پایه عکاسی مونوپاد
مدرسان شریف ۹۳
سایت علمی دانشجویان ایران
دانـلـود مقـالات آی اس آی 
از تـمامـی پـایـگـاه های آنـلایــن، بـه سـادگـی!
تبلیغات پژوهش (توسعه)
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
در حال نمایش 1 تا 10 از مجموع 13
نمودار محبوبترین‌‌ها2پسندیده شده

تاپیک: مدیریت خانواده

1. Top | #1

• کاربر جــــــــدید
    • رشته تحصیلی
      نرم افزار کامپیوتر
    • پست‌ها
      9
    • سپاس
      17
    • 13 تشکر در 5 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0

سوال مدیریت خانواده

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه ی شما گرامیان در این ماه مبارک.
    من خیلی علاقه دارم که رشته ی مدیریت خانواده را یاد بگیرم. اگه کسی چیزی در مورد این رشته می دونه بی زحمت لطف کنه توضیح بده.
    با تشکر فراوان...

2. 3 کاربر از mmohammadi برای پست مفید تشکر نموده اند:

3. Top | #2

• مدیر سابق مسابقات و تالار بهداشت
    • رشته تحصیلی
      کارشناس بهداشت کار - کارشناس ارشد HSE
    • مقطع تحصیلی
      کارشناسی ارشد
    • پست‌ها
      647
    • سپاس
      2,283
    • 3,408 تشکر در 1,006 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      8

پیش فرض پاسخ: مدیریت خانواده

فکر کنم این لینکا بتونن کمکتون کنن :

مدیریت خانواده

معرفی رشته های دانشگاهی

4. 3 کاربر از Mercy برای پست مفید تشکر نموده اند:

5. Top | #3

• مدیر سابق تالار مدیریت
    • رشته تحصیلی
      بازرگانی
    • پست‌ها
      879
    • سپاس
      4,213
    • 2,831 تشکر در 1,079 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      9

سلام

مدیریت خانواده ... family management

اصول مدیریت در خانواده

خانواده يکي از ارکان مهم و اساسي هر جامعه اي مي باشد . خانواده محل تجلي بسياري از خواسته هاي جامعه است و شکوفايي هر جامعه اي در شکوفايي نهاد خانواده نهفته است ، مديريت هر خانواده نيز نقش بسزايي در رشد و شکوفايي سازمان ها اعم از دولتي و خصوصي دارد و بسياري از اصول و مقررات سازمان ها نيز نشأت گرفته از اصول و مقررات حاکم بر خانواده ها مي باشد . خانواده به منزله يک واحد منسجم و پويا مي باشد که در جهت نيل به اهداف واحد گام برمي دارد و همه اعضاي يک خانواده مي بايست همگام با يکديگر در جهت تأمين خواسته هاي مشروع خانواده تلاش و حرکت نمايند . به منظور تأمين خواسته هاي مشروع خانواده لازم است خانواده ها همانند سازمان داراي اهداف و برنامه هاي مشخص و معين باشند و براي رسيدن به اين اهداف و برنامه ها اصول و موازيني را به کار ببرند که اهم اين اصول و موازين به شرح ذيل مي باشد :

۱- اصل وحدت هدف :

يکي از اصول مهم و اساسي در مديريت خانواده ، داشتن هدف و يا اهداف واحد مي باشد . هر خانواده بايد براي خود هدف يا اهداف واحدي داشته باشد و تمام سعي و تلاش خانواده بر اين باشد که اهداف همسو و هم جهت باشد . داشتن اهداف متضاد و متفاوت مي تواند مشکلاتي را در فرآيند سازگاري خانواده ايجاد و خانواده را دچار دوگانگي يا چند گانگي نمايد .

۲- اصل وحدت مديريت :

يکي ديگر از اصول مديريت خانواده ، وحدت رويه در مديريت خانواده و مديريت واحد در خانواده مي باشد . منظور از وحدت مديريت اين است که خانواده داراي مدير واحدي باشد و مديريت و هدايت اهداف و برنامه هاي خانواده را پذيرفته باشد . البته داشتن يک مدير واحد در خانواده به مفهوم اين نيست که ساير اعضاي خانواده نقشي در مديريت و اداره امور خانواده ندارند بلکه به اين مفهوم است که مدير خانواده نقش هماهنگ کننده بين اعضاي خانواده را دارد و صرفاً در تصميم گيري هاي اساسي که اعضاء خانواده مي بايست تابع نظرات مدير خانواده باشد و در ساير موارد تصميمات تعامل محور باشد.

۳- اصل تقسيم کار :

يکي ديگر از اصول مديريت در خانواده اصل تقسيم کار مي باشد . اصل تقسيم کار به اين مفهوم است که هر کس در خانواده متناسب با نقش و توان خود مسئوليتي را بپذيرد و همگام با ساير اعضاي خانواده به منظور تحقق اهداف و برنامه هاي خانواده ايفاي نقش نمايد . يکي از مزيت مهم اصل تقسيم کار در اين است که از هر کس متناسب با مسئوليتي که بعهده او گذاشته شده انتظار مي رود که وظايف خود را به نحو احسن انجام داده و پاسخگوي ساير اعضاي خانواده باشد و اين احساس که همه مسئوليت ها بر دوش يک نفر باشد و سايرين وظيفه اي در قبال خانواده نداشته باشد . کاهش يافته و حس و روحيه تعاون و همکاري در خانواده جايگزين حس عدم مسئوليت پذيري گردد .

۴- اصل مشورت :

يکي از اصول مهم و اساسي در مديريت خانواده اصل مشورت و تبادل نظر در بين اعضاي خانواده مي باشد . هر يک از اعضاي خانواده متناسب با ظرفيت و توانايي هاي خود همچنين متناسب باشد مکاني و زماني وظيفه دارد که در پيشبرد اهداف خانواده بحث و تبادل نظر نموده و هم از تجارب ساير اعضاي خانواده در تصميم گيري ها بهره مند باشد و هم خود با توجه به تجارب خود ساير اعضاي خانواده را در تصميم گيري ها بهره مند سازند . کاربرد اين اصل در مديريت خانواده موجب حس تفاهم و همدلي خانواده مي گردد و خانواده احساس هويت و ارزشمندي بيشتري مي يابد و ميزان مشارکت و همکاري اعضاء در پيشبرد اهداف خانواده افزايش مي يابد .

۵- اصل برنامه ريزي :

يکي ديگر از اصول مديريتي خانواده اصل برنامه ريزي مي باشد . منظور از اصل برنامه ريزي اين است که مديريت خانواده براي پيشبرد اهداف خانواده مي بايست متناسب با منابع موجود در خانواده برنامه ريزي و نيازهايي را بر اساس سلسله مراتب نيازها و ترتيب تقدم هر کدام از نيازها اولويت بندي نمايد . اصل برنامه ريزي موجب ايجاد تعادل درخواستهاي منطقي خانواده مي گردد و خانواده را در رسيدن به اهداف از پيش تعيين شده رهنمود مي سازد .

۶- اصل نظم و انضباط :

شايد به جرات بتوانيم بگوئيم که يکي از اصول مديريت در خانواده وجود نظم و انضباط دقيق و منطقي در بين تک تک اعضاي خانواده در انجام وظايف و تکاليف محوله مي باشد . چنانچه بدون وجود نظم و انضباط در خانواده هر سعي و تلاشي قرين موفقيت نخواهد بود . بنابراين لازمه پيشبرد اهداف و برنامه ها وجود نظم و انضباط حاکم بر فضاي خانواده مي باشد و اين مهم بعهده مديريت خانواده مي باشد که با ايجاد نظم و انضباط و نظارت بر فعاليت هاي اعضاي خانواده به حداکثر نتيجه مطلوب برسد .

۷- اصل تصميم گيري :
    يکي ديگر از اصول مديريت خانواده اصل تصميم گيري است . لازمه تصميم گيري در اداره امور خانه اين است که مدير خانواده پيرامون موضوع يا مسئله که قرار است درباره آن تصميم گيري شود اطلاعات لازم را کسب نموده و پس از جمع آوري اطلاعات کافي و لازم در مورد آن موضوع‌، با تبادل نظر بين اعضاي خانواده و بحث و بررسي منطقي بر اساس اطلاعات موجود ، اقدام به تصميم گيري نمايد.

(البته در این زمینه اطلاعات بیشتری در تالار مدیریت خواهم گذاشت)
    آخرین ویرایش توسط nileram در تاریخ 2010-Sep-07 انجام شده است
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير
    نميكشم چراغ مي افروزم.

"كوروش كبير"

من جایی دیگر زندگی می کنم
    خون نجیبم از جایی دیگر است
    واژه هایی که می گویم با غم
    ملایم این آسمان نقطه تلاقی ندارد
    من فقط ابری سپید و لطیفم
    که شبی میان شاخه ای گرفتار شدم.

6. 2 کاربر از nileram برای پست مفید تشکر نموده اند:

7. Top | #4

• دوســـــت جـــــــدید
    • رشته تحصیلی
      نرم افزار
    • پست‌ها
      38
    • سپاس
      80
    • 72 تشکر در 24 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      6

سوال پاسخ: مدیریت خانواده

سلام. طاعات و عباداتتون قبول.
    از ارسال های مفید همه ی شما ممنونم. اون طور که من راجب به رشته ی مدیریت خانواده شنیدم، اگه درست بگم فقط برای خانوما هست. درست می گم؟
    یک مقاله ای که در موردش خوندم این بود که در این رشته چیزهایی مثل آشپزی و خیاطی و ... و روش های بهینه ی مصرف و روش های مشاوره و ... بهشون یاد میدن. من خیلی علاقه داشتم که به عنوان یک خانم این رشته رو یاد بگیرم ولی نمی دونم باید چیکار کنم و کجا برم که با هزینه ی اندک ولی خوب این رشته رو یاد بگیرم؛ چون به نظرم این رشته برای هر خانومی لازم و مفیده.
    کسی می تونه در این مورد به من اطلاعاتی بده؟
    خیلی تشکر...
    التماس دعا.
    امام على عليه السلام: بينديش سپس سخن بگو. عيون الحكم والمواعظ ، ح 6084. ...

8. کاربر زیر از melika#malek برای پست مفید تشکر نموده است:

9. Top | #5

• دوســـــت جـــــــدید
    • رشته تحصیلی
      نرم افزار
    • پست‌ها
      38
    • سپاس
      80
    • 72 تشکر در 24 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      6

پیام پاسخ: مدیریت خانواده

نقل قول ارسالی توسط melika#malek مشاهده پست
    سلام. طاعات و عباداتتون قبول.
    از ارسال های مفید همه ی شما ممنونم. اون طور که من راجب به رشته ی مدیریت خانواده شنیدم، اگه درست بگم فقط برای خانوما هست. درست می گم؟
    یک مقاله ای که در موردش خوندم این بود که در این رشته چیزهایی مثل آشپزی و خیاطی و ... و روش های بهینه ی مصرف و روش های مشاوره و ... بهشون یاد میدن. من خیلی علاقه داشتم که به عنوان یک خانم این رشته رو یاد بگیرم ولی نمی دونم باید چیکار کنم و کجا برم که با هزینه ی اندک ولی خوب این رشته رو یاد بگیرم؛ چون به نظرم این رشته برای هر خانومی لازم و مفیده.
    کسی می تونه در این مورد به من اطلاعاتی بده؟
    خیلی تشکر...
    التماس دعا.
    بازم خدمتتون سلام عرض می کنم(همراه با تبریک عید سعید فطر)
    دیدم کسی جوابمو نداد و خودم هم مطلب کوچکی درباره ی این رشته دارم؛ گفتم خودم شروع کنم(البته با اجازه از کسانی که در رشته ی مدیریت خانواده هستند) و این مطلب کوچک را برای بقیه بزارم. انشاالله که رشته های مدیریت خانواده هم لطف کنند و این مطلب کوچک رو ادامه بدهند. من خودم این مطلب رو فکر کنم از یک وبلاگ گرفتم:

"

رشته مدیریت خانواده

رشته مد یر یت خا نواده دارای برنامه درسی میا ن رشته ای است که برای تربیت نیروی انسانی لایق وشایسته به عنوان مدیرخانواده ویا مادران آینده جامعه برنامه ریزی وسازماندهی شده است.

هدف برنامه ایجادمهارتهای پذیرش مسوولیت واعمال اصول مدیریت درتصمیم گیری ها واحساس مسوولیت هاومشارکت درحل مشکلات خانواده ی خويش وکمک به سایر خانواده ها ومشاوره با آنان به نحوشایسته است . به عبارت دیگر ، هدف برنامه در این رشته عبارتست از ایجاد مهارت و شایستگی در مدیر خانواده تا بتواند علاوه بر وظایف مادری همسری هدایت خانواده همزیستی با بستگان و خویشان وکمک به سایر خانواده ها جهت ارتقای فرهنگ خانواده وکمک به اقتصاد خانواده در حدتوان خویش تلاش نماید .

2- ضرورت واهمیت تحقیقات نشان می دهد بیشتر ازهم پاشیدگی های خانوادگی به علت عدم توافق بر سروظایف ، تقسیم کار ، حدود و اختیارات درک متقابل از همسر ونقش او در خانواده است . لذا برنامه درپاسخگویی ورفع این مشکلات طراحی شده است وعرف جامعه به تامین نیازهای آینده این جامعه بپردازد ودختران امروز رابرای تصدی امور خانواده به عنوان مادران لایق برای خانواده وامداد به سایر خانواده ها یا از طریق آموزش به ایشان ویا مشاوره دادن به آنها تربیت کند .

3- طول دوره ی تحصیلی و شکل نظام طول دوره تحصیلی پنج سال است و فارغ التحصیلان بعد از سه سال به اخذ دیپلم مدیریت خانواده فنی و حرفه ای و پس از ان به شرط موفقیت درکنکورسراسری پیوسته بعد از چهار نیم سال تحصیلی ، به دریافت مدارک کاردانی رشته ی مدیریت خانواده نایل خواهند شد .

4- شرایط پذیرش ورود به این دوره بعد از سال سوم راهنمایی است که سال اول به صورت عمومی وسال های دوم سوم تحصیلی خاص این رشته است . ادامه تحصیل دانش آموزان بعداز دوره سه سال به شرط موفقیت در آزمون کاردانی خواهد بود. برنامه درسی این دوره پیوسته و به صورت پنج ساله است ولی اجرای آن به صورت سه سال به اضافه دو ساله خواهد بود .

5- نقش وتوانایی فارغ التحصیلان- تنظیم ارتباطات درخانواده - آموزش مهارتهای مورد نیاز به خانواده ها- کمک به رشدوتوسعه اقتصاد خانواده- تغییر الگوی مصرف خانواده و صرفه جویی ناشی از مقیاس - تربیت فرزندان و رعایت حقوق آنان- مددکاری خانواده - تنظیم برنامه زندگی براساس درآمد خانواده -توانایی اداره سالمندان خانواده- توانایی دوخت البسه مورد نیاز - سازماندهی الگوی مصرف غذا وتناسبات آن با سن و جنس واقلیم - توانایی در شناخت بیماریهای شایع کودکان - کمک رسانی در مصدومیت های جزیی وکمک به بیماران خانواده - توانایی همسرداری( مشارکت - مرافقت - همکاری) - توانایی استفاده بهینه از وسایل زندگی- توانایی در سازماندهی بهداشت درخانواده وهدایت دیگران در زمینه های بهداشتی -مشاغل قابل احراز - مددکاری اجتماعی در روستا - کاردان امور نفقه دردادگاه های خاص - سرپرستی کارگاههای خود اشتغالی روستایی و شهری ویژه زنان - خانه داری (مادری - همسرداری - مدیریت )- مسوول امور کودکان بی سرپرست - مشاور خانواده در مدارس - آموزشیار خانواده در روستا ها -مسوول مرکزمهارت اموزی روستایی درخانه های روستای-سرپرستی تولیدصنایع دستی -سرپرستی مراکزمشاوره خانوداه -مشاوره خا نواده

7-توسعه رشته رشته مدریت خانواده به دلیل میان رشته ای بودن در هم جواری با سایر رشته ها می تواندتا سیس شودوهرگز نبا ید به صورت تک رشته ای ویا در مجاورت رشته های غیر متجانس دایر شود.بنابراین توصیه می شود این رشته درکنار رشته های:-صنایع دستی یا گرافیک -طراحی دوخت -حسابداری تاسیس گردد.استفاده ازنیروی انسانی وتجهیزات وفضای کارگاهی رشته های فوق ا لذکربرای ایجاد این رشته در هنرستان های فنی وحرفه ای توسعه این رشته ها را تسهیل می کند وازسرمایه گذاری مجدد می کاهد . -مراکزمجری رشته مدریت خانواده در کشوردوره سه ساله درهمه استان های کشور دایر است ودربرخی از استان ها علا وه بر مرکز استان در شهرستان ها هم ایجاد شده است .آموزشکده های فنی وحرفه ای دختران دوره کاردانی رشته مدیریت خانواده درحال حاضر رشته مدریت خانواده در سطح کاردانی و در استان هایآذربایجانی غربی و شرقی اصفهان اردبیل خراسان رضوی وجنوبی مرکزی لرستان ویزد دایر است.

با تشکر فراوان...
    امام على عليه السلام: بينديش سپس سخن بگو. عيون الحكم والمواعظ ، ح 6084. ...

10. کاربر زیر از melika#malek برای پست مفید تشکر نموده است:

11. Top | #6

• تــــــــــــــــازه وارد
    • رشته تحصیلی
      مدیریت خانواده
    • مقطع تحصیلی
      کاردانی
    • دانشگاه
      جامع علمی کاربردی
    • تخصص
      رایانه
    • پست‌ها
      11
    • سپاس
      1
    • 16 تشکر در 11 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0
    Add mtoosi on Facebook Add mtoosi on Google+

این سایت اصلی رشته مدیریت خانواده است:
    http://sateb.uast.ac.ir/
    alireza-d پسندیده است!

12. کاربر زیر از mtoosi برای پست مفید تشکر نموده است:

13. Top | #7

• رشته تحصیلی
      مدیریت خانواده
    • مقطع تحصیلی
      کاردانی
    • دانشگاه
      جامع علمی کاربردی
    • تخصص
      رایانه
    • پست‌ها
      11
    • سپاس
      1
    • 16 تشکر در 11 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0

این سایت اصلی رشته مدیریت خانواده است:
    http://sateb.uast.ac.ir/

توضیحات کلی رو اونجا نوشته. فقط یه چیز مهم این که غیر حضوری هست و امتحاناتش روز پنجشنبه و جمعه برگزار میشه.
    در ضمن پودمانی هم هست. یعنی در هر امتحان شما چند کتاب رو همزمان امتحان میدین.
    آخرین ویرایش توسط mtoosi در تاریخ 2014-May-15 انجام شده است

14. کاربر زیر از mtoosi برای پست مفید تشکر نموده است:

15. Top | #8

• رشته تحصیلی
      مدیریت خانواده
    • مقطع تحصیلی
      کاردانی
    • دانشگاه
      جامع علمی کاربردی
    • تخصص
      رایانه
    • پست‌ها
      11
    • سپاس
      1
    • 16 تشکر در 11 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0

پیش فرض نمونه سوالات رشته مدیریت خانواده دانشگاه جامع علمی کاربردی غیر حضوری-پودمان حقوق خانواده

اینم نمونه سوالات رشته مدیریت خانواده دانشگاه جامع علمی کاربردی غیر حضوری-پودمان حقوق خانواده. این نمونه سوالات از سایت .alborz-es.ir/ خریداری شده است اما به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته. دوستان اگه نمونه سوالات کامل سایر پودمانها را دارند لطف کنند برای استفاده بقیه قرار دهند. مدیران سایت هم لطف کنند اگر جای این مطلب صحیح نیست یک جا برای این رشته تعریف کنند. هرجا تو اینترنت گشتم نمونه سوالهایی که خریدم برای استفاده بقیه تو اینترنت قرار بدم جایی بهتر از این سایت پیدا نکردم. ایشالا این استارت باشه برای ادامه کار.
    فایل پیوست شده فایل پیوست شده
    آخرین ویرایش توسط mtoosi در تاریخ 2014-Jun-04 انجام شده است
    alireza-d پسندیده است!

16. 2 کاربر از mtoosi برای پست مفید تشکر نموده اند:

17. Top | #9

• رشته تحصیلی
      مدیریت خانواده
    • مقطع تحصیلی
      کاردانی
    • دانشگاه
      جامع علمی کاربردی
    • تخصص
      رایانه
    • پست‌ها
      11
    • سپاس
      1
    • 16 تشکر در 11 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0

پیش فرض نمونه سوالات رشته مدیریت خانواده دانشگاه جامع علمی کاربردی غیر حضوری

اینم نمونه سوالات پودمان های "جمعیت، بهداشت و فوریتهای پزشکی درخانه" و "حقوق خانواده" و "دکوراسیون و تزئینات داخلی خانه". رشته مدیریت خانواده دانشگاه جامع علمی کاربردی. گرفته شده از سایت خود دانشگاه. سال 1393. امیدوارم زودتر قبول بشین.
    توی این رشته معمولا حداقل 70 درصد سوالات امتحان تکراریه. اگه نمونه سوالها رو کامل بخونین احتیاج به خوندن کتاب هم نیست. نمره قبولی رو با اطمینان بگیرید.
    آخرین ویرایش توسط mtoosi در تاریخ 2014-Jun-04 انجام شده است

18. کاربر زیر از mtoosi برای پست مفید تشکر نموده است:

19. Top | #10

• رشته تحصیلی
      مدیریت خانواده
    • مقطع تحصیلی
      کاردانی
    • دانشگاه
      جامع علمی کاربردی
    • تخصص
      رایانه
    • پست‌ها
      11
    • سپاس
      1
    • 16 تشکر در 11 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0

پیش فرض سوالات اصلی امتحان پودمان حقوق خانواده رشته مدیریت خانواده دانشگاه جامع علمی کاربردی

اینم نمونه سوالات اصلی. از سر جلسه امتحان عکس گرفتم. چی میخواین بهتر از این؟ به عشق شما دانشجویان این ریسک رو به جون خریدم. البته فقط درس حقوق خانواده یکم ناقصه. دیگه نشد بیشتر عکاسی کنم. شرمنده. این اصل سوالات امتحان پودمان حقوق خانواده تاریخ 93/2/25 هست. ایشالا بقیه دانشجویان اگه بتونن نمونه سوال سایر پودمان ها رو بذارن کامل شه همه استفاده کنن.

20. کاربر زیر از mtoosi برای پست مفید تشکر نموده است:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

کاربران حاضر در این تاپیک

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک هستند. (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب ‌ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید

قوانین ارسال

• شما نمی‌توانید تاپیک جدید ارسال کنید.
  • شما قادر به ارسال پاسخ نیستید .
  • شما نمی‌توانید فایل ارسال کنید.
  • شما نمی‌توانید پست ‌های خود را ویرایش کنید.
  •  
دانشجو در شبکه های اجتماعی
افتخارات دانشجو
لینک ها

سایت برگزیده مردمی در چهارمین و پنجمین جشنواره وب ایران
سایت برگزیده مردمی در چهارمین و پنجمین جشنواره وب ایران
به دانشجو امتیاز دهید:

آپلود مستقیم عکس در آپلودسنتر عکس دانشجو

توجه داشته باشید که عکس ها فقط در سایت دانشجو قابل نمایش می باشند.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1