رساله معماری
ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

در حال نمایش 1 تا 5 از مجموع 5
 1. #1
  Z O H R E H
  مدیر سابق پورتال
  تاریخ عضویت
  2009/12/21
  محل سکونت
  تهران
  پست‌ها
  7,615
  16,137
  20,864
  دریافت
  188
  اهدای کتاب
  46
  نوشته های وبلاگ
  1
  قدرت امتیاز دهی
  56

  اشاره امکانات و تجهیزات ورزش والیبال

  وسایل:

  لوازم و وسایل بسیار کمی برای شروع بازی والیبال لازمند اما خیلی مهم است که ببینید لوازمی که شما می خرید سالم و مفید باشند. بسیاری از لوازمی که به شما عرضه می شوند ممکن است از نظر اهمیت بسیار جالب توجه به نظر برسند ولی برای بازی خیلی نامرغوب باشند. همه اعضای هیئتهای ورزشی تدابیر مناسبی برای این امر دارند و شدیداً توصیه می شود که قبل از خرید با آنها یا فروشندگان ویژه لوازم والیبال مشورت کنید.


  تیرک ها:

  تیرکها تنها جنس گران قیمت لوازم ورزش والیبال هستند اما تنها به دلیل حفظ سلامت بایست با دقت انتخاب شوند. اولین و مهمترین نکته اینکه تیرکهای که توسط وزنه یا کشیده شدن با کابل به زمین یا دیوار متصل می شوند، غیر قانونی و خطرناک هستند. مربیان و بازیکنان باید از استفاده این تیرکها پرهیز نمایند. تیرکها وزنه ای ممکن است بر اثر تماس بازیکنان با آنها و گیر کردن به وزنه ها در زمان بازی و یا تماس با کابل ها در حال دویدن باعث صدمه جدی آنها گردند.
  تیرکها باید به زمین پیچ شوند یا در داخل سوراخی در زمین بین نیم یا یک متر از خط کناری فاصله دارد در زمین جای گرفته و محکم شوند. پایه تیرکها نباید در جلو قرار گیرند تا بازیکن ها با آنها برخورد کنند اعضای هیئتها یا فروشندگان ویژه والیبال تیرکها مجاز را به شما گوشزد می کنند.  توپ والیبال:

  مهمترین چیز در مورد توپ این است که باید از یک لایه چرم ساخته شده و دارای وزن استاندارد باشد همه توپ هایی که خیلی سنگین هستند در طول بازی می تواند به انگشتان و مچ بازیکن صدمه بزنند.
  به منظور آموزش، یک توپ نرم پلاستیک یا فوم فشرده می تواند به کار رود چون این توپها باعث صدمه نمی شوند. موادی مانند لاستیک، نایلون یا وینیل بسیار نامطلوب هستند، توپ های ساخته شده با این مواد هرگز نباید مورد استفاده قرار گیرند. وقتی توپی را می خرید باید بدانید آن را برای مسابقه می خواهید یا برای آموزش.
  توپهای مسابقه دو دسته هستند: استاندارد های بین الملی و باشگاهی. توپهای مجاز بازیهای بین المللی، مهر فدراسیون بین المللی روی آنها خورده است. معمولا اگر یک توپ برای باشگاه یا مسابقه مجاز باشد مهر انجمن بین المللی را دارد اما بعضی از توپها هم این مهر را ندارد.
  لیستی از همه توپ های مجاز را می توان از انجمن های بین المللی به دست آورد تفاوت کیفیت این دو گروه توپ در نرمی و پوشش چرمی آنها است.
  همه توپهای مسابقه ای یک تکه و ساخته شده از یک لاستیک سرتاسری هستند که با نوارهای چرمی پوشیده شده است. معمولا بهترین توپها چرم نرمتر و یک تیوپ دارند. سوزن های نازکی برای این نوع توپ باید استفاده شود و سوپاپ این تیوپ ها باید با سطح یکسان باشند (برجسته نباشند).  تور:

  همان طور که در مورد توپ گفتیم، تورهای مسابقه ای و تمرینی هم با در نظر گرفتن قیمتهای مختلف آنها موجود می باشند. یک تور مسابقه خوب می بایست بدون ایجاد سوراخی در آن چند فصلی دوام بیاورد، در حالی که تور های تمرینی تنها برای یک فصل دوام دارند.
  اعضای هیئتها توصیه هایی دارند که تور را از نظر قوانین اندازه و جنس و ساختار آن تضمین خواهد نمود. تور باید 5/9 متر و طول 1 متر عرض و دارای شبکه تورهای 10 سانتی باشد. برای کمک به حالت ارتعاشی تور، بسیاری از تورها نوارهای لاستیکی در انتها دارند که به تیرکها بسته شده تور را به طور افقی کشش می دهند.
  در طول بازی توپ می تواند بعد از خوردن و رفت و برگشت از تور بازی شود بنابراین تور به حالت ارتعاشی خوبی احتیاج دارد.
  تورهای تمرینی ارزان تر برای کلاسهای آموزش و بازی های خارج از سالن مطلوب می باشند ولی عموما خرید خوبی نیستند چون توپ بعد از برخورد با آنها بر نمی گردد پس باید سریعا عوض شوند. یک تور خوب برای مدرسه بایستی به اندازه تور سالن ورزشی باشد. این تور می تواند بوسیله نوارهای رنگی زمین را به قسمتهای کوچکتر تقسیم کند.  آنتن تور:

  تور از زمین بازی عریض تر است و یک علامت سفید رنگ مستقیم بالای خط جانبی زمین قرار گرفته و آن را مشخص می کند. بر روی این علامت یک آنتن فایبر گلاس هست که 80 سانتی متر از تور بالاتر قرار می گیرد. وقتی توپی در طول بازی به این قسمت بخورد یا از خارج تور بگذرد خطا انجام می گیرید. آنتن می تواند از یک یا دو قسمت تشکیل شود که 80 سانتی متر آن بالای تور و 100 سانتی اندازه عرض تور است.

  آخرین ویرایش توسط Z O H R E H در تاریخ 2010/12/22 انجام شده است  .
  .
  .


  کبریت بکش ....... این خاطره تاریکه ...
 2. 7
 3. #2
  Z O H R E H
  مدیر سابق پورتال
  تاریخ عضویت
  2009/12/21
  محل سکونت
  تهران
  پست‌ها
  7,615
  16,137
  20,864
  دریافت
  188
  اهدای کتاب
  46
  نوشته های وبلاگ
  1
  قدرت امتیاز دهی
  56

  پیش فرض پاسخ: وسایل موردنیاز برای بازی والیبال

  کیف وسایل شخصی:

  بازیکن برای والیبال به یک کیف شخصی کوچک احتیاج دارد، اما باید دقت کند که به کیفی انتخاب کند که برای والیبال طراحی شده است نه برای فوتبال، بیس بال، اسکواش و مانند آن.
  نیاز هر ورزش متفاوت است. کیف های که برای والیبال طراحی شده اند در دسترس می باشد و بیشتر تیمهای والیبال از کیفهای مناسب خود که نیاز هر مسابقه می باشد، استفاده می کنند.


  لباس والیبال:

  پیراهن ها نیازمند یک برش خاص در زیر بغل و بازوها هستند. هنگامی که اسپک می زنید نیاز دارید که قادر باشید بازوان خود را به راحتی باز کنید، بدون اینکه پیراهن شما بیرون بزند یا احساس کشیده شدن کنید. وقتی شیرجه می زنید و روی زمین پهن می شوید نباید دور گردن شما را بکشد. انتخاب پیراهن آستین کوتاه یا بلند با خود شماست. خیلی از بازیکنان آزاد از پیراهن آستین کوتاه را ترجیح می دهند. در حالی که بقیه برای حمایت بیشتر در هنگام دفاع عقب زمین نوع دیگر را ترجیح می دهند. شورتها هم باید به راحتی اجازه حرکت از عقب زمین و پرش و آبشار را به بازیکن بدهند.  کفش والیبال:

  وقتی در حال بازی هستید خیلی سریع از یک عملکرد به عمل دیگری تغییر حالت می دهید. یک لحظه می پرید و آبشار می زنید، یک دفاع می کنید و بعد از ان به سمت توپ بر می گردید و ...
  پاهای شما وزن زیادی را در طول مسابقه تحمل خواهند کرد و تقریبا یک جفت کفش فنی طراحی شده لازم است که نه تنها از صدمات جلوگیری کند بلکه توانایی شما را در استفاده و به کارگیری تمام انرژی تان بالا برد. کفشها باید قابل انعطاف بوده به شما توانایی بلند شدن و پایین آمدن برای آبشار و دفاع را بدهد. کفشها برای فاصله گرفتن و توقف سریع هنگام دفاع و در حالت چرخش نیاز به استحکام دارند. تحقیقی در باب نیازمندی والیبال به پاها انجام گرفته است و چند نوع کفش خاص در بازار طراحی شده که همه این ویژگی ها را دارند و یک متخصص ورزشی می تواند توصیه های خوبی درباره آنها به شما بکند.  توپ:

  اگر می خواهید در والیبال پیشرفت کنید نیاز به یک توپ شخصی دارید. لازم نیست که یک توپ مسابقه کاملا بین المللی بخرید، بلکه یک توپ آموزشی کفایت خواهد کرد.
  شما با توپ خود قادر به تمرین والیبال، دریافت و آبشار روی دیوار خانه یا مدرسه و پارک و باغ یا در ساحل با دوستان و خانواده هستید.  منبع: volleyballtabriz.com  .
  .
  .


  کبریت بکش ....... این خاطره تاریکه ...
 4. 7
 5. #3
  HamidMahdavi
  کارشناس ورزش
  تاریخ عضویت
  2010/11/28
  محل سکونت
  تهران
  پست‌ها
  367
  357
  611
  دریافت
  9
  اهدای کتاب
  4
  قدرت امتیاز دهی
  14

  پیش فرض پاسخ: وسایل موردنیاز برای بازی والیبال

  این بازی نیست!!! این ورزش هست
  متاسفانه بعضی از این قهرمانان ما میان میگن بازی داریم که خیلی بده!! بازی و ورزش معانی متفاوتی داره!! مثل سخت و مشکل و ....
  این که شما توضیح دادین ورزش والیبال هست!!
  ممنون
  Feel Passions of Sports Extremity in Sky of SCiENCE © 2009 http://www.HamidMahdavi.com
 6. 2
 7. #4
  Z O H R E H
  مدیر سابق پورتال
  تاریخ عضویت
  2009/12/21
  محل سکونت
  تهران
  پست‌ها
  7,615
  16,137
  20,864
  دریافت
  188
  اهدای کتاب
  46
  نوشته های وبلاگ
  1
  قدرت امتیاز دهی
  56

  پیش فرض پاسخ: وسایل موردنیاز برای بازی والیبال

  نقل قول ارسالی توسط HamidMahdavi مشاهده پست
  این بازی نیست!!! این ورزش هست
  متاسفانه بعضی از این قهرمانان ما میان میگن بازی داریم که خیلی بده!! بازی و ورزش معانی متفاوتی داره!! مثل سخت و مشکل و ....
  این که شما توضیح دادین ورزش والیبال هست!!
  ممنون
  چشم، عنوانشم عوض کردم
  میسی  .
  .
  .


  کبریت بکش ....... این خاطره تاریکه ...
 8. 2
 9. #5
  Z O H R E H
  مدیر سابق پورتال
  تاریخ عضویت
  2009/12/21
  محل سکونت
  تهران
  پست‌ها
  7,615
  16,137
  20,864
  دریافت
  188
  اهدای کتاب
  46
  نوشته های وبلاگ
  1
  قدرت امتیاز دهی
  56

  اشاره پاسخ: امکانات و تجهیزات ورزش والیبال

  تجهیزات

  - تجهيزات يک بازيکن شامل پيراهن‌ها، شورت‌ها، جوراب‌ها (متحدالشکل) و کفش ورزشى است.


  - رنگ و طرح پيراهن، شورت و جوراب بازيکنان يک تيم بايد يکسان (استثناء براى ليبرو) و تميز براى تمامى تيم باشد.

  - کفش‌ها بايد سبک و قابل استفاده براى باز کردن بوده و زير آن لاستيکى يا چرمى و بدون پاشنه باشند.

  براى مسابقات جهانى و رسمى FIVB بزرگسالان، رنگ کفش‌هاى هر تيم بايد يکسان باشد، اما آرم و علائم تجارتى کفش‌ها مى‌تواند به رنگ‌ها و طرح‌هاى متفاوت باشد. پيراهن‌ها و شورت‌ها بايد مطابق با استانداردهاى تأييد شده از سوى FIVB تهيه شود.

  - پيراهن‌هاى بازيکنان هر تيم بايد از ۱ تا ۱۸ شماره‌گذارى شده باشد:
  ۱. شماره بايد در وسط جلو و وسط پشت پيراهن جا داده شده باشد. رنگ و شفافيت شماره‌ها بايد مغاير با رنگ و شفافيت پيراهن‌ها باشد.
  ۲. شماره روى سينه بايد حداقل به بلندى ۱۵ سانتيمتر و در روى پشت حداقل به بلندى ۲۰ سانتيمتر و پهناى شماره بايد حداقل ۲ سانتيمتر باشد.

  براى مسابقات جهانى و رسمى FIVB، شماره بازيکنان بايد در قسمت پاى سمت راست شورت نوشته و تکرار شود. بلندى شماره روى شورت ۴ تا ۶ سانتيمتر و پهناى آن حداقل يک سانتيمتر باشد.

  - کاپيتان تيم بايد روى پيراهن خود و در زير شماره سينه‌اش يک نوار ۲×۸ سانتيمترى داشته باشد.

  - پوشيدن لباس به رنگ متفاوت از ساير بازيکنان تيم ممنوع است و يا پوشيدن لباس بدون شماره رسمى مجاز نيست.


  تعويض تجهيزات

  داور اول مى‌تواند اجازه دهد يک يا چند بازيکن:

  - پابرهنه بازى کند.

  - پيراهن‌هاى خيس شده را در فاصله زمانى بين ست‌ها يا بعد از تعويض و خارج شدن از زمين عوض کنند، به شرط اينکه، رنگ، طرح و شماره لباس (هاى) جديد همانند لباس‌‌ (هاى) قبلى باشد.

  - در هواى سرد با لباس گرمکن بازى کنند، به شرط آنکه رنگ و طرح گرمکن تمامى بازيکنان تيم يکسان باشد، (به استثناء ليبرو) و بر طبق قانون شماره‌گذارى پيراهن بازيکنان شماره‌گذارى شده باشد.


  اشياء ممنوعه

  - در بر کردن هر نوع اشياء که سبب مجروح شدن ديگران شده يا امتياز و نفع ساختگى براى بازيکن به وجود آورد ممنوع است.

  - بازيکنان مى‌توانند با مسؤوليت خود (ريسک کردن) از عينک يا لنز استفاده کنند.  منبع  .
  .
  .


  کبریت بکش ....... این خاطره تاریکه ...
 10. 1
در حال نمایش 1 تا 5 از مجموع 5

اطلاعات تاپیک

کاربران حاضر در این تاپیک

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک هستند. (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب ‌ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید

قوانین ارسال

 • شما نمی‌توانید تاپیک جدید ارسال کنید.
 • شما قادر به ارسال پاسخ نیستید .
 • شما نمی‌توانید فایل ارسال کنید.
 • شما نمی‌توانید پست ‌های خود را ویرایش کنید.
 •  
به دانشجو امتیاز دهید: