PDA

مشاهده نسخه کامل : خبر اخبار ورزشهای قدرتی(بدنسازی،پاورلیفتینگ و...)Anti Doping
2007/04/29, 00:33
از این به بعد توی این قسمت فقط و فقط به اخبار ورزشهای قدرتی مثل وزنه برداری بدنسازی یا پرورش اندام و فیتنس و پاورلیفتینگ پرداخته خواهد شد
و در صورت ایجاد بحث پست ها پاك خواهد شد:!:

Anti Doping
2007/04/29, 00:37
محمد نصیری ، هرکول کوچک تکرار نشدنی :


بازگشت محمد نصيری سرشت به ايران، وزنه برداري که خاطرات زيبايي را براي ايرانيان دهه هاي چهل و پنجاه هجري شمسي پديد آورده و «دل مردم را شاد» کرده است، اتفاق خوشايندي بود که بسيار از اعضاي خانواده بزرگ ورزش - به ويژه - ياران، دوستان و دوستداران قديمي او و جامعه رسانه يي ورزش را تحت تاثير قرار داد.
نصيري، وزنه بردار بزرگي که بيست و چهار سال قبل ايران را با کوله باري از «مدال»، اما با «دلي پردرد» و «يک دنيا خاطره» ترک کرد، سرانجام در نوروز 1386 با پادرمياني، همکاري و حمايت بهرام افشارزاده رئيس فدراسيون وزنه برداري به سرزمين و زادگاهش بازگشت.
اين اتفاق خوشايند نه تنها دوستان و هم دوره يي هاي قديمي اش را شاد کرد، که فرصتي براي اهالي رسانه پديد آورد تا دوباره خاطرات «خروس طلايي ايران» را براي نسل جديد ورق زنند.

بازگشتی پرشکوه در حلقه ياران
نصيري زماني در ايام نوروز به تهران آمد که تعداد زيادي از دوستان، دوستداران و هم دوره يي هاي قديمي اش در حالي که باران شديدي مي باريد و حتي پس از تاخير چهارساعته پروازش همچنان «وفادارانه» و با اشتياق، از «شب» تا «صبح» در سالن انتظار ترمينال پروازهاي خارجي باقي ماندند، در ميان حلقه و دسته هاي گل «محصور» شد؛ استقبالي به يادماندني همان گونه که پس از مسابقات مکزيکوسيتي... هاوانا و اشتوتگارت به ايران مي آمد...

از فرداي همان روز بود که در محل دفتر رياست فدراسيون وزنه برداري مستقر شد. (گرچه محل اقامتش اتاق شماره 1052 هتل هويزه بود.) دوستان يکي يکي و دوتادو تا به ديدارش مي آمدند. «اشک» در چشمانشان حلقه مي زد و خاطرات گذشته را ورق مي زدند. پس از آن هم شيريني فروشي مقدم (وزنه بردار سابق تيم ملي و هم دوره يي نصيري) شده بود «پاتوق» همه وزنه برداران قديمي و محمد نصيري. درست همان گونه که در دوران جواني بود. پايان اين ديدارها هم پس از ديد و بازديد ياران قديمي با نصيري خسارت به مقدم بود که همه به ياد دوران جواني که آنجا پاتوقشان بود، به انبان آجيل ها يورش مي بردند، البته آن موقع مقدم خط و نشان مي کشيد که در عوض اين آجيل ها بايد در مسابقه فلان روز، فلان کس را شکست بدهي. اما امروز ديگر چيزي براي خط و نشان کشيدن ندارد و تنها به خوشحالي دوستان بسنده مي کند.

کوچک، ريزاندام و باورنکردني
کساني که نصيري را نديده اند و فقط از عنوان ها و افتخاراتش اطلاع دارند، فکر مي کنند قهرمان افسانه يي وزنه برداري ايران بايد دو برابر حسين رضا زاده باشد، اما به محض ديدنش همه تعجب مي کنند. همان طور که حضرت امام خميني(ره) در نخستين ديدارش با قهرمانان ورزشي در قم از ريزاندامي نصيري پرآوازه شگفت زده شده و به او گفته بود؛ «هرکول که مي گويند تويي؟»
نصيري چيزي حدود 151 سانتي متر قد دارد. تقريباً همان رکوردي که از خود در حرکت دوضرب خروس وزن جهان در بازي هاي المپيک مکزيکوسيتي بر جاي گذارده و تا سال ها رکورددار دوضرب جهان بود. وزن او نيز حدود 60 کيلوگرم است. همان طور که چهل سال پيش اين وزن را داشت و با چند کيلوگرم وزن کم کردن به سر وزن مي رسيد. اين جثه کوچک و باورنکردني آنقدر در مسابقات جهاني، المپيک و آسيايي درخشيد که هنوز هم در ايران کسي به کارنامه پرافتخار او نرسيده است.

از پرورشگاه امين آباد تا...
نصيري در زندگي اش راه پرفراز و نشيبي را طي کرد. خانواده اش فقير و ساکن يکي از جنوبي ترين محله هاي تهران يعني «صابونپزخانه» بودند. همين علت کافي بود که محمد را پس از به دنيا آمدن، به پرورشگاه امين آباد (جايي که اينک تيمارستان است) ببرند. پس از آن او هيچ گاه پدر خود را نديد. محمد- تنها- در دوراني که از پرورشگاه به باشگاه کيان نقل مکان کرده بود، چند باري مادرش را ديد. مادرش هم زماني که محمد نخستين قهرماني اش را جشن مي گرفت، دار فاني را وداع گفت. نصيري به غير از چند خاطره يي که از مادرش به ياد دارد مي گويد؛ «در همان روزها مادرم به ديدن من آمده بود و گفت مادر سرت را کلاه گذاشتند و چند حلبي را به تو داده اند.» به هر حال پدر و مادرش هيچ گاه نفهميدند که محمدشان دنياي ورزش را به تسخير خود درخواهد آورد.
اين قهرمان بزرگ از پرورشگاهي در جنوب پايتخت رشد کرد، به باشگاه کيان آمد- همان جايي که حتي تا چندي قبل عکس اش روي ديوار نگهباني اش بود- و به تيم ملي وزنه برداري رسيد. از اين پس برخلاف اينکه در اردوي تيم ملي و در جريان تمرين ها «زحمت» و «زجر» زيادي را «تحمل» مي کرد، سکوهاي «پيشرفت» و «ترقي» را يکي پس از ديگري طي کرد، تا ظرف حضور دو دهه يي در تيم ملي وزنه برداري خود را به پرافتخارترين ورزشکار ايران بدل کند. با اين حال نصيري هنوز هم همان زندگي در پرورشگاه زير نظر «خانم بهار» را رويايي بي بازگشت مي داند. چون آن موقع «نظم» و «ديسيپلين» همه چيز بود.

مدال هايی که نصيری گرفت
با تاسف به دليل اينکه بخش مديريتي ورزش ايران از ديرباز علاقه کمي به «مستندسازي» وقايع و اتفاق هاي خود داشت، اکنون به زحمت مي شود عنوان ها و مدال هاي نصيري را برشمرد. البته دو چيز به صورت شفاف مشخص است؛ اول اينکه نصيري در سه دوره بازي هاي المپيک سه مدال طلا، نقره و برنز را برگردن آويخته و دوم اينکه او قهرمان سه دوره بازي هاي آسيايي است.
اما شک ما در تعداد دقيق مدال هاي جهاني و آسيايي اش است. براي حل اين مشکل، بهترين راه حل را سوال از خودش دانستيم. اما تنها چيزي که در «کشاکش دهر» در ذهن او باقي مانده کسب شش مدال طلا در جهان است.
اولين نکته اينکه تعداد مدال هاي آسيايي او به صورت کامل مشخص نيست. اما مي دانيم که تعداد اين مدال ها بين ده تا بيست تا است. دومين نکته در مورد رکوردشکني هايش در المپيک و جهان است. اين را هم فقط مي دانيم که بيش از هجده بار در جهان بوده است.
اما در مورد مدال هاي جهاني اش. آرشيو فدراسيون وزنه برداري که از آن ميان تعداد مدال هاي نصيري به «صندوق حمايت از پيشکسوتان و قهرمانان» اعلام شده نشان مي دهد نصيري شش مدال طلا و دو مدال برنز در کارنامه خود دارد.
در جايي ديگر وب سايت «فرهنگ اطلاعات ورزشکاران و قهرمانان دنيا» نيز چهار مدال طلا، يک مدال نقره و سه مدال برنز را در کارنامه افتخارات نصيري جاي داده است.
دکتر سيدنصرالله سجادي هم در يکي از آخرين کتاب هاي خود با عنوان «وزنه برداري در بازي هاي المپيک و جهاني» به صورت ريز چهار مدال طلا، يک مدال نقره و دو مدال برنز را به نصيري اختصاص داده است. اما جداي از همه اينها، حتي اگر شش مدال طلاي او را هم به چهار مدال تبديل کنيم باز هم او يک «دست نيافتني» در ورزش ايران است.

خروس طلايي، هرکول جيبي يا محمدفنر
اين وزنه بردار بزرگ و «افسانه يي» در دوران ورزشي اش با توجه به قهرماني هايي که کسب مي کرد، از سوي رسانه هاي داخلي و خارجي با لقب هاي مختلفي روبه رو مي شد. يکي از آنها «خروس طلايي ايران» بود. او که در دسته خروس وزن (52 کيلوگرم) وزنه مي زد، پس از قهرماني هاي پياپي در داخل به خروس طلايي ايران معروف شده بود. پس از بازي هاي المپيک سال 1968 مکزيکوسيتي که نصيري در ميان اعجاب همگان قهرمان و رکورددار المپيک شد، برخي از رسانه هاي بين المللي به او لقب «هرکول جيبي» را دادند. اين لقب نيز براساس هيکل کوچک و قدرت زياد به نصيري داده شد. البته بعدها نيز برخي ديگر اين لقب را به دو وزنه بردار بزرگ ترک، نعيم سليمان اوغلو و هليل موتلو دادند. اما يک سري ديگر که با نصيري خودماني تر شده بودند، به علت انعطاف و قدرت بالاي بدني اش به او لقب «محمدفنر» دادند. تيتري که در آن زمان يکي از مجلات ورزشي زد و او را هنگام بازي پينگ پنگ بر روي ميز نشان مي داد، نصيري را به محمدفنر معروف کرد. به هر حال اين لقب ها، نشان از درخشش نصيري در دوران قهرماني اش است.

الگويي براي قهرمانان مغرور
آنهايي که از نزديک با جامعه ورزش و به ويژه با قهرمانان آشنايي دارند و حتي بسياري از علاقه مندان ورزش، تاکنون به طور حتم به قهرماناني برخورده اند که پس از يک قهرماني کوچک يا بزرگ، دست و پاي خود را گم مي کنند و اولين «ژست» قهرماني را رفتار مغرورانه با ديگران مي دانند. اما آنچه از هم دوره يي ها و دوستان قديم و جديد نصيري به ما رسيده، همه از «اخلاق خوب» و روحيه «مشتي گري»اش است. بسياري از قهرمانان سابق و هم دوره هاي تيم ملي بارها در تعريف هايي که از نصيري داشته اند به اخلاق خوب، بذله گويي ها و لوطي گري او اشاره کرده اند. هم اکنون نيز که نصيري در شصت و دومين بهار زندگي است، وقتي با او چند دقيقه صحبت کني، تا حدودي مي تواني به خوش اخلاقي اين قهرمان بزرگ پي ببري.

خودش مي گويد؛ «در اوج دوران قهرماني هم، همين گونه بودم که اکنون در کنار شما نشسته ام.»
اين درس بزرگي براي برخي از قهرمانان امروزي است.

نصيري و ترديد بين ماندن و رفتن
محمد نصيري قهرمان بزرگ ورزش ايران است که هنوز هم هدف مشخصي براي ماندن يا رفتن ندارد، بيست و چهار سال را در ديار غربت سپري کرده و به طور حتم «در پيرانه سر» به دنبال يک زندگي راحت و به دور از حاشيه در وطن است. البته آنهايي که او را به ايران دعوت کرده اند، در پي محقق شدن همين هدف هستند. بسياري از خيرخواهان و علاقه مندان نصيري هم اکنون با فعاليت هاي مختلف به دنبال شرايطي هستند که او در ايران بماند. اما ماندن يا بازگشت نصيري در اختيار خودش است. فقط ما خوشحاليم که بازگشت او به وطن فرصتي فراهم کرد تا از او بنويسيم. از اويي که روزي چرخ روزگار به ميل او مي چرخيد.
منبع :آژانس بدنسازی ایران

Anti Doping
2007/04/29, 00:38
مسابقات قهرمانی پاورلیفتینگ آسیا ، سه میلیون تومان !بر طبق آخرین شنیده ها از منابع موثق ، تمامی قهرمانان اعزامی به مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی آسیا در چین تایپه ( تایوان ) می باید از پس هزینه سه میلیون تومانی این سفر برآیند .

این در حالی بود که بر مبنای اعلامات قبلی فدراسیون ، برای اعزام ورزشکاران به مسابقات پاورلیفتینگ چین تایپه ( تایوان ) ، تمامی هزینه های سفر رده های سنی بزرگسالان و جوانان می بایست از سوی فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی پرداخت گردد و تنها نوجوانان و گروه های سنی مَستر موظف به پرداخت هزینه های سفر بودند ولی در کمتر از یکماه به این مسابقات شرط اعزام برای تمامی رده های سنی ، پرداخت مبلغ سه میلیون تومان به حساب شخصی برخی از فعالان این عرصه منوط شده است .

هزینه های این مسابقه با توجه به اعلامیه کنفدراسیون پاورلیفتینگ آسیا چنین است :

هزینه اقامت در هتل برای هر نفر هر شب 40 دلار (آمریکا )
هزینه تست دوپینگ 25 دلار
مبلغ پرداختی برای شرکت در مسابقه 10 دلار
هزینه رفت و برگشت از هتل به سالن برگزاری هر بار 10 دلار
( هزینه سه وعده غذایی بر عهده خود ورزشکاران است و در دوره های قبل نیز ورزشکاران خود هزینه تغذیه در مدت اقامت را پرداختند )

شایان ذکر است که هزینه تورهای گردشگردی به چین تایپه با همه امکانات ( شامل هتل سه ستاره ، سه وعده غذا ، گشت داخل شهر ، مترجم و راهنما) به مدت یک هفته مبلغ یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تومان است بنابراین با در نظر گرفتن این اوضاع و احوال به نظر میرسد که هزینه اعزام هر قهرمان به تایوان بیش یک میلیون و پانصد هزار تومان نخواهد شد ولی مبلغ دریافتی از هز ورزشکار سه میلیون تومان است که معمولا در روزهای آخر به سه و نیم تا چهار میلیون تومان هم میرسد .

هرچند این مسئله تبدیل به یک روند ثابت در اعزام های مسابقات آسیایی فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی شده است ولی با یک حساب سر انگشتی ارزش این قهرمانی آسیا را ارزیابی می کنیم :

یک : با یک حساب سر انگشتی هزینه یک قهرمانی ساده آسیا را می بینیم :
3.000.000 تومان خرج سفر +
حداقل 2.000.000 تومان هزینه برای آمادگی در مسابقات و مکمل ها +
حداقل 2.000.000 تومان هزینه خورد و خوراک در فیلیپین و هدایا +
حداقل 3.000.000 تومان هزینه افتخار و چلوکباب قهرمانی

یعنی در مجموع چیزی در حدود ده میلیون تومان

این یک حساب سر انگشتی بود ، قهرمان می باید حداقل شش ماه در بدترین و سخت ترین شرایط تمرینی قرار گیرد و از مکمل های اصلی گران قیمتی استفاده کند که خود قهرمانان به خوبی وقوف دارند که هزینه این شش ماه بیش از دو میلیون تومان است .


حال به بررسی نتایج این قهرمانی ( به شرطی که ورزشکار ما قهرمان آسیا شود ) می پردازیم :

معافیت از سربازی : در مسابقات و اعزام های قبلی به هیچ یک از نوجوانان و جوانانی که توانسته بودند قهرمان پرس سینه یا پاورلیفتینگ آسیا شوند ، معافیت از خدمت مقدس سربازی اعطا نشد .

پاداش های نقدی سازمان تربیت بدنی : به هیچ یک از قهرمانان آسیایی پاورلیفتینگ در کره جنوبی و پرس سینه در فیلیپین ، هیچ کمک نقدی ، جایزه یا تشویقنامه ای داده نشد .

حکم رسمی قهرمانی : هنوز احکام قهرمانی برخی از قهرمانان آسیایی کره جنوبی و فیلیپین به آنان نرسیده است و یا داده نشده است و این قهرمانان برای اثبات قهرمانی خود تنها می توانند به وب سایت پاورلیفتینگ آسیا مراجعه کنند .

بنابراین با یک حساب سرانگشتی می توان دریافت که این مسابقات هنوز در کشور ما به رسمیت شناخته نشده است و قهرمانان با حضور در این مسابقات تنها نزدیک به ده میلیون تومان از سرمایه خود را خرج میکنند .

منبع :آژانس بدنسازی ایران

Anti Doping
2007/04/29, 00:39
یک بدنساز ؛ برترین ورزشکار سال 2006 مالزی
سازالی صمد ، بدنساز مالزیایی ای که توانسته بود در سال 2006 ، علاوه بر تکرار سومین قهرمانی جهانی خود در مسابقات جهانی پرورش اندام ، عنوان قهرمانی مسابقات آسیایی دوحه را نیز از آن خود کند ، به عنوان مرد سال ورزش مالزی معرفی شد .
همچنین نیکول دیوید ، ورزشکار اسکواش ، به دلیل کسب سه طلا و دو نقره در این رشته در مسابقات آسیایی دوحه ، عنوان زن سال ورزش مالزی را برای چهارمین سال پیاپی کسب کرد . این ورزشکار 23 ساله در سال 2006 قهرمان اسکواش مسابقات جهانی انگلیس گردیده بود و علاوه بر آن در مسابقات جهانی کانادا به عنوان تکنیکی ترین بازیکن برگزیده شده بود .
سازالی و نیکول هر یک علاوه بر دریافت حکم قهرمانی و کاپ یادبود ، مبلغ 10.000 رینگت معادل 2857 دلار آمریکا نیز دریافت کردند .
در ورزش های گروهی نیز تیم بولینگ مردان مالزی و تیم لاونبول زنان مالزی موفق به کسب برترین تیم های ورزشی سال 2006 مالزی شدند .

Anti Doping
2007/04/29, 00:41
جوان دیابتی و تسخیر مستر یونیورس :

داگ بورنز ، جوان 67 کیلوگرمی با غلبه بر بیماری دیابت نوع یک ، توانست عنوان مستر یونیورس سال را به دست آورد و نشان دهد که سلامتی در وجود وی پابرجاست .

دواگ بورنز با بدنی که از ماهیچه خالص ترکیب یافته بود ، در صحنه مسابقات توانست با غلبه بر تمامی رقیبان خود بر سکوی اول قرار گیرد و این در حالی بود که با توجه به وضعیت بیماری وی ، این قهرمانی از نظر بسیاری از کارشناسان یک امر غیر ممکن بود و این در حالی بود که وی برای تمرینات خود تنها از وزنه ها و تجهیزات چوبی ای که خود طراحی و ساخته بود استفاده نموده بود .

دواگ برنز متولد شهر واشنگتن در آمریکاست ، در خانواده ای که دیابت نوع یک در آنها یک بیماری وراثتی محسوب می شود . پدر وی یکی از کارمندان ناسا بود ، به همین دلیل زمانی که دواگ 11 سال داشت به میسیسیپی مهاجرت کردند .
دواگ از چهار سالگی دچار دیابت نوع یک شد و از هفت سالگی با تزریق انسلین به زندگی خود ادامه می دهد . چهارده ساله بود که از طریق بسیاری از مربیان در رشته های مختلف دریافت که امکان قهرمانی و ورزش حرفه ای در هیچ رشته ای برای او وجود ندارد ولی او با روزانه شش ساعت تمرین با وزنه ، سعی میکرد بر این احساس حقارت خود غلبه نماید . بارها در حین تمرینات دچار شوک ناشی از به هم خوردن توازن انسولین و قند خون شد ولی پس از دو سال توانست برای بدن خود به ریتم منظمی برای تنظیم قند خون دست پیدا کند .

به دلیل مشکلات و محدودیت های ناشی از رژیم بیماری دیابت وزن وی در یازده سالگی تنها 19 کیلوگرم بود و وی لاغر اندام ترین کودک در مدرسه خود به شمار می آمد ولی اندام ورزیده وی مورد تحسین همسالان وی بود . او هنوز دختری را به یاد می آورد که در کلاس پنجم دبستان همکلاس وی بود ، دختری که به همراه او راه مدرسه تا خانه را قدم میزد و وقتی دواگ کیف خود را در دست راستش میگرفت و کیف آن دختر را در دست چپ خود حمل میکرد ، به دواگ می گفت : تو یک آرنولد هستی !

دواگ بورنز در دوازده سالگی ، یعنی در سال 1977 به خوبی به خاطر دارد که از اندام لاغر خود به شدت ناراضی بود ولی اوضاع تغذیه رژیمی به وی اجازه اندامی بهتر از این را نمی داد . در آن زمان اتاق دواگ پر بود از عکس بهترین بدنسازان آن زمان و نگاه کردن به آن عکس ها بهترین تسلی برای وی بود .

یک شب هنگامی که به عکس سیمسون هاگلی نگاه میکرد ، مصمم شد تا از فردا به تمرین بپردازد ، با هر شی ای که به نظر وی سنگین می آمد . او بر روی بازوان خود فکوس کرده بود و سعی می کرد تا بازوان خود را تقویت کند ، یک عضله جلو بازو در آن زمان رویای کوکانه دواگ به شمار میرفت .

این تمرینات دواگ بازوان وی را حجیم تر و قدرتمند تر کرد ولی وزن وی کاهش یافت و پزشک خانوادگی وی را از این ماجراجویی منع نمود .

در 13 سالگی بود که با مجله مردان آهنین ( Iron Man ) آشنا شد و از آن به عنوان یک منبع و مرجع برای آشنایی با بدنسازی و اصول آن کمک گرفت . وی به آرامی و به دور از چشم پدر و مادر تمرینات خود را شروع کرد ولی در همین زمان بود که بیماری قند وی وارد مرحله تازه ای شد و وی تحت نظارت درمانی شدیدی واقع شد ولی پزشکی به نام دکتر وکستر به وی اجازه داد تا به فعالیت بدنی بپردازد . وی ابتدا به عضویت تیم فوتبال مدرسه درآمد و سپس به دومیدانی پرداخت و سپس به عضویت دسته ای از نوجوانان بدنساز درآمد که با آنان به تمرینات بدنسازی میپرداخت .

در پانزده سالگی بود که دواگ تنوانست در مسابقات پاورلیفتینگ نوجوانان مقام دوم شهر خود را به دست آورد و این برای او بسیار امیدوار کننده بود و در سال بعد توانست در مسابقات پاورلیفتینگ کشوری آمریکا ، در دسته Drug-free یعنی در دسته ای در آن استفاده از هر نوع دارو ، مکمل و محرک ممنوع بود ، به مقام اول دست پیدا کند و رکورد آن زمان نوجوانان را به نام خود ثبت کند . پس از این موفقیت در پاورلیفتینگ ، وی نیم نگاهی به پرورش اندام انداخت و از آن زمان پرورش اندام را با استعداد بدنی خود مساعد تر دید و آنقدر در این ورزش پیشرفت کرد تا در نوامبر 2006 توانست عنوان مستر یونیورس را از آن خود کند .

دواگ بورنز در حال حاضر 165 سانتی متر قد و بین 62.5 تا 70 کیلوگرم وزن دارد و عقیده دارد اگر بیماری دیابت و پشتکاری که به سبب این بیماری در وی ایجاد شد نبود ، هرگز نمی توانست تا این حد پیشرفت کند هرچند او هنوز خود را یک بدنساز کامل نمی داند . وی در حال حاضر در دفتر یک شرکت حمل و نقل بین المللی دارو و تجهیزات پزشکی مشغول به کار است ولی به ورزش و تمرینات خود نیز به اندازه کارش بها میدهد .

Anti Doping
2007/04/29, 00:42
همدان شایسته تر از کرمان برای میزبانی تیرماه :مطابق خبرهای رسیده از فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی ، برای میزبانی مسابقات پرورش اندام قهرمانی کشور تا کنون دو استان کرمان و همدان نامزد برگزاری این مسابقات در تیرماه سال جاری گردیده اند .

با توجه به عدم اعلام نظر قطعی فدراسیون در خصوص این دو استان ، به بررسی امکانات این دو استان برای برگزاری این مسابقات می پردازیم و در می یابیم که مطمئنا همدان میزبان شایسته تری برای برگزاری این مسابقات خواهد بود .
این تحلیل به شرح زیر است :

استان کرمان :
در حال حاضر ریاست هیئت پرورش اندام و بدنسازی کرمان با شخصی به نام کامران صادقی میباشد . نامبرده در تبلیغات انتخابات شورای شهر کرمان تاکید بسیاری بر افتخارات و مدارک خود در عرصه پرورش اندام و بدنسازی داشت ولی تحقیقات ما برای بررسی صحت این مدارک تاکنون بی ثمر بوده است . از سوی دیگر افت شدید پرورش اندام و بدنسازی کرمان در دوره تصدیگری وی و نیز عدم حمایت وی از پاورلیفتینگ کرمان باعث بروز اعتراضاتی نسبت به وی شده است .
نتایج مسابقات پرورش اندام قهرمانی باشگاه های کشور در بندرعباس و عدم نتیجه گیری تیم های کرمانی در شرایطی که پبش از تصدی صنعتی ، کرمان همواره از مدعیان پرورش اندام ایران بوده است و نیز درگیری پاورلیفتینگ کاران این استان با کامران صادقی که منجر به افت کیفی و کمّی پاورلیفتینگ در این استان شد بگونه ای که کرمان به راحتی از گردونه قهرمانی در مسابقات کشوری پس از پنج سال بازمانده است ، همه و همه گویای مدیریت ناصحیح و غیر اصولی و حتی سیاسی منشی در هیئت پرورش اندام و پاولیفتینگ استان کرمان است .
جدای از آب و هوای گرم و خشن تیرماه شهر کرمان ، در خصوص مسابقات مردان آهنین نیز که اسفندماه سال گذشته در بم برگزار شد ، باید گفت حتی هیئت پرورش اندام و بدنسازی کرمان آدرس محل برگزاری این مسابقات را در اختیار نداشت و این مسابقات راسا ً زیر نظر شرکت کرمان خودرو و همکاری صدا و سیما برگزار شد ، پس برگزاری این مسابقات را نمی توان یک برگ برنده دانست .
اما از دیدگاه دیگر میتوان به پتانسیل خوب امکانات اداره کل تربیت بدنی این استان در قالب های گوناگون توجه کرد که با توجه به روابط خوب حاج ناصر پورعلیفرد و رییس اداره کل تربیت بدنی استان کرمان ، میتواند در اختیار این مسابقات قرار داده شود ولی از سوی دیگر احتمال تکرار حوادث قهرآمیز بوجود آمده در میزبانی های گذشته کرمانی ها در رشته های دیگر ورزشی همانند مسابقات لیگ برتر فوتبال ، در مسابقات قدرتی و پرورش اندام میتواند با شدت و حوادث بسیار تاسف باری همراه گردد .استان همدان :
هیئت پرورش اندام و بدنسازی استان همدان هرچند در بهمن ماه سال گذشته شاهد تغییر مدیریت خود بود و رضاخانی ، رییس این هیئت پس از تغییرات بسیار مثبت و روشن کردن موتور پرقدرت پرورش اندام و پاورلیفتینگ در استان همدان ، به دلیل خستگی استعفا داد ، ولی در بهمن ماه امسال مرتضی خدابنده لو به ریاست این هیئت رسید .
همدان از دیرباز یکی از بهترین میزبانان مسابقات مختلف ورزشی در تابستان بوده است زیرا طراوت هوا ، زیبایی طبیعی و نیز امکانات خوب این استان نسبت به سایر استان های سردسیر کشور ( بغیر از اردبیل ) بدون رقیب است و میزبانی شایسته مسابقات قهرمانی پرس سینه ایران در تیرماه سال 85 ، خود مهر تاییدی بر تمامی این مسایل بود.
از سوی دیگر ، مرتضی خدابنده لو ، رییس هیئت پرورش اندام و بدنسازی استان همدان ، مطمئنا با توجه به مدیریت خوب جناب آقای رضاخانی ، به میزبانی ای باشکوه خواهد اندیشید و امکانات خوب موجود در شهر همدان مطمئنا چنین فرصتی را به وی خواهد داد .
بنابراین با یک معادله ساده می توان پذیرفت که همدان میزبان شایسته تری از کرمان در مسابقات پرورش اندام قهرمانی کشور در سال جاری خواهد بود .

Anti Doping
2007/04/29, 00:44
مهدی فاطمی محروم مادام العمر شد :
مهدی فاطمی ، یکی از قهرمانان پاورلیفتینگ ایران که از طرف اتحادیه پاورلیفتینگ ایران و تحت مربیگری فرشید سلطانی در مسابقات جهانی پاورلیفتینگ شرکت میکرد ، به دلیل دوپینگ و استفاده از مواد نیروزای غیر مجاز بطور مادام العمر از مسابقات پاورلیفتینگ محروم شد .
در حکم فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ آمده است نامبرده علاوه بر محرومیت مادام العمر از شرکت در مسابقات پاورلیفتینگ جهانی و منطقه ای به پرداخت 500 یورو جریمه نقدی به فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ محکوم شده است .
گفتنی است از دوره محرومیت مجید شهنواز نیز که از سوی فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ به محرومیت دوساله از مسابقات پرس سینه جهانی و منطقه ای و پرداخت مبلغ 500 یورو به حساب فدراسیون جهانی محکوم شده بود کمتر از یک سال باقیمانده است .
هنوز اطلاعیه ای در خصوص محرومیت تیم ایران ملی ایران از سوی IPF منتشر نشده است ولی با توجه به آخرین رنکینگ جهانی منتشر شده از سوی این فدراسیون ، به نظر نمی رسد که عدم حضور ایران در مسابقات جهانی باعث تغییر محسوسی در رتبه آخر تیم ایران گردد .
علاقه مندان میتوانند برای بررسی نام محرومان پاورلیفتینگ در سراسر جهان و مدت محرومیت آنان که بصورت دوره ای منتشر میشود به آدرس سایت جهانی پاورلیفتینگ (http://www.powerlifting-ipf.com/anti%20doping/IPF_suspended%20lifter_official.htm)مراجعه نمایند .

Anti Doping
2007/04/29, 10:00
تورنومنت بدنسازی جایزه بزرگ شارجه - می 2007 :


برترین بدنسازان خاورمیانه در مسابقات پرورش اندام شارجه برای تصاحب جایزه هایی در مجموع معادل 160.000 ریال قطر با هم به رقابت می پردازند .

این ترنومنت در پنجم ماه می ، تحت نظارت فدراسیون عربی پرورش اندام ( حوزه خلیج فارس ) برگزار خواهد شد . یکی از مقررات جالب این ترنومنت این است که شرکت کنندگان آن می باید حداقل یکسال گذشته را مقیم با تبعه کشوری باشند که به نام آن در مسابقات شرکت می کنند .

عبدالله جاسم الدرویش ، مسئول برگزاری این مسابقات می گوید : این تورنومنت با حضور برترین بدنسازان منطقه خلیج (فارس) در چهار وزن 70 ، 80 ، 90 و 90+ کیلوگرم برگزار می شود و تنها شرط شرکت در این تورنومنت یکسال مقیم بودن در یکی از کشورهای عربی خلیج(فارس) است .
درویش می افزاید : اطلاعات این مسابقه برای تمامی باشگاه های منطقه فرستاده شده است و امیدواریم قهرمانان هرچه سریعتر برای دریافت ویزا اقدام کنند تا با مشکلی رو به رو نشویم .

قهرمانان هر وزن مبلغ 12.000 ریال قطر ، نایب قهرمان 10.000 و دارنده مدال برنز 8.000 ریال قطر دریافت می کند . نفرات چهارم و پنجم هر وزن نیز مبلغ 5.000 ریال قطر را جایزه میگیرند .

این مسابقات تحت نظر عبدالله الذابی ، دبیرکل انجمن بدنسازی و وزنه برداری امارات متحده برگزار می شود و علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با وی در ساعات 8 صبح تا 2 بعد از ظهر به وقت امارات متحده عربی با تلفاکس : 009744422246 تماس گرفته یا با ایمیل :
info@fereejsports.com
مکاتبه نمایند .

Anti Doping
2007/05/01, 09:13
باشگاه های بدنسازی در کابل :خبرنگار روزنامه نیویورک نیوز این هفته در کابل موضوع خبر ارسالی خود را به باشگاه های بدنسازی در کابل اختصاص داده است .

باشگاه های بدنسازی کابل در سال 95 ، پس از سقوط کابل و اعلام کابل یه عنوان پایتخت طالبان ، به کلی تعطیل شدند و بدنسازی و پرورش اندام به یک ورزش زیرزمینی ممنوعه تبدیل شد .

پس از حمله نیروهای ناتو به این کشور و انهدام حکومت طالبان ، با از بین رفتن ممنوعیت ها ، پس از سه ماه اولین باشگاه بدنسازی در کابل تاسیس شد . این باشگاه با امکانات بسیار محدود خود ، مردان جوان بسیاری را خود جلب کرد بطوری که گاهی بدنسازان این باشگاه مجبور می شدند برای استفاده از دنبل ها و برخی دستگاه های فرسوده و دست ساز این باشگاه گاهی 25 تا 30 دقیقه در نوبت بایستند .

دومین باشگاه بدنسازی در این شهر یک ماه بعد تاسیس شد ولی برای بسیاری از ورزشکاران تغذیه یکی از فاکتور های تامین نشده ورزشی به شمار می آید و به همین دلیل در افغانستان ورزش حرفه ای و نیمه حرفه ای از تفریحات اغنیا به شمار می آید .

به راحتی میتوان گفت در میان ورزشکاران افغانستان ، مکمل های ورزشی ، کیمیایی دست نیافتنی به شمار می آیند و شاید در تمام افغانستان نتوانید یک مربی پرورش اندام آموزش دیده بیابید ولی واقعیت این بود که بدن نحیف و لاغر بسیاری از این ورزشکاران به شدت تفکیک شده است و این شاید به دلیل این باشد که ذخیره چربی ای در بدنشان وجود ندارد .

در باشگاه های بدنسازی و فیتنس کابل خبری از تریدمیل ، دوچرخه ثابت ، دستگاه های الکترونیکی سنجش وضعیت عروق نیست . در اینجا تنها آهن سرد و چوب گردو وجود دارد ، به شکل دنبل ، هالتر و ...... .

نکته قابل توجه در اینجا توجه بسیار افغان ها به قهرمانان اروپایی است . در کابل فقط دو قهرمان بدنساز را به خوبی می شناسند ، یکی آرنولد و دیگری استالونه ( راکی ) . عکس های این دو قهرمان بدنساز را میتوانی در بهترین نقاط دیوار باشگاه ها ، در قاب های چوب و شیشه دید که حاکی از علاقه و احترام است .

بدنسازی از ورزش های مورد علاقه جوانان افغان است ولی در حال حاضر علیرغم پتانسیل خوب ، امکانات بسیار کم و محدودی در افغانستان وجود دارد .
منبع:آژانس بدنسازی ایران

Anti Doping
2007/05/01, 09:14
حذف پرورش اندام از بازیهای آسیایی 2010 چین:پرورش اندام از لیست رشته های ورزشی بازیهای آسیایی سال 2010 به میزبانی شهر گانجوآی چین کنار گذاشته شد .
پرورش اندام که یکی از رشته های بازیهای آسیایی دوحه به شمار میرفت ، با تصمیم قطعی کمیته المپیک آسیا که در جلسه 16 april در کویت گرفته شد ، از جمع 41 رشته ورزشی بازیهای آسیایی حذف شد .
مطابق اساسنامه کمیته المپیک آسیا ، 41 رشته بازیهای آسیایی شامل 28 رشته ورزشی حاضر در المپیک و 13 رشته ورزشی بومی غیر المپیکی است که در المپیک 2010 ، ورزش کریکت به جای پرورش اندام جای گرفته است .
به گفته برخی آگاهان ، حذف پرورش اندام از بازیهای آسیایی به دلیل برخی مسایل حل نشده از قبیل تعداد بالای ورزشکاران دوپینگی ، ضعف داوری و اعتراضات گسترده به داوری ها و نداشتن پارامتر ثابت در این خصوص بوده است که نقش کشور مالزی را در این خصوص نمیتوان نادیده گرفت زیرا زمانی که عبدالصمد سازالی 20 روز پس از قهرمانی جهان در بازیهای آسیای به رتبه دوم رسید ، مالزی تلاش بسیاری را برای احقاق حق این ورزشکار آغاز کرد و در این راستا بسیاری از مسایل این رشته ورزشی افشاء شد . هرچند به دلیل دوپینگ نفر اول ، مدال طلا و حکم قهرمانی به عبدالصمد رسید ولی همین مسئله باعث شد تا نگرش منفی و بدی نسبت به این رشته در کمیته المپیک آسیا بوجود آید .

مطابق اعلام کمیته المپیک آسیا رشته های موجود در المپیک 2010 چین عبارتند از :
Aquatics, Archery, Athletics, Badminton, Baseball, Basketball, Boxing, Canoeing & Kayaking, Cycling, Equestrian, Fencing, Football, Gymnastics, Handball, Hockey, Judo, Modern Pentathlon, Rowing, Sailing, Shooting, Softball, Table Tennis, Taekwondo, Tennis, Triathlon, Volleyball, Weightlifting, Wrestling.


و 13 رشته غیر المپیکی این دوره از بازیهای آسیایی به شرح زیر خواهد بود :

Tenpin Bowling, Cue Sports, Dance Sports, Dragon Boat, Golf, Kabaddi, Karate, Chess, Rugby, Sepaktakraw, Squash, Wushu, Cricket

Anti Doping
2007/05/01, 09:15
قهرمان سابق پرورش اندام عراق كشته شد:


يكي از قهرمانان سابق پرورش اندام عراق روز چهارشنبه در شهر موصل به دست افراد ناشناس به قتل رسيد.
به گزارش ايرنا به نقل از منابع پليس عراق ظهر چهارشنبه افراد مسلح ناشناس در منطقه " سومر" جنوب شرق موصل " علي خصير عباس حسيت البياتي " قهرمان سابق پرورش اندام را از پاي در آوردند.

بر اساس اين گزارش البياتي در پي ناامني‌هاي اخير بغداد براي حفظ جان خود وخانواده‌اش به شهر موصل در ‪ ۴۰۲‬كيلومتري شمال بغداد مهاجرت كرده‌بود.

گزارش منابع پليس از اين حادثه تروريستي حاكي است كه افراد مسلح به محض ارتكاب اين جنايت از محل متواري شدند و تلاش پليس براي يافتن هرگونه ردي از آنان ادامه دارد.


منبع:آژانس بدنسازی ایران

Anti Doping
2007/05/04, 05:32
حامد مقدادی : دریغ از یک ریال کمک به بدنسازانحامد مقدادي، قهرمان پرورش اندام دسته سنگين وزن كشور در گفتگو با یکی از خبرگزاری های کشور گفت: سال گذشته براي قهرماني در مسابقات قهرماني كشور و آماده سازي جهت رقابت هاي انتخابي تيم ملي 5 ميليون تومان هزينه كردم ولي فدراسيون هيچگونه كمك مالي به من نكرد. پرورش اندام در مقايسه با رشته هاي ورزشي ديگر بسيار مشكل تر است. چراكه ما بايد به فاصله 2 ماه مانده به شروع مسابقات رژيم غذايي خود را آغاز كنيم كه اين رژيم تمام توان بدني مان را مي گيرد.

وي اظهار داشت: در حال افتتاح يك باشگاه بدنسازي هستم كه هزينه سنگيني دارد اما فدراسيون نه به من وام مي دهد و نه دستگاه مي دهد. اما با اتمام مراحل ساخت و افتتاح باشگاه، مرتبا به آنجا رجوع مي كند و از همه چيز آن ايراد مي گيرد!

مقدادي در خصوص ميزان درآمد خود گفت: در يك باشگاه به عنوان مربي فعاليت مي كنم و از فروش محصولات پروتئيني و مكمل هاي غذايي تنها خرج و مخارج داروهاي شخصي ام را بدست مي آورم. حقوق مربيگري در ا كثر باشگاه ها به صورت درصدي محاسبه مي گردد كه به سود باشگاه داران است و مربيان در اين شيوه هميشه ضرر اقتصادي مي كنند.

وي خاطر نشان ساخت: در سال 86 به خاطر افتتاح باشگاه خانه قدرت مشكلات مالي زيادي پيدا كردم اما دريغ از يك ريال كمك فدراسيون! 2 سال پيش وقتي براي رقابت هاي جهاني پرتغال انتخاب شدم فدراسيون پرورش اندام مثل فدراسيون هاي ديگر مشكل سربازي ام را حل نكرد و از شركت در مسابقات جهاني باز ماندم. آيا اين درست است ورزشكاري كه با هزينه خودش آماده مسابقات مي شود، فدراسيون از حل مشكل سربازي او سرباز زند؟ اميدوارم مسئولين چاره اي براي اين رشته پر طرفدار بيانديشند.

Anti Doping
2007/05/06, 06:08
مجمع انتخابات كنفدراسيون پرورش اندام آسيا :اولين مجمع كنفدارسيون پرورش اندام اسيا در سال 2007 روز 29 مي در سنگاپور برگزار مي شود.

مجمع كنفدراسيون پرورش اندام اسيا جهت ثبت نام كانديداهاي احراز پست رياست- دبيركلي- نايب رييسي- و مسئولين كميته هاي مختلف اين كنفدراسيون برگزار خواهد شد.

شايان ذكر است که ناصر پورعليفرد ؛ رییس فعلی فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی ایران نیز در نظر دارد در اين مجمع جهت تكيه بر مسند نايب رييسي كنفدراسيون قاره كهن ثبت نام كند.

مجمع انتخابات كنفدراسيون پرورش اندام آسيا آبان ماه سالجاري برگزار خواهد شد و پل چوآ دبير كلي كنوني اين كنفدراسيون از شانس بيشتري براي ابقا و ماندن در پست ریاست این کنفدراسیون برخوردار است.

این در حالی است که خروج پرورش اندام از بازیهای آسیایی قطعی شده است و به عقیده برخی کارشناسان پرورش اندام آسیا مسیر رو به افتی را در پیش رو دارد و بهترین گزینه برای احیاء این رشته ورزشی ، رد مدیریت این کنفدراسیون از پل چوآ به مدیرتی جوان تر بخصوص از کشور مالزی است .


منبع:آژانس بدنسازی ایران

Anti Doping
2007/05/07, 09:41
8 طلا، 6 نقره و 6 برنز برای پاورليفتينگ ايران در تایوان :پاورلیفتینگ کاران كشورمان در روز دوم پيكارهاي پاورليفتينگ قهرماني نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پيشكسوتان كشورمان توانستند عناوين و مدال‌هاي درخشاني را به كارنامه خود اضافه كنند.

رقابت‌هاي پاورلیفتینگ قهرماني آسيا از در شهر تايوان چين تايپه آغاز شد و با درخشش مثال زدنی و قابل پیش بینی خود توانسته است به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کند ولی تکرار قهرمانی این تیم در آسیا هنوز مسجل نشده است و به نتایج سایر رقابت ها بستگی دارد .

نتايج به دست‌ آمده تاكنون به شرح زير اعلام شد:

در دسته 65 كيلوگرم رده سني بزرگسالان امير خشنود كليشمي ،

مدال برنز در دسته 75 كيلوگرم رده سني پيشكسوتان احمد بهرامي

مدال برنز در دسته 5/82 كيلوگرم رده سني جوانان امير صالحي
مدال نقره در دسته 5/82 كيلوگرم رده سني بزرگسالان فرشيد سلطاني
مدال نقره در دسته 5/82 كيلوگرم رده سني پيشكسوتان ماني خسروي

مدال طلا در دسته 90 كيلوگرم رده سني نوجوانان مهران نوري
مدال طلا در دسته 90 كيلوگرم رده سني جوانان امير ايران‌دوست
مدال نقره در دسته 90 كيلوگرم رده سني بزرگسالان محمد باقري
مدال نقره در دسته 90 كيلوگرم رده سني بزرگسالان جواد سخايي
مدال برنز در دسته 90 كيلوگرم رده سني پيشكسوتان رضا عطايي

مدال برنز در دسته 100 كيلوگرم رده سني نوجوانان امير ستايش‌پور
مدال طلا در دسته 100 كيلوگرم رده سني جوانان سيدحميدرضا زاهد
مدال نقره در دسته 100 كيلوگرم رده سني بزرگسالان جواد جوادي‌فر
مدال برنز در دسته 100 كيلوگرم رده سني پيشكسوتان 45-40 سال يعقوب اميرسالاري

مدال طلا در دسته 100 كيلوگرم رده سني پيشكسوتان 45 سال به بالا مسعود ستارزاده
مدال طلا در دسته 110 كيلوگرم رده سني جوانان علي قاسمي
مدال طلا در دسته 110 كيلوگرم رده سني بزرگسالان حامد قريشي

مجتبي ملكي و محسن استخري نیز در آخرين روز از پيكارهاي پاورليفتينگ قهرماني 4 رده سني آسيا 2 مدال طلا را به اندوخته‌هاي نمايندگان وزنه برداري قدرتي ايران اضافه كردند.

در آخرين روز از پيكارهاي وزنه برداري قدرتي آسيا، در دسته 125 كيلوگرم محسن استخري به گردن‌آويز طلا دست يافت و بابك قسياني نائب قهرمان شد،

در دسته به علاوه 125 كيلوگرم نيز مجتبي ملكي قهرمان سرشناس كشورمان با مهار 360 كيلوگرم در حركت اسكات عنوان قهرماني و مدال طلاي اين دسته را به خود اختصاص داد. گفتني است؛ وزنه برداران قدرتي كشورمان بامداد سه شنبه به تهران باز مي گردند. :!:

phoenix80
2007/05/09, 20:11
تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب سه مدا طلا، دو مدال نقره و دو مدال برنز و مجموع 64 امتیاز به مقام قهرمانی مسابقات قهرمانی آسیای 2007 که در شهر بیشکک، پایتخت قرقیزستان، برگزار می شود، دست یافت.
این دوره از رقابتها بیستمین دوره رقابتهای قهرمانی کشتی آزاد آسیا بود، و تیم ایران برای هجدمین بار به مقام قهرمانی رسید. ایران تنها در سالهای 1999 و 2000 قهرمان این مسابقات نشده است.

در این مسابقات برای اولین بار علیرضا حیدری، قهرمان سابق جاهن، سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد ایران را برعهده داشت.

حیدری حدود یک ماه پیش جانشین منصور برزگر، سرمربی سالهای گذشته تیم کشتی آزاد ایران شد و برزگر به سمت مدیرفنی تیمهای کشتی آزاد منصوب شد.

در این دوره هر هفت کشتی گیر ایران به مدال دست یافتند. برای تیم ایران حسن طهماسبی، در وزن 66 کیلوگرم، مهدی منصوری در 84 کیلوگرم و فدرین معصومی در 120 کیلوگرم مدال طلا گرفتند.

میثم مصطفی جوکار در 74 کیلوگرم و امیر گنجی در 96 کیلوگرم به مدال نقره رسیدند و عباس دباغی در 55 گیلوگرم و مهدی تقوی در 60 کیلوگرم دو برنزی تیم ایران بودند.

رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی آسیا نیز روزهای شنبه و یکشنبه آینده در شهر بیشکک برگزار می شود.

تیم ایران با ترکیب زیر در مسابقات کشتی فرنگی آسیا شرکت می کند:
55 كيلوگرم: حميد سوريان، 60 كيلوگرم: حميدرضا باوفا، 66 كيلوگرم: علی محمدی، 74 كيلوگرم: مجتبی باباجان زاده، 84 كيلوگرم: سامان طهماسبی، 96 كيلوگرم: قاسم رضايی، 120 كيلوگرم: مهدی شربيانی

http://www.bbc.co.uk/persian/sport/story/2007/05/070509_bd-asiawrestling.shtml

Anti Doping
2007/05/15, 08:28
خبرخوش برای قهرمانان پاورلیفتینگ آسیا :مطابق برخی اخبار رسیده از منابع موثق سازمان تربیت بدنی ایران مقرر شدکه با رايزني‌هاي مسئولين فدراسيون پرورش اندام و پاورليفتينگ كشورمان و طي جلساتي با مسئولين رده‌ بالاي ورزش كشور، مدالها و عناوين پاورليفتينگ‌كاران اعزامي به رقابت‌هاي آسيايي به رسميت شمرده شده و واجد تمامی امتیازات و مزایای قهرمانی های برون مرزی گردد .

پاورليفتينگ كاران اعزامي به رقابت‌هاي آسيايي تايوان كه پيش از اين تحت عنوان اتحاديه پاورلیفتینگ ایران ( که از نظر شخصیت حقوقی و رسمی ماهیت آن مشخص نیست ) راهي رقابت‌هاي برون مرزي مي‌شدند و عناوين قهرمانی و رکورد های آنها به رسميت شمرده نمي‌شد؛ امکان دارد تا با رايزني‌هاي مسئولين فدراسيون پرورش اندام و بدنسازی از امتيازات قهرماني برخوردار شوند .

در تماس با فدراسیون برای تایید این خبر ؛ ناصر پورعلي‌فرد رییس فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی ضمن تأييد اين خبر گفت : وزنه برداران قدرتي كه در رقابت‌‌هاي آسيايي 2007 تايوان موفق به كسب عنوان شده‌اند ضمن معافيت از خدمت سربازي مي‌توانند از امكانات سهميه حضور در مؤسسات آموزش عالي و مسائلي از اين دست نیز استفاده كنند.

این در حالی است که تاکنون به هیچ یک از قهرمانان و رکورد شکنان مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی آسیا در کره جنوبی و پرس سینه آسیا در فیلیپین هیچگونه مزایایی تعلق نگرفته است و در سال 2006 تمامی قهرمانان کره جنوبی از مسابقات داخل کشور به مدت نامعلومی محروم شدند .

در حال حاضر چندین گروه های سلطه گر برای به دست آوردن قدرت و منسب در ورزش های قدرتی ایران با فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی درگیر هستند که ضمن سنگ اندازی در روند کار این فدراسیون ، با مظلوم نمایی ، تشویش اذهان عمومی و تلاش برای به دست گرفتن مناسب ، ضربات سهمگینی به روند رو به رشد ورزش های قدرتی در ایران وارد می آورند .
با این شرایط ما نیز امیدواریم که مسئولین فدراسیون موفق شوند تا ضمن گرفتن امتیازات برای قهرمانان کم ادعا و غرور آفرین ورزش های قدرتی ، همچون گذشته در برابر این توطئه چینی ، دسیسه و رانت بازی برخی افراد معلوم الحال مقاومت کنند .

منبع:خبرگزاری ورزش ایران

Anti Doping
2007/05/15, 08:56
کیل فلوید ، زن ملی بدنسازی 2007 آمریکا :


اریس کیل فلوید ، در مسابقات زن ملی آمریکا ( Ms.International ) که در شهر کالیفرنیای آمریکا برگزار شد توانست فراتر از سایر رقبا ، عنوان زن سال بدنسازی آمریکا را از آن خود کند .
مسابقات ملی بدنسازی زنان آمریکا که به فستیوال آرنولد نیز مشهور است ، زیرا آرنولد اسپانسر و یکی از حامیان اصلی و از داوران این مسابقات است .
کیل فلوید با این قهرمانی ، روند قهرمانی خود در 14 ماه گذشته را ادامه داد و توانست جایزه 25.000 دلاری این رقابت را از دست آرنولد شوازنگر دریافت کند .
در این مسابقات یاد و خاطره جسی مترسون ، زن سرباز و بدنساز آمریکایی که در عراق کشته شده بود ، گرامی داشته شد .

منبع:آژانس بدنسازی ایرانیان:!:

Anti Doping
2007/05/16, 06:57
حذف پرورش اندام از بازیهای آسیایی 2010 چینپرورش اندام از لیست رشته های ورزشی بازیهای آسیایی سال 2010 به میزبانی شهر گانجوآی چین کنار گذاشته شد .
پرورش اندام که یکی از رشته های بازیهای آسیایی دوحه به شمار میرفت ، با تصمیم قطعی کمیته المپیک آسیا که در جلسه 16 april در کویت گرفته شد ، از جمع 41 رشته ورزشی بازیهای آسیایی حذف شد .
مطابق اساسنامه کمیته المپیک آسیا ، 41 رشته بازیهای آسیایی شامل 28 رشته ورزشی حاضر در المپیک و 13 رشته ورزشی بومی غیر المپیکی است که در المپیک 2010 ، ورزش کریکت به جای پرورش اندام جای گرفته است .
به گفته برخی آگاهان ، حذف پرورش اندام از بازیهای آسیایی به دلیل برخی مسایل حل نشده از قبیل تعداد بالای ورزشکاران دوپینگی ، ضعف داوری و اعتراضات گسترده به داوری ها و نداشتن پارامتر ثابت در این خصوص بوده است که نقش کشور مالزی را در این خصوص نمیتوان نادیده گرفت زیرا زمانی که عبدالصمد سازالی 20 روز پس از قهرمانی جهان در بازیهای آسیای به رتبه دوم رسید ، مالزی تلاش بسیاری را برای احقاق حق این ورزشکار آغاز کرد و در این راستا بسیاری از مسایل این رشته ورزشی افشاء شد . هرچند به دلیل دوپینگ نفر اول ، مدال طلا و حکم قهرمانی به عبدالصمد رسید ولی همین مسئله باعث شد تا نگرش منفی و بدی نسبت به این رشته در کمیته المپیک آسیا بوجود آید .


مطابق اعلام کمیته المپیک آسیا رشته های موجود در المپیک 2010 چین عبارتند از :
Aquatics, Archery, Athletics, Badminton, Baseball, Basketball, Boxing, Canoeing & Kayaking, Cycling, Equestrian, Fencing, Football, Gymnastics, Handball, Hockey, Judo, Modern Pentathlon, Rowing, Sailing, Shooting, Softball, Table Tennis, Taekwondo, Tennis, Triathlon, Volleyball, Weightlifting, Wrestling.


و 13 رشته غیر المپیکی این دوره از بازیهای آسیایی به شرح زیر خواهد بود :
Tenpin Bowling, Cue Sports, Dance Sports, Dragon Boat, Golf, Kabaddi, Karate, Chess, Rugby, Sepaktakraw, Squash, Wushu, Cricket.


منبع : www.bernama.com

Anti Doping
2007/05/16, 06:58
قويترين مردان تهران به مصاف هم مي‌روند :رقابت‌هاي قويترين مردان انتخابي استان تهران جهت تعيين نفرات اعزامي به رقابت‌هاي كشور، 10 و 11 خردادماه سال جاري برگزار مي‌شود.
پيكارهاي قويترين مردان تهران 10 و 11 خردادماه به منظور انتخاب نفرات اعزامي به رقابت‌هاي قويترين مردان كشور كه با عنوان مردان آهنين برگزار خواهد شد در ورزشگاه شركت نفت تهرانسر پيگيري خواهد شد.
این رقابت بطور قاطع زیر نظر و با مجوز فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی برگزار خواهد شد و هیچ ارتباطی با انجمن ها یا اتحادیه های جعلی مدعی در ورزش های قدرتی کشور نخواهد داشت و از این لحاظ یک مسابقه معتبر به شمار می آید .
گفتني است؛ هيئت پرورش اندام و پاورليفتينگ استان تهران در نظر دارد يك دوره پيكارهاي پاورليفتينگ قهرماني حومه تهران را نيز اواسط تير ماه در اسلامشهر برگزار كند تا وزنه برداران قدرتي اين خطه به مصاف هم بروند.


منبع:خبرگزاری ورزش ایران

Anti Doping
2007/05/18, 08:42
سمينار داوری پرورش اندام در تايلند برگزار می‌شود:
سمينار داوري پرورش اندام آسیا به منظور افزايش سطح آگاهي و ارتقاء دانش داوران اين رشته با برنامه‌ريزي‌هاي فدراسيون جهاني پرورش اندام در تايلند برگزار مي‌شود.

اخبار رسیده از فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی ایران حکایت از آن دارد که تاکنون 12 داور از داوران سرشناس پرورش اندام کشورمان اوايل خردادماه راهي تايلند خواهند شد.

همچنین حضور آقایان ناصر پورعلي‌فرد رییس فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی و يزدان راد مربی تیم ملی پرورش اندام كشورمان نيز در اين سمينار قطعی است .

شايان ذكر است؛ اين سمينار آموزشي 4 خردادماه برگزار مي‌شود و تيم اعزامي دوم خردادماه تهران را ترك خواهد كرد.

Anti Doping
2007/05/18, 08:43
ايران، ميزبان رقابت‌های پرورش اندام قهرماني سال 2009 آسيا :پيكارهاي پرورش اندام قهرمانی بزرگسالان آسيا در رده مردان سال 2009 به ميزباني كشورمان برگزار خواهد شد.

حسن افضلي، نائب رئيس فدراسيون پرورش اندام و پاورليفتينگ آسيا ضمن تأييد اين خبر افزود: ميزباني رقابت‌هاي پرورش اندام قهرماني بزرگسالان آسيا سال 2009 را از كنفدراسيون پرورش اندام درخواست كرديم و خوشبختانه بعد از بررسي با اعطاي اين امتياز به ايران موافقت شد.

وي اضافه كرد: اين ديدارها را در تهران برگزار و قطعا بعد از پيگيري جلسات هماهنگي محل اسكان تيم‌ها و برگزاري رقابت‌ها را مشخص و اعلام خواهيم كرد.

اعلام این خبر از سوی نائب رییس فدراسیون پرورش اندام ایران می تواند به عنوان خود گویای اعتبار باقی مانده از قدیم پرورش اندام ایران در آسیا و علاقه شدید پل چوآ رییس کنفدراسیون پرورش اندام و بدنسازی آسیا به ایرانیان به خصوص رضا سلطانی و علی تبریزی تلقی شود ، کما اینکه در دوره تصدی گری مرادی بر فدراسیون وزنه برداری و زمانی که پرورش اندام ایران فاقد فدراسیون مستقل بود ، پل چوآ در مسابقات دهه فجر ایران شرکت کرد و از نزدیک با پتانسیل اعلاء ایران برای مطرح شدن در سطح جهانی و بالابردن آوازه پرورش اندام آسیا آشنا گردید .

هرچند که نباید از این نکته غافل شد که مسابقات جهانی پرورش اندام بخت مسلمی برای شکفتن پرورش اندام کاران ایرانی در عرصه جهانی و نجات پرورش اندام آسیا بود ولی به سادگی از دست داده شد ولی باید به این نکته هم توجه کرد که با ورود یک مدیریت منسجم و پویا در سطح آسیا می توان پرورش اندام را به عنوان یکی از ورزش های مادر در آسیا مطرح کرد .

شاید بیان این مطلب برای بسیاری چندان ساده نباشد ولی وقت آن رسیده است که مسابقات جهانی سال 2006 و المپیک آسیایی دوحه را به فراموشی بسپریم و با رویکردی مدبرانه در عرصه آسیا و ایران به پایه گزاری و بسط و تحکیم ریشه های این ورزش در قلب و روح و فرهنگ ملت ها همت گماریم ، باشد که در سال 2014 مجددا شاهد بازگشت پرورش اندام به بازیهای آسیایی و اعتلای مقتدرانه پرورش اندام آسیا در سطح جهان باشیم .

منبع:آژانس بدنسازی ایرانیان

Anti Doping
2007/05/18, 08:46
بررسی حریفان و وضعیت حسین رضازاده:

کمتر از 4 ماه ديگر رقابت هاي وزنه برداري قهرماني بزرگسالان جهان در شهر چيانگ ماي تايلند برگزار خواهد شد که اين دوره از پيکارها مهم ترين ديدار مابين المپيک آتن و پکن به حساب مي آيد. تمامي کشورهاي دنيا با بهترين ترکيب و برترين وزنه برداران خود در اين ميدان حضور خواهند يافت تا بيشترين سهميه حضور در المپيک 2008 را به دست آورند و شکي نيست که فدراسيون وزنه برداري ايران نيز نهايت سعي و تلاش خود را به کار خواهد بست تا پس از پشت سر گذاشتن بحران ناشي از دوپينگ ناخواسته 9 ملي پوش کشورمان، تيمي قدرتمند را بر اي حفظ اعتبار و جايگاه اين رشته افتخارآفرين ساخته و پرداخته کند.

البته اين را هم نبايد فراموش کرد که به جز اصغر ابراهيمي و حسين رضازاده باقي نفرات حاضر در اردو فقط چند ماهي است که به اردوي تيم ملي راه يافته و تمرينات منظم و برنامه ريزي شده را آغاز کرده اند و قطعاً رکوردهايي متناسب با حريفاني که سال ها و ماه ها است براي حضور در اين آوردگاه تمرين و برنامه ريزي کرده اند نخواهند داشت. هيچ کس منکر قابليت هاي وزنه برداران شاخص و عنوان داري همچون فلاحتي نژاد، پانزوان، بيرانوند و... نيست اما به آنها هم بايد حق داد و انتظاري معقول داشت، چراکه ايوانف موقعيتي را برايشان ايجاد کرده بود که خودشان هم قيد حضور در پيکارهاي وزنه برداري را حداقل تا المپيک پيش رو زده بودند. ايوانف صراحتاً اعلام کرده بود که وزنه برداران تيم ملي همان 11 نفر حاضر در اردو هستند و تا بعد از رويداد بزرگ پکن هيچ مستعد و توانايي را هم نخواهد پذيرفت و بدين ترتيب بود که آب پاکي روي دستان اردونشيناني که امروز چشم به غيرت و تعصب شان بسته ايم ريخته شد.

به عبارتي با در نظرگيري مصدوميت کتف ابراهيمي و عمل جراحي سنگيني که پشت سر گذاشت بايد از هم اکنون و همانند ميادين 4 سال اخير منتظر ديدار روز آخر پيکارها و جدال غول هاي سنگين وزن دنيا باشيم تا پسر ايران، يل اردبيل و دارنده 2 مدال طلاي المپيک به روي تخته بيايد و باز دل ميليون ها ايراني را شاد کند. اين نکته نيز قابل تامل است که رضازاده در اين ميدان کاري ساده را پيش رو نخواهد داشت، چراکه برخلاف جهاني سال گذشته (رقابت هاي دومنيکن) که سخت گيري Wada و دوپينگي شدن وزنه برداران چند کشور دنيا سطح رقابت ها را تحت تاثير قرار داده بود و از همه مهمتر، برخي وزنه برداران شاخص همچون چيگيشف روس و جابر سالم قطري نيز در ميدان حضور نيافته بودند در مسابقات جهاني تايلند اين انتظار مي رود که تمامي حريفان قوي ترين مرد جهان با نهايت آمادگي حضور يابند تا ضمن کسب سهميه المپيک در آخرين مسابقه قبل از المپيک ارزيابي نهايي خود را از آمادگي خود و حريفان به عمل آورند.

رضازاده اواخر شهريور ماه براي کسب هفتمين مدال طلا راهي چيانگ ماي خواهد شد و بايد منتظر ماند و ديد که آيا حسين مي تواند رکورد شکست ناپذيري 7 ساله خود را حفظ کند؟ رضازاده دو هفته پيش و پس از پشت سر گذاشتن آسيب ديدگي نه چندان جدي، استارت تمرينات فشرده و منظم خود را زد و در حال حاضر در تمرينات سه نوبته تيم ملي که در سالن وزنه برداري مجموعه ورزشي آزادي و زير نظر بهمن زارع و کورش باقري پيگيري مي شود با انگيزه اي بالا شرکت مي کند. قوي ترين مرد جهان و رکورددار دسته فوق سنگين جهان درخصوص ميدان پيش رو و مهم ترين حريفانش مي گويد؛ وزنه برداري به رغم اينکه رشته اي رکوردي است اما هيچ گاه نمي توان پيش بيني کرد که در يک ميدان چه نتيجه و رکوردي به ثبت خواهد رسيد؛ از همين رو تمامي حريفان شرکت کننده در گروه A رقابت ها را مي توان حريفاني جدي و خطرناک به شمار آورد. حاج حسين در ادامه مي گويد؛ هيچ وقت خود را درگير اينگونه مسائل نکرده ام که فلان حريف چقدر وزنه زده و آيا آمادگي خوبي دارد يا خير؟ هميشه با توکل به خدا و توسل به ائمه به روي تخته رفته ام و با ياري آنها و دعاي خير مردم شرمنده ملت عزيز کشورم هم نشده ام. امسال نيز با ذکر يا ابوالفضل به مصاف حريفانم خواهم رفت تا ان شاءالله هشتمين مدال جهاني (هفتمين طلاي) اين رشته را براي کشورم به دست آورم.

رضازاده در پاسخ به اين سوال که آيا قصد رکورد شکني دارد يا خير پاسخ داد؛ بعيد مي دانم شرايط مسابقه و رقابتي که در تايلند حاکم خواهد شد اجازه اين کار را بدهد. ضمن اينکه کسب بهترين امتياز در جهت کسب سهميه اي مناسب براي تيم ملي در اولويت قرار دارد. از همين رو بايد کاملاً محتاط و دقيق عمل کنم. به احتمال زياد امسال براي کسب بالاترين امتياز و خوش رنگ ترين مدال رقابت خواهم کرد و رکوردشکني را به ميداني ديگر موکول خواهم کرد.

حسين رضازاده در رقابت هاي آسيايي چين حضور نيافت تا عرصه براي يکه تازي جابر بلغاري الاصل هموار شود اما هاي بو سون وزنه بردار جوان و گمنام چيني ها که در غياب دونگ فنگ 20 ساله جايگزين وي شده بود تمام روياهاي شيرين وي را به هم ريخت و باز هم داغ طلا بر دل او ماند. جابر سالم که بعد از قهرماني در رقابت هاي جهاني سال 2001 آنتاليا (همان سالي که رضازاده به دليل مصدوميت در مسابقات جهاني شرکت نکرد) رنگ طلا را به خود نديده سخت از غيبت رضازاده خوشحال بود اما غافل از اينکه کشورهاي ديگر نيز دست به کار شده اند تا مربع قدرت رضازاده، جابر، اوداچين و شرباتيس را بشکنند و موفق نيز بوده اند. ظهور وزنه بردار 20 ساله چيني ها به نام دونگ فنگ و همچنين حضور مجدد و موفق چيگيشف روس در جهاني قطر تمامي معادلات دسته فوق سنگين را به هم زده و شک نکنيد که سکوي جهاني امسال متفاوت از سال هاي گذشته خواهد بود. در رقابت هاي وزنه برداري قهرماني آسيا که حدود 10 روز پيش به اتمام رسيد، هاي بو سون از چين با مهار وزنه هاي 201 و 230 کيلوگرم در حرکات يک ضرب و دوضرب و مجموع 431 کيلوگرم قهرمان شد، جابر سالم که امسال چهره اي متفاوت از سال هاي پيش داشت و بنا به دلايلي نامعلوم وزن خود را بسيار کاهش داده بود با بالاي سر بردن وزنه هاي 192 و 235 کيلوگرم حرکات يک ضرب و دوضرب و مجموع 427 کيلوگرم نايب قهرمان شد و وحيد ربيعي از کشورمان نيز وزنه هاي 188 و 220 کيلوگرم را مهار کرد و با مجموع 408 کيلوگرم بر سکوي سوم ايستاد.مقايسه بين نتايج به دست آمده در رقابت هاي قهرماني دو قاره سبز و کهن که همزمان با هم برگزار شد نشانگر آن است که اروپايي ها به نتايجي بهتر نسبت به وزنه برداران قاره آسيا دست يافتند. در اين دوره از رقابت ها که به ميزباني استراسبورگ فرانسه برگزار شد ويکتور شرباتيس از لتوني با مهار وزنه هاي 202 و 245 کيلوگرم در حرکات يک ضرب و دوضرب و مجموع 447 کيلوگرم عنوان قهرماني را از آن خود کرد. چيگيشف روس پس از حدود 18 ماه دوري از ميادين، وزنه هاي 205 و 230 کيلوگرم را در حرکات يک ضرب و دوضرب مهار کرد و موفق شد با 435 کيلوگرم مدال نقره اروپا را برگردن آويزد و وزنه بردار لهستاني پاول ناجداک نيز با مهار وزنه هاي 188 و 232 کيلوگرم و مجموع 420 کيلوگرم توانست بر سکوي سوم بايستد.

اما بهمن زارع سرمربي باکلاس، تحصيلکرده و جوان تيم ملي معتقد است اگر حسين به شرايط آرماني خود برسد اصلاً نيازي به اين بررسي هاي اطلاعاتي و آماري نيست.زارع مي گويد؛ حسين نه در تکنيک، نه در قدرت و نه در تجربه به هيچ عنوان قابل قياس با حريفانش نيست. او يک استثناست که اگر شرايط مناسب و مورد نيازش را براي رسيدن به آمادگي لازم فراهم کنيم هيچ حريف و رقيبي جلودارش نخواهد بود. اصلاً حضور رضازاده در هر ديدار و رويدادي به آن ميدان اعتبار مي بخشد. پس نگران نباشيد و دعا کنيد بتوانيم از حداقل زمان بيشترين بهره وري را داشته باشيم و به اميد خدا با مشکلاتي از قبيل مصدوميت و بيماري روبه رو نشويم. قهرمان اسبق آسيا با اشاره به تمرينات نسبتاً سبک رضازاده طي هفته جاري گفت؛ حسين دو هفته پيش از ناحيه عضله پشت پا دچار آسيب ديدگي شد و همين موضوع باعث شده تمرينات نسبتاً سبک و ويژه اي را برايش در نظر بگيريم. او يک وزنه بردار کاملاً حرفه اي است که به راحتي خود را با شرايط وفق مي دهد اما اين وظيفه من و ماست که ايده آل ترين شرايط روحي رواني و تمريني را برايش فراهم کنيم تا در فضايي آرام و به دور از دغدغه فقط و فقط به آماده سازي بپردازد. او در خصوص مهمترين حريفان رضازاده در جهاني تايلند مي گويد؛ کمتر از 20 روز پيش رقابت هاي آسيايي و اروپايي برگزار شد و رکوردهاي به دست آمده به خودي خود جواب شما را مي دهد. حريفان وي سال هاست که همين ميزان وزنه را مي زنند و رشد آنچناني نداشته اند به همين دليل نيز مطمئنم اگر او به شرايط لازم و آمادگي مورد انتظار دست يابد با اختلاف کيلويي نسبتاً بالا تمامي آنها را شکست خواهد داد.

زارع که برنامه هاي تمريني ملي پوشان را از هم اکنون مطابق با زمان مسابقات و وضعيت آنها تنظيم کرده در اين باره مي گويد؛ حدود 410 روز تا مسابقه حسين فرصت داريم که زمان خوبي است اما به شرطي که با مشکل خاصي مواجه نشويم. متاسفانه يک مصدوميت کوچک و يا يک سرماخوردگي معمولي باعث مي شود تا ورزشکار 3 تا 4 جلسه تمريني را از دست بدهد و همين موضوع يعني از دست دادن فرصت و زمان. اميدوارم رضازاده با مشکلات اين چنيني مواجه نشود تا بتوانيم از فرصت در دست نهايت استفاده را ببريم.گرچه در صحبت هاي زارع هيچ وعده و وعيد و پيش بيني به چشم نمي خورد و تمامي اظهاراتش حساب شده و دقيق است اما نوع صحبت و اظهارنظر او نشان از اميدواري محکمي است که دل هر علاقه مند و عاشقي را قرص و محکم مي کند.


جابر سعيد سالم از قطر:
وزنه بردار 31ساله بلغاري الاصل قطر در اولين حضور بين المللي خود در قالب تيم قطر در سال 99 و در مسابقات جهاني عنوان نايب قهرماني جهان را کسب کرد. در المپيک سيدني چهارم شد و يک سال بعد در حالي که رضازاده به دليل مصدوميت در مسابقات جهاني حاضر نشده بود به عنوان قهرماني دست يافت. جابر سالم در سال 2003طلاي حرکت يک ضرب را از رضازاده ربود اما در دو ضرب بر روي تخته حاضر نشد. او اکنون پس از کسب يک عنوان سومي در سال 2005و غيبت در رقابت هاي سال 2006 اين بار اگر در مسابقات حضور يابد به دنبال کسب عنوان قهرماني است.


ويکتورز شرباتيس از لتوني:
وزنه بردار 32 ساله و کهنه کار کشور لتوني که هفته پيش قهرماني اروپا را از آن خود کرد اولين حضور خودش را در مسابقات جوانان جهان سال 1992تجربه کرد که در آن دوره از مسابقات پنجم شد. او يک سال بعد در مکان سوم جهان ايستاد. شرباتيس از سال 94به رده سني بزرگسالان آمد و در همين سال هفتم جهان شد. سال 95نتوانست در مسابقات راه به جايي ببرد و در المپيک آتلانتا دهم شد و اولين مدال جهاني خود را در رده بزرگسالان در سال 97کسب کرد. او در سال 98نيز عنوان سومي سال قبل خود را تکرار کرد. اما دو سال پياپي يعني در سال هاي 1999و 2000به عنواني بهتر از ششمي دست نيافت. هر چه بر سن شرباتيس اضافه شد افتخارات او نيز بيشتر شد، به طوري که او در سال 2003در مکان سوم جهان ايستاد، در المپيک آتن نايب قهرمان شد و در سال 2005پس از قهرماني در اروپا در مسابقات جهاني عنوان چهارمي را کسب کرد، در رقابت هاي سال 2006 چهارم شد و امسال نيز با قهرماني در اروپا استارت کار خود را زده است.


آرتم اوداچين از اوکراين :
قهرمان 26 ساله اوکرايني چندين مدال معتبر جهاني را در کارنامه دارد. او در سال 98قهرمان جوانان جهان شد، در سال 99 و در مسابقات بزرگسالان جهان عنوان نهمي را کسب کرد. در مسابقات جوانان در سال 2000قهرمان جهان شد و در همان سال و در بازي هاي المپيک سيدني به مقامي بهتر از يازدهمي دست نيافت. اين وزنه بردار اوکرايني در سال ²°°² در مکان سوم جهان قرار گرفت. در سال 2003ونکوور اوت کرد و پس از سه سال دوري از ميادين توانست عنوان نايب قهرماني سال 2006 را از آن خود کند.


چولاکوف از بلغارستان:
اين وزنه بردار بلغار به رغم سن کم اش تاکنون افتخارات زيادي را کسب کرده است. او در اولين حضور خود در مسابقات جوانان جهان سال2002 به عنوان نايب قهرماني رسيد و همان سال قهرماني بزرگسالان اروپا را کسب کرد. چولاکوف در سال 2003پس از رضازاده نايب قهرمان جهان شد و در سال 2004پس از قهرماني در مسابقات اروپا به دليل مصدوميت نتوانست در رقابت ديگري شرکت کند. وي در سال 2005 و در آخرين رقابتش در مسابقات قهرماني اروپا رکورد مجموع کيلوگرم را ثبت کرد تا همچنان به آينده اميدوار باشد. مطمئناً چولاکوف که در دومنيکن حضور نيافت در جهاني تايلند حرف هاي بسياري براي گفتن خواهد داشت.


دونگ فنگ از چين:
اين وزنه بردار جوان چيني تنها 20 سال سن دارد. رکورد ورودي وي در سال 2006 و در رقابت هاي جهاني دومنيکن 422کيلوگرم اعلام شده بود اما با مجموع 437 کيلوگرم بر سکوي سوم ايستاد و زنگ خطر را براي تمامي حريفان به صدا درآورد. وي در رقابت هاي آسيايي امسال که به ميزباني کشورش برگزار شد نيز شرکت نکرد تا با آمادگي بالا راهي تايلند شود.


محمد احسان از مصر :
اين وزنه بردار جوان مصري هنوز 22 ساله است و پس از چند سال شاگردي ايوانف دو بار قهرماني جوانان جهان در سال هاي 2002 و 2003را به خود اختصاص داده. او در 2003و در مسابقات جهاني ونکوور در رده سني بزرگسالان دوازدهم شد. احسان در سال 2005نيز با رکورد مجموع 428کيلوگرم عنوان پنجمي را به خود اختصاص داد، در جهاني دومنيکن نيز نتوانست عنواني را به دست آورد. اما ناگفته نماند که ايران يک پشتوانه قدرتمند و جوان در اختيار دارد که متاسفانه به دليل محروميت امسال قادر نيست در مسابقات حضور يابد. سعيد علي حسيني همشهري رضازاده، قهرمان جوانان جهان در طول اين 8 ماهي که محروم شده تمرينات خود را رها نکرده و زير نظر عزيز حسيني (پدر) سخت مشغول تمرين است. شنيده ها نيز حاکي از آن است که وي در آخرين تمرينات وزنه هاي 502 و 524 را در حرکات يک ضرب و دوضرب مهار کرده و اين نويد را به جامعه وزنه برداري داده که مي تواند جانشين مناسبي براي قهرمان قهرمانان وزنه برداري جهان و قوي ترين مرد دنيا باشد.

منبع:آژانس بدنسازی ایرانیان

Anti Doping
2007/05/18, 09:03
بدنساز روس؛ ستاره فیلم های هالیوود میشود :الکساندر نوسکی یک ستاره پرآوازه بدنساز در فیلم های دوازده سال گذشته روسیه است ولی او هنوز در سینمای آمریکا و به تبع آن سینمای جهان ناشناخته است .
پس از اولین حضور موفق وی با اندام تنومندش در فیلمی که در سال 1993 به نمایش در آمد بود که از آن سال تا سال 1999 به یکی از مجریان برنامه های ورزشی روزانه در تلویزیون به نام " به خودت اعتماد کن " تبدیل شد که به آموزش حرکات تمرینی سبک و بدنسازی می پرداخت .

در همین دوران و بر مبنای همین شهرت بود که وی به تالیف سه کتاب در خصوص آموزش بدنسازی و یک کتاب در مورد آموزش کیک بوکس پرداخت که تاکنون در مجموع نزدیک به 500.000 جلد در روسیه به فروش رفته است .

نام اولین کتاب وی در خصوص بدنسازی " چگونه در روسیه آرنولد شویم " بود و پس از آن بود که وی آرنولد روسیه لقب گرفت . آخرین کتاب وی نیز که در اواخر سال 2006 به بازار آمد ، "دایره المعارف فیتنس" نام داشت .

تسلط نوسکی بر تایپ حروف لاتین و کار مداوم وی با کامپیوتر باعث شد تا وی تمامی کتاب های خود را در کامپوترش با حروف انگلیسی و به زبان روسی بنویسد و این متن را برای ناشرش بفرستد .
ایوان سولزی در حالی که می خندد در این خصوص می گوید : همیشه وقتی متن ها به دستمان می رسید می دانستیم که روز سختی برای تایپیست ها شروع شده است . الکساندر هیچ رغبتی به تایپ یا نوشتن با حروف روسی نداشت ولی قلم خوب و اطلاعات جامع وی باعث می شود تا همیشه برای چاپ آثار وی راغب باشم .

در این مدت پیشنهادات بسیاری هم از سوی فیلمسازان روسیه به وی شد که اکثریت آنها نقش منفی فیلم ها بود ولی الکساندر همیشه یک هدف داشت : بازی در نقش یک قهرمان ؛ آن هم در هالیوود !!!

یکی از پرفروش ترین فیلم هایی که الکساندر در آن بازی کرد فیلم "گرمای مسکو" بود که در 62 کشور جهان به نمایش در آمد و تنها در آمریکا 250.000 نسخه دی وی دی آن به فروش رفت .
همچنین نمایش این فیلم در تلویزیون ملی روسیه باعث شد تا 80 میلیون نفر از مردم روسیه در خانه های خود به تماشای این فیلم بپردازند .

در حال حاضر الکساندر نوسکی با همسرش کتیا برای تعطیلات در دیزنی لند آمریکا است و مشغول مذاکره با تهیه کنندگان سه فیلم سینمایی است که در آمریکا به وی پیشنهاد شده است .

الکساندر در این خصوص میگوید : سینمای آمریکا برای ستاره شدن یک بهشت واقعی است ، بهشتی که در آن هر نوع پیشرفتی ممکن است .

از همکنون به راحتی می توان اظهار نظر کرد که الکساندر را می توان در چندین فیلم سینمایی هالیوود در سال 2008 به عنوان بازیگر نقش اول یا مکمل دید و شاید روزی وی بتواند آرنولد فیلم های زمان خود شود .

منبع:آژانس بدنسازی ایرانیان

Anti Doping
2007/05/22, 09:36
حکم راکی اعلام شد :سیلوستر استالونه ، ستاره معروف فیلم های هالیوود و معروف به راکی که چندی پیش در استرالیا به جرم حمل مواد استروئیدی دستگیر شده بود ، به 2.450 دلار جریمه نقدی محکوم شد .

وکلای استالونه در دادگاه شهر سیدنی تلاش بسیاری نمودند تا قاضی و هیئت منصفه را متقاعد سازند که وی از ممنوعیت داروهای استروئیدی ای همچون تستسترون و ناندرلون آگاه نیوده است و برمبنای همین تلاش ها بود که استالونه از مجازات حبس معاف گردید و تنها به پرداخت جرای نقدی محکوم شد .

در این بخش نیز دادگاه می توانست راکی را تا سقف 18.136 دلار مجازات کند ولی هیئت منصفه دفاعیات وی را موجه تشخیص داد و وی تنها به پرداخت 2.450 دلار در وجه خزانه داری استرالیا محکوم شد . البته استالونه باید مبلغ 8.244 دلار را هم به عنوان هزینه های دادرسی به این حساب واریز کند و با احتساب حق الزحمه وکلا وی در مجموع نزدیک به 30.000 دلار برای استروئید های همراهش که حتی به 100 دلار هم نمی رسیدند ، متحمل هزینه شده است .

هفته گذشته و پس از پایان رسیدگی در دادگاه ، (و یک هفته قبل از اعلام حکم قطعی) استالونه در برابر دوربین های تلویزیونی به دلیل آوردن هورمون های رشد به استرالیا در ماه فوریه عذرخواهی کرد .

Anti Doping
2007/05/23, 04:55
فروش مکمل های غذایی غيرمجاز در داروخانه ها :رئيس جامعه پزشکان متخصص داخلي ايران گفت: برخي مکمل هاي غذايي غيرمجاز که از طريق قاچاق به کشور وارد و از طريق ماهواره ها تبليغ مي شود، حتي در داروخانه ها نيز به فروش مي رسد.

ايرج خسرونيا در این گفتگو افزود: اکنون مکمل هاي غذايي و داروهاي کمکي به وفور در کشور وجود دارد؛ اما در کنار اين داروها و مکمل هاي مجاز، برخي مکمل هاي غذايي بدون نسخه پزشک نيز توزيع مي شود که برخي از آنها غيرقابل قبول و بدون تاييديه سازمان هاي غذا و داروي معتبر دنيا و حتي وزارت بهداشت و درمان ايران است.

وي اضافه کرد: اين مکمل هاي غذايي به صورت قاچاق وارد کشور مي شود و در ماهواره ها نيز تبليغ مي شود و متاسفانه شاهد هستيم که اين مواد مضر سلامت نه تنها در فروشگاه هاي خصوصي ، سوپرمارکت ها و به صورت خانه به خانه به فروش مي رسد؛ بلکه حتي در داروخانه ها نيز توزيع مي شود، بنابراين وزارت بهداشت بايد براي حفظ سلامت مردم فکري به حال اين وضعيت نابسامان بکند تا مردم بتوانند مکمل هاي غذايي و داروهاي تقويتي مجاز را از مواد غيرمجاز تشخيص دهند.

بحث مکمل های ورزشی و رویکرد منفی و نگرش خاص وزارت بهداشت به این مقوله باعث شده است تا بسیاری از شرکت های وارد کننده مکمل های ورزشی قید موانع قانونی را زده و مکمل های خود را برای عرضه در ایران از مرزهای آبی یا کردستان وارد کشور نمایند . در این عرصه تبلیغات بسیار و بی قید و بندی نیز در نشریات ورزشی وجود دارد که میباید مورد توجه مسولین وزارت بهداشت قرار گیرد .

Anti Doping
2007/05/24, 07:51
تحلیلی از مسابقات پرورش اندام مردادماه کرمان:
مطابق اطلاعات موثق رسیده از فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی ایران ، مسابقات پرورش اندام قهرمانی کشور در کرمان پل ورود به اردوهای تیم ملی ، مسابقات آسیایی و مسابقات جهانی شهریورماه و مهرماه سال جاری خواهد بود .

در این مسابقات که از سوم تا پنجم مردادماه برگزار خواهد شد ، سه نفر اول هر وزن پس دادن تست دوپینگ به عضویت تیم ملی درخواهند آمد و دو ماه را در اردوی تیم ملی پرورش اندام خواهند گذراند . سپس از بین سه نفر ورزشکار هر وزن ، با توجه به پارامترهای متنوع داوری و صلاحدید مربیان ، یک نفر به مسابقات آسیایی و نفر دیگر به مسابقات جهانی اعزام خواهد شد و نفر سوم به عنوان ذخیره دو نفر دیگر خواهد بود تا در صورت وقوع هر مسئله ای که مانع از حضور هریک دو ورزشکار دیگر در مسابقات آسیایی و جهانی شود ، به جای وی اعزام گردد .

در حال حاضر با توجه به مشخص شدن شدت اهمیت مسابقات کرمان ، مطمئنا ورزشکاران تلاش بسیاری برای موفقیت در این مسابقات خواهند نمود و به راحتی میتوان پیشبینی کرد که این مسابقات با سطح کیفی بسیار بالایی از نظر ورزشکاران رو به رو شود .

بیت الله عباس پور ، رضا باقرزاده و حداقل دو نفر دیگر از اعضا تیم ملی در مسابقات دوحه از جمله قهرمانانی هستند که بطور قطع در این مسابقات شرکت خواهند کرد و از این حیث به نظر میرسد که سکوی مسابقات کرمان جدالی بین تجربه و جوانی باشد .

ولی از حواشی این مسابقات نیز نباید غافل شد زیرا همه قهرمانان و داوران پرورش اندام به موهبت میزبانی مسابقات به خوبی واقف هستند . بنابراین میزبانی برای بدنسازان کرمان خود یک برگ برنده به شمار می آید که به نظر میرسد که به خوبی بر روی آن سرمایه گذاری کرده اند .

مطابق اخبار رسیده از کرمان ؛ در این میان فعالیت فردی به نام م.ن بیش از بقیه به چشم می آید . وی که یکی از سران و پیشکسوتان استفاده از داروهای استروئیدی در ورزش ایران به شمار می آید ، با توجه به روابط خوبی که با سران فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی دارد ، پس از دو سال محرومیت از مسابقات به دلیل دوپینگ ، برای کسب جایگاه در تیم ملی به شدت تلاش میکند .
وی که موفقیت مالی و شهرت خود در کرمان را مرهون عناوین ساختگی قهرمانی آسیا و جهان می داند ، برای تبلیغات بیشتر و کسب وجه بهتر ، ده نفر از شاگردان خود را نیز برای اوزان مختلف آماده کرده است که در نگاه اول حداقل ده مدال رنگین را میتوان برای این گروه متصور دانست .


ولی واقعیت این است که این یازده نفر به شدت آلوده به داروهای استروئیدی هستند بگونه ای در صورت قطعی شدن تست دوپینگ در این مسابقات با انصراف و یا محرومیت ایشان مواجه خواهیم شد ولی ای بسا که همه می دانند در مسابقات کرمان تست دوپینگ مفهومی نخواهد داشت و دوپینگی ها از روی سکوهای قهرمانی و نایب قهرمانی به سایر زیردستان خود با خنده خواهند نگریست .

این همان اتفاقی بود که در مسابقات بندرعباس نیز روی داد ، تست دوپینگ اتفاقی تنها از چهار ورزشکار به عمل آمد ؛ نکته جالب این بود که هیچیک از این ورزشکاران بر روی سکوی اول تا سومی نرفته بودند ولی تست هر چهار نفر مثبت در آمد .

و اینگونه شد که برای جلوگیری از نشر این واقعه و احیانا رسیدن خبر به منابع خبری یا سازمان تربیت بدنی ، تست دوپینگ دیگری به عمل نیامد و همه چیز در سکوت و سکون پایان یافت .
فقط سوال هر بیننده آگاهی این بود : بندرعباس چند قهرمان غیر دوپینگی داشت ؟ یا با این سطح نظارت می توانست داشته باشد ؟

حکایت دوپینگ و تست دوپینگ تبدیل به حکایت جالبی شده است .
در یکی از مسابقات قهرمانی کشور بود که از سالن مسابقات بیرون آمدم و برای استراحت به سمت چمن های کنار سالن رفتم . در آن محوطه که نزدیک به 30 متر مربع بود ، بر روی چمن ها حتی یک متر مربع فضای تمیز یا بهتر بگویم امن برای نشستن پیدا نکردم ، چون جای جای چمن ها پر از پوکه آمپول و سرنگ و سوزن بود !!! و اگر بخواهم بگویم که بر روی آنها چه نوشته شده بود و چه موادی بودند ، مطمئنا در شان ورزش های قدرتی کشور ما نیست .

در همان مسابقات تست دوپینگ هم انجام شد و بعدها برخی ورزشکاران گفتند که نمونه خون های گرفته شده را در پلاستیکی که روز بعد در سطح های زباله بزرگ شهری بوده است ، دیده اند و وقتی پس از ماهها هنوز نتایج آن تست دوپینگ اعلام نشده است ، گاهی یاد حرف آن دوستان می افتم و به خود می گویم مبادا نمونه های خون واقعا سر از سطل زباله در آورده باشد !!؟

به هر صورت مسابقات کرمان میتواند شاهراه بازگشت خوب ایران به مسابقات پرورش اندام آسیایی و جهانی باشد که چندین سال است از آنها نتیجه ای در خور نگرفته ایم ، بنابراین می باید چینش تیم ملی پرورش اندام بر مبنای شایسته سالاری واقعی صورت گیرد بگونه ای که نتایج این انتخاب صحیح را بتوانیم در مسابقات سال 2007 مشاهده نماییم و از سوی دیگر می باید با پالایش ورزش از دوپینگ و ستایش ورزشکاران واقعی ، راه و رسم صحیح قهرمانی و پهلوانی را به نسل جوان بیاموزیم .

منبع:آژانس بدنسازی ایرانیان

Anti Doping
2007/05/24, 09:03
رييس فدراسيون پرورش اندام: با ورزشكاران دوپينگي به شدت برخورد مي‌كنيمرييس فدراسيون پرورش اندام وبدنسازي كشور گفت: با ورزشكاراني كه دوپينگ كنند به شدت برخورد مي‌كنيم.

" ناصر پورعلي‌فرد " روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در رشت افزود: علاوه بر محروميت ورزشكاري كه دوپينگ مي‌كند، اگر مدرك مربيگري و داوري نيز داشته باشد، مداركشان نيز باطل مي‌شود.

وي اظهاركرد: مربيان ورزشكارهاي دوپينگي نيز محروم خواهند شد و همچنين مجوز باشگاه‌هايي كه در امر دوپينگ فعاليت داشته و يا در مكمل‌ها دست‌كاري كنند، باطل مي‌شود.

وي گفت: هدف فدراسيون اين است كه با آموزش به ورزشكاران و حتي مربيان مسئله دوپينگ را به حداقل برساند.

پورعلي فرد كه براي شركت در مجمع عمومي هيات پرورش اندام گيلان در رشت حضور داشت در ادامه گفت: ورزشكاران اين رشته بايد با خضوع، فروتني و منش پهلواني نظر و افكار مردم و جامعه را نسبت به خود عوض كنند.

وي با اشاره به اجراي قوانيني در خصوص اين رشته ورزشي افزود: ورزشكارا - ني كه روي دستشان خالكوبي دارند و يا داراي موهاي بلند هستند،نمي‌توانند در رقابت‌ها شركت كنند.

وي در ادامه به علاقمندي نوجوانان و جوانان به اين رشته اشاره كرد و افزود: تعداد ورزشكاران سازمان يافته اين فدراسيون در سال ‪ ۸۵‬نسبت به سال ‪ ۸۴‬حدود ‪ ۲۱۱‬درصد رشد داشته است.

وي گفت: هيات‌ها بايد در بيمه كردن ورزشكاران جديت نشان دهند، چون علاوه بر دقيق بودن آمار ورزشكاران سازمان يافته، اگر اتفاقي در جريان تمرينات براي ورزشكارن به وجود ايد، مي‌توانند از بيمه ورزشي استفاده كنند.

وي به حضور هيات‌ها در صدور مجوز باشگاه اشاره كرد و گفت: با توجه به كميسيون ماده پنج ، روساي هيات‌ها در امر صدور مجوز براي باشگاه‌داري دخيل هستند و آنها بايد نهايت دقت را داشته تا به كساني كه بحث ورزش را فراموش كرده‌اند و فقط به فكر ماديات هستند مجوز باشگاهداري ندهند.

رييس فدراسيون پرورش‌اندام و بدنسازي كشور در مورد فعاليت بانوان در اين رشته گفت: در حال حاضر هيچ مجوزي براي فعاليت بانوان در رشته پرورش‌اندام صادر نشده و فقط بانوان در آمادگي جسماني به فعاليت مشغول هستند.

" پورعلي فرد " افزود: اگرچه پرداختن به ورزش براي بانوان توصيه شده‌است اماپرورش‌اندام عواقب جانبي از جمله استفاده از دارو دارد كه به همين دليل دليل بانوان در اين رشته فعاليت ندارند.

مجمع عمومي هيات بدنسازي و پرورش اندام استان گيلان روز يكشنبه در سالن اجتماعات تربيت بدني گيلان در شهرستان رشت برگزار شد.ك/‪۳‬

Anti Doping
2007/05/29, 06:01
اسامي نفرات اعزامي به سمينار داوري و مربيگري پرورش اندام آسیا درتايلند اعلام شد.


ناصر پورعلي‌فر،
محمدرضا سلطاني نژاد،
خسرو محمدي،
كامران عليشاهي،
محسن هاشمي،
عيوض اسماعيلي،
فرزين جباري،
سيد مجيد دانيالي،
محسن شاكري،
آرين نويدي،
حميد زحمتكش،
ناصر گرجي،
اميرحسين فرزانه،
محمد مهدي‌لو،
داريوش زارع،
امير بيات،
علي‌اكبر نعمتي،
محمد جعفري،
عليرضا درويشي،
علي محمد مزين‌آبادي،
عليرضا كريم‌خان‌زند،
علي شاهي،
مهدي دهقاني،
سعيد تجديدي،
فرشاد نهاس،
رضا باقرزاده
و تراب ميرزائيان نفرات اعزامي به سمينار داوري، مربيگري تايلند هستند.

در این لیست اعلام شده ، نام یزدان راد به چشم نمی خورد و این در حالی است که در اطلاعیه های قبلی فدراسیون نام وی در کنار ناصر پورعلیفرد به چشم میخورد .
حواشی و گمانه زنی های حوالی فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی حکایت از آن دارد که یزدان راد به هر دلیلی در حال فاصله گرفتن از سیستم مدیریت فعلی فدراسیون است و به احتمال قوی وی مربی تیم های ملی پرورش اندام در مسابقات آسیایی و بین المللی امسال نخواهد بود .

سمينار داوري پرورش اندام آسیا به منظور افزايش سطح آگاهي و ارتقاء دانش داوران اين رشته با برنامه‌ريزي‌هاي فدراسيون جهاني پرورش اندام از پنجم خردادماه در تايلند برگزار خواهد شد .

Anti Doping
2007/06/02, 05:14
آیدین خطایی اصل : به دوپینگ اعتقاد دارم

--------------------------------------------------------------------------------چندين دوره حضور در رقابت‌هاي قويترين مردان ايران را تجربه كرده است. همه ساله يكي از برترين‌ اين دوره از پيكارها شناخته شده و در هر دوره با قهرماناني همچون مجتبي ملكي، رضا قرايي و محراب فاطمي مصاف داده است.

آيدين خطايي اصل جوان 22 ساله‌اي كه از قد و فيزيك مناسبي برخوردار بوده و در صورتي كه در مسابقات مردان آهنين نوروز 86 با آسيب‌ديدگي روبرو نمي‌شد قطعا يكي از سكوهاي قهرماني را به خود اختصاص مي‌داد.

خطايي در حال حاضر دوران مصدوميت را پشت سر مي‌گذارد و آماده حضور مجدد در رقابت‌هاي قهرماني كشور مي‌شود تا بازهم قدرت خود را به اثبات برساند.

در زير مصاحبه اختصاصي با اين پاورليفتينگ‌كار را مي‌خوانيد:

- ورزش را از چه زماني آغاز كرديد؟
حدود 6 سالگي ورزش را با تكواندو آغاز كردم و بعد با رشته‌هايي مثل فوتبال، بسكتبال و كشتي فعاليت‌هاي ورزشي خود را ادامه دادم.

- چطور شد به ورزش‌هاي قدرتي روي آورديد؟
بدنم استعداد فعاليت در رشته‌هاي قدرتي همچون پرورش اندام، پاورليفتينگ و قويترين مردان را داشت به همين دليل با تشويق خانواده، ديگر رشته‌هاي ورزشي را كنار گذاشته و در ورزش‌هاي قدرتي شروع به كار كردم.

- كي به استعدادتان در اين زمينه پي برديد؟
16 يا 17 ساله بودم كه براي جلب توجه دوستان و همكلاسي‌ها ماشين‌هاي پارك شده در كوچه و خيابان‌ را بلند مي‌كردم همين مسئله مقدمه‌اي براي حضور در اين رشته‌هاي قدرتي شد.

- طي اين مدت چه عناويني را كسب كرديد؟
قهرمان پرورش اندام كشور و پيكارهاي پاورليفتينگ دانشجويان كشور را در پرونده دارم و چند بار در رقابت‌هاي قويترين مردان ايران فيناليست شدم.

- رقابت‌هاي مردان آهنين را چطور مي‌بينيد؟
رقابت‌هاي قويترين مردان جهان همه ساله با 4 يا 5 آيتم سنگين برگزار مي‌شود، اما از آنجايي كه رقابت‌هاي مردان آهنين جز برنامه‌هاي نوروزي محسوب مي‌شود صراحتا عرض كنم، ورزشكاران شركت كننده بيشتر بازيگري مي‌كنند تا مصاف با حريفان.

- در خصوص ضبط اين ديدارها شايعاتي وجود دارد كه به دليل مشكلات ضبط يا بحث كارگرداني بعضي از اوقات فيلمبرداري قطع شده از ورزشكار خواسته مي‌شود كه دوباره يك حركت را انجام دهد. شما اين مسئله را تأييد مي‌كنيد.
خير، هيچ يك از آيتم‌ها دوباره ضبط نمي‌شود، حتي به خاطر دارم در رقابت‌هاي مردان آهنين نوروز 85 در آيتمي كه بايد وزنه را با طناب بالا مي‌كشيديم، قرقره من مشكل پيدا كرده بود و حتي ايراد تجهيزات ورزشي هم نتوانست باعث ضبط دوباره اين آيتم شود.

- كدام آيتم اين ديدارها را بيشتر مي‌‌پسنديد؟
اكثر آيتم‌هاي استاندارد اين رقابت‌ها مورد پسند من است. آيتم‌هاي همچون چمدان، غلت دادن لاستيك، كنده فلزي، اسكات تعادلي و گوي سنگي.

- از مصدوميت بگو، اكنون وضعيت آسيب‌ديدگي‌ات چگونه است؟
در مسابقات قويترين مردان موقع اجراي آيتم چرخ آسياب و در مرحله ماقبل فينال دچار آسيب‌‌ديدگي از ناحيه زانو و رباط پاي چپ شدم. البته اكنون در شرايط جسماني خوبي به سر مي‌برم و وضعيت آسيب‌ديدگي‌ام رو به بهودي است. حتي به هنگام راه رفتن نيازي به عصا ندارم اما موقع طي كردن پله‌ها از ناحيه زانوي مصدومم احساس درد و ناراحتي مي‌كنم.

- بزرگترين الگوي ورزشي شما كيست؟
در پرورش اندام آرنولد و در قويترين مردان ماريوس بزرگترين الگوهاي ورزشي‌ام هستند و واقعا رسيدن به شرايط جسماني آنها يكي از آرزوهايم تلقي مي‌شود.

- نظر شما در خصوص دوپينگ چيست؟
مواد نيروزا را واقعا دوست دارم و به اعتقاد من بناي پرورش اندام و ديگر رشته‌هاي قدرتي است، البته به شرط آن كه علم استفاده كردن از آنها نيز وجود داشته باشد. ضمن اينكه برخي مكمل‌ها نيز با وجودي كه در ليست مواد ممنوعه وادا قرار ندارند به خوبي ورزشكار را به شرايط جسماني مناسب نزديك مي‌كند.

- مجمع انتخابات كنفدراسيون پرورش اندام نزديك است، فكر مي‌كنيد حضور يك ايراني در يكي از كرسي‌هاي اين كنفدراسيون چه تأثيراتي خواهد داشت:
در صورتيكه نامزدهاي ايراني بتوانند با كسب رأي اعتماد يكي از كرسي‌هاي اين كنفدراسيون را به خود اختصاص دهند، قطعا نفوذ ايران در كنفدراسيون آسيا بيشتر شده و اين رشته پله‌هاي ترقي را سريعتر خواهد پيمود.

- وقتي خبر حذف پرورش اندام از بازي‌هاي آسيايي شنيدي چه احساسي به شما دست داد؟
واقعا تأسف خوردم. پيكارها پرورش اندام يكي از پرطرفدارترين مسابقات در بازيهاي آسيايي محسوب مي‌شد كه شمار بسياري از تماشاچيان براي تماشاي مصاف ورزشكاران اين رشته به سالن مي‌آمدند به عقيده من حذف اين رشته بيش از همه به جذابيت‌ بازي‌هاي آسيايي لطمه زد.

- در رابطه با تيزر هاي تبليغاتي صحبت كنيد، مجموعه راه شب و تبليغ تلوزيوني پروتئين گياهي؟
در مجموعه تلوزيوني راه شب نقش يك شرخر را بازي مي كردم. من عادت ندارم مثل برخي ديگر از ورزشكاران در آمد حاصل از تبليغات را كتمان كنم. قبول انجام كارهاي تبليغاتي منابع مالي را به دنبال دارد و به اعتقاد من هيچ ايرادي ندارد كه يك ورزشكار از چهره ورزشي خود براي چنين كاري بهره ببرد و اين مساله كاملا در خارج از كشور جا افتاده است. ضمن اينكه يك مجموعه تلوزيوني ديگر هم به من پيشنهاد همكاري داده است كه قطعا به آن فكر مي كنم.

- اسطوره ورزش ايران را چه كسي مي‌دانيد؟
حسين رضازاده.

- آيا قهرمان پرورش اندام ايران تاكنون گريه كرده است؟
بله، درست زماني كه در رقابت‌هاي مردان آهنين آسيب ديدم و تمام تمرينات و آماده‌سازي‌هايم بي نتيجه ماند، چند دقيقه در اتاق هتل در حالي كه پاي چپم در آتل بود، گريه كردم.

- تا چه زماني ورزش را ادامه مي‌دهي؟
تا 35 سالگي.

- اگر پرورش اندام‌كار نبودي به چه رشته‌اي روي مي‌آوردي؟
به نظرم كشتي‌گير خوبي مي‌شدم.

- چه وقت عصباني مي‌شوي؟
موقع رانندگي، درست زماني كه راننده جلويي قوانين را رعايت نمي‌كند.

- و چه وقت ناراحت؟
وقتي تمريناتم را بي نتيجه ببينم.


- حرف آخر؟

معمولا بعد از پايان مسابقات مردان آهنين اكثر بچه ها با ديدن آيتم هاي اين مسابقات مشغول انجام كارهاي عجيب و غريب در منزل مي شوند، ميز و صندلي بلند مي كنند و گاهي اوقات كارهاي خطرناكي انجام مي دهند. اما من از تمام خانواده ها خواهش مي كنم كه استعادهاي فرزندان خود را ناديده نگرفته و با پرورش آنها راه را براي حضور فرزندان مستعد به اين رشته هموار كنند.

Anti Doping
2007/06/05, 08:10
نتایج مسابقات قویترین مردان تهران :پيكارهاي قويترين مردان استان تهران به ميزباني تهرانسر برگزار شد كه طي آن نفرات برتر این دوره از مسابقات مشخص و معرفي شدند.
مسابقات قويترين مردان با هدف شناخت برترين‌هاي پايتخت طي روزهاي پنجشنبه و جمعه به ميزباني مجموعه ورزشي نفت تهرانسر برگزار شد.

در پايان این مسابقه به ترتیب :

نقدعلي اسماعيلي،
روح‌ا... داداشي،
مسلح دارايي،
كمال شريفي،
كريم تالشي
و مهرداد باجناب
فيناليست‌هاي اين دوره از مسابقات لقب گرفتند و به ترتيب عنوان اول تا ششم اين رقابت‌ها را به خود اختصاص دادند.
اين رقابت‌ها با حضور 23 ورزشكار و با آيتم‌هاي اسكات تعادلي، حمل چمدان و سه‌گانهبه انجام رسید .

گفتني است حسن افضلي نائب رئيس فدراسيون پرورش اندام به همراه فرامرز خودنگاه رئيس كميته قويترين مردان فدراسيون در اين ديدارها حاضر بودند.

Anti Doping
2007/06/07, 04:48
رشته جدید به جای پرورش اندام در بازیهای آسیایی 2010
رئيس كميته اطلاعات و آمار شوراي المپيك آسيا از موافقت اعضاي هيات رئيسه شورا با حضور رشته‌هاي كيك بوكسينگ،كريكت، رولر اسكيت،شطرنج و سافت تنيس در بازيهاي آسيايي ‪ ۲۰۱۰‬گوانگ جو خبر داد.

در آخرين نشست اعضاي هيات رئيسه شوراي المپيك آسيا(‪ ،(oca‬علاوه بر انتخاب مسئولان و اعضاي كميته‌هاي مختلف، درخصوص برنامه‌هاي اين شورا بحث و بررسي شد.

"بهرام افشار زاده" رييس فدراسيون وزنه برداري ايران كه به عنوان رييس كميته اطلاعات و آمار شوراي المپيك آسيا در اين نشست شركت كرده بود، اهم تصميمات اين شورا را به شرح زير اعلام كرد.

‪ -۱‬انتخاب اعضاي كميته‌هاي تحت پوشش شوراي المپيك آسيا براي دوره ‪۲۰۰۷‬ تا ‪۲۰۱۱‬
‪ -۲‬تاييد لوگوي طراحي شده براي نخستين دوره بازيهاي ساحلي آسيا
‪ -۳‬قدرداني از كميته‌هاي ملي المپيك قطر و تايلند با توجه به اينكه اعلام نموده‌اند در صورت عدم توانايي برگزاري بازيهاي آسيايي توسط كشورهاي ميزبان، اين دو كشور ميزباني آن بازي‌ها را عهده دار خواهند شد.
‪ -۴‬تصويب اعطاي مبلغ ‪ ۱۰‬هزار دلار به كميته ملي المپيك فلسطين براي بازسازي تاسيسات تخريب شده در اثر جنگ
‪ -۵‬تصويب ايجاد دفتر آژانس مبارزه با دوپينگ (‪ (wada‬در محل ستاد شوراي المپيك آسيا در كويت زير نظر دفتر منطقه‌اي آن كه در ژاپن استقرار دارد، فعاليت نمايد.
‪ -۶‬انتصاب دكتر رضا قراخانلو براي انجام برنامه‌هاي تحقيقاتي و آماده نمودن تحقيقات و مطالب براي طرح در مجمع عمومي شوراي المپيك آسيا كه مقرر است به مناسبت افتتاح مقر جديد شوراي المپيك آسيا (‪ (oca‬در سال ‪۲۰۰۸‬ برگزار شود.
‪ -۷‬به رسميت شناختن ‪ Wako‬آسيا به عنوان سازمان مسئول كيك بوكسينگ در آسيا و گنجاندن اين رشته در بازيهاي داخل سالن آسيا به عنوان يك رشته نمايشي
‪ -۸‬گنجاندن كريكت و رولر اسكيت در برنامه بازيهاي آسيايي سال ‪۲۰۱۰‬ گوانگ جو
‪ -۹‬گنجاندن شطرنج در برنامه بازيهاي آسيايي ‪ ۲۰۱۰‬گوانگ جو
‪ -۱۰‬گنجاندن سافت تنيس در برنامه بازيهاي آسيايي ‪ ۲۰۱۰‬گوانگ جو افشارزاده در خصوص تصميم اخير شوراي المپيك تصريح كرد: گنجاندن پنج رشته ورزشي در بازيهاي آسيايي ‪ ۲۰۱۰‬مسئولان ورزش ايران‌را بر آن مي‌دارد تا سرمايه‌گذاري مناسبي را در رشته‌هاي فوق داشته باشند تا بتوانيم با اعزام تيم‌هايي قدرتمند جايگاه خود را در اين بازي‌ها افزايش دهيم.

Anti Doping
2007/06/10, 09:29
ايران، ميزبان رقابت‌های پرورش اندام قهرماني سال 2009 آسيا :
پيكارهاي پرورش اندام قهرمانی بزرگسالان آسيا در رده مردان سال 2009 به ميزباني كشورمان برگزار خواهد شد.

حسن افضلي، نائب رئيس فدراسيون پرورش اندام و پاورليفتينگ آسيا ضمن تأييد اين خبر افزود: ميزباني رقابت‌هاي پرورش اندام قهرماني بزرگسالان آسيا سال 2009 را از كنفدراسيون پرورش اندام درخواست كرديم و خوشبختانه بعد از بررسي با اعطاي اين امتياز به ايران موافقت شد.

وي اضافه كرد: اين ديدارها را در تهران برگزار و قطعا بعد از پيگيري جلسات هماهنگي محل اسكان تيم‌ها و برگزاري رقابت‌ها را مشخص و اعلام خواهيم كرد.

اعلام این خبر از سوی نائب رییس فدراسیون پرورش اندام ایران می تواند به عنوان خود گویای اعتبار باقی مانده از قدیم پرورش اندام ایران در آسیا و علاقه شدید پل چوآ رییس کنفدراسیون پرورش اندام و بدنسازی آسیا به ایرانیان به خصوص رضا سلطانی و علی تبریزی تلقی شود ، کما اینکه در دوره تصدی گری مرادی بر فدراسیون وزنه برداری و زمانی که پرورش اندام ایران فاقد فدراسیون مستقل بود ، پل چوآ در مسابقات دهه فجر ایران شرکت کرد و از نزدیک با پتانسیل اعلاء ایران برای مطرح شدن در سطح جهانی و بالابردن آوازه پرورش اندام آسیا آشنا گردید .

هرچند که نباید از این نکته غافل شد که مسابقات جهانی پرورش اندام بخت مسلمی برای شکفتن پرورش اندام کاران ایرانی در عرصه جهانی و نجات پرورش اندام آسیا بود ولی به سادگی از دست داده شد ولی باید به این نکته هم توجه کرد که با ورود یک مدیریت منسجم و پویا در سطح آسیا می توان پرورش اندام را به عنوان یکی از ورزش های مادر در آسیا مطرح کرد .

شاید بیان این مطلب برای بسیاری چندان ساده نباشد ولی وقت آن رسیده است که مسابقات جهانی سال 2006 و المپیک آسیایی دوحه را به فراموشی بسپریم و با رویکردی مدبرانه در عرصه آسیا و ایران به پایه گزاری و بسط و تحکیم ریشه های این ورزش در قلب و روح و فرهنگ ملت ها همت گماریم ، باشد که در سال 2014 مجددا شاهد بازگشت پرورش اندام به بازیهای آسیایی و اعتلای مقتدرانه پرورش اندام آسیا در سطح جهان باشیم .

Anti Doping
2007/06/26, 09:59
مسابقات پرس سينه قهرماني ايران برگزارمسابقات پرس سينه قهرماني جوانان و نوجوانان ايران از يكشنبه در سالن جهان پهلوان تختي قزوين آغاز شد.

رييس هيات پرورش اندام و بدنسازي استان قزوين به ايرنا گفت: ‪ ۲۷۰‬نفر از ورزشكاران از ‪ ۲۹‬استان كشور به مدت دو روز به رقابت با يكديگر مي‌پردازند.

مهدي طاهري افزود: اين مسابقات براساس تقويم فدراسيون بدنسازي و پرورش اندام برگزار مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: شركت تيم‌هاي جوانان و نوجوانان استان‌هاي مختلف كشور نويد بخش رشد و توسعه اين رشته ورزشي در كشور است.

مسابقات پرس سينه قهرماني كشور روزهاي سوم و چهارم تير ماه جاري در دو نوبت صبح و بعداز ظهر در سالن تختي شهر قزوين برگزار شد.
كه نتایج آن در روز های آتی در همین بخش قرار خواهم داد

B r o t h e r
2007/09/05, 20:06
http://www.iransport.net/News/image_news/rezazadeh_rooz_15.gif

سكوت را شكست - دلگيري حسين رضازاده از برخي افراد

"حسين رضازاده" قويترين مرد جهان و دارنده ‪ ۲‬مدال طلاي المپيك و ‪ ۵‬مدال جهاني كه طي سال‌هاي اخير به تنهايي جور تمامي كمبودها و كاستي‌هاي را به دوش كشيده و يك تنه، قدرت، صلابت ، ايمان و اعتقادات مردم ايران زمين را به جهانيان شناسانده دلگير است. دلگيري وي از دست افرادي است كه تا ديروز كنارش بودند و حال خبري از آنان نيست و افرادي كه از او به نام پهلوان، هركول، پسر ايران، رستم و ... ياد مي‌كردند. اما چه زود فراموش شد رشادت‌ها ، قهرماني‌ها و افتخار آفريني‌هاي ، قوي‌ترين مرد جهان .

رضازاده كه در روزهاي اخير قصد ندارد در خصوص اتفاقات اخير صحبت كند به يك جمله بسنده مي‌كند كه آنهايي را كه با من اينگونه رفتار كردند به مولايم ابوالفضل/ ع / مي‌سپارم.

رضازاده مي‌گويد كه حدود ‪ ۱۵‬سال است شب و روزم را براي اين مردم و اين مملكت گذاشته‌ام كه بابت آن نيز هيچ منتي سر هيچ كس نگذاشته و نمي‌گذارم.

هميشه افتخارآفريني و شاد كردن دل مردم را براي خود وظيفه مي‌دانسته و مي- دانم و مطمئن باشيد كه به‌رغم تمام نامرادي‌ها و ناملايمتها باز هم براي شاد كردن آنها از جان و دل مايه خواهم گذاشت.

در طول اين ‪ ۱۵‬سال خانواده، دوست، فاميل و تمام زندگي ام شد خاك تخته و پولاد سرد به عشق ايران و ايرانيان، اما متاسفانه عده‌اي قصد دارند وجهه و گذشته من را زير سوال ببرند و با مطرح كردن مسايلي كه به هيچ عنوان اعتقادي به آن نداشته و ندارم موجبات بي‌انگيزگي ام را فراهم كنند.

وي ادامه داد: بعد از آن اتفاق و سانحه تصادف كه به خير گذشت سريعا تمريناتم را آغاز كردم اما كوفتگي مچ پا و حساسيت و درد در اين ناحيه هنگام مهار وزنه‌هاي سنگين باعث شد تا نتوانم طي اين دو هفته تمرينات لازم و سنگيني را داشته باشم. به همين دليل هم تصميم گرفتم از حضور در رقابت‌هاي جهاني تايلند انصراف دهم و با اينكه حدود ‪ ۶‬ماه تمام در اردو تمرينات منظم و ويژه‌اي را پيگيري كرده بودم جاي خود را به يك جوانتر بدهم.

با اين حال هنوز تمريناتم قطع نشده و مطمئنا با بهبود آسيب ديدگي به سنگيني تمرينات خواهم افزود تا سال آينده با ياري ائمه و دعاي خير مردم كه هميشه شامل حالم بوده نام ايران را به ليست دارندگان ورزشكار ‪ ۳‬طلايي المپيك اضافه كنم.

حال برخي‌ها هر چه مي‌خواهند بگويند و بنويسند فقط اين را بدانيد كه اگر خدايي نكرده رضازاده دوپينگي باشد و يا اينكه جواب آزمايش او مثبت اعلام شود آنگاه خيلي‌ها شاد خواهند شد و قطعا خبر آن در كوتاه‌ترين زمان ممكن از سوي وادا ، فدراسيون جهاني و ستاد ملي مبارزه با دوپينگ تاييد مي گردد. اما خدا راشكر كه توكل و توسل ، نياز استفاده از دوپينگ را برايم منتفي كرده و خوشبختانه پاك و بدون كوچكرين مشكلي در خدمت مردم هستم.

سال گذشته هم در آستانه رقابتهاي جهاني و زماني كه آن ضربه عظيم به پيكره وزنه برداري وارد شد شايعات فراواني براي من بوجود آمد و صحبتهايي مطرح شد كه به هيچ عنوان صحت نداشت. حضور در رقابتهاي جهاني دومنيكن، كسب مدال طلا و آزمايش دوپينگ وادا در سالن مسابقات هم تمامي اين صحبتها را باطل كرد.http://www.iransport.net/News/Asp/Detail_News.asp?id=41854

rahelehr
2007/09/06, 23:28
رضازاده: حاشيه‌سازان‌ را به‌ آقايم‌ ابوالفضل‌ (ع) واگذار مى‌کنم‌ ديوانه‌ها مى‌گويند دوپينگى‌ام!

نوع اطلاعات : خبر
طبقه بندي : --- همه موارد ---
ساده‌ترين‌ جمله‌اى‌ که‌ مى‌توان‌ براى‌ حسين‌ رضازاده‌ به‌ کار برد اين‌ است‌ که‌ او محبوب‌ترين‌ و پرافتخارترين‌ ورزشکار ايران‌ است.
پهلوانى‌ که‌ در چند سال‌ اخير با کسب‌ مدالهاى‌ طلا در مسابقات‌ جهانى‌ و المپيک‌ پيام‌آور شادى‌ براى‌ 70 ميليون‌ ايرانى‌ بوده‌ است‌ اما عدم‌ شرکت‌ او در رقابتهاى‌ قهرمانى‌ جهان‌ در تايلند به‌ علت‌ مصدوميت‌ در سانحه‌ رانندگى‌ باعث‌ شده‌ تا حاشيه‌سازانى‌ که‌ چشم‌ ديدن‌ موفقيت‌هايش‌ را ندارند براى‌ اين‌ هرکول‌ دوست‌داشتنى‌ حرف‌ و حديث‌هايى‌ را به‌ وجود آورند. ديروز با رضازاده‌ مصاحبه‌اى‌ اختصاصى‌ انجام‌ داديم‌ که‌ در زير مى‌خوانيد:
دربارة‌ اعلام‌ انصراف‌ از حضور در مسابقات‌ جهانى‌ تايلند، حرف‌ و حديث‌هاى‌ زيادى‌ مطرح‌ است!
چه‌ حرف‌ و حديث‌هايي؟!
اول‌ اينکه‌ رضازاده‌ اشباع‌ شده‌ است؟
اشباع‌ از چي؟ مگر عقلم‌ کم‌ است‌ که‌ دوست‌ نداشته‌ باشم‌ مدال‌ طلاى‌ ديگرى‌ را به‌ کلکسيون‌ افتخاراتم‌ اضافه‌ کنم؟! خودت‌ بهتر از هر کس‌ ديگرى‌ مى‌دانى‌ در اين‌ چند ماه‌ اخير چه‌ زجرهايى‌ کشيدم، هر روز در سه‌ نوبت‌ تمرينات‌ طاقت‌فرسايى‌ را پشت‌ سر گذاشتم، عرق‌ ريختم‌ تا بتوانم‌ در مسابقات‌ جهانى‌ تايلند بار ديگر پرچم‌ مقدس‌ کشورم‌ را به‌ اهتراز درآورم، اما باور کنيد نتوانستم.
حتى‌ حاشيه‌سازان‌ بحث‌ دوپينگ‌ حسين‌ رضازاده‌ را نيز مطرح‌ مى‌کنند.
خودم‌ هم‌ شنيده‌ام، نمى‌دانم‌ چه‌ بگويم. فقط‌ اين‌ افراد را که‌ برايم‌ چنين‌ حاشيه‌هايى‌ درست‌ مى‌کنند و مى‌گويند حسين‌ رضازاده‌ دوپينگ‌ کرده‌ به‌ آقايم‌ حضرت‌ ابوالفضل‌العباس‌ (ع) واگذار مى‌کنم‌ و مطمئن‌ هستم‌ سقاى‌ کربلا جواب‌ اين‌ افراد را مى‌دهد.
فقط‌ همين...؟!
آدم‌ بايد ديوانه‌ باشد که‌ چنين‌ حرفهايى‌ را بزند، همانطور که‌ مى‌دانيد در اين‌ چند ساله‌ در تمام‌ آزمايش‌هاى‌ دوپينگ‌ شرکت‌ کرده‌ام، قبل‌ و بعد از مسابقات‌ جهانى‌ آسيايى‌ و المپيک‌ بايد در تست‌هاى‌ دوپينگ‌ شرکت‌ نمايم‌ که‌ هميشه‌ جواب‌ آنها منفى‌ بوده‌ است. وادا (سازمان‌ مبارزه‌ با دوپينگ) هر ساله‌ به‌ صورت‌ سرزده‌ از ورزشکاران‌ تست‌ مى‌گيرد که‌ اين‌ شامل‌ حال‌ من‌ هم‌ شده‌ است. پس‌ با اين‌ حساب‌ چگونه‌ شرم‌ نمى‌کنند و اين‌ حاشيه‌هاى‌ غيرمنطقى‌ را مطرح‌ مى‌کنند، خدا مى‌داند.
فکر مى‌کنى‌ چرا اين‌ حاشيه‌ها را براى‌ تو به‌ وجود مى‌آورند؟
برخى‌ها چشم‌ ديدن‌ موفقيت‌هاى‌ من‌ را ندارند، مايل‌ نيستند حسين‌ رضازاده‌ قهرمان‌ شود. من‌ خدا را شاکر هستم‌ که‌ مردم‌ شريف‌ و مهربان‌ ايران، آنقدر عاقل‌ بوده‌ و درک‌ بالايى‌ دارند که‌ به‌ اين‌ شايعات‌ توجه‌ نکنند. اين‌ عزيزان‌ در اين‌ چند روزه‌ وقتى‌ من‌ را در کوچه‌ و خيابان‌ مى‌بينند از وضعيت‌ جسمانى‌ام‌ مى‌پرسند و اظهار اميدوارى‌ مى‌کنند با رسيدن‌ به‌ بهبودى‌ کامل‌ بتوانم‌ در مسابقات‌ آينده‌ باز دلشان‌ را شاد نمايم.
پس‌ با تکذيب‌ تمام‌ اين‌ شايعات‌ بى‌اساس‌ دليل‌ کنار کشيدن‌ قويترين‌ مرد جهان‌ مصدوميتش‌ در آن‌ حادثه‌ رانندگى‌ است، درست‌ مى‌گويم!
چيزى‌ جز اين‌ نيست‌ که‌ مى‌گويي، در آن‌ تصادف‌ به‌ لطف‌ خداوند و آقا حضرت‌ ابوالفضل(ع) جان‌ سالم‌ به‌ در بردم. الان‌ نيز از ناحيه‌ تاندون‌ پا دچار آسيب‌ديدگى‌ هستم‌ و بنا به‌ تصميم‌ پزشکان‌ نمى‌توانم‌ تمرينات‌ پرفشار را انجام‌ دهم. برخلاف‌ خواسته‌ قلبى‌ام، امسال‌ در مسابقات‌ جهانى‌ تايلند غايب‌ خواهم‌ بود اما به‌ اين‌ کشور خواهم‌ رفت‌ تا به‌ اميد حق، موفقيت‌ ساير وزنه‌برداران‌ را از نزديک‌ تماشا کنم.
جانشين‌ حسين‌ رضازاده‌ در اين‌ مسابقات‌ مى‌تواند به‌ مدال‌ دست‌ يابد؟
جوان‌ شايسته‌اى‌ به‌ نام‌ محمد صالحى‌ به‌ احتمال‌ زياد در تايلند وزنه‌ خواهد زد و براى‌ موفقيت‌ او دعا مى‌کنم.
بايد چشم‌انتظار بنشينيم‌ تا حسين‌ رضازاده‌ در المپيک‌ چين‌ روى‌ صحنه‌ برود!
تا المپيک‌ پکن‌ زمان‌ زيادى‌ نمانده‌ است، من‌ تا آن‌ زمان‌ به‌ آمادگى‌ ايده‌آل‌ دست‌ خواهم‌ يافت‌ و بار ديگر با زدن‌ رکوردهاى‌ خودم‌ نام‌ ايران‌ را در دنيا پرآوازه‌ مى‌کنم. من‌ به‌ عشق‌ اين‌ مردم‌ وزنه‌ مى‌زنم، به‌ خاطر همين‌ هموطنان‌ عزيزم‌ بود که‌ به‌ پيشنهادهاى‌ کشورهاى‌ مختلف‌ پاسخ‌ منفى‌ دادم‌ و گفتم‌ خاک‌ ايران‌ را با تمام‌ دنيا عوض‌ نمى‌کنم‌ قصد دارم‌ تا المپيک‌ لندن‌ ادامه‌ بدهم‌ تا ورزشکارى‌ باشم‌ که‌ توانسته‌ام‌ چهار مدال‌ طلاى‌ المپيک‌ را کسب‌ کنم.
حرفى‌ اگر مانده...
نه، تمام‌ گفتنى‌ها را گفتم‌ و برايتان‌ آرزوى‌ موفقيت‌ مى‌کنم.
منبع (http://www.irexpert.ir/Webforms/News/NewNewsDetail.aspx?EvID=31581)

ArasH
2008/01/11, 09:32
ليلا ابراهيمي:
تمرين‌هاي آبي‌ام شروع مي‌شود
انتخاب قهرمانان اخلاق كمك به پهلوان‌پروري است

http://64.40.99.49/Multimedia%5Cpics%5C1386%5C10%5CPhoto%5C1836.jpg

سرويس: قهرماني - همگاني

قهرمان اخلاق سال ورزش بانوان ايران گفت: برگزاري چنين مراسم‌هايي كه قهرمانان را به صورت همه جانبه بررسي مي‌كنند، به رشد پهلوان پروري در كشور كمك مي‌كند.

ليلا ابراهيمي نفر سوم دوي سه هزار متر آسيا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: اين نخستين مراسمي بود كه از لحاظ سطح كلاس نسبت به ساير مراسم‌هاي مشابه بالاتر بود. به نظر من خيلي خوب برگزار شد و ميهمانان مهمي به اين مراسم آمده بودند. برنامه‌ريزي اين مراسم هم بسيار عالي بود. البته آن جا گفته شد كه اگر سه بار هر كسي اين جام را به خود اختصاص دهد، براي هميشه صاحب آن خواهد بود.

وي ادامه داد: همين كه در اين برنامه، قهرمانان را از هر لحاظ، چه از حيث قهرماني چه از لحاظ اخلاقي و چه از نظر علمي بررسي مي‌كنند، به افزايش انگيزه‌ي قهرمانان در زمينه‌هاي اخلاقي و فرهنگي كمك مي‌كند. اميدوارم اين برنامه‌ها هم‌چنان ادامه يابد.

"ليلا ابراهيمي" كه حدود دو هفته پيش از ناحيه‌ي زانوي پا مورد عمل جراحي قرار گرفت، در اين رابطه به ايسنا گفت: عمل جراحي بسيار خوبي داشتم. دكتر رازي پزشك معالجم بود. پس از عمل جراحي يك مقدار درد داشتم اما، فعاليت‌هاي ابتدايي‌ام را شروع كرده‌ام. قرار است اين روزها هم دوباره دكتر رازي وضعيت من را بررسي كند كه اگر شرايط مناسب باشد، تمرين‌هايم را در آب شروع كنم. فكر مي‌كنم اگر همه چيز خوب پيش رود از ماه آينده، دوهايم را شروع مي‌كنم اما، با اين حال به هيچ كدام از مسابقه‌هايم در سال جاري نمي‌رسم.

وي با بيان اين كه رسيدن به مسابقه‌هاي امسال، ريسك بالايي براي من داشت، يادآور شد: مسوولان فدراسيون ضمن اين كه كمك زيادي به بهبودي من كرده‌اند اما، ابراز علاقه مي‌كردند كه به مسابقه‌هاي داخل سالن آسيا برسم، متاسفانه ريسك اين كار بالا است و مسابقه‌هاي اصلي‌ام را بايد از سال آينده شروع كنم.

خبرگزاري دانشجويان ايران (http://64.40.99.49/Main/NewsView.aspx?ID=News-1066501)

ArasH
2008/01/11, 10:21
فيناليست‌هاي مسابقات انتخابي تيم ملي كشتي آزاد مشخص شدند
شكست قهرمان جهان در وزن 66 كيلوگرم
ناكامي مسعود جوكار، بذري، حاجي‌زاده، ميرزايي و تقوي


فيناليست‌هاي مسابقات انتخابي تيم ملي كشتي آزاد مشخص شدند.

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مسابقات انتخابي تيم ملي كشتي آزاد در حالي برگزار شد كه چهره‌هاي شاخصي هم‌چون عليرضا حيدري، سعيد ابراهيمي، رضا يزداني، فردين معصومي و عليرضا رضايي حضور نداشتند.

در وزن 55 كيلوگرم، حسن مرادقلي و تقي داداشي به مسابقه پاياني رسيدند. در وزن 60 كيلوگرم، محسن آقاجاني و سعيد احمدي فيناليست شدند. در وزن 66 كيلوگرم، مهدي محرم‌پور و حميد محمدنژاد به ديدار نهايي راه يافتند. در اين وزن مراد محمدي قهرمان سال 2006 جهان كه به يك وزن بالاتر آمده بود، در دور اول به محمدنژاد در سه تايم باخت.

مهدي تقوي دارنده‌ي دو مدال طلاي جوانان جهان هم در يك وزن بالاتر به محمدنژاد باخت. مسعود مصطفي جوكار هم به عباس رنجبر باخت.

اما، در وزن 74 كيلوگرم، مجيد محمدي و ميثم مصطفي جوكار ديدار فينال را برگزار مي‌كنند. جوكار در نيمه نهايي نه بر شش اصغر بذري ملي‌پوش اين وزن را مغلوب كرد و محمدي از سد صادق گودرزي گذشت.

محمدباقر عالي‌ نيز با شكست چهار بر دو مهدي حاجي‌زاده به مسابقه پاياني وزن 84 كيلوگرم رسيد و حريف حامد تاتاري شد. تاتاري هم توانست جمال ميرزايي را چهار بر سه مغلوب كند.

مسابقه پاياني وزن 96 كيلوگرم نيز بين امير گنجي و سعيد اميري برگزار مي‌شود و در وزن 120 كيلوگرم محمدرضا آذرشكيب و اميد گل‌محمدزاده براي قهرماني پيكار مي‌كنند.

نتايج ديدارهاي نيمه نهايي به ترتيب زير است:

55 كيلوگرم:

حسن مرادقلي (تهران) 5 برنده، فريد دژم‌خو (آذربايجان شرقي) 5، تقي داداشي (مازندران)9، حسين رنگرز (مازندران) صفر

60 كيلوگرم:

محسن آقاجاني (تهران) 3، عباس بيگلر بيگي (همدان) يك، سعيد احمدي (مازندران) 3، مصطفي آقاجاني (تهران) صفر

66 كيلوگرم:

مهدي محرم‌پور (كرج) 3، عباس رنجبر (مازندران) 2، حميد محمدنژاد (مازندران) 2، مهدي تقوي (مازندران) صفر

74 كيلوگرم:

مجيد محمدي (مازندران) 3 (برنده)، صادق گودرزي (همدان) 3، ميثم مصطفي جوكار (همدان)9، اصغر بذري‌(مازندران) 6

84 كيلوگرم:

محمدباقر عالي (مازندران) 4، مهدي حاجي‌زاده (مازندران) 2، حامد تاتاري (خراسان رضوي) 4، جمال ميرزايي (همدان) 3

96 كيلوگرم:

امير گنجي (مازندران)2، آرش مرداني (لرستان) صفر، سعيد اميري (كرمانشاه) 2، امين مرداني (لرستان) يك

120 كيلوگرم

اميد گل‌محمدزاده (تهران)2، سعيد رضايي (همدان) صفر، محمدرضا آذرشكيب (كرج) 5، احمد رسولي (گلستان) صفر

خبرگزاري دانشجويان ايران - (http://64.40.99.49/Main/NewsView.aspx?ID=News-1066730)

Green heart
2008/05/05, 23:25
حضور حسين رضازاده، قهرمان وزنه برداري جهان، در تبليغات يك بنگاه معاملاتي ملكي در دبي بحث حضور ورزشكاران در تبليغات را در ايران دوباره مطرح كرد.

حضور ورزشكاران در تبليغات تجاري سابقه اي طولاني در ايران دارد. در قبل از انقلاب چندين مرتبه چنين كاري از سوي قهرمانان آن دوره از جمله علي پروين صورت گرفت، اما پس از انقلاب تقريبا اين روند متوقف شد. در دهه شصت حضور ورزشكاران در تبليغات بسيار كمرنگ بود و به نظر مي رسد مشاركت ناصر حجازي در تبليغ يك سري وسايل بدنسازي تنها حضور ورزشكاران در عرصه تبليغات در آن دهه محسوب مي شود.
برخلاف كشورهاي صنعتي، حضور چهره هاي سرشناس در تبليغات در ايران كمي قبح داشت. خيلي ها از حركت غلامرضا تختي، قهرمان كشتي ايران در دهه چهل، كه حاضر نشده بود در تبليغ يك نوع تيغ خودتراشي شركت كند به نيكي ياد مي كردند و از ساير ورزشكاران مي خواستند كه از او الگو بگيرند.
در اواخر دهه هفتاد بود كه اين تابو شكسته شد. بايد از كريم باقري، عضو سابق تيم ملي فوتبال ايران و بازيكن فعلي باشگاه پرسپوليس تهران، به عنوان يك سد شكن نام برد. در سال ۷۶ و پس از صعود خاطره انگيز تيم ملي فوتبال ايران به جام جهاني 1998 فرانسه، بيلبوردهاي تبليغاتي محصولات شركت داروگر كه تصوير كريم باقري روي آن خودنمايي مي كرد در اتوبان هاي تهران نصب شد و تمامي نگاه ها را متوجه خود ساخت.
همان موقع خيلي ها كريم باقري را به باد انتقاد گرفتند. به عنوان نمونه نشريه شلمچه كه در آن زمان منتشر مي شد، به باقري حمله كرد و از او ايراد گرفت كه اگر مي خواهد به اين كار دست بزند بهتر است با پيراهن تيم باشگاهي اش آرمينيا بيله فلد شامپو تبليغ كند، نه با پيراهن تيم ملي ايران.
تابوي حضور ورزشكاران در تبليغات در دهه هفتاد با حضور كريم باقري در تبليغات شركت داروگر در سال 1376 شكسته شد.
در سال ۸۱ و پس از اينكه احمدرضا عابدزاده بعد از يك دوره بيماري سلامت خود را بازيافت، در تبليغات موتورسيكلت تلاش ديده شد و همين مساله، ديگر شركت هاي تجاري را به فكر انداخت تا با كسب مجوزهايي، از حضور ورزشكاران در امور تبليغاتي خود استفاده كنند.
بعدها شرايط شكل حرفه اي تر به خود گرفت. مهدي مهدوي كيا، علي كريمي و ابراهيم ميرزاپور در بيلبوردهاي تبليغاتي شركت هاي آيوا، كن وود و اجنرال ديده شدند. حسين رضازاده هم در اين زمينه بسيار پركار بوده و هر چند ماه يك بار در تبليغ يك شركت ظاهر مي شود.
در دو سه سال گذشته هم علي انصاريان و عليرضا نيكبخت واحدي پوشاك آرين جين را تبليغ كردند، سامره در تبليغ يك شركت توليد مواد غذايي مشاركت كرد، حسين كاظمي و كريم باقري به ترتيب در بيلبوردهاي مبلمان چوب شمال و شامپو گلان مشاهده شدند.
حضور ورزشكاران در تبليغات ماهواره اي نيز مدتي است باب شده و حسين رضازداه، مهرداد ميناوند، ناصر و آتيلا حجازي و چند فوتباليست ديگر آن را تجربه كرده اند.
در مجموع حضور كمي و كيفي ورزشكاران ايراني در دنياي تبليغات با آنچه در كشورهاي اروپايي مشاهده مي شود به هيچ وجه قابل مقايسه نيست و اين سوال پيش مي آيد؛ چرا شركت هاي تجاري ايراني براي تبليغ محصولات و خدمات خود استفاده بيشتري از ورزشكاران نمي كنند؟
ورزشكاران چقدر مي گيرند؟
درباره حضور كمرنگ ورزشكاران در عرصه تبليغات يكي از كارشناسان امور تبليغاتي مي گويد: «اين مساله چندين دليل دارد. يكي اين كه در بازار ايران، مثل اروپا و آمريكا، رقابت شديد نيست. به همين دليل در ايران خيلي از شركت ها از شيوه هاي تبليغاتي كه در خارج متداول است استفاده نمي كنند و خود را بي نياز مي بينند. همچنين بايد قبول كنيم ما در زمينه تبليغات هنوز ضعيف هستيم. الان چند سالي است كه كارشناسان تبليغات در جهان به اين نتيجه رسيده اند كه حضور انفرادي يك ورزشكار در يك تبليغ خيلي سودمند نيست. مثلا علي كريمي هر چقدر هم كه محبوب باشد مخالفاني هم دارد و برآيند مخالفان و موافقان او يك نوع بي تفاوتي به وجود مي آورد، به همين دليل است كه مي بينيم در تبليغات مشابه در اروپا و آمريكا از يك گروه فوتباليست استفاده مي شود نه يك نفر. در مجموع احساس نياز نكردن صاحبان شركت ها و همچنين تاثير نه چندان زياد اين گونه تبليغات در ايران، باعث شده حضور هنرپيشه ها و ورزشكاران در تبليغات پررونق نباشد.»
مبالغي كه ورزشكاران براي حضور در تبليغات مي گيرند اصلا با آنچه در اروپا مرسوم است قابل مقايسه نيست. يكي از مديران شركت هاي تبليغاتي كه سابقه همكاري با هنرپيشه ها و ورزشكاران دارد درباره ميزان قراردادها توضيح مي دهد: «قراردادها با ورزشكاران معمولا بين ۱۰ تا ۶۰ ميليون تومان است. به ندرت پيش آمده كسي بيش از ۶۰ ميليون تومان بگيرد. البته مثلا ممكن است يك كارخانه دار به خاطر علايق شخصي بيايد به علي دايي يا رضازاده بيشتر از اين مبالغ بدهد، اما دركل ميزان قراردادها در اين محدوده است و اگر كسي بيش از اين درخواست كند به نتيجه نمي رسد. من شنيده ام يكي از فوتباليست هاي معروف براي حضور در يك تبليغ ۱۵۰ ميليون تومان خواسته بود كه اين رقم با موافقت طرف مقابل روبه رو نشد.» آنچه كه در اين سال ها درباره ميزان قراردادهاي تبليغاتي ورزشكاران گزارش شده و به گوش رسيده با اظهار نظر اين مدير همخواني دارد. به عنوان مثال گفته مي شود مهدوي كيا براي اين كه شركت آيوا به مدت چهار ماه در آگهي هاي مطبوعاتي و چهار بيلبورد از تصوير او استفاده كند، ۶۰ ميليون تومان از اين شركت گرفته است كه اين يك ركورد در بين بازيكنان فوتبال محسوب مي شود. كن وود مبلغي حدود ۴۰ ميليون تومان به علي كريمي پرداخت. درباره مبلغ قرارداد ناصر حجازي با يك بنگاه معاملات ملكي در دبي هم چنين رقمي منتشر شده است.
عليرضا نيكبخت و علي انصاريان با مبلغي نزديك به ۱۵ ميليون تومان براي آرين جين تبليغ كردند. گفته مي شود حسين رضازاده هم معمولا براي تبليغات داخلي خود رقمي بين ۵۰ تا ۷۰ ميليون تومان مي گيرد.
قاعدتا علي دايي، با توجه به درآمدي كه از مربيگري و نيز اداره شركت توليد لوازم ورزشي اش دارد، راضي نخواهد شد و با اين مبالغ به اين عرصه وارد شد يا مهدي مهدوي كيا به مبلغي كمتر از آنچه از آيوا گرفته رضايت نمي دهد.
در حالي كه تمامي مبالغي كه تاكنون درباره رقم قراردادهاي ورزشكاران و هنرمندان ايراني در رسانه هاي مختلف منتشر شده كمتر از ۱۰۰ ميليون تومان بوده، بسياري از سايت ها از جمله سايت فردا ميزان قرارداد حسين رضازاده با بنگاه معاملات ملكي رابينسون در دبي را ۲۰۰ ميليون تومان ذكر كرده اند. اگر رضازاده حتي نصف اين مبلغ را هم گرفته باشد در اين زمينه يك ركورد فعلا دست نيافتني خلق كرده است.
گروهي هم مي گويند كه رضازاده از اين شركت يك ويلاي بي نظير دريافت كرده است.
دفاعيه رضازاده و حجازي
با اين كه ورزش ايران به سمت حرفه اي شدن حركت مي كند و بسياري از ورزشكاران صاحب نام مثل مهدوي كيا، باقري و رضازاده حضور در تبليغات را امري عادي مي دانند، اما به نظر مي رسد هنوز جامعه ايران با اين پديده به راحتي كنار نيامده و به غير از مسائل مالي، پيامدهاي حضور در تبليغات نيز موجب مي شود كه خيلي از قهرمانان عطاي اين كار را به لقايش ببخشند. وگرنه علي دايي، هادي ساعي، عليرضا رضايي، عليرضا دبير و عليرضا حيدري هم در اين سال ها با پيشنهادهايي روبه رو شده اند كه ترجيح دادند وارد اين عرصه نشوند كه در اين ميان پايين بودن مبالغ پيشنهادي اصلي ترين دليل مخالفت آنها بوده است.
در كنار اين گروه بايد به حسين رضازده اشاره كرد كه با اين عواقب دست و پنجه نرم مي كند و حضورش در تبليغات ماهواره اي انتقادهاي زيادي به همراه داشت. رضازاده در جواب منتقدانش به ايسنا گفت: «من در آخرين سال هاي ورزش حرفه اي به سر مي برم. اين حق من است كه بتوانم براي زندگي آينده ام درآمدزايي كنم. من طبق قوانين و مقررات ايران در يكي از آگهي هاي تبليغاتي شركت كرده ام. فكر نمي كنم در دنياي ورزش حرفه اي اين مساله خلاف عرف باشد. من در اين تبليغات نه كار غير قانوني كرده ام، نه آن شبكه ماهواره اي غيرقانوني است و نه آن شركتي كه من با آن ها فعاليت كرده ام. اين شركت تابع قوانين جمهوري اسلامي است. مگر من تاكنون چه قدر پاداش گرفته ام كه نبايد از راه تبليغات در آمدزايي كنم؟ چرا با من اين گونه رفتار مي شود؟» ناصر حجازي هم در گفت وگويي با روزنامه خبرورزشي از مخالفان حضورش در تبليغات انتقاد كرد: «اگر در ايران زمينه حضورم در تبليغات به وجود مي آمد براي اين كار با شركت مورد نظر قرارداد همكاري امضا نمي كردم. مگر من چقدر درآمد دارم كه مي گويند نبايد از اين راه كسب درآمد كنم.»
به نظر مي رسد با توجه به عمر كوتاه حرفه اي ورزشكاران بايد در زمينه فعاليت تبليغي به ورزشكاران حق داد.

رضايي: واگذاري ويلا به رضا زاده كذب است
حامي مالي رضا زاده با تكذيب خبر واگذاري ويلاي ساحلي در دبي به قوي ترين مرد جهان گفت: «متاسفانه در چند وقت گذشته شايعات زيادي مبني بر نحوه قرارداد ما در روزنامه ها منتشر شده كه بايد متذكر شويم هيچ يك از اين شايعات صحت ندارد.» مصطفي رضايي افزود: «قرارداد في ما بين املاك رابينسون و حسين رضازاده يك قرارداد كاملا شفاف و حرفه اي است و هرگز ماده اي خارج از عرف تبليغاتي در اين قرارداد گنجانده نشده است. آنان كه ادعا مي كنند براي اين قرادادها، يك ويلاي ساحلي به نام رضازاده زده ايم در صورت اثبات ادعاي خود 10 ويلاي ساحلي از ما جايزه خواهند گرفت.»
وي در مورد اين كه بسياري معتقدند كه اين تبليغ شما باعث خروج سرمايه ها از ايران مي شود گفت: قبلا استقبال هموطنان بيشتر براي خريد لوازم مصرفي و آرايشي بود كه باعث مي شد سرمايه ملي به سرعت سوخت شده و از بين برود، اما در حال حاضر تمايل به سمت خريد ملك و مسكن كه باعث ارزش افزوده سرمايه مي شود افزايش مناسبي يافته است. چيزي در حدود 10 تا 15ميليارد دلار سرمايه ايران در دبي به كار افتاده است كه از اين مبلغ در حدود 20 تا 25ميليارد دلار به صورت سود به ايران بازگشته است. البته بايد باز هم تاكيد كنم سرمايه گذاري در ايران مثل دبي و ديگر كشورها از امنيت كامل برخوردار است و مردم را به سرمايه گذاري در ايران تشويق مي كنيم.


http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1514/24-01.jpg

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1514/24-02.jpg
منبع : دنیای اقتصاد

CASSIATORA
2008/06/29, 00:20
کاروان تیم ملی وزنه برداری کشورمان با کسب 432 امتیاز علیرغم داشتن دو وزنه بردار اوتی،به بی سابقه ترین نتیجه تاریخ وزنه برداری ایران زمین، یعنی سومی جهان دست یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، سی و چهارمین دوره رقابتهای وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان از روز سه شنبه هفته گذشته در سالن دلاپاسیفیکوی شهر کالی کلمبپا آغاز شد و طی آن 147 وزنه بردار مرد از 38 کشور جهان به مصاف هم رفتند. تیم ملی کشورمان نیز با ترکیبی 9 نفره راهی این دوره از پیکارها شد که کادر فنی تیم ملی پیش از آغاز کنگره با بررسی ترکیب تیم های شرکت کننده در این دوره از پیکارها و همچنین وضعیت آمادگی جسمانی و روحی ملی پوشان ایران، ترکیب تیم ملی کشورمان را برای حضور در این دوره از پیکارها به شرح زیر مشخص و معرفی کرد:
دسته 69 کیلوگرم: مرتضی رضائیان
دسته 77 کیلوگرم: سهراب مرادی
دسته 85 کیلوگرم: سعید شاهدی
دسته 94 کیلوگرم: نواب نصیر شلال
دسته 105 کیلوگرم:کیان نژاد بختیاری و محمد علی نصیری نیا
دسته 105+ کیلوگرم: بهداد سلیمی و محمد کرم زاده
بر اساس این گزارش،مرتضی رضائیان اولین ملی پوش کشورمان بود که در دسته 69 کیلوگرم به روی تخته رفت و توانست با مهار وزنه های 133 و 157 کیلوگرم در حرکات یکضرب و دو ضرب و مجموع 290 کیلوگرم به عنوان ششمی جهان دست یابد.
دومین ملی پوش ایران سهراب مرادی بود که در مصاف با 15 وزنه بردار این دسته در حرکت یکضرب وزنه 141 کیلوگرمی را بالای سر برد، در دو ضرب وزنه 177 کیلوگرمی را مهار کرد و با مجموع 318 کیلوگرم به عنوان سومی مجموع این دوره از پیکارها دست یافت و اولین مدال آور کاروان ایران شد. او با این رکورد پس از وزنه برداران مصر و ترکیه به عنوان سومی جهان دست یافت و مدال برنز این دوره از رقابتها را بر گردن آویخت.
در ادامه پبکارها و در دیدار دسته 85 کیلوگرم سعید شاهدی از کشورمان توانست در حرکت یکضرب وزنه 151 کیلوگرمی را بالای سر ببرد؛ در دو ضرب وزنه 186 کیلوگرمی را مهار کرده و با مجموع 337 کیلوگرم به عنوان سومی این دوره از پیکارها دست یافته تا دومین مدال آور کاروان ایران لقب گیرد. شاهدی در یکضرب مدال نقره گرفت،در دوضرب پنجم شد و در نهایت با رکورد 337 کیلوگرم مجموع عنوان سومی جهان را ازآن خود کرد و مدال برنز این دوره از رقابتها را نیز بر گردن آویخت.
این گزارش حاکیست،چهارمین ملی پوش کاروان ایران در این دوره از رقابتها نواب نصیر شلال بود که توانست با مجموع 363 کیلوگرم و پس از وزنه برداران روسیه به عنوان سومی جهان دست یافته و 3 مدال برنز این دوره از رقابتها را بر گردن آویزد. نصیر شلال در حرکت یکضرب وزنه 164 کیلوگرمی را بالای سر برد و به مدال برنز این حرکت دست یافت، در دو ضرب وزنه 199 کیلوگرمی را مهار کرد و با مجموع 363 کیلوگرم به عنوان سومی این دوره از پیکارها دست یافت تا سومین مدال آور کاروان ایران شود.
تیم ایران در دسته 105 کیلوگرم دو نماینده داشت که کیان نژاد بختیاری در هر 3 حرکت یکضرب وزنه 161 کیلوگرمی را نتوانست بالای سر ببرد و در این حرکت اوت کرد. او در حرکت دو ضرب در اولین گام وزنه 189 کیلوگرم را مهار کرد اما در دو حرکت بعدی و مصاف با پولاد سرد 196 کیلوگرمی ناکام ماند تا بعنوان نهمی این حرکت بسنده کرده و نتواند در مجموع امتیازی را برای تیم بدست آورد.
محمد علی نصیری نیا دیگر وزنه بردار این دسته نیز در دو حرکت اول یکضرب وزنه 161 کیلوگرمی را انداخت اما در سومین بار توانست بر این وزنه غلبه نماید. وی در دوضرب وزنه های 185 و 191 کیلوگرم را مهار کرد اما در مصاف با وزنه 198 کیلوگرمی ناکام ماند تا با 352 کیلوگرم مجموع به بعنوان ششمی جهان قناعت کند.
و اما دسته فوق سنگین 105+ کیلوگرم. ملی پوشان کشورمان در این دسته بهداد سلیمی و محمد کرم زاده بودند که سلیمی با مجموع 406 کیلوگرم به 1 مدال نقره و دو برنز این پیکارها دست یافت و بر سکوی سوم جهان ایستاد. سلیمی در حرکت اول یکضرب وزنه 181 کیلوگرمی را بالای سر برد، در دومین حرکت وزنه 186 کیلوگرمی را مهار کرد اما در سومین حرکت نتوانست وزنه 190 کیلوگرمی را مهار نموده و به مدال نقره این حرکت دست یافت.وی در دو ضرب با وزنه 220 کیلوگرمی کار خود را آغاز کرد و توانست این وزنه را به راحتی مهار کند اما در دو حرکت بعدی و مصاف با پولاد سرد 226 کیلوگرمی ناکام ماند و به مدال برنز این حرکت نیز قناعت کرد تا گردن آویز مجموع این دسته را نیز بر گردن آویزد.
کرم زاده دیگرملی پوش کشورمان در 3 حرکت یکضرب به ترتیب وزنه های 162 ، 168 و 173 کیلوگرمی را بالای سر برد اما در حرکت دو ضرب و مهار وزنه 210 کیلوگرمی نتوانست موفق عمل نماید و اوت کرد.
در پایان این پیکارها تیم ایران با کسب دو مدال نقره و هفت برنز و مجموع 432 امتیاز بر سکوی سوم جهان ایستاد و بی سابقه ترین نتیجه تاریخ وزنه برداری ایران را رقم زد. این در حالی بود که تیم ایران در دو دسته با دو وزنه بردار اوتی مواجه شد و در اصل با 6 وزنه بردار توانست این نتیجه بی نظیر را رقم بزند.
رده بندی تیمهای برتر این دوره از رقابتها به شرح زیر می باشد:
تیم اول- روسیه با 610 امتیاز
تیم دوم- اوکراین با 434 امتیاز
تیم سوم- ایران با 432 امتیاز
تیم چهارم- ونزوئلا با 419 امتیاز
تیم پنجم- کلمبیا با 412 امتیاز
تیم ششم- مصر با 408 امتیاز
تیم هفتم- ترکیه با 370 امتیاز
تیم هشتم – کره با 344 امتیاز
تیم نهم- اکوادور با 340 امتیاز
تیم دهم- لهستان با 297 امتیاز
تیمهای ارمنستان آمریکا آلبانی کانادا اسپانیا تایپه دومنیکن ژاپن رومانی السالوادور برزیل آلمان کوبا تونس چک شیلی پرو استرالیا اسلواکی ایتالیا آرژانتین پاراگوئه و جزایر کوک به ترتیب عناوین یازدهم تا سی و سوم این دوره از رقابتها را ازآن خود کردند.

N I M A
2008/07/02, 09:47
مسابقات جوانان جهان بوده و ایشون سنشون از این حرفها گذشته
ما همیشه تو قسمتهای جوانان و نوجوانان خوب کار میکنیم اما تو بزرگسالان...
مثالش تو والیبال و بسکتبال خیلی روشنه

diamonds55
2008/07/08, 08:33
پس از تيم كشتي آزاد دانشجويان
رواديد تيم كاراته نيز براي لهستان صادر نشده است

سرويس: قهرماني - همگاني
1387/04/18
07-08-2008
08:04:33
8704-09643: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: قهرماني - همگاني

با توجه به فرصت اندكي كه تا شروع مسابقات جهاني دانشجويي كاراته در لهستان باقي است، هنوز ويزاي كاراته‌كاران ايراني آماده نشده است. سرپرست تيم كاراته دانشجويان در اين باره گفت: درگير مسايل بين‌المللي هستيم و اميدواريم تا پنج‌شنبه بتوانيم رواديد را دريافت كنيم.

منصور صاحب‌جمعي به ايسنا گفت: اقداماتي در اين باره از سوي فدراسيون ورزش‌هاي دانشجويي انجام مي‌شود. ما هنوز وقت داريم و زمان آخري كه مي‌توانيم ورزشكاران را اعزام كنيم، روز پنج‌شنبه است و اگر تا آن زمان ويزاها آماده نشود، نمي‌توانيم در اين مسابقات شركت كنيم.

وي تاكيد كرد: پيگيري‌هاي صورت گرفته، مستمر بوده ولي احساس من اين است كه براي اعزام متاثر از مسايل بين‌المللي هستيم.

صاحب جمعي گفت: سازمان تربيت بدني هم همه تلاش خود را در اين زمينه انجام مي‌دهد و به احتمال زياد ويزاها به موقع آماده خواهد شد.

لهستان به تيم كشتي آزاد دانشجويان ايران نيز رواديد نداد.

diamonds55
2008/07/20, 13:36
در جریان رقابت های وزنه برداری دومین دوره المپیاد ورزشی جوانان ركورد حسین رضا زاده در فوق سنگین شكسته شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبر ، در رقابت های دسته فوق سنگین وزنه برداری المپیاد ورزشی ایرانیان كه در سالن پهلوان حسین رضا زاده اردبیل جریان دارد بهداد سلیمی عضو تیم جوانان ایران در دسته فوق سنگین با بالای سر بردن وزنه 188 كیلوگرم ركورد ایران و آسیا را پس از 10 سال به میزان یك كیلوگرم ترقی داد .ركورد حركت یكضرب دسته فوق سنگین ایران و آسیا در رده جوانان با 187 كیلوگرم در اختیار حسین رضا زاده بود كه در رقابتهای 1998 بانكوك موفق به خلق آن شده بود .سلیمی كه در رقابت های قهرمانی آسیا در اردن تیم ایران را همراهی می كرد موفق به كسب سه مدال طلا شد و در رقابت های قهرمانی جوانان جهان در كلمبیا با مهار وزنه های 186 كیلوگرم در یكضرب نقره گرفت ، در دو ضرب با 220 كیلو گرم و در مجموع با 406 كیلوگرم دو مدال برنز دریافت كرد .

m.attar
2008/07/20, 14:20
عجب راس میگی
نه بابا

Mina
2008/07/20, 14:31
مهم اینه که هنوز رکورد دست ایران است

و این جای خوشحالی داره...

ArasH
2008/08/23, 09:58
چقدر هم که بعضی ها از شکسته شدن رکورد رضازاده ناراحت شدن http://www.getsmile.com/emoticons/smileys-91853/aiw/glare.gif

ArasH
2009/06/22, 19:55
تیم ملی وزنه برداری جوانان به مقام سوم جهان رسید

http://www.img98.com/images/os7riuq4hyfdn316nsmg.jpg


با درخشش بهداد سلیمی و كسب ۳ مدال طلا در روز آخر مسابقات، تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران به مقام سوم جهان دست پیدا كرد.با درخشش بهداد سلیمی و كسب ۳ مدال طلا در روز آخر مسابقات، تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران به مقام سوم جهان دست پیدا كرد.
شب گذشته بهداد سلیمی ملی پوش دسته فوق سنگین ایران با كسب ۳ مدال طلای دسته ۱۰۵+ كیلو بر سكوی نخست جهان ایستاد.
سلیمی از با بالای سر بردن وزنه های ۱۹۵ و ۲۲۸ كیلو در حركات یكضرب و دو ضرب و با مجموع ۴۲۳ كیلو به ۳ مدال طلای یكضرب، دوضرب و مجموع دست یافت.
بعد از او وزنه بردارانی از چین و مصر با مجموع ۴۰۰ و ۳۹۹ كیلو در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.
محمد حسین سیفی دیگر ملی پوش این دسته نیز با مهار وزنه های ۱۵۵ و ۲۰۸ كیلو و با مجموع ۳۶۳ كیلو در جایگاه هفتم جهان قرار گرفت.
شاگردان حسین رضازاده با كسب سه مدال طلا، یك نقره و چهار برنز بعد از تیم های روسیه و چین بر سكوی سوم جهان قرار گرفتند.
این درحالی بود كه پیش از این تیم ملی بزرگسالان ایران قهرمان آسیا و تیم نوجوانان نیز قهرمان جهان شده بود.

خبرگزارى فارس

Cista
2009/08/20, 22:10
مسابقات رشته بادي کلاسيک و پرورش اندام قهرماني کشور با قهرماني تيم تهران (الف) در بابل پايان يافت.

به گزارش ايرنا، مسابقات پرورش اندام و بادي کلاسيک قهرماني کشور که از روز گذشته در سالن شهيد سجودي بابل آغاز شده بود، امروز /پنج شنبه/ به پايان رسيد.
در اين رقابتها، 195 ورزشکار در رشته بادي کلاسيک، پرورش اندام بزرگسالان و پرورش اندام جوانان و پيشکسوتان به رقابت با يکديگر پرداختند.
بر اساس گزارش فدراسيون بدنسازي و پرورش اندام نتايج بدست آمده در اين رقابتها به قرار زير است:
رشته بادي کلاسيک، تعداد شرکت کننده 75 نفر، تهران (الف) مقام اول، فارس و تهران (ب) به ترتيب دوم و سوم شدند.
پرورش اندام گروه سني بزرگسالان، تعداد شرکت کننده 70 ورزشکار، تيم هاي تهران (الف)، اصفهان و مازندران مقام هاي اول تا سوم را کسب کردند.
گروه سني جوانان و پيشکسوتان، تعداد شرکت کننده 50 نفر، تيم فارس مقام اول و تيم هاي تهران (الف) و مازندران به ترتيب دوم و سوم شدند.

Cista
2009/08/22, 19:19
خبرگزاری فارس: کادر فنی تیم ملی فرنگی برای انتخاب ملی‌پوشان اوزان ۶۶ و ۸۴ کیلو، این هفته تصمیم‌گیری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ بعد از تصمیم کادر فنی تیم ملی آزاد مبنی بر برگزاری مسابقه انتخابی در اوزان ۵۵ و ۸۴ کیلو، شایع شد مربیان فرنگی نیز ابهام موجود در اوزان ۶۶ و ۸۴ کیلو را با برگزاری مسابقه انتخابی درون‌اردویی برطرف خواهند کرد.
این در حالی است که هنوز در این رابطه تصمیمی اتخاذ نشده و کادر فنی تیم ملی فرنگی در نظر دارد بعد از مشاهده تمرینات مدعیان این ۲ وزن، در مورد نحوه انتخاب ملی‌پوشان تصمیم‌گیری کند.
اردوی تیم ملی فرنگی از روز ۲۹ مرداد ماه در خانه کشتی آغاز شده است.
افشین بیابانگرد، علی محمدی و سعید عبدولی در ۶۶ کیلو، طالب نعمت‌پور،‌ حبیب اخلاقی و بابک قربانی در ۸۴ کیلو از مدعیان کسب دوبنده تیم ملی هستند.
حمید سوریان، امید نوروزی، فرشاد علیزاده، امیر علی‌اکبری و مسعود هاشم‌زاده فرنگی‌کارانی هستند که در ۵ وزن دیگر بخت عضویت در تیم اعزامی به مسابقات جهانی ۲۰۰۹ دانمارک را دارند.

Cista
2009/08/23, 21:46
در ادامه رقابتهاي جهاني دووميداني برلين رکورد پرتاب چکش زنان شکسته شد.
به گزارش شبکه يورونيوز، انيتا ولودارچيک از لهستان موفق شد چکش را به فاصله هفتاد و هفت متر و نود و شش سانتيمتر پرتاب کند و رکورد جهان را بشکند. پس از او بتي هايدلر از المان با هفتادو هفت متر و دوازده سانتيمتر دوم شد و مارتينا هراسنووا از اسلواکي با پرتابي به طول هفتاد و چهار متر و هفتاد ونه سانتيمتر در جايگاه سوم ايستاد

Cista
2009/08/23, 21:49
تیم پرس سینه قدرتی ایران با کسب 17 نشان طلا ،5نشان نقره و 4نشان برنز به عنوان قهرمانی چهارمین دوره رقابتهای پرس سینه قدرتی اسیا دست یافت .

واحد مرکزی خبر به نقل از فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گزارش داد ،تیم ایران که در سومین دوره این رقابت ها هم به قهرمانی دست یافته بود در این دوره از رقابتها با قهرمانی از عنوان دوره گذشته خود دفاع کرد.

پس تیم ایران تیم های قزاقستان و ژاپن به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم ایستادند.

Cista
2009/08/25, 22:54
در مسابقات پرس سينه قهرماني آسيا مرتضي متقيان قهرمان پرس سينه آسيا از ايران موفق شد رکورد تازه جهاني به نام خود ثبت کند.
به گزارش واحد مرکزي خبر ؛ به نقل از فدراسيون بدنسازي و پرورش اندام وي با 45سال سن توانست رکورد پرس سينه جهان در دسته وزن 67/5 کيلوگرم را با مهار وزنه 191 کيلوگرمي به ميزان يک کيلوگرم افزايش دهد.
رکورد پرس سينه جهان در اين وزن به مدت 7 سال در دستان نزوکي از ژاپن بود.
کاروان وزنه برداري اعزامي پرس سينه ايران به چهارمين دوره رقابت هاي آسيايي اين رشته ورزشي که در ايالت پنجاب هند بر گزار شد با کسب مجموع 26 مدال (17طلا ، 5 نقره و 4 برنز) با قهرماني به کشور باز گشت0
در اين مسابقات تيم هاي قزاقستان و ژاپن به تر تيب مقام هاي دوم و سوم را کسب کردند.

Cista
2009/09/04, 18:42
ماتياس اشتاينر وزنه بردار اتريشي و قهرمان بازيهاي المپيك ‪ ۲۰۰۸‬پكن پس از يك سال دوري از صحنه رقابتها، در مسابقه‌هاي بين‌المللي وزنه برداري جام گونتر اشتپفر در اتريش شركت مي‌كند.

به گزارش ايرنا و به نقل از روابط عمومي فدراسيون وزنه برداري، اشتاينر كه قرار است در مسابقه‌هاي وزنه برداري قهرماني سال ‪ ۲۰۰۹‬بزرگسالان جهان در كره جنوبي شركت كند، در اتريش به روي صحنه مي‌رود تا ميزان آمادگي خود را براي شركت در مسابقه‌هاي جهاني مورد آزمايش قرار دهد.

مسابقه‌هاي بين‌المللي وزنه برداري جام گونتر اشتپفر از فردا (شنبه) در اتريش آغاز مي‌شود.

اشتاينر بعد از بازيهاي المپيك ‪ ۲۰۰۸‬پكن در هيچ مسابقه‌اي حضور نيافته است.

خاطرنشان مي‌شود، مسابقه‌هاي وزنه برداري قهرماني بزرگسالان جهان در سال ‪ ،۲۰۰۹‬آبان ماه امسال در شهر گويانگ كره جنوبي برگزار خواهد شد.

توجه گسترده رسانه‌اي به مسابقه ماتياس اشتاينر از اتريش بي‌نظير بوده است به طوري كه ‪ ۴‬ايستگاه تلويزيوني، آمادگي خود را براي پوشش رقابت وي اعلام كرده اند.

Cista
2009/09/06, 15:13
مسئول امور بين الملل فدراسيون وزنه برداري مي گويد :رشيد شريفي خودسرانه دارو مصرف کرده و اعضاي کادر فني تيم ملي و فدراسيون نقشي در اين موضوع نداشته اند.
افشين رياحي در گفتگوي تلفني با خبرنگار ما درباره اينکه درپي مثبت اعلام شدن آزمايش دوپينگ شريفي مدال طلاي وي در رقابت هاي اسيايي 2009 قزاقستان پس گرفته شده است اظهار داشت:اين موضوع هنوز به طور رسمي و مکتوب از طرف کنفدراسيون وزنه برداري اسيا به فدراسيون وزنه برداري کشورمان ابلاغ نشده است و ما خبري رسمي دراين باره دريافت نکرده ايم.
وي افزود:اينکه مقام قهرماني تيمي يک کشور را به دليل دوپينگ يکي از ورزشکارانش پس گرفته باشند تا به حال سابقه نداشته و هيچ وقت چنين اتفاقي نيفتاده است.
مسئول امور بين الملل فدراسيون وزنه برداري با اشاره به اينکه در اين شرايط فقط مقام قهرماني و مدال هاي ورزشکار متخلف پس گرفته مي شود تصريح کرد:احتمال دارد اين خبر را برخي از رسانه ها به طور مستقيم ازکنفدراسيون وزنه برداري اسيا دريافت کرده باشند اما هنوز نمي توانيم انرا قطعي بدانيم.
رياحي ادامه داد:اين موضوع که تا به حال مقام قهرماني يک کشور را به دليل دوپينگ ورزشکارش پس نگرفته اند را مي توانيد از فدراسيون جهاني استعلام کنيد.
وي در پايان خاطر نشان کرد:رشيد شريفي وزنه بردار دسته 105 کيلوگرم کشورمان در رقابت هاي اسيايي قزاقستان، در مصاحبه هايش اعلام کرده بودکه خودسرانه و بدون اطلاع اعضاي کادر فني دارو مصرف کرده و فدراسيون و شخص ديگري در اين باره مقصر نيست.
شريفي در رقابت هاي اسيايي 2009 قزاقستان با کسب 3 مدال طلا مقام نخست را کسب کرده بود که پس از انکه از وي ازمايش دوپينگ بعمل امد،جواب ان مثبت اعلام شد.

Helen
2009/09/06, 16:00
به دليل دوپينگ وزنه‌بردار فوق سنگين : قهرمانى آسيا از ايران پس‌گرفته شد
با مثبت اعلام شدن نتيجه آزمايش دوپينگ رشيد شريفى وزنه‌بردار دسته فوق سنگين ايران در رقابت‌هاى قهرمانى سال 2009 آسيا، مقام قهرمانى ايران در مسابقات قزاقستان منتفى شده است.
در رقابت‌هاى وزنه‌بردارى بزرگسالان که ارديبهشت ماه سالجارى به ميزبانى شهر تالدى کورگان قزاقستان انجام شد، تيم مردان ايران با 583 امتياز به عنوان قهرمانى دست يافت و تيم‌هاى قزاقستان و چين به ترتيب با 555 و 551 امتياز دوم و سوم شد.
البته با توجه به اينکه بهداد سليمى‌ديگر نماينده کشورمان در وزن به اضافه 105 کيلوگرم به سه مدال نقره دست يافته بود، امتياز مدال‌هاى طلاى رشيد شريفى نصيب وى خواهد شد اما امتياز سه مدال نقره سليمى‌به نماينده کشور ميزبان يعنى ياکوف برخ مى‌رسد.
به تعبيرى با کسر 75 امتياز از مجموع امتيازات تيم ايران و احتساب امتياز جديد که 508 است، بايد عنوان کرد رتبه واقعى کشورمان در مسابقات قهرمانى سال 2009 آسيا سومى‌است و مقام قهرمانى از ملى پوشان ايرانى در قسمت تيمى‌گرفته خواهد شد. ضمن اينکه تعداد مدال‌هاى ايران به شش طلا، چهار نقره و سه برنز کاهش مى‌يابد.
مهر نوشته با مثبت اعلام شدن نتيجه آزمايش دوپينگ رشيد شريفي، وزنه‌بردار کشورمان با محروميتى چهار ساله مواجه شده و تا اکتبر سال 2013 ميلادى که 29 ساله خواهد شد، حق شرکت در هيچگونه مسابقه رسمى‌و بين‌المللى را نخواهد داشت.

Cista
2010/02/12, 22:03
http://www.khabaronline.ir/images/position1/2010/2/10-2-11-1001710-1-27-94238untitled.bmp.jpg
قهرمان دسته نیمه سنگین وزنه برداری ایران که قهرمانی آسیا و تجربه حضور در المپیک را در کارنامه خود دارد یکسال پس از دور ماندن از ترکیب تیم ملی ، دچار مشکلات کلیوی شده است. یکی از اعضای کمیته فنی تیم های ملی در این باره گفت:« متاسفانه شنیده ام بر اثر عوارض داروهای غیر استانداردی که در اختیار این جوانان قرار می گیرد ، یکی از جوانان خوب وزنه برداری ایران دچار مشکلات کلیوی شده و این یک درد برای ورزش ایران است.»
این ورزشکار پس از کناره گیری حسین رضازاده از المپیک به عنوان بخت اصلی کسب مدال برای ایران در المپیک پکن محسوب می شد که مربیان چینی وقت تیم ملی از رکوردهای او رضایت داشتند اما در نهایت نتوانست جایگاهی مناسب در این مسابقات بدست آورد.

OCéaNO
2010/02/13, 00:55
Cista جان اسمشو نمیگی؟؟

Cista
2010/03/11, 22:00
حكم وزنه برداران خاطی هفته آينده اعلام مي شود
http://www.hurrahsport.com/upload_folder/mehr/020310041949.jpg
سخنگوي ستاد ملي مبارزه با دوپينگ در خصوص عدم حضور 4 وزنه بردار كشورمان براي انجام تست دوپينگ در رقابتهاي ليگ گفت: با تشكیل شورای صدور حكم رای این ورزشكاران هفته‌ آینده صادر و اعلام خواهد شد.
"رامين طباطبايي" داشت: طبق قوانين خواستار حضور 4 وزنه بردار خاطي براي بيان دليل عدم حضور آنها براي انجام تست شديم كه متاسفانه در مجموع تنها يك نفر از آنها در اين جلسه حاضر شد و ما نيز طبق برنامه صورت جلسه را تنظيم و به شوراي صدور راي ارسال كرديم.
وي ادامه داد: البته تصميم نهايي را در خصوص محروميت در مسابقات و هر تصميم ديگري را شوراي صدور راي تا اواخر هفته آينده اعلام خواهد كرد و بنده در اين خصوص نمي‌توانم پيش بيني كنم.
سخنگوي ستاد ملي مبارزه با دوپينگ تاكيد كرد: تاكنون اين ستاد تمامي رقابتهاي ليگ را زير نظر داشته و با انجام تست دوپينگ ورزشكاران را مورد آزمايش قرار داده و با توجه به اينكه به مرحله نهايي و حساس رقابتهاي ليگ واليبال و بسكتبال رسيده ايم اين مسابقات را نيز تحت پوشش قرار خواهيم داد.
طباطبايي اذعان داشت: طبق تقويم سال آينده كه در حال حاضر در دست تدوين مي باشد از سال اينده به طور مداوم تمامي رقابتها را در تمامي رشته هاي ورزشي زير نظر خواهيم داشت.
وي درخصوص رشته پرورش اندام كه احتمال دوپينگ در اين رشته زياد است نيز گفت: برنامه ريزي هاي خاصي براي اين رشته پر خطر در دستور كار قرار داده ايم و تا آخر سال با برگزاري جلسه اي در اين خصوص اين رشته ها را نيز مورد ارزيابي قرار خواهيم داد.

Cista
2010/03/11, 22:02
آغار راي گيري براي انتخاب بهترين هاي وزنه برداري سال 2009
http://www.hurrahsport.com/upload_folder/mehr/200210025803.jpg
فدراسيون بين المللي وزنه برداري در حالي راي گيري براي انتخاب بهترين وزنه برداران سال 2009 را آغاز كرد كه عليرغم سيتره نمايندگان آسيايي در اوزان 8 گانه مردان، نام هيچ يك از وزنه برداران ايراني را در ليست خود قرار نداده است.

در شرايطي كه در طول چند سال اخير وزنه برداران ايراني همواره جزو برترين هاي اين رشته در دنيا بوده و خود را در مواردي هم بالاتر از ديگر نام آوران جهاني اين رشته در ليست هاي فدراسيون جهاني قرار داده اند، اينبار فقط بايد نظاره گر اين انتخابات باشند و قبطه فرصت هاي از دست رفته را بخورند. وزنه برداري ما امروز به واسطه اتفاقات اخير و علي الخصوص بحث دوپينگ هاي پي در پي، بي اعتمادي محضي را در بين صاحبان كرسي فدراسيون جهاني و همچنين رئيس آن به وجود آورده است تا به اين حد مورد غضب آنها قرار گيرد.

سايت IWF، در مقررات شيوه انتخاب بهترين وزنه بردار سال 2009، موفقيت در مسابقات جهاني كره را مبناي انتخاب قرار داده و از علاقه مندان به اين رشته ورزشي دعوت نموده تا 3 نفر را بعنوان بهترين وزنه بردار انتخاب نمايند، رقابت هايي كه نمايندگان ايراني با نااميدي كامل نتوانستند عنواني را به خود اختصاص دهند. مسابقاتي كه در آن سعيد علي حسيني نماينده سنگين وزن وزنه برداري ايران به عنوان اصلي ترين شانس مدال آوريمان بنا به خودخواهي هاي حسين رضازاده سرپرست كنوني فدراسيون وزنه برداري(به زعم خودش) موفق به رقابت با ديگر حرفاي خود نشد.

در ليست اعلام شده از سوي فدراسيون جهاني 5 نماينده مرد چيني، يك قزاق و يك كره اي از آسيا كانديداي احراز عنوان بهرين جهان در سال 2009 هستند.

ليست اعلام شده از سوي فدراسيون جهاني وزنه برداري براي انتخاب بهترين وزنه بردار سال 2009 به شرح زير است:
خانم ها:
دسته 48 كيلوگرم: وانگ مينگ جوان از چين
دسته 53 كيلوگرم : چين شانلو زولفيا از قزاقستان
دسته 58 كيلوگرم : لي ژوئينگ از چين
دسته 63 كيلوگرم : مانزا مايا از قزاقستان
دسته 69 كيلوگرم : آوداليان نزيك از ارمنستان
دسته 75 كيلوگرم : پودوبدوا سوتلانا از قزاقستان
دسته 75+ كيلوگرم : ژانگ مي ران از كره

مردان :
دسته 56 كيلوگرم : لانگ كينگ كوان از چين
دسته 62 كيلوگرم : دينگ جيان جون از چين
دسته 69 كيلوگرم : ليئو هوي از چين
دسته 77 كيلوگرم : لو ژيائو يون از چين
دسته 85 كيلوگرم : لو يونگ از چين
دسته 94 كيلوگرم : سدوف ولاديمير از قزاقستان
دسته 105 كيلوگرم : دلگا مارسين از لهستان
دسته 105+ كيلوگرم : آن يونگ كي وون از كره

Cista
2010/03/11, 22:03
سال 88 برای فدراسیون وزنه برداری تلخ ترین سال تاریخ این رشته
فدراسیون وزنه برداری از آن دست فدراسیون هایی است که سال پرنشیبی را پشت سرگذاشته و دوپینگ تا آنجا در میان ورزشکاران این رشته ریشه دوانیده که ادامه این روند چه بسا به تعطیلی این ورزش پرطرفدار در کشور بینجامد.

سال 1388 برای فدراسیون وزنه برداری تلخ ترین سال تاریخ این رشته در کشور بوده تا آنجا که برخی از مسئولان سیاسی کشور و از جمله سید جلال یحیی زاده رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس گفته که این فدراسیون به دلیل مشکل دوپینگ باید تعطیل شود.

ایران که عنوان نایب قهرمانی رقابت های وزنه برداری المپیک 2000 سیدنی را در کارنامه دارد و حتی در مقطعی به عنوان قهرمانی قاره آسیا هم دست پیدا کرد، این روزها اسیر مسائل حاشیه ای واز جمله دوپینگ شده است.

بهرام افشارزاده در حالی فدراسیون وزنه برداری را تحویل گرفت که 9 وزنه بردار دوپینگی از زمان ایوانف، این رشته ورزشی را به سان ویرانه ای کرده بود که باید از نو ساخته می شد. دبیرکل فعلی کمیته ملی المپیک رایزنی های بسیاری با مسئولان رده بالای فدراسیون جهانی انجام داد و تلاش بی وقفه ای را در دستور کار خود قرار داد تا دوپینگ را ریشه کن کند و ظاهرا اتفاقات مثبتی هم روی داد اما قرار گرفتن نام چهار وزنه بردار دوپینگی ایران در فهرست امسال IWF ، نشان از این دارد که این تلاش ها چندان ثمربخش هم نبوده است.

ایران در رقابت های گویانگ کره جنوبی که آذرماه امسال برگزار شد با سه نماینده در این رقابت ها شرکت کرد. سجاد بهروزی در دسته 62 کیلوگرم به عنوان هشتمی رسید. اصغر ابراهیمی در وزن 94 کیلوگرم نهم شد و علی حسینی در دسته 105+ کیلوگرم به طور مشکوکی از حضور در رقابت ها به دلیل آسیب دیدگی کنار کشید و چندی بعد نام او در میان دوپینگی ها قرار گرفت.


وزنه برداری بزرگسالان کشورمان پیش از این در رقابت های قهرمانی آسیا که اردیبهشت ماه در قزاقستان برگزار شد به عنوان قهرمانی دست یافته بود اما چندی بعد و پس از مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش دوپینگ رشید شریفی، قهرمانی ایران را به قزاقستان دادند.

البته فدراسیون وزنه برداری در سال گذشته افتخاراتی را هم کسب کرده که از جمله می توان به قهرمانی تیم نوجوانان ایران در جهان در سنگاپور اشاره کرد. نوجوانان کشورمان در این رقابت ها که خردادماه برگزار شد با کسب 14 مدال طلا، نقره و برنز به کار خود پایان دادند.

جوانان ایران در سی و پنجمین دوره رقابت های وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان هم که اواخر خرداد در بخارست رومانی برگزار شد با کسب عنوان سومی به کار خود پایان دادند. ایران در این رقابت ها با کسب 8 مدال طلا، نقره و برنز پس از تیم های روسیه و چین سوم شد. در رده باشگاهی هم تیم های ملی حفاری و مناطق نفت خیز در ازبکستان در مهرماه به عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی رسیدند.

حسین اقبالپور، کارشناس وزنه برداری، در گفتگو با خبرنگار مهر در ارزیابی خود نسبت به عملکرد فدراسیون وزنه برداری گفت:" ما در مسابقات کره نتایج خوبی نگرفتیم با این حال در رده نوجوانان و جوانان عملکرد خوبی داشتیم و این در حالی است که مربیان کار را از صفر شروع کرده بودند."

وی افزود: "عملکرد مربیان تیم ملی باید مورد بررسی قرار بگیرد. این روزها باید واقع بین باشیم. از روی آمار و ارقام می توان به این نتیجه رسید که وزنه برداری ایران در چه جایگاهی قرار دارد. یک زمان وزنه برداری ایران در باد رضازاده خوابیده بود اما امروز اگر علمی کار نکنیم و احساسی باشیم، نتیجه نمی گیریم."

واقعیت وزنه برداری امروز ایران با ماه ها قبل تفاوت فاحشی پیدا کرده است. انتشار نام انوش آرمک، رشید شریفی و امید ناییج کناری به عنوان وزنه برداران دوپینگی در سایت IWF و جریمه 500 هزار دلاری فدراسیون وزنه برداری ایران نشان از این دارد که وزنه برداری ایران با تهدید بزرگی به نام دوپینگ مواجه است. دو هفته قبل در رقابت های های قهرمانی کشور که در اهواز برگزار شد، وزنه برداران دسته های سنگین وزن در حضور رضازاده حاضر نشدند آزمایش دوپینگ بدهند و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

البته حسین رضازاده نظری غیر از این دارد و بر این باور است که عده ای با کارشکنی درصددند تا وجهه او را تخریب کنند. سرپرست فدراسیون وزنه برداری در این مورد می گوید: من 17 سال است که در عرصه ورزش کشور حضور دارم با این حال عده ای قصد کارشکنی دارند. با این حال من بی توجه به این کارشکنی ها به کار خود ادامه می دهم.

وی در خصوص معضل دوپینگ گفت: ما برای مبارزه با دوپینگ باید سطح آگاهی وزنه برداران را بالا ببریم. برخی وزنه برداران ما خودسرانه اقدام به استفاده از مواد نیروزا کرده اند و آزمایش دوپینگ آنها مثبت اعلام شده است. استفاد از مکمل باید طبق نظر مسئولان باشد.

رضازاده همچنین بر این باور است که تیم ملی ایران در بازی های آسیایی 2010 گوانگژو در سنگین وزن دو مدال طلا کسب خواهد کرد.

در مجموع باید گفت عملکرد فدراسیون وزنه برداری در سال 1388 سیر نزولی داشته و ادامه این روند می تواند حتی منجر به رکود و تعطیلی این رشته المپیکی و پرطرفدار در کشورمان شود. وزنه برداری تا زمانی که دربند پدیده زشت و مخرب دوپینگ باشد، هرگز قادر نیست به قلل افتخار صعود کند و چه بسا باید منتظر جرایم آتی باشیم که از جیب ملت به حساب سردمداران بیگانه این رشته سرازیر می شود. وزنه برداری ایران زیر وزنه سنگین هرج و مرج، خمیده است.

Z O H R E H
2010/06/27, 03:51
http://www.aftab.ir/news/2010/jun/26/images/4e8db019434a097ea09d08b2b8637cc2.jpg

فدراسیونی جهانی وزنه برداری در نشست خود در بلغارستان از دادن میزبانی رقابت های جهانی سال ۲۰۱۱ به رژیم صهیونیستی خودداری كرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آناتولی تركیه، فدراسیون جهانی وزنه برداری در نشست هیات مدیره این فدراسیون در شهر صوفیه پایتخت بلغارستان از دادن میزبانی رقابت های جهانی وزنه برداری در سال ۲۰۱۱ به رژیم صهیونیستی تنها نامزد برگزاری این مسابقات در سال مذكور صرف نظر كرد.

بنا به این گزارش فدراسیون جهانی وزنه برداری این تصمیم را پس از آن گرفت كه حسن آك كوش رئیس فدراسیون وزنه برداری تركیه در سخنرانی خود در این نشست از برخوردهای زشت و تبعیض آمیز رژیم صهیونیستی با هیات وزنه برداری تركیه در حین ورود و خروج از فرودگاه این رژیم صحبت كرد و گفت كه مقامات امنیتی تل آویو آنها را ساعت ها در فرودگاه معطل كرده اند و این طرز برخورد با هیات های ورزشی در هیچ جای دنیا مرسوم نیست.

سخنان رئیس فدراسیون تركیه از سوی همتای لیبیایی وی نیز مورد حمایت واقع شد و در پایان رای گیری در این زمینه فدراسیون جهانی وزنه برداری با ۱۴ رای منفی در مقابل یك رای مثبت و یك رای ممتنع درخواست رژیم صهیونیستی برای میزبانی سال ۲۰۱۱ را رد كرد.


خبرگزارى فارس (www.farsnews.com)

Z O H R E H
2010/07/05, 19:47
سرمربی اسبق تیم ملی:
بدن سازی بوکسورهای ایران دیمی است!

مساعدیان حضور مربیان خارجی در بوکس ایران مفید ارزیابی کرد و گفت: حضور آنها که از مربیان خوب جهان هستد برای ما مفید است اما آنها وقتی به ایران می‌آیند تنها روی 6-5 بوکسور اصلی تیم ملی کار می‌کنند و برای بقیه بوکسورها چیزی ندارند. الفبای بوکس در ایران خراب است و این مربیان هم کاری نمی‌توانند کنند. باید مربی خارجی بیاوریم تا مربیان ما را بسازد بعد همین مربیان بوکسورهای ایران را می‌سازند و بهتر می‌شویم.
سرمربی اسبق تیم ملی بوکس بزرگسالان ایران گفت: بوکس ایران عقب گرد داشته است.

محمود مساعدیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در سال 57 با هشت بوکسور در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کردیم و با چهار مدال طلا، 2 نقره و یک برنز قهرمان شدیم. هم اکنون چطور غیر از این‌که چند دوره پیاپی است پنجم آسیا می‌شویم. آیا بوکس در این سالها هیچ رشدی نکرده است؟ آیا بوکس ایران همان شرایط قبل خودش را هم حفظ نکرده است؟

وی در مورد مقایسه بوکس ایران در سال‌های قبل و هم اکنون افزود: پس از انقلاب در مدت 40 سال فعالیت بوکس ایران 22 سفر برون مرزی داشته اما پس از بازگشایی بوکس پس از انقلاب اسلامی یعنی از سال 68 تاکنون حدود 90 سفر داشته است. یعنی در 40 سال 22 سفر رفتیم و قهرمان بودیم اما اکنون در 20 سال 88 سفر رفته‌اند و پنجم هستیم. با این شرایط حرفی برای گفتن نداریم.

سرمربی اسبق تیم ملی بوکس با تاکید بر این‌که دلیل اصلی این بوکس ضعیف، ‌نداشتن زیربنای درست است خاطرنشان کرد: بوکس ایران زیرسازی نکرده است.چاره‌ی اصلی پیشرفت بوکس این است چند تیم بسازیم و بعد به فکر مسابقات برون مرزی باشیم نه این که یک انتخابی معمولی بگذاریم و چند نفر را به مسابقه اعزام کنیم.

وی ادامه داد: فاصله بین بوکسورهای اول و دوم و نفرات بعدی ایران بسیار زیاد است.

مساعدیان حضور مربیان خارجی در بوکس ایران مفید ارزیابی کرد و گفت: حضور آنها که از مربیان خوب جهان هستد برای ما مفید است اما آنها وقتی به ایران می‌آیند تنها روی 6-5 بوکسور اصلی تیم ملی کار می‌کنند و برای بقیه بوکسورها چیزی ندارند. الفبای بوکس در ایران خراب است و این مربیان هم کاری نمی‌توانند کنند. باید مربی خارجی بیاوریم تا مربیان ما را بسازد بعد همین مربیان بوکسورهای ایران را می‌سازند و بهتر می‌شویم.

وی افزود: بوکسورهای ایران از کارهای دفاعی چیزی نمی‌دانند و تنها یادگرفته‌اند که کتک کاری و دعوا کنند و مشت بزنند. زدن زدن افراد بوکس نیست.

مساعدیان در مورد بدنسازی در بوکس گفت: بدنسازی بوکسورهای ایران خراب است و اگر هم بوکسوری بدنسازی می‌کند دیمی این کار را می‌کند. اگر برنامه‌ریزی خوبی برای بدنسازی وجود داشت وضعیت ما این نبود.


منبع (http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=107585)

Amitis
2010/08/25, 08:36
سازمان تربیت بدنی کشورمان در نظر دارد با اهدای 22/5 سکه تمام بهار آزادی به علیرضا کاظمی نژاد از این دارنده مدال طلای دسته فوق سنگین رقابت های وزنه برداری المپیک نوجوانان سنگاپورتجلیل کند.

به گزارش سایت فدراسیون کشتی ؛ براساس تصمیم سازمان تربیت بدنی هرکدام از ورزشکارانی که در بازی های المپیک نوجوانان سنگاپور موفق به کسب مدال شوند به میزان 15 درصد از جوایز تعیین شده برای نفرات برتر مسابقات المپیک و بازی های آسیایی دریافت خواهند کرد.
با این حساب و طبق آیین نامه جدید نحوه پرداخت پاداش قهرمانان ؛ مربیان و اعضای فدراسیون های ورزشی مدال آور؛ قرار است در بازی های آسیایی 2010گوانگ ژو به مدال آوران طلایی 150 سکه طلا ؛ مدال آوران نقره 100 سکه ومدال آوران برنز 70 سکه تعلق گیرد.
بدین ترتیب علیرضا کاظمی نژاد که مدال طلای المپیک نوجوانان سنگاپور را به دست آورده است ؛ 22/5 سکه طلا (معادل 15 درصد 150 سکه ) را دریافت خواهد کرد .