پایه عکاسی مونوپاد
مدرسان شریف ۹۳
سایت علمی دانشجویان ایران
دانـلـود مقـالات آی اس آی 
از تـمامـی پـایـگـاه های آنـلایــن، بـه سـادگـی!
پژوهش (توسعه) تبلیغات
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
در حال نمایش 1 تا 10 از مجموع 14

تاپیک: کودک آزاری

1. Top | #1

• مدیر سابق تالار علوم بالینی و درمانی
    • رشته تحصیلی
      کارشناسی مامایی
    • مقطع تحصیلی
      کارشناسی
    • پست‌ها
      2,349
    • سپاس
      27,721
    • 6,544 تشکر در 2,523 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      20

اشاره کودک آزاری

به چه رفتارهایی کودک آزاری (Child Abuse) می گوییم؟

کودکان به علّت ویژگی هایی که از نظر سنی دارند بسیار آسیب پذیر هستند و نیاز به حمایت و مراقبت ما دارند. امّا گاهی بزرگسالان به دلایل مختلف به جای حمایت مواظبت از کودکان آنان را مورد آزار قرار می دهند.

کودک آزاری (Child Abuse) شامل رفتارهایی است که توسط افراد دیگر خصوصاً بزرگسالان نسبت به کودکان انجام می گیرد و به نوعی به سلامت جسمی و روانی کودکان آسیب می رساند.

رفتارهایی که بصورت تصادفی انجام می شوند کودک آزاری (Child Abuse) به حساب نمی آیند مانند اینکه کودکی به علّت تصادف با اتومبیل دچار نقص جسمی شود.

کودک آزاری (Child Abuse) چگونه صورت می گیرد؟

کودکان بصورت های مختلف مورد آزار قرار می گیرند:
    1. کودک آزاری جسمی: یعنی رفتارهایی که به جسم کودک صدمه می زند مانند کتک زدن، سوزاندن، مجروع کردن، شکستن و …

2. کودک آزاری روانی: شامل رفتارهایی است که به سلامت روانی کودک آسیب می رساند مانند توهین کردن، ترساندن، تحقیر کردن، تبعیض و …

3. بی توجهی و غفلت: یعنی توجّه نکردن به نیازهای اساسی کودکان مانند تغذیه، بهداشت، پوشاک، آموزش و … در حدی که به سلامت جسمی و روانی آنان آسیب برسد.

4. سوء استفاده: یعنی استفاده از کودکان در ارتباط با مواد مخدر، وا داشتن آنها به کارهای دشوار، سوء استفاده جنسی به صورت های مختلف و …

چرا کودکان مورد آزار قرار می گیرند؟

1. ناآگاهی والدین: گاهی والدین یا افراد دیگر که به کودکان آزار می رسانند، نمی دانند که رفتار آنها کودک آزاری است، مانند کسانی که کودکان را تنبیه بدنی می کنند، مورد تحقیر و توهین قرار می دهند، به نیازهای اساسی آنها توجهی ندارند و این رفتارها را عادی و معمولی می دانند.

2. مشکلات اقتصادی: فقر سبب می شود که کودکان از دسترسی به نیازهای اساسی خود مانند آموزش، بهداشت، تغذیه و … محروم شوند و یا والدین به علّت فشارهای مالی با رفتارهایی مانند پرخاشگری، خشونت، بی توجهی و .. کودکان را مورد آزار قرار دهند.

3. اعتیاد: اعتیاد به علّت خصوصیاتی که در افراد ایجاد می کند مانند پرخاشگری، بی مسئولیتی، کاهش عواطف و … سبب می شود که کودکان مورد آزار به ویژه از نوع سوء استفاده قرار گیرند.

4. بیماریهای روانی: در صورتیکه والدین به بیماریهای روانی مبتلا باشند، با رفتارهایی مانند تندخویی، خشونت، ناسازگاری، بی توجهی و … که ناشی از بیماری روانی آنهاست، سبب آزار کودکان می شوند.

5. مشکلات خانوادگی: مشاجرات شدید و طولانی والدین، جمعیّت زیاد خانواده، شیوه های تربیتی نامناسب، در برخی موارد وجود ناپدری و نامادری و … سبب می شود که کودکان مورد آزار قرار گیرند تا حدی که مشکلات خانوادگی یکی از دلایل کودک آزاری به شمار می رود.

6. مشکلا ت کودکان: کودکانی که مشکلات نسبتاً پایدار و شدید دارند بیشتر از سایر کودکان مورد آزار قرار می گیرند مانند کودکانی که دچار بیماریهای جسمی مزمن و طولانی مدت یا مشکلات رفتاری از قبیل پرخاشگری، بیقراری، بیش فعالی، اضطراب، شب ادراری و … هستند به علّت مشکلاتیکه برای بزرگسالان ایجاد می کنند و نیز به سبب ناآگاهی والدین از این مسکلات اغلب مورد آزار جسمی و روانی قرار می گیرند.

7. مشکلات مدرسه: مشکلاتی که در مدرسه برای دانش آموزان ایجاد می شود مانند انتظار بیش از حدف ندیدن تفاوت ها، ایجاد اضطراب، ترس و رقابت های شدید، تبعیض، تنبیه بدنیف تحقیر و توهین و … سبب آزارهای جسمی و روانی کودکان می شوند.

چگونه می توانیم کودک آز را کاهش دهیم؟
    1. کودکان را بیشتر و بهتر بشناسیم: شناخت کوکان و نیازهای آنان سبب می شود که رفتار بهتری با آنها داشته باشیم. برای این کار می توانیم از روش های مختلف مانند خواندن کتاب های مناسب، شرکت در کلاس های آموزشی، مشورت کردن با افراد آگاه و … استفاده کینم.

2. علّت کودک آزاری را بشناسیم: کودک آزاری مانند هر رفتار دیگری علّتی دارد. سعی کنیم علّت آنرا پیدا کنیم و با برطرف کردن آنف کودک آزاری را کاهش دهیم. ممکن است برخی از مشکلات را نتوانیم از بین ببریم، در آن صورت پذیرفتن آن بهتر از آزار دادن کودکان است.

3. از دیگران کمک بگیریم: کمک گرفتن و مشورت کردن نشانه هوشیاری و آگاهی است، نه ناتوانی. برای کاهش مشکلات خود می توانیم از مراکز مشاوره حضوری، تلفنی، سازمان های غیر دولتی، افراد آگاه و … کمک بگیریم.

4. آرامش خود را حفظ کنیم: زندگی همیشه با مشکلات همراه است، سعی کنیم خشم خود را کنترل کنیم و برای مشکلات چاره جویی نماییم. بسیاری از کودک آزاری ها در شرایطی انجام می گیرد که والدین قادر به کنترل خشم خود نیستند. کنترل خشم آموختنی است و می توانیم با تمرین بر خشم خود غلبه کنیم.

کودک آزاری چه زیان هایی برای کودکان دارد؟

کودکی دوران رشد و شکل گیری شخصیّت است. انواع کودک آزاری در این سال های حسّاس و مهم، به رشد و سلامت آنان آسیب های جدی می رساند. کودکان آزار دیده در همه جنبه های رشد مانند رشد جسمی، ذهنیف روانی و اجتماعی با مشکلات و نارسایی های فراوانی روبرو خواهند شد. بررسی های انجام شده نشان می دهد بسیاری از کودکانی که در دوران کودکی قربانی آزار و بدرفتاری بوده اند، در بزرگسالی خود به آزار کودکان پرداخته اند و این بزرگترین زیان کودک آزاری است که سبب تداوم آن می شود.

چگونه می توانیم از کودک آزاری پیشگیری کنیم؟
    پیشگیری همیشه بهتر، آسانتر و سریع تر از درمان است. برای پیشگیری از کودک آزاری می توانیم از راهکارهای زیر استفاده کنیم:
    1. دقّت در ازدواج و تشکیل خانواده، خوداری از ازدواج های تحمیلی، ناشناخته، شتابزده و ازدواج در سنین پایین.

2. توجّه به تنظیم خانواده و تعداد مناسب فرزندان.

3. افزایش آگاهی خود در زمینه پرورش فرزندان و شیوه های مناسب رفتار با آنان.

4. پذیرش مسئولیت ها و انجام وظایف خود به عنوان پدر، مادر، معلّم، سرپرست و … نسبت به کودکان.

5. آشنایی با حقوق و نیازهای اساسی کودکان.

6. توجّه به سلامت جسمی و روانی خود و کاهش فشارهای عصبی و مشکلات رفتاری خود که سبب کودک آزاری می شود.

7. تقویت روحیه کمک گرفتن هنگام برخورد با مشکلات و آشنایی با مراکز حمایتی، مشاوره، امداد در مورد کودکان و خانواده.

منبع
    آخرین ویرایش توسط Stellar در تاریخ 2011-Feb-10 انجام شده است
    این منم پروردگار مهربانت....خالقت...اینک صدایم کن مرا...با قطره اشکی

به پیش آور دو دست خالی خود را........با زبان بسته ات کاری ندارم

لیک غوغای دل بشکسته ات را من شنیدم

غریب این زمین خاکی ام........آیا عزیزم حاجتی داری؟

به نجوایی صدایم کن..بدان آغوش من باز است..بگو جز من کس دیگر نمیفهمد

2. 6 کاربر از Stellar برای پست مفید تشکر نموده اند:

3. Top | #2

• مدیر سابق تالار روانشناسی
    • رشته تحصیلی
      روانشناسی بالینی
    • مقطع تحصیلی
      کارشناسی
    • دانشگاه
      آزاد تهران مرکز
    • تخصص
      فروم نویسی
    • پست‌ها
      3,320
    • سپاس
      22,020
    • 16,390 تشکر در 5,763 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      20

پیش فرض پاسخ: کودک آزاری

من ازت ممنونم داداش. یه چیزیم دیدم اینجا جاش خالیه اونم اینه که اونایی که وسواس دارن بیشتر این عمل زشتو بی شرمانه رو انجام میدن. من خودم نمونشو دیدم واقعا پدر بچه در میاد خیلی وحشتناکه اون موقع من بچه بودم اون صحنه ها رو که میدیدم شبا خوابشو میدیدم

4. 2 کاربر از peyman balini برای پست مفید تشکر نموده اند:

5. Top | #3

• دوســـــت جـــــــدید
    • پست‌ها
      48
    • سپاس
      30
    • 122 تشکر در 45 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      4

مقاله جالب بود ولی چرا نگفتین این غده سرطانی کجا رشد کرد که شد بلای جان کودکان این سرزمین و عامل ترس و لرز و افسردگی و انزواطلبی کودکانی که هم اکنون قد کشیده اند و قرار است مامانی جانی شوند و بابایی قاتل .

البته قربانیان خشونت های بیشمار خانگی وقتی مامان بابا شدند واژه جانی و قاتل رو با عنوان نظام تربیت و آموزش جایگزین می کنند.

همه آمارها نشان می دهد پدران در صدر افراد آزار رسان به کودک قرار دارند .

طبق قوانین ایران پدر به عنوان ولی و سرپرست است و از نظر حقوق دانان نگاه مالکیت پدر بر فرزندش در قوانین ما حکمفرماست . یعنی بزنه , سیاه کنه , ناقص کنه , فلج بشه یا در نهایت بکشه مال خودشه دوست داره باهاش این جوری رفتار کنه . به منو و شما ربط نداره .

تا به حال از خودتون پرسیدین چرا پدری که فرزندش را می کشد قصاص نمی شود ؟ و قضیه با دیه و تعریز حسابی ماست مالی می شود ؟

بنابراین قانون می گوید تنبیه , به منظور تربیت فرزند , حق پدر ایرانی است . دستش هم بوسیده می شود .

می دونستی کودک ایرانی نمی تواند با پای خود به مراجع قضایی و یا نیروی انتظامی مراجعه و شکایت کند چون صحبت های او مورد استناد دادگاه نیست و این در حالیست که کودک راستگوترین موجود زمین است و ...

ببین تا صبح اگه از روشهای مبارزه با کودک آزاری بنویسی ولی هیچ باغیرتی دست به اصلاح قوانین موجود نبره یعنی هیچ .

مثل اینکه آهو و شیر رو تو یه قفس تنها بزاری و بجای غل و زنجیر کردن و رام کردن شیر به آهو یاد بدی که چطور با خطر حمله و دریده شدن کنار بیاد . فکر می کنی آخر ماجرا کدومشون خونین و مالین از پا در می آد ؟

مسلما روی صحبت من با انسانهای شریفی که همیشه در هر اجتماعی پیدا میشه ولی نسبتش 1 به 1000 , نبود .

6. 2 کاربر از کیمیا 2011 برای پست مفید تشکر نموده اند:

7. Top | #4

• رشته تحصیلی
      روانشناسی بالینی
    • مقطع تحصیلی
      کارشناسی
    • دانشگاه
      آزاد تهران مرکز
    • تخصص
      فروم نویسی
    • پست‌ها
      3,320
    • سپاس
      22,020
    • قدرت امتیاز دهی
      20

نقل قول ارسالی توسط کیمیا 2011 مشاهده پست
    مقاله جالب بود ولی چرا نگفتین این غده سرطانی کجا رشد کرد که شد بلای جان کودکان این سرزمین و عامل ترس و لرز و افسردگی و انزواطلبی کودکانی که هم اکنون قد کشیده اند و قرار است مامانی جانی شوند و بابایی قاتل .

البته قربانیان خشونت های بیشمار خانگی وقتی مامان بابا شدند واژه جانی و قاتل رو با عنوان نظام تربیت و آموزش جایگزین می کنند.

همه آمارها نشان می دهد پدران در صدر افراد آزار رسان به کودک قرار دارند .

طبق قوانین ایران پدر به عنوان ولی و سرپرست است و از نظر حقوق دانان نگاه مالکیت پدر بر فرزندش در قوانین ما حکمفرماست . یعنی بزنه , سیاه کنه , ناقص کنه , فلج بشه یا در نهایت بکشه مال خودشه دوست داره باهاش این جوری رفتار کنه . به منو و شما ربط نداره .

تا به حال از خودتون پرسیدین چرا پدری که فرزندش را می کشد قصاص نمی شود ؟ و قضیه با دیه و تعریز حسابی ماست مالی می شود ؟

بنابراین قانون می گوید تنبیه , به منظور تربیت فرزند , حق پدر ایرانی است . دستش هم بوسیده می شود .

می دونستی کودک ایرانی نمی تواند با پای خود به مراجع قضایی و یا نیروی انتظامی مراجعه و شکایت کند چون صحبت های او مورد استناد دادگاه نیست و این در حالیست که کودک راستگوترین موجود زمین است و ...

ببین تا صبح اگه از روشهای مبارزه با کودک آزاری بنویسی ولی هیچ باغیرتی دست به اصلاح قوانین موجود نبره یعنی هیچ .

مثل اینکه آهو و شیر رو تو یه قفس تنها بزاری و بجای غل و زنجیر کردن و رام کردن شیر به آهو یاد بدی که چطور با خطر حمله و دریده شدن کنار بیاد . فکر می کنی آخر ماجرا کدومشون خونین و مالین از پا در می آد ؟

مسلما روی صحبت من با انسانهای شریفی که همیشه در هر اجتماعی پیدا میشه ولی نسبتش 1 به 1000 , نبود .
    بچه ها در این شرایط دو حالت پیدا میکنند یا عقده ی محبت می شن و میرن دزد و قاچاقچی میشن یا به قول خود شما خودشون تبدیل به یک جانی و یا آدم کش میشن
    آخرین ویرایش توسط peyman balini در تاریخ 2011-Feb-10 انجام شده است

8. 2 کاربر از peyman balini برای پست مفید تشکر نموده اند:

9. Top | #5

• دوســـــت جـــــــدید
    • پست‌ها
      48
    • سپاس
      30
    • 122 تشکر در 45 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      4

البته . هرچند که همه قربانیان خشونت خیابانی و یا مجرم نمی شوند ولی به هر حال درصدی هم هر چند کم به این حال و روز می افتند.

دختران فراری و خیابانی و حتی پسران بیمار و خیابانی که غالبا اراذل و اوباش خوانده می شوند از دل همین خانواده ها بیرون اومدند .

این بچه ها سلامت روان که ندارند به کنار , بخاطر بی بندو باریهای متعدد جنسی گرفتار مرض جسمی هم هستند . آمار رو به افزایش مبتلایان به ایدز گویای این واقعیته . که ناگفته نماند که هیچ وقت هم آماری صحیح از سوی وزارت بهداشت ارائه نشده و نمیشه .

ولی اکثر کودکان آسیب دیده تا به اینجا کشیده نمی شوند این دیگه خیلی وضعیت باید قرمز بوده باشه که اینقدر پیشرفت کنه .

فکر می کنم بیشتر در حد یک عقده , کینه و تکرار آن عمل بر روی فرزندان خودش , بروز پیدا کنه .

به هر حال این قضیه کودک آزاری از اون بحث هایی نیست که به این زودی ها حل شه . دولت و قانون حرف اول و آخر رو تو این ماجرا می زنه اونم که تا بجنبه یه قبرستون کودکان احداث میشه .
    آخرین ویرایش توسط کیمیا 2011 در تاریخ 2011-Feb-10 انجام شده است

10. 2 کاربر از کیمیا 2011 برای پست مفید تشکر نموده اند:

11. Top | #6

• رشته تحصیلی
      روانشناسی بالینی
    • مقطع تحصیلی
      کارشناسی
    • دانشگاه
      آزاد تهران مرکز
    • تخصص
      فروم نویسی
    • پست‌ها
      3,320
    • سپاس
      22,020
    • قدرت امتیاز دهی
      20

نقل قول ارسالی توسط کیمیا 2011 مشاهده پست
    البته . هرچند که همه قربانیان خشونت خیابانی و یا مجرم نمی شوند ولی به هر حال درصدی هم هر چند کم به این حال و روز می افتند.

دختران فراری و خیابانی و حتی پسران بیمار و خیابانی که غالبا اراذل و اوباش خوانده می شوند از دل همین خانواده ها بیرون اومدند .

این بچه ها سلامت روان که ندارند به کنار , بخاطر بی بندو باریهای متعدد جنسی گرفتار مرض جسمی هم هستند . آمار رو به افزایش مبتلایان به ایدز گویای این واقعیته . که ناگفته نماند که هیچ وقت هم آماری صحیح از سوی وزارت بهداشت ارائه نشده و نمیشه .

ولی اکثر کودکان آسیب دیده تا به اینجا کشیده نمی شوند این دیگه خیلی وضعیت باید قرمز بوده باشه که اینقدر پیشرفت کنه .

فکر می کنم بیشتر در حد یک عقده , کینه و تکرار آن عمل بر روی فرزندان خودش , بروز پیدا کنه .

به هر حال این قضیه کودک آزاری از اون بحث هایی نیست که به این زودی ها حل شه . دولت و قانون حرف اول و آخر رو تو این ماجرا می زنه اونم که تا بجنبه یه قبرستون کودکان احداث میشه .
    البته یه وقتهایی خیلی خیلی اوضاع خراب میشه و افرادی مثل بیجه به وجود میان

12. کاربر زیر از peyman balini برای پست مفید تشکر نموده است:

13. Top | #7

• کاربر فعال
    • رشته تحصیلی
      پزشکی
    • پست‌ها
      380
    • سپاس
      97
    • 1,418 تشکر در 460 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      5

جناب كيميا به نظر من شما خيلي بدبين هستين.اين جوري هم نيست. اول شما بفرماييد كجاي دنيا حرف بچه مدركه كه اينجا باشه؟
    تنبیه , به منظور تربیت فرزند , حق پدر ایرانی است . دستش هم بوسیده می شود .
    قانون كي همچين حرفي زد؟طفلكي!
    اين طور ها هم نيست. اگه كسي بچشو كتك بزنه جرم محسوب ميشه و مجازات داره

كودك آزاري تو كشور ما اينقدر حاد نيست كه قبرستون لازم داشته باشه. مطممئن باشيد اگه اين طور بود بيشتر ازش صحبت مي شد.

14. 2 کاربر از Isis برای پست مفید تشکر نموده اند:

15. Top | #8

• رشته تحصیلی
      روانشناسی بالینی
    • مقطع تحصیلی
      کارشناسی
    • دانشگاه
      آزاد تهران مرکز
    • تخصص
      فروم نویسی
    • پست‌ها
      3,320
    • سپاس
      22,020
    • قدرت امتیاز دهی
      20

نقل قول ارسالی توسط Isis مشاهده پست
    جناب كيميا به نظر من شما خيلي بدبين هستين.اين جوري هم نيست. اول شما بفرماييد كجاي دنيا حرف بچه مدركه كه اينجا باشه؟

كودك آزاري تو كشور ما اينقدر حاد نيست كه قبرستون لازم داشته باشه. مطممئن باشيد اگه اين طور بود بيشتر ازش صحبت مي شد.
    اتفاقا خیلیم حاده ولی به خاطر یه سری مسائل مطرح نمیشه

16. 2 کاربر از peyman balini برای پست مفید تشکر نموده اند:

17. Top | #9

• دوســـــت جـــــــدید
    • پست‌ها
      48
    • سپاس
      30
    • 122 تشکر در 45 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      4

اشاره پاسخ: کودک آزاری

نقل قول ارسالی توسط Isis مشاهده پست

کیمیا اسم دختره جناب .

من رو واقعا غافلگیر کردین شما با چیزی مخالفت می کنین که خیلی روشن و بی پرده است .

من رو ببخشید ولی فکر می کنم شما تا به حال با شنیدن صدای جیغ و فریاد کودکان زیر 18 سال در آپارتمان های هم جوار / خواندن صفحات حوادث روزنامه ها و آمار خشونت های خانگی که هر ساله توسط حقوق دانان در روزنامه های معتبر چون همشهری منتشر می شود / دیدن بچه های نوجوان کم سن وسال آویزون خیابانها / دختران نوجوان فراری پلاس در پارک ها که با آرایش غلیظ سن شان را بالا می برند تا به کسی جواب پس ندهند / کودکان آکاردئونی پابرهنه در میدان های بزرگ / علاقه مفرط نوجوانان به اعتیاد به مواد صنعتی همچون لاک ناخن , چسب مایع , چسب چوب , تینر , استون , غلط گیر و رنگ / افسردگی و ترس از جمع در میان کودکان کودکستان و دبستان / شب اداری بچه های زیر 12 سال از ترس / مطب های روان پزشکان و روان شناسان مملو از نوجوان و جوان / کودکان سر تا پا چرک تکدی گر / افزایش میل کودکان دوره راهنمایی به سیگار / دادگاه های خانواده شلوغی که سرنوشت بچه ها را بدون پرسیدن از او رقم می زنند / جویدن بی قفه ناخن تا جایی که گوشت کنده و به خون برسد حتی تا سنین بالا / مو به تنتان سیخ نشده که به من می گویید بدبین .

من بدبین نیستم برادر . صبح تا شب چشم تیز کردم که اطرافم رو دقیق ببینم و بیشتر بخوانم تا به بینشی برسم که 2 سانت عمق داشته باشد اگر ندارد , ببخشید بیشتر تلاش می کنم .

شما من رو بدبین می دونین و این نظر فقط متعلق به شماست ولی با احترام , من قبول ندارم .

قانون طفلکی کی همچین حرفی زده ؟ باورم نمیشه . یعنی شما منتظرید از رسانه های دولتی مستقیما و رسا بشنوید که ما با عمل تنبیه و یا خشونت خانگی مشکلی نداریم تا زمانی که سیاهی و کبودی واضحی بر روی بدن به چشم بیاید و تازه در صورت تائید پزشکی قانون ی و بنا بر درصد آسیب دیدگی و چلاق شدگی دیه ای بسته میشود ؟؟؟ منتظر این هستین ؟

چنین اعترافی محاله .

خشونت از هر گونه ای که باشد وحشیانه و دور از شان یک انسان است ولی مسئولین ما بر این عقیده نیستند . قانون ی که پدری روانی را آزاد گذاشته تا هر وقت که خواست انسانی بی دفاع و کوچک را زیر مشت و لگد بگیرد چون سرپرست اوست از نظر شما قابل دفاعست ؟

شما می دونین ما تا سال 82 هیچ قانون ی برای برخورد با کودک‌آزاری ( به‌جز در موارد معدودی مانند قتل، دزدیدن، رها کردن و استفاده از کودکان برای تکدی‌گری ) نداشتیم ؟ بعد از سال 82 هم که در مجلس ششم 8 ماده در حمایت از کودکان و نوجوانان به تصویب رسید باز هم خانواده به‌عنوان کانون اصلی کودک‌آزاری از قلم مسئولین محترم افتاد که هنوز هم اصلاح نشده که نشده و فکر نمی کنم هم بشود .

چون خونه منو شما تا حالا رنگ چماق و کتک و جیغ و ناله رو ندیده دلیل بر این نیست که بقیه خانواده ها هم همین طورند . حداقل من 100 بار نیشگون گرفتن و به زور کشیدن بچه های زیر 10 سال تو راه پله ها و با مشت به در کوبیدن و گریه بچه ها و نعره مردانه و تهدید رو تو آپارتمان های دور و برم دیدم چه رسد به کل شهر .

شما خبر دارین برای تشکیل پرونده موارد کودک آزاری توسط پدر , نیاز به شاکی خصوصی است . حالا شاکی خصوصی از کجا بیاریم ؟

در این میان , خانواده کودک بدبخت , به ندرت از پدر خانواده که حکم سرپرست و نان آور خانواده را برعهده دارد، شکایت می کنند , اظهارات کودک بیچاره هم که مورد استناد دادگاه نیست . در و همسایه هم حتی اگه شاهد آزار باشه از خبر کردن پلیس دوری می کنه چون پلیسی هم بیاد میگن بچه پدر داره , اختیارشو داره , به ما مربوط نمیشه تا اینکه یه جور بزنه و آزار بده که قشنگ با دو تا چشم قابل رویت باشه تازه اون موقع با احترام از پدر یه گوش کوچولو می گیرن . پس چه می شود ؟ خوش به حال پدر می شود مگه نه ؟ چون همه اینها تقریبا اتفاق نمی افته .
    و این دلیلیست که همچنان پدران را در صدر کودک آزاران باشند .

بله من شدیدا عقیده دارم آنها دست پدر را تا جائیکه کودک سیاه نشود می بوسند . چون قوانین کشور ما فقط در مورد آزارهای جسمی و تعرض جنسی به کودک , مجازات تعیین کرده است درحالی که کودک آزاری طیف وسیعی ازصدمات روحی و آزارهای جنسی مانند کم محلی ، توهین و فحاشی به کودک ، تهدید به زدن یا بیرون کردن از خانه , نشان دادن صحنه‌های مستهجن , تبعیض بین فرزندان , طلاق , ازدواج های مجدد مردان , سیلی زدن , لگد زدن , گاز گرفتن , پرتاپ کردن کودک و ... را شامل می‌شود که مجازات ی برای هیچ یک از این موارد در قانون ایران در نظر گرفته نشده است . می دونی چرا ؟ آخه کار به سیاه شدن نکشیده . این بوس نیست پس چیست ؟ منو روشن کن .

و در مورد اینکه کجای دنیا به حرف کودک گوش می دهند . اکثر کشورهای غربی به صحبت کودک زیر 18 سال تا جایی که قادر باشد به راحتی حرف بزند در دادگاه گوش می دهند .ولی اصلا فرض کنیم هیچ جا گوش ندن ما هم نباید گوش بدیم . من همیشه تعجب می کنم که چرا ما همیشه دنبال یه نمونه غالبا بور و چشم آبی برتر از خودمون می گردیم و تا اون کاری رو انجام نده از نظر ما لابد یه ایرادی داره که انجام نمی دن پس ما هم نباید دنبال بدعت گذاری باشیم . زشته ؟

در نهایت اینکه در جامعه ما حس مالکیت شدید به‌خصوص نسبت به زن و فرزند وجود دارد و به آنها به‌ چشم ابزار نگاه می کنند , موضوعی به این شفافی رو هم راحت نمیشه ندید گرفت و انکار کرد . وقتي در مملکتي زن و بچه ملک مردان محسوب مي شوند روشنفکری کلمه ای گوش خراشه و حرف زیادی محسوب میشه پس اوضاع همینی که هست پابرجا خواهد ماند .

و در مورد قبرستون کودکان
    , مزاحی بیش نبود هر چند اگه این ترکیب رو استعاره ای از مرگ روانی کودکان این سرزمین بگیریم درست از آب در می آد .

دستم شکست .
    آخرین ویرایش توسط کیمیا 2011 در تاریخ 2011-Feb-11 انجام شده است

18. 2 کاربر از کیمیا 2011 برای پست مفید تشکر نموده اند:

19. Top | #10

• کاربر فعال
    • رشته تحصیلی
      پزشکی
    • پست‌ها
      380
    • سپاس
      97
    • 1,418 تشکر در 460 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      5

اول بگم كه Isis هم اسم زنه ولي من پسرم!به هرحال ببخشيد

من نمي دونم شما كجا زندگي مي كنيد كه اين همه كودك آزاري مي بينيد ولي من تا حالا مكان هاي زيادي زندگي كردم ولي به ندرت همچين چيزايي ديدم.

من هميشه bbc و cnn و ديگر رسانه هاي بين المللي رو مي بينم ،‌نديدم در اين مورد چيزي گفته باشن.

شما می دونین ما تا سال 82 هیچ قانون ی برای برخورد با کودک‌آزاری ( به‌جز در موارد معدودی مانند قتل، دزدیدن، رها کردن و استفاده از کودکان برای تکدی‌گری ) نداشتیم ؟ بعد از سال 82 هم که در مجلس ششم 8 ماده در حمایت از کودکان و نوجوانان به تصویب رسید باز هم خانواده به‌عنوان کانون اصلی کودک‌آزاری از قلم مسئولین محترم افتاد که هنوز هم اصلاح نشده که نشده و فکر نمی کنم هم بشود .
    نخير!اين حرف رو نزنيد در قانون ما اين كودك آزاري ها تعريف شدن و مجازات دارن:
    1. کودک آزاری ناشی از آزار جسمی؛ مانند ضرب و جرح؛

2. کودک آزاری ناشی از بهره گیری خلاف؛ مانند بهره گیری برای قاچاق و مطلق به کار گرفتن کودک زیر پانزده سال؛

3. کودک آزاری ناشی از ترک فعل؛ مانند نادیده گرفتن عمدی سلامت، بهداشت و ترک انفاق کودک؛

4. کودک آزاری جنسی؛ مانند استفاده از کودک در هرزه گری ها.

قوانين مبارزه با كودك آزاري از سال 70 بود ولي قوانين صريح در سال 81 وضع شدن(منبع)

اضافه مي كنم بيشترين كودك آزاري از نوع جنسيه كه در جوامعي كه انحطاط اخلاقي دارن ييشتر ديده ميشه.
    جاهاي مختلفي بررسي كردم نديدم كه child abuse در ايران نسبت به بقيه كشور ها بيشتر باشه.

وقتي در مملکتي زن و بچه ملک مردان محسوب مي شوند روشنفکری کلمه ای گوش خراشه و حرف زیادی محسوب میشه
    من در اين مورد بسيار با شما موافقم

20. کاربر زیر از Isis برای پست مفید تشکر نموده است:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

کاربران حاضر در این تاپیک

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک هستند. (0 عضو و 1 مهمان)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

قوانین ارسال

• شما نمی‌توانید تاپیک جدید ارسال کنید.
  • شما قادر به ارسال پاسخ نیستید .
  • شما نمی‌توانید فایل ارسال کنید.
  • شما نمی‌توانید پست ‌های خود را ویرایش کنید.
  •  
دانشجو در شبکه های اجتماعی
افتخارات دانشجو
لینک ها

سایت برگزیده مردمی در چهارمین و پنجمین جشنواره وب ایران
سایت برگزیده مردمی در چهارمین و پنجمین جشنواره وب ایران
به دانشجو امتیاز دهید:

آپلود مستقیم عکس در آپلودسنتر عکس دانشجو

توجه داشته باشید که عکس ها فقط در سایت دانشجو قابل نمایش می باشند.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1