هدف و اولویت‌بندی مناسب آن می‌باشد.
این آزمایش هشتمین رهگیری و انهدام موفق در 10 آزمایش انجام شده با این سیستم است.
در آزمایش انجام شده در روز پنجشنبه، کشتی جنگی "لیک اری" از سوی یک موشک شبیه‌سازی شده کوتاه‌برد و یک موشک شبیه‌سازی شده کروز هواپرتاب مورد حمله قرار گرفت. مسؤول این پروژه در لاکهید مارتین اعلام کرد که این اهداف کوتاه‌بردترین و کم ارتفاع‌ترین اهدافی بوده‌اند که تا کنون با آنها درگیر شده‌اند.
این سیستم هم اکنون بر روی 81 کشتی جنگی آمریکا مستقر است و بزودی بر روی 25 کشتی دیگر نیز نصب می‌شود. سیستم آزمایش شده نمونه بهینه‌سازی شده‌ای است که در سال 2004 عملیاتی شد و از سال 2006 مجوز استفاده در نیروی دریایی را دریافت کرد.
www.philly.com
اویا

amirhessam
2007-May-05, 13:52
قرارداد GEM-T به رایتون رسید


کمپانی رایتون توانسته است قرارداد ارتقای سیستم هدایت موشک پاترویت را از سوی ارتش امریکا به ارزشی در حدود 100 میلیون دلار به خود اختصاص بدهد. این قرارداد بزرگترین قراردادی است که از دهه‌ی 90 تاکنون بر روی سیستم هدایت پاترویت منعقد می‌شود و از آنجا که علاوه بر ارتش امریکا مشتریان بین‌المللی نیز دارد، سود مناسبی برای طرفین خواهد داشت. لاکهید در طرح اولیه خود نتیجه‌ی این ارتقا را موشکی با قابلیت‌های بالا معرفی کرده به طوری که تمام نیروهای دفاعی می‌توانند بر آن برای مقابله با کلیه تهدیدات اطمینان کنند. نام این موشک PAC-2 به معنای ترکیب پیشرفته‌ی پاترویت-2 خواهد بود.منبع: www.spacedaily.com

amirhessam
2007-May-05, 22:56
برد موشك‌هاي ايران تا 8 سال آينده به آمريكا مي‌رسد


"دانيل فريد" دستيار وزير امور خارجه در امور اروپا و اورآسيا نيز گفت: «ايران هم‌اكنون داراي موشك‌هاي ميان‌برد شهاب 3 و موشك‌هاي كوتاه‌برد است و در حال توسعه موشك‌هاي ميان بردي است كه مي‌تواند جنوب شرق اروپا را هدف قرار دهد.»
يكي از مقامات ارشد وزارت امور خارجه آمريكا ادعا كرد ممكن است ايران تا 8 سال آينده به موشك‌هايي دست پيدا كند كه بتواند آمريكا و اروپا را هدف قرار دهد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه از واشنگتن، "جان رود" دستيار وزير امور خارجه آمريكا در امور امنيتي و منع گسترش گفت، اين تسليحات بطور كامل مي‌تواند از سوي كره‌شمالي به ايران ارايه شود چون پيش از اين نيز موشك‌هاي بالستيك از سوي پيونك‌يانگ به ايران ارسال شده‌اند.

وي ادامه داد: «جامعه اطلاعاتي آمريكا تخمين زده تهران تا سال 2015 مي‌تواند موشك‌هاي دوربردي توسعه دهد كه قادر خواهند بود اگر بخواهد، آمريكا و همه نقاط اروپا را هدف قرار دهد.»

وي كه در جلسه استماعي در كنگره اين كشور سخن مي‌گفت،‌ ادامه داد: «برآوردهاي اطلاعاتي ما حاكي است، ايران مي‌تواند به تنهايي و يا با كمك‌هاي خارجي به اين توانايي دست پيدا كند. البته سرعت دستيابي تهران به اين توانايي به ميزان كمك خارجي بستگي دارد.»

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا امكان دارد ايران تا پيش از 2015 به اين توانايي موشكي دست پيدا كند،‌ تاكيد كرد: «همچنين اين امكان هم هست آنها به سيستم كاملي از كره‌شمالي دست پيدا كنند. همانگونه كه در گذشته اين كار صورت گرفته است.»

وي افزود: «كره‌شمالي داراي موشك‌هاي بين‌قاره‌اي است و امكان اين امر وجود دارد كه فروش اين گونه موشك‌ها در آينده اتفاق افتد.»

"دانيل فريد" دستيار وزير امور خارجه در امور اروپا و اورآسيا نيز گفت: «ايران هم‌اكنون داراي موشك‌هاي ميان‌برد شهاب 3 و موشك‌هاي كوتاه‌برد است و در حال توسعه موشك‌هاي ميان بردي است كه مي‌تواند جنوب شرق اروپا را هدف قرار دهد.»

وي برنامه موشكي ايران را با توجه به مشابهت فناوري آن با موشك‌هاي بالستيك دوربرد، مايه نگراني دانست.
آمريكا به بهانه مقابله با توان موشكي ايران درصدد است روسيه و ديگر كشورها را متقاعد به استقرار سپرموشكي در اروپاي مركزي كند. اين در حالي است كه روسيه آن را تهديدي براي امنيت ملي خود خوانده است.
فريد با اشاره به آزمايش‌هاي سپرموشكي آمريكا كه كارشناسان درباره كاربرد آن ابراز ترديد كرده‌اند گفت كه از 35 آزمايش 27 مورد موفقيت آميز بوده است.

amirhessam
2007-May-07, 00:39
برنامه تایوان دفاعی است


رویترز- تایوان انتقاد شدید ایالات متحده از برنامه این کشور برای موشک سطح به سطح کوتاه‌برد را که قابلیت هدف قراردادن چین را داشته باشد رد کرد و ادعا کرد که این سلاحها تهاجمی نیستند. سخنگوی ریاست جمهوری و وزارت دفاع تایوان اعلام کردند که این موشک که هنوز ساخته نشده تنها زمانی به کار می‌روند که این کشور مورد حمله قرار گرفته باشد. این موشکها در اواسط ماه آوریل در تمرینی نظامی به صورت مدلسازی کامپیوتری نمایش داده شدند.وزارت خانه این کشور گفت که تنها در صورت حمله واقعی دشمن این سلاحها به کار گرفته می‌شوند. مقامات نظامی آمریکایی حاضر در تایوان از تولید هرگونه سلاح تهاجمی در چین و تایوان انتقاد کردند و بخصوص برنامه موشک سطح-به-سطح تایوان را زیر سؤال بردند.چین همواره تایوان را قسمتی از خاک خود دانسته و اعلام کرده بالاخره آن را به سرزمین مادری ملحق خواهد کرد، حتی اگر برای اینکار نیاز به اعمال زور باشد. ایالات متحده از ایجاد ناآرامی در منطقه بخاطر افزایش توان هجومی تایوان بیمناک است.تایوان برای اولین بار در ماه گذشته اعلام کرد در صورتی که چین به این کشور حمله کند، خاک آنرا با موشک هدف قرار خواهد داد.شبیه‌سازی انجام شده صحنه‌ای از جنگ در سال 2012 را نمایش می‌دهد که در آن موشکهای زمین به زمین به سوی پایگاه‌های هوایی، سایتهای موشکی و وسایل ارتباطی چین شلیک می‌شوند.www.reuters.com

amirhessam
2007-May-07, 00:40
سپر موشكي آمريكا آغاز رقابت بي‌پايان تسليحاتي است


رئيس ستاد ارتش روسيه طرح آمريكا براي استقرار سپر دفاع موشكي در اروپا را عامل آغاز رقابت جديد و بي‌پايان تسليحاتي توصيف كرد.به گزارش خبرگزاري روسي اينترفكس، ژنرال "يوري بالويوفسكي" در گفت‌وگو با روزنامه دولتي "روسيسگايا گازتا" كه در شماره امروز اين روزنامه به چاپ رسيد،‌ اين اقدام آمريكا را آغاز دور تازه رقابت‌هاي تسليحاتي خواند و گفت براي اين رقابت پاياني متصور نيست.
اين ژنرال روس از منتقدان اصلي طرح آمريكا در استقرار موشك‌هاي رهگير در لهستان و رادارهاي وابسته به آن در جمهوري چك به شمار مي‌رود. روسيه اين طرح را تهديدي براي امنيت ملي خود عنوان كرده است.
ولاديمير پوتين، رئيس جمهوري روسيه نيز ماه گذشته ميلادي هشدار داده بود سيستم دفاع موشكي خطر نابودي دو كشور را به همراه دارد.
آمريكا در حالي برنامه موشكي ايران و كره‌شمالي را به بهانه‌اي براي توسعه اين سپر در اروپاي مركزي مطرح كرده كه پوتين اين ادعاها را مورد انتقاد قرار داده است.

amirhessam
2007-May-08, 06:32
تركيه از آمريكا موشك‌هاي "سايد وايندر" مي‌خرد

ارتش تركيه قصد دارد ۱۰۵فروند موشك هوا به هواي "سايد وايندر" از آمريكا خريداري كند.
رسانه‌هاي تركيه روز يكشنبه گزارش دادند وزارت دفاع آمريكا موضوع فروش اين موشك‌ها را به اطلاع كنگره آمريكا رسانده است.
هزينه خريد اين موشك‌ها كه شامل ۱۰۵فروند موشك سايد وايندر و تجهيزات مربوط به آن‌ها است، ‪ ۷۱ميليون دلار برآورد شده است.
در صورت موافقت كنگره آمريكا، فروش اين موشك‌ها به تركيه قطعيت خواهد يافت.
موشك‌هاي سايد وايندر كه عليه اهداف هوايي به كار مي‌رود، نسبت به حرارت حساس است و قابليت شليك از جنگنده‌ها و بالگردهاي نظامي را هم دارد.
اين موشك‌ها را شركت "رايتون" آمريكا توليد مي‌كند.
منبع: www.irna.ir

amirhessam
2007-May-09, 14:50
امریکا و روسیه بر روی سپرموشکی مذاکره می‌کنند
------------------------------------------------------------

دولت امریکا بار دیگر سفیران خود را برای مذاکره با مسئولین نظامی روسیه به این کشور فرستاد. با اینکه دولت روسیه صریحا مخالفت خود را با سپرموشکی امریکا در منطقه اعلام داشته است، این کشور به دنبال آنست تا روسیه را برای شرکت در سیستم دفاع موشکی گسترده‌ی امریکا در منطقه‌ی خاورمیانه راضی نمایند. قرار است سپتامبر آینده کاندولیزا رایس و رابرت گیتس برای ملاقات با مقامات بلندپایه‌ی نظامی و امنیتی روسیه به این کشور سفر کرده و به مذاکره بپردازند. در این مذاکرات رایس به تشریح فواید و نتایج راه‌اندازی سیستم دفاع موشکی کشور خود در منطقه خواهد پرداخت و انگیزه‌های اصلی امریکا را بیان خواهد کرد. طی این مذاکرات مقامات امریکایی تلاش می‌کنند روسیه را برای همکاری در راه‌اندازی سیستم دوربرد دفاع موشکی امریکا که برای خنثی کردن فعالیت‌های موشکی ایران و کره‌شمالی در نظر گرفته شده است، با خود همسو نمایند.
منبع: www.postchronicle.com

amirhessam
2007-May-09, 14:51
روسيه فن‌آوري موشك قاره‌پيما را در اختيار ايران قرار نمي‌دهد
---------------------------------------------------------------------
رييس ستاد مشترك ارتش روسيه گفت كه ايران در بلند مدت هم قادر نيست به موشك قاره‌پيما دست يابد و روسيه قصد ندارد فن‌آوري توليد چنين موشكي را در اختيار ايران قرار دهد.
به گزارش خبرگزاري اينترفكس به نقل از يوري بالويفسكي، رييس ستاد مشترك ارتش روسيه كه با خبرنگاران در مسكو صحبت مي‌كرد، نوشت:‌ ايران در ميان يا بلندمدت به هيچ موشك قاره‌پيمايي نخواهد رسيد؛ چيزهايي كه باعث بيم جهان و به ويژه آمريكا شده مانند نوعي فيلم‌هاي ترسناك است كه در آن باران موشك‌هاي قاره‌پيما بر اروپا و آمريكا فرو ريزد.
بالويفسكي گفت: ايران فن‌آوري توليد موشك‌هاي قاره‌پيما را ندارد و اگر كسي فكر مي‌كند روسيه چنين فن‌آوري‌هايي را به ايران مي‌دهد، اشتباه مي‌كند.
غرب با تبليغات وسيع رسانه‌يي در مجامع عمومي القا كرده است كه ايران در صورت دستيابي به توان دفاعي پيشرفته در صدد هدف قرار دادن اروپا برمي‌آيد.
www.isna.ir

amirhessam
2007-May-10, 01:05
آزمایش موشک بالستیک در هند
------------------------------------------
آفتاب: هند آزمایش موشک بالستیکی با توانایی حمل کلاهک‌های ‏هسته‌ای را با موفقیت انجام داد. منابع مطلع می‌گویند این آزمایش ‏موشکی در سایت هسته‌ای این کشور در منطقه «آریسا» انجام شده ‏است.‏

خبرگزاری فرانسه در گزارشی به نقل از منابع موثق در ساختار دفاعی ‏هند جزییات بیشتری از این آزمایش را فاش کرده و می‌نویسد: ان ‏موشك زمین به زمین در 200 كیلومتری‎ ‎شمال شرقی بهوباستوار، ‏پایتخت اریسا انجام شده است. موشک مورد آزمایش دارای قابلیت ‏حمل یك كلاهك هسته‌‌ای به وزن یك تن بوده و می‌تواند در مدت 5 ‏دقیقه 150 كیلومتر را طی كند. حداکثر برد این موشک 250 کیلومتر ‏است. ‏

آزمایش این موشک میان‌برد با توجه به رقابت‌های هسته‌ای میان دو ‏کشور همسایه هند و پاکستان و اختلافات سیاسی طرفین بر سر منطقه ‏کشمیر می‌تواند به آغاز مسابقه‌ای تسلیحاتی در منطقه منجر شود. ‏خصومت میان طرفین که گاه تا مرز جنگ و درگیری کشیده شده، ‏همواره باعث نگرانی جامعه جهانی بوده است. ‏

مقامات هندی هنوز خبر این آزمایش موشکی را تایید یا تکذیب ‏نکرده‌اند. خبرگزاری فرانسه در این باره می‌نویسد: گذشته از اطلاعات ‏موثقی که وقوع این آزمایش را تایید می‌کند، هیچ یک از مقامات ‏مسئول هندی حاضر به تایید خبر و یا تکذیب آن نشده‌اند. مقامات ‏بلندپایه پاکستانی نیز هنوز در این مورد موضعی نگرفته‌اند.‏

amirhessam
2007-May-11, 14:46
پرتاب آزمایشی نمونه تولیدی موشک پریتوی توسط ارتش هند
------------------------------------------------------------------
نمونه‌ای از خط تولید موشک پریتوی قرار است هفته ‌آینده توسط ارتش هند آزمایش شود. این آزمایشات برای کنترل کیفیت تولید و کیفیت مهندسی در تمام کمپانی‌های تولیدی صورت می‌گیرد.
ارتش هند پیشتر تعداد 100 موشک بالستیک برد کوتاه ار نوع پریتوی-150 سفارش داده بود. این تست قرار است بین روزهای شش تا یازدهم ماه می 2007 انجام گیرد.
موشک پریتوی یک موشک بالستیک برد کوتاه زمین به زمین است که توسط هند ساخته شده و اولین موشک بالستیک مبتکرانه هند محسوب می‌شود. تولید پریتوی در سال 1983 آغاز شد و برای اولین بار در فوریه 1988 آزمایش گردید. این موشک بردی از 150 تا 300 کیلومتر داشته و دارای دو نوع قابل استفاده از روی زمین و ناو می‌باشد که از هر دو برای اهداف زمینی استفاده می‌شود. انواع مختلف این موشک از سوخت مایع یا ترکیبی از سوخت مایع و جامد بهره می‌برند.
منبع: http://premium.india-defence.com

amirhessam
2007-May-13, 22:38
فرمانده آمريكايي آزمايش موشكي چين را مغاير توسعه نظامي صلح‌آميز دانست


به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس از پكن، آدميرال "تيموتي كيتينگ" گفت كه در ديدارش با ژنرال "گو بوكسي‌يونگ" ژنرال ارشد چين، به تبادل نظر درباره‌ي آزمايش ضد ماهواره‌اي پكن در ماه ژانويه پرداخت.

چين ماه ژانويه براي نخستين بار يك سيستم ضد ماهواره‌اي را با موفقيت آزمايش كرد و يكي از ماهواره‌هاي قديمي هواشناسي خود را منهدم ساخت.

كيتينگ گفت: "آزمايش ضد ماهواره‌اي ضرورتا نشانه‌اي روشن دال بر تمايل به استفاده صلح‌آميز از فضا نيست، بلكه براي كشوري كه به گفته چين ارتقاي نظامي صلح‌آميز را در مد نظر دارد، اين اقدام علامتي است كه مي‌توان از آن برداشت‌هاي ديگري به عمل آورد."
اين فرمانده آمريكايي ادامه داد كه واشنگتن توسعه توانمندي‌هاي چين در تمامي عمليات نظامي را "با علاقه" تحت نظر دارد.

ارتش چين كه بزرگترين ارتش جهان محسوب مي‌شود، هزينه‌هاي گزافي را بابت افزودن زيردريايي‌ها، جنگنده‌ها و ساير تسليحات پيشرفته به زرادخانه خود صرف مي‌كند و گفته مي‌شود كه بودجه آن در سال ‪ ۲۰۰۶ميلادي بالغ بر ‪۳۵/۵ ميليارد دلار بوده است.

كيتينگ كه ماه مارس به سمت فرماندهي نظاميان آمريكايي در منطقه منصوب شد، گفت كه هنوز برنامه‌اي براي برپايي رزمايش‌هاي مشترك در سال جاري ميلادي ميان دو كشور تهيه نشده است.

Irna

amirhessam
2007-May-14, 16:11
كره‌شمالي موشك ميان‌برد جديدي را به نمايش گذاشت

به گزارش خبرگزاري فرانسه از توكيو، آساهي به نقل از مقاماتي در دولت ژاپن و كره‌جنوبي افزود كه فناوري‌هاي سال‌هاي۱۹۶۰جمهوري شوروي سابق در موشك ياد شده به كار رفته است و برد آن حدود پنج هزار كيلومتر برآورد مي‌شود.
اين نشريه ادامه داد كه آمريكا با مطالعه تصاوير ماهواره‌اي از رژه‌اي نظامي كه۲۵آوريل با حضور "كيم يونگ‌ايل" رهبر كره شمالي برگزار شد، به اين نتيجه رسيد كه موشك تازه ساختي در اين مراسم به نمايش گذاشته شده بود و نتيجه مطالعه خود را نيز در اختيار دولت‌هاي كره جنوبي و ژاپن قرار داد.
به نوشته آساهي شيمبون، هيچ گزارشي در خصوص پرتاب آزمايشي موشك جديد دريافت نشده است، اما تصور مي‌شود جزيره "گوام" در برد اين موشك قرار دارد.
براساس اين گزارش، كره شمالي اواخر ژوئيه هفت فروند موشك بالستيك را آزمايش كرد كه متعاقب آن، با انتقادهاي شديد و تحريم سازمان ملل مواجه شد.
Irna

amirhessam
2007-May-16, 15:56
تجهيز ارتش اسپانيا به موشك‌هاي تام هاوك


به گزارش روزنامه ال پائيس، تابستان امسال اسپانيا پس از آمريكا و انگليس به سومين كشور داراي موشك هاي تام هاوك در جهان تبديل خواهد شد.
قرار است اسپانيا در مرحله اول 24 فروند موشك تام هاوك را كه آمريكا در جنگ هاي خليج فارس، افغانستان، كوزوو و عراق از آنها استفاده كرده است به ارزش 72 ميليون يورو خريداري كند. اين مبلغ شامل آموزش نيروهاي نظامي اسپانيا و آماده كردن سكوهاي پرتاب نيز مي شود.
خريد موشك هاي تام هاوك ساخت شركت آمريكايي ريثئون كه در كشتي هاي جنگي اف 100 و زيردريايي هاي اس 80 نصب خواهند شد ارتقاي كيفي نيروهاي مسلح اسپانيا را به همراه خواهد داشت.
اين موشك هاي دور برد قادر به هدف قراردادن اهدافي در فاصله 1600 كيلومتري هستند و ميزان اشتباه آنها ده متر است.
ارتش اسپانيا گفتگو با نيروي دريايي آمريكا براي خريد موشك هاي تام هاوك را در آوريل 2002 آغاز كرد و اگر چه با پاسخ مثبت روبرو شد اما توافق نهايي پنتاگون با اين امر تا ژوئن 2005 به طول انجاميد.
برخي منابع نظامي معتقدند استفاده از موشك هاي تام هاوك از سوي اسپانيا تنها به مواقعي محدود خواهد شد كه ارتش اين كشور در عمليات ائتلافي با آمريكا شركت كند.www.farsnews.com

amirhessam
2007-May-17, 16:27
چين به‌دنبال ساخت موشك ضدناو هواپيمابر آمريكا است
سانكي به‌نقل از منابع خود نوشت كه ارتش چين همچنين با خريد بمب‌افكن‌هاي دور پرواز و مافوق صوت از روسيه، روش‌هاي استراتژيك خود عليه آمريكا را تغيير داده است.

روزنامه يادشده همچنين به نقل از منابع نظامي ژاپني و تايواني نوشت:
هدف ارتش چين ازاين تحركات، پيشگيري از پشتيباني ناوهاي هواپيمابر آمريكا از تايوان در هنگام حمله چين به تايوان است.

به نوشته سانكي، اگر اين روش‌هاي راهبري ارتش چين با موفقيت پيش رود، ناوهاي آمريكايي به آساني نخواهند توانست به تنگه تايوان نزديك شوند و به همين دليل ارتش آمريكا وادار به تغيير استراتژي نظامي خود مي‌شود.

اين روزنامه ادامه داد: اگر ارتش چين به اين تسليحات نظامي نوين دست پيدا كند، تسليحات ارتش دفاعي ژاپن براي دفاع با كمبود روبه رو مي‌شود و به همين دليل اين موضوع بازتاب زيادي در وضعيت امنيتي شرق آسيا خواهد داشت.

سانكي به نقل از منابع خود مي‌افزايد: دراين راستا ارتش چين مشغول بهبود توانايي موشك "باد شرقي ‪ "۲۱با برد بين يكهزار و ‪ ۵۰۰تا دوهزار و ‪۵۰۰ كيلومتر است.

به نوشته اين روزنامه، ارتش چين درصدد است تا با كار گذاشتن دستگاه پرتو مادون سرخ بر روي اين موشك، هدف متحرك را شناسايي كرده و زمينه هدف قرار دادن ناوهاي هواپيمابر آمريكا را فراهم كند.

اين روزنامه ژاپني نوشت، كلاهك اتمي قابل نصب بر موشك "باد شرقي "۲۱ است و هم اكنون ارتش چين يكصد دستگاه از آن را مستقر كرده است.

Irna

amirhessam
2007-May-17, 16:27
احتمالا كره شمالي يك موشك خود را در ايران آزمايش كرده است

خبرگزاري يونهاپ گزارش داد، مقامات كره‌ي جنوبي و مقامات نظامي آمريكا در حال تلاش براي راستي‌آزمايي اطلاعات جاسوسي مبني بر آن هستند كه كره شمالي نوع جديدي از موشك را كه ماه گذشته به نمايش عموم گذاشته شد در ايران آزمايش كرده است.
خبرگزاري كيودو با اشاره به اين مطلب افزود كه در اين گزارش به نقل از منابعي كه به نامشان اشاره نشد، آمده است: به نظر نمي‌رسد كره شمالي موشك بالستيك ميان بردش را در داخل قلمرو خود آزمايش كرده است.
اين منبع افزود: اما ما اطلاعاتي جاسوسي در دست داريم مبني بر اينكه اين موشك در داخل ايران به طور آزمايشي پرتاب شده است.
وي ادامه داد: من متوجه هستم كه جوامع اطلاعاتي كشورهاي مربوطه اين اطلاعات را پيگيري مي‌كنند.
اين موشك كه « موسودان» نام دارد داراي برد متوسط است و به وسيله‌ي كره‌ي شمالي بر مبناي موشك بالتسكي SSN-6 ساخته شده است.
اين موشك براي اولين بار درتاريخ 25 آوريل در يك رژه‌ي نظامي به نمايش گذاشته شد برد آن 2500 تا 4000 كيلومتر است.

www.isna.ir

amirhessam
2007-May-19, 20:28
روسيه به دنبال توانايي انهدام پايگاههاي موشكهاي رهگير آمريكاست

به گزارش نشريه "جنز اينتليجنس دايجست" چاپ لندن، رهبران روسيه بر خلاف اظهارات مقامات آمريكايي معتقدند كه سامانه آمريكايي براي هدف قرار دادن موشكهايي دور بردي كه گفته مي‌شود از خاورميانه شليك خواهند شد، نيستند بلكه ارتش آمريكا برنامه خنثي‌سازي توان موشكي روسيه را دارد.
از اين رو، آنان با اين اعتقاد كه ارتش آمريكا با هدف نابودي توانايي موشكي روسيه قصد استقرار سامانه رهگير موشكهاي بالستيك را دارد، در نظر دارند امكان نابود كردن اين سامانه را كه در شرق اروپا مستقر خواهد شد، در صورت بروز بحران به دست آورند.
نشريه انگليسي به نقل از سرلشكر "ولاديمير بلوس" از فرماندهان ارتش روسيه نوشت: دكترين نظامي روسيه حمله به تاسيسات تهديدكننده در كشورهاي خارجي را توجيه مي‌كند.
تعدادي از كشورهاي اروپايي از جمله انگليس، لهستان و جمهوري چك در حال مذاكره براي استقرار بخشي از طرح دفاع موشكي آمريكا با عنوان "پسر جنگ ستارگان" در خاك خود هستند. كشورهاي ديگر اروپايي به علت افزايش اعتراض روسيه با اين طرح مخالفت كرده‌اند.
منتقدان اين طرح در انگليس معتقدند احداث چنين پايگاهي براي محافظت از آمريكا، كشور آنان را به هدفي احتمالي براي كشورهاي متخاصم تبديل خواهد كرد.
طرح پسر جنگ ستارگان مدلي تعديل شده از پروژه "جنگ ستارگان" است كه در دهه ‪ ۱۹۸۰ميلادي توسط دولت "رونالد ريگان" رييس جمهوري پيشين آمريكا مطرح شده بود.

Mehrnews

amirhessam
2007-May-19, 20:29
چین توان موشکی خود را به روز می کند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روزنامه "سانکئی شیمبون" چاپ ژاپن در این باره ادامه می دهد : چین در صدد است تا با تجهیز موشک های خود به اشعه مادون قرمز به آنها این توانایی را بدهد تا بتوانند ناوهای آمریکا را درآسیا مورد هدف قرار دهند.
به نوشته این روزنامه این افزایش توانایی موشک های در دست تولید چین که از این موشک های میان برد ردیاب تحت عنوان ""دانگ فنگ 21" یاد می شود، به سبب یک بر خورد و درگیری احتمالی ایالات متحده با این کشور بر سر تایوان می باشد.
چین، تایوان را جز جدایی ناپذیر خاک خود می دهد و این درحالی است که تایوان برای آمریکا یک همپیمان راهبری در شرق آسیا و در کنار کره جنوبی و ژاپن به شمار می رود.
در ادامه این مطلب آمده است : این اقدام چین می تواند ژاپن و آمریکا را ترغیب به این امر بنماید که این کشورها کشتی های خود را با فناوری های حفاظتی اعزام نمایند تا این کشتی ها بتوانند موشک ها را ساقط کنند.
تحلیل گران همچنین می گویند که چین در حال توسعه نسل بعدی این نوع موشک های میان برد به نام "دانگ فنگ41" است که قادرند خاک آمریکا را مورد هدف قرار دهند.
Mehrnews

amirhessam
2007-May-19, 20:35
ادعای موسسه آمریکایی: ایران موشک شهاب 4 را آزمایش کرد

عصرایران - مجلس نمايندگان آمريکا، ۲۰۵ ميليارد دلار دیگر به پروژه مشترک آمريکا و اسراييل برای مقابله موشک های دوربرد ايران، اختصاص داد.

به گزارش عصرایران (asriran.com) به نقل از "رویترز"روز پنجشنبه نیز ۵۰۴ ميليارد دلاری به همین منظور در مجلس نمایندگان تصویب شده بود .

بر اساس این گزارش ، ۲۵ ميليون دلار از مبلغ جدید صرف توسعه موشک «پيکان»، ۴۵ ميليون دلار اضافه برای موشک کوتاه برد «ديويد اسلينگ» و ۱۳۵ ميليون دلار نیز برای خريد پروژه موشکی «تاد» که به عنوان يگان آتش مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، تعلق می گيرد.

بر اساس این گزارش ، این پروژه ها برای دفاع از اسرائیل در برابر موشک های شهاب 3 ایرانی به طور مشترک توسط آمریکا و اسرائیل اجرا می شود تا یک سپر دفاعی بر فراز اسرائیل شکل گیرد .

برنامه دفاع موشکی ضد بالستيک اسراييل هنگامی آغاز شد که ایران موشک شهاب 3 را با موفقیت آزمایش کرد .
شهاب 3 بين ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ کيلومتر برد دارد و می تواند همه نقاط کشور کوچک اسرائیل را هدف قرار دهد .

به نوشته رویترز، اين موشک می تواند يک کلاهک اتمی حداقل نیم تنی را با خود حمل کند .

بر اساس اعلام موسسه مطالعات راهبردی بين المللی واشنگتن ايران علاوه بر اینکه شهاب 3 را در اختیار دارد ، در حال آماده کردن موشک شهاب 4 است که می تواند 3 کلاهک اتمی را با خود حمل نماید .

بنا بر همین ادعا ، احتمال می رود ايران شهاب 4 را در ۲۸ ژانويه سال ۲۰۰۶ آزمايش کرده باشد ولی در حال حاضر بنا به دلایلی آن را غير فعال نگه می دارد.

amirhessam
2007-May-20, 22:07
آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال همکاری موشکی بیشتر هستند


خبرگزاری رویترز از تلاش آمریکا برای همکاری گسترده تر موشکی این کشور با رژیم صهیونیستی و تجهیز هرچه بیشتر این رژیم اشغالگر خبر داد.رویترز با اعلام خبرفوق درمطلبی می نویسد: مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را پذیرفت که هدفش همکاری نزدیک تل آویو- واشنگتن در زمینه موشکی است.در این لایحه ادعا شده است که این همکاری در زمینه سپر دفاع موشکی برای مقابله با انواع موشک هایی است که می تواند از سوی ایران شلیک شود.این مصوبه، بخشی از لایحه هزینه دفاعی 504 میلیارد دلاری آمریکا بود که روز پنجشنبه به تصویب رسید و این مصوبه 205 میلیون دلار از بودجه بخش دفاعی را به سمت پروژه هایی که در حال حاضر در اسرائیل وجود دارد، هدایت می کند.همچنین این مصوبه مبلغی به میزان 25 میلیون دلار بیشتر را برای تولید مشترک و سرهم بندی موشک آرو فراهم می کند و 45 میلیون دلار برای یک سامانه دفاع مشترک بین دو طرف خواهد بود و 135 میلیون دلار نیز برای خرید تجهیزات نظامی است.هرسه مورد در طراحی موشک های رهگیری هزینه خواهد شد که برای ساقط کردن موشک های بالستیک در زمان آغاز شلیک آنها در جایی که حرکت خود را در مقصد آغاز می کنند بکار برده خواهد شد.
موشکهای بالستیکیکی از ادعاهای رژیم صهیونیستی تهدید آن از سوی توان موشکی ایران است.اسرائیل، یکی از طرف هایی است که علاوه بر کمک های موشکی آمریکا خود نیز به ساخت موشکهای "جریکو 1و 2" مبادرت کرد و ساخت اولین موشک از این نوع را در دهه شصت در منطقه اریحا با موفقیت به پایان رساند. این موشک در واقع نسخه ‌برداری یا کپی موشک "ام دی-620" فرانسه است. اولین نوع تولیدات این موشک قریب به 640 کیلومتر برد داشته است.در اوایل دهه هفتاد، توسعه و گسترش موشک "جریکوی 2" آغاز شد و در پایان دهه هشتاد موشک های دارای برد 1500 کیلومتری به خدمت گرفته شد.
"آنتونی کوردسمن" یکی از تحلیل گران ارشد نظامی در آمریکا به نقل از گزارش های مستند می‌گوید : اسرائیل به پیشرفته نمودن و گسترش موشک های جریکو 3 اهتمام نموده است.دیدگاه های نظری دیگری مبنی بر در اختیار داشتن موشک های قاره ‌پیما توسط اسرائیل وجود دارد، ضمن اینکه امکان دارد، تل آویو موشک های موسوم به "شافیت" را که در پرتاب ماهواره به فضا کاربرد دارند، به موشک های قاره پیما با برد بیش از 5000 کیلومتر تبدیل نماید."کوردسمن" خاطرنشان می ‌سازد که موشک های اسرائیلی "جریکو" بر روی سکوهای سیارمستقردرمنطقه "جولان" و صحرای نقب منتقل شده‌ اند.به گفته وی، گزارش هایی نیز وجود دارد که نشان می ‌دهد موشک های جریکو دارای کلاهک های هسته ‌ای هستند و تعداد زیادی از آنها در داخل مخفی گاه های بسیار مستحکم در نزدیکی تل ‌آویو و منطقه "کفرزهریا" جاسازی شده ‌اند.به گزارش مهر، رژیم اسرائیل حتی، تنها بازیگری در منطقه است که شبکه پیشرفته‌ ای متشکل از موشک های "حیتس- 2" (ساخت اسرائیل) و موشک های "پاتریوت باک-3"(ساخت‌آمریکا) را در اختیار دارد.www.mehrnews.com

amirhessam
2007-May-20, 22:07
لاکهیدمارتین موشک جدید خود را با موفقیت آزمایش کرد


نیروی دریایی امریکا روز گذشته دو فروند از موشک جدید ترایدنت II D5 را با موفقیت آزمایش نمود. این موشک‌ها که توسط کمپانی لاکهیدمارتین طراحی و ساخته شده‌اند در آبهای اقیانوس آتلانتیک مورد تست قرار گرفتند. این موشک در یک سیستم استراتژیک و به عنوان یک سلاح دفاعی به کار گرفته خواهد شد. تا کنون موشک ترایدنت II به تعداد 119 بار آزمایش شده و در این 119 بار تمامی خواسته‌های آزمایش‌گران را ارضا نموده است. این رکورد در میان تمامی موشک‌های بالستیک و یا سیستم‌های پرتاب ماهواره بی‌سابقه بوده و هنوز رقیبی پیدا نکرده است.موشک ترایدنت برای اولین بار در سال 1990 و توسط کمپانی لاکهیدمارتین ساخته شد و با موتور سوخت جامد سه مرحله‌ای خود تا بردی در حدود 4000 مایل پیش می‌رود.منبع: www.epicos.com

amirhessam
2007-May-21, 13:18
براهموس به کشورهای دیگر صادر خواهد شد


اولین قرارداد صادرات موشک کروز براهموس، ساخته‌ی مشترک هند و روسیه به یک کشور مشترک‌المنافع با این دو تا اواخر سال جاری منعقد خواهد شد. تولیدکنندگان این موشک مافوق صوت در این اندیشه‌اند که در زمان مناسب، در تولید انبوه سالانه تا 1000 فروند از این موشک را به کشورهای مشترک‌المنافع صادر نمایند؛ اما در حال حاضر صادرات تنها به فروش موشک‌های نیمه مرده منحصر خواهد شد. مدل صادرشده به احتمال زیاد نمونه‌ی دریایی با بردی در حدود 290 کیلومتر می‌باشد.منبع: www.india-defence.com

amirhessam
2007-May-21, 13:19
پیدا شدن موشک گمشده پس از 3 هفته


موشکی که خاکستر جسد چندی از مشاهیر جهان را به عنوان محموله به همراه داشته و سه هفته پیش به دلیل خارج شدن از مسیر خود در محلی نامعلوم سقوط کرده بود، پیدا شد. این موشک که اسپیس‌لافت XL نام داشته و ساخته‌ی کمپانی UP بوده است، به علت شرایط نامساعد آب و هوایی در کوهستان‌های جنوب مرکزی نیومکزیکو سقوط کرده بود اما محموله‌ی آن سالم پیدا شده و برای انتقال مجدد به فضا آماده می‌شود.
در محموله‌ی این موشک خاکستر جسد افرادی همچون اسکاتی دوهان، بازیگر و گوردون کوپر، فضانورد و جسد 200 نفر دیگر وجود داشته است.

منبع: www.aero-news.com

amirhessam
2007-May-23, 14:27
ایران به فن آوری ساخت موشک با برد 12 هزار کیلومتر نزدیک می‌شود

پایگاه اینترنتی پرس آنلاین که یکی از منابع خبری معتبر منطقه بالکان محسوب می‌شود، با انتشار گزارشی تحت عنوان "وحشت در آمریکا" ضمن بررسی توانایی‌های موشکی کشورمان، رویکرد واشنگتن برای مقابله با پیشرفت‌های ایران به بهانه تهدیدات احتمالی را به منزله تشدید روند یک جانبه گرایی توصیف کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، این گزارش با اشاره به توانایی های کشورمان در عرصه خودکفایی صنعت موشکی، آورده است: توانایی های بومی ایران و همکاری های گسترده این کشور با کره شمالی در عرصه فن آوری های موشکی که پتانسیل ساخت موشک های قاره پیما را برای ایران ایجاد کرده، موجبات وحشتی عمیق در فرماندهان نظامی آمریکا را فراهم کرده است.

در ادامه این مطلب می خوانیم: ریشه اساسی نگرانی آمریکایی ها از تحرکات موشکی ایران به تعاملات تهران و پیونگ یانگ باز می گردد؛ البته تلاش آمریکا برای استقرار سیستم دفاع موشکی در اروپا را نیز می توان اقدامی دانست که بر مبنای همین تحلیل ها شکل گرفته است.

پرس آنلاین با ذکر این مطلب که استقرار سیستم دفاع موشکی آمریکا در اروپای شرقی اقدامی جاه طلبانه است، می افزاید: اقدامات فراقانونی آمریکا در برابر اقداماتی که بسیاری از کشورها در چارچوب های قانونی انجام می دهند، باعث شده کشورهایی چون ایران یا کره شمالی در اجرای تعهدات بین المللی خود با تردیدهایی اساسی مواجه گردند.

بخش دیگری از این مقاله با اشاره به توانایی های موشکی پاکستان و برخی از کشورهای دیگر آسیای مرکزی، ادامه می دهد: نوع برخورد و مواجهه یک جانبه گرایانه آمریکا باعث ایجاد نوعی روابط پنهانی در بازار فن آوری های نظامی شده و نمونه بارز این نوع اقدامات وجود همزمان نوعی از موشک با برد تقریبی 1350 تا 1500 کیلومتر با عناوین مختلف در چند کشور منطقه است.

به گزارش مهر ، این پایگاه خبری صربی می افزاید: هر چند که راکت های مذکور فعلا توانایی پوشش کامل اروپا و سپس آمریکا را ندارد اما گویا نگرانی ایالات متحده از روزی است که ایران و برخی دیگر از کشورهای خاورمیانه به فن آوری ساخت و تولید موشک هایی با برد 12000 کیلومتر دست یابند و البته به نظر نمی رسد که چنین روزی چندان هم دور باشد.

در بخش پایانی این گزارش با اشاره به مواضع اخیر یکی از نمایندگان کنگره آمریکا، می خوانیم: در کنگره به شدت نسبت به این احتمال که ممکن است تهران تا سال 2015 به فن آوری موشک های بالستیک دست یابد، ابراز نگرانی کرده اند و این خود از علائم وحشت آمریکا نسبت به پیشرفت های موشکی ایران است.

http://asriran.com/view.php?id=18072

amirhessam
2007-May-28, 00:27
كره شمالي يك موشك كوتاه برد آزمايش كرده است
شبكه خبري بي‌بي‌سي گزارش داد: يك مقام اطلاعاتي كره جنوبي روز شنبه گفت كه كره شمالي روز جمعه يك فروند موشك كوتاه برد آزمايش كرده است.اين مقام اطلاعاتي كره جنوبي شايعه آزمايش چند فروند موشك از سوي كره شمالي را تكذيب كرد و گفت: كره شمالي دراين روز تنها يك موشك كوتاه برد به طرف درياي ژاپن پرتاب كرده است. گزارش‌هاي اوليه حاكي ازاين بود كه كره شمالي روز جمعه دو و يا سه فروند موشك در سواحل شرقي و غربي اين كشور آزمايش كرده است. درپي انتشار اين خبر "شينزو آبه" نخست وزير ژاپن تحركات كره شمالي را تاسف آور خواند اما آن را براي امنيت ملي ژاپن خطرناك ندانست. كاخ سفيد هم‌اعلام كرد كه آزمايش اين موشكها تاثير سوء بر روند مذاكرات شش جانبه برجاي نخواهد گذارد.www.irna.ir

amirhessam
2007-May-28, 00:29
آزمایش موشکی ناموفق آمریکا


آژانس‌ دفاع‌ موشکي‌‌ دفاع‌ امريکا پنتاگون‌ اعلام‌ کرد تلاش‌ براي‌ هدف ‌قرار دادن‌ يک‌ فروند موشک‌ بالستيک‌ با استفاده‌ از موشک‌ رهگير بر فراز اقيانوس‌ آرام‌ با شکست‌ روبرو شد.

‌به‌ گزارش‌ واحد مرکزی خبر از خبرگزاري‌ فرانسه‌ از واشنگتن‌، ‌ ژنرال‌ هنري‌ اوبرينگ‌ رئيس‌ آژانس‌دفاع‌ موشکي‌ پنتاگون‌ گفت‌، موشک‌ هدف‌ به‌ ارتفاع‌ کافي‌ که‌ تهديد فرضي‌ بود نرسيد و به‌ همين‌ علت‌ سامانه‌ دفاع‌ موشکي‌ نتوانست‌ عمل کند

www.baztab.com

amirhessam
2007-May-28, 00:30
پرتاب موشك توسط كره‌شمالي به درياي ژاپن تهديد بزرگ نيست


تلويزيون سراسري ژاپن (ان.اچ.كي) روز شنبه‌گزارش‌داد: دولت توكيو پرتاب چند موشك با برد كوتاه‌از سوي كره‌شمالي به درياي ژاپن را تهديد بزرگي عليه خود نمي‌داند.
به گزارش ان.اچ.كي، اين اقدام كره شمالي در عين حال مي‌تواند به افزايش فشارهاي بين‌المللي عليه اين كشور بيانجامد.
اين گزارش مي‌افزايد: دولت ژاپن معتقد است كه موشك‌هاي پرتاب شده از سوي كره شمالي نوع توسعه يافته موشك‌هاي كرم ابريشم چيني مي‌باشد كه برد آن ‪۱۰۰ كيلومتر است.

به‌گزارش ان.اچ.كي،"شينزو آبه" نخست وزير ژاپن نيز در اين زمينه در گفت و گو با خبرنگاران اعلام كرد كه موشك‌هاي كره شمالي تهديدي براي ژاپن محسوب نمي‌شود.
آبه درهمين حال ضمن انتقاد از اقدام كره شمالي،افزود: نگراني‌هاي جهاني در مورد برنامه هسته‌اي كره شمالي همچنان افزوده مي‌شود مگر آن كه اين كشور نسبت به تعهدات خود در قبال موافقتنامه ‪ ۱۳فوريه ‪ ۲۴بهمن ‪۱۳۸۵شش كشور عضو مذاكرات شش جانبه پايبند باشد.
بر اساس موافقتنامه ‪ ۱۳فوريه شش كشور عضو مذاكرات شش جانبه كره شمالي در نخستين گام‌هاي خود براي حل مساله اتمي اين كشور، مي‌بايست تا ‪ ۲۵فروردين فعاليت‌هاي اتمي خود را متوقف كرده و بازرسان آژانس بين‌المللي انرژي اتمي را مي‌پذيرفت.
مذاكرات شش جانبه با حضور روسيه، آمريكا، ژاپن، كره شمالي، كره جنوبي و به ميزباني چين به علت اختلاف واشنگتن و پيونگ يانگ بر سر عدم آزادسازي دارايي‌هاي كره شمالي در بانك دلتاي ماكائو، بدون دستيابي به نتيجه مشخصي پيش از اين متوقف شد.

www.irna.ir

amirhessam
2007-May-29, 21:51
توافق امریکا و روسیه بر سر سیستم دفاع موشکی


احتمال راه‌اندازی سیستم دفاع موشکی امریکا در اروپای مرکزی توسط روسیه بسیار زیاد است. به گفته‌ی ایوان گاسپارویچ رئیس‌جمهور اسلواکی روسیه با مبانی توافقنامه‌ی خود با ایالات متحده امریکا در جهت راه‌اندازی سیستم دفاع موشکی این کشور در اروپای مرکزی موافقت کرده و برای مکان این سیستم کشور اسلواکی را مناسب دیده است. او افزود برای بررسی بیشتر این مساله مقامات 16 کشور جنوب مرکزی اروپا در شهر برنوی جمهوری چک حاضر خواهند شد و در این مورد به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت. طبق برنامه‌ی قبلی قرار است رادارهای سیستم دفاع موشکی امریکا در جمهوری چک و پایگاه پرتاب آنها در لهستان قرار بگیرد. علاوه بر مردم این دو کشور، دولت روسیه نیز با راه‌اندازی این سیستم به شدت مخالفت می‌کرد که اخیرا طی مذاکرات روسیه و امریکا راه‌اندازی سیستم ضد موشکی محتمل شده است.منبع: www.people.com.cn

amirhessam
2007-Jun-01, 15:27
ادعاهای پوتین در مورد آزمایش موشک جدید روسیه

روز گذشته دولت روسیه و خصوصا شخص رئیس‌جمهور، ولادیمیر پوتین در مورد آزمایشات موشکی اخیر این کشور گفت، این موشک به راحتی می‌تواند سیستم دفاع موشکی جدید امریکا در کشورهای اروپایی را پشت سر بگذارد. پوتین افزود امریکا نمی‌تواند با قرار دادن چندین سپر موشکی در کشورهای اروپایی همچون جمهوری چک و لهستان خود را در برابر هر کاری که می‌خواهد انجام دهد، مصون و در امنیت کامل بداند. در مقابل مسئول مستقیم سیستم دفاع موشکی امریکا در منطقه ضمن تمجید از موشک روسیه گفته است که این سپر موشکی برای مقابله با موشک‌های ایران و کره‌شمالی طراحی و ساخته شده است و بسیاری از موشک‌های روسیه می‌توانند به سادگی از پس این سپر موشکی برآمده و آن را پشت سربگذارند.
موشک اخیر روسیه که RS-24 نام دارد، سه‌شنبه‌ی گذشته از 800 کیلومتری شمال مسکو پرتاب شده و حدود یک ساعت بعد در منطقه‌ای برای همین منظور در شمال ژاپن به زمین برخورد کرد.

منبع: www.iht.com

amirhessam
2007-Jun-01, 15:28
ليتواني به سيستم دفاع ضد موشكي ناتو مي‌پيوندد

وزير دفاع ليتواني اعلام كرد كه كشورش علاقمند است به سيستم دفاع ضد موشكي در سازمان پيمان آتلانتيك شمالي ناتو بپيوندد.
به گزارش روز چهارشنبه شبكه خبري بي‌بي‌سي، يوئوزاس اوله‌كاس صبح روز چهارشنبه در يك كنفرانس مطبوعاتي در شهر شيسينائو مركز مولداوي گفت:
كشور ما نياز به اين سيستم دارد زيرا اين خطر وجود دارد كه ظرف چند سال آينده كشورهاي بي‌ثبات خود را به سيستم حملات موشكي مجهز كنند.
وي افزود: پيوستن به سيستم دفاع ضد موشكي ناتو بهترين وسيله تامين امنيت ماست و ما با سيستم پدافند ضد موشكي بايد از نيروگاههاي هسته‌اي خود كه ظرف چند سال آينده آنها را راه‌اندازي خواهيم كرد، حفاظت كنيم.
اوله كاس از نصب سيستم پدافند ضد موشكي در كشورهاي لهستان و جمهوري چك حمايت و اعلام كرد كه نصب اين سيستم‌ها در اروپا خطري را متوجه روسيه نمي‌كند.
روسيه نصب پايگاههاي دفاع ضد موشكي آمريكا در اروپا را اقدامي بس خطرناك خوانده و آن را عامل برهم زدن تعادل قوا در اروپا و به راه افتادن رقابت تسليحاتي در اين قاره اعلام كرد.
روسيه روز سه‌شنبه يك فروند موشك قاره پيماي جديد بالستيك را با موفقيت آزمايش كرد.
اين موشك وظيفه منهدم كردن سيستم دفاع ضد موشكي آمريكا را دارد.
www.irna.ir

Black Hawk
2007-Jun-05, 17:09
رئيس جمهور آمريكا سخنان پوتین درباره موشک‌های هسته ای را بسیار غیر منتظره خواند.

به گزارش خبر گزاري نووستی از واشنگتن ،شون مک کورمک سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه اعلام داشت که جرج بوش سخنان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور رسیه در رابطه با اینکه موشک های روسیه می توانند اروپا را هدف گیرند را بسیار غیر منتظره نامید.

مک کورمک در واشنگتن به خبرنگاران گفت:این بسیار غیر منتطره است. وی افزود که در دولت آمریکا این سخنان پوتین را مفید نمی دانند.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: من نمی توانم دلایل چنین لحنی در سخنرانی ها را عنوان کنم. چنین سخنانی با واقعیت حاضر همخوانی ندارند.

http://hamshahri.net/News/?id=24566

amirhessam
2007-Jun-07, 18:58
روسيه وعده رويارويي با تهديدات بالقوه ناشي از سپر دفاع موشكي را داد

به گزارش خبرگزاري فرانسه از مسكو، "سرگئي لاوروف" وزير امور خارجه روسيه از برنامه آمريكا در زمينه استقرار تجهيزات دفاعي در جمهوري چك و لهستان كه موجب خشم مسكو شده است، به شدت انتقاد كرد.
لاوروف در اظهاراتي كه شبكه تلويزيوني "وستي-‪ "۲۴روسيه آن را پخش مي‌كرد، گفت: "اگر قطعات راهبردي زرادخانه آمريكا در اروپا و در نزديكي مرزهاي ما ظاهر شود، مجبور مي‌شويم تهديدهاي بالقوه ناشي از آن را از ميان برداريم."
روسيه به دنبال اعلام هشدارهاي مكرر مبني بر اين كه برنامه سپر موشكي آمريكا "جنگي تسليحاتي" را به راه مي‌اندازد، هفته گذشته يك موشك جديد چند كلاهكي را آزمايش كرد و "ولاديمير پوتين" رئيس جمهوري روسيه نيز اين آزمايش را واكنشي مستقيم به اقدامات آمريكا خواند.

تنش‌ها بر سر برنامه ياد شده، روابط روسيه و آمريكا را به سطحي رسانده است كه بسياري از تحليلگران آن را روابطي در سطح پايين بين دو كشور در دوران بعد از جنگ سرد تلقي مي‌كنند.

www.irna.ir

amirhessam
2007-Jun-09, 15:15
كره‌شمالي احتمالا امروز چند موشك به سمت درياي زرد پرتاب كرده‌است


يونهاپ " خبرگزاري كره جنوبي روز پنجشنبه از احتمال پرتاب چند فروند موشك توسط كره شمالي به سمت درياي زرد خبر داد.
يونهاپ نوشت:احتمالا كره شمالي امروز چند فروند موشك با برد كوتاه به سمت درياي زرد پرتاب كرده است.
كره شمالي سيزده روز قبل نيز اقدام به شليك چند موشك كرده بود.
يونهاپ به نقل از منابع‌آگاه كه به‌نام آنها اشاره نكرد ، نوشت : سئول در حال بررسي اين موضوع است.
كره شمالي ، چهارم خرداد ماه گذشته ، چند موشك كوتاه برد ساحل به دريا به سمت درياي شرقي ( درياي ژاپن ) پرتاب كرد.
www.irna.ir

amirhessam
2007-Jun-09, 15:16
پرتاب موشك‌از سوي كره‌شمالي موجب تنش در شبه جزيره كره ‌نخواهد شد


رسانه‌هاي كره‌اي امروز به نقل از " لي جائه جونگ " وزير وحدت كره جنوبي نوشتند ، اقدام اخير كره شمالي در پرتاب موشك به سمت درياي زرد،از جمله آزمايش‌هاي عادي اين كشور بوده است واين مساله‌به تشديد تنش‌ها در شبه جزيره كره نخواهد انجاميد.
وي گفت : كره شمالي روز گذشته دو فروند موشك به سمت درياي زرد پرتاب كرد.
كره شمالي سيزده روز قبل نيز اقدام به شليك چند موشك كرده بود.
يونهاپ روز گذشته به نقل از منابع‌آگاه كه به‌نام آنها اشاره نكرد،نوشت: سئول در حال بررسي اين موضوع است.
كره‌شمالي ، چهارم خرداد ماه گذشته،چند موشك كوتاه برد ساحل به دريا به سمت درياي شرقي ( درياي ژاپن ) پرتاب كرد.
www.irna.ir

amirhessam
2007-Jun-09, 15:16
آمريكا از طرح استقرار سامانه دفاع موشكي دست نخواهد كشيد


كاندوليزا رايس" وزير امورخارجه آمريكا روز جمعه گفت: واشنگتن طرح خود براي استقرار سامانه دفاع موشكي در اروپاي شرقي را به رغم پيشنهاد روسيه مبني بر استقرار اين سامانه در خارج از منطقه مورد نظر، ادامه خواهد داد. رايس به خبرگزاري آسوشيتدپرس گفت: پيشنهاد غيرمترقبه ولاديمير پوتين رئيس جمهوري روسيه مبني بر سهيم شدن با آمريكا در يك ايستگاه رادار مخصوص رديابي در آذربايجان براي اجراي اين طرح، دولت بوش را براي پاسخگويي غافلگير كرد ولي بررسي اين پيشنهاد همزمان با تداوم مذاكرات دفاعي با لهستان و جمهوري چك، ارزشمند است.
وي افزود: "هيچكس نمي‌تواند به طور غير منتظره و بدون بررسي، محل استقرار سامانه دفاع موشكي را تعيين كند. اين انتخاب بايد براساس علم هندسي و جغرافيايي در مورد نحوه رهگيري موشك باشد."
رايس در مورد پيشنهاد پوتين به بوش در جريان ديدار روز پنجشنبه در آلمان گفت: "اين پيشنهاد هنوز مورد بررسي دقيق قرار نگرفته است. ما بايد ببينيم كه آيا عقل حكم مي‌كند كه آذربايجان در چارچوب طرح دفاع موشكي قرار گيرد؟"
رايس گفت: پيشنهاد پوتين كه ظاهرا بيانگر نرم شدن موضع مخالفت شديد مسكو نسبت به دفاع موشكي است، ممكن است يك پيشنهاد مثبت باشد ولي وي تاكيد كرد كه واشنگتن هر آنچه را كه براي برخورد با "مشكل امنيتي واقعي" ايجاد شده توسط كشورهاي متمرد، مناسب تشخيص دهد، انجام خواهد داد.
وي اظهار داشت: "اگر اين راهي براي انجام مذاكرات جدي‌تر در مورد آنچه باشد كه ما معتقديم يك تهديد مشترك است، آن را بايد يك تحول بسيار مثبت دانست."
www.irna.ir

amirhessam
2007-Jun-09, 15:17
امارات برای گشت دریایی خود سیستم دفاع موشکی سفارش می‌دهد


امارات متحده‌ی عربی برای حفاظت منطقه‌ی تحت سلطه‌ی خود در آبهای خلیج فارس از سیستم‌های دفاع موشکی امریکایی بر روی گشت دریایی خود استفاده خواهد کرد. این سیستم‌ها که با موشک‌های کروز سبک و پرقدرت امریکایی تجهیز شده‌اند، برای منطقه و شرایط دفاعی امارات مجددا طراحی و اصلاح خواهند شد. دولت این کشور طی قراردادی به ارزش 5/76 میلیون دلار با کمپانی رایتون امریکا توسط این موشک‌ها از مناطق استراتژیک خود دفاع خواهد کرد. این سیستم دفاع موشکی که به پرنده‌ی غلتان مشهور است، تا کنون موفقیتی 95 درصدی در بیش از 150 مورد تست خود کسب کرده است. امارات بر روی گشت‌های دریایی خود 7 فروند سیستم 21 موشکی از این نوع نصب خواهد کرد.
منبع: www.upi.com

amirhessam
2007-Jun-11, 13:57
همکاری ایتالیا و امریکا در طراحی یک موشک هدایت‌شونده‌ی جدید

ارتش امریکا به همراه وزارت دفاع ایتالیا مشغول طراحی و ساخت یک موشک هدایت‌‌شونده‌ی جدید هستند. نام این موشک جدید AGM-88E نامیده خواهد شد. این موشک تاکتیکی و میان‌برد از هوا و برای نابود کردن اهداف زمینی و خصوصا راداری دشمن طراحی و ساخته شده است. در برنامه‌ی اولیه‌ی نیروی هوای ایتالیا ساخت 250 فروند از این موشک‌ها قرار داده شده است. نیروی هوایی و دریایی امریکا نیز برای ادامه‌ی کار 1750 فروند از این موشک‌ را به ایتالیایی‌ها سفارش داده است. امریکا قصد دارد مانند نمونه‌ی این موشک در موشک‌های خود، این موشک را نیز به عنوان سلاحی بر روی جنگنده‌‌ی F-117 به کار گیرد.منبع: www.defenceindustrydaily.com

amirhessam
2007-Jun-11, 13:57
حزب‌الله ‪ ۲۰‬هزار فروند موشك در اختيار دارد


روزنامه "ساندي تايمز" با بيان اينكه جنبش حزب‌الله لبنان توان تسليحاتي خود را كاملا تقويت كرده است، نوشت:مقامات وزارت دفاع اسراييل هم ارزيابي كرده‌اند كه ‪ ۲۰‬هزار فروند موشك در انبارهاي حزب‌الله ذخيره شده است.
اين روزنامه روز يكشنبه به نقل از يك افسر اطلاعاتي وزارت جنگ اسراييل مي‌نويسد: از زماني كه ارتش اسراييل از جنوب لبنان خارج شد، حزب‌الله اقدام به احداث انبارهاي زيرزميني سلاح در منطقه كرد و انواع سلاحهاي نوين و پيشرفته در درون اين انبارهاي زيرزميني كه عمق آنها بعضا به ‪ ۲۱متر مي‌رسد ، قرار داد.
به نوشته اين روزنامه، وسعت برخي از اين انبارها به بزرگي يك زمين فوتبال است و برخي ديگر هم قادرند كمتر از ده هواپيماي جنگنده را درون خود جاي دهند.www.irna.ir

amirhessam
2007-Jun-15, 00:21
پاکستان برد موشک بابور را افزایش می‌دهد

وزارت دفاع پاکستان به زودی مدل جدید موشک بابور خود را آزمایش خواهد کرد. این مدل با مدل‌های قبلی خود در برد متفاوت بوده و بردی در حدود 1000 کیلومتر دارد. این موشک که قابلیت حمل کلاهک اتمی را نیز داراست، از آگوست 2005 تا کنون دوبار تحت برنامه‌های بررسی مجدد قرار گرفته است. این موشک کروز رادارگریز مانورپذیری و دقت بسیار بالایی دارد. از سال 1998 طی برنامه‌ی موشکی پاکستان موشک‌های غزنوی، قائوری و شاهین-1 طراحی و ساخته شده‌اند که در کنار آنها طراحی موشک بالستیک میان‌برد شاهین-2 با بردی در حدود 2000 کیلومتر و با قابلیت حمل کلاهک‌های عادی و هسته‌ای صورت می‌گرفته است.

منبع: www.gk.com

amirhessam
2007-Jun-17, 16:08
روسيه آمادگي مقابله با طرح سپر موشكي آمريكا را كسب مي‌كند


يك نشريه دفاعي چاپ لندن نوشت: روسيه در حال كسب آمادگي لازم براي اقدام تلافي جويانه در صورت اجراي طرح احداث سامانه سپر موشكي آمريكا در شرق اروپا مي‌باشد. هفته نامه "جنز ديفنس" سخنان "ولاديمير پوتين" رئيس جمهوري روسيه را كه ادعاي آمريكا مبني بر تهديد موشكي ايران و كره شمالي را توخالي دانسته، اين گونه تحليل كرد كه مسكو خود را هدف اين طرح واشنگتن محسوب مي‌كند."روسيه كه كه از گسترش ناتو در كشورهاي سابق عضو پيمان ورشو نگران است، اين طرح را به عنوان تهديدي عليه امنيت ملي خود محكوم كرده و آن را عامل بي‌ثباتي در اروپا مي‌داند."
ماه گذشته، نشريه "جنز اينتليجنس دايجست" نيز از برنامه ارتش روسيه براي مقابله با اين طرح از طريق حمله پيشدستانه به پايگاههاي موشكهاي ضد موشك بالستيك كه آمريكا قصد استقرار آنها را در خاك اروپا دارد، خبر داده بود."رهبران روسيه با اين اعتقاد كه ارتش آمريكا با هدف نابودي توانايي موشكي آنها قصد استقرار سامانه رهگير موشكهاي بالستيك را دارد، قصد دارند امكان نابود كردن اين سامانه را كه در شرق اروپا مستقر خواهد شد، در صورت بروز بحران به دست آورند."
اين نشريه به نقل از سرلشكر "ولاديمير بلوس" از فرماندهان ارتش روسيه نوشته بود: دكترين نظامي روسيه حمله به تاسيسات تهديدكننده در كشورهاي خارجي را توجيه مي‌كند.تعدادي از كشورهاي اروپايي از جمله انگليس، لهستان و جمهوري چك در حال مذاكره براي استقرار بخشي از طرح دفاع موشكي آمريكا با عنوان "پسر جنگ ستارگان" در خاك خود هستند.كشورهاي ديگر اروپايي به علت افزايش اعتراض روسيه با اين طرح مخالفت كرده‌اند.منتقدان اين طرح در انگليس كه از دوران جنگ سرد، امكانات راداري را در اختيار آمريكا قرار داده است، معتقدند احداث پايگاههاي جديد براي محافظت از آمريكا، كشور آنان را به هدفي احتمالي براي كشورهاي متخاصم تبديل خواهد كرد.

طرح پسر جنگ ستارگان مدلي تعديل شده از پروژه "جنگ ستارگان" است كه در دهه ‪ ۱۹۸۰ميلادي توسط دولت "رونالد ريگان" رييس جمهوري پيشين آمريكا مطرح شده بود.

www.irna.ir

amirhessam
2007-Jun-17, 16:08
ترکيه موشک دريايي پيشرفته از آمريکا می‌خرد

کشور ترکیه امروز اعلام کرد که 51 موشک دریا به دریای پیشرفته از آمریکا خریداری کرده است.
این موشک ها از نوع "هاربون" بوده و قرار داد آن بالغ بر 159 میلیون دلار است.
موشک "هاربون" از جدیدترین موشک های دریایی است که بر روی کشتی های جنگی و زیردریایی ها مستقر می شود و عملکرد بسیار بالایی در ضربه زدن به اهداف دریایی دارد.
منابع آگاه درترکیه گفتند که تصمیم آنکارا برای خرید این موشک ها درچارچوب تلاش برای مدرن کردن ناوگان دریایی ترکیه گرفته شده است.

www.baztab.com

amirhessam
2007-Jun-18, 16:24
استاد برجسته دانشگاه ماساچوست:

سيستم دفاع موشكي امكان مقابله با توان موشكي ايران را ندارد

خبرگزاري فارس: استاد برجسته دانشگاه ماساچوست گفت: سيستم دفاع موشكي توان مقابله با توان موشكي ايران را ندارد.

« استفن وان اورا» در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس در خصوص اظهارات اخير پوتين مبني بر استقرار سيستم دفاع موشكي در آذربايجان و اين كه آيا تهديدي عليه ايران است گفت: سپر موشكي (پوتين و بوش) در جهت مقابله با توان موشكي هسته‌اي احتمالي ايران در آينده است كه دولت ايران مي‌گويد قصد ساخت آن را ندارد.
وي افزود: سپر موشكي هرگز موثر نخواهد بود، از كار انداختن اين موشكها با كلاهكهاي انحرافي آسان است و هزينه كمي هم دارد.
اين استاد برجسته دانشگاه ماساچوست و نظريه پرداز مسائل امنيتي در اين خصوص كه واكنش ايران در اين خصوص چگونه بايد باشد يادآور شد: اين سپر موشكي براي مقابله با تواني از ايران است كه ايران اصلا قصد ساخت آن را ندارد و اگر ايران يكي از آنها را بسازد اين سيستم دفاع موشكي امكان مقابله با توان موشكي ايران را ندارد. نتيجه اين كه، اين فرصتي براي ايران است كه بوش و پوتين را به استهزا‌ء بگيرد.
«وان ا ورا» تاكيد كرد: بوش اين سپر موشكي را براي ارضا و متقاعد كردن لابي‌هاي صنايع دفاعي آمريكا ساخته است. صنايع دفاعي آمريكا تمايل دارند كه از بودجه اسراف‌گرايانه دولت آمريكا مانند هزينه ولخرجي‌ و اسراف‌گونه براي سپر دفاع موشكي استفاده كنند. ايران نبايد نگران باشد كه اين سپر موشكي معناي نظامي واقعي دارد.

amirhessam
2007-Jun-22, 13:56
چين در آستانه انجام صد و يكمين پرتاب موشك «لانگ مارچ»

مقامات شركت علوم و فناوري هوافضاي چين اعلام كردند كه زمان صد و يكمين پرتاب موشك LONG MARCH براي حمل ماهواره نزديك است.

طبق اين برنامه راكت «LONG MARCH -3B» قرار است يك ماهواره چيني موسوم به CHINA SAT 6B را به مدار پرتاب كند.

مديركل شركت علوم و فن آوري هوافضاي چين در اين زمينه اظهار داشت: 50 پرتاب نخست مجموعه راكت هاي LONG MARCH طي 28 سال تكميل شد در حالي كه تكميل 50 پرتاب دوم فقط 9 سال طول كشيد. به اين ترتيب پيش بيني مي‌شود كه 100 پرتاب آينده حتي در دوره زماني كوتاهتري صورت گيرد.

www.isna.ir

amirhessam
2007-Jun-23, 15:26
آزمایش موشکی فرانسه

وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد که آزمایش موشک بالستیک M51 با موفقیت انجام شده است. این موشک استراتژیک برای استفاده بر روی زیردریایی‌های این کشور طراحی و ساخته شده است. این موشک که به سرجنگی مجهز نشده بود، از جنوب غربی فرانسه به سوی سواحل آتلانتیک شمالی ایالات متحده شلیک شده بود. طراحی این موشک بالستیک که با بردی در حدود 8000 کیلومتر توانایی حمل 6 سرجنگی از جمله هسته‌ای را دارد، از نوامبر 2006 شروع شده بود. استفاده از این موشک از سال 2010 بر روی زیردریایی‌های اتمی فرانسه به کار گرفته خواهد شد. این موشک که در طراحی همکاری روسیه را نیز به همراه داشته باشد، می‌تواند آغازی برای همکاری‌های فرانسه و روسیه در زمینه‌ی دفاع آبی باشد.
منبع: www.rian.ru

amirhessam
2007-Jun-23, 15:26
موشک جدید نیروی هوایی هند در کنار موشک‌های بزرگ امریکا و روسیه

نیروی هوایی هند روز گذشته خبر داد که این کشور یکی از اولین و معدود کشورهایی خواهد بود که به فناوری ساخت موشک کروزی دست یافته است که قابلیت حمل سرجنگی‌ای در حدود 200 کیلوگرم را داشته باشد. این موشک که به عنوان ادامه‌ای از پروژه‌ی براهموس به حساب می‌آید با 3 تن وزن طولی معادل با 26 فوت دارد. این موشک زمین به زمین بردی در حدود 180 مایل را پشت سر می‌گذارد. پروژه‌ی براهموس در سال 1998 به صورت مشترک بین روسیه و هند آغاز شده و تا کنون به نتایج بسیار خوبی دست یافته است.
منبع: www.plenglish.com

amirhessam
2007-Jun-28, 00:42
مدیر بخش موشکی هند از طراحان براهموس خواست تا بر روی موشک مارک-2 کار کنند

عبدل کلام مدیر بخش موشکی هند طی درخواست‌نامه‌ای از گروه طراحان موشک براهموس درخواست کرد تا برای فعال ماندن بازار فروش موشک‌های کروز مافوق صوت این کشور بر روی موشک مارک-2 کار کنند. این موشک که هم اکنون به عنوان نمونه‌ی دوربرد کروز و مافوق صوت براهموس به حساب می‌آید، قرار است به مدلی با بردی در حدود موشک‌های کروز و با امکان برخورد با هدف و بازگشت به سوی مبدا پرتاب، ارتقا یابد. این اولین بار است که هند توانسته است موشکی در سطح موشک‌های بزرگ جهان و با قابلیت تبدیل به انواع کروز و بالستیک را در داخل طراحی کرده و بسازد. طراحی موشک براهموس در داخل هند و با همکاری متخصصان روسی از پایه شروع شده و به انتها رسیده و هم اکنون بر روی ارتقای آن فعالیت می‌شود.

منبع: www.spacewar.com

amirhessam
2007-Jun-28, 00:43
مسئله نشانه گیری اروپا توسط موشک های روسی بررسی نمی شود

اپ دی هوپ شیفر" دبیر کل ناتو معتقد است که اعلامیه هایی در رابطه با تغییر جهت موشک های روسیه، در چارچوب مباحث پیرامون مشکل استقرار سیستم دفاع ضد موشکی آمریکا در اروپا نمی گنجند و خواستار این شد که از لحن تند اظهارات در رابطه با این مشکل کاسته شود.
شیفر طی کنفرانسی مطبوعاتی در مسکو اظهار داشت: "روابط روسیه و ناتو، روابطی مشارکتی هستند. چنین اعلامیه هایی درباره هدف گیری و تغییر جهت در نشانه روی موشک های روسیه، در چارچوب این مباحث نمی گنجند".
پیشتر "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه در مصاحبه ای با خبرنگاران کشورهای گروه هشت اعلام کرده بود که اگر بخشی از پتانسیل هسته ای و استراتژیک آمریکا در قاره اروپا مستقر شده و تهدیدی برای روسیه باشد، برای موشک های روسی اهداف جدیدی در اروپا پدیدار خواهند شد.
دبیر کل ناتو افزود: "در چنین مباحث دشواری صلاح این است که از لحن تند اعلامیه ها، مقالات و تفسیرهای علنی که از سوی هر دو طرف دیده می شوند، کاست".

pe.rian.ru

amirhessam
2007-Jun-29, 22:29
كره‌شمالي يك فروند موشك كوتاه‌برد خود رابه سمت آب‌هاي ژاپن شليك كرد

خبرگزاري فرانسه روز چهارشنبه وبه نقل ازخبرگزاري "يونهاپ" كره‌شمالي از شليك آزمايشي يك فروند موشك كوتاه‌برد اين كشور به آب‌هاي درياي ژاپن خبر داد.

براساس اين گزارش، اين موشك كه يكصد كيلومتر برد دارد، ساعت ‪۱۱:۳۰ به وقت محلي شليك شد.

اين درحالي است كه بازرسان آژانس بين‌المللي انرژي اتمي به منظور نظارت بر روند تعطيلي راكتور "يونگ بيون" كره شمالي، وارد پيونگ يانگ شده‌اند.

كره شمالي در مذاكرات فوريه، با تعطيلي تدريجي تاسيسات هسته‌اي خود موافقت كرده بود اما اجراي مفاد اين توافق را به دريافت وجوه مسدودي اين كشور در بانك ماكائو مشروط كرده بود.

پيونگ يانگ روز دوشنبه، پس از اعلام دريافت اين وجوه، از آمادگي خود براي اجراي توافقنامه فوريه خبر داد.

طبق توافقنامه فوريه، كره شمالي در ازاي دريافت كمك‌هاي انساني و سوختي، به تدريج تاسيسات هسته‌اي خود را تعطيل مي‌كند.

www.irna.ir

amirhessam
2007-Jun-29, 22:30
ژاپن از احتمال شليك موشك توسط ارتش كره شمالي خبر داد

منابع دولتي ژاپن، از احتمال شليك آزمايشي موشك توسط ارتش كره شمالي خبر دادند.

تلويزيون سراسري ژاپن (ان.اچ.كي)، امروز (پنجشنبه) به نقل از اين منابع گزارش داد، اطلاعاتي بدست آنها رسيده كه نشان‌دهنده اين احتمال است كه ارتش كره شمالي ديروز دو موشك به سوي درياي ژاپن شليك كرده است.

منابع دولتي ژاپن با توجه به اينكه ارتش كره شمالي در بيست و پنجم ماه گذشته ميلادي (مه) و هفتم ماه جاري ميلادي دو بار به شليك آزمايشي موشك كوتاه‌برد اقدام كرده است، احتمال مي‌دهند كه موشك شليك شده ديروز نيز از همان نوع موشك كوتاه برد باشد.

دولت ژاپن هم‌اكنون براي اطمينان يافتن از جزييات اين موضوع، مشغول جمع - آوري اطلاعات بيشتر در اين زمينه است.

ان.اچ.كي، به نقل از منابع دولتي گفت: شليك اين موشكهاي كره شمالي خطري براي امنيت ژاپن به همراه نداشته است.

www.irna.ir

amirhessam
2007-Jun-29, 22:30
روسیه به دنبال ساخت یک موشک دوربرد جدید است

دولت روسیه در روز مذاکره با مقامات ناتو اعلام کرد که قصد دارد یک موشک دوربرد جدید را به تولید انبوه برساند. این موشک که توپول-ام نام دارد نوعی جدید از موشک‌های بین قاره‌ای خواهد بود که قابلیت حمل سرجنگی‌های مختلفی را دارا می‌باشد. طراحی این موشک که بر پایه‌ی اسکندر- ام ساخته شده است، در دهه‌ی 90 آغاز شده و قرار است در سال جاری تولید انبوه آن برای تقویت توانایی موشکی دوربرد روسیه شروع شود. این حرکت روسیه در مقابل مذاکرات امریکا برای راه‌اندازی سیستم دفاع موشکی در اروپا، یک گام جدید در جنگ سرد جهانی به حساب می‌آید.

منبع: www.javno.com

amirhessam
2007-Jul-05, 00:23
ايوانف: روسيه پاسخ سيستم دفاع موشكي آمريكا را مي‌دهد

خبرگزاري فارس: معاون اول نخست وزير روسيه گفت در صورتي كه واشنگتن پيشنهاد اين كشور براي همكاري درباره دفاع موشكي را نپذيرد، گامهايي را در جهت اطمينان از امنيت خود برمي‌دارد.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، سرگي ايوانف تصريح كرد: «اگر پيشنهادهاي ما پذيرفته نشود كه اين مسئله را نمي‌توانم رد كنم، روسيه موضع خود درباره اين مسئله را با شكيبايي و مصرانه توضيح خواهد داد.»
وي تاكيد كرد: «در عين حال ما اقدامات كافي را براي اطمينان از امنيت خود انجام مي دهيم، ما اكنون در حال انجام اين اقدامات هستيم.»
ايوانف اظهار داشت در صورتي كه واشنگتن از طرح‌هاي خود براي استقرار سيستم دفاع موشكي در مركز اروپا دست نكشد، روسيه واحدهاي موشكي را در «كالينينگراد» نزديك لهستان مستقر مي‌كند.
وي افزود: «اگر پيشنهادهاي ما پذيرفته شود، روسيه فكر نمي‌كند استقرار واحدهاي جديد موشكي در بخش اروپايي اين كشور از جمله در كالينينگراد لازم باشد.»

amirhessam
2007-Jul-07, 15:05
پیشنهاد پوتین برای همکاری با امریکا بر سر سیستم دفاع موشکی این کشور

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، طی ملاقات و مذاکره با بوش، همتای او در امریکا، تصمیم گرفته است همکاری‌های خود را با این کشور در زمینه‌ی ساخت و راه‌اندازی سامانه‌ی دفاع موشکی امریکا افزایش دهد. در این گفتگوها پوتین طرحی جدید را برای جایگزینی طرح دفاع موشکی حال حاضر امریکا به بوش ارائه داد که طی مذاکرات چند روزه در منزل اختصاصی و خانوداگی بوش به نتیجه رسید. در این طرح قرار است سیستم هدایت و کنترل موشک آذربایجان که مربوط به شوروی سابق می‌شده است به جای سیستم دفاع موشکی طرح‌ریزی شده در جمهوری چک و لهستان مورد استفاده قرار گیرد. سیستم جایگزین قابلیت پوشش موشکی کامل بر روی ایران و در حدی معقول بر روی کره‌شمالی و بلوک شرق را داراست. در ادامه‌ی این طرح اضافه شده است که هر یک از کشورهای اروپایی که تمایلی برای اضافه شدن به این سیستم دارند، می‌تواند درخواست خود را اعلام نموده و در زمره‌ی این سیستم قرار بگیرند.
منبع: www.cnn.com

amirhessam
2007-Jul-07, 15:06
روسيه نسبت به استقرار موشك در مرز با اروپا هشدار داد

"سرگئي ايوانف" معاون نخست وزير روسيه هشدار داد كه اگر آمريكا با پيشنهاد مسكو براي تشكيل برنامه سپر موشكي موافقت نكند، روسيه ممكن است براي دفاع از خود موشك‌هايش را در مرز با اروپا فعال كند.
به گزارش روز چهارشنبه شبكه خبري بي‌بي‌سي، آمريكا اعلام كرده است كه براي دفاع از خود در برابر "خطر كشورهاي خودسر"، لازم مي‌داند كه در اروپا سپر دفاع موشكي ايجاد كند و از چندي پيش درصدد بوده كه اين طرح خود را در جمهوري‌هاي چك و لهستان، دو كشور كمونيستي سابق، به اجرا درآورد.
ايوانف كه احتمالا جانشين "ولاديمير پوتين" رييس جمهور روسيه خواهد شد، در سخنان خود در سفر به تاشكند پايتخت ازبكستان همچنين گفت اگر آمريكا با پيشنهاد مسكو براي تشكيل سپر دفاع موشكي مشترك (احتمالا در جمهوري آذربايجان) موافقت كند، دولت روسيه از استفاده از موشك‌هاي خود در كالينينگراد، در نزديكي مرز با لهستان، منصرف خواهد شد.
دولت روسيه از طرح آمريكا براي گسترش سپر دفاع موشكي به شرق اروپا خشمگين است.
سپر دفاع موشكي نامي است كه بر ادامه برنامه دولت آمريكا موسوم به طرح دفاع استراتژيك گذاشته شده است.
سابقه برنامه‌اي براي استقرار سيستم انهدام موشك‌هاي شوروي و بعدا چين، قبل از اصابت آنها به هدف‌هاي خود در خاك آمريكا به دهه ۱۹۵۰باز مي گردد، اما در دهه‪ ۱۹۸۰بود كه اين برنامه به عنوان تلاشي براي تحت پوشش قرار دادن تمامي خاك آمريكا مطرح شد.
در اوايل دهه ‪ ،۱۹۸۰رونالد ريگان" رييس جمهوري وقت آمريكا، برنامه گسترده‌اي را تحت عنوان طرح دفاع استراتژيك و معروف به "جنگ ستارگان" براي حفاظت از اين كشور در برابر حملات موشك‌هاي حامل كلاهك اتمي مطرح كرد كه در نهايت بايد به ناكارآمدي و حذف تمامي زرادخانه‌هاي هسته‌اي در جهان منجر شود.
بر اساس اين طرح، يك سيستم كامل راداري براي ردگيري و انهدام موشك‌هاي شوروي سابق، قبل از اصابت آنها به هدف در آمريكا، تمامي خاك آمريكا را تحت پوشش قرار مي‌داد.
اين برنامه در سال‌هاي بعد از زمامداري "رونالد ريگان" به طور جدي دنبال نشد، اما در سال ،۲۰۰۲جرج بوش رييس جمهوري آمريكا، اعلام داشت كه با توجه به امكان دستيابي گروه‌هاي تروريستي و "كشورهاي ياغي" به كلاهك‌هاي اتمي، آمريكا برنامه دفاع موشكي را با جديت دنبال خواهد كرد.
همزمان، انگليس و دانمارك نيز با ارئه تسهيلاتي براي استقرار سيستم‌هاي راداري و موشكي، از آمريكا خواستند اين دو كشور را نيز تحت پوشش سپر دفاع موشكي قرار دهد.
در سال‌هاي اخير، آمريكا مذاكراتي را با لهستان و چند كشور ديگر اروپاي شرقي در مورد تعميم دفاع ضد موشكي به اين كشورهاي دنبال كرده است.
مقامات آمريكايي مدعي هستند كه هدف از نصب سيستم دفاع ضد موشكي در اروپاي شرقي مقابله با روسيه نيست، بلكه حفاظت از اروپاييان در برابر حملات موشكي كشورهاي ديگر است.
دولت آمريكا از جمله امكان دستيابي كشورهاي به اصطلاح "ياغي" به توانايي موشكي و هسته‌اي و استفاده از اين توانايي براي حمله يا "باج خواهي" از متحدان غرب را خطري جدي قلمداد كرده است.
مقامات آمريكايي به خصوص دستيابي كره‌شمالي به توانايي موشكي و هسته‌اي را به عنوان دليلي براي اقدام خود ذكر كرده‌اند
www.irna.ir

amirhessam
2007-Jul-07, 15:06
ژاپن يك موشك رهگير را آزمايش مي‌كند

يك مقام رسمي از وزارت دفاع ژاپن امروز (پنجشنبه) اعلام كرد: ژاپن اواخر سال جاري اولين آزمايش موشك رهگير SM-3 ساخت آمريكا را از روي يك ناوشكن انجام مي‌دهد.
) خبرگزاري آسوشيتدپرس اعلام كرد: سخنگوي وزارت دفاع ژاپن هم‌چنين گزارش‌ها مبني بر اينكه آمريكا و ژاپن در نظر دارند رزمايش دفاع موشكي مشترك در سواحل ژاپن در ماه ژانويه را لغو كنند، رد كرد.
وي اظهار داشت:‌ ژاپن اين آزمايش را از ناوشكن كنگو مجهز به رادار Aegis در محل نامشخصي در اقيانوس آرام حوالي دسامبر انجام مي‌دهد.
روزنامه‌ي يوميوري - چاپ ژاپن - نوشت: اين آزمايش در سواحل هاوايي انجام خواهد شد.
يك مقام رسمي از وزارت دفاع ژاپن گفت: اين ناوشكن كه هم اكنون در حال سازماندهي مجدد و تجهيز به موشك SM-3 است، به زودي آماده مي‌شود.
ژاپن سال گذشته در آزمايش موشكي نيروي دريايي آمريكا در سواحل هاوايي شركت كرد، اما تنها در پيگيري اهداف شليك شده از سوي آمريكا مشاركت داشت.
توكيو و واشنگتن به توليد مشترك سيستم‌هاي موشك دفاعي پيشرفته مي‌پردازند.
ژاپن اولين موشك‌هاي پاتريوت ساخت آمريكا را در سال جاري در كشور كرد و در نظر دارد طي چند سال آينده رهگيرهاي SM-3 را بر روي ناوشكن‌هايش مستقر كند.
يوميوري نوشت: ژاپن پس از آن رزمايش دفاع موشكي مشترك ژاپن - آمريكا به انجام مي‌رسد.
اين رزمايش كه احتمالا در درياي ژاپن به انجام مي‌رسد از سناريويي براي حمله‌ي موشكي كره‌ي شمالي استفاده مي‌كند.
نيروي دريايي آمريكا و ژاپن در جريان اين مانور ناوشكن‌هاي Aegis را براي كمك به توسعه‌ي مهارت‌ها در عمليات‌هاي مشترك مستقر مي‌كنند. اين رزمايش برنامه‌ي توسعه‌ي موشكي دو جانبه را به مرحله‌ي عملي كاملي مي‌رساند.
ژاپن توافق امنيتي دو جانبه‌اي با آمريكا دارد كه تضمين مي‌كند در صورت حمله به ژاپن واشنگتن به دفاع از توكيو بپردازد.
حدود پنجاه هزار سرباز آمريكايي هم اكنون در سراسر ژاپن مستقر هستند.
www.isna.ir

amirhessam
2007-Jul-07, 15:07
اولین مانور مشترک دفاع موشکی آمریکا و ژاپن سال آینده برگزار می شود

ژاپن و آمریکا در نظر دارند تا اولین مانور مشترک خود را برای مقابله با یک تهدید موشکی بالقوه در ژانویه سال 2008 برگزار کنند.
به نقل از ریانوستی، یک کمیته کارشناسی در دولت ژاپن هفته گذشته به این نتیجه رسید که این کشور باید بتواند از رهگیرهای موشکی خود برای پرتاب به سوی موشکهای بالستیک که آمریکا را هدف قرار می دهند، استفاده کند.
روزنامه یومیوری ژاپن امروز به نقل از منابع دولتی گزارش داد: هدف از این مانور مشترک، بهبود همکاری بین نیروهای دفاع از خود ژاپن و نیروهای آمریکایی است که برای دفاع موشکی ضروری است.
به نوشته این روزنامه، مکان این مانور ممکن است دریای ژاپن و استفاده از سناریوی حمله موشکی کره شمالی باشد.
موشکهای رهگیر SM-3 آمریکا برای رهگیری موشکهای بالستیک در نیمه راه و در ارتفاع بالاتر از 300 کیلومتر ( درحدود 190 مایلی) طراحی می شوند.
www.mehrnews.com

amirhessam
2007-Jul-09, 18:47
هند به فناوری طراحی موشک اتمی زیردریایی دست یافت


دولت هند با پرتاب یک موشک اتمی از روی یک زیردریایی روز گذشته توانایی خود را در طراحی و تولید این موشک‌ها به رخ قدرت‌های بزرگ جهان کشید. این موشک که بر پایه‌ی موشک کروز ساگریکا ساخته شده است آزمایشات خود را با موفقیت پشت سر گذاشت. قرار است این موشک‌ها بر روی زیردریایی‌های اتمی ATV نصب شده و به کار گرفته شوند. موشک مبدا، ساگریکا که یک موشک کروز دریا به ساحل است به صورت برعکس نیز مورد آزمایش قرار گرفته و پاسخ‌های خوبی به طراحان داده است.منبع: www.ibnlive.com

amirhessam
2007-Jul-12, 15:19
سیستم دفاع موشکی جهانی تا سال 2020 راه‌اندازی می‌شود
روسیه قصد دارد سیستم یکسره‌ی دفاع موشکی را بر اساس طرحی از خود در جهان راه‌اندازی کند.

amirhessam
2007-Jul-12, 15:20
ژاپن انهدام موشك‌هاي شليك شده به‌سوي آمريكا را دشوار دانست

دولت ژاپن به‌اين نتيجه رسيده‌است كه استفاده‌از سپردفاعي موشكي اين كشور براي انهدام موشك‌هايي كه از سوي يك كشور سوم به‌سوي آمريكا شليك شده ، كار دشواري مي‌باشد.
روزنامه "نيهون‌كيزاي" روز چهارشنبه نوشت، دولت ژاپن نتيجه‌گيري كرده كه با فناوري كنوني اين كشور، انجام چنين عملي بسيار دشوار است.
دولت ژاپن اين نتيجه‌گيري خود را درچارچوب پاسخ به‌پرسش يكي‌از نمايندگان حزب سوسيال دمكرات مجلس نمايندگان اين كشور اعلام كرده است.
در پاسخ دولت ژاپن آمده كه موشك بالستيكي كه از سوي كشور سومي به سوي آمريكا شليك مي‌شود، در ارتفاع بسيار بالا و با سرعت زيادي حركت مي‌كند و به همين‌دليل با موشك اس.ام. ۳مستقر در ژاپن نمي‌توان آن را هدف قرار داد.
موشك اس.ام. ۳سه هزار كيلومتر برد دارد وبراي هدف قرار دادن موشك‌هاي بالستيك بكار مي‌رود.
توكيو و واشنگتن داراي پيمان امنيتي مشترك هستند و بر همين اساس در ژاپن اين مساله مطرح است كه براي دفاع از آمريكا، بااستفاده از سپر دفاع موشكي مستقر در اين كشور، موشك‌هايي كه به‌سوي آمريكا شليك مي‌شود را هدف قرار داد.
www.irna.ir

amirhessam
2007-Jul-15, 00:14
روسيه، سيستم پيشرفته پدافند هوايي اس- ‪ ۴۰۰‬را آزمايش كرد

مجموعه پدافند هوايي "اس-‪ "۴۰۰پيشرفته‌ترين مجموعه پدافند هوايي روسيه روز جمعه با موفقيت مورد آزمايش قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاري ريانووستي به نقل از بخش مطبوعاتي نيروي هوايي روسيه، آزمايش مجموعه اس-‪ ۴۰۰در ميدان نظامي "كاپوستين يار" در استان "آرخانگلسك" واقع در شمالغرب روسيه انجام گرفت.
موشك‌هاي پرتاب شده از مجموعه اس-‪ ۴۰۰تمام اهداف تعيين شده را مورد اصابت قرار داد.
مجموعه "اس-‪۴۰۰يا "تريومف" نوع پيشرفته اس‪ ۳۰۰مي‌باشد و از نظر مشخصات فني ازجمله سرعت شليك، تعداد شليك‌ها بطور همزمان و برد آن بر مجموعه مذكور برتري دارد.
آلكساندر زلين فرمانده نيروي هوايي روسيه پيشتر اعلام كرده بود نخستين هنگ مجموعه پدافند هوايي اس-‪ ۴۰۰در ماه جولاي (ماه جاري) در حومه مسكو استقرار خواهد يافت.
طبق برنامه نيروي هوايي روسيه، مجموعه اس-۴۰۰تا سال ‪ ۲۰۱۵در تمام مراكز حياتي و شهرهاي مهم روسيه مستقر خواهد شد.
www.irna.ir

amirhessam
2007-Jul-16, 00:04
آزمون نهایی موتور سوخت مایع ویژه موشک روسی آنگارا سال 2009 انجام می شود


"ولادیمیر چوانوف" معاون اول مدیر کل اتحادیه علمی-تولیدی "انرگوماش" روز چهارشنبه طی کنفرانسی مطبوعاتی اطلاع داد که آزمایش های نهایی موتورهای موشکی سوخت مایع ار.دی.-191 برای موشک های روسی نوع "آنگارا" اوایل سال 2009 آغاز می شود

وی گفت: "کلاً باید ده موتور آماده شوند که اکنون چهار موتور حاضر هستند".

به گفته وی، هر موتوری باید 12 آزمایش را پشت سر بگذارد و افزود که شرایط قرارداد برای عرضه محموله آتی موتورهای روسی ار.دی.-180 ویژه موشک های آمریکایی اطلس در ماه سپتامبر سال جاری میلادی تنظیم خواهد شد.

وی گفت: "در سال های 1990 قراردادی برای عرضه 103 موتور منعقد شده بود. تا کنون 41 موتور عرضه شده اند. در ماه سپتامبر درباره تمامی شرایط قرارداد عرضه سایر موتورها توافق حاصل خواهد شد".

اتحادیه علمی-تولیدی "انرگوماش" که در حومه مسکو واقع شده است، به ساخت موتورهای موشکی سوخت مایع برای پله اول موشک های حامل می پردازد. این موسسه در کل 56 نوع موتور موشک ساخته است.

Pe.rain.ru

amirhessam
2007-Jul-16, 00:04
تا پایان سال 48 سکوی زمینی موشک توپول -ام در کشیک نظامی قرار خواهد گرفت

دفتر روابط عمومی نیروهای استراتژیکی موشکی روسیه گزارش داد که تا پایان دسامبر سال جاری 48 سکوی زمینی (منظور چاه های زیر زمینی برای پرتاب موشک است) برای موشک های "توپول -ام" در خدمت نیروهای استراتژیکی موشکی روسیه قرار خواهد گرفت.

در این گزارش توضیح داده شده است: "در حال حاضر پنج هنگ موشکی در "تاتیشوا" (استان ساراتوف) به موشک های"توپول-ام" مجهز شده اند. طی سال جاری در این لشکر امور مربوط به تجدید تسلیحاتی چهار سکوی پرتاب زمینی به اتمام خواهد رسید. بدین ترتیب گروه موشکی مجهز به "توپول -ام" ثابت تا پایان سال جاری 48 سکوی زمینی مجهز به موشک در اختیار خواهد داشت.

در این گزارش تاکید شده است: طبق برنامه احداثی نیروهای استراتژیکی موشکی تا سال 2010 قرار است که یکی دیگر از هنگ های زیر مجموع تاتیشوا به مجموعه موشکی "توپول-ام" مجهز شود.

پیش از این "سرگی ایوانوف" معاون اول نخست وزیر روسیه اعلام کرده بود که در چارچوب برنامه تسلیحاتی دولت تا سال 2015 قرار است که ده ها موشک پایگاه زمینی و مراکز فرماندهی و همچنین بیش از 50 مجموعه های سیار زمینی "توپول-ام" در کشیک نظامی قرار گیرند.

Pe.rain.ru

amirhessam
2007-Jul-17, 00:14
همکاری‌ای مشترک هند و اسراییل بر روی یک موشک جدید

نیروی هوایی هند و اسراییل بر روی موشک جدیدی با همدیگر به همکاری خواهند پرداخت که بردی معادل 70 کیلومتر داشته و توانایی اصابت بر اهداف پرنده و در حال حرکت را دارد. این موشک که در حال حاضر تحت نظر سازمان تحقیقات و طراحی‌های دفاعی قرار داشته و عملیات ارتقا بر روی آن انجام می‌شود، بر روی اهداف مختلفی در هوا مورد آزمایش قرار گرفته و به خوبی عمل کرده است.

نیروی هوایی هند به دنبال ساخت 18 سیستم پرتاب و کنترل موشک جدید برای موشک‌های زمین به هوای خود است و در کنار این مساله تمایل دارد که موشک‌های خود را ارتقا دهد.

منبع: www.hindu.com

amirhessam
2007-Jul-18, 13:59
همکاری اسرائیل و هند برای ساخت سیستم موشکی 47/2 میلیارد دلاری

هند و اسرائیل به طور مشترک بر روی پروژه 47/2 میلیارد دلاری ساخت نسل جدیدی از موشک‌‌های زمین به هوای برد متوسط، همکاری خواهند کرد. هند امیدوار است که این همکاری بتواند دارایی‌های استراتژیکش را تضمین نماید. طبق گفته روزنامه‌های هند، روز پنج‌شنبه، کمیته امنیت این کشور این اقدام مخاطره آمیز را تصویب کرد.

این سیستم موشکی که مراحل ساخت آن 4 تا 5 سال به طول خواهد انجامید، قابلیت شناسایی و نابودی هواپیماها و موشک‌ها را در برد 70 کیلومتر دارد. طبق گفته منبعی نامعلوم، هرکدام از 18 واحد شلیک به یک مرکز فرماندهی و کنترل، یک رادار فراگیر، یک رادار رهنما و 3 پرتابگر به همراهی 8 موشک برای هرکدام، مجهز خواهند شد.

طیق گفته روزنامه‌ها این پروژه ادامه کار برنامه‌ای 480 میلیون دلاری می‌باشد که از طرف صنایع هوافضایی اسرائیل، در سال 2006 برای ساخت سیستم دفاع موشکی مافوق صوتی با برد 60 کیلومتر، برای ارتش هند آغاز شده بود.

منبع: www.haaretz.com

amirhessam
2007-Jul-18, 14:00
گفتگوی رئیس جمهور لهستان با بوش بر سر سیستم دفاع موشکی

رئیس جمهور لهستان روز یک‌شنبه وارد کاخ سفید شد تا درباره طرح امریکا در زمینه استقرار یک مرکز دفاع موشکی در خاک لهستان با بوش گفتگو نماید.
این دو رئیس جمهور طرح امریکا برای ساخت سپر دفاع موشکی در اروپای مرکزی را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد؛ طرحی که امریکا ادعا می‌کند بیشتر کشورهای اروپا را از موشک‌های دور برد ایران محافظت خواهد کرد. امریکا قصد ساخت 10 سپر تدافعی در خاک لهستان و یک پایگاه راداری در جمهوری چک را دارد.
اما در این میان کشور روسیه نسبت به طرح ساخت این سیستم‌های تدافعی بسیار غضبناک عمل کرده و تهدید کرده که می‌تواند یک مسابقه تسلیحاتی دیگر را آغاز کند. کرملین ادعا می‌کند که این تصمیم به دلیل شرایط غیرعادی گرفته شده که امنیت روسیه را تهدید می‌کند و نیاز به بررسی‌های فوری دارد. روسیه در همین رابطه نیز مشارکت خود در پیمان کنترل تسلیحات اروپا را به حالت تعلیق درآورده است.
ناتو در مورد این تصمیم روسیه اظهار تأسف کرده و سخنگوی وزارت خارجه لهستان نیز اعلام کرده که از حرکت اخیر موسکو خشنود نمی‌باشد. وی همچنین افزود که پیمان مورد بحث ربطی به طرح سپر دفاع موشکی امریکا ندارد چرا که این سیستم اساسا بر علیه کشورهای اروپایی یا دولت فدرال روسیه ساخته نمی‌شود

منبع: www.heraldtribune.com

amirhessam
2007-Jul-22, 00:25
اولین بخش سیستم دفاع موشکی به نیروی دریایی امریکا تحویل داده شد

کمپانی رایتون روز گذشته اعلام کرد که اولین بخش از سیستم دفاع موشکی آبی، طراحی و ساخته شده در کمیته‌ی مشترک کمپانی و دانشگاه جان هاپکینز امریکا آماده‌ی تحویل به نیروی دریایی می‌باشد. این سیستم که در بلوک 4 سیستم‌های دفاع موشکی و با موشک‌های استاندارد 2 (SM-2) کار می‌کند، بر روی مجموعه‌های آبی نیروی دریایی مورد آزمایش قرار گرفته است. به گفته‌ی مقامات کمپانی رایتون نوع تکمیل شده‌ی این سیستم با قابلیت کاربری از موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد و موشک‌های استاندارد 6 برای مقابله با تهدیدات موشکی از سمت آبها به خصوص موشک‌های کروز دریایی تا سال 2010 آماده‌ی تحویل به نیروی دریایی خواهد بود.

منبع: www.prnewswire.com

amirhessam
2007-Jul-22, 00:27
كنگو موشكي با برد ‪ ۱۵۰۰‬متر آزمايش كرد

كشور آفريقايي جمهوري دموكراتيك كنگو موشكي با برد ‪ ۱۵۰۰متر را آزمايش كرد.
به گزارش روز چهارشنبه شبكه تلويزيوني فرانسه، دانشمندان اين كشور موفق شدند، به فناوري ساخت يك موشك با برد ‪ ۱۵۰۰متر دست يابند.
بر پايه اين گزارش، موشك ساخت كنگو با موفقت پرتاب شد و پس از مسافت ‪ ۱۵۰۰متر به زمين اصابت كرد.
تلويزيون فرانسه تاكيد كرد كه هيچيك از مقامات رسمي دولت كنگو در اين آزمايش حضور نداشتند.
كنگو موشكي با برد ‪ ۱۵۰۰‬متر آزمايش كرد
www.irna.ir

amirhessam
2007-Jul-24, 22:08
آزمایش موشک PAC-3 با موفقیت انجام شد

کمپانی لاکهیدمارتین اعلام کرد که موشک PAC-3 که در این کمپانی طراحی و ساخته شده است، با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت. این موشک که علیه یک هدف فرضی در حال پرواز مورد آزمایش قرار گرفته بود، با موفقیت آن را دنبال کرده و نابود نمود. این موشک بارها در مقابل تهدیدات موشکی از جمله‌ موشک‌های بالستیک و کروز دوربرد و کوتاه‌برد آزمایش شده و موفق نشان داده بود. در آزمایش اخیر عملکرد این موشک به طور کامل تثبیت گردیده و به کار گرفته شد. این مدل از موشک های PAC نسبت به مدل قبلی این مزیت را نیز دارد که بر روی پرتاب‌گرهای پاتریوت می‌توان تا 16 فروند از آن نصب و پرتاب نمود (در حالی که در مدل قبلی تنها 4 فروند قابل نصب بوده است). موشک PAC-3 با قابلیت حمل سرجنگی‌های مختلف و رهیابی هدف خود به عنوان جدیدترین فناوری روز موشکی جهان شناخته شده است.

منبع: www.spacewar.com

amirhessam
2007-Jul-24, 22:09
ادعای آمریکا درباره انتقال موشکهای چینی از طریق ایران به عراق

یک افسر بلندپایه ارتش آمریکا امروز یکشنبه مدعی شد که موشک های ساخت چین برای حمله به نیروهای خارجی از طریق ایران به عراق قاچاق شده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، "مارک فوکس" در کنفرانس مطبوعاتی خود در شهر بغداد مدعی شد : ما مقادیری سلاح و موشک در مناطق مختلف عراق کشف کرده ایم و پس از تحقیقات درباره منابع آن دریافتیم که این سلاح ها و موشک ها از طریق ایران وارد (عراق) شده است.

فوکس ادعا کرد: موشک ها در چین ساخته شده و سپس از طریق ایران به عراق قاچاق شده است. وی همچنین مدعی شد: قاچاق بمب های ضد زره که در ایران ساخته می شود و تندروها به آن مجهز هستند همچنان در طول مرز عراق و ایران ادامه دارد و احساس می کنیم که یک شبکه قاچاق بمب های ضد زره همچنان در ایران فعال است.
این افسر آمریکایی ادعا کرد: نیروهای آمریکا روز یکشنبه توانستند دو فرد مظنون به ارتباط با سپاه قدس مرتبط با نیروهای سپاه پاسداران ایران را که در زمینه قاچاق بمب و سلاح فعالیت می کنند، در نزدیک مرز عراق و ایران بازداشت کردند

www.mehrnews.co

amirhessam
2007-Jul-30, 18:43
موشك‌هاي حزب‌الله به تمامي نقاط "اسراييل" مي‌رسند

سيد حسن نصرالله دبيركل حزب‌الله لبنان گفت، موشك‌هاي ما قادرند به تمامي نقاط اسراييل برسند.
خبرگزاري فرانسه شنبه شب از بيروت گزارش داد، نصرالله در سخنانش به مناسبت نخستين سالروز جنگ رژيم اشغالگر قدس عليه حزب‌الله افزود: "من صريحا به شوراي امنيت اعلام مي‌كنم كه حزب‌الله موشك‌هايي دارد و خواهد داشت كه قادرند در صورت تجاوز اسراييل به لبنان، هرجاي فلسطين اشغالي را نشانه بگيرند."
دبيركل حزب‌الله افزود: "من به جامعه بين‌المللي اعلام مي‌كنم اسراييل كه ظرف سال گذشته از تسليحات آمريكايي پيشرفته، هواپيما، تكنولوژي روز و مهمات جديد باهدف آماده‌شدن براي جنگ در تابستان جاري برخوردار شده و و همواره درحال تهديد كردن است، آيا خود نقض قطعنامه‌ي ‪ ۱۷۰۱محسوب نمي‌شود؟"
سيد حسن نصرالله تاكيد كرد: "ما نيز منتظر كسي نمي‌مانيم كه از وظايف ديني، الهي، ملي و اخلاقيمان دفاع كند. ما از توانمندي رزمي و تسليحات كافي براي حمايت از كشور، شرف و كودكانمان برخورداريم و به هركس كه به فكر بيرون راندنمان است مي‌گوييم كه ما لبنان را ترك نخواهيم كرد." ‪

www.irna.ir

amirhessam
2007-Jul-30, 18:44
آزمایش مجموعه زنیت موشکی С-40 قابلیت بالای آن را نشان داد

سرلشکر "یوری سالاویف" فرمانده نیروهای ویژه اعلام کرد که آزمایش اوائل جولای مجموعه زنیت موشکی С-400 حاکی از توان و قابلیت های بالای آن است.
وی در نشست باشگاه مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه گفت: "مجموعه زنیت موشکی С-400 در جریان آزمایشات روزهای 12-13 جولای یک جسم پرنده با سرعت 2800 متر بر ثانیه و جسم پرنده بالستیکی در ارتفاع 56 کیلومتری را نابود کرد".
وی گفت: "این اولین تجربه پرتاب در میدان تیر بود و ما با موفقیت آنها را انجام دادیم".
به گفته وی این پرتاب های آزمایشی توسط هنگی انجام شد که به زودی مجهز به این سیستم زنیت موشکی به حالت کشیک نظامی در حومه مسکو مستقر خواهد شد.
سیستم С-400 نه تنها در حریم هوایی بلکه در مدار فضایی کوتاه می تواند عمل کند و وظایف دفاع ضد موشکی غیر استراتژیکی را بر عهده دارد.
امروز سیستم С-400 "تریومف" بر همه سیستم های دفاع ضد هوایی مشابه در جهان برتری دارد.
Pe.rain.ru

amirhessam
2007-Jul-30, 18:45
الجزاير متقاضي موشك اندازهاي بانتسر س ۱‬از روسيه است

الجزاير متقاضي خريد موشك اندازهاي ضد هوايي از تراز بانتسر س‪ ۱از كشور روسيه است.
منابع رسانه‌اي الجزاير روزيكشنبه به‌نقل از منابع نظامي روسي نوشتند: الجزاير و چند كشور عربي خواستار خريد اين موشك اندازها كه با داشتن رادارهاي ضد رادار هواپيما است و بعنوان يك چتر امنيت هوايي عمل مي‌كند، هستند.
اين خريد قرار است در چارچوب قراردادهايي كه چند كشور عربي از جمله الجزاير و سوريه سال گذشته با روسيه داشته‌اند، انجام شود.
مجموع خريد كشورهاي الجزاير، سوريه و امارات متحده عربي از اين نوع سلاح، ۱۰۰قبضه گزارش شده است و بخشي از آن قرار است تا پايان سال مسيحي جاري تحويل خريداران شود.
سازنده روسي قرار است اين سلاح جديد را در نمايشگاه فن‌آوري هوا و فضاي مسكو در ماه آينده ميلادي در معرض ديد بگذارد.
گزارش حاكي است، موشك پرتابي اين سلاح ۲۰كيلومتر برد دارد و مي‌توان آن را بر روي خودروي زرهي و يا ايستگاه ثابت نصب و مورد استفاده قرار داد.
ساختار ارتش الجزاير از زمان بازيابي استقلال در سال ۱۹۶۲روسي بوده و همين امر روابط ويژه ميان دو كشور را نشان مي‌دهد.
اين روابط با فروپاشي شوروي و مشكلاتي كه روسيه داشت چند سالي راكد ماند.
مارس ۲۰۰۶در سفر ولاديمير پوتين به الجزاير، دو كشور توافقنامه‌اي را امضا كردند كه بر اساس آن بدهي ‪ ۴/۷ميليارد دلاري الجزاير به اتحاديه جماهير شوروي در عوض خريد تسليحاتي به همين ميزان، بخشيده شد.
البته ارزش اين معامله نظامي از اين مرز فراتر رفت و به ‪۷/۵ميليارد دلار رسيد.
خريد چندين فروند جنگنده از نوع ميگ ۲۹هشت فروند موشك زمين به هوا از نوع تونگوسكي، نوسازي ‪ ۲۵۰دستگاه تانك تي ۲۷تعداد اعلام نشده‌اي از موشك‌هاي ضد تانك از نوع "ميتيس و كورنت"، خريد ‪ ۳۰۰دستگاه تانك از نوع( ام بي‌تي اس‪ (۹۰و نيز اقدام مسكو براي حمايت از كشتي‌هاي جنگي ساخت روسيه از محورهاي اين معامله بود.

www.irna.ir

amirhessam
2007-Aug-02, 15:01
سیستم های پدافند موشکی С-300 و С-400 برمشابه های خارجی خود برتری دارند

سرلشکر"الکساندر زلین" فرمانده نیروی هوایی روسیه به خبرنگاران گفت که سیستم های پدافندی موشکی سیار С-300 و С-400 نسبت به مدل های مشابه خارجی خود از جمله آمریکایی از مشخصات فنی دقیق تری برخوردارند.
وی گفت: "این مجموعه ها در مقابله با موشک های تهاجمی موثرتر عمل کرده و می توانند در ترکیب سیستم دفاع ضد موشکی غیر استراتژیکی در اتحادیه اروپا مستقر شوند".
به اعتقاد وی در حال حاضر و در آینده نزدیک دقیقا همین مجموعه ها پایه سیستم آتشبار دفاعی موشکی را در مقابل حملات هوایی تشکیل می دهند که برای دفاع ضد هوایی مراکز نظامی و مهم از حمله موشک های بالدار، موشک های بالستیکی و آئروبالستیکی تهاجمی -عملیاتی و هواپیماهای جنگی در نظر گرفته شده اند.
سیستم С-400 توان انهدام هواپیماها و موشک های بالدار در همه ارتفاع های مورد استفاده از ده متر را دارد. حداقل ارتفاع انهدام برای سیستم آمریکایی "پاتریوت" 60 متر است. به غیر ازاین فاکتور مهم دیگر زمان آمادگی سیستم از حالت متحرک به حالت آماده باش است. سیستم روسی ظرف کمتر از پنج دقیقه به حالت آماده باش در می آید حال آنکه سیستم آمریکایی برای این منظور به 30 دقیقه زمان نیاز دارد.
Pe.rain.ru
اويا

amirhessam
2007-Aug-02, 15:01
فرانسه موشك ضد تانك به ليبي مي‌فروشد

روزنامه لوموند فرانسه امروز نوشت "سيف‌الاسلام القذافي" پسر رهبر ليبي خبر داد فرانسه در راستاي گسترش روابط با ليبي موشك‌هاي ضد تانك به اين كشور مي‌فروشد.
به نقل از خبرگزاري "رويترز"، سيف‌الاسلام تصريح كرد اين اولين معامله تسليحاتي بين ليبي و يك كشور غربي است و اميد است در آينده نزديك شاهد بستن معاملات بيشتر با كشورهاي اروپايي باشيم.
"نيكلا ساركوزي"رئيس جمهور فرانسه هفته پيش پس از آزادي پرستاران بلغاري و پزشك فلسطيني از زندان ليبي در جريان سفر خود به طرابلس توافقنامه دفاعي و يادداشت تفاهمي را پيرامون همكاري هسته‌اي بين فرانسه وليبي به امضا رساند.
فرانسه از جزئيات قرارداد دفاعي با ليبي را فاش نكرد اما سيف‌الاسلام پسر "معمر القذافي" رهبر ليبي در گفتگو با روزنامه لوموند گفت اين توافق تمرينات نظامي مشترك را نيز شامل مي‌شود و سپس موشك‌هاي فرانسوي ضد تانك با هزينه بالغ بر 136 ميليون دلار خريداري مي‌كنيم.
سيف‌الاسلام همچنين گفت اين قرارداد شامل طرح ساخت اسلحه و توليد تجهيزات نظامي را نيز شامل مي‌شود.
وي افزود، ليبي از فرانسه ضمانت مي‌خواهد كه در صورت مواجه شدن با هرگونه تهديدي از سوي فرانسه حمايت مي‌شود.
اتحاديه اروپا قبل از آزادي پرستاران بلغاري و پزشك فلسطيني كه به اتهام تزريق خون آلوده به ويروس بيماري ايدز به كودكان ليبيايي 8 سال در زندان ليبي به سر مي‌بردند به ليبي پيشنهاد داده بود در صورت آزادي آنها اروپا روابط خود را با اين كشور افزايش مي‌دهد.

www.farsnews.com

amirhessam
2007-Aug-02, 15:02
نيكاراگوئه درازاي تحويل موشك، از آمريكا بالگرد دريافت مي‌كند

دانيل اورتگا رييس جمهور چپ‌گراي نيكاراگوئه پيشنهاد كرد در ازاي تحويل صدها فروند موشك ضدهواپيماي ساخت شوروي سابق به آمريكا، تجهيزات پزشكي يا بالگرد ازاين كشور دريافت كند.
به گزارش خبرگزاري رويترز از "ماناگوا"، واشنگتن از اورتگا خواسته است تا بيش از يك هزار فروند موشك اس‌اي ۷را نابود كرده و يا اين موشك‌ها را به آمريكا تحويل دهد.
آمريكا مي‌گويد احتمال‌دارد اين موشك‌ها توسط چريك‌ها براي هدف قرار دادن هواپيماها مورد استفاده قرار گيرد.
نيكاراگوئه درنظرداشت ۶۵۰فروند از اين موشك‌ها را نابود كرده و مابقي را به منظور دفاع از خود حفظ كند.
اورتگا روز سه‌شنبه طي يك سخنراني اظهارداشت: "ما اين موشك‌ها را درازاي نه تجهيزات دست دوم كه دريافت فناوري پزشكي به آمريكا تحويل مي‌دهيم."
وي همچنين اظهارداشت درازاي اين موشك‌ها، بالگرد نيز مي‌پذيرد.
نيكاراگوئه كه يكي از فقيرترين كشورهاي آمريكاي لاتين مي‌باشد پيش از اين نيمي از ۲ هزار موشكي را كه اتحادجماهير شوروي سابق آن كشور تحويل داده بود، نابود كرده است.
اين موشك‌ها دردهه ۱۹۸۰زماني كه دولت تحت رهبري اورتگا درحال جنگ داخلي با شورشيان تحت حمايت آمريكا بود، دراختيار اين كشور قرار گرفت.
www.irna.ir

amirhessam
2007-Aug-07, 16:57
چین موشک بالستیک جدیدی را به نمایش درآورد

وزارت دفاع چین موشک بالستیک جدیدی را با نام DF31A به معرض نمایش عموم خواهد گذاشت. این موشک قاره‌پیما که قابلیت استفاده بر روی زیردریایی‌ها را خواهد داشت، در هشتادمین نمایشگاه سالانه‌ی ارتش نجات مردم نشان داده شد. در این نمایشگاه که در پکن برگزار می‌شد، موشک‌های هم‌رده‌ی میان‌برد با نام DF21 و کوتاه‌برد با نام DF11 نیز به نمایش درآمده بودند. این موشک با بردی معادل 10000 کیلومتر نه تنها امریکا بلکه تمامی کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی را تحت پوشش قرار خواهد داد. نمایشگاه سالانه‌ی پکن معمولا تهدیدی جدی برای کشورهای منطقه‌ی شرق دور و بزرگان جهان به شمار می‌رود. در نمایشگاه ضمنا جنگنده‌های بزرگ چینی نیز وجود داشتند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به J10A و J11B اشاره نمود.
منبع: www.spacewar.com

amirhessam
2007-Aug-07, 16:58
آمریکا ضربه ای جهانی به پیمان START-1 وارد کرد

کارشناسان تصمیم قانونگذاران آمریکایی برای تخصیص 100 میلیون دلار ویژه برنامه ضربه جهانی فوری را بعنوان گواه مقاصد آمریکا برای خروج از پیمان کاهش و محدود سازی تسلیحات تهاجمی استراتژیک START-1 ارزیابی می کنند.
الکساندر شاراوین مدیر انستیتو تحلیل نظامی و سیاسی روسیه خاطر نشان داشت: آمریکایی ها مدت بسیاری است که طرحی برای تجهیز مجدد موشک های خود در تجهیزات غیر هسته ای به خرج هسته ای دارند تا از آنها برای حمله به هر نقطه از جهان استفاده کنند. اما پیمان تسلیحات تهاجمی استراتژیک مانع آن است.
وی تاکید کرد: اگر آمریکایی ها از قرارداد خارج شوند، محدودیتی برای استفاده از موشک های استراتژیک در تجهیزات نخواهند داشت. در آن صورت اوضاع کاملاً جدیدی بوجود می آید، زیرا ما هیچگاه امکان استفاده از چنین موشک هایی را بررسی نکرده ایم.
آمریکا برنامه ضربه جهانی فوری را تنها برای حمله به پایگاه های تروریستان اجرا نمی کند. شاراوین تاکید نمود: تا زمانی که روسیه و آمریکا یکدیگر را موازنه و کنترل می کردند، در عرصه جهانی بازیگران مهم دیگری پدیدار شدند و در درجه اول چین. ذخایر موشک های برد کوتاه و متوسط روسیه و آمریکا مشمول محدودیت های قراردادی هستند، اما چینی ها آزادانه ذخایر خود را افزایش می دهند و اکنون 700 موشک از این نوع دارند. پکن تاکید می کند که این موشک ها تایوان را هدف دارند، اما هیچ چیز مانع این نمی شود که جهت موشک ها را تغییر داد. و 700 موشک در تجهیزات هسته ای، در نزدیکی مرزهای ما تقریباً نقش سلاح استراتژیک را ایفا خواهند کرد، چرا که منطقه عظیمی را تحت پوشش قرار می دهند. بدین ترتیب روسیه و آمریکا می توانند نگرانی داشته باشند.
شاراوین افزود: مقامات چین اعلام کرده اند که قصد دارند ظرف یک سال سیستم ردیابی فضایی خود را مرکب از 5 ماهواره ثابت و 30 ماهواره غیر ثابت ایجاد کنند که این دو برابر بیشتر از امکانات روسیه است.
قرارداد اول سلاح تهاجمی استراتژیک بین شوروی و آمریکا در تاریخ 31 جولای 1991 امضا شده و 5 دسامبر 1994 به اجرا در آمده بود. شرکت کنندگان آن فدراسیون روسیه، آمریکا و سه کشور غیر هسته ای بلاروس، قزاقستان و اوکراین هستند. اعتبار قرارداد 5 دسامبر 2009 پایان می یابد، البته اگر تا آن زمان مسکو و واشنگتن درباره تمدید آن به توافق نرسند.

pe.rain.ru
اویا

amirhessam
2007-Aug-09, 09:41
دفاع موشكي پيش شرطي براي عقب نشيني از كرانه‌ي باختري است


ايهود باراك اهميت فو‌ق‌العاده‌اي براي تسريع توسعه‌ي تجهيزات دفاعي عليه حملات راكتي در جبهه‌ي داخلي قائل است و اين اقدام را به عنوان پيش شرطي براي هرگونه عقب نشيني قابل توجه از كرانه‌ي باختري مي‌داند.
به نقل از روزنامه‌ي هاآرتص، چنين عقب‌نشيني‌اي، مراكز پرجمعيت اصلي اسراييل را در ميدان حملات راكتي قسام تشكيلات خودگردان قرار مي‌دهد، بنابراين ايهود باراك، وزير جنگ اسراييل معتقد است اسراييل بايد ابتدا يك سيستم ضد موشكي كارآمد را توليد و مستقر كند، روندي كه انتظار مي‌رود سه تا پنج سال به طول انجامد.
باراك در گفت‌وگو با فرماندهان ارتش اسراييل گفت، هر فرماندهي بايد به گونه‌اي رفتار كند كه انگار نتيجه‌ي جنگ به اقدامات وي وابسته است.
باراك از جنگ سال گذشته ميان رژيم صهيونيستي و حزب‌الله لبنان به اين نتيجه‌ي اصلي رسيده كه بايد تجهيزات دفاعي جبهه داخلي را عليه حملات راكتي ارتقا بخشيد.
وي سيستم چند لايه‌اي را پيش بيني مي‌كند كه قادر به ره‌گيري هرگونه موشك دوربرد تا موشك‌هاي كوتاه برد و هم‌چنين راكت‌هاي قسام فلسطين است.
چنين سيستمي مجهز به يك گونه ارتقا يافته از سيستم ضد موشكي Arrow است كه براي ره‌گيري موشك‌هاي دوربرد طراحي شده است
www.isna.ir

amirhessam
2007-Aug-10, 20:57
سیستم جدید دفاع ضد هوایی نسل پنجم توان دفع تهدید از فضا را دارد

سرلشکر "الکساندر زلین" فرمانده نیروی هوایی روسیه اعلام کرد که سیستم جدید دفاع ضد هوایی نسل پنجم به مراتب بر سیستم پدافند ضد موشکی С-400 ارجحیت داشته و توان دفع تهدید از فضا را دارد.
وی روز چهارشنبه در پاسخ سئوالی در مورد اینکه چه تجهیزاتی از نسل جدید در آینده در اختیار نیروی هوایی قرار خواهد گرفت گفت: "در حین ایجاد سیستم پدافند موشکی С-400 ما به درک سیستم جدیدی رسیدیم که می توانیم آن را نسل پنجم بنامیم. سیستم جدید کوچکتر، قابلیت مانور بهتر و بدون تردید از مشخصات فنی برتر برای دفع تهاجمات هوایی برخوردار خواهد بود".
به گفته زلین در تجهیزات جدید تغییرات اصولی وجود ندارد و بهبود مشخاصت فنی به خاطر تکامل سیستم پایه آن صورت خواهد گرفت.
فرمانده نیروی هوایی گفت: "در سیستم جدید (نسل پنجم) قابلیت رویت دورتر، بالاتر و واکنش سریعتری در نظر گرفته شده و طبیعتا طیف گسترده تری از مسائل بعنوان مثال دفع حملات فضایی را حل خواهد کرد".
وی افزود که تولید کنندگان روسی وزن سیستم جدید را کاهش داده و آن را راحت تر در انتقال و حرکت در آورده و همچنین قابلیت دفع حملات به سیستم را نیز افزایش خواهند داد
Pe.rain.ru

amirhessam
2007-Aug-10, 20:59
تولید انبوه موشک بولاوا آغاز می شود

مرحله جدیدی در ساخت سلاح هسته ای استراتژیک روسی ویژه پرتاب از دریا فرا می رسد. دریاسالار ولادیمیر ماسورین فرمانده کل نیروی دریایی روسیه چندی پیش اعلام کرد که تولید انبوه موشک استراتژیک دریایی بولاوا-ام (طبق طبقه بندی غربی SS-NX-30) آغاز می شود. این موشک روی رزم ناوهای استراتژیک زیر دریایی از نوع پروژه 955 بوری کار گذاشته می شود. سه فروند از این نوع زیردریایی با نام های یوری دلگاروکی، ولادیمیر مونوماخ و الکساندر نفسکی هم اکنون در کارخانه ماشین سازی سویرودوینسکی سیو ماش در استان آرخانگلسک در حال ساخت هستند.
یوری دلگاروکی اولین فروند از این نوع رزم ناوها که باید در عرشه خود دوازده موشک SS-NX-30 را جای دهد، در ماه آپریل سال جاری طی مراسمی با شکوه در حضور میهمانان بلند پایه، به آب انداخته شد.
حقیقتاً هنوز همه چیز برای ساخت موشک ویژه رزم ناوهای نوع 955 جور نشده است. در ابتدا برای دلگاروکی و رزم ناوهای مشابه آن، موشک دی-19 ام تحت عنوان بارک در دفتر طراحی میاسکی ساخته شده بود. اما معلوم شد که سازندگان از حد ابعاد مجاز فراتر رفته اند (که به همین دلیل مجبور شدند زیر دریایی را با آن تطبیق دهند)، پس از آن نیز در زمان پرتاب سایر نقایص آشکار شدند. در نتیجه در سال 1998، زمانی که موشک در حد 80% آماده بود، پروژه تعطیل شده و این سفارش به انستیتو فناوری های گرمایی مسکو منتقل شد که سکوی پرتاب و مجموعه موشکی پی. اس.-12ام.2 تحت عنوان توپول-ام (SS-27) را ساخته بود. موشک دریایی این انستیتو بولاوا-ام نام گرفت.
اما آن نیز با دشواری هایی مواجه شد. از 6 پرتاب آزمایشی 4 پرتاب با شکست کامل مواجه شدند. آخرین آزمایش که اواخر ماه جولای انجام شد، طبق گفته فرمانده کل نیروی دریایی روسیه موفقیت آمیز بود، اما طبق نظرات کارشناسان مستقل، بدون درخشش خاصی انجام شد. اینطور که کارشناسان می گویند، یکی از سه کلاهک روی موشک، به میدان تیر نرسید. اما این مسئله سازندگان بولاوا و مدیران آنها را نا امید نکرد. آناتولی پرمینوف رئیس آژانس فدرال فضایی روسیه روس کاسموس ( این آژانس پاسخگوی طراحی و عرضه مجموعه های موشکی استراتژیک به نیروهای مسلح و از جمله نیروی دریایی روسیه می باشد) تاکید نمود که قبل از عرضه موشک به نیروهای مسلح، حداقل به 12-14 پرتاب نیاز است. در عین حال وی به تجربه آمریکا اشاره داشت که ضمن ساخت موشک مشابه Trident II نیاز به 19 پرتاب از زمین و 9 پرتاب از زیردریایی داشتند.
به گفته دریاسالار ماسورین در سال جاری دو آزمایش دیگر برای بولاوا انجام خواهند شد و بطور کامل این آزمایش ها در سال 2008 میلادی پایان خواهند یافت. یکی از این آزمایش ها نیز برای تعیین حداکثر برد پرواز آن خواهد بود. فعلاً مشخص نیست که به کجا پرواز می کند.
طبق اطلاعات منتشره در مطبوعات غربی، موشک سه پله ای بولاوا که با سوخت جامد کار می کند، یکی از سبک ترین موشک ها در نوع خود است. وزن آن 30 تن و برد عمل آن 8 هزار کیلومتر است. این موشک می تواند به 4 تا 10 کلاهک هسته ای مجهز شود.
احتمالاً بولاوا با 10 کلاهک در نیروهای مسلح پذیرفته خواهد شد، چرا که در غیر این صورت ارزش نظامی آن چندان زیاد نخواهد بود. مسئله در این است که زیردریایی های اتمی نوع بوری با 12 سکوی پرتاب موشک طراحی شده بودند. ساختمان رزم ناو یوری دلگاروکی دقیقاً چنین خواهد بود. اما زیردریایی بعدی از همین پروژه، یعنی ولادیمیر مونوماخ و الکساندر نفسکی، اکنون با قابلیت پرتاب 16 موشک ساخته می شوند. اگر طرح های موجود اجرا شوند، روی سه زیردریایی اتمی 44 بولاوا و 440 کلاهک هسته ای جای می گیرند. این سهمی چشمگیر در بالا بردن توان بازدارندگی استراتژیک هسته ای خواهد داشت که از دکترین نظامی روسیه سر چشمه می گیرد.
آزمایش های بولاوا و ویژگی های آن از اسرار دولتی هستند. اما فقط نه برای آمریکا، زیرا این کشور نمایش پرواز موشک ها و ویژگی های اصلی فنی-نظامی آن را مطابق پیمان کاهش سلاح تهاجمی استراتژیک (START-1) از دست اول دریافت می کند. بدین ترتیب این تنها رازی برای نظامیان و طراحان روسیه است و یا شاید برای شهروندان که از مالیات آنها این مجموعه های موشکی ساخته می شوند، چرا؟
یکی از علل سری بودن اوضاع پیرامون بولاوا و یوری دلگاروکی و سایر رزو ناوهای مشابه آن در این است که آنها اسیر جاه طلبی های سیاسی برخی از مقامات بلندپایه روسیه شده اند. مسئولین وعده داده اند که زیردریایی مجهز به جدیدترین موشک هایی که می توانند از هر سیستم ضد موشکی عبور کنند، چه از سیستم های کنونی و چه از سیستم های آینده را تا پایان سال 2008 تحویل نیروهای مسلح دهند.
این سبب می شود که تولید انبوه بولاوا که هنوز تکمیل نشده آغاز شده و باری دیگر وعده داده شود که رزم ناو جدید مجهز به موشک جدید استراتژیک به نیروی دریایی روسیه عرضه خواهد شد.
البته در سخنان فرمانده کل نیروهای دریایی روسیه جزئیاتی وجود دارند که می توان امیدوار بود که موشک خام وارد تولید انبوه نمی شود، و بلکه تنها واحدها و پله هایی که نشان داده اند قابل اطمینان هستند، تولید می شوند. پس از آن، زمانی که آزمایش های دولتی بولاوا-ام پایان یافته و در نیروهای مسلح پذیرفته شود، این واحدها و پله را می توان در کارخانه ماشین سازی واتکینسکی مونتاژ کرد. و در سکوی پرتاب دلگاروکی و پس از آن مونوماخ، نفسکی و دمیتری دنسکوی کار گذاشت.
آخرین زیردریایی اتمی، رزم ناو موشکی-استراتژیک نوع سنگین پروژه 941 به نام آکولا (طبق طبقه بندی غربی Typhoon) نیز پس از پایان یافتن آزمایش ها قرار است به بولاوا-ام مجهز شود. در آکولا بر خلاف پروژه 955، نه 12 و 16 و بلکه 20 سکوی پرتاب موشک وجود دارد. این می تواند بلافاصله پتانسیل بازدارنگی هسته ای دریایی روسیه را به میزان 200 کلاهک افزایش دهد.
اما این در صورتی رخ می دهد که بولاوا قربانی رقابت های سیاسی نشود.
Pe.rain.ru
آویا

amirhessam
2007-Aug-10, 21:00
با ارائه اسناد شليك موشك از روسيه به گرجستان را ثابت مي‌كنيم

گرجستان روز چهارشنبه اعلام كرد اسناد و مداركي در اختيار دارد كه نشان مي‌دهد جت‌هاي روسيه حريم هوايي گرجستان را نقض كرده و موشكي را پرتاب كرده‌اند كه در نزديكي يك خانه فرود آمده است. دولت روسيه اين ادعاها را رد كرده است.
به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، وزارت امور خارجه‌ي گرجستان با صدور يك اعتراض رسمي نقض حريم هوايي و شليك اين موشك را تجاوز علني و نقض آشكار حاكميت گرجستان ناميد.
وزارت امور خارجه‌ي گرجستان امروز (چهارشنبه) اعلام كرد: علائم ثبت شده در رادار هماهنگ با استانداردهاي ناتو، حاكي از اينست كه يك جت اس يو -24 (Su-24) روسيه از اين كشور عازم گرجستان شده و يك موشك را در خاك اين كشور رها كرده كه منفجر نشده است.
بازرسان اين بمب را موشك رادوگا ك. اچ -58 (Raduga kh-58) روسيه كه براي تخريب رادارها طراحي شده، عنوان كردند.
به گفته‌ي اين بازرسان اين موشك داراي يك كلاهك حاوي بيش از 300 پوند TNT بوده است.
اين در حاليست كه نيروي هوايي روسيه شديدا ادعاها مبني بر ورود هواپيماهاي اين كشورخود به حريم هوايي گرجستان را رد كرد.
تفليس از مدت‌ها قبل روسيه را به تلاش براي برهم زدن ثبات در گرجستان و حمايت از جدايي طلبان مناطق ابخازيا و اواستياي جنوبي متهم مي‌كند.
موشك ذكر شده در منطقه گوري (Gori) در مجاورت اوستياي جنوبي فرود آمد.
ژنرال مارات كولاخمتف، فرمانده نيروهاي حافظ صلح روسيه در اوستياي جنوبي گفت: يك هواپيماي ناشناس پس از گشت زني بر فراز آسمان منطقه‌ اين موشك‌ را رها كرد. كولاخمتف افزود كه اين هواپيما از سمت گرجستان به سمت منطقه آمد.
بوريس چوچي‌يف، معاون نخست وزير منطقه‌ي جدايي طلب اوستياي جنوبي گرجستان را به شليك اين موشك متهم كرد.
وزارت امور خارجه‌ي گرجستان امروز (چهارشنبه) تاكيد كرد كه اين كشور جت SU-24 يا موشك Kh-58 در اختيار ندارد.
خبرگزاري ترند نيز به نقل از يك كارشناس سياسي گرجستان اعلام كرد: حمله‌ي موشكي روسيه به گرجستان بسته‌اي بود كه براي غرب ارسال شد.
الكساندر روندلي، كارشناس سياسي گرجستان با انتقاد از حضور موشك‌هاي روس در گرجستان اظهار داشت: روسيه از كشورهاي جنوب قفقاز به عنوان اهرم‌هاي شخصي براي نشان دادن قدرت خود استفاده مي‌كند.
وي با بيان اينكه روسيه قدرت خود را با اين كار نشان داد،افزود: مسكو تلاش مي‌كند تا نيرو و توان خود را بر روي قفقاز نيز نشان دهد و به اين منظور گرجستان را به عنوان جمهوري فعال در هدايت به سمت سياست‌هاي غرب انتخاب كرد.
روندلي در پايان تصريح كرد: اين حمله شايد براي جلوگيري از ديدار رييسان جمهور گرجستان و روسيه در ماه سپتامبر برنامه‌ريزي شده بود.
www.isna.ir

amirhessam
2007-Aug-14, 15:22
سیستم دفاع موشکی S-400 از سال 2009 وارد مجموعه‌ی دفاعی روسیه خواهد شد

سیستم دفاع هوایی موشکی S-400 تا سال 2009 آماده خواهد شد. این سیستم پس از طی مراحل آزمایشات خود برای استفاده در اولین مکان، به عنوان دفاع هوایی در شهر الکتروستال در 50 کیلومتری شرق مسکو به کار گرفته شده و سپس برای صدور به کشورهای دیگر آماده می‌شود. به گفته‌ی مقامات روسیه این سیستم گرچه برای حفاظت کل این کشور مناسب نمی‌باشد، اما برای حفظ شهرهای مهم کافی به نظر می‌رسد. سیستم حاضر توانایی از بین بردن تهدیدات هوایی تا ارتفاع 400 کیلومتر را داراست که چیزی در حدود دو برابر میزانی است که در موشک پاتریوت MIM-104 دیده می‌شود. دولت روسیه نیز اعلام کرد به زودی تمام سیستم‌های S-300 با مدل بالاتر جایگزین خواهند شد.منبع: www.spacewar.com

yousfair
2007-Aug-14, 18:33
امیر حسام جان ,من اخرش نفهمیدم C-400 همون S-400 اه یا متفاوت هستند.
میشه راهنمایی كنید ؟

amirhessam
2007-Aug-15, 04:54
امیر حسام جان ,من اخرش نفهمیدم C-400 همون S-400 اه یا متفاوت هستند.
میشه راهنمایی كنید ؟
یكی هستن.

amirhessam
2007-Aug-19, 10:39
نیاز نیروی هوایی امریکا به یک موشک قابل کنترل با لیزر

نیروی هوایی امریکا اعلام کرد که به یک موشک هوا به هوا با قابلیت کنترل بوسیله‌ی لیزر برای دنبال کردن اجسامی که با سرعت بالایی پرواز می‌کنند، نیاز دارد. در مقابل این درخواست کمپانی رایتون که سازنده‌ی موشک‌های ماوریک AGM-65E است، قول طراحی و ساخت مدل هوایی این موشک را داده است. هم اکنون موشک‌های ماوریک استفاده شده بر روی هواپیماها به کمک امواج مادون قرمز کنترل می‌شوند. این در حالی است که مدل کنترل شده به وسیله‌ی لیزر این موشک بر روی ناوها و زیردریایی‌های نیروی دریایی استفاده می‌شود. ماوریک برای اولین بار در جنوب‌شرقی آسیا و 30 سال پیش مورد استفاده قرار گرفت.منبع: www.spacewar.com

amirhessam
2007-Aug-23, 10:45
ساخت یک موشک زمین به هوای جدید در روسیه


وزارت دفاع روسیه قصد دارد در کنار برگزاری روز دوم نمایشگاه هوایی سالانه‌ی خود، موشک‌های زمین به هوایی جدیدش را نیز در ناحیه‌ی آستراخان مورد آزمایش قرار دهد. موشک‌های پکورا (S-125) و گرامبل (S-300PMU) جدیدترین فناوری‌های موشکی روسیه در زمینه‌ی دفاع هوایی هستند که موشک اول طراحی نویی نیز دارد. این موشک در بخش سرجنگی و موتور دارای خصوصیاتی است که علاوه بر بالا بردن اثر موشک، سیستم پرتاب آن را نیز مخصوص به خود کرده است. ضمنا این موشک دارای میکر‌وپروسسورهای بسیار پیشرفته‌ای است که هدایت و کنترل آن را آسان می‌کند. در کنار این ، سازه‌ی موشک طوری طراحی شده که نقل و انتقال آن تنها 25 دقیقه وقت لازم دارد و این در حالی است که باقی موشک‌ها تا 3 ساعت وقت در این بخش صرف می‌کنند.
در روز دوم نمایشگاه سالانه‌ی روسیه علاوه بر پرتاب این دو موشک، هواپیماهای فلانکر Su-27 و فراگ‌فوت Su-25 نیز نمایش هوایی خواهند داشت.
منبع: www.spacewar.com
اویا

amirhessam
2007-Aug-23, 23:53
ادعاي اسرائيل درباره سپر موشكي ايران

ايران كه در حال حاضر شدن براي مقابله با حمله احنمالي آمريكا يا اسرائيل‌ به تأسيسات اتمي خود است، يك سامانه شليك از راه دور موشك راه‌اندازي كرده كه قادر به مديريت و شليك چندين موشك دوربرد شهاب است و هم اكنون اين سامانه در پناهگاه‌هاي زيرزميني قرار دارندمنابع صهيونيستي مدعي شدند ايران براي مقابله با حمله احتمالي آمريكا يك سامانه دفاعي موشكي راه‌اندازي كرده است.«اورشليم‌پست» نوشت: ايران كه در حال حاضر شدن براي مقابله با حمله احنمالي آمريكا يا اسرائيل‌ به تأسيسات اتمي خود است، يك سامانه شليك از راه دور موشك راه‌اندازي كرده كه قادر به مديريت و شليك چندين موشك دوربرد شهاب است و هم اكنون اين سامانه در پناهگاه‌هاي زيرزميني قرار دارند.پس از چند مرحله ارتقاي توانايي‌هاي موشك‌هاي شهاب، هم‌اكنون گفته مي‌شود كه موشك‌هاي «شهاب 3» بيش از 2000 كيلومتر برد دارند. اين موشك‌ها در ابتدا براي طي مسافتي 1300 كيلومتري طراحي شدن بودند.بنا بر گفته‌هاي منابع آگاه غربي، اين سيستم كنترل از راه دور توسط ايران و كره شمالي بر اساس تكنولوژي چيني ساخته شده است. يحيي رحيم صفوي، فرمانده سپاه پاسداران ايران به تازگي اعلام كرد كه موشك‌هاي شهاب آنها به تجهيزات هدايت پيشرفته‌اي مجهز شده است كه توانايي هدايت موشك‌ها پس از شليك را دارند.مقامات دفاعي اسرائيل اخيرا اعلام كرده بودند، در صورتي كه ايران مورد حمله قرار گيرد، احتمال اين‌كه موشك‌هاي شهاب خود را به سوي اسرائيل و اهداف آمريكا در منطقه شليك كند، زياد است و همچنين مدعي شده بودند كه سيستم دفاع موشكي آنها توانايي مقابله با حملات موشكي ايران را دارد.
اين در حالي است كه در جنگ 33 روزه تابستان سال گذشته با حزب الله لبنان، هزاران موشك ميان‌برد حزب‌الله در اراضي اشغالي فرود آمد.«اورشليم‌پست» ادامه داد: مقامات دفاعي اسرائيل از تأثير تحريمات بر ايران خبر دادند اما از تصويب ادامه اين تحريمات ابراز نا اميدي كرده‌اند و يكي از آنها گفت كه تصويب يك قطعنامه ديگر بدون حمايت روسيه و چين مورد ترديد است.

www.bazta.com

amirhessam
2007-Aug-27, 16:23
پاکستان یک موشک هسته ای آزمایش کرد


به گزارش مهر به نقل از بی بی سی، ارتش پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد که این موشک که نام آن "هاتف 8" می باشد350 کیلومتر(220 مایل) برد دارد.

ارتش پاکستان همچنین اعلام کرد که این موشک که از آن به رعد و یا تندر نیز نام برده می شود، صرفاً برای پرتاب از سکوهای هوایی طراحی شده است.

رعد همچنین می تواند انواع کلاهک های هسته ای را حمل کند و قابل مقایسه با موشک پیشین از نوع "بابر" است که با برد 700 کیلومتر در ماه مارس آزمایش شد.

amirhessam
2007-Aug-28, 23:29
اسرائیل: نگرانیم ایران موشک ضد ناو به حزب الله بدهد

این موشک با عنوان "یاخونت اس اس ان – ایکس – 26" یک موشک کروز ضدناو مافوق صوت است که با توان پرتاب از ساحل می تواند به اهداف دریایی در فاصله 300 کیلومتری اصابت نماید.


عصر ایران- تحویل یک موشک پیشرفته روسی به ایران نگرانی مقامات اسرائیل را برانگیخته است.

به گزارش عصر ایران (asriran.com)، روزنامه اسرائیلی اورشلیم پست با اعلام این خبر نوشت: "مقامات وزارت دفاع اسرائیل نگرانند ایران موشک ضد ناو خریداری شده از روسیه را به سوریه یا حزب الله لبنان تحویل دهد و این موشک در نبردهای آتی علیه نیروی دریایی اسرائیل مورد استفاده قرار گیرد."

این موشک با عنوان "یاخونت اس اس ان – ایکس – 26" یک موشک کروز ضدناو مافوق صوت است که با توان پرتاب از ساحل می تواند به اهداف دریایی در فاصله 300 کیلومتری اصابت نماید.

به گفته مقامات دفاعی اسرائیل "یاخونت" یک موشک عملیاتی و تاکتیکی است که امکان استفاده از آن علیه ناوشکن و ناو هواپیمابر وجود دارد.

یک مقام دفاعی اسرائیل گفت: "این موشک قطعا تهدیدی برای نیروی دریایی اسرائیل است و این نگرانی وجود دارد که از طریق ایران به سوریه و لبنان منتقل شود."

گفتنی است "یاخونت" حامل یک کلاهک 200 کیلوگرمی است که 5/1 متر بالاتر از سطح آب پرواز می کند و در نتیجه ردیابی و هدفگیری آن بسیار مشکل خواهد بود.

خاطرنشان می شود حزب الله لبنان در طول جنگ 33 روزه از موشک های پیشرفته برای منهدم سازی ناوهای جنگی اسرائیل استفاده کرد که به ادعای اسرائیلی ها این حملات با کمک ایران صورت گرفت.

amirhessam
2007-Sep-03, 18:51
لاوروف سپر موشكي آمريكا در شرق اروپا را خط قرمز روسيه دانست

وزير امور خارجه روسيه استقرار سامانه دفاع موشكي آمريكا در كشورهاي چك و لهستان و مساله كوزوو را خط قرمز كشورش دانست.
سرگئي لاوروف روز دوشنبه در دانشگاه دولتي روابط بين‌المللي مسكو وابسته به وزارت امور خارجه روسيه گفت: روسيه نمي‌تواند تهديدها عليه امنيت ملي خود از جمله استقرار سامانه دفاع موشكي آمريكا در چك و لهستان و مساله كوزوو را بدون پاسخ گذارد.
وزير خارجه روسيه با تاكيد بر ايستادگي روسيه بر موضع خود در رابطه با اين دو مساله گفت: در اين مورد معامله نخواهيم كرد و شركاي بين‌المللي ما نيز بايد آن را درك كنند.
لاوروف در همين حال ورود كشورش به هرگونه اتحاد عليه كشور ديگري را رد كرده و تاكيد نمود روسيه به نقش توازن بخش در امور بين‌المللي ادامه خواهد داد.
وي با رد ديدگاههاي كهنه در روابط روسيه و آمريكا ، لزوم همكاري دو كشور در عرصه بين‌المللي را مورد تاكيد قرار داد و گفت: با پايان جنگ سرد دو كشور فرصت تمركز بر حل و فصل مسايل مهم جهاني را يافته‌اند.
واشنگتن به بهانه واهي تهديد موشكي ايران براي كشورهاي اروپايي تصميم به استقرار سامانه پدافند موشكي خود شامل يك ايستگاه رادار و ده موشك رهگير در كشورهاي چك و لهستان گرفته است.
روسيه استقرار اين سامانه دفاع موشكي راهبردي در مجاورت مرزهاي خود را تهديد جدي براي امنيت خود دانسته و مقامهاي روسي از هدف‌گيري واحدهاي سامانه مذكور در صورت استقرار سخن گفته‌اند.
ولاديمير پوتين رييس جمهوري روسيه در سه ماه اخير در چند مورد ازجمله در حاشيه اجلاس سران هشت كشور صنعتي در شهرهليگندام آلمان و در ديدار با رييس جمهوري آمريكا خواستار استفاده مشترك روسيه و آمريكا از ايستگاه رادار قبله آذربايجان و ايستگاه راداري در جنوب روسيه به عنوان گزينه‌اي جايگزين استقرار سامانه پدافند موشكي آمريكا در اروپاي شرقي شد.
با وجود رد اين گزينه از سوي مقامات آمريكايي قرار است كارشناسان روس، آمريكايي و آذربايجاني دو هفته ديگر در باكو استفاده از ايستگاه رادار قبله را بررسي كنند

www.irna.ir

amirhessam
2007-Sep-07, 21:18
هند موشك مافوق صوت قابل شليك از زيردريايي توليد مي‌كند

وزير دفاع هند روز چهارشنبه اعلام كرد كه اين كشور به توانايي لازم براي توليد موشك‌هاي مافوق صوت قابل شليك از زيردريايي دست يافته است.
اي.كي. آنتوني، در سخناني در مجلس نمايندگان هند (لوك سابها)، گفت:
نوع زيردريايي موشك مافوق صوت براهموس هم اكنون آماده است.
وي، در عين حال، تصريح نمود كه سكوي لازم براي شليك اين موشك تا كنون فراهم نشده و نيروي دريايي هند چنين سكويي را در آينده نزديك شناسايي خواهد كرد.
تاكنون تنها چند كشور پيشرفته جهان از قبيل آمريكا، روسيه و فرانسه از توانايي لازم براي ساخت موشك‌هاي مافوق صوت قابل شليك از زيردريايي برخوردار بوده‌اند.
بنابه گفته كارشناسان نظامي هند، زيردريايي‌هاي موجود در نيروي دريايي هند از توانايي لازم براي شليك موشك مافوق صوت براهموس برخوردار نيستند.
هند خواستار اجاره زيردريايي‌هاي مناسب از روسيه براي شليك آزمايشي نوع زيردريايي موشك مافوق صوت براهموس شده است.
منابع نيروي دريايي هند گفتند كه شليك آزمايشي اين موشكها، در صورت خودداري روسيه از اجاره زيردريايي‌هاي خود براي انجام اين آزمايش در آب‌هاي هند، در آب‌هاي روسيه صورت خواهد گرفت.
وزير دفاع هند، در مورد نوع هوايي موشك مافوق صوت براهموس، گفت كه اجراي طرح اين موشك در حال حاضر بخوبي پيش مي‌رود و سعي مي‌شود كه آن قابل شليك از جنگنده‌هاي سوخوي ‪ ۳۰نيروي هوايي و هواپيماهاي تجسسي آي.ال.-‪۳۸ نيروي دريايي هند شود.
آنتوني گفت كه با استقرار انواع دريايي و زميني موشك مافوق صوت براهموس در نيروي دريايي و زميني (هند) بعد از انجام چندين شليك آزمايشي از كشتي‌ها و سكوهاي سيار زميني موافقت شده است.
www.irna.ir

amirhessam
2007-Sep-07, 21:20
معاون دوماي روسيه خواستار تجهيز ايران به پدافند اس‪ ۴۰۰‬شد

ولاديمير ژيرينفسكي معاون دوماي روسيه خواستار تحويل مجموعه‌هاي پدافند هوايي پيشرفته اس‪ ۴۰۰به ايران شد.
ژيرينفسكي روز چهارشنبه در جلسه علني دوماي روسيه گفت: بايد هرچه زودتر سلاح‌هاي اس‪ ۴۰۰را به ايران تحويل دهيم تا آنها حريم هوايي خود را پوشش دفاعي دهند.
مجموعه پدافند موشكي اس‪ ۴۰۰پيشرفته‌ترين سلاح پدافند هوايي روسيه است كه براي نخستين بار تعدادي از آن اخيرا در حومه مسكو مستقر شد.
اين مجموعه قادر به هدف قرار دادن هواپيماها و موشك‌هاي راهبردي و رادارهاي پرنده ازجمله آواكس و موشك‌هاي قاره پيما و ميان برد مي‌باشد.
روسيه پيش از اين سيستم پيشرفته پدافند تور ام يك را به ايران داده است.
www.irna.ir

amirhessam
2007-Sep-09, 09:43
برنامه‌ی توسعه‌ی موشک اسکندر در روسیه اجرا خواهد شد


وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که برنامه‌ای را به طول سه سال برای توسعه و ارتقای موشک اسکندر اجرا خواهد نمود. این موشک بالستیک قاره‌پیما به عنوان پاسخی برای سپر موشکی امریکا طراحی و ساخته شده و بخشی ارتقای آن به گذر از این سپر مربوط می‌شود. مقامات این وزارتخانه پس از اولین آزمایش موفقیت‌آمیز این موشک به متخصصان خود اجازه دادند تا بر روی پارامترهای این موشک کار کرده و با ارتقای آنها به آزمایش مجدد موشک بپردازند. مدت زمان ارائه شده به متخصصان دوره‌ای سه ساله خواهد بود. این مقامات عقیده دارند که این موشک می‌تواند امنیت کشورشان را در قرن 21 به طور کامل تامین نماید.

منبع: www.spacewar.com
اویا

saege
2013-Jun-11, 09:56
اگه اطلاعاتی در مورد موشک هوا به هوای فکور 90 دارید، لطفا ارائه کنید. چون هیچ اچیزی در موردش نتونستم پیدا کنم

M.Hossein
2013-Jun-11, 10:39
اگه اطلاعاتی در مورد موشک هوا به هوای فکور 90 دارید، لطفا ارائه کنید. چون هیچ اچیزی در موردش نتونستم پیدا کنم

من از یک خلبان سوال کردم

گفت که این موشک الان برای اف 14 ها عملیاتی هست و استفاده میشه

گفت که اف 14 میتونه 7 فروند از این موشک رو حمل کنه و همزمان به 4 هدف شلیک کنه