رساله معماری
ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.صفحه 1 از 3 123 آخرین
در حال نمایش 1 تا 10 از مجموع 24

تاپیک: پرستاری

 1. #1
  mshefaat
  یـار آشــــــــــــــــنـا
  تاریخ عضویت
  2008/03/22
  محل سکونت
  نصف جهان
  پست‌ها
  229
  283
  901
  دریافت
  3
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  لبخند پرستاری

  سلام من از شما درخواست می كنم یك انجمن برای دانشجویان پرستاری هم بزارید ممنون
 2. 3
 3. #2
  sk. shin
  کاربر حرفـــــــــه ای
  تاریخ عضویت
  2006/10/04
  محل سکونت
  سنگستان
  پست‌ها
  1,249
  490
  1,468
  دریافت
  0
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  15

  پیش فرض پاسخ: پرستاری

  نقل قول ارسالی توسط mshefaat مشاهده پست
  سلام من از شما درخواست می كنم یك انجمن برای دانشجویان پرستاری هم بزارید ممنون
  سلام خوش امد ميگم .. اين انجمن حاوي چه مطالب ميخاد باشه ؟ و چه نيازي هستش كه از مطالب پزشكي جدا باشه ؟
 4. 2
 5. #3
  mshefaat
  یـار آشــــــــــــــــنـا
  تاریخ عضویت
  2008/03/22
  محل سکونت
  نصف جهان
  پست‌ها
  229
  283
  901
  دریافت
  3
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  اطلاع رسانی پاسخ: پرستاری

  این انجمن اگه حاوی مطالبی راجع به روش های مراقبت و پرستاری از بیماران و اقدامات لازم باشه یا مراقبت پرستاری دارو ها و مطالب آموزشی برای دانشجویان به نظر من بهتره كه این دو رشته جدا باشند البته در عین اتحاد و پیوستگیشان ممنون
 6. 2
 7. #4
  mshefaat
  یـار آشــــــــــــــــنـا
  تاریخ عضویت
  2008/03/22
  محل سکونت
  نصف جهان
  پست‌ها
  229
  283
  901
  دریافت
  3
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  مراقبت پرستاری در Icu

  فاكتورهاي موثر بر مدت زمان مورد نياز جهت انجام مراقبتهاي كامل پرستاري در بخش مراقبتهاي ويژه

  در بخشهاي مختلف بيمارستان فردي كه بيشترين وقت خود را با بيمار صرف مي كند پرستار است. مدت زمان صرف شده جهت انجام مرافبتهاي كامل پرستاري در بخشهاي مختلف بيمارستان متفاوت است. مثلا در بخش ICU بعلت شرايط خاص بيماران، پرستاران زمان بيشتري نسبت به بخشهاي ديگر براي انجام مراقبتهاي پرستاري صرف مي كنند. از آنجايي كه فراهم كردن مرافبتهاي پرستاري پرهزينه هستند و تعداد پرستاران حرفه اي نيز محدود هستند. لذا بهينه كردن زمان صرف شده براي هر بيمار توسط پرستاران در بخشهاي گوناگون بيمارستان امر مهمي است. در تحقيقي كه جان پراكاش و همكاران تحت عنوان فاكتورهاي موثر بر مراقبتهاي پرستاري در بخش مراقبتهاي ويژه انجام دادند نتايج نشان داد كه افراد با سنين 31 و 50 سال به بيشترين زمان جهت مراقبتهاي پرستاري نياز دارند ولي تفاوت مهمي در دو گروه زن و مرد وجود نداشت (231 ± 7/929 در برابر 7/247 ± 9/983)، همچنين نتايج نشان داد كه نوع پذيرش و نياز به ونتيلاتور مهمترين فاكتورهاي موثر بر زمان صرف شده جهت انجام مرافبتهاي پرستاري هستند. در اين تحقيق بيماراني كه بعد از جراحي اورژانسي پذيرش شده بودند نسبت به بيماراني كه بعد از جراحي انتخابي پذيرش شده بودند به زماني بيشتري جهت انجام مراقبتهاي پرستاري نياز داشتند (110 ± 470 در برابر 127 ± 344). با اين وجود اختلافي در مورد زمان صرف شده جهت مرافبتهاي پرستاري روتين (7/127 ± 7/349 در برابر 3/107 ± 1/409) و مانيتورنگ (2/21 ± 4/270 در برابر 9/47 ± 3/257) بين دو گروه وجود نداشت. همچنين بيماراني كه به ونتيلاتور نياز داشتند نسبت به بيماراني كه اكستوبه شده بودند، اينتوبه بودند يا تراكئوستومي داشتند به مدت زمان بيشتري جهت انجام مراقبتهاي پرستاري نياز داشتند (8/58 ± 56/405 در برابر 7/71 ± 2/227). اين بيماران همچنين زمان بيشتري جهت مداخلات پرستاري و دارو درماني نياز داشتند. از آنجايي كه بيشتر بيماراني كه در بخش ICU پذيرش مي شوند نياز به ونتيلاتور دارند و اغلب آنها بعد از جراحي اورژانسي پذيرش شده اند(حدود 79%)، زمان صرف شده براي انجام مراقبتهاي كامل پرستاري در اين بيماران نسب به بيماراني كه در بخشهاي ديگر بستري مي شوند بيشتر است. اذا توصيه مي شود بيماراني كه جراحي انتخابي انجام داده اند و اكستوبه شده اند بجاي ICU در بخشهاي ديگر بستري شوند. چون جهت اطمينان از انجام مراقبتهاي كامل پرستاري در اين بيماران نسبت پرستاران به بيماران بايد 2:1 باشد. از طرف ديگر توصيه مي شود بيماراني كه از مستقيم بخش يا بعد از جراحي اورژانسي پذيرش مي شوند يا نياز به ونتيلاتور دارند به بخش ICU منتقل شوند. چون براي اين بيماران جهت اطمينان از انجام مراقبتهاي كامل پرستاري نسبت پرستاران به بيماران بايد 1:1، يا حتي گاهي نياز است كه تعداد پرستاران نسبت به بيماران در اين بخش بيشتر باشد.  * اعداد بالا نشان دهنده مدت زمان مورد نياز براي انجام مراقبتهاي پرستاري در 24 ساعت اول پذيرش با واحد
  دقيقه است.
  در بخش ICU جهت اطمينان از انجام مرافبتاي كامل پرستاري بايد نسبت پرستار به بيمار 1:1 يا حتي گاهي نياز است كه تعداد پرستاران بيشتر از بيماران باشد.


  دوستان تشکر یادتون نره ممنون از توجه شما به این مطلب
 8. 7
 9. #5
  mshefaat
  یـار آشــــــــــــــــنـا
  تاریخ عضویت
  2008/03/22
  محل سکونت
  نصف جهان
  پست‌ها
  229
  283
  901
  دریافت
  3
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  PC: percutaneous tracheostomy

  تراکئوستومی ها اغلب برای بيمارانی توصيه می شوند که نيازمند يک راه هوايی مصنوعی برای طولانی مدت می باشند. تراکئوستومي از عوارض ناشی از لوله های اندوتراکيال شامل صدمه به تراشه و حنجره ،فلج تارهای صوتی و عفونت پيشگيری می کند و ساکشن راه هوايی نيز با وجود تراکئوستومی راحت تر انجام می شود.
  انجام تراکئوستومی در بستر بيمار از عوارض و مشکلاتی که ممکن است در طول انتقال بيمار به اتاق عمل ايجاد شود،پيشگيری می کند(خارج شدن لوله تراشه و خارج شدن کاتتر داخل عروقی).PCTنسبت به STبهابزار و وسايل کمتری نیاز دارد،روش انجام آن آسان است،اسکار جراحی کمتری به جا می گذارد،و خونريزی ،صدمه به تراشه و خطر عفونت نيز کمتر است.
  موارد منع استفاده:
  اين روش برای بيمارانی که نمی توانند گردن خود را خم کنند (به دليل صدمه نخاع گردنی يا به دليل آنرمالی تراشه يا گردن)قابل انجام نيست .بيمارانی با غده تيروئيد بزرگ ،تومور گردنی ،ادم گردن،سوختگی بزرگ در گردن يا سر،عفونت فعال در ناحِيه تراکئوستومی ،سندروم ديسترس تنفسی حاد،يااختلال انعقادی که قابل اصلاح نيست ،جهت اين پروسيجر کانديد نمی شوند.همين طور شرايط خاص مثل چاقی و اختلال هموديناميکی.PCTبرای بيماران جوانتر از 15 سال مناسب نيست(مسير هوايی نرم و عدم تحمل فشار وارده ناشی از ابزار در حين پروسيجر).
  آمادگی های قبل از PCT:
  آماده کردن تجهيزات ضروری کنار تخت بيمار،آماده کردن داروهای مورد نياز در طول پروسيجر،آماده کردن يک داروی بی حسی مانند وکورونيوم برومايد،ناشتا بودن بيمار از 6ساعت قبل از انجام کار،آگاه کردن بيمار و خانواده وی از روش انجام PCTو اهداف آن،بررسی نتايج آزمايشگاهی(هماتوکريت،شمار پلاکت،آزمايش های انعقادی ،بررسی گازهای خون شريانی،ميزان الکترليت ها)،رزرو خون و فراورده های آن برای استفاده در مواقع ضروری،آماده کردن دو خط وريدی بزرگ،انفوزيون آرام يک محلول کريستالوئيدی از طريق يکی از عروق جهت کمک به تجويز داروها،تجويز اکسيژن 100%به مدت 5 دقيقه بلافاصله قبل از انجام پروسيجر،انجام آخرين اسپيرومتری و ساکشن.
  مراقبت های حين PCT:
  حضور يک رسپيراتوری تراپيست و پزشک وپرستار بيهوشی بر بالين بيمار جهت کنترل راه هوايی در حين جابه جايیETبا لوله تراکئوستومی.
  انجام ساکشن به موقع وآماده شدن برای دستکاری ETو تهويه دستی ،پايش ميزانCO2و تغيير تنظيمات ونتيلاتور در صورت نياز.
  کنترل IV line تجويز مايعات وداروهای تجويز شده توسط پزشک.
  مانيتورينگ تعداد و ريتم ضربان قلب،فشار خون،تنفس و درصد اشباع اکسيژن.

  نحوه انجام PCT:
  ابتدا بيمار آرام و ناحيه بی حس می شود،گردن بيمار کاملاٌ به عقب خم شده تا پزشک قادر به تشخيص خط وسط تراشه باشد.برای پيشگيری از عفونت پزشک ناحيه بالای گردن ومحل تراکئوستومی را ضد عفونی می کند ،سپس لوله تراکئوستومی را روی ديلاتور سوار می کند.سطح ديلاتور و لوله تراکئوستومی بايد نرم و لغزنده شود،سپس پزشک برش عمودی (حدود cm1)در خط وسط گردن بين اولين ودومين يا دومين وسومين غضروف تراشه ايجاد می کند.ساکشن دهانی بيمار انجام می شودو نوار ثابت کننده ETآزاد شده وکاف آن خالی و لوله تراشه تا سطح تارهای صوتی بيرون کشيده می شود .سپس پزشک سوزن راهنما را که به سرنگ 10cc حاوی 2ميلی ليتر ليدوکائين 1% و اپی نفرين وصل می باشد از طريق برش بين حلق های غضروف عبور می دهد.با جلو رفتن سوزن غلاف دار ،پزشک پيستون را به سمت عقب می کشد تاحباب های هوا که نشانه وجود سرسوزن داخل لومن تراشه است ،ديده شوند.بعد از تثبيت سوزن در تراشه ،سرنگ جدا شده ویک سيم J-Tippedداخل تراشه شده وبعد غلاف سوزن جدا شده و دیلاتور در محل قرار داده می شودو با حرکات رفت و برگشتی ،ناحيه را به اندازه لوله تراکئوستومی گشاد می کند و در آخر لوله تراکئوستومی در محل قرار داده می شود و بقيه وسايل خارج می شود.
  مراقبت های بعد از PCT:
  کنترل علائم حياتی و وضعيت تنفسی بيمار
  اطمينان از عبور آزادانه هوا از طريق لوله تراکئوستومی درحِين تنفس های بيمار
  انجامchest X-Ray
  باقی ماندن سوچور ها در محل برای مدت 7روز
  عوارض احتمالی:
  خونريزی
  خروج ناگهانی لوله
  عفونت ناحيه استوما
 10. 6
 11. #6
  mshefaat
  یـار آشــــــــــــــــنـا
  تاریخ عضویت
  2008/03/22
  محل سکونت
  نصف جهان
  پست‌ها
  229
  283
  901
  دریافت
  3
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10
  آدرس كتابخانه اینترنتی امید انواع كتاب رو به صورت رایگان می تونید دانلود كنید امیدوارم رضایتتون رو فراهم كنه www.irebooks.com
 12. 5
 13. #7
  mshefaat
  یـار آشــــــــــــــــنـا
  تاریخ عضویت
  2008/03/22
  محل سکونت
  نصف جهان
  پست‌ها
  229
  283
  901
  دریافت
  3
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  اطلاع رسانی خارج کردن چست تيوب Removing chest tube

  وجود کمي مايع در فضاي بين ريه ها وقفسه سينه به حرکت ريه ها بدون سايش در حين تنفس کمک مي کند. اما ورود ميزان کمي از هوا، خون ويا چرک ناشي از آسيب ،بيماري ويا در حين جراحي به فضاي جنب مي تواند از اتساع کامل ريه ها جلوگيري نمايد. کلابس کامل يا نسبي ريه ها تنفس را با مشکل مواجه کرده و مي تواند منجر به ارست تنفسي شود. قرار دادن يک چست تيوب به سرعت به راحتي بيمار کمک مي کند.


  کاربرد هاي چست تيوب:


  پنوموتراکس :تجمع هوا در فضاي جنب
  هموتراکس :تجمع خون در فضاي جنب
  پنووهموتراکس
  پنوموتراکس نشني
  پيوتراکس يا آمپيم :تجمع چرک در فضاي جنب
  چيلوتراکس :تجمع لنف ناشي از مجراي توراسيک
  هيدروتراکس :تجمع مايع سروزي غير التهابي
  افيوژن پلور :تجمع انواع ديگرمايع در فضاي جنب

  قرار دادن چست تيوب به مدت طولاني تر از 7 روز خطر

  عفونت را افزايش مي دهد.

  شاخص هاي کلينيکي براي خروج چست تيوب :
  بهبود در وضعيت تنفسي (طولاني نبودن تنفس وعدم سختي انجام آن )
  شنيده شدن صداهاي تنفسي وبالا آمدن قرينه قفسه سينه
  ريت تنفس کمتر از 24 تا در دقيقه
  هيدروتراکس درناژ کمتر از 200 ميلي ليتر در ساعت
  هموتراکس ترشح کمي خون يا تغيير از ترشح خوني به سروزي
  پنوموتراکس توقف بالا وپايين رفتن مايع در ظرف درناژ در حين بازدم وسرفه


  اقدامات پرستاري قبل ازخروج چست تيوب:
  لوله هاي درناز را کلمپ کنيد.
  يک عکس قفسه سينه بگيريد.
  براي بيمار توضيح دهيد که خروج چست تيوب فقط چند ثانيه زمان مي برد.
  براي بيمار توضيح دهيد که دارو درماني از قبل به کاهش درد در او کمک خواهد کرد (مورفين ،کتورولاک) - بايد پيک راحتي از درد همزمان با خروج چست تيوب باشد.
  به بيمار مانور والسالوا را آموزش دهيد تا حين خروج لوله انجام دهد.
  وسايل مورد نياز را آماده کنيد.(دستکش استريل،عينک ايمني،گان،ماسک،پد يکبار مصرف،ست بخيه استريل،کيسه هاي سر لاستيکي،گاز وازلين،پانسمان تگادرم ونوار چسب دو اينچي)


  پروسيجر:
  به آهستگي پانسمان لوله را برداريد ، بخيه ها را ببريد.در صورتي که پزشک ازبخيه هاي درکيسه اي استفاده کرده است از بريدن آن اجتناب کنيد .اگر چه اغلب اوقات ضرورتي ندارد ولي مي توان دو سر بخيه را کشيده،به هم گره بزنيم واز بسته شدن زخم مطمئن شويم.
  کلمپ هاي نوک پلاستيکي لوله را باز کنيد.
  از بيمار بخواهيد مانور والسالوا را انجام دهد .در اوج دم لوله بايد با ملايمت وبا سرعت خارج شود .
  يک پانسمان بسته روي محل قرار دهيد. طبق دستور بيمارستان چست تيوب ، دستکش ها وديگر تجهيزات را دفع کنيد.

  اقدامات پرستاري بعد ا ز خروج چست تيوب:
  يک عکس قفسه سينه بگيريد تا مطمئن شويد لوله در زمان نامناسب خارج نشده ويا ورود تصادفي هوا به داخل فضاي جنب صورت نگرفته است.
  ظرفيت اشباع اکسيژن را با پالس اکسي متري کنترل کنيد.
  صداها وعملکرد تنفسي را بررسي کنيد.
  در صورت وجود بخيه پوست را از نظر وجود نکروز بررسي کنيد.
  وجود نشانه هاي عفونت را بررسي کنيد .
  علايم حياتي بيمار وسطح راحتي او قبل وبعد از خروج چست تيوب را کنترل کنيد .
  ازدلايل خروج چست تيوب ، اطلاعات وزمان آن مطمئن شويد.
  اطلاعاتي مانند:خارج کردن سوچور ، نوع پانسمان به کار برده شده ، نوع درناژ واينکه آيايک بخيه سر کيسه اي در محل به کار رفته است يا خير؟ انجام عکس قفسه سينه واطلاعات حاصل از آن؟
 14. 10
 15. #8
  mshefaat
  یـار آشــــــــــــــــنـا
  تاریخ عضویت
  2008/03/22
  محل سکونت
  نصف جهان
  پست‌ها
  229
  283
  901
  دریافت
  3
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  پیش فرض تهویه مکانیکی

  عزیزان نظرات خودتون رو راجع به این مطالب به پست خصوصی من بفرستید ممنون میشم از راهنمایی شما
  آخرین ویرایش توسط mshefaat در تاریخ 2008/03/26 انجام شده است
 16. 2
 17. #9
  mshefaat
  یـار آشــــــــــــــــنـا
  تاریخ عضویت
  2008/03/22
  محل سکونت
  نصف جهان
  پست‌ها
  229
  283
  901
  دریافت
  3
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  نفازودون‌ Nefazodone

  در مورد اين‌ دارو
  چگونگي‌ مصرف‌
  هشدارها و عوارض‌ جانبي‌
  موارد احتياط‌
  هنگام‌ مصرف‌ نفازودونتوصيه‌ مي‌شود
  هنگام‌ مصرف‌ نفازودون‌ نبايد

  --------------------------------------------------------------------------------

  در مورد اين‌ دارو
  نفازودون‌ يك‌ داروي‌ ضد افسردگي‌ است‌. اين‌ دارو براي‌ تسكين‌ علايم‌ دوره‌هاي‌ افسردگي‌ ماژور تجويز مي‌شود. نفازودن‌ يك‌ مهاركننده‌ بازجذب‌ سروتونين‌ است‌.
  چگونگي‌ مصرف‌
  نفازودون‌ معمولاً روزي‌ دو نوبت‌ به‌ مقدار مساوي‌ مصرف‌ مي‌شود. مهم‌ است‌ كه‌ اين‌ دارو هر روز در ساعت‌ معيني‌ خورده‌ شود. هيچگاه‌ كمتر يا بيشتر از مقدار تجويز شده‌ مصرف‌ نكنيد. ممكن‌ است‌ چند هفته‌ طول‌ بكشد تا اثرات‌ دارو ظاهر شود و به‌ حداكثر برسد. مهم‌ است‌ كه‌ تا زماني‌ كه‌ پزشكتان‌ دستور نداده‌، مصرف‌ نفازودون‌ را ادامه‌ دهيد. از دستورات‌ پزشكتان‌ به‌ دقت‌ پيروي‌ كنيد. نفازودن‌ را مي‌توان‌ با يا بدون‌ غذا مصرف‌ كرد. اگر يك‌ نوبت‌ را فراموش‌ كرديد، به‌ مجردي‌ كه‌ به‌ ياد آورديد، مصرفش‌ كنيد. اگر تقريباً موقع‌ نوبت‌ بعدي‌ فرا رسيده‌ است‌. نوبت‌ فراموش‌ شده‌ را رها كرده‌، به‌ برنامه‌ دارويي‌ معمولتان‌ بازگرديد، مقدار دارو را دو برابر نكنيد.
  هشدارها و عوارض‌ جانبي‌
  در صورت‌ بروز هر يك‌ از علايم‌ نادرولي‌ جدي‌ زير، مصرف‌ نفازودون‌ را قطع‌ كرده‌، با پزشكتان‌ تماس‌ بگيريد: بثورات‌ جلدي‌، گيجي‌، از دست‌ دادن‌ هماهنگي‌ در حركات‌، يا خواب‌آلودگي‌ شديد. علايم‌ زير ممكن‌ است‌ رخ‌ دهند ولي‌ فقط‌ در صورتي‌ كه‌ مشكل‌ساز شوند نياز است‌ با پزشك‌ در ميان‌ گذاشته‌ شوند: سردرد، خواب‌آلودگي‌، ضعف‌، سرگيجه‌، خواب‌آلودگي‌، سرفه‌، خشكي‌ دهان‌، تهوع‌، استفراغ‌، احساس‌ طعم‌ نامطبوع‌ در دهان‌، اسهال‌، يبوست‌، تاري‌ ديد، درد عضلاني‌، يا روياهاي‌ غيرعادي‌.
  موارد احتياط‌
  در صورت‌ وجود هريك‌ از موارد زير پيش‌ از مصرف‌ نفازودون‌، پزشكتان‌ را مطلع‌ سازيد:
  حساسيت‌ به‌ نفازودون‌ يا ديگر مهاركننده‌هاي‌ بازجذب‌ سروتونين‌
  بارداري‌ شيردهي‌
  مصرف‌ داروهاي‌ ديگر به‌ ويژه‌ داروهاي‌ پرفشاري‌ خون‌، الكل‌، مسكن‌هاي‌ تجويزي‌ توسط‌ پزشك‌، آرامبخش‌ها، داروهاي‌ ضد افسردگي‌، شل‌كننده‌هاي‌ عضلاني‌، داروهاي‌ ضد تشنج‌، استميزول‌، سيساپرايد، ديگوكسين‌، مهاركننده‌هاي‌ مونوآمين‌ اكسيداز مثل‌ فورازوليدون‌، ايزوكربوكسازيد، فنلزين‌، پروكاربازين‌، سلژيلين‌، و ترانيل‌سيپرومين‌. مصرف‌ نفازودون‌ در حاليكه‌ همزمان‌ مهاركننده‌هاي‌ مونوآمين‌ اكسيداز مصرف‌ مي‌كنيد يا كمتر از 2هفته‌ است‌ كه‌ مصرف‌ چنين‌ داروهايي‌ را قطع‌ كرده‌ايد ممكن‌ است‌ موجب‌ گيجي‌، افزايش‌ ناگهاني‌ دماي‌ بدن‌، افزايش‌ شديد فشار خون‌، و بروز تشنج‌ شود.
  سابقه‌ يا ابتلا به‌ بيماري‌هاي‌ قلبي‌، الكليسم‌ (اعتياد به‌ الكل‌) يا بيماري‌هاي‌ كليوي‌ يا كبدي‌.
  هنگام‌ مصرف‌ نفازودونتوصيه‌ مي‌شود
  به‌ طور منظم‌ به‌ پزشكتان‌ مراجعه‌ كنيد تا بهودتان‌ را زير نظر داشته‌ باشد. ممكن‌ است‌ 4 هفته‌ طول‌ بكشد تا اثر دارو ظاهر شده‌ به‌ حداكثر برسد؛ ممكن‌ است‌ بخواهيد در اين‌ مدت‌ با پزشكتان‌ ملاقات‌ كنيد.
  چنين‌ پيشنهاد شده‌ است‌ كه‌ مصرف‌ اين‌ دارو افكار خودكشي‌ را افزايش‌ مي‌دهد. در اين‌ مورد، و در مورد هرگونه‌ اقدامات‌ احتياطي‌ لازم‌ با پزشكتان‌ مشورت‌ كنيد.
  تا مشخص‌ شدن‌ پاسخ‌ بدنتان‌ به‌ اين‌ دارو، در هنگام‌ رانندگي‌ يا كار با وسايل‌ خطرناك‌ احتياط‌ كنيد. اين‌ دارو در برخي‌ افراد موجب‌ خواب‌آلودگي‌ و كاهش‌ سطح‌ هوشياري‌ مي‌شود.
  براي‌ تسكين‌ خشكي‌ دهان‌ از آدامس‌ يا آب‌نبات‌هاي‌ بدون‌ قند استفاده‌ كنيد يا چند جرعه‌ آب‌ بنوشيد. اگر اين‌ مشكل‌ بيش‌ از 2 هفته‌ ادامه‌ پيدا كرد با پزشكتان‌ مشورت‌ كنيد.
  از حالت‌ خوابيده‌ به‌ نشسته‌ يا ايستاده‌ و نشسته‌ به‌ ايستاده‌ به‌ آرامي‌ تغيير وضعيت‌ دهيد؛ در غير اينصورت‌ ممكن‌ است‌ دچار سرگيجه‌ و سياهي‌ رفتن‌ چشم‌ شويد.
  يك‌ برگه‌ شناسايي‌ پزشكي‌ كه‌ نشان‌ دهد نفازودون‌ مصرف‌ مي‌كنيد به‌ همراه‌ داشته‌ باشيد.
  نفازودون‌ را دور از دسترس‌ كودكان‌، و دور از گرما، نور مستقيم‌ و حرارت‌ مرطوب‌ نگهداري‌ كنيد (در اين‌ صورت‌ شرايط‌ نفازودون‌ فاسد مي‌شود).
  نفازودون‌ تاريخ‌ مصرف‌ گذشته‌ را دور از دسترس‌ كودكان‌ در توالت‌ دور بريزيد.
  هنگام‌ مصرف‌ نفازودون‌ نبايد
  نوشابه‌هاي‌ الكلي‌ بنوشيد يا از داروهاي‌ آرامبخش‌ ديگر استفاده‌ كنيد؛ زيرا اين‌ها خواب‌آلودگي‌ و سرگيجه‌اي‌ را كه‌ ممكن‌ است‌ در اثر مصرف‌ نفازودون‌ ايجاد شود، تشديد خواهند كرد
 18. 4
 19. #10
  mshefaat
  یـار آشــــــــــــــــنـا
  تاریخ عضویت
  2008/03/22
  محل سکونت
  نصف جهان
  پست‌ها
  229
  283
  901
  دریافت
  3
  اهدای کتاب
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  گفتگوی شاد معرفی وبلاگ

  سلام به دوستان عزیز می خوام وبلاگ پرستاری و دارو رو كه مطلب بالا رو از اون در آوردم بتون معرفی كنم آدرسش هست 8J/

  وبلاگ پرستاری و دارو
  آخرین ویرایش توسط mshefaat در تاریخ 2008/03/26 انجام شده است
 20. 3
صفحه 1 از 3 123 آخرین
در حال نمایش 1 تا 10 از مجموع 24

اطلاعات تاپیک

کاربران حاضر در این تاپیک

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک هستند. (0 عضو و 1 مهمان)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

قوانین ارسال

 • شما نمی‌توانید تاپیک جدید ارسال کنید.
 • شما قادر به ارسال پاسخ نیستید .
 • شما نمی‌توانید فایل ارسال کنید.
 • شما نمی‌توانید پست ‌های خود را ویرایش کنید.
 •  
به دانشجو امتیاز دهید: