PDA

مشاهده نسخه کامل : لینك انیمیشن پروسه های زیستیهیوا
2007/07/13, 02:35
سلام به همه ی دوستان
از این به بعد قرار شده که توی این تاپیک هر هفته 2 تا لینک مربوط به روند پروسه های زیستی بذارم.مطمئنم خوشتون میاد.هم جالبه و هم توی تفهیم و یادگیری و همچنین به خاطر موندن مطالب خیلی کمک میکنن .
دقت کنید برای اجرای بعضی از اونها باید برنامه یflash player رو نصب كنید.و اما انیمیشن های این هفته

Mitosis vs Meiosis

http://www.pbs.org/wgbh/nova/baby/divi_flash.html


The Cell Cycle

http://www.wisc-online.com/objects/index_tj.asp?objID=AP13604

H A M E D
2007/07/13, 11:53
سلام
ممنون خوب بودن!
فقط اگه یه توضیح مختصر هم در موردشون هر کدومشون بدین خیلی خوب می شه
تشکر.

Bin_103
2007/07/13, 12:49
مرسی. جالب بودن فقط نفهمیدم چی هستن

هیوا
2007/07/15, 17:27
میتوز و میوز 2 نوع تقسیم سلولی هستند كه در بدن انسان نیز اتفاق می افتد.
میتوز: طی این تقسیم از یك سلول 46 كروموزومه 2 سلول 46 كروموزومه پدید می آید كه این تقسیم در اكثر سلولهای بدن برای رشدو همچنین ترمیم بافتهای بدن رخ میدهد

میوز:این تقسیم در سلولهای جنسی اتفاق می افتد و طی آن از یك سلول 46 كروموزومه 2 سلول 23 كروموزومه پدید می آید كه این سلولها در مذكر اسپرم و در مونث تخمك نامیده میشود. كه در مراحل بعدی در اثر لقاح این دو سلول 23 كروموزومه یك سلول 46 كروموزومه پدید می آید.

و اما تفسیر مراحل تقسیم میوز و میتوز در انیمیشن را به صورت مرحله ای در زیر بیان میكنم:

1-نمایش كروموزومها به صورت كلافی در هم پیچیده و نازك درون هسته

2-تشكیل سانتریولها برای آغاز تقسیم

3-تشكیل دوك تقسیم از مبدا سانتریولها و ضخیم شدن كروموزومها

4-قرارگیری كروموزومها بر روی رشته های دوك

5-جدا شدن كروموزومهای همتا در میوز
جدا شدن كروماتیدهای خواهری در میتوز

6-فاصله گرفتن بیشتر بخش های جدا شده

7-تشكیل غشا هسته اطراف كروموزومها

8-تقسیم سیتوپلاسم سلول(سیتوكینز)

پایان تقسیم میتوز
ادامه ی مراحل تقسیم میوز در زیر آمده:

9-نازك شدن دوباره ی كروموزومها

10-تشكیل مجدد سانتریولها و دوك تقسیم

11-قرار گیری كروموزومها بر روی دوك

12-جدا شدن كروماتیدهای خواهری

13-فاصله گرفتن بیشتر كروماتیدها

14-تشكیل غشا هسته اطراف كروموزومها

15-سیتوكینز

هیوا
2007/07/16, 02:52
مورد بعدی درباره ی چرخه ی سلولی است که به تفسیر در زیر توضیح داده شده:


زندگی یاخته‌ها در دو مرحله متوالی به صورت یک چرخه ، به نام چرخه یاخته‌ای تکرار می‌شود. تقسیم یا تولید مثل یاخته یکی از این مراحل است. مساله مهم در تقسیم یاخته ، تقسیم ماده ژنتیکی بین دو یاخته دختر است. باکتریها این مساله را با همانندسازی Dna منفرد و تقسیم دوتایی یاخته حل کرده‌اند. یوکاریوتها ، از لحاظ ساختار ژنوم پیچیده‌ترند و تقسیم یاخته‌ای پیچیده‌تری به نام میتوز دارند.

در میتوز ، ریزلوله‌ها به هر کروموزوم همانندسازی شده متصل می‌شوند و کروموزومهای خواهر را به قطبهای مخالف یاخته می‌کشاند. هنگامی که توزیع مجدد مواد کروموزومی کامل شد، یاخته تقسیم می‌گردد. در یوکاریوتها ، علاوه بر تقسیم میتوز ، تقسیم دیگری به نام میوز وجود دارد که به تشکیل گامتهای جنسی با کروموزومهای هاپلوئید می‌انجامد.

چرخه یاخته‌ای در پروکاریوتها
روند زندگی یاخته در پروکاریوتها می‌تواند به عنوان چرخه‌ای ساده مطرح شود. یکی از بهترین نمونه‌های پروکاریوتها باکتریها هستند. در باکتریها اطلاعات ژنتیکی یا ژنوم به صورت Dna حلقوی دو رشته‌ای است که به نقطه‌ای در سطح درونی غشای یاخته چسبیده است. در ابتدای زندگی یاخته ، دومین نسخه از Dna ساخته می‌شود. هنگامی که رشد باکتری به اندازه مناسبی رسید، یاخته تقسیم می‌شود و دو یاخته مساوی یا تقریبا مساوی بوجود می‌آیند. ابتدا غشای جدید پلاسمایی و مواد دیواره یاخته در محل تماس بین ژنوم دختر بوجود می‌آید.

به تدریج که ماده جدید به محل تماس اضافه می‌شود، غشای پلاسمایی در حال رشد به سمت درونی فشار می‌آورد و یاخته به شدت فشرده شده و به دو بخش تقسیم می‌گردد. شروع فشردگی در محل تماس غشایی دو ژنوم دختر این اطمینان را می‌دهد که هر یاخته جدید محتوی یکی از ژنومهای معین خواهد بود. سرانجام فرورفتگی غشا به مرکز یاخته می‌رسد و یاخته را به دو بخش تقسیم می‌کند. دیواره جدید یاخته‌ای در پیرامون غشای جدید بوجود می‌آید و یا یاخته ، به دو یاخته تقسیم می‌شود.


چرخه یاخته‌ای در یوکاریوتها
چرخه یاخته‌ای یک یاخته یوکاریوت شامل دو مرحله انترفاز و تقسیم است. در بیشتر یاخته های یوکاریوت ، روند حقیقی تقسیم یاخته کمتر از یک ساعت طول می‌کشد، اما مرحله انترفاز به زمان طولانی‌تری نیاز دارد. رویدادهای کلی چرخه یاخته‌ای تحت کنترل فرآورده‌های چند ژنی است که هماهنگی و رویدادهای مختلف را تنظیم می‌کنند.

اینترفاز
مرحله‌ای از روند تقسیم را که در آن یاخته تقسیم نمی‌شود اینترفاز نامیده‌اند و در این مرحله یاخته خود را برای ورود به مرحله دیگر تقسیم آماده می‌کند. مرحله اینترفاز شامل سه مرحله است.

مرحله G1
مرحله رشد یاخته است که طی آن سنتز Rna و پروتئین فعالانه انجام می‌گیرد و یاخته خود را برای آغاز سنتز Dna آماده می‌کند. این مرحله 30 تا 50 درصد از کل چرخه یاخته‌ای را دربرمی‌گیرد. در یاخته‌های پستانداران این زمان از 4 تا 9 ساعت متغیر است.

مرحله سنتز
زمان سنتز Dna است و 30 تا 40 درصد از کل چرخه یاخته‌ای را شامل می‌شود. این مرحله در یاخته‌های پستانداران 5 تا 7 ساعت طول می‌کشد.


مرحله G2
زمان بعد از سنتز Dna است. در این مرحله یاخته تدارکات لازم را جهت تفکیک اطلاعات ژنتیکی همانندسازی میتوکندریها و اندامکهای دیگر ، متراکم شدن کروموزومها و سنتز و تجدید حیات ریزلوله‌ها صورت می‌دهد. این مرحله به انرژی فراوانی نیاز دارد احتمالا این نیاز به خاطر آغاز میتوز است. این مرحله 10 تا 20 درصد زمان چرخه یاخته‌ای را تشکیل می‌دهد.

مرحله میتوز
در این مرحله ، دستگاه ریزلوله‌ای (دوک تقسیم) تشکیل می‌شود که به کروموزومها متصل می‌گردند و کروموزومهای خواهری از هم جدا می‌شوند. این مرحله که میتوز نامیده می‌شود مرحله اساسی در جدا شدن دو ژنوم دختر است. مرحله میتوزی یا M کوتاه‌ترین مرحله است که کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. وارد شدن یاخته از مرحله انترفاز به میتوز مستلزم هماهنگی کامل بین رویدادهایی هست که در سیتوپلاسم و هسته رخ می‌دهند.

مرحله سیتوکینز
در این مرحله ، یاخته به دو یاخته دختر تقسیم می‌شود. هر یاخته دختر تقریبا نیمی از محتویات سیتوپلاسمی ، از جمله یکی از دو هسته همانندسازی شده را به عنوان میراث دریافت می‌کند. با پایان این مرحله یک چرخه کامل می‌شود.


میوز
نوعی تقسیم سلولی که طی آن هر سلول فقط نصف تعداد کروموزومهای سلول والد خود را دریافت می‌کند. در جانوران این تقسیم در هنگام تولید گامتها صورت می‌گیرد. میوز شامل دو مرحله است. در مرحله اول میوز ، در اینترفاز ماده وراثتی به شکل کروماتین است که قبل از تقسیم Dna آن همانندسازی می‌کند و دو برابر می‌شود. در مرحله دوم میوز ، مضاعف شدن Dna صورت نمی‌گیرد. بعد از پایان میوز از هر سلول والد 4 سلول حاصل می‌شود که هر کدام دارای نصف کروموزوم والدی هستند.سعی میکنم موضوع لینکهایی رو که هر هفته میزنم تا حد امکان به هم مربوط باشه

هیوا
2007/07/20, 02:47
میبینم كه شكر خدا تعداد بازدید از این تاپیك خوب بوده و این برای ما دلگرم كننده است.از دوستانی كه از این تاپیك بازدید میكنند میخوام كه لطف كنند و نظرشون رو هم بگن تا ما از نظرظت اونها برای بهبود این قسمت استفاده كنیم

و اما انیمیشن این هفته موضوعات زیر را پوشش میدهد:


Cotransport
Sodium-Potassium Exchange Pump
Endocytosis and Exocytosis
Proton Pump

و لینك اون:
http://highered.mcgraw-hill.com/sites/0072437316/student_view0/chapter6/animations.html#

هیوا
2007/07/26, 02:30
خوب دوستان نوبت به انیمیشن این هفته رسید.این دفعه میخوام از شما بخوام كه توضیح بدید كه روند پروسه ای كه در انیمیشن میبینید چی هست.ببینیم چه كسی میتونه كاملتر توضیح بده;-)

همانند سازی DNA :

http://207.207.4.198/pub/flash/24/menu.swf

H A M E D
2007/07/26, 12:02
من که چیزی سر در نیاوردم (البته یه چیزهایی گفته بودینا فقط یادم نیست) http://qsmile.com/qsimages/45.gif

هیوا
2007/07/26, 13:02
من که چیزی سر در نیاوردم (البته یه چیزهایی گفته بودینا فقط یادم نیست) http://qsmile.com/qsimages/45.gif


شما که فکر میکنم زبان انگلیسیتون خوب باشه . این انیمیشن هم که هم در تصویر ثوضیح داده هو به صورت صوتی.دقت کنید حتما متوجه میشید.

خوب بقیه دوستان چی؟منتظرم پاسخ شما رو هم ببینم

H A M E D
2007/07/26, 13:06
آها
من فقط به حرکتهاش دقت کردم
خب مب رم می یام نظرمو می گم
فعلا

هیوا
2007/07/31, 14:23
آها
من فقط به حرکتهاش دقت کردم
خب مب رم می یام نظرمو می گم
فعلا

آقا حامد چی شد پس؟هنوز منتظر نظرتون هستیما.داره نوبت انیمیشن جدید میرسه کم کم.پس چی شد؟

هیوا
2007/07/31, 14:26
آها
من فقط به حرکتهاش دقت کردم
خب مب رم می یام نظرمو می گم
فعلا

پس چی شد آقا حامد؟هنوز منتظر نظر شما هستیما.داره کم کم زمان ارسال انیمیشن جدید میرسه.منتظریم

H A M E D
2007/07/31, 14:27
خب هیوا خانوم این که هر چی می گه تخصصیه. فارسیش رو هم اگه بهم بگین من نفهمم چی به چیه http://qsmile.com/qsimages/45.gif http://qsmile.com/qsimages/44.gif

هیوا
2007/08/01, 00:02
خب هیوا خانوم این که هر چی می گه تخصصیه. فارسیش رو هم اگه بهم بگین من نفهمم چی به چیه http://qsmile.com/qsimages/45.gif http://qsmile.com/qsimages/44.gif

راست میگید آقا حامد حق دارید . خوب حالا من توی این پست جوابشو میدم:


در ابتدا تصویری از یک سلول نشان داه می شود که آرام وارد هسته ی سلول می شود سپس قسمت از DNA ی درون سلول را نشان می دهد. در ادامه تصویر بیشتر روی مولکول DNA زوم می کند و دو رشته ی موازی مولکول DNA نمایان می شود.
سپس بیان می کند که DNA مولکولی است که به صورت مارپیچ دو رشته ای است. در ادامه یکی از پیچ های رشته یDNA را باز می کند و دو رشته ی موازی DNA در کنار هم دیده می شود. تصویر جلوتر رفته و یک نوکلئو تید را نشان می دهد و بیان میکند که نوکلئوتید واحد ساختمانی DNA است و نشان می دهد که هر نوکلئوتید از یک قند دئوکسی ریبوز, یک گروه فسفاتو یک باز نیتروژندار تشکیل شده است که این باز میتواند پورین (آدنین یا گوانین) یا پیریمیدین(سیتوزین یا تیمین) باشد.

همانندسازی DNA :

ابتدا پیچ خوردگی DNA باز می شود و پیوند هیدروژنی بین دو رشته ی DNA شکسته می شود این کار توسط آنزیم هلیکاز انجام می شود. در مرحله ی بعد اتصال پروتئین SSBs سبب می شود که DNA ی تک رشته ای شده دوباره دو رشته ای نشود تا برای عمل همانند سازس آماده شود.
دو رشته ی DNA ی باز شده شکلی شبیه حباب را تشکیل می دهد که همانند سازی در این حباب ها انجام می شود. به محا همانندسازس در این حبا ب ها چنگال همانندسازس گویند.همانند سازس با عمل DNA پلی مراز آغاز می شود . رشته ی leading رشته ای است که بصورت پیوسته همانند سازی می شود . DNA پلی مراز عمل همانند سازس را از انتهای 5 به 3 رشته ی DNA انجام می دهد و این آنزیم نمی تواند از جهت 3 به 5 عمل کند در این حالت RNA پلی مراز ابتدا یک پرایمر نوکلئوتیدی می سازد و در ادامه DNA پلی مراز می تواند به این پرایمر متصل شده و در ادامه عمل همانند سازی را انجام می دهد به این ترتیب رشته ی lagging بصورت ناپیوسته سنتز می شود به این ترتیب رشته ی lagging و leading در جهت مخالف هم سنتز می شوند.

هیوا
2007/08/02, 23:48
سلام دوستان
برای این هفته انیمیشن های تنفس سلولی رو بطور کامل انتخاب کردم:

تنفس سلولی (http://highered.mcgraw-hill.com/classware/ala.do?isbn=0072464631&alaid=ala_661171#)

هیوا
2007/08/08, 02:18
خوب دوستان و اما انیمیشن این هفته مربوط به رشته ی میكروبیو لوژی هست.روش كشت یك میكروب ادرار مدفوع خون یا هر چیزی كه قراره آزمایش بشه هست. ببینید حتما جالبه كه بدونید تو آزمایشگاهها سر نمونه ها چه بلایی میارن:arrow:


روش كشت (http://www.ac-creteil.fr/biotechnologies/doc_streakplate.htm)

هیوا
2007/08/15, 02:01
سلام دوستان
انیمیشن این هفته مربوط به بیماری سیاه زخم یا Anthrax هست . در این انیمیشن با نحوه ایجاد بیماری سیاه زخم توسط باکتری bacillus anthrasis آشنا می شویم.


نحوه ی ایجاد بیماری سیاه زخم:کلیک کنید (http://www.bbc.co.uk/science/hottopics/biochemicalweapons/images/anthrax_3.swf)

H A M E D
2007/08/15, 02:08
سلام
جالب بود. متنش هم سبک بود تا حدودی معلوم بود چی می گه
یعنی چی می نویسه
تشکر

هیوا
2007/09/15, 01:15
سلام دوستان بعلت اینکه تو این مدت نتونستم بیام نت ارسال هفتگی انیمیشن ها هم یه خورده به هم خورد .اما حالا یه انیمیش انتخاب کردم که خیلی جالب هست و جبران این تاخیر رو انشا الله میکنه.


پروسه ای که رتروویروس ها بعد از ورود به بدن طی میکنن (http://www.whfreeman.com/kuby/content/anm/kb03an01.htm)د


لازم به ذکر است که ویروس ایدز(HIV) هم جز رتروویروس ها هست.

mshefaat
2008/04/09, 14:17
سي و پنج لينك انيميشن و فيلم در رابطه با فتوسنتز


http://instruct1.cit.cornell.edu/Cou.../OXYGENIC.HTML

2- http://bioweb.wku.edu/courses/Biol12...osynthesis.asp

3- http://earthguide.ucsd.edu/earthguid...synthesis.html

4- http://www.biology4all.com/resources...source/61a.swf

5- http://www.cst.cmich.edu/users/baile...photoanima.htm

6- http://www.johnkyrk.com/photosynthesisdark.html

7- http://www.goalfinder.com/product.asp?productid=78

8- http://www.cst.cmich.edu/users/baile...photoanima.htm

9- http://www.estrellamountain.edu/facu...BioBookPS.html

10- http://www.johnkyrk.com/photosynthesisdark.html

11- http://www.pbs.org/wgbh/nova/methuse...synthesis.html

12- http://www.pbs.org/wgbh/nova/methuselah/phot_cycle.html

13- http://www.pbs.org/wgbh/nova/methuse...ot_atomic.html

14- http://www.pbs.org/wgbh/nova/methuse..._puzzlers.html

15- http://science.nhmccd.edu/biol/bio1int.htm#photo

16- http://www.primaryresources.co.uk/science/science2c.htm

17- http://www.urbanext.uiuc.edu/gpe/gpe.html

18- http://www.oplin.org/tree/

19- http://www.urbanext.uiuc.edu/woods/index.html

20- http://library.thinkquest.org/3715/

21- http://www.phschool.com/atschool/sci...synthesis.html

22- http://lessonplanspage.com/ScienceEx...tStemsMO68.htm

23- http://www.biology4kids.com/files/plants_main.html

24- http://www.readwritethink.org/lesson...iew.asp?id=804

25- http://www.goalfinder.com/product.asp?productid=77

26- http://www.macleans.school.nz/studen...nthesisAni.htm

27- http://www.biology.arizona.edu/bioch...s/LS_Anmtn.mov

28- http://school.discovery.com/lessonpl...ms/plantparts/

29- http://www.biology.arizona.edu/bioch...sis_2/09t.html

30- http://www.courseworld.com/bio/photo.html

31- http://webclass.angelo.edu/biology/L...osynthesis.htm

32- http://webclass.angelo.edu/biology/Labs/Lab6/lab6.htm

33- http://www.life.uiuc.edu/govindjee/photoweb/

34- http://www.biology.arizona.edu/bioch...sis/intro.html

35- http://www.biology.arizona.edu/bioch...fact_anim.html

Blue_Dream
2008/04/26, 14:01
سلام
این انیمیشن درمورد رشد و تکثیر در باکتری هاست
روش جوانه زنی و تقسیم دوتایی

تقسیم باکتری (http://www.bact.wisc.edu/Microtextbook/images/textbook/growth/bactdivision.swf)

Blue_Dream
2008/04/26, 14:12
کلونی در پلاسمید (http://www.sumanasinc.com/webcontent/animations/content/plasmidcloning.html)
پلاسمید در مهندسی ژنتیک کاربرد دارد

Blue_Dream
2008/05/19, 19:44
تقسیم میتوز

http://i13.tinypic.com/6yci2ao.gif

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/img/daneshnameh_up/7/7b/mito.1.gif

http://fatehi.blogfa.com/8505.aspx

sasuke uchiha_1
2009/02/24, 12:27
ه ءوري يمشه اين صفحاتو سيو كرى؟

Blue_Dream
2009/05/16, 22:39
انتقال اکترون در فتوسنتز و تولید ATP
http://www.sharemation.com/ghodratolah/Bt-Bio-028-2%5B1%5D.swf

چرخه کامل سلولی
http://www.cellsalive.com/cell_cycle.swf

godzila
2009/10/23, 10:34
سلام.این لینک بعضی مشکلات منو حل کرد.ممنون

Niloo
2010/04/06, 20:51
PCR

http://www.sumanasinc.com/webcontent/animations/content/pcr.html

elahe naz
2010/04/06, 21:05
عالی بود ممنون میه بگین چطوری میشه اینا رو سیوشون کرد؟

Niloo
2010/04/07, 23:26
عالی بود ممنون میه بگین چطوری میشه اینا رو سیوشون کرد؟

سلام.
طبق راهنمایی دوست عزیزمون جناب رضا طاهری
فایلهای فوق را میشه با نرم افزار Save Flash v4.1 ذخیره کرد.
و یه سرچ برای یافتنش کافیه.
-;{@

hadisahami
2010/10/08, 00:44
با سلام خدمت همه دوستان عزیز y:1
از این به بعد ، من می خوام تعدادی فایل فلش که به صورت انیمیشن هست رو براتون قرار بدم .
این فایل ها درباره فیزیولوژی جانوری هستند که خیلی جالب هستن که البته اون کسی که اونها رو توضیح میده با زبان انگلیسی صحبت میکنه.
برای مشاهده انیمیشن ها ،ابتدا باید نرم افزار (swf player) زیر رو دانلود کنید.
بعد از دریافت کافیه با استفاده از نرم افزار win rar اونها رو از حالت زیپ خارج کنید.

دانلود swf player (http://www.mediafire.com/file/l865jzltx5jvqes/SWF_FLV_Player3.8.20.6241.rar)

دانلود win rar (http://www.mediafire.com/file/yvol5yhkqvpecaw/wrar393.exe)

hadisahami
2010/10/08, 00:52
خی بریم سراغ اولین انیمیشن:
چگونگی عمل هورمون اپی نفرین در یک سلول کبدی

دانلود (http://www.mediafire.com/file/jpihbh2z8ohdryy/action%20of%20epinephrine%20on%20a%20liver%20cell. rar)

دوستان لطفا" در مورد انیمیشن ها نظر بدین(خوب بودن؟ )

hadisahami
2010/10/08, 13:44
دومین انیمیشن:

دریچه های وابسته به ولتاژ در سلول و پتانسیل عمل

دانلود (http://www.mediafire.com/file/y2pz8qal1zqq2wo/voltage%20gated%20channels%20%26%20the%20action%20 potentials.rar)

hadisahami
2010/10/08, 18:07
چگونگی عملکرد ویروس HIV

دانلود (http://www.mediafire.com/file/5g9c83gjazmclep/treatment%20of%20hiv.rar)

hadisahami
2010/10/11, 00:18
میتوز و سیتوکینز

دانلود (http://www.mediafire.com/file/ibbj66vzsbiajl5/mitosis%20%26%20cytokinesis.swf)

hadisahami
2010/10/15, 01:04
پمپ پروتئینی

دانلود (http://up.iranblog.com/Files73/226c61e557334c80a512.rar)

hadisahami
2010/10/15, 01:07
لیزوزوم

دانلود با لینک مستقیم (http://up.iranblog.com/Files73/a620c4a5f06c4a74af53.rar)

hadisahami
2011/07/21, 18:12
a biochemical pathwayDownload
(http://persian-vb.com/attachment.php?attachmentid=2059&d=1309985168)

hadisahami
2011/07/21, 18:14
عملکرد اپی نفرین در یک سلول کبدی


Download (http://persian-vb.com/attachment.php?attachmentid=2060&d=1309985233)

hadisahami
2011/07/21, 18:16
پتانسیل عمل در آکسون بدون غشای میلین


Download (http://persian-vb.com/attachment.php?attachmentid=2061&d=1309985313)

BUTTERFLY
2012/08/17, 00:40
دانلود (http://www.sumanasinc.com/webcontent/animations/microbiology.html)

دانلود (http://www.nature.com/nrmicro/animation/index_mf.html)

دانلود (http://www.ac-creteil.fr/biotechnologies/main-microbiology.htm)

BUTTERFLY
2012/08/17, 00:41
دانلود (http://microbes.arc.nasa.gov/movie/small-qt.html)

دانلود (http://www.rockefeller.edu/pubinfo/tbanim.html)

دانلود (http://www.gla.ac.uk/t4/fbls/files/ARoe/PLY_140mb.mov)

دانلود (http://www.gla.ac.uk/t4/fbls/files/ARoe/wwwbiovisualcouk.mov)

BUTTERFLY
2012/08/17, 20:34
ليزوزوم (http://highered.mcgraw-hill.com/olcweb/cgi/pluginpop.cgi?it=swf::535::535::/sites/dl/free/0072437316/120067/bio01.swf::Lysosomes)

پمپ سديم پتاسيم (http://highered.mcgraw-hill.com/olcweb/cgi/pluginpop.cgi?it=swf::535::535::/sites/dl/free/0072437316/120068/bio03.swf::Sodium-Potassium%20Exchange%20Pump)

آندوسيتوز و اگزوسيتوز (http://highered.mcgraw-hill.com/olcweb/cgi/pluginpop.cgi?it=swf::535::535::/sites/dl/free/0072437316/120068/bio02.swf::Endocytosis%20and%20Exocytosis)

BUTTERFLY
2012/08/17, 20:35
پمپ پروتون (http://highered.mcgraw-hill.com/olcweb/cgi/pluginpop.cgi?it=swf::535::535::/sites/dl/free/0072437316/120068/bio05.swf::Proton%20Pump)

تنظیم رونویسی توسط گیرنده های داخل سلولی (http://highered.mcgraw-hill.com/olcweb/cgi/pluginpop.cgi?it=swf::535::535::/sites/dl/free/0072437316/120069/bio06.swf::How%20Intracellular%20Receptors%20Regul ate%20Gene%20Transcription)

میتوز و سیتوکینز (http://highered.mcgraw-hill.com/olcweb/cgi/pluginpop.cgi?it=swf::535::535::/sites/dl/free/0072437316/120073/bio14.swf::Mitosis%20and%20Cytokinesis)

BUTTERFLY
2012/08/17, 20:39
مقايسه ميتوز و ميوز (http://highered.mcgraw-hill.com/olcweb/cgi/pluginpop.cgi?it=swf::535::535::/sites/dl/free/0072437316/120074/bio17.swf::Comparison%20of%20Meiosis%20and%20Mitos is)

مراحل میوز (http://highered.mcgraw-hill.com/olcweb/cgi/pluginpop.cgi?it=swf::535::535::/sites/dl/free/0072437316/120074/bio19.swf::Stages%20of%20Meiosis)

جدایی تصادفی کرومزوم ها در طی میوز (http://highered.mcgraw-hill.com/olcweb/cgi/pluginpop.cgi?it=swf::535::535::/sites/dl/free/0072437316/120074/bio18.swf::Random%20Orientation%20of%20Chromosomes %20During%20Meiosis)

sina-1370
2013/01/08, 20:54
سلام
واقعاً ممنون به خاطر این انیمیشن های زیبا
راهی هست که بشه اونها رو دانلود کرد؟

man .man
2013/11/24, 11:26
متشکر بسیار جالب بودن موفق باشید وسر بلنددرب اتوماتیک (http://www.doorafzar.com)