رساله معماری
ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

در حال نمایش 1 تا 9 از مجموع 9

تاپیک: مهندسي ورزش

 1. #1
  M.Hajizadeh
  مدیر سابق تالار مهندسی مکانیک
  تاریخ عضویت
  2010/03/28
  محل سکونت
  تبريز
  پست‌ها
  207
  231
  411
  دریافت
  1
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  9

  پیش فرض مهندسي ورزش

  فیزیک چیست ؟
  فیزیک یکی از شاخه های مهم ” شاید مهم ترین ” علوم طبیعی بوده و بررسی تمام پدیده های طبیعی را به نحوی زیر پوشش خود قرار می دهد . علم فیزیک در مطالعه عناصر تشکیل دهنده ماده یا جسم مادی و عمل متقابل این عناصر غیر قابل انکار و بررسی چنین برهم کنشها ، خواص جسم مادی را در پیش روی ما قرار داده و دسترسی به مجهولات پدیده های طبیعی را آسان می کند . فیزیک علاوه بر بررسی ساختار جسم مادی و عوامل تشکیل دهنده آن ، ارتباط نزدیک با سایر علوم طبیعی در رشته و بعنوان یک پدیده بنیادی در تمامی پژوهشهای علمی کاربرد وسیعی را به خود اختصاص می دهد . بررسی اوضاع و احوال علومی نظیر انرژی ، نور ، مکانیک ” جامدات و سیالات ” شیمی ، نجوم ، زمین شناسی بدون استفاده از فیزیک امکان ندارد .
  شاخه های سنتی فیزیک
  تا پایان قرن نوزدهم و شروع قرن بیستم ، حیطه عملیات علم فیزیک را در علومی نظیر ، مکانیک ، ترمودینامیک ، الکتریسیته ، مغناطیس ، صدا و نور خلاصه می دانستند . مثلا ،مکانیک را علم الحرکات و نور را برای دستیابی به علم اپتیک و صدا و شنوایی را برای دسترسی به علم اکوستییک و الکترومغناطیس را بعنوان رابط با تمامی شاخه های ذکر شده بکار می گرفتند . علم مکانیک بعنوان شاخص ترینن رشته های علم فیزیک بکار گرفته شد و بسرعت توسعه یافت و بهه دو بخش استاتیک ودینامیک تقسیم گردید. قوانین بیشماری در ارتباط با استاتیک و دینامیک مطرح شد که اغلب آنها امروز نیز در فعالیتهای علمی ـ صنعتی ـ ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند ” در مقالات آتی به این قوانین و کاربرد آنها در ورزش اشاره خواهد شد “. در شروع قرن بیستم دیدگاه ها نسبت به علم فیزیک دستخوش دگرگونی گردید و شاخه جدیدی بنام فیزیک نوین خصوصا بررسی انرژی هسته ای بدان اضافه شد . این تغییرات بیشتر تحت تاثیر اندیشه های نوین ، ستاره تابناک و جاویدان عالم فیزیک یعنی ” آلبرت انیشتین ” قرار داشت . انیشتین دیده فیزیک دانان ، عالمان و دانشمندان را نسبت به فضا ، زمان و سرعت و حرکت بکلی دگرگون ساخت و مسایل پیچیده نیروی جاذبه ومعماهای کهکشانها را حل نمود . کارهای علمی انیشتین و معادلات و برداشت او از نیروی جاذبه ” که بنحو چشم گیری با تعریف نیروی جاذبه نیوتن اختلاف دارد ” زمان فعلی را پوشش میدهد و قوانین ارایه شده او برآینده جهان تاثیر خواهد گذاشت . ثقل انیشتینی یا ” نسببیت عام ” همانطوری که بر اجرام سماوی و اقمار و ستارگان و سفینه ها اثر میگذارد ، مطمینا رشته های مختلف ورزش را متحول و متاثر خواهد کرد . چرا که سرعت در بیدار کردن انرژی نهفته اجسام رل اساسی بازی می کند و این مهم در فرمول E= mc انیشتین بیان شده . می دانیم سرعت و شتاب در کسب رکوردهای بالا رل اساسی را بازی می کند و کسب انرژی بالا توسط ورزشکار ” یعنی فرمول انیشتین ” قادر به خلق رکوردهای غیر قابل باور در سالهای ۲۵۰۰ یا ۳۰۰۰ میلادی خواهد بود . البته آنچه در رابطه باانرژی نهفته و سرعت گفته شد ، می تواند بعنوان خیال پردازی تلقی شده ، ولی آینده رکوردهای حیرت انگیز در رشته های گوناگون ورزشی بستگی به سرعت و جذب انرژی دراین راستا دارد . بهر صورت با بکارگیری و استفاده از ثقل انیشتینی و حذف ثقل نیوتنی ” به هر حال در مقابل ثقل انیشتینی قابل هضم نیست ” کار رکوردها و ورزش نیز بهمین جا ختم نمی شود . به هر صورت فیزیک نوین ایجاب می کند در هر زمان ، اصول و مبانی و تفکرات قبلی دانشمندان علوم ریاضی ـ فیزیک مورد بررسی قرار گرفته و تغییرات جدید بکار رود .
  پیدایش علم مکانیک زیستی یا بیومکانیک در ورزش
  در سالهایی اخیر برای تجزیه و تحلیل حرکات جسمانی موجودات زنده خصوصا انسان ” بیش از همه حرکات ورزشی ” دانشمندان پس از بحث هایی طولانی به واژه بیو مکانیک یا مکانیک زیستی رو آوردند . در حقیقت بیو مکانیک نیز شاخه ای از علم مادر یعنی فیزیک است و همان قوانین در این رشته نیز صادق می باشد .
  تعریف علم بیومکانیک
  در رابطه با تکنیکها ومهارتهای ورزشی ، بیو مکانیک باین شرح تعریف می شود :
  بیو مکانیک علمی است که با بکارگیری قوانین فیزیک و مکانیک در حرکات ورزشی و فعالیت های روزمره انسان و تجزیه و تحلیل عمل و عکس العمل نیروهای داخل و خارجی بر بدن انسان وتاثیرات نهایی این نیروها صحبت می کند .
  مکانیک زیستی یا بیو مکانیک چه تغییراتی در روشها و فنون ورزشی ایجاد کرده :
  بطور کلی کاربرد قوانین علم بیو مکانیک یا مکانیک زیستی در ورزش وتکنیکهای مربوطه موجب تغییرات شگرف و باورنکردنی شده . مثلا ، تغییر در حرکات کلاسیک وزنه درر حرکات کلاسیک وزنه برداری و برگزیدن ” استیل چمباتمه ” و کشش های انفجاری ” کشش با شتاب بالا ” رکوردهای این ورزش سنگین را بنحو چشم گیری تغییر داده ، ضمنا موجب دگرگونی پایه ای در تکنیک های آن گردیده .

  رابطه علم فیزیک با ورزش
  فیزیک اساس و بنیاد اکثر علوم طبیعی است و در زمینه های گوناگون علمی کاربرد دارد . ورزش نی از این قاعده مستثنی نیست و بدون استفاده از قوانین فیزیک هیچ یک از فرآیندهای ورزشی قابل تجزیه و تحلیل نیستت . یکی از شاخه های پر ارزش فیزیک ، مکانیک است که در تمام زمینه های ورزشی بصورت پایهای وو گسترده بکار می رود ” در مقالات آینده تک تک آنها با ذکر مثال ورزشی عرضه می شوند ” . برای ایجاد ارتباط بیشتر بین ورزش علمی و علم مکانیک تعریف هر دو را بشرح ذیل ارایه می کنیم . مقایسه این دو تعریف می رساند که چقدر ورزش علمی به علوم مربوط به فیزیک وابسته است .
  تعریف علم مکانیک
  علم مکانیک علمی است که در رابطه با حرکت و تاثیر نیروها بر اجسام صحبت می کند .
  تعریف علم ورزش
  علم ورزش علمی است که ، در ارتباط با بکارگیری نیروی عضلانی ورزشکار و انتقال آن توسط تاندونهای ماهیچه به اهرمهای بدن او حرکت و جنبش آنها را باعث شده و فعالیتهای ورزشی به سرانجام می رسد یا نیروهای واقعی ورزشکار که نیروی عضلاننی می باشند ، بر اجسام که می تواند وسایل ورزشی و غیره باشد اثر کرده و تحرکات اهرمها را بدنبال می آورد وموجب تکامل حرکت ورزشی خواهد شد . این دو تعریف بسیار شبیه می باشند و میی رساند چقدر قوانین فیزیک ورشته های مربوط آن در تکنیکهای ورزش موثرند .
  همین طور زمانیکه سرعت و قدرت و نرمش و کم نیاوردن نفس در کشتی آزاد فرنگی با ضوابط و قوانین جدید اعمال گردید ، این دو ورزش از حالت خسته کننده و بی تحرک به ورزشی فعال و صاحب سبک و تکننیک و جذاب مبدل گردید یا زمانیکه مقررات شنا در برگشت تغییر کرد بطور وضوح بر روی رکوردها اثرات عمیق گذاشت. این مسیله در پرش ارتفاع با بکارگیری نیزه های فایبر گلاس و قابل انعطاف نیز معجزه کرد اما در این میان کوچ ها و مربیان با بروز چنین تغیرات غیر قابل پیش بینی روبرو و غافل گیر شدند ، ولی کلاسهای توجیهی ـ آموزشی و تیوریک ـ عملی این نقیصه را نیز جبران ررکد . علم بیو مکانیک مربیان و مدرسین ورزشی را در تجزیه وتحلیل علمی حرکات ورزشی یاری داده و آنها را در اجراء تکنیک ها و فنون علمی حرکات ورزشی یاری داده و آنها را در اجراء تکنیک ها و فنون علمی راهنمایی و تصمیم گیری را برایی آنان آسان تر می کند .
  مثلا در وزنه برداری استفاده وسیع از قوانین بیو مکانیک و مکانیک در حرکات کلاسیک و آموزشی جنبه های فنی ـ تکنیکی این دو حرکت بعهده مربی است . این مربیان در سطح خیلی پیشرفته باید دانش بیو مکانیک وقوانین مربوط به آنها را جذب کرده و بکار گیرند . نقطه شروع جذب این دانش علمی بدون شک دانشکده های ورزش است . این دانشکده ها بجایی واحد های درسی غیر ضروری ، باید دروس فیزیک و بیو مکانیک وریاضیات مربوطه را جدی گرفته ، علاوه بر واحدهای تیوریک ، آزمایشگاههای آنها را که به شکل عملی چگونگی کاربرد قوانین فیزیک و بیو مکانیک در ورزش را نشان می دهند ، بر پا و تجهیز نمایند . آنچه ارزش علم بیو مکانیک را هر چه وسیع تر نمایان می کند ، بهبود بخشیدن بر تکنیکها و رکورهای ورزشی است و سرانجام شکوفایی استعدادهای نهفته نوآموزان ورزشکار است که از وظایف مربی بحساب می آید


  بيومكانيك ورزش:

  مبحث ورزش همانند هر فعاليت ديگر انساني با گذشت زمان دچار تغيير و تحول شده است. قوانين ورزشي و ابزار و تجهيزات ورزشي همگي دچار تغييرات متداوم هستند. ورزش از تکنولوژي روز جهاني گسسته نمانده و پيشرفت هاي تکنولوژيکي حضور خود را در صحنه ورزش نيز به نمايش مي گذارند. دانش رو به رشد بشري ، همانطور که در صحنه پزشکي تغييرات کاملاً محسوسي را ايجاد نموده ، در صحنه مهندسي نيز با دگرگون ساختن ساختارهاي قبلي تاثير قابل توجهي داشته است . توصيف علمي ورزش، به عنوان فعاليت متبحرانه انساني ، مستلزم ادغام دانش پزشکي و مهندسي مي باشد. از اين رو انتقال مباحث بنيادي مهندسي به صورت کلان به متخصصين و دست اندر کاران ورزش کشور حائز اهميت مي باشد . اين امر در مرحله اول موجب ارتقاء سطح دانش ورزشي متخصصين خواهد شد . اين بستر علمي وفني، در مراحل بعد ، توانايي درک علل تغييرات را افزايش داده و ايجاد ارتباط بين موقعيت کنوني وتغييرات آتي در قوانين و ابزار را از ديدگاه علمي ، فني و مهندسي ، در اختيار متخصصين قرار مي دهد . از اين رو دو مبحث بيومکانيک ورزش و مهندسي ورزش در طي اين مجموعه به صورت اجمالي معرفي شده اند. اين دو مبحث توصيف کننده قوانين حاکم برحرکت و اصول طراحي و بهينه سازي تجهيزات مي باشند. اميد است که اين مجموعه مقدماتي موجبات همکاري هاي آتي و بهره برداري جامعه ورزشي از توانايي متخصصين بيومکانيک و مهندسي ورزش را به ارمغان بياورد.

  مجموعه اطلاعات و دانشي که تاکنون مطرح گرديده است ، توصيف کننده پيش زمينه مورد نياز براي برخورد به موضوع بيومکانيک ورزش مي باشد . روند فکري کار با بيومکانيک تا کنون صرفاً بر روي تحليل هاي بسيار مقدماتي آماري اعمال شده به نتايج آزمون هاي سينماتوگرافيکي بوده است .
  اما بيومکانيک امروزه اجازه رويکرد منفردانه به ورزشگار را مي دهد . مدل هاي رياضي الکتروفيزويولوژي سلولي ماهيچه اي ، اجازه توصيف کار فيزيولوژيکي و کار مکانيکي را مي دهند . در نتيجه ، امکان ايجاد ارتباط بين سينماتيک حرکت ، کار مکانيکي و فعل و انفعالات بيوشيميايي وجود دارد . همچنين امکان در نظر گرفتن محدوديت هايي از قبيل خستگي روحي و فيزيکي نيز براي اين قبيل ارتباطات وجود دارد .
  بيومکانيک ورزش ، در واقع بيومکانيک و فيزيولوژي ورزش بوده و گستردگي ابعاد آن بسيار فراتر از تحليل هاي سينماتيکي توسط دوربين هاي سرعت بالا يا تحليل هاي سينتيکي توسط سکوهاي نيروسنج و يا ضبط و تحليل پتانسيل عمل ماهيچه ها توسط دستگاه EMG مي باشد

  بيومکانيک ورزش، توصيف مکانيکي تعامل انسان با محيط در حين انجام حرکات ورزشي است.

  بيومکانيک به ورزش به طرق زير مي تواند در خدمت ارتقاء کيفي ورزشکار و مربي قرار گيرد

  1. بهبود کارايي(Performance Improvement)
  - بهبود تکنيک(Technique Improvement)
  - بهبود تجهيزات(Equipment Improvement)
  - بهبود تمرين(Training Improvement)

  2. جلوگيري از آسيب ها و باز تواني(Injury Prevention & Rehabilitation)
  - تصحيح تکنيک(Technique Correction)
  -طراحي تجهيزات( Equipment Design)

  بيومكانيك ورزشي:

  كاربرد بيومكانيك در بهبود اجراي تكنيكها و مهارتهاي
 2. 8
 3. #2
  M.Hajizadeh
  مدیر سابق تالار مهندسی مکانیک
  تاریخ عضویت
  2010/03/28
  محل سکونت
  تبريز
  پست‌ها
  207
  231
  411
  دریافت
  1
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  9

  پیش فرض پاسخ: مهندسي ورزش

  سلا. وقت همگي بخير.
  در اين قسمت يه فايل pdf در مورد بيومكانيك ورزش واستون ميذارم.
  مبحث ورزش همانند هر فعاليت ديگر انساني با گذشت زمان دچار تغيير و تحول شده است. قوانين ورزشي و ابزار و تجهيزات ورزشي همگي دچار تغييرات مداوم هستند. ورزش از تكنولوژي روز جهاني گسسته نمانده و پيشرفت هاي تكنولوژيكي حضور خود را در صحنه ورزش نيز به نمايش مي گذارند.
  دانش رو به رشد بشري ، همانطور كه در صحنه پزشكي تغييرات كاملاً محسوسي را ايجاد نموده ، در صحنه مهندسي نيز با دگرگون ساختن ساختارهاي قبلي تاثير قابل توجهي داشته است . توصيف علمي ورزش، به عنوان فعاليت متبحرانه انساني ، مستلزم ادغام دانش پزشكي و مهندسي مي باشد. از اين رو انتقال مباحث بنيادي مهندسي به صورت كلان به متخصصين و دست اندركاران ورزش كشور حائز اهميت مي باشد .
  اين امر در مرحله اول موجب ارتقاء سطح دانش ورزشي متخصصين خواهد شد . اين بستر علمي وفني، در مراحل بعد ، توانايي درك علل تغييرات را افزايش داده و ايجاد ارتباط بين موقعيت كنوني وتغييرات آتي در قوانين و ابزار را از ديدگاه علمي ، فني و مهندسي ، در اختيار متخصصين قرار مي دهد .
  از اين رو دو مبحث بيومكانيك ورزش و مهندسي ورزش به صورت اجمالي معرفي شده اند. اين دو مبحث توصيف كننده قوانين حاكم برحركت و اصول طراحي و بهينه سازي تجهيزات مي باشند

  http://olympicacademy.ir/news/admin/...BioMekanic.pdf
 4. 4
 5. #3
  M.Hajizadeh
  مدیر سابق تالار مهندسی مکانیک
  تاریخ عضویت
  2010/03/28
  محل سکونت
  تبريز
  پست‌ها
  207
  231
  411
  دریافت
  1
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  9

  پیش فرض پاسخ: مهندسي ورزش

  بیومکانیک تنیس
  مقدمه
  امروزه مربیان برای اینکه بتوانند به نحو موثری تکنیک ها را بهبود ببخشند ، به درک عمیقی از بیومکانیک نیاز دارند . بیومکانیک عبارت است از : مبحث حرکات انسان . با تشخیص موثرترین الگوی حرکتی لازم برای تولید ضربه ، می توان بهره وری حرکات بازیکن را تحلیل نموده و تشخیص داد که چگونه می تواند بهتر عمل کند .
  تعادل
  تعادل عبارت است از قابلیت حفظ موقعیت بدون تغییر، چه از لحاظ ایستایی و چه از لحاظ حرکتی . از آنجا که تنیس یک ورزش همراه با حرکات مداوم است، به تعادل دینامیک نیاز دارد . لازم است مربی رعایت خط محور عمودی را از سوی بازیکن مشاهده کند .

  انرژی حرکتی
  قانون حرکت می گوید یک جسم در ثبات یا حرکت باقی می ماند مگر اینکه تحت تاثیر یک نیروی بیرونی قرار گیرد . یعنی مقاومت جسم در مقابل به حرکت درآمدن یا از حرکت ایستادن . مثلا یک بازیکن تنیس چگونه از یک موقعیت ایستاده در یک نقطه به سـرعت حرکــت می کند، حرکت را کند می کند یا سریعا" جهت خود را تعویض می نماید . وقتی بازیکن در حالت آماده قرار دارد، بدن و راکتش بی حرکتند یعنی مقداری انرژی در خود ذخیره دارند تا بتواند بر مقاومت در مقابل حرکت فائق آیند .

  نیروی متضاد و مقابل یکدیگر
  برای هر عملی یک عکس العمل در جهت معکوس و به همان میزان ، وجود دارد . ما با فشار دادن پا بر روی زمین شروع به حرکت و ضربه زدن می کنیم . زمین نیز همان نیرو را بر ما منعکس می کند و همین نیرو و عکس العمل زمین است که مبنای حرکت انفجاری اولیه قرار می گیرد.

  نیروی خطی یا لحظه ای
  این نیرویی است که جسم در حال حرکت ایجاد می کند . در واقع معادل جرم حرکتی هر جسم است . این نیرو بر دو نوع است: خطی که در راستای یک خط راست قرار دارد و زاویه ای یا گردشی که به آن چرخش نیز می گویند . نیروی خطی، عبارت است از انتقال وزن بدن در مسیر ارسال توپ و به جلو . نیروی چرخشی از طریق چرخش بدن از روی کمر ایجاد می شود .

  انرژی الاستیک
  انرژی که به دلیل کشیده شدن ماهیچه ها در بدن بوجود می آید، انرژی الاستیک است . وقتی ماهیچه های کشیده می شوند ، انرژی در خود ذخیره می کنند که باعث می شود درست مثل کش ، کشیده شوند .
  زنجیر هماهنگی
  واژه هایی نظیر زمان بندی و ریتم ( ضرب آهنگ ) مرتب از سوی مربیان مورد استفاده قرار می گیرد ولی این واژه ها به چه معنایی است و چگونه می توان رعایت و نحوه استفاده از این کیفیت ها را در مکانیک ضربه زدن، به بازیکن آموخت ؟ پاسخ در ایجاد هماهنگی میان اعضای بدن است . زنجیر هماهنگی شامل بخش هایی از بدن است که نظیر زنجیری از بخش هاست که در آن نیرو تولید شده توسط یک حلقه زنجیر یا یک عضو بدن به سایر حلقه ها منتقل می شود . هماهنگی یا زمانبندی مناسب این حلقه ها باعث می شود که این حلقه ها بتوانند نیرو را به نحو موثری منتقل کنند .
  زنجیره هماهنگی مبنای اصلی بهترین تکنیک است که وقتی عمل می کند:
  _نیرو به حداکثر می رسد
  _کنترل بیشتر می شود
  _خستگی به تعویق می افتد
  _و از آسیب جلوگیری می شود

  بکارگیری عملی بیومکانیک
  بخش های مختلف هر ضربه با اصول بیو مکانیک ارتباط دارند بگونه ای که به درک بهتر نحوه آماده شدن برای حرکات سوئینگ به عقب، سوئینگ به جلو، تماس و فالو تروو کمک می کند .

  _آمادگی و سوئینگ (تاب) به عقب

  _آمادگی و سوئینگ (تاب) رو به عقب ( حرکت رو به توپ)

  _آمادگی و سوئینگ (تاب) رو به جلو

  _لحظه تماس

  _فالو تروو (ادامه حرکت راکت)

  _تصویر بیو مکانیکی

  برخی از مهمترین کاربردهای بیومکانیک در تنیس :

  _از اصول بیو مکانیک برای درک بهتر تکنیک های موثر و تشخیص اشکالات و تصحیح آنها استفاده کنید .
  _در تنیس تعادل در حرکت ضروری است . بازیکن باید بیاموزد که سر و بالاتنه باید در هنگام زدن ضربه ثابت باشد .
  _آغاز همه ضربه ها با خم کردن زانوان و وارد آوردن فشار به زمین همراه است بنابراین بازیکن باید بیاموزد که زانوان خود را به نحو موثری خم کند .
  _برای افزایش قدرت ضربات زمینی، در طی آماده شده برای زدن ضربه، آرنج ها باید نزدیک بدن باقی بمانند .
  _به منظور حداکثر ساختن قدرت، بهبود کنترل، به تاخیر انداختن بروز خستگی و جلوگیری از بروز آسیب، بازیکن باید به استفاده موثر از زنجیره هماهنگی توجه داشته باشد و ...
  منبع:رشد
 6. 3
 7. #4
  lenjani
  کاربر جــــــــدید
  تاریخ عضویت
  2010/10/03
  محل سکونت
  اصفهان
  پست‌ها
  3
  5
  3
  دریافت
  0
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  0

  پیش فرض پاسخ: مهندسي ورزش

  سلام

  یک کتاب بسیار مفید در این زمینه "Biomechanics in Sport" است که ادیتور ارشد آن آقای ولادیمیر زاتسیورسکی "Vladimir M Zatsiorsky" از محققان بنام بیومکانیک است.

  تلاش کردم این کتاب را در دو قسمت (به دلیل محدودیت حجم آپلود) در اختیار علاقه مندان قرار دهم که نشد!

  اگر ممکن است راهنمایی ام کنید. دوباره تلاش خواهم کرد.


  موفق باشید
 8. 1
 9. #5
  M.Hajizadeh
  مدیر سابق تالار مهندسی مکانیک
  تاریخ عضویت
  2010/03/28
  محل سکونت
  تبريز
  پست‌ها
  207
  231
  411
  دریافت
  1
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  9

  پیش فرض پاسخ: مهندسي ورزش

  سلام
  یه بار هم با 4shared آپلود کنین شاید درست بشه.
  منم خودم سعی میکنم ebook اون رو گیر بیارم اپلودش کنم لینکش رو واسه دوستان قرار بدم.
 10. 1
 11. #6
  M.Hajizadeh
  مدیر سابق تالار مهندسی مکانیک
  تاریخ عضویت
  2010/03/28
  محل سکونت
  تبريز
  پست‌ها
  207
  231
  411
  دریافت
  1
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  9

  پیش فرض پاسخ: مهندسي ورزش

  سلام
  بالاخره اپلودش کردم.
  لینک دانلود
 12. 1
 13. #7
  arefeh-sadat
  کاربر جــــــــدید
  تاریخ عضویت
  2011/01/16
  محل سکونت
  کرج
  پست‌ها
  3
  0
  1
  دریافت
  0
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  0

  پیش فرض پاسخ: مهندسي ورزش

  میشه به من بگین آیا تا به حال شرکتی با نام دفتر مشاوره مهندسی تجهیزات ورزشی که کارش طراحی وسایل ورزشی باشه تو ایران به ثبت رسیده یا نه؟
 14. 1
 15. #8
  sara93
  کاربر جــــــــدید
  تاریخ عضویت
  2011/04/05
  محل سکونت
  مشهد
  پست‌ها
  1
  1
  1
  دریافت
  0
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  0

  پیش فرض پاسخ: مهندسي ورزش

  سلام.آیا مهندسی ورزش ربطی به تربیت بدنی داره؟؟من تربیت بدنی می خونم.می خوام بدونم می تونم واسه کارشناسی ارشدم مهندسی ورزش بخونم یا نه؟؟
 16. 1
 17. #9
  محسن6306
  کاربر جــــــــدید
  تاریخ عضویت
  2012/04/17
  محل سکونت
  بابلسر
  پست‌ها
  4
  0
  2
  دریافت
  0
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  0

  پیش فرض پاسخ: مهندسي ورزش

  سلام بر مهندسين عزيز
  من ارشد بيومكانيكم يه ارائه برا ست آپ ـزمايشگاه دارم
  اگه ميتونين يه اطلاعاتي برا نحوه چيدمان دوربين و وسايل برا دو بعدي بدين.
  با تشكر
در حال نمایش 1 تا 9 از مجموع 9

اطلاعات تاپیک

کاربران حاضر در این تاپیک

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک هستند. (0 عضو و 1 مهمان)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

قوانین ارسال

 • شما نمی‌توانید تاپیک جدید ارسال کنید.
 • شما قادر به ارسال پاسخ نیستید .
 • شما نمی‌توانید فایل ارسال کنید.
 • شما نمی‌توانید پست ‌های خود را ویرایش کنید.
 •  
به دانشجو امتیاز دهید: