PDA

مشاهده نسخه کامل : تصویر درجات نيروی زمينی ارتش

علی
2010-Dec-13, 00:10
با سلامd:
اين شما و اين هم درجات نظامي نيروي زميني ارتش :

http://www.labod.ir/blog/images/072_3.jpg

پ.ن:من در حال حاضر ستواندوم هستم-چشمك

Ernesto_Rommel
2010-Dec-13, 09:32
به به به به ، پس جناب سروان باید دیگه بهت بگیم ها ؟ چشمک

وقتی از ستوان سه رد بکنی لقب دیگه ت میشه سروان ، مجازن بهت بگن جناااااااب سرووووووووان غذا بخوریم ؟ چشمک

نه جدا از شوخی دستت درد نکنه گذاشتی به خصوص سرباز تا سرجوخه رو که چند سالی هست شکل شون عوض شده و مثل قدیمتراشون نیست ، هرچند مثل همیشه تو ذوق میزنه ! چشمک

درجه ارتشبد هم که یه لقب کاملا تشریفاتی هست تو این کشور و کسی نداره مگر تحت اللفظی !
سپهبد هم که ماله شهید زنده س ! و فقط به شهدا اختصاص میدن و هی قراره ارتقا بدن به ارتشبد تا سرلشکرها بشن سپهبد که این ارتقا می افته عقب

الان فقط تا سرلشکری عملا و عامدا اعطا میگردد و تو هر نیرو دو سه نفر بیشتر ندارند ، کلا فکر نکنم 20 نفر بشن کسانیکه سرلشکری دارند (فرمانده کل سپاه ، فرمانده های اسبق تر کل سپاه، فرمانده کل ارتش و فرماندهین اسبق تر ارتش و چند نفر از ستاد مشترک و دو سه نفر هم از فرماندهان خفن قاچاق تسلیحات و ارشد جنگ ایران عراق ....)

اینام که طبق قانون تعداد واحدها و استعداد تیپ ها و لشکرها بهشون سرلشکری میدن وگرنه دست اینا باشه احتمالا .... دور سرشون میبندن ! چشمک

mohammad5790
2010-Dec-13, 12:59
مبارکه سرکار ستوان دوم

rezat1980
2010-Dec-13, 17:28
در حال حاضر 8 سرلشگر زنده داریم.

Ernesto_Rommel
2010-Dec-13, 21:36
اگر تعداد سرلشکرهای فوت شده (با و بدون اهدا چند درجه یکجا به خاطر شهادت) در نظر نگیریم میشن اینا :

امیر سرلشکر صالحی
امیر دریابان شمخانی
امیر سرلشکر سعدی حسنی
امیر سرلشکر سلیمی

سردار سرلشکر رضایی
سردار سرلشکر صفوی
سردار سرلشکر جعفری
سردار سرلشکر فیروزآبادی

و فکر کنم دو سه نفر دیگه م باشند ، اما واقعا اسمشون یادم نمیاد ولی تو تصاویر رژه ها و یا سخنرانی ها هستند .... نمیدونم ولی فکر کنم از 8 نفر زنده بیشتر باشند ، حالا زور میزنم ذهنم بیان تو ذهنم ولی مطمئنا اسم دو سه نفری جا افتاد .... سرلشکرهایی هم که فوت کردن بی خیال شیم ، خدا رحمت شون کنه

rezat1980
2010-Dec-14, 12:19
البته من منظورم غیر از سلیمی و صفوی و رضایی بود. منظورم اونهایی بود که هنوز هم مسئولیت دارند.

البته یه نفر دیگه هم تقریبا دو ماه پیش سرلشگری گرفت،;-) عمرا اگر متوجه بشید که کی بوده ... !d:

Ernesto_Rommel
2010-Dec-14, 15:16
نه ببین ، درجه سرلشکری چیزی نیست که با اتمام مسئولیت تموم بشه ، یا حداقل اونطور که من یادمه
همین الان صفوی کارش تموم شده اما چون مشاوره نظامی هست لباس فرم رو میپوشه ... رضایی هم اگر نخواد بشه رئیس جمهور و دست از یقش برداره الان درجه سرلشکری رو شونه ش بود !

ولی بگو مام بفهمیم !

این روزا واقعا من یکی کلا اعصاب ندارم .... باور میکنید فیروزابادی رو یادم رفت دیشب ؟ درحالیکه عصرش یه مقاله خوف راجبش خوندم ؟

اوضاعمون الزایمری ه شدید !

دیشب اسم سرلشکر رشید رو نیاوردم چون دنبال اسم حقیقی ش بودم و نه مستعارش اخرشم پیداش نکردم ، غلامعلی رشید اسم مستعارشه که جالبه هنوزم به همون خطابش میکنند ولی تو کتب دفاع مقدس اغلب ذکر میشه اسم مستعارشه (حالا یهو دیدی گفتند نیست !)

یادم افتاااااااااد !

میقانی هم شد سرلشکر !

نیروی پدافند هوایی که جدا شد از نیرو هوایی !

rezat1980
2010-Dec-14, 15:52
میدونم که تموم نمیشه. تو بحث شمارش گفتم.

باز هم نه. اونی رو که دو ماه پیش شده رو نگفتی. میقاتی هم همون سرتیپ تمامه. سرلشگر نشده.

Ernesto_Rommel
2010-Dec-14, 16:04
اره ، اما یه چی بگم دهن همه اسفالت بشه ؟ تو ویکی پدیا انگلیسی major general نوشتن ش !

یا عطاالله صالحی رو جنرال میدونند و جعفری رو ، یعنی سرلشکر هستند هیچ اما چون راس قوا بیدن میگن جنرال

با ژنرال عادی اشتباه نشه که کلا میشه سرتیپ .... !

جالبه واقعا !

بگو کیه مردم ! یادم نمیاد زور که نیست ... فقط یادمه تو تلویزیون فکر کنم چند ماه پیش یکی رو گفت ولی واقعا خاطرم نیست !

mhoseinm
2010-Dec-14, 23:40
ميگن حاج قاسم سليماني(اسمشو نبر اونوري ها) سرلشگر شده ، و البته ميگن مال چند هفته پيشه نه دوماه.

منبع ميليتاري

Ernesto_Rommel
2010-Dec-15, 11:53
از قدیم یادمه هرکی میخواست بگه اره ، خودش چیزی بلد نبود یا میبست نافه سلیمانی یا ناف عباسی و نمیدونم نوری زاده و امثالهم !
مثل حرفا تحلیل ها و حرفای دفاع مقدسی که خودشون بلد نبودن رو از زبون اینا میشنیدن و میگفتن

هربار ازم پرسیدن تا حالا حرفاشونو شنیدی ؟ میگفتم وقت شنیدن این چیزا رو ندارم و نخواهم داشت !

اگر سرلشکر شده که بهش تبریک میگیم ولی تا اونجا که میدونم نیرو قدس زیرمجموعه سپاه هست و هیچگاه یه زیرمجموعه فرمانده ش ارشدتر از بقیه زیرمجموعه ها و هم رده فرمانده کل نخواهد شد مگر تحت شرایطی که یکیش رو تو پست قبل گفتم ، جعفری و صالحی رو جنرال در نظر بگیریم (با وصف درجه سرلشکری) و اینا رو سرلشکر

از یه طرف دیگه م ، شاید نیرو قدس ارتقا پیدا کرده ، یا خوده سلیمانی که فکر کنم خوده ایشون به خاطر کارایی که کرده بخصوص در قضیه عراق و مقتدی صدر و خدماتش به کشور ارتقا پیدا کرده

مقام الانش چیه پس ؟ طبق هیچ اصول نظامی راه نداره یه سرلشکر رو سر یگانی باشه که هم رده هاشون سرتیپ هستند و البته از نظر استعداد نیروها هم تقسیم قوا شکل میگیره ، و سرهنگ و سرتیپ تعریف خاص خودشونو دارند برای قرار گرفتن در فرماندهی تیپ و لشکر و سپاه ، مگر شرح وظایف این یگان و یگان ها عوض شده باشه یا ایشون بخواد بره جاهای دیگه .... یا مثل برخی وقایع ایران ایشون هم بشن استثنا تو امور نظامی ایران !

رضا جون تو که تو میلیتاری هنوزم هستی ؟ بیا هم لینک اون قسمتی که اینو گفتند و ممدحسین گفتش رو بده بهمون و نیز بگو این همونه که میگفتی ؟

در کل مبارکشون باشه !

یه تایپیکی بود که تو میلیتاری درجات رو گذاشتند اینا ، منبع ویکی پدیا انگلیسیم شده ! توش جالبه سعید داره تیکه میندازه به ارتشبدهای ارتش رضاخان و محمدرضاشاه اینا !
یادش به خیر .... اگر هنوز عضوشون بودم جواب خوبی میدادم راجبه چرایی دادن این همه ارتشبدی ، با ذکر دلایل قاطعی که چطور یه سرتیپ تنهایی رفت کل کردستان رو خوابوند و کردها رو علیه عراق تهییج کرد و ....

و امثالهم

در کل من ترجیح میدم صدها ارتشبد داشته باشیم به خصوص وقتیکه شخصی لیاقتش رو داشته باشه

فعلا که سرهنگ شهید جواد فکوری رو با اون مقام هایی که داشت میکنند سرتیپ !!!!!!!!!!!!! و یه سروان خلبان شهید رو میکنند سرلشکر شهید ..... این چیزا بیشتر داغ میزاره رو قلب ادم

یا حق

مثلا میقانی میشد بشه سرلشکر چون پدافند هوایی یه زمینه جدا از نیروی هوایی هست تو اکثر کشورها که فرمانده خاص خودشونو داره و زیرمجموعه کسی نیست

ولی یقین دارم یکی رو صدا و سیما همین تازگیا گفت سرلشکر شده، کسی خاطرش نیست

rezat1980
2010-Dec-15, 12:38
ارنست همین حاج قاسم بود.

البته عمرا تلویزیون اعلام کرده باشه.

اگر سرلشکر شده که بهش تبریک میگیم ولی تا اونجا که میدونم نیرو قدس زیرمجموعه سپاه هست و هیچگاه یه زیرمجموعه فرمانده ش ارشدتر از بقیه زیرمجموعه ها و هم رده فرمانده کل نخواهد شد مگر تحت شرایطی که یکیش رو تو پست قبل گفتم ، جعفری و صالحی رو جنرال در نظر بگیریم (با وصف درجه سرلشکری) و اینا رو سرلشکر

پس چه جوری فرمانده سپاه و ارتش سرلشگر هستند و فرمانده ی کل ستاد نیروهای مسلح( فیروزآبادی) هم سرلشگره؟

از یه طرف دیگه م ، شاید نیرو قدس ارتقا پیدا کرده ، یا خوده سلیمانی که فکر کنم خوده ایشون به خاطر کارایی که کرده بخصوص در قضیه عراق و مقتدی صدر و خدماتش به کشور ارتقا پیدا کرده

شاید. اما بیشتر به خود فرد ربط داره.

مقام الانش چیه پس ؟ طبق هیچ اصول نظامی راه نداره یه سرلشکر رو سر یگانی باشه که هم رده هاشون سرتیپ هستند و البته از نظر استعداد نیروها هم تقسیم قوا شکل میگیره ، و سرهنگ و سرتیپ تعریف خاص خودشونو دارند برای قرار گرفتن در فرماندهی تیپ و لشکر و سپاه ، مگر شرح وظایف این یگان و یگان ها عوض شده باشه یا ایشون بخواد بره جاهای دیگه .... یا مثل برخی وقایع ایران ایشون هم بشن استثنا تو امور نظامی ایران !

پس خبر نداری....;-)

رضا جون تو که تو میلیتاری هنوزم هستی ؟ بیا هم لینک اون قسمتی که اینو گفتند و ممدحسین گفتش رو بده بهمون و نیز بگو این همونه که میگفتی ؟

در کل مبارکشون باشه !

درسته تو اونجا اعلام کردند. اما من از طریق نت که مطلع نشدم. مطمئن باش که این اتفاق افتاده. اگه بگم خودم دیدم راضی میشی؟;-)

لینکش رو میفرستم. برات.

مثلا میقانی میشد بشه سرلشکر چون پدافند هوایی یه زمینه جدا از نیروی هوایی هست تو اکثر کشورها که فرمانده خاص خودشونو داره و زیرمجموعه کسی نیست

ولی یقین دارم یکی رو صدا و سیما همین تازگیا گفت سرلشکر شده، کسی خاطرش نیست

الان ناجا هم به طور مستقل زیرمجموعه ی ستاد کل نیروهای مسلحه، البته با هماهنگی رئیس قوه ی مجریه باید کار کنه. و فرمانده ی اون هم سرتیپ تمامه.

در مورد پدافند هم همینه.قطعا اگه طرف خودش به اون لیاقت برسه، بهش سرلشگری میدن. اما برای اون جایگاه نیازی نیست. چون واقعا فرماندهی کل ارتش و سپاه، متفاوته با فرماندهی این قرارگاه. و به اندازه ی مدیریت یه کشوری هست خودش.

Ernesto_Rommel
2010-Dec-15, 16:09
پس چه جوری فرمانده سپاه و ارتش سرلشگر هستند و فرمانده ی کل ستاد نیروهای مسلح( فیروزآبادی) هم سرلشگره؟فرمانده کل و معاون کل ستاد نیروهای مسلح یه جورایی که نه ، بلکه همه جوره ارشدتر از فرماندهان کل ارتش و سپاه و وزارت دفاع هست و عملا زیر نظر این ستاد کارها رو انجام میدن
اگرم در زمان های رژه ها دقت کنی میبینی همیشه به ترتیب ارشدیت فیروزابادی می ایسته چون بین فرماندهان نیروهای مسلح ارشدترین شون هست که سر همونم به جا احمدی نژاد سخنرانی کرد
به عبارت بهتر اگر فرماندهی کل قوا نباشه کل اختیارات میرسه به ستاد کل بعد همینجور بگیر بیا پایین

حداقل این چیزیه که من تو اساسنامه ها و قوانین هم ایران و چند کشور دیگه س فکر کنم
اما اگر منظورت اینه که چطوریاست تقسیم بندی قوا به این شکله که فرمانده کل ارتش سرلشکره و سپاه هم همینطور باید بگم :
هم ارتش هم سپاه دو نیروی مجزا هستند که با توجه به تعداد نفرات که منتج به تشکیل لشکر و سپاه ها میشه باید درجه ها بالاتر بره و بالاترین درجه ای که تو ارتش میدن برا فرماندهی کل همه نیروهای ارتش هست که میشه سرلشکر
از این طرفم سپاه هم همینطوره
حالا برا فرماندهی این دو تا که هر دو نیرو باید ازش حرف شنوی داشته باشند نمیشه از یه سرتیپ استفاده کرد و از اون طرفم نمیشه فرماندهان کل رو کرد سرتیپ چون تمامی مکانیزم رده بندی ها به هم میخوره (ما در تعریف لشکر داریم که مثلا از ده هزار نفر تشکیل میشه ) و خوب وقتی چند ده هزار نفر جمع میشن میشه سپاه اول ، سپاه دوم (سپاه غرب کشور ، سپاه شرق کشور و...) و طبعا باید فرمانده شون درجه مورده نیاز رو داشته باشه که برمیگرده به اساس و ساختار درجه دادن در نیروهای کادر و افسری .....
برا همین فرماندهین کل سرلشکر هستند و ارشد اونها هم سرلشکر ولی این سرلشکر کجااااااا و ان کجااااااا !

پس خبر نداری....;-)یعنی پرسنل نیرو قدس در حد سپاه رسیدن ؟ (سپاه تشکیل شده از چندین لشکر و لشکر تشکیل شده از چندین تیپ و تیپ تشکیل شده از گردان و گردان از گروهان و گروهان از دسته و دسته از جوخه و ....)

عجب ! نشنیده بودم همچین چیزی رو .... تعدادشون رو اخرین بار 15 هزار نفر تخمین زدن ....

الان ناجا هم به طور مستقل زیرمجموعه ی ستاد کل نیروهای مسلحه، البته با هماهنگی رئیس قوه ی مجریه باید کار کنه. و فرمانده ی اون هم سرتیپ تمامه.کلا من نیرو انتظامی رو زیرمجموعه ششم سپاه پاسداران میدونم و اغلب فرماندهان ارشد از اعضای فعال سپاهی هستند نه پرسنل خدوم پلیس ولی اره درسته

در مورد پدافند هم همینه.قطعا اگه طرف خودش به اون لیاقت برسه، بهش سرلشگری میدن. اما برای اون جایگاه نیازی نیست. چون واقعا فرماندهی کل ارتش و سپاه، متفاوته با فرماندهی این قرارگاه. و به اندازه ی مدیریت یه کشوری هست خودش.بله درسته ، البته ما هنوز مونده به اون پدافند برسیم مثلا پدافندی که جنگنده و موشک های دفاعی فقط در اختیارش باشه و که بشه بهش گفت فرماندهی کل پدافند هوایی ....

مثل چی میمونه ؟ مثلا هوانیروز ارتش ..... هم نیرو هوایی هم دریایی و امثالهم خودشون هلیکوپتر دارند ولی هوانیروز بازوی اصلی هلیکوپتری هست

قربانت رضا جون

من هرجور شده باید برم امار اونی که تی وی گفت رو دربیارم ..... نمیدونم شاید سرتیپ تمام شدن رادان تو ذهنم سرلشکر نقش بسته ... نمیدونم

مرررررررسی ازتون