PDA

مشاهده نسخه کامل : بهترين نام آوران رزمیAnti Doping
2007/05/24, 08:07
تو پست بعدي اشاره شده!!!!!!!!!!!!!!!

Cista
2009/08/16, 15:02
دوستان اسامی نام آوران رزمي که می شناسند ایجا بذارند تا بقیه هم بدوند.-;{@

Cista
2009/08/16, 15:08
نام استاد: موريهه اوشيبا
سبک: آيکيدو
تاريخ تولد: 1883
محل تولد:موريهه اوشيبا؛ نگرشي به جهان هستي

در اكثر تاريخچه‌ها، از او به عنوان يكي از بزرگترين اساتيد هنر رزمي كلاسيك قرن بيستم ياد مي‌كنند. او وقتش را صرف بوجود آوردن سبكي انعطاف‌پذير، با پيچيدگيهاي خاص و فلسفه‌اي بدون خشونت يعني آيكيدو كرد.
وي در سال 1883 در خانواده‌اي كه به جهت داشتن مردان جنگي و استاد در كار با سلاحهاي جنگ معروف شده بود، پا به جهان هستي گذاشت. پدرش يوروكو استاد شمشيرزني و نيزه بود در كنار او و زير نظرش، موريهه سبك‌هاي مختلف جو-جوتسو، آيك-جوتسو، شمشير‌زني و كار با باتوم را آموخت.
تأثيرگذارترين مربي او، «سوكاكو تاكوا» بود كه شخصيتي محكم و با ثبات داشت. او مجموعه‌اي از فنون و تكنيك را تحت عنوان رشته دائيتو-ريو به او آموزش داد. اوشيبا تأثيرات مبارزه را در حين كار با تاكوا كشف كرد ولي اين براي او كافي نبود چرا كه او مي‌خواست به جايگاه واقعي بشر در اين جهان و در كل كهكشان دست پيدا كند و البته او توانست اين جايگاه را به لطف وجود شخصيت ديگري به نام «اونيسابورو دگوچي» استاد بزرگ تمرينهاي سبك جديد شينتو ايست يعني اوموتو- كيو، بدست آورد.
در كنار دگوچي، اوشيبا توانست تمرينات جديدي (به كارگيري زمزمه و اصوات دعاگونه به صورت ذكر) به نام كوتو-داما را دنبال كند. وقتي در سال 1924 دگوچي ژاپن را به قصد مونوگولي ترك كرد اوشيبا به عنوان محافظ همراه وي بود. اين گروه يك زندگي ماجراجويانه و پرخطر را آغاز كرد. دگوچي گروهي از مبارزان را براي كمك به مردم تعليم داد. آنها در زمان قحطي بين مردم نمك و برنج توزيع مي‌كردند.
اوشيبا، هر آنچه كه از مبارزه مي‌دانست براي مقابله با دسته‌هاي راهزنان به كار مي‌گرفت. اين تجربه بسيار عالي بود و براي اولين بار استاد بزرگ آينده، مسير ويژه خود را پيدا كرد: پيش‌بيني در دل خطر، وقتي همه تهديد شده و هراسيده‌اند، او به جلوتر از خودش مي‌نگرد:
مي‌انديشد كدام مسيرها را بايد انتخاب كرد و از كدامها بايد چشم پوشيد.
در بازگشت به ژاپن اعتقاداتش به يقيين رسيده بود:
جايگاه بشر در عالم هستي و در برابر پروردگار هستي.
بدين ترتيب هنرهاي رزمي يك هدف بيشتر ندارند:
برقراري صلح در جهان.
براي ايجاد هماهنگي بين تمرينات و اعتقادات فيلسوفانه‌اش، او هنري جديد آفريد:
آيكيدو به معناي وحدت و عشق، صلح و آشتي و تجسم قدرت
اوشيبا تا آخرين لحظات زندگيش پيام‌آور صلح بود و همواره در مجامع، كنفرانسها و تظاهرات حريفي بي‌رقيب شمرده مي‌شد. او تمامي رقباي خود را زمين زد و… در نهايت مي‌توان گفت اوشيبا يك مرد بي‌نظير بود.

استاد اوشيبا به «جنگجويي شكست‌ناپذير» معروف بود

Cista
2009/08/17, 14:56
نام استاد: تسونجيروتوميتا
سبک: جودو
تاريخ تولد:
محل تولد:اگر اولين مبارز افسانه اي جودوشيرو سايگو نام دارد، اين يكي هم مبارزي ديگر و موفق در همين رشته است. او نامش تسونجيرو توميتاست و در واقع خدمتكار جيگورو كانو (مؤسس سبك جودو) است. در واقع كانو از خانواده اي ثروتمند بود و پدرش مقرر كرده بود كه توميتا در خدمت او باشد.
توميتا با كانو بسيار صميمي شد و بعدها اولين شاگرد سبك كودوكان در باشگاهي شد كه در فوريه 1882به مديريت كانو تشكيل يافت.
وقتي كانو، كودوكان را ابداع كرد، توميتا هنوز در سطح خوبي قرار نداشت ولي در ماه ژوئن همان سال، شيرو سيگو گذرش به انستيتوي كانو افتاد، همه چيز عوض شد.. تعاليم سخت و پيشرفت ها جدي شد.
اوايل سال 1886 يك استاد جوجيتسو به نام ماگوروكو هاچي تاني دوجوي جديد خود را بنا كرد. او كودوكاني ها را كه در آن زمان چهارنماينده داشتند از جمله تسونجيرو توميتا، تاكيسابورو توباري، جونشين آريما، بونزو ماتسودا، به دوجويش دعوت كرد.
روز افتتاحيه، توميتا يك نمايش تكنيكي با مامورو هاچي تاني، پسرجوان استاد، اجرا كرد. همه چيز به خوبي مي گذشت. مبارزه داشت تمام مي شد كه يك دفعه يك مرد قدبلند از جايگاه تماشاچي ها خارج شد و به سمت توميتا رفت. همهمه و پچ پچ شروع شد و به سرعت صداها بلندتر مي شد. مرد مورد نظر كه اصلاً مهم نيست كه چه كسي است از مدرسه ريوا – شين تو – ريو مي آمد.
او يكي از مربيان جوجيتسوي صاحبنام در پليس توكيو بود.«شما مايليد با من يك مبارزه انجام دهيد؟» طرف صحبتش توميتا بود. صدايش محكم و مطمئن بود؛ او مبارز مي طلبيد.
عضو كودوكاني با توجه به اهميت كاري كه مي خواهد انجام دهد، مبارزه را پذيرفت.
مبارزه شروع شد. ناكامورا بلندقد و به لحاظ فيزيكي بسيار تنومندتر از توميتاست. با روش حساب شده مبارزه مي كند، قدرتش را در دستها و شانه هايش جمع مي كند و سپس حمله. توميتا منتظر مي ماند و بعد از چند لحظه منفجر مي شود به سمت دشمن سر مي خورد، ناكامورا ماتش برده چون انتظار چنين عكس العملي را به عنوان ضد حمله ندارد. توميتا از روش ژاپني (Tomoe – nage) استفاده مي كند و ناكامورا نقش زمين مي شود. امروزه در عصر و زمانه ما رقباي جودو كار اگر موفق به اجراي چنين تكنيكي بشوند، پيروز اعلام مي … .

مبارزه روي ديگرش را نشان مي دهد
بعد از اولين شكست، روش خود را عوض مي كند، او به سرعت توميتا را از ناحيه گردن و آستين از زمين مي كند و مي چرخاند و با صدايي خشك به زمين مي كوبد. كودوكاني به سمت ديوار مي چرخد و سعي مي كند يك Tomoe – nage مؤثر ديگر را روي ناكامورا اجرا كند تا او را به سمت ديوار پرتاب كند، ناكامورا در حال بلند شدن است كه توميتا از نو حمله مي كند، مبارزه حالا ديگر روي ديگرش را نشان مي دهد. ناكامورا حريف را در برگرفته و بدون فوت وقت خاكش مي كند، او خيلي قويتر از توميتاست، ناكامورا با توان فيزيكي فوق العاده اش و بلندي قامتش فشار بسياري به توميتا وارد مي كند. توميتا به آموخته هايش وفادار است او سعي دارد با انعطاف راه رهايي را بيابد. با حركت و چرخيدن به سمت و سوهاي مختلف و … بالاخره حالت ممكن را مي يابد، ناكامورا خطر را حس نمي كند، يادش رفته و ديگر خيلي دير شده است، در يك لحظه توميتا گردن ناكامورا را با دست مي فشارد چنان كه ناكامورا در حال از هوش رفتن است … در همين لحظه ماگوروكو هاچي تامي كه سمت داور را دارد پايان مسابقه را اعلام مي كند، ناكامورا از حال نمي رود ولي نتيجه مسابقه براي همه معلوم است. يك بار ديگر جوجيتسوي كودوكان پيروزي را تصاحب مي كند. يكبار ديگر خبر كهنگي جوجيتسوي قديمي به سرعت در شهر پيچيد.

ناكامورا كنترلش را از دست داد
بعدها كه توميتا درباره اين مبارزه اش مصاحبه كرد خاطر نشان كرد: «من بيست و دوساله بودم و ناكامورا سي و سه ساله. او تمريناتي به مراتب قدرتي تر از من داشت. او يكي از بهترين جوجيتسو كارهاي زمان خودش بود و شهرت ترساننده اي داشت. آن وقتها من دان 3 داشتم و به آن مي باليدم، جاه طلب بودم. ناكامورا هم آن روز كنترلش را از دست داد و الا بدون شك اجازه عرض اندام به من نمي داد.»
توميتا يك پسر داشت كه تاريخچه افسانه اي جودو را به تحرير درآورد. اين تاريخ «سوگاتا سان شيرو» نام دارد و به دوران قهرماني شيرو سايگو بر مي گردد كه بعدها توسط آكيرو كوروساوا به عنوان فيلمي معروف كارگرداني شد.

توميتا اولين شاهد تولد جودو در كنار جيگورو كانو است.

Cista
2009/08/18, 13:16
نام استاد: كنوا مابوني
سبک: شيتوريو
تاريخ تولد: 1889
محل تولد: اوکيناواكنوا مابوني؛ مردي كه قادر بود 49 كاتا بزند

او هم عصر جي‌چين فوناكوشي و هيرونوري اوتسوكاست. مابوني نگرش ويژه خود را تا جايي دنبال كرد كه بين سالهاي 1920 تا 1930 سبك خودش را خلق و شيتوريو نامگذاري كرد.
مابوني به سال 1889 در اوكيناوا چشم به جهان گشود. كاراته را زير نظر دو استاد بزرگ يعني آنكو ايتوسو و كانريو هيگونا آغاز كرد. اولي سيستم شوريته (1) و دومي ناهاته (2) را به او آموزش دادند. به عكس فواكوشي كه فقط روي سيستم شوريته كار مي‌كرد مابوني از هر دو آموزش شوريته و ناهاته كه ساختار اصلي كاراته اوكيناوا را تشكيل مي‌دادند، استفاده مي‌كرد. بدون شك آنچه به عنوان اولين تعريف از مابوني در ذهن‌ها تداعي مي‌شود تعداد بسيار زياد كاتاهايي است كه او مي‌دانست. بخاطر هيجاني كه براي يادگيري و آموزش داشت ماموريتهاي شغلي‌اش را به عنوان بازرس پليس قبول كرد تا بتواند به همه جاي جزيره اوكيناوا سفر كند، محل تمرينهاي بسياري را از نزديك ببيند و آشنا شود تا آنجا كه بتواند از سبك‌هاي مختلف كاتا بياموزد.
در 1928 مابوني اوكيناوا را به قصد اقامت در توكيو ترك كرد قبل از آن كه براي هميشه در اوزاكا ساكن شود. او ميراثي شامل 49 كاتا از خود به جاي گذاشت كه اساس سبك او را تشكيل مي‌دادند. در اوزاكا بود كه سبك خود را شيتو ريو ناميد.
كنوا مابوني در پي فضاي باز انديشه بود و مانند ديگر سازندگان هم عصر خود از چوكي متوبو الهام مي‌گرفت. او مي‌خواست در آموزش خود، براي مبارزه، تمرين و شرايط خاصي بگنجاند- از اين رو محافظ‌هاي خاصي در نظر گرفت (كلاه ايمني، دستكش و زره سينه) كه امكان تمرين جيون كوميته (مبارزه آزاد كاراته) را به ورزشكار مي‌داد و او مي‌توانست بدون ريسك مجروح‌شدن ضربه را دريافت كند.
در طي سالها، محل آموزش و تمرين او، محل ديدار كاراته كاهايي بود كه براي يادگيري متودهاي آموزشي جديد به آنجا مي‌آمدند. وقتي هم كه ساكن اوزاكا شد به سنت ملاقات با اساتيد ادامه داد.
در بين اساتيد كاراته سالهاي 1930 از مابوني به عنوان استادي كه فنون و كاتاهاي زياد مي‌دانست، ياد مي‌كنند.
1- ناهاته: سيستم اجراي آهسته فنون و تكنيك با انقباضهاي عضلاني است.
2- شوريته: سيستم اجراي انفجاري و سريع فنون و تكنيك است.

كنوا مابوني سبك شيتوريو را بر پايه دو سيستم آموزش اوكيناوا يعني شوريته و ناهاته خلق كرد.

Cista
2009/08/19, 19:45
نام استاد: گوگن ياماگوچي
سبک: گوجوريو
تاريخ تولد: 1909
محل تولد: ژاپنگوگن ياماگوچي؛ گربه سبك گوجوريو

گوجوريو اواخر سال 1920 در اوكيناوا توسط استاد مياجي پديد آمد. مياجي در سال 1931 در اقامتگاهي واقع در توكيو با گوگن كه بعدها معرف اصلي و رسمي سبك گوجو-ريو در ژاپن شد، آشنا شد.
گوگن ياماگوچي متولد 1909 ژاپن است. قبل از شروع كاراته هنر شمشير زني را آموخته بود او يك تجربه دوازده ساله با خود داشت وقتي در 1931 با مياجي آشنا و از شاگردان وي شد. درسال 1937 دوره كاريش در كنار استاد به اتمام رسيد ياماگوچي شاخه اصلي گوجوريوي ژاپني (كه با مقايسه با سبك اوكيناوا مياجي بوجود آمده بود) را به عنوان سبكي شناخته شده و مردمي مطرح كرد و آن همانهايي است كه امروزه انجام مي‌دهند.
اول از همه او آنچه در ظاهر ديده مي‌شود را عنوان كرد: كيمونوي سپيد و كمربند قرمز از دان 10 و موهاي بلند ريخته روي شانه‌ها كه همه و همه به اين استاد گوجو-ريو حالتي عرفاني مي‌داد. او جوانان ژاپني را ترغيب مي‌كرد تا به جستجوي معنويات بروند. پس از جنگ جهاني دوم، در محل تمرينش واقع در توكيو به جوانان درس اخلاقيات و زندگي مي‌داد. در طي جنگ جهاني دوم و در حاليكه استاد زنداني روسها بود يك ببر را بدون هيچ سلاحي و تنها با دست‌هايش شكست داد و به همين دليل عنوان «گربه» به او دادند. (به دليل روش مبارزه‌اش كه مثل گربه مي‌ماند) او به آنچه در طي سالها قرار گرفته بود، تسلط كامل داشت: آمادگي در دامن طبيعت، پناه‌بردن به كوهساران تفكر زير آبشار و فنون شوگاندو.
در اواخر زندگيش ياماگوچي هرم كوچكي ساخت كه در زير آن به تفكر درباره عالم هستي مي‌پرداخت و بالاخره در 1989 در حالي كه كاراته را به استادان آينده، آموزش داده و افرادي مثل «ماسوتاتسو اوياما» خالق سبك كيوكوشين كاي را پرورش داده بود، از نظرها براي هميشه ناپديد شد.


گوگن ياماگوچي افرادي مثل «ماسوتاتسو اوياما» خالق سبك كيوكوشين كاي را پرورش داده بود.

Cista
2009/08/21, 00:11
نام استاد: جي‌چين فوناكوشي
سبک: کاراته
تاريخ تولد: 1868
محل تولد: جزيره اوياما


جي‌چين فوناكوشي، پدر شوتوكان


فوناكوشي در واقع خالق سبكي است كه امروزه در اروپا به عنوان شوتوكان شناخته شده است و با همين عنوان در تاريخچه هنرهاي رزمي جاي گرفته است. وي در سال 1868 در جزيره اوياما متولد شد. حدوداً 15 ساله بود كه كاراته (آن وقتها هنوز به نام توته يا اوكياواته مشهور بود) را به لطف يكي از همكلاسيهايش شناخت. و اين همكلاسي، كسي نبود جز پسر استاد مشهور جزيره يعني: استاد آنكو آزاتو.
جي‌چين آن قدر اصرار كرد تا استاد راضي شد او را در كلاسش ثبت‌نام كند. در آن زمان كاراته هنوز هم كم و بيش به عنوان امري محرمانه بود، آزاتو هم شاگردان زيادي نگه نمي‌داشت و چند سال بعد جي‌چين كه توانسته بود رضايت خاطر استاد را بدست آورد توسط استاد به استاد كار كشته ديگري به نام آنكو ايتوسو معرفي گشت. ما حول و حوش سال 1890 هستيم. ايتوسو برنامه‌هاي زيادي در سر داشت. او مي‌خواست كاراته در سطحي بسيار وسيع و قابل دسترس براي همگان باشد و خصوصاً مي‌خواست اين تمرينات را با بچه‌ها آغاز كند.
فوناكوشي اين نگرش را با احساسات خود مناسب يافت و با همين طرز فكر بعنوان مربي يك مدرسه ابتدايي پذيرفته شد. در سالهاي 1900 تا 1905 حرف ايتوسو به كرسي نشست: كاراته به عنوان درس رسمي در مدارس ابتدايي و راهنمايي اوكيناوا ثبت‌نام شد و فوناكوشي آموزش كاتاي پي‌نان (كه بعدها به اسم هي‌يان ناميده شد) به بچه‌هاي كم سن و سال را شروع كرد. با اين حال فوناكوشي هنوز از شرايط اجتماعي و وضعيت اقتصاديش راضي نبود. او تصميم گرفت اوكيناوا را به قصد توكيو ترك كند تا در آنجا بتواند كاراته را به عموم ژاپني‌ها معرفي كند، اين كار آساني نبود و فوناكوشي به خوبي به اين امر واقف بود. براي اين كه بتواند شانس بيشتري بدست آورد ابتدا تصميم گرفت ديداري از تمامي مدارس اوكيناوا داشته باشد تا بتواند كاتاهاي مختلف بي‌شماري را از سبك‌هاي مختلف بياموزد تا بتواند در توكيو مكتب‌هاي مختلف كاراته را به نمايش بگذارد. در سال 1922، اين ماجراجويي به نتيجه رسيد و فوناكوشي كلاسهايي را در پايتخت ژاپن داير كرد. شاگردانش اغلب از قشر فرهنگي و دانشگاهي بودند… بعد از گذشت چند سال جمعيت رزمي‌كار اوكيناوا بيشتر و بيشتر شد. سال 1936 توسط شاگردان استاد كميته‌اي جهت پرداختن به محتوا و اصول كلي ابتدايي و انتهايي يك سبك اختصاصي تشكيل شد.
قاعدتاً بايد براي اين سبك نامي در نظر گرفته مي‌شد و چون متعلق به فوناكوشي بود آن را «سبك فوناكوشي» ناميدند ولي خود استاد نام «شوتو» را برگزيد و پس از آن كميته نام «شوتوكان» به معناي «خانه شوتو» را تصويب كرد.
بعد از آن هر كس وارد رشته‌هاي رزمي ژاپن مي‌شد به عنوان پيرو سبكي ناميده مي‌شد كه رزمي‌كاران آن مكتب برگزيده و با آن به تمرين مي‌پرداختند.
سالهاي 1936 براي فوناكوشي سالهاي مهمي به شمار مي‌رفت. استاد اوكيناوا سبك خود را انتخاب كرده بود و مي‌خواست با نتايج تحقيقاتي كه به نظرش براي متد آموزش سبكش ضروري به نظر مي‌رسيد، تحولي در آن ايجاد كند.
ابتدا تصميم گرفت نگارش كلمه «كاراته» را تغيير دهد، به جاي نوشتن دو كلمه كه معناي «دست چيني» را مي‌داد اولين بخش آن را تغيير داده و به جاي آن «دست خالي» را برگزيد.
سپس اصطلاحات تكنيكي و برنامه‌هاي آموزش هر درجه را تعيين كرد و در نهايت فلسفه تمرينات خود را بيان نمود: كاراته به معناي جوتسو (يعني نبرد) نيست مگر براي «دو» يعني (خود).
(يعني كاراته به معناي نبرد با خود است) كاراته- دو نگرش رزمي و قاطع در همه ابعاد است.

Cista
2009/08/21, 15:37
نام استاد: جولوييس
سبک: کاراته فول کنتاکت
تاريخ تولد: 1944
محل تولد: امريکا
جو لوييس، اولين قهرمان بزرگ آمريكايي

در 1944 در كارولين جنوبي بدنيا آمد. جو لوييس به سختي بزرگ شد. در خانه‌اي با عقايد بسته كه پدرش هرگز با تكنولوژي سازگاري نداشت و همه كارهايش را با دست انجام مي‌داد. ولي در سر اين نوجوان افكار ديگري مي‌گذشت. او قهرمانان بزرگي چون Reg Park، Steve Reeves و جودو را دوست مي‌داشت. هدف بزرگ او اين بود كه بتواند با دو حريف در آن واحد مبارزه كند و هر دو را بزند. اما در اكثر آموزشها، مبارزه يك نفر در مقابل يك نفر ديگر رايج بود. در آن دوره، جو لوييس بر خلاف شرايط موجود در كلاسهاي رزمي ثبت‌نام كرد. روي برنامه آمادگي جسماني عمومي، ورزشكار جوان مي‌خواست همزمان تا حد ممكن توانايي و سرعتش را بيفزايد. اين مشكل بزرگ حتي گريبانگير بزرگان نيز بود كه نمي‌توانستند خيلي عضلاني، قدرتي و سرعتي كار كنند.

* كاراته كاها از نظر او خيلي ظريف اندام بودند
سال 1963، لوييس نوزده ساله حدود 100 كيلوگرم وزن داشت. همان سال كه بايد خدمت سربازيش را انجام مي‌داد، براي اولين بار چندين خارجي را ديد كه كميونوي جودو پوشيده بودند. منتهي خيلي سبك‌تر كه مي‌توانستند ضربات پا را در همه جهت‌ها بزنند. آنها كاراته‌كا بودند و كمربند مشكي داشتند. «كوچك و لاغر اندام بودند.» لوييس مي‌گويد: «نمي‌شد با آنها جدي كار كرد. مبارزه واقعي را من با برادران بزرگترم انجام مي‌دادم در خيابانهاي شهرمان. با سبك و سياق ورزشي و با فنون مبارزه‌اي خودم، قدرت و شرايط بدني من براي اين پسركان هيچ شانسي باقي نمي‌گذاشت، تصميم گرفتم كاراته را هم انجام دهم چون حركات پا را ياد مي‌گرفتم.»
لوييس دوباره شروع به يادگيري كرد. كاراته‌ زاده اكيناوا بود و فقط آنجا بود كه مي‌توانست استادان بزرگ اين هنر را پيدا كند. پس به اكيناوا آمد و آنجا پرسيد: بهترين استاد كاراته چه كسي است؟ گفتند: Eizo Shimabuku دان 10. عاليه! لوييس شروع به تمرين با يك دان 10 مي‌كند. چند ماه بعد در كلاسهاي Chinszku Kingo هم شركت مي‌كند و تنها بعد از گذشت هفت ماه در مقابل ژوري با حضور استاد بزرگ Hahan Soken كمربند مشكي خود را دريافت مي‌كند. استادان اكيناوايي هرگز چنين شاگرد با استعدادي نديده بودند. لوييس زير نظر سومين مربي Seiyu Oyata هم به تمرين مي‌پردازد.
سال 1966 وقتي اكيناوا را ترك كرده و به زندگي متمدن خود برمي‌گردد، دان 3 دارد، 18 كاتاي دست خالي و 6 كاتا با سلاح بلد است و براي خودش دو تكنيك ويژه انتخاب كرده: يوكو گري، لگد و ضربه دست اوراكن- اوچي.
سال 1966 لوييس در قهرماني كاراته سنتي امريكا شركت مي‌كند. او دشمنانش را مغلوب، پيراهنشان را پاره و بالاخره ضربه فني‌شان مي‌كند با ضربات دست و پا و بالاخره در رده مشكي فيناليست مي‌شود. او در رشته كاتا نيز شركت مي‌كند. اما اين اولين و آخرين باريست كه در يك تورنواي كاتا شركت مي‌كند. اما مبارزه را ادامه مي‌دهد و با گذشت سالها ركورد عنواندارهاي امريكايي را مي‌شكند. او در مبارزات كاراته هم شركت مي‌كند اما تكنيكها را با هم مي‌آفريد: سنتي، كنتاكت و ضربات دست به صورت بدون دستكش و…

* پيشقدم در فول كنتاكت
سال 1970 به لوييس مبارزه‌اي متفاوت پيشنهاد مي‌شود: بالاتنه لخت، شلوار كاراته، كفش ورزشي و دستكش بوكس. و روي رينگ و او قبول مي‌كند. حريف او Greg Baines مثل خودش قهرمان كاراته است. مسابقه كمتر از دو راند طول مي‌كشد. Baines با يك ضربه سنگين به صورت ضربه فني مي‌شود و لوييس تيتر اول قهرماني كيك بوكسينگ امريكا را از آن خود مي‌كند. سال 1974 اولين قهرماني جهان با شرايط جديد برگزار مي‌شود: فول كنتاكت. مبارزان دستكش‌هايي سبك و كفش راحتي مي‌پوشند. لوييس در رده سنگين وزن است و مثل يك بت ورزشي مي‌ماند. روزي يك قهرمان گفت: «هيچ كس هرگز نتوانست مقابل سرعت، قدرت، شرايط فيزيكي و انرژي دروني لوييس موفق شود.» چه تحسين خوبي!

Cista
2009/08/29, 14:55
هادی ساعی بنه‌کهل (زاده‌ی ۲۱ خرداد ۱۳۵۵ در چشمه علی، شهر ری)، قهرمان تکواندو جهان و المپیک است. او با به‌دست آوردن دو مدال طلا و یک مدال برنز، پرافتخارترین ورزشکار ایرانی در تاریخ بازیهای المپیک است

خواهر هادی مهروز ساعی نیز عضو تیم ملی تکواندو بانوان ایران و یکی از معروف‌ترین ورزشکاران زن ایران است. هادی ساعی عضو شورای شهر تهران نیز هست.

او تمرین تکواندو را از ۷ سالگی آغاز کرد و از رده سنی نوجوانان تاکنون به طور مستمر در تیم ملی تکواندو ایران حضور داشته‌است. ساعی برنده مدال برنز المپیک سیدنی و مدال طلای المپیک آتن در دسته ۶۸ کیلوگرم و مدال طلای المپيک پکن است که اولین مدال‌ و مدال طلای ایران در ورزشی غیر از کشتی و وزنه برداری در المپیک بودند. قد او ۱۸۲ سانتیمتر و وزنش ۷۹ کیلوگرم است


ارتش‌های جهان ۱۹۹۵
ارتش‌های جهان کرواسی ۱۹۹۶
بازی‌های غرب آسیا ۱۹۹۷
جام جهانی آلمان ۱۹۹۸
مسابقات جهانی ادمونتون، کانادا ۱۹۹۹
انتخابی المپیک سیدنی ۱۹۹۹
جام جهانی فرانسه ۲۰۰۰
المپیک سیدنی ۲۰۰۰
جام جهانی ویتنام ۲۰۰۱
قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ۲۰۰۲
جام جهانی ژاپن ۲۰۰۲
بازیهای آسیایی بوسان ۲۰۰۲
مسابقات جهانی گارمیش-پارتنکیرچن، آلمان ۲۰۰۳
انتخابی المپیک آتن ۲۰۰۴
المپیک آتن ۲۰۰۴
مسابقات جهانی مادرید ۲۰۰۵
قهرمانی آسیا تایلند ۲۰۰۶
بازی‌های آسیایی دوحه ۲۰۰۶
مسابقات جهانی پکن ۲۰۰۷
المپیک پکن ۲۰۰۸
ساعی در سال ۱۳۸۵ در سومین دوره انتخابات شورای شهر تهران شرکت کرد. او در فهرست ائتلاف اصلاح طلبان قرار داشت، به مقام پنجم انتخابات رسید و به شورای شهر تهران راه یافت. این در حالی بود که در زمان انتخابات برای شرکت در بازیهای آسیایی در دوحه به‌سر می‌برد و مسابقات او در بازیهای آسیایی دوحه، به دلیل ممنوع‌التصویر شدن از صدا و سیما پخش نشد. چند روز بعد او در جشن شب یلدا در نشریه چلچراغ جایزه شجاعت را که از طرف خوانندگان این هفته‌نامه دریافت کرده بود به سید محمد خاتمی اهدا کرد

* هادی ساعی در دی ۱۳۸۲، پس از وقوع زمین‌لرزه بم مدال‌های خود را (یک مدال برنز المپیک و دیگر مدالهای کسب شده‌اش تا آن زمان) را برای کمک به زلزله زدگان اهدا کرد. او پس از قهرمانی در المپیک ۲۰۰۸ پکن در مصاحبه با خبرنگاران گفت که مدال طلایی که در المپیک آتن گرفته بود، دزدیده شده است. او همچنین مدا‌ل‌اش را به مردم ایران و آذربایجان به خصوص زادگاهش بستان آباد تقدیم کرد. با این که او در ده سال اخیر مانند ورزشکارانی چون حسین رضازاده و آرش میراسماعیلی برای ایران مدال کسب‌کرده است، همواره در بین رسانه‌ها و مسئولین کشور از توجه کمتری نسبت به دیگران برخوردار بوده است. در المپیک ۲۰۰۸ پکن که او تنها مدال طلای ایران را کسب کرد، نگاه تمامی رسانه ها و مسئولین به یکباره به سوی او برگشت.
هادی ساعی در ۱۴ آبان ۱۳۸۷ خداحافظی خود را از دنیای قهرمانی اعلام کرد و در ۱۸ آبان ۱۳۸۷ پس از انجام یک مسابقهٔ نمادین با امید غلامزاده در خانه تکواندو چهار گوشهٔ تشک را بوسید و به‌طور رسمی از رقابت‌های تکواندو کنار رفت

Ernesto_Rommel
2009/08/30, 13:41
تقدیم به دوست عزیزم 2khi mohandes

Kyuzo Mifune

یکی از بزرگان جودو که به عنوان تئوریسین اصلی جودو بعد از شخص استاد جیگورو کانو در جودو شناخته میشود.
وی متولد April 21 , 1883 و وفات در January 27 , 1965 میباشد.

استاد میفونه یک سال پس از تاسیس مدرسه کودوکان متولد شد ، از بچگی به عنوان شخصی شرور و اصلاح ناپذیر که از خود راضی میباشد در انظار عمومی ظاهر میشد و مدام برای دیگران مزاحمت ایجاد میکرد!
پدر Mifune که مردی مبادی اداب و انضباط بود و میخواست فرزندانش نیز چنین باشد در سن 13 سالگی وی را به دبیرستان Sendai در شمال ژاپن فرستاد.
وی در انجا جودو را کشف کرد و تصمیم گرفت زندگی خود را در راه جودو بگذارد.از سن 14 سالگی وارد مسابقات جودو شد که در همین سال تواسنت جودوکاران دبیرستانی دیگر را مغلوب هنرنمائی خود بنماید.
پس از پایان تحصیل در دبیرستان به توکیو رفت و در دانشگاه Waseda مشغول به تحصیل شد.بلافاصله پس از این موضوع تلاش خود را برای ورود به مدرسه کودوکان شدت بخشید ، برای ورود به مدرسه کودوکان جودوکاران باید یک مصاحبه شخصی با استاد کانو انجام میدادند که رتبه و درجه و امضای قرارداد و سپس سوگند خون را به جای می اوردند.
وی در ان زمان شخصی رو نمیشناخت تا خود را به کودوکان معرفی نماید اما به وسیله شخصی به نام Sakujiro Yokoyama ملقب به شیطان Yokoyama !!! به استاد کانو معرفی شد (Sakujiro Yokoyama چون بسیار سرعتی وقدرتی! بود در همان مزان شهرت زیادی رو برای کودوکتان به ارمغان اورده بود و در اکثر مسابقات برنده بود و حکایات جذابی راجبه مبارزات هم این شخص هم میفونه هست)

با توصیه وی Mifune وارد مدسه کودوکان شد (ژوئیه 1903)
جالب اینجا بود که پدر وی وقتی فهمید وی به مدرسه جودو رفته به جای تحصیل هزینه های وی را قطع کرد و در سن 22 سالگی Mifune جوان به دنبال پیدا کردن کار رفت.وی به روزنامه فروشی و تبلیغات و.. پرداخت.(شاید قطع کردن چندان درست نباشه بهتر اینه بگیم هزینه های دانشگاه و مدرسه کودوکان رو نمیتونست همزمان پرداخت کنه چون سنگین بود برا همین خوده Mifune مجبور شد کار بکنه)
از همین راه توانست مقداری سرمایه برای خود دست و پا کند که باعث شد وارد دانشگاه keio گردد.
وی توانست بعد از 15 ماه به درجه شودان (کمربند سیاه دان یک) دست یابد.و در زمان کمتر از 4 ماه به نیدان (دان 2)
وی معروف بود به سرعت عمل در اجرای فنون و چنان پیشرفت نمود در جودو که هرگز در مسابقات سالانه کودوکان شکست نخورد.در سال 1912 به دان 6 دست یافت (rokudan) و به عنوان استاد جودو پذیرفته شد.
در سن30 سالگی تا بدانجا در جودو پیش رفته بود که ملقب شده بود به خدا در جودو !
در این سن پدرش به وی توصیه کرد دختری را از زادگاه خودش به همسری دربیارود به همین خاطر به زادگاهش برگشت.
در طول 20 سال اینده رشد شهرت Mifune بسیار گسترده شد ، در سن 40 سالگی با یک کشتی گیر6 فوتی با وزن 240 پوند ! مبارزه کرد در صوتریکه خود تنها 100 پاوند وزن داشت! اما با استفاده از uki otoshi حریف را شکست داد (kuki nage هم میگن هست! )
وی در طول عمرش هرگز سیگار نکشید و به سبک غربی ها در تختخواب میخوابید! سرانجام در سال 1937 به دان 9 دست یافت.
با مرگ استاد کانو در سال 1938 حال Mifune به استاد برتر جودو تبیدل شده بود، در این زمان دانش اموزان اظهار میکردند که بیشتر از او میترسند تا دوستش بدارند! در 25 مه 1945 وی به دان 10 ارتقا پیدا کرد (اخرین دان رسمی که در کودوکان و در جودو به شخصی اهدا میشود که تعداد انگشت شماری به این افتخار نائل امده اند)
در سال 1956 کتاب معروف خود به نام The Canon Of Judo را نوشت که برای شناخت تاریخ و فلسفه جودو بسیار مهم تلقی میشود و به جرات میتوان گفت تاثیر وی در رشد اعتبار جودو و شناساندن ان به جهانیان غیرقابل انکار است. وی معتقد بود که ازادی در تغییر مداوم است!
جنگ جهانی دوم سبب شد که جودو پیشرفت زیادی داشته باشد هرچند در زمان جنگ تقریبا در راهی خارج از اهداف کانو قدم برداشته بود اما همین خود سبب پیشرفت چشمگیر جودو شد که از دو شخص میتوان در این پیشرفت عظیم نام برد یکی استاد Mifune و دیگری ژنرال نیروی هوائی امریکا Curtis LeMay .(این ژنرال در زمان اشغال ژاپن در فرماندهی استراتژیک نیرو هوائی مسئولیت داشت و بارها در تورهایی سربازان امریکایی را برای اموزش به مدرسه کودوکان میفرستاد که در انها سعی در پرتاب کردن افراد و یادگیری این فنون بیشتر بود)

در سال 1964 به عنوان یک مقام رسمی بازیهای المپیکی توکیو شناخته شد هرچند در همان سال وی مبتلا به سران گلو تشخیص داده شد و در 25ژانویه سال 1965 نیز وفات نمود در سن 81 سالگی، وی در حالی مرد که دارای کمربند دان 10 از جودو بود.


ترجمه ایی ازاد از ویکی پدیا (اگر غلط غولوطی داشت شرمنده! با مترجم بهتر از این ترجمه نمیشه هرچند سعی کردم با دیکشنری و دایره لغات خودم تو جودو ترتیب بعضی اشتباهاتش رو بدم!)

http://en.wikipedia.org/wiki/Kyuzo_Mifune

Cista
2009/09/02, 21:59
بیوگرافی Ric Flair

نام:Richard Morgan Fliehr
ملغب به:Ric Flair
متولد:February 25, 1949
محل تولد:Charlotte, North Carolina
محل زندگی کنونی:Minneapolis, Minnesota
تاریخ ورود به رینگ:December 10, 1972
تاریخ خداحافظی از کشتی کج:March 30, 2008
دیگر الغاب:The Black Scorpion
The Nature Boy
The Best Wrestler Of All Time The Dirtiest Player in the Game The Man
قد: 183 cm
وزن:105 kg

نام فینیشرها:Diving knee drop
Figure four leglock

دیگر فن ها:Belly to back
Double arm
Stalling vertical
Shin breaker
Thumb to the eye
Low blow

هم تیم با:David Flair Triple H Batista Randy Orton Big Show Carlito Stone Cold Steve Austin
Debra
Sherri Martel James J. Dillon Hiro Matsuda Bobby "The Brain" Heenan Curt Hennig Miss Elizabeth Jimmy Hart

آغاز دنیای کشتی کج:
ریک فلر در سال 1972 کار خود را در دنیای کشتی کج آغاز کرد و از لیگ AWA کار خود را آغاز کرد مهمترین بازی های او در این دوران در برابر Dusty RhodesوWahoo McDaniel بود که بیشتر بازی هایش رو در این دوران با این افراد میکرد
حضور در لیگ 1974-1980:ریک فلر دو سال بعد در نوامبر 1974 پای به لیگ NWA گذاشت و در 4 اکتبر 1975 با شکست Paul Jones اولین کمربند تاریخ افتخارات خودش رو بدست آورد او در بازی بعدی خودش این کمربند رو با شکست دادن Johnny Valentine حفظ کرد ولی چندی بعد این کمربند رو به Tim Woods واگذار کرد و در همون بازی در سن 26 سالگی اولین مصدومیت جدی خودش رو احساس کرد و حدود 6 ماه از میادین دور بود وی در July 29, 1977 به میادین بازگشت و ضمن بازگشتش با شکست Bobo Brazil موفق به کسب کمربند NWA United States Heavyweight Championship رو کسب کردوی این کمربند رو در برابر Ricky Steamboat, Roddy Piper, Mr. Wrestling II, Jimmy Snuka و Greg Valentine حفظ کرد و این در آن زمان آمار جالبی به حساب میامد ریک در مارس سال 1978 این کمربند رو به Buddy Rogersباخت و چندی بعد هم لغب خود را Nature Boy به معنای پسر طبیعت انتخاب کرد


NWA World Heavyweight Championship (1981–1986:
ریک فلر در 17 سپتامبر سال 1981 با شکست Dusty Rhodes موفق به کسب کمربند NWA World Heavyweight Championship شد وی طی چندین سال این کمربند رو برای خود داشت و در این سالها با شکست Jerry Lee Lewisدر سال 1981 و Jack Veneno در سال 1982 وHarley Race در یک بازی استیل کیج مچ در سال 1983 و David Von Erichو Kerry Von Erich در سال 1984و Ricky Steamboat, Roddy Piper, Kerry Von Erich, Jay Youngblood, Sting, Ronnie Garvin در سال 1985 کمربند خودش رو حفظ کرد. و بالاخره این کمربند رو در The Great American Bash سال 1986 Dusty Rhodes کسی که اولین بار کمربند رو از اون گرفته بود این کمربند رو از دست داد
حضور در WCW در سال های 1986–1990ریک فلر در سال 1986 در لیگ NWAبود و سر انجام در نوامبر سال 1987 پای به لیگ WCWگذاشت وی خیلی زود موفق به کسب کمربند WCW World Heavyweight Championship شد او این کمربند را در یک بازی I QUIT MATCHبا زدن یک figure four leglock صاحب شد و 7 بار این کمربند رو حفظ کرد
WWF/WWE 1990-1993:
ریک August 1991 به لیگ WWF رفت و کار خود را در این لیگ بزرگ آغاز کرد وی در همان سال اول کار خود در سوروایور سریز 1991 با کمک آندر تیکر تونست هالک هوگان رو شکست بده و دارنده ی کمربند WWF Championship بشه ولی این پایان افتخارات او نبود و او در سال 1992 برنده ی بازی Royal Rumble شد و آخرین فرد رینگ که Sid Justice بود رو به بیرون انداخت و برنده شد ولی در WrestleMania VIII بر اساس یک استوریلاین کمربند خودش رو با شکست در مقابل Randy Savage از دست داد


حضور در WCW در سال های 1993-2001:
ریک مجددا به لیگ WCWرفت و موفق شد در سال 1994 کمربند WCW International World Heavyweight Championship رو با شکست Hulk Hogan که او هم به WCW آمده بود بدست بیاره ولی وی چندی بعد این کمربند رو به Curt Hennig باخت وی یک بار دیگر در سال 1998 هم با شکست Charles Robinson کمربند رو بار دیگر بدست آورد ولی چندی بعد در یک بازی Frest Bloodیه Hulk Hogan باخت ریک در سال 1999 با شکست David موفق شد کمربند WCW United States Heavyweight Championship رو بدست بیاره و این آخرین کمربند او در این چند سال بود

ٌWWE /WWF سال 2001-2008:
ریک در November 2001 دوباره به WWFبازگشت و کار خود را در رویال رامبل 2002 آغاز کرد و در طی آن در یک بازی Street Fight تونست McMahonرو شکست بده و در رستلمانیا هم در همان سال از آندر تیکر شکسست خورد وی در همان سال در یک بازی حساس قهرمان آن وقت WWE یعنی استیو آستین رو شکست داد او در سال 2003 با تشکیل گروه Evolution توسط Triple H به این گروه پیوست اعضای این گروه رو به جز این دو نفر باتیستا و رندی اورتون هم تشکیل میدادند این گروه در سال های 2003 تا 2005 جز قدرتمند ترین گروه ها بود و در سال 2003 ریک و باتیستا تونستند کمربند World Tag Team Championship رو بدست بیاورند ولی در سال 2005 با قهرمانی باتیستا در رویال 2005 و خواستن کمربند سنگین وزن که در آن زمان در اختیار Triple H بود این گروه کم کم از بین رفت و فقط شامل 2 نفر یعنی ریک و تریپل اچ شد که این گروه هم کم کم از هم پاشیده شد ریک در آنفورگیون 2005 با شکست کارلیتو کمربند Intercontinental Championship رو بدست آورد و در سایبر ساندی2006 به همرا رادی پایپر که به عنوان استار Legend به رینگ اومده بود کمربند World Tag Team Championship رو بدست آورد ریک در سال 2007 به اسمک دان درافت شد و تونست استار های مانند Umaga و Triple H و MVPو William Regal, Ken Kennedy بازی کنه و در آخر در رسلتمانیا 2008 با شکست خوردن از شان مایکلز از دنیای کشتی کج خداحافظی کرد
افتخارات :NWA World Heavyweight Championship
NWA Mid-Atlantic Heavyweight Championship
NWA Mid-Atlantic Tag Team Championship
NWA Mid-Atlantic Television Championship
NWA Television Championship
NWA United States Heavyweight Championship WCW World Heavyweight Championship
WCW International World Heavyweight Championship
WCW United States Heavyweight Championship
NWA Hall of Fame
NWA Missouri Heavyweight Championship
WWF Championship
WWE Intercontinental Championship
World Tag Team Championship
WWF Royal Rumble 1992WWE Hall of Fame
Triple Crown Championship

Cista
2009/09/04, 17:56
نام استاد: ائيپ‌من
سبک: وينگ‌ چون
تاريخ تولد: 1898
محل تولد: كوآنگ تونگائيپ‌من و وينگ‌چون مدرن

سبك وينگ‌ چون كه امروزه براي بسياري از مردم شناخته شده است، توسط يك زن ابداع شد. اين سبك با روش و طرحي اوريژينال و توسط پيروان خودش در سرتاسر چين منتشر شد.
ائيپ‌من را كه همه بعنوان آخرين استاد بزرگ اين سبك مي‌شناسند، كسي بود كه وينگ‌چون را بيرون از دروازه‌هاي چين، معرفي كرد.
او به سال 1898 در ايالت كوآنگ تونگ متولد شد، از ابتداي جواني سه فرم مختلف اين سبك را نزد سه استاد متخصص در هر فرم، فرا گرفت. در سال 1949 و براي فرار از انقلاب فرهنگي مائو چين را به قصد اقامت در هنگ‌كنگ ترك كرد. در آن زمان، هنوز اين سبك خصوصاً در مناطق انگليسي نشين، ناشناخته بود. استاد شروع به آموزش كرد منتهي فقط به چيني‌ها و با روشي بسيار سنتي. او شاگردان بسيار كمي را پذيرفت و با روشي به مراتب ساده و بي‌پيرايه به تدريس مشغول شد.
ولي اين روش قراردادي كه تا به حال در آن مناطق باب نبود، جوابگوي انتظارات چيني‌هاي هنگ‌كنگ نشد و پس از چند سال، ائيپ‌من نگرش خود را نسبت به كونگ فو و رفتارش را به جوانان علاقمند به هنرهاي رزمي چين قديم، تغيير داد. به موازات آن استاد خدمات ويژه‌اي براي پليس محلي كه گاهاً براي مشورت نزد او مي‌آمدند، ارائه كرد. پس از چندي، ائيپ‌من چند برخورد با ولگردان داشت و طي آن چند چشمه از تكنيك‌هاي موثرش را روي آنها با موفقيت پياده كرد و به سرعت مشهور شد.
اواخر سالهاي 1960، ائيپ‌من موسسه ورزشي وينگ‌چون را در هنگ‌كنگ بنيانگذاري كرد كه اولين موسسه رسمي قرن بيست به شمار مي‌آمد.
ائيپ‌من معتقد بود: «كونگ فو بايد به ساده‌ترين شكل ممكن در بيايد» با همين نگرش بود كه ائيپ‌من ساده‌كردن و مدرنيزه‌كردن وينگ‌چوني را كه در چين آموخته بود، آغاز كرد. او فرضيه خود را براساس سه سبكي كه كار كرده بود استوار مي‌كرد، تكنيك‌هايي قابل فهم با زبان مرسوم در وينگ چون با يك سيستم جديد آموزش البته به طور كلي هم از سنت كونگ فو چشم‌پوشي نكرد و همواره، آن را در نظر داشت. در عين حال او نوع آموزش خود را بنا به شخصيت هر شاگرد متفاوت كرد تا هر يك را ويژه كار مخصوصي، تعليم دهد. او معتقد بود كونگ فو يك قالب نيست كه افراد بر اساس آن شكل بگيرند بلكه بر عكس بايد از كونگ فو استفاده كنند نه كه مورد استفاده آن قرار بگيرد. او كلاسهاي گروهي را قبول نمي‌كرد بلكه شاگردان قديمي‌اش را براي سرپرستي آنها، انتخاب مي‌كرد و خود به طور ويژه با برخي از آنها كار مي‌كرد.
وقتي تركيب روشهاي جديد و سنتي پايان يافت، ائيپ‌من وينگ‌چوني ساده و كاربردي براي عموم را در هنگ‌كنگ معرفي كرد. براي اكثر مردم اين ذهنيت پيدا شد كه اين همان وينگ‌چوني است كه قبلاً هم تمرين مي‌كرده‌اند. وقتي بين سالهاي 60-1950، ائيپ‌من خواست نام سبك خود را به زبان انگليسي بنويسد آن را با ديكته Ving Chun به جاي Wing Chun نوشت كه براساس تلفظ نوعي گويش محلي هنگ‌كنگ مي‌بود. بعدها يكي از شاگردانش به نام ويليام چونگ ديكته Wing Chun را انتخاب كرد. همزمان با او لونگ تينگ كه روش و انضباطي بسيار نزديك به ائيپ‌من داشت نام Wing Tsun را برگزيد.
البته سبك‌هاي ويليام چونگ و لونگ تينگ دو سبك متفاوت بودند همچنان كه صاحبان اين دو سبك با دو روش متفاوت از ائيپ‌من درس گرفته بودند. و گاهي در همين زمينه wing chun و wing tsun كه هر دو برگرفته از سبك ving chun واحد بودند ولي متفاوت عمل مي‌كردند، مشكلاتي نيز پيش مي‌آمد… و مطمئناً يكي از مهمترين شاگردان ائيپ‌من، بروس‌لي بود كه مدتي محدود زير نظر مستقيم استاد به تمرين پرداخت و همان طور كه مي‌دانيد چون چيني اصل نبود و گاهي اوقات استاد ائيپ‌من در ياد دادن برخي تكنيك‌ها به او سكوت مي‌كرد. شايد براي همين بود كه بروس‌لي هرگز شناخت واقعي از سبك وينگ‌چون بدست نياورد، بالاخره بعدها «اژدها» پافشاري مي‌كرد كه با استادش ائيپ‌من، عكسهايي داشته باشد و هم او بود كه باعث محبوبيت «وينگ‌چون» در امريكا شد قبل از آن كه سبك مخصوص خود، يعني جيت‌كان‌دو را بيافريند.

اين بروس‌لي بود كه كونگ فوي ائيپ‌من يعني وينگ‌چون را نزد امريكاييها محبوب ساخت

Cista
2009/09/04, 18:01
البته فيلمش هم دوستان علاقه مند ساخته شده از شبكه 3 هم پخش شد

Cista
2009/09/06, 15:43
نام استاد: هيرونوري اوتسوكا
سبک: وادوريو
تاريخ تولد: 1892
محل تولد: ژاپنهيرونوري اوتسوكا ؛ خالق سبكي بر مبناي صلح و دوستي

هيرونوري اوتسوكا از اولين شاگرداني بود كه از سال 1922 كلاسهاي كاراته جي‌چين فوناكوشي را در توكيو دنبال كرد. او در سال 1892 و در خانواده‌اي آشنا با هنرهاي رزمي ديده به جهان گشود. خيلي كوچك بود كه جوجيتسو را زير نظر پدرش (توكيوجيرو اوتسوكا) و عمويش (چوجيرو اباشي) آغاز كرد پس از آن شاگردي يكي از استادان بزرگ سبك شين دو ايشين ريو به نام شين سابورو ناكاياما را دنبال كرد. آموزشهاي اين سبك در يك اصل كلي خلاصه مي‌شد: هماهنگ كردن حركات بدن با هارموني طبيعت، واضح‌تر، يعني اين كه با الهام از قوانين طبيعت، مكانيسم بدن را تعديل و تنظيم كنيم.
در سال 1921، در سن 29 سالگي و توسط استادش به درجه «مانكيو-كي‌ دان» (معادل فوق‌ليسانس امروز) از مدرسه شيندو ايشين ريو و عنوان استاد درجه 4 نائل شد. ولي داستان در اين جا به پايان نرسيد بلكه اتسوكا وارد داستان ديگري بعنوان مربي كاراته و نه مربي جوجيتسو شد.
در سال 1922، اوتسوكا كاراته را زير نظر جي‌چين فوناكوشي كشف كرد. آشنايي قبلي‌اش با جوجيتسو باعث شد به سرعت پيشرفت كند و سال 1925 دستيار استاد شود و همان موقع بود كه شروع كرد به شرح دادن عقايد شخصي‌اش كه تحت نفوذ سبك شين‌دو ايشين ريو بود. به تدريج اوتسوكا به اين نتيجه رسيد كه رفتارها و حركات شوتوكان انعطاف ناپذيرند، از طرفي فوناكوشي همه تمرينها را به تنهايي آموزش مي‌داد (كيهون و كاتا) و همه را از تمرينات دو به دو نهي كرده بود.
براي اوتسوكا كه در جوجيتسو عادت به تمرين با يارگيري (تمرينات اجباري دو نفره) كرده بود اين روش فوناكوشي خيلي ناقص و ناكافي به نظر مي‌رسيد. در سال 1934 رابطه بين آنها قطع شد.
اوتسوكا، فوناكوشي را ترك كرد و درس و اصول شخصي خود را پايه‌ريزي كرد: در اين روش آموزشي جديد تمرينات مهم ياكوسوكو- كوميته (مبارزات قراردادي)‌ در نظر گرفته و كاتاهاي آموزشي فوناكوشي نيز اصلاح شدند و تا حدودي از روشها جوجيتسو و كن‌دو (سبكي ژاپني كه در آن دو به دو همراه گارد زره به تمرين مي‌پردازند) الهام گرفته شد. همچنين از چهره‌اي آشنا در مبارزات يعني استاد كاراته چوكي موتوبو (كسي كه كاراته فوناكوشي را به رقص عاميانه و محلي تعبير كرده بود!) براي آموزش بهره‌گيري كردند.
سال 1939 يعني سه سال بعد از پايه‌گذاري رسمي شوتوكان، اوتسوكا سبك خود را نامگذاري كرد: وادوريو (يعني سبكي بر مبناي صلح و دوستي) كاراته كه بوجود آمد اولين نمونه ژاپني (و نه اوكيناوايي) بود كه خلق شده بود چرا كه تحت نفوذ اصول و تكنيكها از ريشه و تبار هنرهاي رزمي ژاپني دوره فئودال (جوجيتسو ، كان‌دو و…) مي‌بود.
اين كاراته همه‌گيرتر و به مراتب قدرتمندتر از شوتوكان بود و توانست به سرعت جاي خودش را در ميان قشر فرهنگي- دانشگاهي جامعه پيدا كند.

اوتسوكا در زمان حياتش توانست تا دان 10 ارتقاء درجه پيدا كند.

Ernesto_Rommel
2009/09/07, 21:32
خوب من فعلا سرم شلوغه! و نمیتونم مطلبی بزارم به جاش چند عکس به یاد ماندنی از دو استاد بزرگ جودو میزارم که در همین تایپیک معرفی شدن:

ابتدا تسونجیرو تومیتا


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/3/3c/Tomita.jpg/180px-Tomita.jpg

این عکسم به دلائلی لینکش رو میزارم!!!! لطفا کلیک کنید

http://judoforum.com/index.php?act=attach&type=post&id=8504

. اما Kyuzo Mifune بزرگ:


http://www.suenaka.com/Images/bigpics/KyuzoMifune.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/01/Mifune.gif

بعدا وقتی مطالب بزرگان جودو رو گذاشتم سعی میکنم تصاویرشون رو بزارم هرچند چون میخوام در تایپیک مجزا زندگی نامه بزارم بیشتر تصاویر رو برا اون موقع نگه داشتم!

یا حق

Cista
2009/09/09, 13:17
نام استاد: جي گورو كانو
سبک: جودو
تاريخ تولد: 1860
محل تولد:جي گورو كانو

در سال 1882 يكي از هنرجويان سبك جو-جوتسو تصميم گرفت تا سبكي از خود پديد آورد: اين هنرجو جي گورو كانو ناميده مي‌شد و 22 سال داشت او تصميم داشت سبك جديدي بسازد كه بتواند در سازندگي نسل جوان جامعه نقش به سزايي داشته باشد. پس در بين فهرست حركات و تكنيك‌هاي جو- جوتسو آنهايي را كه به نظرش مي‌رسيد براي جوانان موثر است جدا كرد و بقيه را كه به نظر خطرناك مي‌آمدند از فهرست كاري هنرجويان رزمي حذف كرد. اين روش در آغاز با سختي‌هايي مواجه شد زيرا كه اساتيد جو-جوتسو در آن دوره ديد خوبي نسبت به اين قضيه نداشتند و ديگر اين كه يك مشكل ديگر هم در كار بود و آن اين كه كانو متد خود را جودو نام نهاد و نه جو-جوتسو در حاليكه او اصلاً يك استاد نبود و هيچ يك از آنهايي كه جو-جوتسو را به او آموخته بودند ديپلم آموزش به او نداده بودند چون در آن زمان داشتن يك ديپلم (قبلاً لازم بود) براي باز كردن يك محل تمرين ضروري بود.
و اگر خطايي صورت مي‌گرفت مدارس منظم شاگردان را براي «شكستن آلونك خائن» تحريك مي‌كردند. كانو كه به اين سنت‌ها آشنا بود تصميم گرفت چاره‌اي پيدا كرده كه اين سنت را علاج كند. براي همين بهترين مبارزان جو-جوتسو آن دوره را جمع كرد مثل: شيرو سيگو كه به درستي اين طرز فكر و عملكرد كانو ايمان داشت و او پذيرفت كه با تكنيك‌هاي جو-جوتسو از كودوكان (باشگاه كانو) حمايت و دفاع كند. او همه مبارزان را به مبارزه طلبيد و پيروز و برتر بر تمامي جو-جوتسوكاران عالي رتبه غالب شد و آنها را در كودوكان گرد هم جمع كرد.
با گذشت زمان جودو به صورت سبكي مستقل درآمد و روز به روز به موفقيتش افزوده شد تا آنجا كه سبك سنتي ژاپن يعني جو-جوتسو رو به زوال و خاموشي نهاد.
در سالهاي 1930-1920 كودوكان در توكيو (كه به صورت مركز جهاني جودو درآمده بود) انجمني از اساتيد عالي رتبه تشكيل داد كه اصول و فنون اساسي توسط كانو توضيح داده شد: «كاربرد نيروي مخالف»، «كاربرد منطقي انرژي»، «همياري و شكوفايي طبيعي»و…
بين اين اساتيد شخصي بود به نام يوشياكي يا‌ماشيتا (1935-1865) كه در 14 اوت سال 1884 وارد كودوكان شده و در سال 1887 به عنوان شخصي سرشناس در كودوكان شناخته شد و در 1888 به عنوان استاد جودو در آكادمي ناوال معرفي و در سال 1935 نائل به دريافت دان 10 شد. يكي ديگر از استادان بزرگ كيوزو مي‌فونه نام داشت وي كه متولد 1883 بود در سال 1903 وارد كودوكان شد در آن دوره پدر تعميدي شدن از واجبات بود و اين طور حكايت مي‌كنند كه مي‌فونه براي آن كه وارد انستيتوي كانو شود جلوي در خانه استاد ساكوجيرو يوكوياما چادر زد.
كمي بعد از آن كه پذيرش گرفت و توانست وارد شود بخاطر كيفيت تكنيك و مبارزاتش معروف شد. بعدها وقتي كمربند مشكي دان 1 را دريافت كرد هيچ يك از مبارزاتش را به حريف واگذار نكرد حتي به هنرجويان قديمي انستيتو غلبه كرد تا جايي كه او را «مرد شكست ناپذير انستيتو» ناميدند. در 1912 و در سن 29 سالگي دان 6 را گرفت و مربي تمام وقت شد و 62 ساله بود كه دان 10 را دريافت كرد.
مي‌فونه با پايه‌گذاري تكنيك‌هاي جديد و تفسير روشهاي علمي و اساس فعاليت‌هاي جودو كودوكان تحولي در اين سبك ايجاد كرد. جوانان قهرمان آن دوره آرزو داشتند دوره آموزشي را با او بگذرانند تا بتوانند مقاومت و تكنيك‌هاي او را از نزديك حس كنند و بفهمند.
از بين شاگردان بي‌شمارش، بدون شك از همه معروفتر «آنتون جي سينك» هلندي و نه يك ژاپني است كه در سال 1961 مقام قهرماني جودوي جهان را بدست آورد.
پس از پيروزي جي سينك بود كه مي‌فونه گفت: «اين خيلي طبيعي است؛ او خيلي سخت‌تر از ديگران تمرين و تلاش كرده است».
http://www.martialarts.ir/tempupload/B36_Judo.JPG

Ernesto_Rommel
2009/09/09, 13:48
بسیار ممنون

نکته قابل توجه اینکه جودو با وجود اینکه ورزش واقعا سنگینی هست اما برخلاف عقائد بقیه که برای افراد هیکل بزرگ و تنومند و.. فقط خوبه برای همه قسم افرادی مناسبه

همین استاد بزرگ جیگورو کانو خودش به دلیل توانائی بدنی ضعیف و هیکل لاغر (فکرش رو بکن در جوانی 45 کیلو فقط داشته!) میگفتن نمیتونه یه رزمی کار خوب باشه
خوب بعدش میره چند سبک مخصوص جوجیتسو رو یاد میگیره و بعد هم که جودو رو پایه گذاری میکنه

اکثر کسانی هم که وارد رشته جودو شدند یا از نظر بدنی ضعیف بودن یا کلا شر و شور ! بودن اما ادم شدن وقتی رفتن تو جودو!
بقیه هنرهای رزمی هم همینطوره ...

واقعا در صورت انتخاب درست بسیار مفید هست هنرهای رزمی ، هم اعتماد به نفس هم قدرت رزمی و روحی میاره

ممنون دخی مهندس جون

یا حق

Cista
2009/09/12, 15:26
نام استاد: اندي هوگ
سبک: کيوکوشين - کيک بوکسينگ
تاريخ تولد: 1964-2000
محل تولد: سوئيساندي هوگ در هفتم ماه سپتامبر 1964 در روستاي و هلن سوئيس چشم به جهان گشود.
چون مادرش نمي‌توانست او را اداره كند، اندي خيلي زود از او جدا شد تا به محيط جديد عادت كند. او چند سال اول زندگيش را در نوانخانه سپري كرد تا اينكه مادربزرگش سرپرستي وي را در سن 3 سالگي تقبل نمود.
گفته شده است كه شرايط زندگي اندي او را از ساير همكلاسيهايش قلدرتر ساخته بود. وقتي يكي از دوستانش زمين تمرين محلي كاراته را به او معرفي كرد، اندي تنها 10 سال داشت. از آن زمان به بعد او شروع به يادگيري دروس كاراته كرد بطوري كه بتواند حمله ديگران را پاسخ دهد. اندي به سرعت پيشرفت مي‌كرد. در آن زمان فدراسيون كاراته سوئيس قوانين را بصورتي تغيير داد تا نوجوانان نيز بتوانند با بزرگسالان در تمامي مسابقات قهرماني كاراته سوئيس شركت كنند و اندي به راحتي در اين مسابقات پيروز شد!
وقتي اندي براي نخستين بار در سومين دور از مسابقات آزاد جهاني كيوكوشين در سال 1983 پا به ميدان مبارزه گذاشت فقط 19 سال سن داشت. اندي جواني تازه وارد و با ذكاوت بود و جهاني را با تكنيك و مهارتهاي منحصر به فرد مبارزه خود تحت تأثير قرار داده بود. 4 سال بعد در چهارمين دوره از مسابقات آزاد جهاني كيوكوشين كه در سال 1987 برگزار شد، اندي به سادگي با غلبه بر مبارزان قدري مانند ماسودا (Masuda) از ژاپن، آدمير داكاستا (Admir Da Costa) از برزيل كه هر دو نيز در آزمون نهائي كيوكوشين با 100 نفر كوميته داده، پيروز شده بودند، به دور پاياني راه يافت. فينال چهارمين دور از مسابقات آزاد جهان او، مبارزه‌اي بود در مقابل قدرترين مبارزان فني كه تا كنون در تاريخ كيوكوشين سابقه نداشته است: ماتسويي (Matsui) و اندي (Andy) در آن دوره، نخستين باري بود كه يك مبارز غير ژاپني در فينال اين مسابقات حضور به هم رسانيده بود و امروز كاراته كاران كيوكوشين‌كا و عاشقان مبارزه هنوز هم در سراسر دنيا از آن فينال با شكوه و نتيجه آن به خوبي ياد مي‌كنند. اما نتيجه آن چندان اهميتي ندارد بلكه اندي راه را براي مبارزان غربي و اروپائي گشود و به جهان ثابت كرد كه در سايه تمرينات سخت و فنون واقعي هر كسي مي‌تواند به مقام قهرماني دست يابد. براي اكثر مردم، اندي برنده واقعي فينال مسابقات بود و بايد به مقام قهرماني چهارمين دوره از رقابتهاي آزاد جهاني مي‌‌رسيد. يك سال بعد از هفدهم سپتامبر سال 1988، يك مسابقه كاراته كيوكوشين مخصوص در شهر سرسي (Sursee) كشور سوئيس برگزار شد. اين نخستين مسابقه جام بزرگ بين‌المللي (Super-Cup) بود كه بوسيله انجمن كاراته سوئيس سازماندهي شده بود. رقيبان كيوكوشين‌كا از كشورهاي ژاپن، بريتانياي كبير، هلند، مجارستان، آلمان و اسپانيا با يكديگر به رقابت پرداختند. قبل از كسب مقام نائب قهرماني جهان، اندي هوگ در دور فينال با حريف ژاپني خود كنجي ميدوري (Kenji Midori) به رقابت پرداخت (كنجي ميدوري پنجمين قهرمان مسابقات آزاد جهاني كيوكوشين در سال 1991 شد)، اندي، زيگفريد السون از هلند را در مسابقه نيمه پاياني شكست داد. در بعدازظهر اين مسابقات بدون اغراق مهيج‌ترين رقابت مسابقه‌اي بود كه ميان اندي هوگ و كنجي ميدوري برگزار شد.
پس از دو راند طويل‌المدت، اندي هوگ بعنوان برنده مبارزه و اين دوره از مسابقات اعلام شد. در سال 1989 اندي هوگ در دسته سنگين و‌زن براي دومين بار قهرمان اروپائي كيوكوشين شد. او بعنوان قهرمان برتر اروپائي سفر مي‌كرد و در اردوهاي تابستاني كيوكوشين بعنوان استاد، فنون ضربه فني كاراته را آموزش مي‌داد. قبل از اينكه اندي هوگ در سال 1992 براي هميشه كاراته كيوكوشين را كنار بگذارد، در مسابقات k-1 و كاراته Seidokaikan به مبارزه پرداخت، و در مقابل بهترين مبارزان و مشهورترين نامها در تاريخ كيوكوشين قرار گرفت و جنگيد و فقط در چند مسابقه انگشت شمار شكست را متحمل شد. با وجود اين كه بيش از چند سال از جدايي اندي هوگ از سازمان كاراته كيوكوشين نگذاشته است، اما هنوز او به عنوان يك ستاره برجسته و سمبل در اذهان بسياري از كيوكوشين‌كاران باقي است و به او به ديده احترام مي‌نگرند. او به مثابه قهرمان راستيني است كه بيش از يك دهه در ژاپن و دور دنيا شناخته شده است.
در همان سالي كه اندي هوگ انجمن كيوكوشين را ترك كرد، در مسابقات آزاد جهاني در سبك Seido با غلبه بر Taiei Kin در بازي فينال با نتيجه 5 بر صفر به مقام قهرماني دست يافت.
http://www.martialarts.ir/tempupload/2D5_8.jpg

ramin3
2010/03/19, 14:18
مختصری از زندگینامه استاد اعظم، محمّد رضا یحیایی

«کار انسان اندیشمند شبیه زنبور عسل است(گرده های گُل را جمع می کند و تبدیل به عسل می کند ، و ما استفاده میکنیم) انسان اندیشمند، علوم را جمع آوری کرده و علم را به اندیشه و سپس اندیشه را به معرفت تبدیل می کند».

«به نام حضرت دوست»

جناب استاد محمّد رضا یحیایی(Mohammad Reza Yahyaei) ،
دانشمند ؛ نویسندۀ ؛ محقّق و مُکتشف؛ مُخترع؛ مدرّس؛
لیسانس ماساژدرمانی(یومی هو تراپی:Yumeiho Therapy) از ژاپن؛
استاد کاراته- کمربند مشکی- دان 5 ؛
بُنیانگذار یوگای جامع در ایران و جهان(Comprehensive Yoga)؛
بنیانگذار «انستیتوی بین المللی برگزیدگان جامع ایران»؛
و استاد اعظم(Supreme Master)- لباس طلائی؛ می باشند.

استاد محمّد رضا یحیایی سمنانی در سال 1347 در شهر تهران در خانوادۀ مسلمان و شیعه بدنیا آمد .
استاد در سال 1357 در رشتۀ هنرهای رزمی و در سال 1367 در رشته های : ادیان ، عرفان ، متافیزیک (ماوراءِالطبیعه ) ، علوم روحی و طـّـب سنـّـتی فعالیت خود را آغاز نمود، و در سال 1372 دستگاه پزشکی «طـّب سوزنی بدون سوزن» را با تز جدید (درد = تجمّع بارهای الکتریکی در یک نقطۀ بدن) اختراع نمود.
در زمینه های مختلف از ایشان اختراعات ، اکتشافات ، تزها و کتابهای آموزشی متنوعی به ثبت رسیده و ایشان گواهینامه های متعددی در زمـیـنـه هـای هـنرهـای رزمی ، طـبّ سنــّـتی، علوم روحی، متافیزیک (ماوراءِالطبیعه )، تکنولوژی و ... دارا می باشد. در حال حاضر هنرجویان فراوانی که زیر نظر استاد تعلیم دیده اند، در رشته های تخصّصی : الکترونیک ، مکانیک ، شیمی ، پزشکی ، جراحی ، بیهوشی ، ادیان ، احادیث ، تکنولوژی ، ورزشی ، رزمی ، طبـّی ، روانشناسی ، فراروانشناسی و .... در راه رضای خداوند قادر مطلق مشغول خدمت به مردم و خلق می باشند .
لازم به ذکر است که، بیش از 1400 مقاله، 140 کتاب، و بیش از 50 اختراع و نوع آوری در زمینه های مختلف، از ایشان به ثبت رسیده و خواهد رسید؛ انشاءالله. ( کتاب شماره یک تا پنج نایاب می باشد و به لطف خدا در آینده تجدید چاپ خواهد شد. انشاءالله.)


http://only-amir.persiangig.com/image/mry/1-11/S/11-%20fixed-Meditation-mode-Lily%2CLotus%2CSupreme%20Master%2CMohammad%20Reza% 20Yahyaie%2C%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D 9%86%20%D8%AB%D8%A7%D8%A8%D8%AA%20%D8%AF%D8%B1%20% D8%AD%D8%A7%D9%84%D8%AA%20%D9%86%DB%8C%D9%84%D9%88 %D9%81%D8%B1%2C%D9%84%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B3%2C%D 9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%20%D8%B1%D8%B6%D8%A7%20%DB% 8C%D8%AD%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C%20S.gif (http://only-amir.persiangig.com/image/mry/1-11/11-%20fixed-Meditation-mode-Lily%2CLotus%2CSupreme%20Master%2CMohammad%20Reza% 20Yahyaie%2C%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D 9%86%20%D8%AB%D8%A7%D8%A8%D8%AA%20%D8%AF%D8%B1%20% D8%AD%D8%A7%D9%84%D8%AA%20%D9%86%DB%8C%D9%84%D9%88 %D9%81%D8%B1%2C%D9%84%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B3%2C%D 9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%20%D8%B1%D8%B6%D8%A7%20%DB% 8C%D8%AD%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C.jpg)

فهرست کتابها و آثار استاد یحیایی:
کتابهای نوشته شده:


1- دایرة المعارف کامل هفت طـّب اصلی دنیا (جلد اول) (5 جلدی)، ( چاپ 1374 و 1378)
2- یوگا در هفت مرحله ، از مبتدی تا عالی، (چاپ 1375 و 1376 , 1379، )
3- خواب درمانی بیست دقیقه ای ، (چاپ 1376)
4- قدرتهای ذهنی(خودآموز روحی- روش مطالعه با نویسنده کتاب)، (چاپ 1378)
5- انرژی معجزه گر گیاهان(خوددرمانی بوسیله انرژی گیاهان- روش انرژی گرفتن ازگیاهان)، (چاپ 1378)
6- ماساژ درمانی (یو می هو تراپی) ، (آماده چاپ).
7- سرچشمۀ نور الهی (برنامۀ ارتباط با خدا) ، (آماده چاپ).
8- طـّب سوزنی جامع، (آماده چاپ).
9- آموزش کاراته به زبان ساده «سَبک : شیتو ریو» (کمربند سفید : کیو 10 و 9) (جلد اول) ، (12 جلدی)، (چاپ1385)
10- ئی چینگ جامع ( کتاب تقدیرات - فالنامه و حکمت چینی) ، (آماده چاپ).
11- ذِن در هنرهای رزمی(ذِن به زبان ساده) (ذِن جامع)،(جلد اوّل) (5 جلدی)، ، (آماده چاپ).
12- رخنه در اسرار (نُفوذ در ماورا علوم) ، (آماده چاپ).
13- کاربرد جامع چفیه، (آماده چاپ).
14- حجامت جامع، (آماده چاپ).
15- درمان جامع طبّ سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن، (آماده چاپ).
16- چهارده کشف و شهور جامع.
17- درمان جامع سنگ کلیه.
◘ پوستر آموزشی ماساژ درمانی ( یومی هو تراپی)(چاپ 1379)؛ [صد تکنیک ماساژدرمانی در درمان بیماری]

کتابهای در حال نوشتن:

1- ذِن در هنرهای رزمی(ذِن به زبان ساده) (ذِن جامع)،(جلد دوم) (5 جلدی).
2- دایرة المعارف کامل هفت طـّب اصلی دنیا (جلد دوم) (5 جلدی).
3- اصول بدنسازی بوسیلۀ وسایل داخل پارک
4- روش جامع استخاره (استخاره به زبان ساده).
5- ازدواج جامع (ازدواج موفق) (ازدواج به زبان ساده).
6- هفتاد فنّ اصلی آیکیدو (دفاع شخصی جامع).
7- حکیم جامع (شناسایی بیماریها بوسیلۀ عناصر و اختلاط چهارگانه) (مِزاج های چهارگانه در حِکمت جامع).
8- انرژی درمانی جامع (آموزش انرژی درمانی جامع به زبان ساده).
9- هیپنوتیزم درمانی جامع (آموزش هیپنوتیزم درمانی جامع به زبان ساده).
10- مانیه تیزم جامع (آموزش مانیه تیزم درمانی جامع به زبان ساده).

کتابهای در دست بررسی و تحقیق

1- قدرتهای مافوق ماوراء الطبیعه در دین اسلام(جلد اول)
2- کلیّۀ نرمشهای اصلی دنیا
3- آموزش کلیّۀ سلاحهای رزمی دنیا
4- دایره المَعارف کامل هنرهای رزمی دنیا (پنج جلدی).
5- شکستن اجسام سخت (بونکن).
6- آموزش نانچکو در پنج مرحله
7- راز مشتهای کوتاه
8- شکستن اجسام بدون تماس فیزیکی
9- سفر به ماوراء مادّه ( اختراعات قرن بیست و یکم).
10- عجایب هفتگانۀ دنیای روحی ( علوم ماوراء الطبیعه)، (جلد دوم).
11- ماساژ درمانی (چی کُنگ تراپی).
12- آئین و رُسومات مفید انسانها.
13- زندگی در شرایط سخت پنجگانۀ جهان (کوهستان، کویر، جنگل، ساحل، قطب).
14- آموزش بدنسازی و حفظ سلامتی بوسیلۀ تمرینات «چی کُنگ» و «چی آی».
15- جوهره نیروی درون (تقویت نیروی درونی).
16- انسان کامل و جامع (تقویت نیروهای الهی).
17- آموزش نجوم به زبان ساده (آموزش جهت یابی به زبان ساده).
18- رَمل جامع (آموزش رَمل به زبان ساده).
19- عِلم اعداد جامع(آموزش عِلم اعداد جامع به زبان ساده).
20- علم حروف جامع (آموزش عِلم حروف جامع به زبان ساده).
21- چلّه نشینی جامع.
22- زندگینامه استاد یحیایی.
◘ پوستر آموزشی حرکات یوگا درمانی جامع(در دست بررسی)
◘ پوستر آموزشی نماز جامع ،(در دست بررسی)
◘ نسخۀ جدید و ارتقاء یافتۀ «دستگاه الکترونیکی طبّ سوزنی بدون سوزن»، از اختراعات استاد.

* تمام این تألیفات ابتکاری بوده و درآنها تزهای جدید مؤلّف آمده است که بی نظیر است.

* کـتابها و آثـار استاد یـحیایـی هر کدام چکیـده و عصاره علم 5000 ساله می باشند، یعنی تلفیق علم سنّتی(قدیم) و جدید می باشند، انگار با مطالعه کتابی در یک موضوع علمهای کامل آن زمینه را بدست آورده اید.
شما در آستانه ورود به جهانی شگفت انگیز و ناشناخته هستید، یعنی سفر به درون. با خواندن این کتابها سفری به درون خود کنید، سفری که پُر از ناشناخته ها در جهانی شگفت انگیز می باشد، یعنی سفر به ماوراء.
برای دانلود مقالات استاد، کسب اطلاعات تازه تر و کاملتر به سایت رسمی ایشان مراجعه فرمایید:
سایت: http://fa.mry14mn.com

تماس با ما، از روشهای زیر ممکن است:
1- پُست الکترونیکی(E Mail) برای ارسالِ نامه (از طریق اینترنت):
[[jadeye_tariki [@] yahoo [dot] com]]
[[info [@] an147 [dot] com]]
2- نشانی مکاتبه: تهران- صندوق پستی 1347/11155 (لطفاً نامه ها و مُراسلات خود را، بصورت عادی پُست نمائید. پیشتاز پس از یک هفته ماندن در صندوق برگشت خواهد خورد).
3- شمارۀ تلفن: 30 41 323 0937 (فقط مخصوص ناشران، فروشگاهها، کتابفروشی ها، شرکتها، و اشخاص حقوقی.از پاسخگویی به اشخاص حقیقی معذوریم).


توضیحات مطالب محتوی کتابها:

1- دایرة المعارف کامل هفت طـّب اصلی دنیا (جلد اول) (5 جلدی)، ( چاپ 1374 و 1378)
[ 1- ماساژ درمانی 2- طـّب فشاری : الف- طـّب فشاری بزرگسالان ، ب- طـّب فشاری کودکان 3- طـّب سوزنی : الف- طـّب فشاری با سوزن ، ب- فتیله گذاری ، ج- طـّب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن ( تز جدید ) 4- آب درمانی : الف- آب درمانی با فشار ، ب- آب درمانی بوسیله نوشیدن ، ج- حمام درمانی 5- یوگا درمانی : الف- یوگا درمانی ، ب- نماز درمانی ، ج- موسیقی درمانی ، د- علوم ماوراءالطبیعه ( چشم سوّم ، تله پاتی ، خواندن افکار دیگران ، حسّ ششم ، آینده نگری ، پرواز روح ، خودهیپنوتیزم ، الهامات روحی و خواب عارفانه جهت مداوای انواع بیماریها ) 6- خامگیاهخواری : الف- خامگیاهخواری ، ب- غذاهای خامگیاهخواری ( تغذیة طبیعی ) 7- طـّب گیاهی : الف- شناسایی بیماریها ، ب- معالجه با طـّب گیاهی ، ج- خاصیت گیاهان ، د- بهداشت مو . ]
2- یوگا در هفت مرحله ، از مبتدی تا عالی، (چاپ 1375 و 1376 , 1379، )
[ تاریخچة یوگا ، فلسفة یوگا ، 1- تغذیة بدن 2- پاکیزگی جسم و روح 3- تمرکز و مدی تیشن 4- تنفس 5- حرکات یوگا ( 84 حرکت اصلی یوگا ) 6- روزه 7- پاکیزگی کامل ( عشق به خدا ) ، بدن اثیری ( هاله های نورانی اطراف بدن ) ، تمرینات جهت دیدن بدن اثیری ، شناخت رنگهای بدن اثیری ، شناخت اشخاص توسط تنفرشان از رنگها ، تمرکز با شعلة شمع ، چشم سوّم ، تله پاتی ، خواندن افکار دیگران ( حس ششم ) ، پیشگویی ، آینده نگری ، سپر نامرئی در مقابل امواج منفی ، قوی و غیرقابل نفوذ ساختن سپر نامرئی درمقابل امواج منفی ، تقویت هاله های نورانی بدن ( بدن اثیری ) ، خواب عارفانه جهت ( الهامات روحی ، پرواز روح ، خودهیپنوتیزم و خود درمانی ) ، فرهنگ لغت یوگا . ]
3- خواب درمانی بیست دقیقه ای ، (چاپ 1376)
جهت مداوای بیماریهای سخت و ناعلاج بوسیلۀ تز جدید خواب درمانی می توانید خودتان را معالجه نمایید :
1- جوش دادن استخوانهای شکسته 2- از بین بردن تومورها و غده های چرکی و سرطانها در بدن 3- از بین بردن سنگ کلیه و سنگ مثانه 4- فلجی بدن ( M.S ) 5- کری 6- سکتۀ قلبی 7- سکتۀ مغزی 8- تأمین کردن ویتامینهای بدن 9- تأمین کردن اکسیژن لازم بدن ( آسم ) 10- ناراحتی اعصاب 11- بیماران روحی 12- بیماران هموفیلی 13- میگرن 14- ترک اعتیاد ( تز جدید ) . و در نهایت تز جدید خود هیپنوتیزم برای رسیدن به حالت خلسه جهت خود شناسی روحی .
4- قدرتهای ذهنی(خودآموز روحی- روش مطالعه با نویسنده کتاب)، (چاپ 1378)
بوسیلۀ روش نوین خود آموزی روحی شما می توانید کتاب مورد علاقۀ خود را در مدت زمانی کوتاه و با درک کامل مطالب نهفته شده در داخل کتاب را فرا بگیرید و شامل مطالب مفید زیر می باشد :
1- طریقۀ نـُت برداری 2- شرایط مطالعه کردن 3- بیماریهای مطالعه کردن 4- معالجۀ بیماریهای مربوط به مطالعه کردن 5- مدی تیشن 6- تمرکز افکار 7- توصیه های بهداشتی جهت مطالعه کردن 8- طریقۀ ارتباط برقرار کردن با روح نویسندۀ کتاب 9- یادگیری مطالب نهفته شده در درون کتاب بدون خواندن .
5- انرژی معجزه گر گیاهان(خوددرمانی بوسیله انرژی گیاهان- روش انرژی گرفتن ازگیاهان)، (چاپ 1378)
بوسیلۀ روش نوین خود درمانی بوسیلۀ انرژی گیاهان شما می توانید خود را در مدت زمانی کوتاه مداوا نمایید و شامل مطالب مفید زیر می باشد :
1- معالجه توسط انرژی گیاهان 2- قدرت اعجاز درمان با انرژی گیاهان 3- انرژی و هاله های نورانی اطراف گیاهان دارویی 4- طریقۀ شفا دادن بیماران توسط انرژی درمانی گیاهان ( تز جدید ) 5- طریقۀ معالجه کردن حیوانات بدون کمک توسط خود درمانی روحی 6- طریقۀ قدرت گرفتن از گیاهان 7- ضمیر آگاه ، ناخود آگاه و ابَـرآگاه .
6- ماساژ درمانی (یو می هو تراپی) ، (آماده چاپ).
بوسیلۀ این کتاب ، شما می توانید خود و دیگران را در مدت زمان کوتاهی ، از دست بیماریهایی مثل : سیاتیک ، واریس ، اِم . اِس ، دیسک ، کمردرد ، پادرد ، گردن درد ، آرتروز ، رماتیسم ، پیری زودرس ، جا به جایی استخوان لگن خاصره ، یبوست ، دردهای ستون فقرات و شانه ، لاغری ، چاقی و خستگی مفرط ، نجات دهید . از جمله : 1- تاریخچۀ ابداع « یو می هو تراپی » 2- درجات گواهینامه در « یو می هو تراپی » 3- علــّت بیماریها 4- اثرات جا به جایی استخوان لگن خاصره 5- روش درمانی معجزه آسایی که ، بیماریها را ریشه کن می کند 6- اثر روش درمانی « یو می هو تراپی » روی بیماریها 7- تنها یک درصد از مردم ، لگن خاصرۀ نرمال دارند 8- زایمان و جا به جایی استخوان لگن خاصره 9- جا به جایی استخوانهای لگن خاصره ، و بروز بیماری 10- وجه تشابه باد بزن با بدن 11- تشخیص انحراف استخوان لگن خاصره 12- رازهای پنهان ماساژ درمانی « یو می هو تراپی » 13- روشهای درمانی هفتگانه 14- آموزش صد تکنیک ماساژ درمانی « یو می هو تراپی » 15- آموزش نرمش های فردی « یومی هو تراپی » ( 48 نرمش فردی ) 16- جدول انعطاف ، مربوط به نرمش های فردی « یو می هو تراپی » 17- جدول اندازه گیری وضعیت درمانجو ، قبل و بعد از ماساژ درمانی « یو می هو تراپی » 18- طـّب سنـّـتی ، جهت درمان بیماریها ( 1- ماساژ درمانی 2- طـّب فشاری 3- طـّب سوزنی 4- فتیله گذاری 5- دسـتـگـاه الـکـترونیکی « طـّب سوزنی » بدون سوزن 6- آب درمانی با فشار آب سرد 7- آب درمانی بوسیلۀ نوشیدن 8- حمام درمانی 9- یوگا درمانی 10- نماز درمانی 11- موسیقی درمانی 12- تغذیۀ طبیعی درمانی 13- طـّب گیاهی 14- خواب درمانی 15- انرژی درمانی 16- رنگ درمانی 17- حجامت 18- بادکش 19- هو میو پاتی ) .
7- سرچشمۀ نور الهی (برنامۀ ارتباط با خدا) ، (آماده چاپ).
بوسیلۀ این برنامه ، می توانید به خود شناسی و خدا شناسی ( تکامل ) دسترسی پیدا نمایید ، از جمله : سوره های مهم قرآنی به همراه ذکر خاصیت آنها ، درسهای زندگی از ائمۀ اطهار(ع) ، دعا های مهم ائمۀ اطهار(ع) ، نمازهای مهم ائمۀ اطهار(ع) ، استخاره کردن با قرآن کریم ، دور کردن شیطان از خود به مدت چهل روز ، تعبیر خواب صادقه ، حفاظ چهارده معصوم(ع) ، زیارت اهل قبور ، تماس با ارواح طیـّـبه ( کالبد اثیری - کالبد برزخی ) ، سرعت بخشیدن به کارها ، اتکاءِ به نفس ، آداب معاشرت ، مراقبه ، ایمان قوی ، دعای کمیل ، دعای نـُدبه ، و ....
8- طـّب سوزنی جامع، (آماده چاپ).
بوسیلۀ نقاط طـّب سوزنی ، شما می توانید خود و دیگران را در مدت زمانی کوتاه ، از دست بیماریهایتان نجات دهید . در این کتاب تمامی اطلاعات مربوط به چهارده نصف النهار در طـّب سوزنی ، طوری تجزیه و تحلیل گردیده که هر کسی می تواند با آموزش دیدن صحیح آنها ، و تحریک آن نقاط ، بیماریهای خود و دیگران را از بین ببرد . اگر شما این نقاط مهم ( چهارده نصف النهار ) را خوب فرا گیرید ، فقط کافی است که آن نقاط را با روشهای مختلف تحریک نمایید ، در اینصورت با تحریک نقاط مورد نظر ، بیماریها را ریشه کن می نمایـیـد : 1- بـوسیلۀ فـشار دادن با انگـشتـان دســــت ( طـّب فشاری ) 2- بـوسیـلۀ آتـش ( فتیله گذاری ) 3- بوسیلۀ سوزن ( طـّب سوزنی ) 4- بوسیلۀ دستگاه الکترونیکی و بدون سوزن ( دستگاه طـّب سوزنی با فرکانس و بدون سوزن ) ، و .... همچنین محتویات کتاب به قرار زیر می باشد : 1- یین و یانگ و تائو 2- تای چی 3- انرژی حیاتی ( چی ) 4- شناسایی بیماریها 5- سیستم پنج فازی 6- عوامل پنجگانۀ کنترل 7- چهارده نبض بدن 8- غذاهای « یین و یانگ » 9- انواع نبض ها 10- تأ ثیر احساسات بر روی بدن 11- تأ ثیر آب و هوا بر روی بدن 12- گردش انرژی بر حسب ساعات مختلف در شبانه روز 13- توصیه هایی برای زندگی سالم در طول سال 14- نقاط اختصاصی و مهم در طـّب سوزنی 15- قاعده های مهم در طـّب سوزنی 16- چهارده نصف النهار طـّب سوزنی 17- طبقه بندیهای نقاط طـّب سوزنی 18- روشهای تعیین مکان نقاط طـّب سوزنی 19- تحریک عصبی الکتریکی ، از طریق پوست ( TENS ) 20- فواید استفاده از دستگاه طـّب سوزنی بدون سوزن 21- اساس علمی طـّب سوزنی 22- مکانیسم عصبی اثر ضد درد با طـّب سوزنی 23- طـّب سوزنی با دستگاه الکترونیکی طـّب سوزنی بدون سوزن 24- طریقۀ استفاده کردن از نیروی حیات ( چی ) 25- چهارده نصف النهار اصلی ، به همراه توصیف کانالها و نقاط 26- نقاط طـّب سوزنی که بیشترین مورد استفاده را در بی دردی با طـّب سوزنی دارند 27- جدول کامل نقاط طـّب سوزنی به همراه نام چینی ، تلفظ ، نام فارسی ، مکان ، درمان 28- فرهنگ لغت نامهای چینی در طـّب سوزنی 29- درمان بیماریها ، توسط نقاط طـّب سوزنی .
9- آموزش کاراته به زبان ساده «سَبک : شیتو ریو» (کمربند سفید : کیو 10 و 9) (جلد اول) ، (12 جلدی)، (چاپ1385)
بررسی کاملی در رابطه با شاگردان مبتدی در هنرهای رزمی ( کاراته ) بعمل آمد و متوجۀ این موضوع شدیم که تقریبا ً همگی آنها آگاهی کاملی از رشتۀ ورزشی خود نداشته ، لذا بخاطر آگاهی و داشتن پایۀ محکم در امر هنرهای رزمی ( کاراته ) این کتاب مرجع که اولین کتاب در این مورد می باشد ، به رشتۀ تحریر در آمده و شامل موضوعات زیر می باشد :
1- تاریخچۀ کاراته 2- « کاراته - دو » چیست ؟ 3- شیتوریو « کاراته - دو » 4- آرم ، شیتوریو 5- کمربند و لباس کاراته 6- ترتیب درجه بندی « کیو » ( شاگردان ) 7- ترتیب درجه بندی « دان » ( اساتید ) 8- مدت زمان گرفتن هر کمربند و دان 9- مدرک معادل نسبت به « کیو » ها و « دان » ها 10- گفتۀ بزرگان 11- کمربند سفید « کیو 10 » 12- کمربند سفید « کیو 9 » 13- اصطلاحات « شیتوریو ، کاراته - دو » 14- داچی ( ایستادن ) 15- کیهون ( تکنیک پایه ) 16- کاتا ( فـُرم - حرکات موزون و ریتمیک ) 17- تاچی کاتا ( فـُرمهای ایستادن ) 18- محورهای ، جونی نوکاتا « تای کیو کو » 19- تکنیکهای دست و پا 20- اختلاف سَـبکها 21- آمادگی جسمانی ( نرمش ) 22- تمرینات سخت در کاراته 23- وحدت روحی بوسیلۀ « چی کــُـنگ » 24- مفهوم حقیقی کاراته 25- « حس ششم » در هنرهای رزمی 26- « ذن » در هنرهای رزمی 27- طریقۀ پوشیدن لباس کاراته 28- طریقۀ بستن کمربند 29- روشهای مختلف احترام گذاشتن 30- جحتها و موقعیتها در کاراته 31- نکات مهم در سَبک « شیتوریو » .
10- یی چینگ جامع ( کتاب تقدیرات - فالنامه و حکمت چینی) ، (آماده چاپ).
در این کتاب مطالب « یی چینگ » بطور جامع ، روان و ساده ، توسط مؤلف ابداع شده است ، تا هر کسی بتواند از آن مطالب استفادۀ لازم را ببرد . « یی چینگ » یا کتاب تقدیرات ، یکی از قدیمی ترین کتابهای دنیا بوده و بیش از چهار هزار سال عمر دارد . « یی چینگ » به شخص امکان می دهد تا نیروهایی که بخت را رهبری می کنند ببینند ، و او را از جریانی که در طول زندگی رُخ می دهد آگاه می سازد ، و به او امکان می دهد که با اطمینان پیش برود ، و به او گوشزد می کند که در چه هنگام می تواند این جریان را به نفع خود بگرداند . « یی چینگ » کاربردی دیگر هم دارد ، که روشن ساختن دنیای پنهان پشت ظواهر است . « یی چینگ » نمی گوید چه چیزی رُخ خواهد داد ، بلکه در عوض روشن می کند چرا چیزها بدینگونه هستند ، و روشی را که باید اتخاذ شود پیشنهاد می کند . تصمیم گیری نهایی با خود شخص است ، و نهایتا ً خود اوست که فاعل بر بخت خویش است . و شامل مطالب زیر می باشد :
1- تاریخچۀ « یی چینگ » 2- خِرَد « یی چینگ » 3- تقویم باستانی چین 4- جدول زمان ، علامت بروج نجومی و ستارۀ هر « شش خطی » 5- تفسیر اصطلاحات مهم 6- مفهوم نمادها و سمبل ها 7- جَهات اربعه و فـُصول 8- اعضای بدن در « یی چینگ » 10- انواع فال گرفتن با « یی چینگ » ( روش چوبهای بومادران - روش شش قطعه چوب - روش سه سکه ) 11- خواندن متن های « یی چینگ » 12- جملات کلیدی در « یی چینگ » 13- جدول راهنمای « شش خطی » ها 14- فهرست شصت و چهار « شش خطی » 15- توضیح ، تفسیر ، حکم و تصویر شصت و چهار « شش خطی » ها 16- آموزش « یی چینگ جامع » به زبان ساده ، جهت تفأل .
11- ذِن در هنرهای رزمی(ذِن به زبان ساده) (ذِن جامع)،(جلد اوّل)(پنج جلدی) ، (آماده چاپ).
شامل : تاریخچه و پیدایش ذن ، فلسفه ، معّما ، طریقۀ پیدا کردن جواب معمّا ها ، 114 داستان آموزنده در رابطه با ذن و تفسیر آنها ، چگونه به داخل ذن نفوذ کنید ( یکی شدن با ذن ) ، ذن چیست و چگونه از ذن برای ارتقاءِ سطح زندگی خود استفادۀ لازم را ببرید .
12- رخنه در اسرار (نُفوذ در ماورا علوم) ، (آماده چاپ).
در این کتاب ، بررسی کاملی جهت فراگیری اخلاق علمی دانشمندان بعمل آمده است . همچنین این کتاب محور کار خود را روی وظایف استاد نسبت به شاگرد و همینطور وظایف شاگرد نسبت به استاد قرار داده است . با خواندن و عمل کردن به دستورات و احادیث این کتاب ، شما هم می توانید ، رخنه در اسرار و نفوذ در ماوراءِ علوم این جهان پهناور ، که خداوند حکیم در سینۀ انسانهای طالب علم و فضیلت به ودیعه نهاده ، بنمایید . و حتی پا را فراتر نهاده ، و از طریق نور کشف شهود ، مستقیما ً از انوار علم و حکمت الهی ، کسب فیض نمایید . مطالب این کتاب شامل مو ضوعات زیر می باشد :
1- وظایف شاگرد نسبت به استاد 2- وظایف استاد نسبت به شاگرد 3- اخلاق علمی دانشمندان 4- سه نظریۀ فراگیری عُـلوم 5- طبقه بندی عُـلوم 6- فلسفه و اهمیت آن 7- دعای دانشمندان 8- حق عالم 9- مرگ عُـلما 10- همنشینی با عُـلما و گفتگو با آنها 11- پرسش از عالم و مذاکره با او 12- بذل علم 13- نهی از ندانسته گفتن 14- کسی که ندانسته عمل کند 15- روش بکار بستن علم 16- کسی که از علم خود معیشت خورد و بدان بنازد 17- لزوم حجت و ثبوت مسئولیت بر عالم 18- فضل علم و عالم 19- روایت کـُتب و حدیث و فضل نوشتن و اخذ به کتاب .

13- کاربُرد جامع چَفیه :
[ در طول جنگ بین ایران و عراق ، رزمندگان اسلام غَیورانه جلوی تجاوزهای مکرّر رژیم منفور بَعث عراق به میهن عزیزمان ، در مدت هشت سال دفاع مقــّدس ، ایستادگی کردند . در طول هشت سال دفاع مقــّدس ، شرایطی برای رزمندگان جان برکَف و غَیور اسلام پیش می آمد که احتیاج مُبرمی به لوازم خاصی برای آنکار بخصوص پیدا می شد . بیشتر وقتها بخاطر کمبود امکانات در خط مقــّدم ، رزمندگان مجبور می شدند که از چفیۀ خود استفاده نمایند . همین احتیاجات بود که کاربرد فراوانی از چفیه می گردید .
مؤلف که چندین سال در جبهه های جنگ تحمیلی مشغول دفاع از آب و خاکش بود ، تمامی کاربرد چفیه را فرا گرفت . بعد از اتمام جنگ ، مؤلف بیشتر اوقات خود را مشغول تدریس طريقت هنرهای رزمی و متافیزیک و ... در دامان طبیعت و کوهستان می نماید .
در طول مدت تدریس در کوهستان ، کویر ، ساحل و جنگل ، گاهی وقتها اتفاقاتی می افتاد که مجبور به استفاده کردن از چفیه می شدم . لذا بفکر نوشتن این کتاب بسیار مفید و کاربردی ، برای استفادۀ عموم مردم ، افتادم .
عموم مردم می توانند با خواندن این کتاب ، در مواقع اضطراری ، از معلومات بسیار مفید آن ، استفادۀ بهینه را ببرند . در مجموع ، کاربرد چفیه به قرار زیر می باشد :
1- بستن دست شکسته به گردن 2- بستن سر مجروح 3- بستن کمر مجروح 4- بستن چشم مجروح 5- بستن گوش مجروح 6- بستن دست مجروح 7- سردرد و میگرن 8- بستن گردن مجروح 9- بستن دندۀ مجروح 10- بستن پای مجروح 11- بستن فک مجروح 12- دستمال قدرت 13- کولر صحرایی 14- تسویۀ آب 15- قُلاب سنگ 16- پَشه بند انفرادی 17- نَنوی بچه 18- کوله پشتی 19- کول کردن مجروح 20- سایه بان 21- دستمال نان و سفرۀ غذا 22- حوله و دستمال 23- بقچۀ لباس 24- بستن اسیر 25- باد بزن 26- بُرانکار 27- سر پوش 28- ماسک 29- پیش بند 30- روکش مُتکا 31- قــُـنداق بچه 32- روسَری 33- حفاظت از سرما و گرما 34- حفاظت گردن از سرما و گرما 35- طناب 36- نگهداری یخ 37- نجات غَریق 38- تَلۀ پرندگان 39- لباس 40- زیر انداز 41- سَجاده 42- تــَـب بـُـر ، و ... . ]

14- حِجامت جامع :
[ بوسیلۀ روش نوین حجامت جامع ، شما می توانید در مدت زمانی کوتاه ، از دست بیماریهایتان خلاص شوید . « حجامت جامع » بر اساس طـّب قدیم ( سنــّـتی ) و طـّب جدید ( پزشکی ) و الهامات درونی به همراه تز جدید مؤلف ، ابداع گردیده است . حجامت جامع نگرشی جدید به طریقۀ درست درمان شدن و درست زندگی کردن انسانهای پاک می باشد . ]

15- درمان جامع طبّ سوزنی ، با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن :
[ بوسیلة نقاط طب سوزني و دستگاه الكترونيكي طب سوزني بدون سوزن ، و روش نويني که توسط مؤلف ابداع گردیده ، شما می توانید خود را در مدت زمان کوتاه ، از دست بیماریهای سخت و ناعلاج نجات دهید ، از جمله :
1- تز جدید یک مخترع جوان ایرانی ، انقلابی در طب سوزنی دنیا ایجاد می کند 2- فلسفه و تز جدید نویسنده و کاربرد آنها در رابطه با دستگاه الکترونیکی طب سوزنی بدون سوزن ( درد ، بیماری و مرگ ) 3- بیماریهایی را که به کمک دستگاه الکترونیکی طب سوزنی بدون سوزن ، می توان درمان کرد 4- طریقۀ عمل کردن دستگاه الکترونیکی طب سوزنی بدون سوزن 5- کاربرد دستگاه الکترونیکی طب سوزنی بدون سوزن در جامعه 6- دستگاه الکترونیکی طب سوزنی بدون سوزن ، در موارد زیر نباید مورد استفاده قرار گیرد 7- درمان بیماریها ، توسط نقاط طب سوزنی 8- طب سوزنی جریانی از انرژی است 9- نقاط اصلی طب سوزنی ، مربوط به گوش10- استرس و بیماریهای روانی 11- بهتر کردن گردش خون 12- تقویت نیروی حیات ( چی ) 13- صدمات ورزشی و صنعتی 14- آرتریت عمومی 15- سردرد 16- افسردگی 17- تقویت سیستم ایمنی بدن 18- قندخون پایین 19- ناراحتی های مچ دست 20- ناراحتی های گردن 21- دردهای فوقانی قفسۀ سینه 22- کمردرد و سیاتیک 23- پا درد 24- مشکلات تنفسی 25- ضربان سریع و طپش قلب 26- غش و قطع تنفسی 27- آرتریت روماتوئید 28- میگرن 29- گوش درد 30- درد قفسۀ سینه 31- زونا 32- ناراحتی های عمومی شکم 33- بواسیر 34- زخم معده 35- نفخ و باد شدید معده 36- اسهال 37- یُبوست 38- نازائی در زنان 39- سینوزیت 40- عفونتهای ویروسی 41- سرماخوردگی ها و آنفولانزا 42- کم کردن اشتها 43- طاسی ، کم پشت شدن و نازک شدن موها 44- فشار خون بالا 45- سکسکه 46- اِم . اِس 47- پارکینسون 48- تیروئید 49- واریس پا 50- سرمازدگی 51- ضعف حافظه 52- کُلسترول بالا 53- کم خونی 54- بی حس کردن قبل و بعد از عمل جراحی در طب سوزنی 55- زیبایی درمانی56- دانستن نکات مهم در رابطه با درمان چین و چروکها 57- مشکلات و بیماریهای مربوط به اعتیاد ( مشروبات الکلی ، سیگار ، داروها ، غذا و مواد مُخدر ) و ... . ]

16- چهارده كشف و شهود جامع :
[ زماني كه به زندگي پيشينيان و جامعة بشري زمان كنوني به دقت انديشيدم ، متوجة راز و رمزهاي بسياري شدم . يكي از آنها اين مورد بود كه مردم در طول زندگي خود به بيماري « روزمره گي » دچار مي شوند ؛ و بيشتر آنها علاقه اي به تغيير و تحول زندگي خود ندارند . ترس از تغيير و تحول باعث شده كه مردم عادي جامعة بشري دچار بيماري هاي مُسري و اِپيدمي بسياري شوند ؛ از قبيل : « ترس از آينده ، استرس ، پوچي ، بي مسئوليتي ، بي بندوباري ، روحية ضعيف ، پرخاشگري ، جنگ طلبي ، خودخواهي ، تعصب ، غرور ، بي ديني ، خشونت ، زياده خواهي ، فساد ، فحشاء ، قتل ، غارت ، ديكتاتوري ، و ... » .
به همين خاطر ، بر آن شدم كه تمامي مشكلات بشر گذشته ، حال و آينده را بصورتي ساده و روان بازگو نمايم ، تا اينكه انسانها با خواندن اين كتاب بتوانند ابتدا به مشكلات خودشان پي ببرند ، و آنگاه با سعي و تلاش ، بتوانند مشكلات خود و ديگران را رفع نمايند ؛ به اميد خدا . در واقع ، زماني كه ما از چيزي آگاه نيستيم ، برايمان بصورت راز و رمز و مجهول مي باشد ؛ ولي زماني كه به آگاهي كامل مي رسيم ، ديگر برايمان جزء اسرار و مجهولات نيست . در اين كتاب سعي شده كه ابتدا به مشكلات انسانها پرداخته شود و در نهايت راهكارهايي براي ارتقاء سطح آگاهي ، مطرح مي گردد .
نويسنده معتقد است كه ، اگر اين كتاب بتواند حتي يك نفر را به درجه اي از آگاهي برساند كه از اين كرة خاكي سبكبال پروازي بسوي ملكوت خداوند نمايد ، مأموريت خود را انجام داده است .
مطالب كتاب شامل :
1- همزماني اتفاقات 2- دلمشغولي 3- ديدن انرژيها 4- شيوة رقابت آدمها براي كسب انرژي 5- برطرف كردن نيازهاي انرژيمان توسط ارتباط برقرار كردن با منبع متعالي تر 6- تصفيه و تزكية گذشته 7- همراه شدن با مسير مكاشفات 8- اصول اخلاقي ميان افراد 9- فرهنگ در حال تكوين و تغيير 10- جنگها و بيماريهاي جهاني 11- پوچگرايي ، نااميدي و تنها زيستي 12- ظهور منجي عالم بشريت ( عج ) 13- مدينة فاضله 14- نهايت كمال انسان ، و بازگشت به اصل خويش . ]

17- درمان جامع سنگ كليه :
[ بوسیلة این روش نوین که توسط مؤلف ابداع گردیده ، شما می توانید خود را در مدت زمان کوتاه ، از دست بیماری سخت سنگ كليه نجات دهید ، از جمله :
1- بيماري سنگ كليه چيست ؟ 2- طرز كار كليه ها 3- علّت بروز بيماريهاي كليوي 4- آناتومي بدن انسان 5- چكار كنيم كه به بيماري سنگ كليه دچار نشويم ؟! و ... .
درمان سنگ كليه بوسيلة :
1- گياه درماني 2- تاي چي درماني 3- يوگا درماني 4- ضد نيروي جاذبه 5- خواب درماني بيست دقيقه اي 6- چي كُنگ 7- تغذية طبيعي 8- قوانين شفا 9- نماز درماني 10- دستگاه طب سوزني بدون سوزن 11- ماساژ درماني 12- انرژي درماني 13- آب درماني 14- مغناطيس درماني 15- سنگ درماني 16- رنگ درماني 17- حمام درماني 18- بادكش درماني 19- آب شفا و ... . ]

◘ پوستر آموزشی ماساژ درمانی ( یومی هو تراپی)(چاپ 1379)؛ [صد تکنیک ماساژدرمانی در درمان بیماری]
در این پوستر ( رنگی - cm70 * 100 ) ، شما با صد تکنیک ماساژ درمانی « یو می هو تراپی » آشنا می شوید ، از جملۀ آنها می توان جا انداختن مفاصل و بر طرف کردن گرفتگی های عضلانی و بر طرف کردن انواع ناراحتی ها ، مثل : سیاتیک ، واریس ، ام . اس ، دیسک ، کمر درد ، پا درد ، گردن درد ، آرتروز ، رو ماتیسم ، پیری زود رس ، جا به جایی استخوان لگن خاصره ، یبوست ، درد های ستون فقرات و شانه ، لاغری ، چاقی ، خستگی مفرط و .... را نام برد .

کتابهای در حال نوشتن:


1- ذِن در طريقت هنرهای رزمی ( ذِن به زبان ساده ) ( ذِن جامع ) ( جلد دوم ) :
[ شامل : تاریخچه و پیدایش ذِن ، فلسفة ذِن ، معّما ( كوآن ) ، طریقة پیدا کردن جواب معمّا ها ، 114 داستان آموزنده در رابطه با ذِن و تفسیر آنها ، چگونه به داخل ذِن نُفوذ کنید ( یکی شدن با ذِن ) ، ذِن چیست ؟ و چگونه از ذِن برای ارتقاءِ سطح زندگی خود استفادۀ لازم را ببرید ؟ ]

2- دايرﺓ المعارف کامل هفت طبّ اصلی دنيا ( جلد دوم ) :
[ 1- طب انرژي درماني ( شِفا درماني ، انرژي درماني ، خود درماني ) 2- طب سنگ درماني 3- مغناطيس درماني 4- طب ماساژ درماني ( يو مي هو تراپي ، كايروپركتيك ) 5- طب رنگ درماني 6- طب هيپنوتيزم درماني ( هيپنوتيزم ، مانيه تيزم ) 7- طب هاميو پاتي . ]

3- اصول بدنسازی بوسیلة وسایل داخل پارک :
[ بوسیلة این روش نوین ( اصول بدنسازی بوسیلة وسایل بازی و تفریحی داخل پارکها ) که توسط مؤلف ابداع گردیده ، شما می توانید اندام و قدرت عضلانی و بدنی خود را در مدّت زمانی کوتاه به بالاترین سطح خود برسانید ، طوریکه قدرت بدنی و عضلانی شما مدّتها به همین صورت باقی بماند ، مخصوصاً این روش نوین برای تمامی ورزشکاران و ورزش دوستان مفید می باشد و احتیاجی به هیچگونه وسیلة ورزشی ندارد . بوسیلة این روش نوین می توانیم در تمامی رشته های ورزشی ( بین المللی ) مقامهای اوّل را برای میهن مان کسب نمائیم ( البته بدون دوپينگ ) و همیشه جسمی قوی و روحیه ای بشّاش داشته باشیم . ]

4- روشهای جامع استخاره ( استخاره به زبان ساده ) :
[ شامل : 1- فلسفة استخاره 2- شرايط استخاره گرفتن 3- طريقة استخاره گرفتن 4- موكلين حروف و اعداد 5- تسخير موكلين حروف و اعداد 6- انواع استخاره و ... . ]

5- ازدواج جامع ( ازدواج موفّق ) ( ازدواج به زبان ساده ) :
[ شامل : 1- فلسفة ازدواج 2- شرايط ازدواج موفّق 3- رعايت كردن شرايط ، مكان و زمان مناسب براي بدست آوردن ازدواجي موفّق 4- دانستن نكات مهم و ضروري براي دختران ، قبل از ازدواج 5- دانستن نكات مهم و ضروري براي دختران ، بعد از ازدواج 6- دانستن نكات مهم و ضروري براي پسران ، قبل از ازدواج 7- دانستن نكات مهم و ضروري براي پسران ، بعد از ازدواج 8- دانستن نكات مهم و ضروري براي خانم هاي خانه دار 9- دانستن نكات مهم و ضروري براي خانم هاي كارمند و شاغل 10- دانستن نكات مهم و ضروري براي آقايان كارمند و شاغل 11- دانستن نكات مهم و ضروري براي مادران 12- دانستن نكات مهم و ضروري براي پدران 13- تربيت فرزندان توسط پدران و مادران موفّق 14- آيندة فرزندانتان را از همان ابتداي كودكي برنامه ريزي صحيح و كارشناسانه نماييد ، و ... . ]

6- هفتاد فنّ اصلی آيکيدو ( دفاع شخصی جامع ) :
[ شامل هفتاد فنّ اصلی در رشتۀ رزمی دفاع شخصی ( آیکیدو ) می باشد ، همراه با تاریخچه ، فلسفه ، توضیح در رابطه با هر فنّ بطور کامل ، موارد استفادۀ هر فنّ در مواقع خطر ، همراه با عکس . ]

7- حکیم جامع ( شناسایی بیماریها بوسیلۀ عناصر و اخلاط چهارگانه ) ( مِزاج های چهارگانه در حِکمت جامع ) :
[ شامل : 1- حِكمت چيست ؟ و حَكيم كيست ؟ 2- آناتومي و تشريح بدن انسان 3- بيماري چيست ؟ 4- عناصر ، اَخلاط و مِزاج هاي چهار گانه ، در بدن انسان 5- شناسايي بيماريها توسط ، مِزاج هاي چهارگانه 6- درمان بيماريها توسط ، تغذية صحيح و طبيعي 7- درمان بيماريها توسط ، داروهاي گياهي و طبيعي 8- درمان بيماريها توسط ، طب سنّتي و عِلمي صحيح 9- خواص و كاربرد صحيح گياهان دارويي ، و ... . ]

8- انرژی درمانی جامع ( آموزش انرژی درمانی جامع به زبان ساده ) :
[ شامل : 1- انرژي چيست ؟ 2- انرژي درماني جامع چيست ؟ 3- درمانگر كيست ؟ 4- درمانجو كيست؟ 5- شرايط انرژي درماني موفّق 6- چه كساني انرژي را بيشتر جذب كرده و زودتر شِفا مي يابند ؟ 7- چه كساني نمي توانند انرژي را جذب كنند و شِفا نمي يابند ؟ 8- انرژي چگونه در بدن درمانگر توليد مي شود ؟ 9- انرژي چگونه در بدن درمانجو فعال و جاري مي شود ؟ 10- انواع روشهاي انرژي درماني 11- آموزش انرژي درماني 12- انواع روشها و تمريناتي براي تقويت انرژي در بدن انسان 13- چه زماني درمانگر مي تواند انرژي را هدايت نمايد ؟ 14- تمرينات مداوم براي درمانگران 15- تمرينات مداوم براي درمانجويان 16- ذِهن خود را به سَمت خوبي ها تغيير دهيد ، حتماً شرايط زندگي شما بهتر خواهد شد 17- قدرتهاي ذِهني قوي 18- مثبت انديشي 19- مثلث قدرت نيكي ( گفتار نيك ، كردار نيك و پندار نيك ) ، شِفاي تن و روان 20- به چه كساني مي توانيد انرژي بدهيد ؟ و به چه كساني نبايد انرژي داد ؟ 21- چگونه مي توانيد خود و ديگران را به انرژي الهي ( كيهاني ) متصل نماييد ؟ 22- فرق بين « شِفا » و « شَفا » چيست؟ ، و ... . ]

9- هیپنوتیزم جامع ( آموزش هیپنوتیزم درمانی جامع به زبان ساده ) :
[ شامل : 1- فلسفة هيپنوتيزم 2- تاريخچة هيپنوتيزم 3- والدين ( مادر و پدر ) اولين هيپنوتيزورهاي جهان بودند ! 4- بهترين شرايط ، مكان و زمان هيپنوتيزم چيست ؟ 5- انواع روشهاي هيپنوتيزم 6- تمريناتي براي تقويت نيروهاي هيپنوتيزورها 7- انواع حالتهاي هيپنوتيزمي 8- انواع كاربرد هيپنوتيزم در جهان ( درماني ، تربيتي ، نمايشي ، ورزشي ، پليسي ، و ... ) 9- هيپنوتيزم درماني ، و ... . ]

10- مانيه تیزم جامع ( آموزش مانيه تیزم درمانی جامع به زبان ساده ) :
[ شامل : 1- فلسفة مانيه تيزم 2- تاريخچة مانيه تيزم 3- پيامبران ( ص ) ، اولياءالله ( ع ) و اساتيد طريقت هنرهاي رزمي ، اولين مانيه تيزورهاي جهان بودند ! 4- بهترين شرايط ، مكان و زمان مانيه تيزم چيست ؟ 5- انواع روشهاي مانيه تيزم 6- تمريناتي براي تقويت نيروهاي مانيه تيزورها 7- انواع حالتهاي مانيه تيزمي 8- انواع كاربرد مانيه تيزم در جهان ( درماني ، تربيتي ، نمايشي ، ورزشي ، پليسي ، و ... ) 9- مانيه تيزم درماني ، و ... . ]
کتابهای در دست بررسی و تحقیق
1- قدرتهای مافوق ماوراء الطبیعه در اسلام :
[ بررسی کاملی دررابطه با قدرتهایی كه در دین اسلام وجود دارد ، می توانیم بوسیلۀ این نیروهای عظیم خدادادی ، استعدادهایمان را شکوفا نمائیم و در جهت درست و مثبت از آنها استفادۀ صحیح ببریم : چشم سوم ، تِله پاتی ، حس ششم ، پرواز روح ، پرواز جسم ، طی الارض ، شفا ( انرژی درمانی ) ، شفا از راه دور ، بُرونفکنی ، هیپنوتیزم ، مانیه تیزم . ] ( جلداول )

2- آموزش کلیة نرمش های اصلی دنیا :
[ شامل كلية نرمش هايی که درتمام دنیا مرسوم می باشد جمع آوری شده ، که شامل : عکس ، توضیح در رابطه با هر نرمش ، خاصیت هر نرمش ، گروه سنّی جهت انجام نرمشها ( از بچة 100 روزه تا جوان قدیمی 100 ساله ) . ]

3- آموزش کلیة سِلاح های رزمی دنیا :
[ شامل کلیة تکنیکهای اصلی همراه با توضیح کامل ، عکس و موارد استفادۀ هر فنّ در مواقع خطر می باشد : نانچاکو ، سانچاکو ، تانفا ، بو ، بوبو ، سای سامورائی ، نیزه ، شمشیر ، چاقو ، ستاره ، بادبزن ، تیر و کمان ، طناب ، زنجیر ، دارت ، بومرانگ ، فریزبی و در انتها ابتکار و نوآوری وسیله ای جدید در هنرهای رزمی دنیا توسط مؤلف « بونانچاکو » . ]

4- دایرﺓ المعارف کامل هنرهای رزمی دنیا :
[ شامل تمامی ورزشهايی که درتمام دنیا بصورت رزمی می باشد جمع آوری شده که شامل : تاریخچه ، تکنیکها ، عکس ، موارد استفادۀ هر ورزش ، درجات و مدّت تمرین هر ورزش ، فلسفه ، و ... . ] ( پنج جلدی )

5- شکستن اجسام سخت ( بونکن ) :
[ شامل تمرینات مربوط به محکم کردن اعضای بدن جهت ضربه زدن به اجسام سخت ، توضیح کامل هر تکنیک همراه عکس ، شناسايی فیزیک بدنی ، شناسايی بافتهای اجسام سخت جهت راحت تر شکاندن آنها ، طریقة شکستن اجسام سخت با کمترین نیرو ، استفاده از نیروهای درونی برای شکستن اجسام سخت ، تمرینات مربوط به تقویت و قوی کردن اعضای بدن جهت نُفوذ ضربه در اجسام سخت . ]

6- آموزش نانچاکو در پنج مرحله :
[ شامل : تاریخچه ، فلسفه ، مراحل آموزش پنج مرحله ای نانچاکو ، آموزش تکنیکها همراه با عکس و توضیح کامل ، موارد استفادۀ هر تکنیک در مبارزه ، دفاع و حمله . ]7- راز مُشتهای کوتاه :
[ شامل : فلسفه ، اَسرار مُشت کوتاه ، تمرینات مربوط به مُشت کوتاه ( جسمی ، روحی ) ، طریقة زدن ضربه های کوتاه ولی پُر قدرت و با نُفوذ خیلی زیاد در هدف و پرتاب شدید هدف ، ضربة نهائی . ]

8- شکستن اجسام بدون تماس فیزیکی :
[ شامل : فلسفه ، تمرینات مربوط به شکستن اجسام بدون تماس فیزیکی ، طریقة انهدام اجسام از راه دور ( بوسیلة انرژی چی کُنگ و چی آی « چياي » ) . ]

9- سفر به ماوراء ماده ( اختراعات قرن بیست و یکم ) :
[ شامل : نقشه ها و طرح های مربوط به اختراعات خیلی مفید برای انسانها ، نزدیک شدن انسانها به عُلوم ماوراء الطبیعه توسط دستگاههای پیشرفتة الکترونیکی و کامپیوتری ، تجزیه شدن ماده به انرژی و تبدیل انرژی به ماده ( مسافرت نوری ) ، سفینه های خیلی پیشرفته ( بشقاب پرنده ) ، معالجه بوسیلة دستگاههای پیشرفتة الکترونیکی و کامپیوتری بصورت امواج شِفا از راه دور . ]

10- عجایب هفتگانة دنیای روحی ( عُلوم ماوراء الطبیعه ) :
[ شامل : 1- پرواز روح « بُرون فِکنی » 2- پرواز جسم « طی الارض » 3- تماس با اَرواح پاک « توسط آیات قرآنی و ... » 4- هیپنوتیزم « مانیه تیزم » 5- آینده نگری « حس ششم » 6- تله پاتی « چشم سوّم » 7- شفا از راه دور « انرژی درمانی » . ] ( جلد دوم )

11- ماساژ درمانی ( چی کُنگ تراپي ) :
[ بوسیلة این کتاب ، شما می توانید خود و دیگران را در مدت زمان کوتاهی ، از دست بیماریهایی مثل : سیاتیک ، واریس ، اِم . اِس ، دیسک ، کمردرد ، پادرد ، گردن درد ، آرتروز ، رُماتیسم ، پیری زودرَس ، یُبوست ، دردهای ستون فقرات و شانه ، لاغری ، چاقی و خستگی مُفرط ، نجات دهید . از جمله :
1- تاریخچة ماساژ « چي كُنگ » 2- اساتيد طريقت هنرهاي رزمي ، اولين ماساژورهاي « چي كُنگ » جهان بودند ! 3- بهترين شرايط ، مكان و زمان ماساژ « چي كُنگ » چيست ؟ 4- انواع روشهاي ماساژ « چي كُنگ » 5- آموزش ماساژ « چي كُنگ » به زبان ساده 6- تمريناتي براي تقويت نيروي « چي » 7- چي كُنگ تراپي ، و ... . ]
12- آيين و رُسومات مفيد انسانها :
[ شامل : 1- فلسفة آيين و رُسوم 2- تاريخچة پيدايش آيين و رُسومات انسانها 3- چرا انسانها براي هر كار مهمي كه در زندگي انجام مي دهند ، مراسمي خاص اجراء مي كنند ؟ 4- گلچيني از بزرگترين و مهمترين مراسم هاي ملل جهان 5- بازتاب مراسم هاي مذهبي در بين جوامع 6- كاربرد مراسم در بين جوامع ، و... .]

13- زندگی در شرایط سخت پنجگانۀ جهان ( کوهستان ، کویر ، جنگل ، ساحل ، قُطب ) :
[ شامل : 1- فلسفة زندگي 2- تاريخچة زندگي دشوار انسانها 3- چرا ما بايد خودمان را در سخت ترين شرايط ، زنده نگهداريم 4- زندگي در شرايط سخت ، يا ، زندگي براي بقاء 5- تعريف زندگي در شرايط پنج گانة جهان ( کوهستان ، کویر ، جنگل ، ساحل ، قُطب ) 6- داشتن وسايل ضروري براي زندگي در شرايط پنج گانة جهان ( کوهستان ، کویر ، جنگل ، ساحل ، قُطب ) 7- هماهنگي با آهنگ طبيعت ، رازِ زنده بودن در سخت ترين شرايط زندگي مي باشد ! 8- چه وسايلي براي چه مكانهايي ضروري مي باشد ؟ 9- طريقة استفاده كردن از وسايل ضروري و مهم ( قُطب نما ، نقشه ، GPS ، و ... ) 10- انواع جهت يابي ( ستارگان ، ماه ، خورشيد ، درخت ، كوه ، لانة مورچه ، آب ، قبرستان ، ساعت ، و ... ) 11- ساخت قُطب نما با ساده ترين وسيله در منزل 12- ساخت ساعت خورشيدي 13- شناسايي حيوانات خطرناك ، درنده و سمي ( مار ، عقرب ، رُتيل ، گرگ ، خرس ، شير ، ببر ، عقاب ، خفّاش ، تمساح ، نهنگ ، كوسه ، و ... ) 14- عبور از مناطق خطرناك ( باتلاق ، آتشفشان ، طوفان شن ، ساعقه ، گردباد ، يخچالهاي طبيعي ، رودخانه ، دريا ، و ... ) 15- تقويت روحيه در سخت ترين شرايط 16- كسب آرامش بهترين راه براي سنجش صحيح موقعيت خود و پيرامون خود ، در بدترين و سخت ترين شرايط جهت زنده ماندن ، و ... . ]

14- آموزش بدنسازی و حفظ سلامتي بوسیلۀ تمرینات « چی کُنگ » و « چي آي » :
[ بوسیلة تمرينات « چي كُنگ » و « چي آي » ، شما می توانید اندام و قدرت عضلانی و بدنی خود را در مدّت زمانی کوتاه به بالاترین سطح خود برسانید ، طوریکه قدرت بدنی و عضلانی شما مدّتها به همین صورت باقی بماند ، مخصوصاً این روش نوین برای تمامی ورزشکاران و ورزش دوستان مفید می باشد و احتیاجی به هیچگونه وسیلة ورزشی ندارد . بوسیلة این روش نوین می توانیم در تمامی رشته های ورزشی ( بین المللی ) مقامهای اوّل را برای میهن مان کسب نمائیم ( البته بدون دوپينگ ) ؛ و همیشه سلامتي خود را حفظ كرده و جسمی قوی و روحیه ای بشّاش داشته باشیم . شامل :
1- چي كُنگ نرم شونده و سخت شونده چيست ؟ 2- چي كُنگ سبك شونده و سنگين شونده چيست ؟ 3- چي كُنگ سرد شونده و گرم شونده چيست ؟ 4- چي كُنگ جاري شونده و ساكن شونده چيست ؟ 5- چي كُنگ لطيف شونده و خشن شونده چيست ؟ 6- چي كُنگ بيمار شونده و سلامت شونده چيست ؟ 7- چي كُنگ قدرتمند شونده و چالاك شونده چيست ؟ 8- چي كُنگ تعادلي چيست ؟ 9- چي كُنگ لاغر شونده و چاق شونده چيست ؟ 10- چي كُنگ ضد ضربه چيست ؟ 11- چي كُنگ آرامبخش چيست ؟ 12- تمرينات اصولي و پاية « چي كُنگ » 13- طريقة بدست آوردن نيروي درون ( چي كُنگ ) 14- تمرينات اصولي و پاية چي آي « چياي » 15- تحت كنترل گرفتن نيروي درون و هدايت آن بطور ارادي ( چي آي « چياي » ) 16- فرق بين « چي كُنگ » و « چي آي » و « تاي چي » چيست ؟ 17- كاربرد نيروي درون ( چي ) در زندگي روزمره ، و ... . ]

15- جوهرۀ نیروی درون ( تقویت نیروهای درونی ) :
[ شامل : 1- فلسفة نيروهاي دروني 2- تاريخچة نيروهاي دروني 3- طريقة بدست آوردن نيروهاي دروني 4- تمرينات اصولي و پايه براي كسب نيروهاي دروني ( چي كُنگ ) 5- جوهرة نيروي بدن ( تاي چي ) 6- تولّد نيروهاي دروني در بدن انسان 7- فعال كردن و تقويت نيروهاي دروني 8- كاربرد نيروهاي دروني در زندگي روزمره ، و ... . ]

16- انسان کامل و جامع ( تقویت نیروهای الهی ) :
[ شامل : 1- فلسفة خلقت انسانها 2- عوالم هفتگانة تكاملي انسان ( عالم نور ، عالم ذَر ، عالم رَحِم ، عالم خاكي ، عالم بَرزخ ، عالم مَعاد ، عالم مَلكوت ) 3- عناصر هفتگانة خلقت انسان ( هفت عنصر موجود در خاك كرة زمين ) 4- مراحل هفده گانة تكامل انسان ( بيداري عرفاني ، پالايش « جسم و ذِهن و روح » ، مُراقبه ، مُحاسبه ، عشق به خدا ، عبادت و بندگي خداوند ، تقواي الهي ، توكل به خداوند ، صَفاء ، حَياء ، وَفا ، فَناء في الله ، بَقاء الله ، شِفاء الله ، لِقاء الله ، روح الله ، نور الله ) 5- مثلث قدرت تمام نيكي ها ( گفتار نيك ، كردار نيك ، پندار نيك ) 6- وجه تشابه عناصر پنج گانه ، با طريقت زندگي انسانها ( آتش ، خاك، آب ، باد ، نور ) ( شيطان صفتان ، عوام مردم ، خواص ، پيامبران الهي ، اولياء الله ) 7- تاريخچة پيدايش انسانها در روي كرة زمين ( هُبوط ) 8- شيطان كيست ؟ و از انسانها چه مي خواهد ؟ 9- پيامبران الهي ( ع ) چه كساني هستند ؟ و براي چه مأموريتي آمده اند ؟ 10- ائمة اطهار ( ع ) چه كساني هستند ؟ و براي چه مأموريتي آمده اند ؟ 11- هدف از آمدن انسانها به روي كرة زمين چيست ؟ و بايد چه كاري براي تكامل الهي شان انجام دهند ؟ و ... . ]


17- آموزش نُجوم به زبان ساده ( آموزش جهت یابی به زبان ساده ) :
[ شامل : 1- نُجوم چيست ؟ 2- چرا ما به نُجوم علاقمنديم ؟ و آنرا فرا مي گيريم ؟ 3- كهكشان چيست ؟ 4- سياره چيست ؟ 5- ستاره چيست ؟ 6- دانستنيهايي مفيد در رابطه با ستارگان و سيارات اصلي در كهكشان راه شيري ( فاصله ، اندازه ، جرم ، دما ، جوّ ) 7- چگونه به عناصر سازندة سيارات و ستارگان پي مي بريم ؟ 8- چگونه به فاصله ، اندازه ، جرم ، دما و جوّ كُرات ديگر پي مي بريم ؟ 9- غول سُرخ چيست؟ 10- سَحابي سياره اي چيست ؟ 11- كوتوله هاي سفيد چيست ؟ 12- نو اَختر و اَبَر نو اَختر چيست ؟ 13- سياهچالة فضايي چيست ؟ 14- ماده و ضد ماده چيست ؟ 15- نور چيست ؟ 16- تلسكوپ چيست ؟ و چگونه كار مي كند ؟ 17- انتخاب بهترين تلسكوپ ، براي منجمين آماتور 18- خورشيد گرفتگي و ماه گرفتگي چيست ؟ و چه موقع رُخ مي دهد ؟ 19- ماهواره و تلسكوپ هابِل چيست ؟ و چگونه به ما اطلاعات نُجومي را انتقال مي دهد ؟ 20- رَصد خانه چيست ؟ و چگونه كار مي كند ؟ 21- انفجار بزرگ ( بيگ بَنگ ) چيست ؟ 22- خلقت جهان چگونه بوده است ؟ ، و ... . ]

18- رَمل جامع ( آموزش رَمل به زبان ساده ) :
[ شامل : 1- فلسفة رَمل 2- تاريخچة رَمل 3- شرايط رَمل انداختن 4- طريقة رَمل انداختن صحيح 5- محاسبات خانه هاي رَمل 6- دادن جواب صحيح به سئوالات و مجهولات توسط رَمل 7- رعايت كردن آداب رَمل براي بدست آوردن جواب صحيح 8- كاربرد و خواص خانه هاي رَمل ، و ... . ]

19- عِلم اعداد جامع ( آموزش عِلم اعداد جامع به زبان ساده ) :
[ شامل : 1- فلسفة علم اعداد 2- تاريخچة علم اعداد 3- خواص علم اعداد 4- تسخير موكلين اعداد 5- رِخنه در علم اعداد 6- بهتر ارتباط برقرار كردن با آگاهي ( انرژي و نور ) موجود در اعداد 7- فرق بين اعداد نوراني و اعداد تاريك چيست ؟ 8- كاربرد علم اعداد در زندگي روزمره ، و ... . ]

20- عِلم حروف جامع ( آموزش عِلم حروف جامع به زبان ساده ) :
[ شامل : 1- فلسفة علم حروف 2- تاريخچة علم حروف 3- خواص علم حروف 4- تسخير موكلين حروف 5- رِخنه در علم حروف 6- بهتر ارتباط برقرار كردن با آگاهي ( انرژي و نور ) موجود در حروف 7- فرق بين حروف نوراني و حروف تاريك چيست ؟ 8- كاربرد علم حروف در زندگي روزمره ، و ... . ]


21- چلّه نشینی جامع :
[ شامل : 1- فلسفة چلّه نشینی 2- تاريخچة چلّه نشینی 3- خواص چلّه نشینی 4- تسخير موكلين خود 5- پالایش کالبد جسمانی 6- پالایش کالبد ذهنی 7- پالایش کالبد روحانی 8- ارتباط مستقیم با آگاهي الهی ( انرژي و نور الهی ) 9- فرق بین چلّه نشینی جسمانی ( دنیوی ) و چلّه نشینی روحانی ( مَلکوتی ) چيست ؟ 10- كاربرد چلّه نشینی در زندگی دنیوی و اُخروی ، و ... . ]

22- زندگينامة استاد يحيايي :
[ بوسيلة خواندن اين زندگينامه ، افرادي كه مي خواهند وارد « طريقت هنرهاي رزمي » ، « عرفان الهي » ، « طب سنّتي » ، « عُلوم متافيزيك » ، « عُلوم خفيّه » و يا « عُلوم باطني » شوند ؛ مي توانند با آگاهي كه مطالب آموزنده و واقعي كتاب به آنها مي دهد ، خيلي زودتر و مطمئن تر به مقصد خود برسند . اين اشخاص دقيقاً به مانند كساني مي مانند كه ، با تمامي امكانات موجود ، از قبيل : نقشه ، قُطب نما ، وسيلة نقليه ، راهنما ، چراغ ، آذوقه و مخصوصاً يك همراه قابل اطمينان ، بخواهند به يك مسافرت طولاني در مسيري ناشناخته و پُر از خطر قدم بگذارند ؛ و مطمئناً از شانس بيشتري براي سالم رسيدن به مقصد نهايي برخوردار خواهند بود . زيرا آنها از تجربيات ديگران ، پُلي براي سالم رسيدن و به موقع رسيدن به طرف ديگر آفرينش الهي ، خواهند ساخت . ]

◘ پوستر آموزشی حرکات « یوگا درمانی » جامع :
[ شامل : هشتاد و چهار حركت اصلي در يوگا به همراه خواص درماني آنها مي باشد . ]

◘ پوستر آموزشی « نماز » جامع :
[ شامل : 1- آموزش وضو 2- آموزش تيمّم 3- اصول دين 4- فروع دين 5- آموزش نماز ، و ... . ]

◘ نسخۀ جدید و ارتقاء یافتۀ « دستگاه الکترونیکی طبّ سوزنی بدون سوزن » :
[ اين دستگاه به گونه اي ساخته شده است كه از يك الكترود فركانس وارد بدن مي شود و از سوي ديگر خارج مي گردد ؛ كه در اين حالت مريضي و كسالت را از طريق الكترود به دستگاه منتقل كرده ، و سپس دفع مي كند . دستگاه طب سوزني بوسيلة تز جديد مؤلف كار مي كند ( درد ، تجمع بارهاي الكتريكي در يك نقطه مي باشد ) . اين دستگاه داراي تايمرهاي اتوماتيك و رِنج هاي متنوع ( فركانس ، قدرت و تايمر ) مي باشد . دستگاه طب سوزني قابليت شارژ شدن بوسيلة برق شهر و انواع ماشينهاي سواري را دارا مي باشد . اين دستگاه بصورت قابل حمل ساخته شده ، و به سهولت در تمامي مكانها ( داخل ماشين ، قطار ، هواپيما ، كشتي ... و منزل ) قابل استفادة عموم مي باشد . يكي از مزاياي اين دستگاه ، استفادة راحت و ساده توسط افراد معمولي و حتي بچه ها مي باشد ( البته با كمي آموزش معمولي ). شامل :
1- دستگاه طب سوزني الكترونيكي بدون سوزن چگونه كار مي كند ؟ 2- طريقه استفاده از دستگاه الكترونيكي طب سوزني 3- كاربرد استفاده از دستگاه طب سوزني 4- شناسايي بيماريها 5- نقاط مهم طب سوزني و خواص درماني آنها ، و ... . ]

و ... .
*********
« منتظر پُر فروش ترین کتابهای سال از همین نویسنده باشید . »

aliadash
2011/12/25, 23:25
badr hari قللب منه
bonjasky ملقب به جنتلمن پرنده

negin2012
2011/12/26, 10:21
مرسی............;-)