PDA

مشاهده نسخه کامل : اولین بمب اتم دقیقا کی و توسط کی ساخته شد؟!robat_mosalman
2008/01/26, 01:24
تا اونجایی که من می دونم بمب اتم را آمریکا برای اولین بار ساخته اما می خواهم بدانم که آیا مسائل پشت پشت پرده ای هم داشته؟

Ernesto_Rommel
2008/01/26, 12:31
دوست عزیز گویا شما یا میخواید به این شكل بحثی را اغاز كنید یا اینكه واقعا بی اطلاعید!!
در مورد سوالهاتون جواب بسیار هست و دارم!
انشاا...اگر عمری باقی بود شب میام برات مفصل میگم!!
راستی خیلی ممنون بابت این ارسال و اون یكی ارسالت كه واقعا حرف دل خیلی ها رو گفتی!!
با تشكر

robat_mosalman
2008/01/26, 13:51
دوست عزیز گویا شما یا میخواید به این شكل بحثی را اغاز كنید یا اینكه واقعا بی اطلاعید!!

هر دو تاش(یه چیزای جسته و گریخته شنیدم)
خیلی متشکر

Ernesto_Rommel
2008/01/26, 21:28
خب سلام به دوست عزیزمون.
دوست خوب یه تاریخچه به نظر من کامل در مورد بمب اتم آوردم و گذاشتم تو سایت.
امیدوارم خوشت بیاد.راستش وقت نشد در مورد این موضوع مطرح شده توسط شما چیزی بنوسیم به جز اینکه:

مسائل پشت پرده را شاید بتوان در این دید که چرا آلمانها به راحتی اجازه دادند مجتمع های آب سنگین در نروژ مورد هدف هواپیماهای انگلیسی قرار بگیره و.........
چه کسانی این مکان را لو داده بودند و.............
چرا آمریکاییها وقتی میدانستند ژاپن میخواد خودش را تسلیم کند استفاده کردند!؟
آیا میخواستند قدرت خود را به رخ بکشند؟!
چرا هیتلر کاری کرد که مخهای نظامیش که وظیفه ساخت بمب اتمی رو داشتند از کشور برند!؟
چرا هیتلر و رفقا دست از ادامه تحقیقات در مورد بمب اتمی برداشتند!؟

و مسائلی دیگر که اگر توسنتم و وقت کردم فردا میگم.اما در مورد بمب اتم مطالب در همین موارد دور میزند.
به هر حال این مطالب رو میزارم.امیدوارم خوشت بیاد.

Ernesto_Rommel
2008/01/26, 21:32
بمب اتمی
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد.
بمب اتمی نام رایج وسایل انفجاری است که در آن‌ها از انرژی آزاد شده در فرآیند شکافت هسته‌ای، یاگداخت هسته‌ای برای تخریب استفاده می‌شود. بمب‌های اتمی که برمبنای گداخت کار می‌کنند نسل نوین بمب اتمی هستند و قدرتی بسیار بیشتر از بمب‌های شکافتی دارند. مبنای آزاد شدن انرژی در هر دو نوع بمب اتمی تبدیل ماده به انرژی (E = mc2)است اما در بمب‌های گداختی جرم بیشتری از ماده به انرژی تبدیل می‌شود.
نخستین بمب اتمی که بمبی پلوتونیومی(از نوع شکافتی) بود در سال ۱۹۴۵م در جریان جنگ جهانی دوم در آمریکا ساخته و در شانزدهم ژوئیهٔ ۱۹۴۵م در صحرای آلاموگوردو در نیو مکزیکوی امریکا آزمایش شد. آمریکا تنها کشوری است که از بمب اتمی (شکافتی-اورانیومی در هیروشیما وشکافتی - پلوتونیومی در ناگازاکی) استفاده نظامی کرده‌است. شوروی در سال ۱۹۴۹ دارای بمب اتمی شد.

اختراع این سلاح،ریشه طولانی در تاریخ علم فیزیک و شیمی دارد اما استفاده از دانش به دست آمده، برای ساخت بمب اتمی بیشتر به روبرت اوپنهایمر و ادوارد تلر نسبت داده می‌شود.
تاریخچه
اولین تلاش‌ها در جهت ساخت بمب اتمی در آلمان نازی آغاز گشت. در این دوران، شیمیدانی به نام پل هارتک از اساتید دانشگاه هامبورگ به توان بالقوه نیروی اتمی برای کاربردهای نظامی پی برد. وی در ۲۴ فوریه ۱۹۳۹ امکان استفاده از انرژی هسته‌ای به عنوان یک سلاح با توان تخریبی نا محدود را طی نامه‌ای به وزارت جنگ در برلین اطلاع داد. بدنبال این امر گروهی برای تحقیق در این رابطه تشکیل شد و وارنرهایزنبرگ فیزیکدان برجسته آلمانی به طور غیر رسمی سرپرست تیم تحقیقاتی آلمان برای ساخت بمب هسته‌ای گشت.
در همین زمان، آلبرت انیشتین طی نامه معروف خود به روزولت رئیس جمهور وقت آمریکا خطر دستیابی آلمان به تولید بمب اتمی را گوشزد کرد. متعاقب این اخطار روزولت دستور ایجاد پروژه منهتن با هدف تحقیق در این رابطه و تولید بمب اتمی را با همکاری کشور انگلستان صادر کرد. برای این پروژه تأسیساتی در لوس آلاموس در ایالت نیومکزیکو، اوک ریج ایالت تنسی و همفورد ایالت واشنگتن به کار گرفته شدند و تیمی از برجسته‌ترین دانشمندان آن دوران به استخدام این پروژه در آمدند. محققان آلمانی هرگز موفق به طراحی و ساخت بمب اتمی نشدند. اما تیم آمریکایی به سرپرستی فیزیکدان برجسته، جی آر اوپنهایمر موفق به ساخت عملی اولین بمب هسته‌ای بود که در ۱۶ جولای ۱۹۴۵ در ناحیه‌ای موسوم به ترینیتی در نیومکزیکو آزمایش شد.
به فاصله کوتاهی در ۶ آگوست ۱۹۴۵،بمب افکن اسکادران ۵۰۹ نیروی هوایی آمریکا موسوم به Enola Gay(که اکنون در موزه‌ای در واشنگتن نگهداری می‌شود)، از پایگاهی در جنوب اقیانوس آرام به پرواز در آمد و در ساعت ۸:۱۵ دقیقه به وقت محلی، بمب موسوم به پسر کوچک را بر شهر هیروشیما منفجر ساخت. این بمب که در طراحی آن از ۶۴ کیلوگرم اورانیوم استفاده شده بود، از ارتفاع ۹۶۰۰ متری رها شد و در ارتفاع ۵۸۰ متری سطح زمین با شدتی معادل با انفجار ۱۵ کیلو تن TNT منفجر شد. مجموع تلفات اولیه و کشته‌ شدگان ناشی از عوارض این انفجار را بالغ بر ۱۴۰۰۰۰ نفر تخمین می‌زنند. سه روز بعد در ۹ آگوست انفجار بمب مرد چاق در شهر ناکازاگی موجب مرگ ۷۴۰۰۰ نفر دیگر شد. این بمب که از پلوتونیوم به عنوان ماده شکافت پذیر استفاده می‌کرد، انفجاری به شدت ۲۱ کیلوتن TNT ایجاد کرد. بمب دیگری نیز در پروژه منهتن تولید شده بود که هرگز از آن استفاده نشد.
پس از پایان جنگ دوم جهانی دانشمندان در آمریکا به تحقیق در رابطه با تسلیحات هسته‌ای ادامه دادند. اگرچه این تصور وجود داشت که هیچ کشوری دیگری در دنیا نمی‌تواند تا پیش از سال ۱۹۵۵ به فنآوری ساخت سلاح هسته‌ای دست یابد، اما کلاوس فیوکس یکی از فیزیکدانان آلمانی که در رابطه با مواد فوق انفجاری (High Explosive) با تیم اوپنهایمر همکاری می‌کرد، طرح‌ها و جزئیات طراحی بمب آزمایش شده در ترینیتی را در اختیار جاسوسان شوروی قرارداد. به این ترتیب در ۲۹ آگوست ۱۹۴۹ اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی اولین آزمایش اتمی خود را با موفقیت انجام داد و غرب را در وحشت فرو برد. این انفجار اثر زیادی در تسریع جنگ سرد گذارد و موجب ایجاد رقابت تسلیحاتی بین آمریکا و شوروی گردید.
پس از آن ایالات متحده جهت حفظ برتری تسلیحاتی خود ، تحقیق در رابطه با ساخت بمب گداختی(یا هیدروژنی) یا به عبارت دقیقتر ، تسلیحات گرما-هسته‌ای (Termo- Nuclear) را آغاز کرد.پیش از این اوپنهایمر به دلیل اتخاذ مواضعی بر علیه ساخت تسلیحات هسته‌ای از سرپرستی پروژه کنار گذارده شد و ادوارد تلر هدایت عملی پروژه ساخت بمب هیدروژنی را برعهده گرفت. نخستین آزمایش یک وسیله گرما-هسته‌ای با اسم رمز مایک در نوامبر سال ۱۹۵۲ در جزیره کوچکی به نام الوگالب در مجاورت انی وتاک در جزایر مارشال انجام شد.وزن تجهیزات به کار رفته در این انفجار شامل دستگاه‌های تبرید به بیش از ۶۵ تن میرسید. از آنجایی که در این سیستم مستقیما از ایزوتوپهای دوتریوم و تریتیوم مایع استفاده میشد، به آن لقب بمب خیس(wet bomb) داده بودند .پیش بینی میشد که قدرت این انفجار معاد یک یا دو مگاتن تی ان تی باشد. اما برخلاف انتظار شدت انفجار معادل ۱۰٫۴ مگاتن تی ان تی بود. نتایج انفجار بسیار هراسناک بود. قطر گوی آتشین حاصل از این انفجار به ۵ کیلومتر رسید. جزیره الوگالب تقریباً تبخیر شد و حفره‌ای به عمق ۸۰۰ متر و شعاع دهانه ۳ کیلومتر برجای ماند.
نکاتی در مورد بمب‌ اتمی
منطقه انفجار بمب‌های هسته‌ای به پنج قسمت تقسیم می‌شود:۱- منطقه تبخیر ۲- منطقه تخریب کلی ۳- منطقه آسیب شدید گرمایی ۴- منطقه آسیب شدید انفجاری ۵- منطقه آسیب شدید باد وآتش. در منطقه تبخیر درجه حرارتی معادل سیصد میلیون درجه سانتیگراد بوجود می‌آید و هر چیزی، از فلز گرفته تا انسان وحیوان، در این درجه حرارت آتش نمی‌گیرد بلکه بخار می‌شود.
آثار زیانبار این انفجار حتی تا شعاع پنجاه کیلومتری وجود دارد و موج انفجار آن که حامل انرژی زیادی است می‌تواند میلیون‌ها دلار تجهیزات الکترونیکی پیشرفته نظیر ماهواره‌ها و یا سیستم‌های مخابراتی را به مشتی آهن پاره تبدیل کند و همه آنها را از کار بیندازد.
اینها همه آثار ظاهری و فوری بمب‌های هسته‌ای است . پس از انفجار تا سال‌های طولانی تشعشعات زیانبار رادیواکتیو مانع ادامه حیات موجودات زنده در محل‌های نزدیک به انفجار می‌شود.
پرتو رادیو اکتیو از پرتوهای آلفا، بتا، گاما و تابش نوترونی تشکیل شده‌است. نوع آلفای آن بسیار خطرناک است ولی توان نفوذ اندکی دارد. این پرتو در بافت زنده تنها کمتر از ۱۰۰ میکرون نفوذ می‌کند اما برای آن ویرانگر است. پرتوی گاما از دیوار و سنگ نیز عبور می‌کند.هر ۹ میلی‌متر سرب یا هر ۲۵ متر هوا شدت تابش آن را نصف می‌کند. این پرتو نیز با توجه به فرکانس بسیار بالا، انرژی زیادی دارد که اگر به بدن انسان برخورد کند از ساختار سلولی آن عبور کرده و در مسیر حرکت خود باعث تخریب ماده دزوکسی ریبو نوکلوئیک اسید یا همان DNA شده و سرانجام زمینه را برای پیدایش انواع سرطان‌ها، سندرم‌ها ونقایص غیر قابل درمان دیگر فراهم می‌کند وحتی این نقایص به نسل‌های آینده نیز منتقل خواهد شد. برای جلوگیری از نفوذ تابش گامابه حدود ۱۰ سانتی‌متر دیوارهٔ سربی نیاز است.
بهزاد پاکروح - بمب اتمی - انتشارات اندیشه سرا -۱۳۸۱

Ernesto_Rommel
2008/01/26, 21:39
آمريكا و بمب اتمآمريكا كه امروزه ادعای مخالفت با سلاح‌های هسته‌ای را دارد, جزو اولين سازندگان بمب‌های اتمی به حساب می‌آيد. حتی با اختصاص بودجه‌های بسيار فراوان از ابتدا برای به دست آوردن اين سلاح‌های كشتار جمعی, توانست در سال 1967, 32 هزار فروند سرجنگی‌های گوناگون را در كشورش بسازد تا با خيالی آسوده دست به انجام هر جنايتی بزند.

http://i30.tinypic.com/wv69vn.jpg
اگر تاريخچه ساخت بمب‌های اتمی در آمريكا را بررسی كنيد, به وضوح اشتياق اين كشور برای سوء استفاده از فن آوری هسته‌ای را درك خواهيد كرد. آمريكا كشوری است كه با دستور پرتاپ يك بمب اتمی در شهر هيروشيما موجب كشته شدن 140هزار نفر از مردم بيگناه كه ادعای كشورهای حامی دموكراسی و تثبيت كننده حقوق بشر را دارد, خدا می‌داند.

كشوری كه فقط با استفاده از 2 بمب اتم جان بيش از 210هزار نفر را گرفته است, هم اكنون می‌گويد: ايران نبايد از تكنولوژی هسته‌ای بهره‌مند شود. حال آنكه با نگاهی به گذشته و سوابق ايران و مقايسه آن با منش آمريكايی‌ها به وضوح معلوم است كه ايران از اين فن آوری(كه حق مسلم ايران است) می‌خواهد تنها در راه مصارف صلح جويانه استفاده كند ولی اولين جنايتكار هسته‌ای دنيا مقابلش ايستادگی می‌كند.


http://i31.tinypic.com/30hli5c.jpg.تاريخچه ساخت اولين بمب اتمامكان بهره‌گيری از جنگ افزار هسته‌ای توسط آلمان نازی با كار گروهی شماری از دانشمندان آن كشور زنگ خطری را در جهان به صدا در آورد كه توجه كارگزاران دولت ايالات متحده آمريكا بويژه رئيس جمهور وقت آمريكا ((روزولت)) را به خود جلب كرد. او در آن هنگام با آلبرت اينشتين كه در آن زمان در آمريكا زندگی می‌كرد مسئله را در ميان گذاشت. به دستور رئيس جمهور آمريكا از آن تاريخ به بعد كميته‌ای به نام ((اورانيوم و كاربرد آن)) تشكيل شد تا چگونگی كار در مورد دستيابی به واكنش‌های زنجيره‌ای اين فلز بررسی شود.

در مارس 1940 اين كميته در دانشگاه شهر نيويورك (به نام كلمبيا) واكنش اين فلز را در برابر كربن مورد آزمايش قرار دادند و در اين آزمايش در مورد واكنش‌های ايزوتوپ‌های اورانيوم 235 كه دارای نورتون‌های كند هستند به موفقيت‌هايی دست يافتند.

كميته اورانيوم با پشتيبانی مالی و همه جانبه‌ای كارهای عملی دانشگاه كلمبيا را دنبال می‌كرد. در ماه می 1941كميته بررسی اعلام كرد كه شكاف هسته‌ای را تا سال 1945 نمی‌توان به مرحله اجرا در آورد و آن را در سلاح‌های هسته‌ای به كار گرفت. بنابراين آزمايشات به تاخير افتاد و در اين مدت تنها يكسری عمليات آزمايشگاهی روی واكنش‌های زنجيره‌ای اورانيوم انجام گرفت و پس از اين مرحله بود كه توانستند با گام‌های بلندی در مدت يك سال روی فرآورده‌های پلوتونيوم به مقدار زيادی كار كنند و تخمين زده می‌شد در مدت بين 3 تا 5 سال بتواند آن را در جنگ افزارها به كار گيرند. اين كارها گمان‌های بسيار خوشبينانه را در دولتمردان آمريكايی به وجود آورد و پس از آن يعنی در سال 1941 به بعد, به دستور رئيس جمهور(( اداره علوم پژوهشی و گسترش)) زير نظر مستقيم ((كميته علوم و انواربوش )) تاسيس شد.

در سال 1941 ايالات متحده آمريكا وارد جنگ جهانی دوم شده و برای تهيه اين فرآورده‌ها و بهره‌گيری از آنها, پژوهش‌های زيادی را به مرحله عمل درآورد. در ماه می سال 1942 برای به دست آوردن مواد قابل شكاف هسته‌ای, يك نهاد جديد برای پيگيری سريع تر امور تاسيس شد و تا سال 1944 سالانه مبلغ يك ميليارد دلار صرف هزينه‌های تحقيقاتی شده بود.

پس از دو روز از درگذشت روزولت در 12 آوريل سال 1945, رئيس جمهور جديد آمريكا هاری اس ترومن طی پيامی كه به طور خلاصه به وسيله دبير شورای جنگی استيم‌سون خوانده شد درباره كاربرد بمب‌های اتمی اشاره‌ای كرد و ديگر از ماه اوت همان سال طرح‌های انفجارهای درونی به مقدار زياد پلوتونيوم 239 مورد استفاده و آزمايش قرار گرفت.

اين آزمايشگاه‌ها با چندين فروند بمب افكن B-29 كه آماده حمل تسليحات اتمی بودند با پشتيبانی تاسيسات نظامی ((تينی آن )) واقع در جزاير ماريانا ( 2400 كيلومتری جنوب ژاپن) انجام شد.

اين آزمايش‌ها در مورد جنگ افزار پلوتونيوم كه آن را به نام تری‌نيتی می‌ناميدند, در 16 جولای 1945 در ساعت 5 بامداد به وقت محلی در جنوب مركزی نيومكزيكو انجام شد و بنا به برآوردهای از پيش تعيين شده, انرژی و قدرت حاصل از آن می‌بايست كمتر از يكهزار تن ( كيلو تن يعنی قدرت تخريبی معادل انفجار يكهزار كيلو مواد منفجره از نوع تی.ان.تی ) می‌بود, در صورتی كه پس از وقوع اين آزمايش نيروی حاصل از آن به 45 هزار تن رسيد كه برابر با انرژی حاصل از انفجار مقدار 21 هزار تن تی.ان.تی بود.

اما اولين فاجعه اتمی تاريخ ( به دست آمريكای اصلاح طلب!) توسط يك هواپيمای بمب افكن B-29 با پروازی روی شهر ژاپنی هيروشيما در 6 اوت سال 1945 در ساعت 8:15 صبح به وقت محلی انجام شد. اين بمب افكن بدون آزمايش پيشين با بهره‌گيری از اورانيوم 239 بمبی از بمب‌های توپخانه‌ای را كه به نام پسر كوچك (Little boy) نامگذاری كرده بودند را از سقف پروازی 680 متری ( كه به منظور وارد ساختن بيشترين خرابی در نظر گرفته شده بود) روی شهر مزبور رها كرد, در اين هنگام دو سوم از ساختمان‌های شهر ويران و از جمعيت 350 هزار نفری آن, 140 هزار نفر كشته شدند. دومين جنگ افزار هسته‌ای از پلوتونيوم 239 با انفجار داخلی دو برابر توان و انرژی پيشين مورد آزمايش قرار گرفت.

اين جنگ افزار قرار بود روی شهر كوكورا در راس ساعت مقرر در 11 اوت پرتاب شود, ولی يك سوم از اعضای مديريت سازمان جنگ افزارهای هسته‌ای, خواستار به تاخير انداختن آن شدند. اين عده خواستار به كارگيری آن در اواخر ماه اوت يا اوايل سپتامبر بودند.

شرايط بد آب و هوايی تا نهم اوت همچنان ادامه داشت و ابرهای سنگين آسمان را فرا گرفته بود تا سرانجام يك بمب‌افكن B-29 حامل بمبی به نام باكنركار پس از 10 دقيقه پرواز بر روی شهر كوكو بنا به شرايط بد آب و هوايی و عدم ديد بر روی هدف مورد نظر, با داشتن اجازه قبلی در مورد گزينش هدف دوم در ساعت 11:20 صبح با پرواز روی شهر ناكازاكی در سقف پروازی 500 متر, بمب خود را با نيروی تخريبی 21 هزار تن رها كرد و از جمعيت 270 هزار نفری شهر در حدود 70 هزار نفر كشته شدند.

تمامی اين كشتارها از سوی كشور آمريكا در حالی انجام گرفت كه كشورهای ديگر از جمله روسيه و فرانسه و انگليس هم در آن زمان دارای چنين فن‌آوری بودند, ولی اينكه چرا تنها آمريكا بود كه از آن استفاده غيرانسانی كرد, به همان مسئله منش دولت آمريكا برمی‌گردد و نكته جالب‌تر از آن, وجود نگرانی‌های آمريكا نسبت به حقوق كشورهای ديگر است. هم اكنون احتمال وجود بيش از 200 فروند جنگ‌افزار اتمی در اسرائيل وجود دارد در صورتی كه آمريكا هيچ نگرانی ندارد!! دليلش هم واضح است(حفظ منافع).

استفاده از فن آوری هسته‌ای حق مسلم ملت ايران است و هيچ كشوری(بخصوص كشوری كه از اين فن‌آوری سوء استفاده كرده است) حق ممانعت از آن را ندارد.

كشورهای ديگر نظير آرژانتين, برزيل, تايوان و كره جنوبی نيز در اين زمينه تحقيقاتی انجام داده‌اند. هندوستان و پاكستان هم اكنون تحقيقات اتمی را به مرحله عملی رسانده‌اند و حتی كشور آفريقای جنوبی در سال 1988 ميلادی اعلام كرد كه دارای توان هسته‌ای است. حال ايران حق ندارد از انرژی اتمی به صورت صلح آميز استفاده كند!!!group_haraji_org@yahoo.com : بخش سرگرمی سايت

robat_mosalman
2008/01/27, 04:11
خیلی متشکر =D>
خوب تلاش آلمان ها برای این کار چه شد؟ آیا آمریکایی ها از آلمان ها در این زمینه جاسوسی کردند؟
اصلا آلمانی که توسط آمریکایی های یهودی(اگه درست بگم)تحت نفوذ بود چرا باید از آمریکا در این زمینه ی مهم پیشی بگیرد؟!
اگه آلمان به بمب اتم می رسید آیا باز هم سرنوشت جنگ را صهیون ها رقم می زدند یا آلمان ها همه جا را می گرفتند؟
چجوری دولت هایی همچون انگلیس و ... به بمب رسیدند اما آمریکا این همه بودجه صرف کرد تا رسید؟ و به قول خودت چرا این کشورها از بمب هسته ای یا لااقل از قدرت تهدیدی آن استفاده نکردند؟(شاید نیاز نداشتن چون آمریکا این کار را برایشان کرد)
تازه من شنیدم که آمریکایی ها از این کارشون دفاع هم می کنند ، به خاطر اینکه ژاپنی ها تسلیم نمی شدند و ممکن بود جهان را به خاک و خون بکشند؟ به نظر تون اگه ایران(یا خودتون) در جایگاه آن موقع آمریکا قرار داشت از بمب هسته ای استفاده نمی کرد؟!
مثلا توی قضیه ی ژاپن شاید انتخاب بین بد و بدتر بوده(برای آمریکای فداکار و دلسوز(جون خودش))؟!
واقعا آیا بمب هسته ای به این بدی ها هست که می گن ؟
مثلا بمب هسته ای می تونه صلح بیاره و نوعی برابری جهانی را ایجاد کند یا یک کشور کله شق را به خاک بنشاند(البته در زمان تولد بمب اتم نه الآن که تو بقالی هم بمب اتم می فروشند:lol::lol::lol:).
آیا این بد است که ایران در شرایط فعلی بمب اتمی علنی داشته باشد؟(چون بعضی ها می گن ایران بمب اتم روسی داره و با تجهیزات فعلی هم می تونه ظرف چند روز بمب اتمی بسازد اما فعلا که علنی نیست)
چرا خیلی از کشور ها داشته باشند و ما نداشته باشیم مگه دستور دینمون نیست که ساز و برگ نظامی را همیشه آماده کنیم ؛ خوب مگه فرق بمب اتم با بمب های دیگه چیه؟! خوب وقتی بقیه بمب ساختند ما هم ساختیم وقتی موشک ساختند ما هم ساختیم وقتی بمب اتم دارند چرا ما نداشته باشیم؟(لااقل برای بازدارندگی)
(این حرفا را زدم چون واقعا برام سوال شده(مخصوصا سوال های آخری) امیدوارم بعضی از دوستان نگن چه آدم جنگجو و خشنی یا چه آدم بی احساسی یا ..... چون فکر می کنم این سوال هایی هست که آینده ی جهان با آن درگیر است)
چه کشورهایی به صورت غیر علنی بمب اتم دارند؟
البته قطعا نظرات دوستان سازنده است و همچنین محترم (مثل نظر خودم:lol:)

Ernesto_Rommel
2008/01/27, 16:02
به نام خداوندگار یکتا


خوب تلاش آلمان ها برای این کار چه شد؟

در مورد تلاش آلمانها باید بگم که اونها در پی ساخت بمب اتمی بودند اما متاسفانه یا خوشبختانه!! به دلایلی که حتی تا به هم اکنون نیز به صورت قطعی مشخص نگشته است از ادامه ی این راه به صورت جدی صرفنظر کردند البته شایعات گوناگونی هست از قبیل:
به دلیل نابود سازی مجتمع اب سنگین در نروژ آلمانها از ادامه کار مایوس گشتند ویمدانستند که اگر بخواهند از نو کار را شروع کنند دیگر وقتی برایشان نمیماند و...... و از طرفی نیز جنگ آنها وارد مراحل تازه ای شده بود که لزومی بر ادامه کار ندیده بودند.
به دلیل اینکه با سیاستهای عجیب و غریب (البته از نظر ما وگرنه حزب نازی سیاستهاش مشخص هست!) تمامی(یا اکثرا) دانشمندانی که در این راه میتوانستند کمک حال آلمانها باشند از آلمان کوچ کردن و معروفترین آنها هم انیشتین بود که یکی از کسانی بود که بمب اتمی را برای آمریکا ساخت و البته تاسف این کار خود را نیز خورد!!!
به دلیل اینکه هیتلر با توجه به اوضاع خوب و مسلط نیروهایش بر کشورهایی که آنها را دشمن حساب میکرد دیگر نیازی به بمب اتمی نمی دید.
یه موضوع دیگر که من تازگی خوندم در موردش این بوده که هیتلر چون خودش مصدوم جنگی بوده و توسط سلاح شیمیایی مجروح شده در جنگ جهانی اول تمایلی به استفاده از اینجور سلاحهای کشتار جمعی نداشته!! البته این مورد بیشتر برای سلاحهای شیمیایی صدق میکنه تا بمب اتمی که در اون زمان میتونست به راحتی نتیجه جنگ رو عوض کنه! و البته از کسی مثل هیتلر بعیده این چیزها!! خلاصه اینم یه موضوع بود.
یک موضوع دیگر که تازگیها مطرح شده این بود که آلمانها به نوعی از بمب هم جوشی یا همچین چیزی دست یافته بودند که میتواسنت به مراتب قویتر از بمب اتمی عمل کند.
البته تایید نشده اما با توجه به اسنادی که از آلمان نازی سابق مونده و البته اجازه انتشار یافته این موضوع در حال بحث و گفتگو است.
اینها یه سری از دلایلی بود که برای این سوال میشه گفت.
به هر حال در اون زمان آلمان شانس بسیار بزرگی رو از دست داد.البته با توجه به اون شرایط باید گفت حتی اگر آلمانها میخواستند ادامه کار هسته ای خودشون رو بدهند بازم به دلیل مشکلات سر راه قادر به ادامه کار نبودند.مشکلاتی نظیر:
اونها باید علاوه بر کارهای تحقیقاتی تجهیزات مورد نیاز سربازان را در جبهه های جنگ تهیه میکردند که البته باید گفت اونها در این مورد شکست خوردند!
آلمانها پول واسه بودجه های تحقیقاتی زیادی صرف کردند که البته نتایج خارق العاده ای حتی تا حالا داشته و دنیا میشه گفت (به خصوص شوروی و آمریکا) مدیون اونهاست! اما خب به نیروهای خودشون در جبهه ها نرسیدند و البته پول واسه تحقیقاتی هم میزاشتند که میشه گفت در اون زمان به دردشون نمیخورد(از شاتل فضایی بگیر تا سفینه فضایی و....).که البته این برمیگرده به طرز تفکر هر حکومتی، به هر حال............اونها نه بودجه مناسبی واسه کارهایت تحقیقاتی مناسب زمان خود گذاشتند و نه واسه سربازانشان.البته نباید از یاد برد که آلمانها داشتند در آن واحد با چندین کشور قدرتمند زمانه میجنگیدند که اگر شانس یارشان بود و شاهاکارهای هنری هیتلر و بعضی رفقاش نبود احتمالا پیروز میشدند.!
بگذریم.........
اما این نکته را هم نباید از یاد برد که آلمانها اون موقع در شرایط جنگی بودند و جای مناسبی برای تکمیل آزمایشات خودوشون نداشتند برعکس آمریکا که در اون سر دنیا با خیالی آسوده داشت از مهندسین و دانشمندان خود و نیز انگلیسی و آلمانی برای ساخت بمب اتمی کار میگرفت (عده ای از دانشمندان آلمانی از دست شبح جنگ به جاهای امن پناه برده بودند و البته یه عده به آمریکا واصد البته اگر کسی هم نیازی بهش بود در آمریکا و به اونجا نرفته بود میرفتند به زور هم شده میاوردنش!! و هه تعداد دیگه که از دست سیاستهای نژادی هیتلر و حزب نزای فرار کرده بودند.)
به هر صورت این سوال رو اینجور میشه به پایان رسوند (البته به صورت خلاصه!)
آلمانها نیاز به بمب اتمی رو زود تر از بقیه درک کردند اما همونقدر زودتر ازش دست کشیدند!! که بعدها ثابت شد این کار اشتباه بوده.در هر صورت آلمانها با چندین اشتباه پی در پی با دست خودشون خاک مالیدند به سرشون!! از نوع گل رس!!


آیا آمریکایی ها از آلمان ها در این زمینه جاسوسی کردند؟


والله در این زمینه دیگه خدا عالمه!! چون بسیاری از اصرار مربوط به اون زمان در جایی هست که فقط خدا بهش دسترسی داره و بندگان خدا از نوع آمریکایی و انگلیسی و متفقین! و افراد پشت صحنه آمریکا و جهان!!!!!!
امنا میتونم اینو بگم که وقتی من در کشورم یه سری دانشمند دارم که دارند برام یه سلاحی رو درست میکنند اگر فقط یکی ازا ونها فرار کنه یا دزدیده بشه کارم زاره!!
چرا؟! برای اینکه صد درصد رقیبان اومدن اونو بردن یا اون رفته پیششون و معلومه تمام اصراری رو که داره میگه.
اگر این فرض رو درست بگیریم.باید بگم که دانشمندان آلمانی فراری از آلمان و حزب نازی و مقیم یافته در آمریکا تمام دانسته های خودشون رو در اختیار آمریکا و دیگر دانشمندان اونها قرار دادند.مثلا یکی مثل انیشتین..........باید بگیم بله جاسوسی بوده..........
خلاصه اینجور خودش یه نوع جاسوسی هست و خب مدرکی دال بر این کار به دست نیومده یا شایدم اومده و من خبر ندارم! اما مطمئنا وقتی چنین جنگی در میگیره دو طرف برای اینکه بسنجند میزان قدرت یکدیگر رو جاسوس میفرستادند وخب حالا واسه آمریکایی ها کی جاسوسی کرده الله اعلم!! (هر چند به جرات میگم که آمریکایی ها و کلا متفقین به مراتب بهتر از عهده این عمل بر اومدند و بارها آلمانها شکست رو به خاطر جاسوسی شدیدا کار درست!! متفقین پذیرا شدند! نمونه عینی نبرد کورسک!)
خلاصه......یقینا جاسوسانی بودند که من واسه خودم حدهایی میزنم اما خب چون تایید شده نیست ،بماند.!


اصلا آلمانی که توسط آمریکایی های یهودی(اگه درست بگم)تحت نفوذ بود چرا باید از آمریکا در این زمینه ی مهم پیشی بگیرد؟!
اگه آلمان به بمب اتم می رسید آیا باز هم سرنوشت جنگ را صهیون ها رقم می زدند یا آلمان ها همه جا را می گرفتند؟


معنی این حرف رو اگر درست فهمیده باشم یعنی اینکه وقتی این دو کشور با همدیگه سر و سر دارند چرا اینجوری کردند درسته؟!
خب اولا من همیچن حرفی نزدم هر چند ممکنه که اینجوری هم باشه!! بازم الله اعلم!
اما واسه توضیح اینکه ایا ممکنه یا نه واقعا باید 400 صفحه فقط نوشت!! خب با توجه به اینکه نه من وقتش رو دارم و نه شما حوصله خوندن پس خلاصه میگم.
ببینید این احتمال هم ممکنه باشه ، همونطور که ممکنه در زمان کنونی اگر آمریکا و روسیه بازم ناقوس جنگ سرد رو به صدا در آوردند دلیلش این باشه که نزارند یه ابرقدرت دیگه به نام چین بیاد و بشه همه کاره جهان! اما خب این توضیح داره ......... (کسی یادش نیمره که در زمان جنگ سرد روسها با آمریکایی ها چه دست به یکی هایی نکردند تا خودشون ابر قدرت باقی بمانند البته روسها دست این کارشون رو خوردند وشاید حالا آدم شاده باشند! معلوم نیست! البته این کارهاشون ربط به منافعی داره که براشون ایجاد میشه ولی باید بگم که در عین حال رسوها با امریکایی ها برای تصاحب غنائم بیشتر مبارزه میکردند و خب در هیمن زمان هم نیمزاشتند قطب دیگری وارد میدان بشه و..............در نهایت آمریکا این جنگ رو برد البته تا حالا............!!)
چه جوری بگم...........ببین شاید دست در دست همدیگه داشته باشند اما به خاطر منافع مشترکه و این دست در دست هم دادن و داشتن تنها تا زمانی هست که مشکلشون از سر راه بره کنار عین شوروی و متفقین در زمان جنگ جهانی دوم.
مطمئن باش متفقین از شوروی بشیتر بدشون می اومد تا آلمان نازی اما وقتی دیدند منافعشون ایجاب میکنه که با شوروی دوست بشوند، شدند رفیق فابریک هم و البته بلافاصله بعد از پایان جنگ دیدیم شدند مثل کارد و پنیر!!
خب این چیزها هست اما اون چیزی که من از مفهوم سوال شما درک کردم فکر نکنم باشه.یعنی امکانش خیلی پایینه.
درسته که هم آلمان و هم آمریکا تحت تاثیر صهیونها بودند(البته بیشتر همین آمریکا تا آلمان.چون حزب نازی هم به نحوی تنها صهیونها رو نوعی دوست حساب میکرد نه یک رییس! البته باید بگم که صهیونها خودشون میگن :
ما باید به نحوی تشکیلات فراماسونی را درست کنیم که حتی خود آنان نیز ندانند ما آنان را درست نموده ایم و حتی برای جلب اعتماد بیشتر باید منافع و نقاط هدف این گروهها را یهودیان یعنی افرادی ازما قرار دهیم تا شکی بر ما و اعمالمان نبرند.!!
این چیزها هم هست که واقعا توضیحش با نوشتن مشکله.باید در موردش بحث رودررو بشه و البته مثلا من الان میتونم خیلی چیزها بگم اما تا وقتی شما اون مطالبی رو که من خوندم نخونده باشی ممکنه حتی یک کلمه متوجه مفهوم حرفام نشی! البته قصد توهین ندارم بلکه میخوام بگم که واسه بیان و توضیح این موضوعات باید مثلا : جامعه شناسی و روانشناسی و نیز سیاست رو بخونی تا بدونی یه سری معادلات در جهان که در جریانه چیه!؟ و...........که اینجاست که کار سخته و خب منم نمیتونم به طرزی ساده بیانش کنم وبرای گفتنش ساعتها وقت لازمه که معذورم!)
اما به هر صورت اونها هم درصدد تامین منافع کشور خودشون بودند و بیان این موضوع جز معادلات پیچیده سیاسی است که واقعا بیانش سخته.
میخوام اینطور بگم که وقتی آب گل آلود شد هر کسی میاد یه ماهی بگیره!! حالا اون کیه که بهتر و بیشتر ماهی میگیره کیه....بماند!

در هر صورت در اون زمان کشوری که زرنگتر بود آمریکا بود و تونست حق خودش رو بگیره!!!! و خب ربط چندانی به المان یهودی و یا آمریکای یهودی نداره.
البته در مرود امریکا نمیشه به همین راحتی اظهار نظر کرد.مثلا ببین حتی توی تایپیک چرا جنگ جهانی شروع شد هم این بحث پیش اومده که نباید همه چیز رو به یهودیان نسبت بدیم و اینا........
منم گفتم که هر کشوری واسه منافع خاصه کشور خودش دست به عملی میزنه اما چی؟!
این اعمال ممکنه که از پیش تهیه شده باشند و ممکنم هست که بعدا این عمل رو به نفع خودشون یه عده ای قبضه بکنند.............


اگه آلمان به بمب اتم می رسید آیا باز هم سرنوشت جنگ را صهیون ها رقم می زدند یا آلمان ها همه جا را می گرفتند؟


خب اینم حرفیه و باید بگم با توجه به ساختارهای آن زمان بله به احتمال زیاد پیروز جنگ میشدند هر چند یه عده میگن اگر بمب به دست هیتلر میافتاد دنیا رو باهاش ویران میکرد و دیگر دنیایی باقی نمیموند برش حکومت کنه!! البته زیاد اینو نباید جدی گرفت!! چون حتی اون جنگهای خانمان سوز اگر ادامه یافت تنها به خاطر دو وجب خاک بیشتر بود!! و اگر بمب اتمی یه بار هم ازش استفاده میشد مثل کار آمریکا جنگ به مراتب زودتر تموم میشد اما خب دیگه..............سرنوشت دنیا رو خدا رقم میمزنه و نیز اونه که بر همه چیز عالمه و بی دیلیل نیست هر کاری در جهان/.چجوری دولت هایی همچون انگلیس و ... به بمب رسیدند اما آمریکا این همه بودجه صرف کرد تا رسید


منظور از این یکی سوال رو دیگه نفهمیدم!!
یعنی انگلیس به بمب اتمی دست یافته بود!؟
خب نمیدونم ولی اولین کشوری که واقعا به بمبی دست یافت که میشد علیه دیگران استفاده کرد آمریکا بود و البته استفاده هم کرد.!
در مورد

و به قول خودت چرا این کشورها از بمب هسته ای یا لااقل از قدرت تهدیدی آن استفاده نکردند؟(شاید نیاز نداشتن چون آمریکا این کار را برایشان کرد)


باید بگم که حرفت درسته که نیازی نداشتند چون امریکا داشت اما باید به این نکته هم اشاره کنیم که استفاده از بمب اتمی اولا دلش و جرات خاص خودش رو میخواد!! دوما کارهر سوسولی نیست!!البته آمریکایی ها در جریان چندین جنگ بزرگ( جنگ کره و ویتنام) تصمیم به استفاده از بمب اتمی گرفتند و تا پای انجامش رفتند اما هر بار از دست اثرات سویی که هم از نظر زیست محیطی و نیز سیاسی براشون داره ترسیدند و کشیدن کنار.
امریکا درسته که توانمست بمب اتمی اش رو به ژاپن بزنه و قدرت خودش رو ثببیت بکنه اما به همون مقدار هم ضربه دید و خسارت.
در کل استفاده از بمب اتمی کار سنگینی هست و بیشتر بازدارنده است تا هجومی (البته تا زمانی که نسل 4 و 5 این بمبها نیامده باشد!)
راستی تمام کشورهایی که الان بمب اتمی دارند یا آمریکا بهشون کمک کرده ساختند یا شوروی.
که البته این دو تا هم از صدقه سر آلمان نازی دارند!! آلمانها هم از...............بگذریم.
اما باید بگم وقتی آمریکا و روسیه جرات استفاده در اثر موارد رو ندارند چطور زیر دستاشون جراتش رو دارند یا میتوانند استفاده کنند؟! استاده از بمب اتمی همیچن هم راحت نیست!

در مورد زاپن و اینکه درست بود بمب اتمی بهشون بزنه یا نه؟ باید بگم که خب درست گفتی آمریکایی ها از این عملشون دفاع میکنند و خب درستی یا غلطیش به کنار.اونها استفاده مقتضی روبردند رفت پی کارش!!!
ژاپنی های بخت برشگته به نوعی قربانی اهداف بلند مدت آمریکما شدند یعنی اینکه اگر هم ژاپنی ها قصد ادامه جنگ رو میداشتند (طبق گفته های آمریکایی ها) اما باید در هر صورت آمریکا رسماا علام میکرد که من همچین قدرتی دارم!! هر چند برگ برنده اش خیل زود سوخت! از اون رطف روها به بمب اتمی دست یافتند و.........اما ژآپن این وسط قربانی شد.
و باید بگم که آمریکایی ها راه داشتند واسه نزدن یعنی ژاپنی ها این راه رو پیش روشون گذاشته بود! و نیز اینکه ژاپنی ها خیلی قبلتر از تصمیم آمریکا مبنی بر حمله اتمی تصمیم به تسلیم گرفتند و خب اینو آمریکا هم میدونست اما میگن از طرفی آمریکایی ها به اونها اعتماد نکردن و گفتند اینا فورجه میخوان تا از سلاحهای شیمیایی شون استفاده بکنند(ژاپن در ساخت سلاح های شیمیایی به پیشرفتهای چشمگیری همانند آلمان رسیده بود اما از اونها استفاده نکرد یا فرصت ندادند بکنه!! چطوری به دست آوردن این قدرت رو در وقتی مقتضی در سایت میزارم)
در هر صورت اونها این عمل رو انجام دادند وخب گذشت.
امیدوارم جوابها کافی بوده باشه و نظرت رو جلب نموده باشه.
یا حق
ارنستو رومل

robat_mosalman
2008/01/28, 16:20
(خیلی خیلی خیلی دستت درد نکند) * (بی نهایت) =x
X نثار تو
در مورد بمب اتم انگلیس مگه خودت نگفتی فناوریش را داشتند (البته انگار منظورت از نوع صلح آمیزش بوده؟)؟ ببین:

تمامی اين كشتارها از سوی كشور آمريكا در حالی انجام گرفت كه كشورهای ديگر از جمله روسيه و فرانسه و انگليس هم در آن زمان دارای چنين فن‌آوری بودند, ولی اينكه چرا تنها آمريكا بود كه از آن استفاده غيرانسانی كرد, به همان مسئله منش دولت آمريكا برمی‌گردد
این از این.
پس این جور که من متوجه شدم صهیون ها خیلی زیاد هم به حزب نازی تسلط نداشتند و این برنامه ی اتمی آلمان از تصمیمات خودشان بوده است.
آیا بمب اتم آلمانی با اهداف صهیون ها مغایرت داشت(وگر نه شاید کمک های از پشت پرده به آلمان می رسید)؟
اصلا شاید همین باعث حذف بمب اتم از برنامه ی آلمان ها شد.
اما در مورد سوال های بی جواب(اونایی که ایران هم توشون هست):
یا وقت نداشتی
یا دوست نداشتی
یا شاید گفتی این یه جور بحث سیاسیه و به خاطر همین شاید گفتی توی سایت نباید گذاشت
یا شاید خواستی بگی اما گفتی شاید بعضی ها یه نسبت هایی بهت بدهند
یا یا یا یا
خلاصه اگه می شه به اون ها هم جواب بده یا پیام خصوصی بزن
با تشکر فراوان

Ernesto_Rommel
2008/01/28, 23:08
دوست خوبم پاسخ به سوالاتت بمونه واسه فردا.
اما یه چیزی میخواستم اون دفعه بگم منتها یادم رفت.
من در مورد سوالات آخرت ابدا نمیتونم چیزی بگم.
اولاا ینجا انجمنه تاریخ هست و دوما من در مورد سیاست نمیتونم نظر بدم.
یعنی در كل سایت.
به هر حال بهتره اونها رو در انجمنهای مربوط مطرح كنی.
حتی موضوع نظر سنجی هم یاد ربطی به تاریخ نداره اما خب..........این دفعه رو ندید گرفتیم!
سعی كن مرتبط با تاریخ باشه.
خیلی ممنون از حضورت در انجمن تاریخ

Ernesto_Rommel
2008/01/28, 23:55
راستی یه چیز دیگه.
این متن رو من ننوشتم

تمامی اين كشتارها از سوی كشور آمريكا در حالی انجام گرفت كه كشورهای ديگر از جمله روسيه و فرانسه و انگليس هم در آن زمان دارای چنين فن‌آوری بودند, ولی اينكه چرا تنها آمريكا بود كه از آن استفاده غيرانسانی كرد, به همان مسئله منش دولت آمريكا برمی‌گردد

این از این.


اینو نویسنده مطلب در ویكی پدیا گفته.
اینو الان بگم:
خوب تا اون زمان به طور قطع آزمایشهایی از تمام طرفین درگیر در جنگ انجام شده علی الخصوص انگلیس و آلمان.
اما خب اینكه اونها توانایی دستیابی به بمب اتمی رو داشته بوده باشند نه فكر نكنم.
ببین ساختن داریم تا ساتختن.
مثلا ما یه بمبی رو نحوه ساختش رو میدونیم اما خب در عمل مردش رو میخواد كه پیاده اش كنه و خب تنها آمریكا توانست این كار رو بكنه حالا بگذریم از مسائل پیرامونش.
در هر صورت منظور من از اون حرفم این بود.
اما خب در بعضی جاها هم هست كه نویسنده خودش اشتباه میكنه!!! كه البته اگر ویكی پدیا رفته باشی همون اول كار یه توضیحاتی میده.
در هر حال تت اونجا كه من خبر دارم آمریكا تا سال 1945 تنها كشوری بود كه توانسته بود تا مرحله ساخت و آزمایش بمب پیش بره.
باقی این كشورها بعد از اون زمان بودند و خب شاید منظور نویسنده این بوده كه از بمبهای شیمیای كه یهو اینجوری نوشته.البته لازم به ذكر است كه در تهیه اولین بمهای اتمی دانشمندان كشورهای مختلفی دست اندر كار بودند من جمله خود كشورهای متفق.
نمیدونم.
با تشكر
ارنستو رومل

robat_mosalman
2008/01/29, 09:27
با تشکر از ارنستو رومل عزیز
منم فکر می کنم راست می گی و باید نظر سنجی را به بخش استراتژی و تحلیل های نظامی ببرم چون هم موضوعش مرتبط تره هم اینکه بازدید کننده هاش رغبت بیشتری به این موضوع دارند.

Ernesto_Rommel
2008/01/29, 10:57
با سلام.


پس این جور که من متوجه شدم صهیون ها خیلی زیاد هم به حزب نازی تسلط نداشتند و این برنامه ی اتمی آلمان از تصمیمات خودشان بوده است.


خب من یکی که نمیتونم با قططعیت بگم که نقشی نداشتند!
اما با توجه به اسناد و نیز شواهدی که هست و مطالبی که بیان میشه باید بگم که تا حدودی این حرفت درسته.
اما خب ممکنه که باز هم یک قضیه پشت پرده وجود داشته باشه و خب اگر دقت کنی اکثر دانشمندانی که بمب اتمی رو ساختند یه جورایی به دین یهود مربوط بودند!!
خلاصه ممکنه که صهیونها هم از ماجرا خبردار بوده باشند(اگر درست یادم بیاد توی یک کتاب خوندم که جاسوسان یهودی صهیون توانسته بودن به دستگاههای اطلاعاتی آلمان نفوذ و اسرار بسیار مهمی رو خارج بسازند! البته معلوم نیست اسناد رو واسه اولین بار به کی نشون دادند!)
به هر صورت صهیونها ممکنه که از موضوع خبر دار بوده باشند و اما چی!؟
ممکنه که اصلا خودشون زمینه دستیابی رو باز کرده باشند یا بسته باشند به روی آلمان یا هر کشور دیگری! اما خب فکر نکنم! زیاد بشه جدی گرفتش!
اگر بخوایم این موضع رو جدی بگیریم یه سلسله بحثهایی پیش میاد که اینجا جاش نیست.
مثلا وقتی خود یهودیها به این فناوری دست پیدا کردند چرا ازش استفاده نکردند و اومدن دادنش به آلمانها یا هر شکور دیگه ای و نیز چه طور اونها به این فناوری سدت یافتند!؟ آیا مثل اجدادشون دزدی کردند!! یا..........؟!............در این صورت اونوقت این سوال پیش میاد که آیا صهیونها توانایی همیچن کاری دارند یا نه!؟ ویا صالا توانایی ساخت نقشه بمب اتمی !؟ بعد در اینصورت سوال پیش میاد که مگرصهیونها کی هستند که بخوان از این کارها بکنند!؟ و آیا توانایی علمی و پولی اش رو دارند؟! بعد این سوال پیش میاد که هدف صهیونها چیه و................................
خلاصه این زنجیره هی میگرده که واقعا قابل توضیح نیست و سخته.
اما مخلص کلام اینکه امکان خبر دار بودنشون کمه مگر اینکه از طریق جاسوسی فهمیده باشند و شایدم از قبل خبردار بوده باشند.
من با قطعیت نمیتونم چیزی بگم.
اما بازم میگم یه سری به تایپیک اسراییل کشوری بحث برانگیز بزن.اونجا با اهداف صهیوها از بسیاری کارهاشون مشخص میشه.مطمئنم پاسخ خیلی از سوالهات اونجاست.

آیا بمب اتم آلمانی با اهداف صهیون ها مغایرت داشت(وگر نه شاید کمک های از پشت پرده به آلمان می رسید)؟


من اول یه چیزی رو بگم: ببین در دنیا خیلی از اسرار هست که هنوز که هنوزه واقعیت مطلبش بیرون نیومده و خب تعدادشونم کم نیست و این قبیل چیزها از اونهاست و مثلا ترور کندی یا یازده سپتامبر و.................باور کن که این موضوعات رو میشه وقتی با جرات بیان کرد که دیگه اسراری پشت پرده وجود نداشته باشه.

من یا هیچ کسی دیگر نمیتونه به همین راحتی در مورد این چیزها نظر بده و حتی اگرم بده در جمعهای دوستانه و خصوی خصوصی میده! نه .............تازه اونم با رفقاش! بگذریم!
خب به احتمال زیاد ممکنه که اصلا موافق با اهداف صهیونها هم بوده باشه!!
باید دید اهدافی که پشت این موضوع بوده چی هست!؟
اما خب این حرفتم بیاد بگم که ممکنه که درست باشه و یا ممکنه که بالعکس باشه.
چطوری؟!
خب ببین مکنه که اصلا خود صهیونها خواسته باشند که دول درگیر در جنگ دستشون به این اقدامات باز بشه و خب در حالت عادی اگر بخوایم به این قضیه نگاه کنیم باور کن احمقانه به نظر میاد! اما وقتی با توجه به صحبتهای خود صهیونها و نیز پروتکلهای صهیون میگیم.......آدم در شک فرو میره و دیگه در نمیاد!
باورکن!!
در هر صورت توصیه میکنم باز بری تو اون تایپیک رو کامل بخونی تا بعد در این مورد بیشتر بحث کنیم.
اما در پایان بگم که من میگم تا اهداف صهیونها از طرفی و بعد المان نازی رو در نیابیم و یا بهمون نگویند!! نمیتونیم نظر قطعی بدیم که آیا مخالف هم بوده اند یا نه!؟
اما خب من حدس میزنم که در موارد بسیاری نازی ها مطابق خواسته صهیونها کار کرده اند چه خودخواسته !! چه ناخواسته!
میدونی چی میگم!؟
یعنی اینکه ممکنه که آلمانها از صهیونها در فلان مورد حرف شنوی داشتند یا اینکه صهیونها گفتند شما فلان کار رو بکن ما واستون خرج انفجاری فلان بمب رو براتون میاریم!! یا مواد اولیه ساخت هواپیما و.........
این چیزها هم هست و من نمیتونم بدون داسنتن اینها چیزی بگم.
اما در مورد کمکهای پشت پرده .....من میگم کمکهای پشت پرده در مورد بعضی چیزها وجود داشته و خب ولی بازم با قطعیت میمشه گفت که در چه مواردی ولی ببین صهوینها چه جور کار کردند که تا آخر جنگ دستشون هم تو دست نازی ها هم متفقین بوده!
البته باید بگم که اونها در این راه رفقای خودشونم قربانی میکنند و همونطور که کردند!
چندین تن از افراد بلند پایه حزب نزای صهیونیست بودند و خب همزمان با شکست آلمانها میخواستند اعدامشون کنند که صهیونها یه عده ای ازشون رو نجات بقیه رو به دست اعدام سپردند! اینو برو تو اهدفشون بخون دلیلش رو میفهمی.
امیدوارم جوابها راضی کننده بوده باشه هر چند میدونم چندان چیزی نگفتم!! چون واقعا نمیشه اظهارنظر کرد بدون هیچ منبعی و تنها میشه نظریه داد و سپس تحلیلش کرد از هر نظر که میتونه درست باشه یا نه و خب من به دلایلی وقت این کار رو متاسفانه ندارم هر چند تو تایپیک اسراییل کشوری بحث برانگیز به اندازه ی کافی در موردش گفتم.
با تشکر
ارنستو ورمل

kb666
2017/04/17, 23:50
اول از همه تشکر بابت سوال هوشمندانه و مفید
یکی از بزرگان میگفت :
افراد را از جوابهایشان نشناس ، از سوالاتی که میپرسند بشناس
------------------------
آقای Ernesto_Rommel شرمنده اگر تند برخورد میکنم
ولی مطالب نوشته شده در کتب و ویکی‌پدیا چیزی جز چرندیات نیستند
اینها همان تاریخ و مطالبی هستند که به ما دیکته شده و پذیرفتیم
کشف حقیقت از میان سیل دروغ
کار افراد هشیار و باهوش است
چقدر زشت است کلام شما که استفاده از بمب اتمی توسط آمریکا را شجاعت میخوانید
این دقیقا نشانگر بزدلی اونها بوده
------------------------
به عقیده بنده اولین بمب اتمی توسط آلمان نازی ساخته شده بود
و حتی قابل استفاده هم بود
ولی هیتلر قلبی بسیار مهربان تر از ظاهر داشت
اگر اراده میکرد میتوانست جزیره انگلیس را کاملا از زمین محو کند
بعد از تصرف آلمان توسط شوروی و آمریکا
آمریکایی ها برای اولین بار به لقمه آماده دست یافتند
و بلافاصله از آن استفاده سوء کردند
و تا ابد لکه ننگ این خیانت بزرگ را در کارنامه خواهند داشت
------------------------
اینکه چرا بمب باشد؟ بمب اتم باشد یا نباشد؟ ما داشته باشیم یا نه؟
بمب ها همیشه هستند و بوده اند برای حمله
ولی مهم اینه که دولت ها شعور استفاده از بمب رو داشته باشند
که از بمب ها فقط برای آسیب به نیروهای نظامی استفاده کنند
وگرنه مسئله فقط روی اتم نیست
همون بی شرافت ها بمب های فسفری انداختند روی سر مردم آلمان
اینطور که میگن تا 7 روز می سوختند
یا بمب های شیمیایی ، میکروبی ، ویروسی ، سمی یا... نوعش مهم نیست
------------------------
آمریکایی ها و انگلیسی ها در آن زمان سیاستی داشتند
برای اسطوره سازی از شخصیت های برجسته خود
در حقیقت آلبرت انشتین نابغه یا هوش برتر نبود
یک استاد ساده فیزیک که به دولت خوش خدمتی کرده بود
------------------------
قتل عام مردم بی گناه ژاپن اشتباه بزرگی بود که ایالت متحده مرتکب شدند
ولی هر اشتباهی یه تاوانی داره
و
تاریخ تکرار خواهد شد

kb666
2017/04/17, 23:59
اما بازم میگم یه سری به تایپیک اسراییل کشوری بحث برانگیز بزن.

هر چند تو تایپیک اسراییل کشوری بحث برانگیز به اندازه ی کافی در موردش گفتم.

آقای باهوش ، کشوری با چنین اسمی وجود نداره

متاسفم برات

Admin
2017/04/18, 05:51
دوست عزیز
آقا/خانم kb666
قبل از هر چیز ورودتون رو به سایت دانشجو تبریک میگم.
از اینکه به شرکت در این مباحث علاقه نشون دادید بسیار خوشحالم.
فقط یک نکته وجود داره و اونم اینه که این مطلب 9 سال پیش ارسال شده :)
البته ارنستو از دوستان خوب من هست و هنوز هر از چندگاهی به سایت سر میزنه.
ولی شما انتظار نداشته باشین که خیلی سریع پاسخی دریافت کنین.
موفق باشین.

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

Ernesto_Rommel
2017/05/09, 20:37
[B][SIZE=2]


آقای باهوش ، کشوری با چنین اسمی وجود نداره

متاسفم برات

اول از همه اینکه : سلام !;-)

فکر کنم سلام واجب تر از این باشه که .... !

دوم اینکه شاید برداشت شما از اسم کشور به خاطر کشور اشغال شده فلسطین باشه که احساسات شما رو درک میکنیم لیکن براساس قوانین بین المللی( حالا هرچقدرم ما اسلامی و انقلابی هم باشیم به هرحال سازمان ملل و ... چیزی ست که امروزه روز ما بهش معتقدیم) نام کشور اسراییل رو ثبت کرده
و براین اساس عنوان نوشته شده

به هرحال باز هم برای آرا و نظرات دیگران شخصا ارزش قایل هستم حتی اگر شخص مذکور صرفا فقط یک چیزی شنیده باشه و نتونه ده دقیقه بدون تپق راجع به وقایع فلسطین و اسراییل حرف بزنه !!!!

ضمن اینکه دوست مون آقابهنام ذکر کرد مطلب برای 9 سال پیش و سن 18 سالگی بنده هست .... هرچند که مشکلی در عنوان نمی بینم ... شاید در عقایدم مقداری تفاوت ایجاد شده باشه لیکن عنوان صحیح هست عزیز دل برادر


به هرحال ممنون که ما راآقای باهوش خطاب کردید ... مشخص هست انسان شناس هستید-;{@

Ernesto_Rommel
2017/05/09, 20:48
ولی مطالب نوشته شده در کتب و ویکی‌پدیا چیزی جز چرندیات نیستند


والا صحیح می فرمایید لیکن میشه به جای اینکه توی تالارهای گفتگو نظراتمون رو ثبت و ضبط کنیم به راحتی بریم یا تو ویکی پدیا با منبع براساس نظریات خودمون ، ویرایش ایجاد کنیم تا به قول شما دنیا حقایق رو بفهمد
یک کار دیگه م که چاپ کتاب هست و البته کمی دردسرش زیاده چرا که شما باید یک دکترای بین المللی معتبر داشته باشید مثل اقای نوام چامسکی یا بقیه تا بتوانید نظرات حقیقی از دید خودتون رو برای خلق الله بیان کنید !

ولیکن اونیکه مشخص هست و تا اونجایی که من میدونم و معتقدم بهش ، هم حرف صحیح هم حرف ناصحیح هست ، فقط باید مقایسه کرد و مطالعه برای اینکه چی دروغه چی راست
تو همین سایت ها و کتابها ، مطالب صحیح هم هستچقدر زشت است کلام شما که استفاده از بمب اتمی توسط آمریکا را شجاعت میخوانید


البته من بیشتر نظریات امریکایی ها و یا تئوریسین ها رو بیان کردم که معتقدن شجاعت میخاد همچین کاری
حالا اینکه از بزدلی شون دانسته بشه هم بله برخی هم این عقیده رو دارند که امریکا حاضر نشد بیش از یک میلیون سرباز خودش و چندین میلیون انسان دیگر رو به کشتن بده تا به صورت معقول ژاپن رو وادار به تسلیم کنه

این هم دیدگاهی ست که میشه روش نظر داد

از نظر علوم نظامی ، امریکا کار صحیح رو انجام داده( بدون تلفات خودی با حجم بالای تلفات مردمی ، نتیجه پیروزی !)
از نظر انسانی ...تایید نمیشه کارشون همونطور که امریکایی ها هم میگن کار ژاپن و آلمان ایا تایید میشه که اومدن برای کشورگشایی؟( البته همه این کشورها خودشون استعمارگر و استثماری ن و شکی نیست )به عقیده بنده اولین بمب اتمی توسط آلمان نازی ساخته شده بودبله این هم تو کتب مطرح شده و جز نظریات تاریخی هست ولی اگر بخواهیم واقع بینانه تر نگاه کنیم به جای بمب اتمی میشه از انواع بمب های شیمیایی قدرتمند و در تعداد بالاتر این کشور رو نام برد که حالا نمیدونم شما بهش میگید قلب مهربان هیتلر ،یا ارایه غلط اطلاعات به هیتلر که حجم شیمیایی متفقین بیشتر از المان هست .... به هرحال استفاده نکرد
الان این به من ربطی نداره گلم !و تا ابد لکه ننگ این خیانت بزرگ را در کارنامه خواهند داشتتوی دنیای نظامی و صنعتی اصولا چیزی به نام خیانت و اینا معنی نداره دوست گلم
دزدی صنعتی و نظامی همیشه بوده
مثال های زیادی همین الان داره از چین تا ایران و ... و البته افتخار هست به نظر من
چرا که هنر میخاد مثل شوروی بری تجهیزات رو مهندسی معکوس کنی و بهتر از اونو بسازی ....

ولی از جنبه احساسی ماجرا بله من هم مثل شما ممکنه نسبت به امریکا و شوروی حس خوبی نداشته باشم به خاطر این کارهاشون ولی واقعیت موجود همینهیک استاد ساده فیزیک که به دولت خوش خدمتی کرده بود

شرمنده لیکن منبع و ریفرنس خاص ( حتی غیرمعتبر ) دارید برای این حرف؟
به هرحال انیشتین هرکی بود و نبود ، الان که خیلی ها عاشقانه تو رویاهاشون میبینند انیشتین میشن !قتل عام مردم بی گناه ژاپن اشتباه بزرگی بود که ایالت متحده مرتکب شدند

از نظر انسانی بله قطعا
لیکن واقعیات نظامی و تاریخی جهان چیز دیگری میگه و بعید میدونم بشه با مرثیه سرایی ، وارد یک جنگ خونین شد و پیروز بیرون اومد ...

اونایی که طعم جنگ رو چشیدن خیلی خوب میفهمند منظورم چیه

یا حق