پایه عکاسی مونوپاد
مدرسان شریف ۹۳
سایت علمی دانشجویان ایران
دانـلـود مقـالات آی اس آی 
از تـمامـی پـایـگـاه های آنـلایــن، بـه سـادگـی!
پژوهش (توسعه) تبلیغات
صفحه 3 از 21 ابتداابتدا 12345613 ... آخرینآخرین
در حال نمایش 21 تا 30 از مجموع 207
نمودار محبوبترین‌‌ها21پسندیده شده

تاپیک: مدار فلزياب

1. Top | #21

• تــــــــــــــــازه وارد
    • رشته تحصیلی
      الکترونیک
    • پست‌ها
      18
    • سپاس
      1
    • 18 تشکر در 15 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0

لبخند پاسخ: مدار فلزياب

sisco جان میشه در باره سیم پیچی لوپ یه توضیح خفن بدی و من یه فلزیاب ساخنتم ولی به زمین که نزدیک که میکنم تعقیر صدا میده حتی با راه رفتن به هیچ وج نمیشه تشخیص داد مگه این که تو هوا وثابت حتی نسبت به ارتفاع واکنش نشون میده میخواستم بدونم مال تو هم همین جوریه درضمن یه نقشه خفن فلزیاب دارم اگه پایی با هم درست کنیم ومشکلاتش را باهم در میان بزاریم حتی شده تلفتی در ضمن یه دوست دارم که ای وی آر را از زبان مادریش بهتر بلده ما را کمک میکنه این نقشه هم احساس میکنم قوی باشه اگه بخوای آپش میکنم برات جدید هم هست تقریبا 2005 نقشه های زیادی دارم که فکر کنم از همه بهتر همین باشه منتطر جوابتم دوست دارم بای راستی اسمم آرش هست رشتم الكترونیك دیپلم
    aliavr پسندیده است!

2. کاربر زیر از mmb_arash برای پست مفید تشکر نموده است:

3. Top | #22

• رشته تحصیلی
      الکترونیک
    • پست‌ها
      16
    • سپاس
      0
    • 26 تشکر در 15 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0

پیش فرض پاسخ: مدار فلزياب

سلام آقا آرش

در مورد تغيير صداي فلزياب موقع نزديك شدن به زمين , تا اونجايي كه من امتحان كردم اين مشكل اكثرا براي

فلزيابهاي VLF پيش مياد . در مورد فلزيابهاي PI در صورتيكه فركانس استفاده شده بالا باشه ممكنه اين مشكل

پيش بياد كه معمولا با استفاده از شيلد فارادي قابل حله . در مورد فلزيابهايي كه من ساختم چون فركانس استفاده

شده خيلي پايينه اين مشكل خيلي كم پيش مياد كه اونم با كمي تغيير در حساسيت دستگاه (تغير GAIN) قابل

حله . (يه علت ديگش هم ممكنه ضريب تقويت خيلي بالا باشه اگه ميتوني ضريب تقويت رو برام بنويس)

در باره نقشه , بله پايه ام . آپش كن احتمالا بتونم بگم ارزش امتحان كردن داره يا نه .

در مورد AVR , فرصت كردم توضيحات كامل رو در باره روش كار فلزياب مينويسم و ميزارم تو سايت .

در ضمن قدرت و خوبي فلزياب اصلا ربطي به پيچيده بودن مدار نداره . يه ريزه كاريهايي هست كه ممكنه يه فلزياب

به ظاهر ساده داشته باشه و از يه فلزياب ديجيتال پيچيده پر قدرت تر باشه . اگه ميتوني همه نقشه ها رو آپ كن

ممكنه بتونم از هر نقشه بهترين بخش رو جدا كنم و ازش يه فلزياب درست و حسابي در بيارم .

اگه نقشه فلزياب minidiver من رو ديده باشي مخلوطي از چند بخشه : يه قسمت از minipuls يه قسمت از

hammerhead و يه قسمت از minediver در ضمن قسمت تغذيه اش رو هم خودم سر هم بندي كردم با اين حال

يه صفحه فلزي نيم متر در نيم متر رو تو هوا از فاصله حدود 2 متري نشون داد.(فقط مشكل اساسيش اينه كه به بعضي

از انواع خاكها حساسيت داره . يه بار كه داشتم اونو امتحان ميكردم ديدم به يه نو خاك سرخ حساسيت نشون ميداد.

واسه همين احتياج به يه برنامه توپ هست تا اطلاعات رو در كل طول پالس نمونه برداري كنه و با پردازش اون جنس هدف

رو مشخص كنه چون اين فلزيابهايي كه من و شما ميسازيم فقط و فقط يه محدوده خيلي كوچيك رو در طول كل پالس چك ميكنه)

در ضمن قابل توجه همه دوستان : هر كس نقشه اي داره هر چند خيلي ساده و ابتدايي باشه بذاره تو سايت

تا با كمك هم يه فلزياب اساسي درست كنيم . يه چيزو مطمئن باشيد , تنهايي اصلا موفق نميشيد ( اينو

تجربه چند ساله من ميگه )

در ضمن آقا آرش من خودم هم ديپلم الكترونيكم اونم از نوع قديميش . آخرين سال نظام قديم .

تا يادم نرفته بگم دوستت بايد در مورد اي سي هاي انالوگ به ديجيتال و اتصال اونا به ميكرو هم اطلاعاتي داشته باشه

چون تا جايي كه من ميدونم سرعت تبديل تو ميكرو پايينه . در ضمن ميشه از دوستت بپرسي اگه از يه اي سي سريع

انالوگ به ديجيتال استفاده بشه , ميكرو حداكثر با چه سرعتي ميتونه اطلاعات اونو بخونه ؟
    آخرین ویرایش توسط sisco در تاریخ 2008-Jan-24 انجام شده است
    aliavr پسندیده است!

4. 2 کاربر از sisco برای پست مفید تشکر نموده اند:

5. Top | #23

• کاربر حرفـــــــــه ای
    • پست‌ها
      1,253
    • سپاس
      671
    • 2,137 تشکر در 848 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      12

نقل قول ارسالی توسط sisco مشاهده پست
    سلام آقا آرش

در مورد تغيير صداي فلزياب موقع نزديك شدن به زمين , تا اونجايي كه من امتحان كردم اين مشكل اكثرا براي

فلزيابهاي VLF پيش مياد . در مورد فلزيابهاي PI در صورتيكه فركانس استفاده شده بالا باشه ممكنه اين مشكل

پيش بياد كه معمولا با استفاده از شيلد فارادي قابل حله . در مورد فلزيابهايي كه من ساختم چون فركانس استفاده

شده خيلي پايينه اين مشكل خيلي كم پيش مياد كه اونم با كمي تغيير در حساسيت دستگاه (تغير GAIN) قابل

حله . (يه علت ديگش هم ممكنه ضريب تقويت خيلي بالا باشه اگه ميتوني ضريب تقويت رو برام بنويس)

در باره نقشه , بله پايه ام . آپش كن احتمالا بتونم بگم ارزش امتحان كردن داره يا نه .

در مورد AVR , فرصت كردم توضيحات كامل رو در باره روش كار فلزياب مينويسم و ميزارم تو سايت .

در ضمن قدرت و خوبي فلزياب اصلا ربطي به پيچيده بودن مدار نداره . يه ريزه كاريهايي هست كه ممكنه يه فلزياب

به ظاهر ساده داشته باشه و از يه فلزياب ديجيتال پيچيده پر قدرت تر باشه . اگه ميتوني همه نقشه ها رو آپ كن

ممكنه بتونم از هر نقشه بهترين بخش رو جدا كنم و ازش يه فلزياب درست و حسابي در بيارم .

اگه نقشه فلزياب minidiver من رو ديده باشي مخلوطي از چند بخشه : يه قسمت از minipuls يه قسمت از

hammerhead و يه قسمت از minediver در ضمن قسمت تغذيه اش رو هم خودم سر هم بندي كردم با اين حال

يه صفحه فلزي نيم متر در نيم متر رو تو هوا از فاصله حدود 2 متري نشون داد.(فقط مشكل اساسيش اينه كه به بعضي

از انواع خاكها حساسيت داره . يه بار كه داشتم اونو امتحان ميكردم ديدم به يه نو خاك سرخ حساسيت نشون ميداد.

واسه همين احتياج به يه برنامه توپ هست تا اطلاعات رو در كل طول پالس نمونه برداري كنه و با پردازش اون جنس هدف

رو مشخص كنه چون اين فلزيابهايي كه من و شما ميسازيم فقط و فقط يه محدوده خيلي كوچيك رو در طول كل پالس چك ميكنه)

در ضمن قابل توجه همه دوستان : هر كس نقشه اي داره هر چند خيلي ساده و ابتدايي باشه بذاره تو سايت

تا با كمك هم يه فلزياب اساسي درست كنيم . يه چيزو مطمئن باشيد , تنهايي اصلا موفق نميشيد ( اينو

تجربه چند ساله من ميگه )

در ضمن آقا آرش من خودم هم ديپلم الكترونيكم اونم از نوع قديميش . آخرين سال نظام قديم .

تا يادم نرفته بگم دوستت بايد در مورد اي سي هاي انالوگ به ديجيتال و اتصال اونا به ميكرو هم اطلاعاتي داشته باشه

چون تا جايي كه من ميدونم سرعت تبديل تو ميكرو پايينه . در ضمن ميشه از دوستت بپرسي اگه از يه اي سي سريع

انالوگ به ديجيتال استفاده بشه , ميكرو حداكثر با چه سرعتي ميتونه اطلاعات اونو بخونه ؟

ضمن تشکر .. توضیحات بسیار ارزنده ای بود .. چند نکته بسیار جالب گفتین که حاصل کار عملیه
    لطفا نقشه ها و مطالب رو همینجا دنبال کنید کمکی باشه دوستان حتمان شرکت میکنند ..
    ممنون
    aliavr پسندیده است!

6. 2 کاربر از sk. shin برای پست مفید تشکر نموده اند:

7. Top | #24

• رشته تحصیلی
      الکترونیک
    • پست‌ها
      16
    • سپاس
      0
    • 26 تشکر در 15 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0

ممكنه بعضي از دوستان منظور منو از پردازش اطلاعات متوجه نشن :

http://i25.tinypic.com/33f6d0z.jpg

همونطور كه ميبينيد فلزيابهايي كه ما ميسازيم تو يه محدوده خاص كه تو اون بيشتر فلزات آشكار ميشن تنظيم ميشه

ولي تو دومي با نمونه برداري پياپي ميشه جنس فلز مورد نظر رو هم با دقت بالايي مشخص كرد . چون هر فلز

همونطور كه محدوده مشترك با فلزات ديگه داره در يه محدوده خاص بيشتر نمودار ميشه . بهترين كار نشون دادن

اطلاعات به صورت يه نمودار رو يه LCD گرافيكي هست (مثل يه نوار قلب از زير زمين) . و چون مطمئننا هر فلز

يه نمودار خاصي داره ديگه ميتوني تشخيص بدي چيزي كه پيدا كردي از چه جنسيه . نظر شما چيه ؟
    aliavr پسندیده است!

8. کاربر زیر از sisco برای پست مفید تشکر نموده است:

9. Top | #25

• رشته تحصیلی
      الکترونیک
    • پست‌ها
      18
    • سپاس
      1
    • 18 تشکر در 15 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0

سلام sisco جان با این حرف آخرت که گفتی باهم کمک کنیم و یه فلز یاب توپ سر هم کنیم خیلی حال کردم دم هرچی بچه هنرستانیه گرم خوشم اومد که پایه ایی من تقریبا 30 مگ نقشه دارم تو چند روز آینده آپش میکنم شایدم فردا . قر قاتی هست اما ببخشیبد در ضمن فکر نمی کنی فلزیاب Hammerhead نمونه خوبی باشه من این نمونه را میخواستم بسازم که فعلا منصرف شدم تا با کمک هم یه نقشه توپ سرپا کنیم در مورد سوالت جواب می گیرم برات میزارم خیلی باهالی چاکرشما ARASH:-?=D>

10. کاربر زیر از mmb_arash برای پست مفید تشکر نموده است:

11. Top | #26

• رشته تحصیلی
      الکترونیک
    • پست‌ها
      18
    • سپاس
      1
    • 18 تشکر در 15 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0

Sisco جان نقشه ها را تا چند روز دیگه آپلود میکنم فقط چند سوال مهم دارم فلزیابی که من ساختم با فرکانس IB کار میکنه (IB METAL DETECTOR ) دوسیم پیچ هم داشت و دوسیم پیچ قطرشان 15 سانث و دور حدودا 35 – 40 و سکه 25 تومانی را توی 30 مشخص کرد البته به جای دیمر از اهم متر دیجیتالی استفاده کردم می خواستم بدونم اگه قطر سیم پیچ را به 30 _35 برسونم ودورش را هم 17 – 18 دور یا بیشترکنم آیا سکه را تو عمق بیشتری میزنه یا سیم پیچ بزرگ فقط اشیا بزرگ را میزنه واشیا کوچک را مشخص نمی کنه در ضمن فلزیاب تو تک سیم پیچ بود دیگه ؟ منتظرم جوابت هستم خدا نگهدار:-?:-?:-?

12. 2 کاربر از mmb_arash برای پست مفید تشکر نموده اند:

13. Top | #27

• رشته تحصیلی
      الکترونیک
    • پست‌ها
      18
    • سپاس
      1
    • 18 تشکر در 15 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0

Sisco جان نقشه ها را تا چند روز دیگه آپلود میکنم فقط چند سوال مهم دارم فلزیابی که من ساختم با فرکانس IB کار میکنه (IB METAL DETECTOR ) دوسیم پیچ هم داشت و دوسیم پیچ قطرشان 15 سانث و دور حدودا 35 – 40 و سکه 25 تومانی را توی 30 مشخص کرد البته به جای دیمر از اهم متر دیجیتالی استفاده کردم می خواستم بدونم اگه قطر سیم پیچ را به 30 _35 برسونم ودورش را هم 17 – 18 دور یا بیشترکنم آیا سکه را تو عمق بیشتری میزنه یا سیم پیچ بزرگ فقط اشیا بزرگ را میزنه واشیا کوچک را مشخص نمی کنه در ضمن فلزیاب تو تک سیم پیچ بود دیگه ؟ منتظرم جوابت هستم خدا نگهدار

14. کاربر زیر از mmb_arash برای پست مفید تشکر نموده است:

15. Top | #28

• رشته تحصیلی
      الکترونیک
    • پست‌ها
      16
    • سپاس
      0
    • 26 تشکر در 15 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0

نقل قول ارسالی توسط mmb_arash مشاهده پست
    Sisco جان نقشه ها را تا چند روز دیگه آپلود میکنم فقط چند سوال مهم دارم فلزیابی که من ساختم با فرکانس IB کار میکنه (IB METAL DETECTOR ) دوسیم پیچ هم داشت و دوسیم پیچ قطرشان 15 سانث و دور حدودا 35 – 40 و سکه 25 تومانی را توی 30 مشخص کرد البته به جای دیمر از اهم متر دیجیتالی استفاده کردم می خواستم بدونم اگه قطر سیم پیچ را به 30 _35 برسونم ودورش را هم 17 – 18 دور یا بیشترکنم آیا سکه را تو عمق بیشتری میزنه یا سیم پیچ بزرگ فقط اشیا بزرگ را میزنه واشیا کوچک را مشخص نمی کنه در ضمن فلزیاب تو تک سیم پیچ بود دیگه ؟ منتظرم جوابت هستم خدا نگهدار
    سلام آقا آرش , نقشه ها چي شد :icon_twiste. و اما الجواب :

فلزيابهاي IB داراي دو نوسانساز هستند كه دقيقا رو يه فركانس خاص تنظيم شدن

اين دو سيم پيچ كه شما ميگي جزئ اصلي نوسانساز هستند كه توسط خازن متغيير يا پتانسيومتر رو يك فركانس

كاملا يكسان تنظيم شدن و خروجي اين دو نوسانساز يا به مدار PLL (حلقه فاز قفل شده) يا يه مدار مشابه ميره

كه اختلاف فاز رو اندازه گرفته و خروجي PLL به يه بخش صوتي ميره . حالا اگه شما سيم پيچ رو به يه جسم هادي

نزديك كني فركانس يكي يا هر دوتا سيم پيچ به هم ميخوره و اختلاف فاز به وجود مياد كه اين اختلاف فاز توسط مدار

PLL اشكار شده و بعد از تقويت شدن يه مدار صوتي (بوق) رو راه ميندازه .

بهت برنخورهها ولي استفاده عملي از اين نوع فلزيابها از نظر من غير ممكنه . يعني فقط بايد فلزياب رو يه جا ثابت

كني بعد اونو تنظيم كني بعد شئي رو بهش نزديك كني . چون كوچكترين جابجايي كه فركنس اوسيلاتور رو به هم بزنه

صداي بوق رو در مياره. (از درصد نمك زمين گرفته تا درصد رطوبت زمين تا جنس خاك تا نوع موبايل همراهت تا جنس بند شلوارت تا

هر چيزي كه فكرش رو بكني . كوچكترين چيز صداي بوق لعنتي رو در مياره اينو ميگم چون خودم قبلا تجربه كردم )

معمولا اين نوع فلزيابها طرحههاي خيلي قديمي محسوب ميشن.

بنابراين با كوچيك يا بزرگ كردن سيم پيچ فقط فركانس اوسيلاتور عوض ميشه البته ممكنه كمي به برد اون اضافه

بشه (كه من فكر نكنم) ولي مطمئننا اعصاب خردكنيش بيشتر ميشه[angry].

فلزياب من از نوع PI هست . روش اشكار سازيش كاملا با IB تفاوت داره . من از يه سيمپيچ استفاده ميكنم

ولي ميشه از دو تا سيم پيچ هم استفاده كرد .
    آخرین ویرایش توسط sisco در تاریخ 2008-Jan-27 انجام شده است

16. کاربر زیر از sisco برای پست مفید تشکر نموده است:

17. Top | #29

• رشته تحصیلی
      الکترونیک
    • پست‌ها
      16
    • سپاس
      0
    • 26 تشکر در 15 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0

يه توضيح كوچولو :

Ib : فلزيابهاي بالانس شده .

اشكار سازي از طريق اختلاف فاز بين دو سيم پيچ

Vlf : فلزيابهاي فركانس پايين.

اشكارسازي از طريق فرستادن سيگنال و دريافت برگشتي سيگنال از جسم هادي (هدف) .

Pi : تزريق پالس

ايجاد پالس خيلي قوي و اشكار سازي جريانهاي گردابي خيلي كوچك بر روي جسم هادي (هدف)
    آخرین ویرایش توسط sisco در تاریخ 2008-Jan-27 انجام شده است

18. 2 کاربر از sisco برای پست مفید تشکر نموده اند:

19. Top | #30

• رشته تحصیلی
      الکترونیک
    • پست‌ها
      18
    • سپاس
      1
    • 18 تشکر در 15 پست
    • قدرت امتیاز دهی
      0

سلام Sisco دمت گرم بابات توضیحاتت انصافا که توهیچ سایتی نمی شه حرفات را پیدا کرد اقا اصلا بهم بر نخورد دیگه دیوونم کرد و اوراقش کردم هیچ جوری نمیشد باهاش کنار اومد به هرهال جهنم 70 تومن ضرر آقا Sisco چند سوال داشتم ودرخواست . آقا من تمام اون سایت انگلیسی 7 صفحه ایی را قروقاتی معنی کردم ولی انصافا 60 %ش را نفهمیدم میشه جواب سوالاتم را بدی لطفا : 1 - آیا مشکلی که طلا را پیدا نمیکرد حل شد 2 Pcb نهایی کدوم بود چون فیبر را که عوض کردی 3- اون قطعات اضافی تو فیبر نصب کردی و تو Pcb نبود جاشون تو Pcb دوم هست 4 – آیا قابلیت تفکیکش راه افتاد 5 – بلاخره از اون چهار نوع سیم پیچ کدوم انتخاب شد 6 - قابلبت تفکیک را Lcd نشون میده یا فقط با بوق 7 – آخرین عمقی که با قابلیت تفکیک و بدون اون زد چقدر بود 8 – آیا کار فلزیابت کاملا تموم شده یا باز داری روش کار می کنی
    حالا درخواست : میشه اگه زحمتی نیست آخرین PCB و فایل های هگز یا نوع سیم پیچ و مدار تفکیک و یا هر چیز که نیاز هست تا آخرین فلزیاب تو را آماده کنم با عکس و کمی توضیح فارسی تو یه فایل زیپ برام آپلود کنی . چون می خوام آزمایشش کنم حتما

در ضمن این لینک دانلود نقشه ها با حجم 23 مگا بایت هرچی داشتم کمپرس کردم میدونم که همشون را داری ولی اشکال نداره باید یه فلزیاب جدید و خیلی قوی ساخت من هر روز یه سر به اینجا میزنم قربانت خدا نگهدار

http://www.4shared.com/file/36097112...e/flezyab.html

PASWORD : 6600205
    آخرین ویرایش توسط mmb_arash در تاریخ 2008-Jan-28 انجام شده است

20. 2 کاربر از mmb_arash برای پست مفید تشکر نموده اند:

صفحه 3 از 21 ابتداابتدا 12345613 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

کاربران حاضر در این تاپیک

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک هستند. (0 عضو و 1 مهمان)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

قوانین ارسال

• شما نمی‌توانید تاپیک جدید ارسال کنید.
  • شما قادر به ارسال پاسخ نیستید .
  • شما نمی‌توانید فایل ارسال کنید.
  • شما نمی‌توانید پست ‌های خود را ویرایش کنید.
  •  
دانشجو در شبکه های اجتماعی
افتخارات دانشجو
لینک ها

سایت برگزیده مردمی در چهارمین و پنجمین جشنواره وب ایران
سایت برگزیده مردمی در چهارمین و پنجمین جشنواره وب ایران
به دانشجو امتیاز دهید:

آپلود مستقیم عکس در آپلودسنتر عکس دانشجو

توجه داشته باشید که عکس ها فقط در سایت دانشجو قابل نمایش می باشند.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1