PDA

مشاهده نسخه کامل : ازمایشگاه سلولی ملکولی

LOVE ANGEL
2011-Apr-18, 20:01
سلام بچه ها یکی میتونه سرفصلای ازمایشگاه سلولی ملکولی رو بگه.بگه چه ازمایشهایی انجام میدین.ممنون-;{@

Reza Taheri
2011-Apr-19, 19:25
بستگی به استاد داره !

• مشاهده مراحل میتوز و میوز در سلولهای گیاهی و جانوری
• شمارش گلبول های سفید ، قرمز با استفاده از لام نئوبار
• مشاهده شمای سلول های گیاهی
• مشاهده شمای سلول های جانوری
• مشاهده برخی اندامکها از جمله میتوکندری با استفاده از رنگهای مختلف
• تهیه میکروتومی از بافت های جانوری
و ...

LOVE ANGEL
2011-Apr-19, 21:31
میسی اقا رضا.-;{@-;{@ولی چند تا سوال مراحل متوز و میوز رو رو کدام اندامها دیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.مراحل میتوزو ما تو مریستم راسی پیاز دیدیم.ولی میوزو ندیدیم.شمای سلولهای جانوری و گیاهی یعنی لام امادشو دیدین یا نه خودتون تهیه کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مگه شمارش با لام نئو بارو تو فیزیولوژی انجام نمیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون-;{@

Reza Taheri
2011-Apr-20, 16:03
میسی اقا رضا.-;{@-;{@ولی چند تا سوال مراحل متوز و میوز رو رو کدام اندامها دیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.مراحل میتوزو ما تو مریستم راسی پیاز دیدیم.ولی میوزو ندیدیم.شمای سلولهای جانوری و گیاهی یعنی لام امادشو دیدین یا نه خودتون تهیه کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مگه شمارش با لام نئو بارو تو فیزیولوژی انجام نمیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون-;{@

خواهش می کنم ...

مراحل میتوز تو همون مریستم راسی پیاز مشاهده شد که نمونش توسط استاد گرفته شد ...
میوز رو هم تو لامهای آماده اگه اشتباه نکرده باشم شرکت ریز بینی ایران دیدم

شمارش با لام نئوبار هم تو فیزیولوژی جانوری هست هم سلولی !

تو جانوری تکرار میشه

LOVE ANGEL
2011-Apr-20, 17:58
مطمئنین :06:مگه میشه میوزو تو مریستم پیاز دید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟o-:o-:o-:

Reza Taheri
2011-Apr-20, 19:14
مطمئنین :06:مگه میشه میوزو تو مریستم پیاز دید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟o-:o-:o-:

کی میوز رو تو پیاز دیده ؟
من کی گفتم تو پیاز دیدم !!!!! :06:

LOVE ANGEL
2011-Apr-20, 19:31
اقا طاهری چرا ویرایشش کردین.d:d:خود شما گفتین تو پیاز دیدم.:06:حالا مهم نیست(-B.ولی خودتون گفتین .(-B نگفتین منظور از شما ی خودتون درست کردین یا لام اماده.بعد کدوم اندامهاشو دیدین

Reza Taheri
2011-Apr-20, 19:51
اقا طاهری چرا ویرایشش کردین.d:d:خود شما گفتین تو پیاز دیدم.:06:حالا مهم نیست(-B.ولی خودتون گفتین .(-B نگفتین منظور از شما ی خودتون درست کردین یا لام اماده.بعد کدوم اندامهاشو دیدین

اشتباه تایپی شده بود دیگه ، سوال نداره که ،‌ای باباااااا d:((::07:

لام آماده بود ، یادم نیست از کدوم بافت ! ، ولی احتمالاً تخمدان بود ...

LOVE ANGEL
2011-Apr-20, 19:59
ببینین من دقیقا چی میخوام.من استادمون گفته یه کار جدید میخوام برای ازمایشگاه سلولی ملکولی؟؟؟؟؟؟؟؟ من هم باید جواب بدم.حالا شما کار جدید مد نظرتون هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Reza Taheri
2011-Apr-20, 20:06
اگه من جای شما بودم ، مکانیسم عمل رنگ مالاشیت گرین رو روی میتوکندری مورد بررسی قرار می دادم !
چون انتقال الکترون باعث میشه این ماده رنگ سبز داشته باشه !
حالا شما جریان الکترون رو تو میتوکندری قطع کن ، بعد بررسی رو انجام بده !

اینو در نظر بگیر که تو آزمایشگاه های فوق العاده فقیر ما هیچ کار مفیدی نمیشه انجام داد ........

pars5500
2011-Apr-22, 11:36
دوستان اگر سوال دارید..به ما هم بگید تا کمک کنیم..

LOVE ANGEL
2011-Apr-23, 22:26
سلام من که گفتم سوالموd:d: حالا اگه دوست داری جواب بده ;-);-)اخه من نیاز مبرم دارم عزیزم;-);-)-;{@-;{@

R O Y A
2011-May-03, 19:54
اگه من جای شما بودم ، مکانیسم عمل رنگ مالاشیت گرین رو روی میتوکندری مورد بررسی قرار می دادم !

اینو در نظر بگیر که تو آزمایشگاه های فوق العاده فقیر ما هیچ کار مفیدی نمیشه انجام داد ........
آقاي طاهري ميتونين آزمايشو به طور كامل توضيح بدين؟ممنون ميشم

Reza Taheri
2011-May-03, 20:34
آقاي طاهري ميتونين آزمايشو به طور كامل توضيح بدين؟ممنون ميشم

توضیح دادن کاملش به این راحتی نیست که اینجا تایپش کنم ... !
اگه دوست داشتین پنجشنبه بیاید تا کاملاً براتون توضیح بدم ...

موفق باشی

R O Y A
2011-May-05, 20:55
آقاي طاهري اگه لطف كنيد توي همين جا توضيح بدين ممنون ميشم البته هر وقت كه تونستين

nasirii
2011-May-14, 21:30
زیست‌شناسی‌ سلولی‌ و مولکولی‌ دارای‌ 5 گرایش‌ میکروبیولوژی‌ ، علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌، ژنتیک‌، بیوشیمی‌ و بیوفیزیک‌ است‌. گفتنی‌ است‌ که‌ گرایش‌ بیوشیمی‌ یا بیوفیزیک‌ تاکنون‌ در هیچ‌ دانشگاهی‌ در سطح‌ لیسانس‌ ارائه‌ نشده‌ است‌ در ضمن‌ تفاوت‌ محسوسی‌ بین‌ گرایش‌های‌ مختلف‌ این‌ رشته‌ در مقطع‌ کارشناسی‌ وجود ندارد.گرایش‌ ژنتیک‌به طور کلی‌ دانش‌ ژنتیک‌ درباره‌ انتقال‌ صفات‌ وراثتی‌ از والدین‌ به‌ اولاد بحث‌ می‌کند که‌ البته‌ این‌ والدین‌ می‌توانند انسان‌، درخت‌ یا باکتری‌ باشند. در واقع‌ ژنتیک‌ تلاش‌ می‌کند تا بگوید که‌ چه‌ مکانیزم‌های‌ مولکولی‌، عامل‌ انتقال‌ صفات‌ از نسلی‌ به‌ نسل‌ دیگر هستند. همچنین‌ می‌خواهد بداند که‌ چرا گاهی‌ اوقات‌ در بین‌ والدین‌ و فرزندان‌ در برخی‌ صفات‌ تفاوت‌های‌ بسیار معنی‌ داری‌ وجود دارد؟ در کل‌ دانشجویان‌ این‌ گرایش‌ مباحث‌ مهمی‌ مثل‌ ژنتیک‌ سرطان‌، روش‌های‌ تشخیص‌ بیماری‌های‌ ژنتیکی‌ قبل‌ و بعد از تولد، شناخت‌ ناقلین‌ بیماری‌ها، اصول‌ مشاوره‌ ژنتیکی‌، نقش‌ ژنتیک‌ در بروز رفتارهای‌ فردی‌ و اجتماعی‌، شناخت‌ جمعیت‌های‌ مختلف‌ ژنتیکی‌ و نژادهای‌ انسانی‌، ژن‌ درمانی‌، پزشکی‌ قانونی‌، تکنیک‌های‌ رایج‌ در ژنتیک‌، روش‌های‌ اصلاح‌ نژاد و ژنتیک‌ مولکولی‌ را مطالعه‌ می‌کنند

این کتاب (http://www.daneshju.ir/forum/downloads.php?do=file&id=1605)تا حدودی راهنما خواهد بود.

Reza Taheri
2011-May-14, 21:40
زیست‌شناسی‌ سلولی‌ و مولکولی‌ دارای‌ 5 گرایش‌ میکروبیولوژی‌ ، علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌، ژنتیک‌، بیوشیمی‌ و بیوفیزیک‌ است‌. گفتنی‌ است‌ که‌ گرایش‌ بیوشیمی‌ یا بیوفیزیک‌ تاکنون‌ در هیچ‌ دانشگاهی‌ در سطح‌ لیسانس‌ ارائه‌ نشده‌ است‌ در ضمن‌ تفاوت‌ محسوسی‌ بین‌ گرایش‌های‌ مختلف‌ این‌ رشته‌ در مقطع‌ کارشناسی‌ وجود ندارد.گرایش‌ ژنتیک‌به طور کلی‌ دانش‌ ژنتیک‌ درباره‌ انتقال‌ صفات‌ وراثتی‌ از والدین‌ به‌ اولاد بحث‌ می‌کند که‌ البته‌ این‌ والدین‌ می‌توانند انسان‌، درخت‌ یا باکتری‌ باشند. در واقع‌ ژنتیک‌ تلاش‌ می‌کند تا بگوید که‌ چه‌ مکانیزم‌های‌ مولکولی‌، عامل‌ انتقال‌ صفات‌ از نسلی‌ به‌ نسل‌ دیگر هستند. همچنین‌ می‌خواهد بداند که‌ چرا گاهی‌ اوقات‌ در بین‌ والدین‌ و فرزندان‌ در برخی‌ صفات‌ تفاوت‌های‌ بسیار معنی‌ داری‌ وجود دارد؟ در کل‌ دانشجویان‌ این‌ گرایش‌ مباحث‌ مهمی‌ مثل‌ ژنتیک‌ سرطان‌، روش‌های‌ تشخیص‌ بیماری‌های‌ ژنتیکی‌ قبل‌ و بعد از تولد، شناخت‌ ناقلین‌ بیماری‌ها، اصول‌ مشاوره‌ ژنتیکی‌، نقش‌ ژنتیک‌ در بروز رفتارهای‌ فردی‌ و اجتماعی‌، شناخت‌ جمعیت‌های‌ مختلف‌ ژنتیکی‌ و نژادهای‌ انسانی‌، ژن‌ درمانی‌، پزشکی‌ قانونی‌، تکنیک‌های‌ رایج‌ در ژنتیک‌، روش‌های‌ اصلاح‌ نژاد و ژنتیک‌ مولکولی‌ را مطالعه‌ می‌کنند

این کتاب (http://www.daneshju.ir/forum/downloads.php?do=file&id=1605)تا حدودی راهنما خواهد بود.

هم گرایش بیوفیزیک و هم بیوشیمی در چندین دانشگاه در سطح لیسانس ارائه شده اند ...

M@GH
2011-May-26, 22:26

ldai ol

میشه در مورد پیشنهادتون بیشتر تو ضیح بدین.ممنون