رساله معماری
سایت علمی دانشجویان ایران

صفحه 6 از 6 ابتداابتدا ... 3456
در حال نمایش 51 تا 58 از مجموع 58

تاپیک: آیا ظهور نزدیک است؟

 1. Top | #51

  • اخراج شده
  • تاریخ عضویت
   13-Apr-2010
  • رشته تحصیلی
   برق(مخابرات)
  • محل سکونت
   درکشوری درحال گذاربه دموکراسی!
  • پست‌ها
   534
  • سپاس
   237
  • 2,101 تشکر در 693 پست
  • دریافت
   4
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   0
  • امتیاز
   86

  پیش فرض پاسخ: آیا ظهور نزدیک است؟

  نقل قول ارسالی توسط persian_sky مشاهده پست
  دوست عزیز آقای Curious

  بنده میخوام مهدویت رو از قرآن که بزرگترین سند هست، اثبات کنم تا جای هیچ شکی برای این موضوع باقی نماند...

  نقل قول ارسالی توسط persian_sky مشاهده پست
  در قران می خوانیم :

  وَلَقَدْ كَتَبْنَا فِي الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِيَ الصَّالِحُونَ

  و در حقيقت، در زبور پس از تورات نوشتيم كه زمين را بندگان شايسته ما به ارث خواهند برد.

  این آیه به روشنی بیان می کنه که زمین به بندگان صالح خداوند خواهد رسید... و اگر بخواهیم عمیق تر و استدلالی تر به این موضوع نگاه کنیم حاکمیت صالحان بر زمین جز با از بین رفتن حاکمان ظالم فعلی جهان مقدور نیست و از بین رفتن حاکمان ظالم فعلی (اعم از ابرقدرت و غیر ابرقدرت) بدون یک مدیریت بزرگ و صالح و یک رهبری خردمندانه که توانایی یک مبارزه ی بزرگ و عالمانه و اجرای صلح و عدالت در سراسر ((زمین)) رو داشته باشه امکان پذیر نیست... بنابراین حکومت صالحان بر روی زمین ممکن نیست الا با ظهور یک صالح بزرگ که هم مدیریت و رهبری و هم علم و عدالت وصلاحیت داشته باشه... و این چنین فردی بجز یک ولی الهی که وعده ی اون در همه ی کتب آسمانی داده شده نخواهد بود...

  بنده چند آیه ی دیگر از قران بدون توضیح ذکر می کنم و اگر مایل بودید خودتون بیشتر مطالعه کنید:

  وَ نُرِیدُ أَن نَّمُن‌َّ عَلَی الَّذِین‌َ اسْتُضْعِفُواْ فِی الاْ ؟َرْض‌ِ وَ نَجْعَلَهُم‌ْ أَغ‌مَّة‌ً وَنَجْعَلَهُم‌ُ الْوَ َرِثِین‌َ

  ما می‌خواهیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم‌.


  بَقِيَّةُ اللّهِ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ

  اگر ايمان آورده ايد ، آنچه خدا باقی می گذارد برايتان بهتر است

  قل انتظروا انا معکم منتظرون
  بگو منتظر باشید ما نیز به همراه شما از منتظرانیم...

  اینها مطالبی بود که از قرآن ذکر کردم منابع دیگر نظیر نهج البلاغه و احادیث پیامبر اکرم و پیشوایان دیگر که بسیار بسیار زیاد هست و متاسفانه وقت کافی ندارم که به اونها بپردازم...
  اگر شما اسلام رو فقط قرآن میدانید و بس من با قرآن برایتان استدلال کردم اما اگر احادیث متواتر و معتبر پیامبر را هم قبول دارید بیشتر از آنچه تصور کنید میتونم از منابع مختلف و معتبر براتون در دفعات بعدی ذکر کنم...
  ما فرموده های پیامبر رو ارزشمند تر از امثال سروش میدونیم.. هر چند به آزادی اندیشه معتقد هستیم ولی برای ما بیان پیامبر برای ما بر بیان روشنفکران غربزده و غربگرا نظیر سروش ارجحیت داره ...
  سروش دیدگاههای خاصی در مورد پیامبر و وحی و دین و عرفان داره که بنده نمی پذیرم و جای بحث اون اینجا نیست ... ولی به عنوان یک فردی که از 20 سال پیش تا کنون با افکار همه ی اینها آشنایی دارم توصیه می کنم دقت بیشتری نسبت به مشرب فکری خودتون مبذول دارید..
  حتماً فردی به اسم اکبر گنجی رو میشناسید این فرد مشهور به (اکبر پونز) می باشد وی در اوائل انقلاب بر پیشانی زنان بی حجاب پونز می چسباند اما الآن امام زمان رو نفی می کنه!!!
  غرب با یک چالش بسیار بزرگ روبروست و اون هم تفکر بزرگ شیعه ست... و شیعه پرنده ایست که دوبال داره یکی عاشورا و شهادت ... و یکی انتظار و مهدویت ... و اونها برای از بین بردن این بالها مجبورند روشنفکرانی تربیت کنند که این بالها رو نشونه بگیرن... و سلمان رشدی و سروش و گنجی و ... هم از این قماش هستند...
  به یاد داشته باشید دجال یک هیولا نیست اتفاقا ً جذابیت هم داره پس برای یافتن دجال بدنبال هیولا نباشیم بلکه به دنبال افراد با اندیشه های جذاب که بر دراز گوش جهالت سوار شدن باشیم...
  باآرزوی توفیق
  نقل قول ارسالی توسط persian_sky مشاهده پست
  سرور گرامی! اگرشمامی خواهیدچیزی رااثبات کنیدبایدابتدادلایل بنده رامردودبشماریدوسپس به اثبات ادعا ی خودبپردازید.من آیات صریح قرآن راآوردم که باوجودمنجی درتضاداست آنوقت شمایک آیه می آوریدکه بندگان شایسته زمین رابه ارث خواهندبردوباآسمان ریسمان بافتن وتحمیل عقایدخودتان به آیه وجودامام زمان راثابت می کنید؟
  سرورگرامی! من برای شماچندتاآیه واضح وشفاف آوردم واگرلازم باشدبازهم آیه می آورم. یعنی حتمابایدامام زمان بیایدتابندگان صالح بردنیاحکومت کنند؟! یعنی هیچ احتمال دیگری وجودندارد؟توجه کنید: حکومت بندگان صالح.همین! حاکمیت بندگان صالح هرگزبه معنای اینکه ظلم وفسادازبین برودنیست.مثلادرزمان حضرت علی که بنده ای صالح بود آیاخبری ازامثال معاویه درحوزه حکومتش نبود؟طبق آیات صریح قرآن،ظلم وفسادودشمنی وکینه توزی بین ادیان تاقیامت وجود دارد.حکومت بندگان صالح چه ربطی داردبه نابودشدن فسادوظلم وستم وهزاران چیزدیگری که درزمان امام زمان اتفاق می افتد؟

  نکته جالب دیگری هم درآیاتی که آوردیدوجود داشت.آیه زیرراآوردید:

  بگو منتظر باشید ما نیز به همراه شما از منتظرانیم...

  من به این موضوع جالب توجه کرده ام که معمولا شیعیان وقتی ازقرآن برای حقانیت خودمی خواهندمثال بیاورند سروته آیات قرآن رامی زنندوهزارجورتفسیررابرآن تحمیل می کنند.این یکی ازهمان موارداست.اجازه دهیدمن برای شماکل آیه وآیه قبلی رابیاورم:

  آيا تعجب كرديد كه بر مردى از خودتان پندى از جانب پروردگارتان براى شما آمده تا شما را هشدار دهد و به خاطر آوريد زمانى را كه [خداوند] شما را پس از قوم نوح جانشينان [آنان] قرار داد و در خلقت بر قوت شما افزود پس نعمتهاى خدا را به ياد آوريد باشد كه رستگار شويد (۶۹)

  گفتند آيا به سوى ما آمده‏اى كه تنها خدا را بپرستيم و آنچه را كه پدرانمان مى پرستيدند رها كنيم اگر راست مى‏گويى آنچه را به ما وعده مى‏دهى براى ما بياور (۷۰)

  گفت راستى كه عذاب و خشمى [سخت] از پروردگارتان بر شما مقرر گرديده است آيا در باره نامهايى كه خود و پدرانتان [براى بتها] نامگذارى كرده‏ايد و خدا بر [حقانيت] آنها برهانى فرو نفرستاده با من مجادله مى‏كنيد پس منتظر باشيد كه من [هم] با شما از منتظرانم (۷۱)

  توجه داریدکه اصلااین آیات دارد درموردانکارکافران صحبت می کندکه به تمسخرمی گویند عذابی راکه وعده دادی نازل کن ودرجواب آنها خداونداینچنین جواب می دهد.شماآیات قبلی سوره انفال راهم بخوانیددرموردپیامبران پیشین ومنکرین آنهاسخن می گوید.
  اماشوربختانه باسروته آیات رازدن اینگونه برای خواننده بی اطلاع تداعی می شودکه دراینجاخداوند دارددرموردظهورمنجی ومنتظربودن برای ظهورش سخن می گوید.

  درمورددکترسروش هم خواهش می کنم به تئوری مندرس تخریب شخصیت برای زیرسوال بردن سخنان کسی روی نیاوریدوبه سایرین ودگراندیشان احترام بگذارید.اگربه آزادی اندیشه اعتقاد داریدپس ضرورتی نداردهرکه راباایدئولوژی وتفکرات دینی شمامخالف است،اورا غرب زده خطاب کنیدوسخنان ناروایی رابه اونسبت دهید.من هم به خوبی ازآبشخورفکری شماآگاه هستم امابه آن احترام می گذارم.من کاری به اکبرگنجی ندارم امامطمئنم تفکرات دکترسروش آنقدربه کام حکومت تلخ بوده که موجب شده یک عده داماد اورادستگیروموردشکنجه های حیوانی قرار دهند.
  بعیدمی دانم برخلاف سخنانتان کتب دکترسروش رامطالعه کرده باشیدواحتمالا آشنایی شماباعقایداوبیشترازتبلیغا ت ومراجع تقلیدایران است که تفکرات اورابه ضررخودمی بینند.
  آخرین ویرایش توسط Curious در تاریخ 2011-Mar-30 انجام شده است

 2. 2 کاربر از Curious برای پست مفید تشکر نموده اند:


 3. Top | #52

  • اخراج شده
  • تاریخ عضویت
   13-Apr-2010
  • رشته تحصیلی
   برق(مخابرات)
  • محل سکونت
   درکشوری درحال گذاربه دموکراسی!
  • پست‌ها
   534
  • سپاس
   237
  • 2,101 تشکر در 693 پست
  • دریافت
   4
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   0
  • امتیاز
   86

  پیش فرض پاسخ: آیا ظهور نزدیک است؟

  درموردآقای mahdi هم خدمت شماعرض کنم که من چندآیه صریح وروشن آوردم.من اصولا امامان شماراافرادی خوب می دانم نه بیشتر.
  ببینید سرورگرامی! وقتی خداوند می گوید انسان جایزالخطاست منظورش این نیست که ساعت چنده. شمابه عقل خودتان رجوع کنیدوآیاتی راکه شماادعامی کنیدبه دجال ربط دارندرابخوانیدوسپس ببینیدآیه چه ربطی داردبه دجال! دردام جاعلان نیفتیدوخردورز باشید.چیزی که به شمادرتفسیرآیات کمک می کنداین چیزهانیست بلکه آشنایی با شان نزول آیات ورفتارپیامبردرقبال آن می باشد.مثلا آیه ای نازل می شودوپیامبردستورات تکمیلی درموردآن آیه می دهد.مثلا نمازخواندن درقرآن آمده ونحوه نمازخواندن توسط پیامبرآموزش داده شده است.
  من برای شماآیاتی آوردم که داردباشمابی واسطه سخن می گوید.چراشماآیاتی رامی آوریدوبعدهزارجورتفسیرعجیب وغریب وبی ربط رابه آن قالب می کنیدتاعقایدتان راتوجیه کنید؟عجیب است که شمابنده رادعوت به خواندن تفاسیرقرآن می کنیدامامنابع خودتان که تفسیرآنهارانوشتیدهمگی ازمنابع دسته چندم ونه معتبروطرازاول می باشد.
  قرآن به زبانی نازل شده است تاعرب بیابانگردچهارده قرن پیش بتواند آن رابفهمد.
  سوره قمر رابخوانید.خداوندچهاربارمی گوید ماقرآن راآسان کردیم.درآیه 97 مریم می گوید:
  قرآن را به زبان تو آسان کردیم، برای اینکه به افراد با تقوی مژده بدهی و دشمنان سرسخت و لجباز را با آن بترسانی.

  قرآن را به زبان تو آسان کردیم تا متوجه شوند دخان/58
  كتابى مبارك است كه آن را به سوى تو نازل كرده‏ايم تا در [باره] آيات آن بينديشند و خردمندان پند گيرند. ص/29

  وبسیاری آیات دیگر که براین حقیقت تکیه می کندکه قرآن کتابی قابل فهم وبه زبان ساده نازل گردیده است واندیشمندان وخردورزان باتفکروتعقل وباکمک تفاسیردرست می توانندمعنی آن رادریابند.

  سروران گرامی! خواهش می کنم به سخنان من دقت کنید.قبل ازهرچیزبه یاد داشته باشیدکه من به عقایدهموطنانم احترام می گذارم وعقایدشمابرای من محترم است اماحقیقت برایم مهم ترازهرچیزدیگری است.اگرباعقایدشمامخالفت می کنم نه ازروی عنادودشمنی بلکه به خاطراین است که دوست دارم هموطنانم دیدی محققانه وجستجوگرانه ومنتقدانه به مسائل داشته باشند.
  متاسفانه همه فکرمی کنندحق باخودشان است واصلااحتمال اینکه شایدعقایدشان اشتباه باشدرانمی دهند.اگرکسی باشمامخالفت می کندبه جای اینکه سریع به فکرجواب دادن ودفاع ازعقایدتان باشید درموردش فکرکنید.من هم همانندشمادرخانواده ای شیعه رشدکردم اماخوشحالم که باروی بازپذیرای سایرعقایدبودم وحالا اسلامی خردورزانه ونه خرافی راپذیراهستم.ازشماسوال می کنم:چقدرباسخنان دگراندیشان ومخالفان آشنایی دارید؟چقدربی طرفانه سخنان اهل سنت راخوانده اید وباعقایدشان آشناشده اید؟چندکتاب دراین موردخوانده اید؟آیاغیرازاین است که شرط قضاوت منصفانه این است که پذیرای سخنان هردوطرف باشید؟
  فکرمی کنم مشکل امروزی مااین است که شده ایم غلام حلقه به گوش عده ای وهرچه می گویندرامی پذیریم.مشکل مااین است که کمترتفکرمی کنیم ومی خوانیم.به شدت نسبت به عقایدمخالف خود،عکس العمل نشان می دهیم وپذیرای نقطه نظرهای دیگران نیستیم.وجودسانسوردرکنارکم کاری خودمان ماراتبدیل به یک مقلدتمام وکمال کرده است.تبدیل به برده ای شده ایم که دین مان را ازپدرانمان به ارث برده ایم وهرچه مرجع تقلیدمان بگویدمی پذیریم.قصدمن این است که این دیواری که دورعقایدخودمان کشیده ایم راخراب کنیم وباروی گشاده پذیرای عقایددگراندیشان باشیم.من نمی گویم حق بامن است فقط انتظاردارم که دانشجویان این مملکت دیدی محققانه و عالمانه به مسائل داشته باشند وسخنان من درراستای رسیدن به این هدف بودونه نشان دادن بطلان عقایدشما.زمان وانرژی اینکارراهم ندارم که بخواهم درموردموضوعی اعتقادی وبسیارمهم همانندامام زمان که پایه وستون اصلی مکتب تشیع است وباعث تمایزآن ازمکتب اهل سنت می شودبحث کنم چراکه این موضوع موضوعی است که شیعیان روی آن حساسیت زیادی به خرج می دهندوبه خاطرتبلیغات سنگین موجودازدوران کودکی این موضوع باتکرارمداوم تبدیل به یک باورفکری محکم وریشه دارشده است ومسلمامن انتظارعکس العمل دربرابرسخنان خودم راداشتم.این چیزی است که نتیجه گیری اش بایدباخودتان باشد.البته بعدازمطالعه وتحقیق وتفکر.وگرنه بنده هدفم این نیست که چیزی برخلاف عقایدشمارااثبات کنم وهربارجواب تک تک شماعزیزان رابدهم.خواستم تاشمارادعوت کنم تاباروی گشوده سخنان دگراندیشان رامطالعه کنید. امیدوارم که به این هدفم رسیده باشم و سخنان من دراین تاپیک نیم اخگری دربیشه اندیشه شماافکنده باشد.پیروزباشید.
  آخرین ویرایش توسط Curious در تاریخ 2011-Mar-30 انجام شده است

 4. 5 کاربر از Curious برای پست مفید تشکر نموده اند:


 5. Top | #53

  • کارشناس مذهبی
  • تاریخ عضویت
   25-Feb-2011
  • رشته تحصیلی
   مذاهب فقهی
  • مقطع تحصیلی
   کارشناسی ارشد
  • دانشگاه
   دانشگاه ادیان و مذاهب
  • محل سکونت
   قم
  • پست‌ها
   1,899
  • سپاس
   8,362
  • 6,263 تشکر در 1,898 پست
  • دریافت
   2
   اهدای کتاب
   3
  • قدرت امتیاز دهی
   30
  • امتیاز
   2085

  پیش فرض پاسخ: آیا ظهور نزدیک است؟

  نقل قول ارسالی توسط Curious مشاهده پست
  درموردآقای mahdi هم خدمت شماعرض کنم که من چندآیه صریح وروشن آوردم.من اصولا امامان شماراافرادی خوب می دانم نه بیشتر.
  ببینید سرورگرامی! وقتی خداوند می گوید انسان جایزالخطاست منظورش این نیست که ساعت چنده. شمابه عقل خودتان رجوع کنیدوآیاتی راکه شماادعامی کنیدبه دجال ربط دارندرابخوانیدوسپس ببینیدآیه چه ربطی داردبه دجال! دردام جاعلان نیفتیدوخردورز باشید.چیزی که به شمادرتفسیرآیات کمک می کنداین چیزهانیست بلکه آشنایی با شان نزول آیات ورفتارپیامبردرقبال آن می باشد.مثلا آیه ای نازل می شودوپیامبردستورات تکمیلی درموردآن آیه می دهد.مثلا نمازخواندن درقرآن آمده ونحوه نمازخواندن توسط پیامبرآموزش داده شده است.
  من برای شماآیاتی آوردم که داردباشمابی واسطه سخن می گوید.چراشماآیاتی رامی آوریدوبعدهزارجورتفسیرعجیب وغریب وبی ربط رابه آن قالب می کنیدتاعقایدتان راتوجیه کنید؟عجیب است که شمابنده رادعوت به خواندن تفاسیرقرآن می کنیدامامنابع خودتان که تفسیرآنهارانوشتیدهمگی ازمنابع دسته چندم ونه معتبروطرازاول می باشد.
  قرآن به زبانی نازل شده است تاعرب بیابانگردچهارده قرن پیش بتواند آن رابفهمد.
  سوره قمر رابخوانید.خداوندچهاربارمی گوید ماقرآن راآسان کردیم.درآیه 97 مریم می گوید:
  قرآن را به زبان تو آسان کردیم، برای اینکه به افراد با تقوی مژده بدهی و دشمنان سرسخت و لجباز را با آن بترسانی.

  قرآن را به زبان تو آسان کردیم تا متوجه شوند دخان/58
  كتابى مبارك است كه آن را به سوى تو نازل كرده‏ايم تا در [باره] آيات آن بينديشند و خردمندان پند گيرند. ص/29

  وبسیاری آیات دیگر که براین حقیقت تکیه می کندکه قرآن کتابی قابل فهم وبه زبان ساده نازل گردیده است واندیشمندان وخردورزان باتفکروتعقل وباکمک تفاسیردرست می توانندمعنی آن رادریابند.

  سروران گرامی! خواهش می کنم به سخنان من دقت کنید.قبل ازهرچیزبه یاد داشته باشیدکه من به عقایدهموطنانم احترام می گذارم وعقایدشمابرای من محترم است اماحقیقت برایم مهم ترازهرچیزدیگری است.اگرباعقایدشمامخالفت می کنم نه ازروی عنادودشمنی بلکه به خاطراین است که دوست دارم هموطنانم دیدی محققانه وجستجوگرانه ومنتقدانه به مسائل داشته باشند.
  متاسفانه همه فکرمی کنندحق باخودشان است واصلااحتمال اینکه شایدعقایدشان اشتباه باشدرانمی دهند.اگرکسی باشمامخالفت می کندبه جای اینکه سریع به فکرجواب دادن ودفاع ازعقایدتان باشید درموردش فکرکنید.من هم همانندشمادرخانواده ای شیعه رشدکردم اماخوشحالم که باروی بازپذیرای سایرعقایدبودم وحالا اسلامی خردورزانه ونه خرافی راپذیراهستم.ازشماسوال می کنم:چقدرباسخنان دگراندیشان ومخالفان آشنایی دارید؟چقدربی طرفانه سخنان اهل سنت راخوانده اید وباعقایدشان آشناشده اید؟چندکتاب دراین موردخوانده اید؟آیاغیرازاین است که شرط قضاوت منصفانه این است که پذیرای سخنان هردوطرف باشید؟
  فکرمی کنم مشکل امروزی مااین است که شده ایم غلام حلقه به گوش عده ای وهرچه می گویندرامی پذیریم.مشکل مااین است که کمترتفکرمی کنیم ومی خوانیم.به شدت نسبت به عقایدمخالف خود،عکس العمل نشان می دهیم وپذیرای نقطه نظرهای دیگران نیستیم.وجودسانسوردرکنارکم کاری خودمان ماراتبدیل به یک مقلدتمام وکمال کرده است.تبدیل به برده ای شده ایم که دین مان را ازپدرانمان به ارث برده ایم وهرچه مرجع تقلیدمان بگویدمی پذیریم.قصدمن این است که این دیواری که دورعقایدخودمان کشیده ایم راخراب کنیم وباروی گشاده پذیرای عقایددگراندیشان باشیم.من نمی گویم حق بامن است فقط انتظاردارم که دانشجویان این مملکت دیدی محققانه و عالمانه به مسائل داشته باشند وسخنان من درراستای رسیدن به این هدف بودونه نشان دادن بطلان عقایدشما.زمان وانرژی اینکارراهم ندارم که بخواهم درموردموضوعی اعتقادی وبسیارمهم همانندامام زمان که پایه وستون اصلی مکتب تشیع است وباعث تمایزآن ازمکتب اهل سنت می شودبحث کنم چراکه این موضوع موضوعی است که شیعیان روی آن حساسیت زیادی به خرج می دهندوبه خاطرتبلیغات سنگین موجودازدوران کودکی این موضوع باتکرارمداوم تبدیل به یک باورفکری محکم وریشه دارشده است ومسلمامن انتظارعکس العمل دربرابرسخنان خودم راداشتم.این چیزی است که نتیجه گیری اش بایدباخودتان باشد.البته بعدازمطالعه وتحقیق وتفکر.وگرنه بنده هدفم این نیست که چیزی برخلاف عقایدشمارااثبات کنم وهربارجواب تک تک شماعزیزان رابدهم.خواستم تاشمارادعوت کنم تاباروی گشوده سخنان دگراندیشان رامطالعه کنید. امیدوارم که به این هدفم رسیده باشم و سخنان من دراین تاپیک نیم اخگری دربیشه اندیشه شماافکنده باشد.پیروزباشید.
  سلام ممنون از حس دلسوزیتون
  من نمیدونم شما چه علاقه ای به فرستادن پستهای بلند و طویل دارید
  چشم همین مانده دکتر فلانک بیاد برای ما تعیین تکلیف کند شخصی که با لابیه یهود ارتباط تنگاتنگ دارد
  ایشون تکلیف خودش هنوز با عقایدش روشن نکرده من نمیدونم این اقای دکتر خوشگل چرا انقدر پا در هوا زندگی میکنه

 6. 3 کاربر از جامونده از شهدا برای پست مفید تشکر نموده اند:


 7. Top | #54

  • کاربر انجـــــمن
  • تاریخ عضویت
   11-May-2010
  • رشته تحصیلی
   نرم افزار
  • محل سکونت
   همدان
  • پست‌ها
   72
  • سپاس
   169
  • 214 تشکر در 76 پست
  • دریافت
   3
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   7
  • امتیاز
   26

  پیش فرض پاسخ: آیا ظهور نزدیک است؟

  [QUOTE=Curious;529118]
  دوست گرامی اول شما رو ارجاع میدم به آیه ای از قرآن که می فرماید : اتامرون الناس بالبر و تنسون انفسکم؟
  آیا دیگران را به نیکی فرا می خوانید و خود را فراموش می کنید؟

  بنده از مشکل داماد سروش اطلاعی ندارم و جرم و اتهام ایشان رو نمی دونم و ترجیح میدم صحبتی در این مورد نداشته باشم...

  سرور گرامی! اگرشمامی خواهیدچیزی رااثبات کنیدبایدابتدادلایل بنده رامردودبشماریدوسپس به اثبات ادعا ی خودبپردازید.من آیات صریح قرآن راآوردم که باوجودمنجی درتضاداست آنوقت شمایک آیه می آوریدکه بندگان شایسته زمین رابه ارث خواهندبردوباآسمان ریسمان بافتن وتحمیل عقایدخودتان به آیه وجودامام زمان راثابت می کنید؟
  اول اینکه بنده قصد ندارم برای اثبات خودم شما رو نفی کنم و به همین خاطر آیه ای رو که آوردید نقد نکردم و دلایل خودم رو آوردم اما آیه ای که شما ذکر کردید:رُّسُلاً مُّبَشِّرِینَ وَمُنذِرِینَ لِئَلاَّ یَكُونَ لِلنَّاسِ عَلَى اللّهِ حُجَّةٌ بَعْدَ الرُّسُلِ. نساء 165. این آیه نقض ولی خداوند نیست چرا؟ چون خداوند خودش در جاهای مکرری از اولیاء الهی حتی بعد از پیامبر سخن گفته و نمیتونیم بگیم خداوند گفتار خودش رو نقض کرده...
  مثلاً :إِنَّمَا وَلِیُّکُمُ اللّه ُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلاَةَ وَیُؤْتُونَ الزَّکَاةَ وَهُمْ رَاکِعُونَ وَمَنْ یَتَوَلَّ اللّه َ وَرَسُولَهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللّه ِ هُمُ الْغَالِبُونَ.

  سرپرست و ولىّ شما، خداست و پیامبر او و آنها که ایمان آورده اند. همان ها که نماز را بر پا مى دارند، و در حال رکوع، زکات مى دهند. و کسانى که ولایت خدا و پیامبر او و افراد با ایمان را بپذیرند، پیروزند (زیرا) حزب و جمعیت خدا پیروز است».(مائده: 55 و 56)


  و آیات مشابه دیگری نیز در پیروی از ولایت هست که مجالی برای گفتار نیست....بنابراین باید معنای دیگری از آن آیه ای که ذکر کردید باید داشته باشیم در غیر اینصورت گفتار خدا با ظهور در تضاد نخواهد بود بلکه با گفتار خودش در تضاد خواهد بود...
  دوست عزیز اگر حجت بودن هر رسولی به معنی این بود که دیگر نباید انسان صالحی ظهور کند پس هیچ پیامبری هم بعد از پیامبری دیگر نباید ظهور می کرد چون کلام رسول قبل حجت کامل بود!
  پیامبران از جهت رسالت و رساندن پیام الهی حجت را تمام کرده اند نه از جهت ولایت و هدایت بعد ار رسول...

  حتمابایدامام زمان بیایدتابندگان صالح بردنیاحکومت کنند؟! یعنی هیچ احتمال دیگری وجودندارد؟توجه کنید: حکومت بندگان صالح.همین! حاکمیت بندگان صالح هرگزبه معنای اینکه ظلم وفسادازبین برودنیست.مثلادرزمان حضرت علی که بنده ای صالح بود آیاخبری ازامثال معاویه درحوزه حکومتش نبود؟طبق آیات صریح قرآن،ظلم وفسادودشمنی وکینه توزی بین ادیان تاقیامت وجود دارد.حکومت بندگان صالح چه ربطی داردبه نابودشدن فسادوظلم وستم وهزاران چیزدیگری که درزمان امام زمان اتفاق می افتد؟
  بله حتماً باید یک ولی باشه تا انسانهای صالح رو مدیریت کنه و بر جهان حکومت صحیح برقرار بشه ... انسانها نمیتونن بدون مدیریت به هدف برسن و این اصلا یک اصل شناخته شده ست که در هر جامعه ای که مدیریت ضعف داشته باشه اون جامعه جامعه ی توسعه یافته ای نخواهد بود حال چطور ممکن است که ما حکومت جهانی را بدون مدیر و رهبر تصور کنیم ؟! آیا این غیر منطقی نیست که انسانها خودشان یکباره صالح شوند و بر جهان حکومت کنند؟ و آیا میشود انسانهای صالح همگی باهم برای حکومتشان تصمیم بگیرند و فرد اصلحی در راس آنها نباشد؟ متاسفانه ما ادعا ی دگر اندیشی داریم ولی خیلی ملا لغتی به آیات قرآن توجه می کنیم!
  در مورد امام علی و قیاس شما با آخرالزمان هم باید عرض کنم هم در آن موقع و هم در آخرالزمان همه جور آدم پیدا میشه ولی در نهایت (البته بعد از جنگی بزرگ) در نهایت حق پیروز خواهد شد و حکومت به صالحان خواهد رسید و انسان طعم واقعی عدالت را خواهد چشید.... و ربط حکومت صالح به نابودی ظلم اینه که تا زمانیکه ظلم و ظالم با قدرتهای شیطانی خود وجود داشته باشند اجازه ی عدالت و صلح را نخواهند داد همانطور که هم اکنون هم نمی دهند...
  البته ناگفته نماند اگر کج فهمان از دین مانند ابوموسی اشعری و خوارج و غیره نبودند ایشان هم موفق به برقراری حکومت عدل می شدند ولی .....
  نکته جالب دیگری هم درآیاتی که آوردیدوجود داشت.آیه زیرراآوردید:

  بگو منتظر باشید ما نیز به همراه شما از منتظرانیم...

  من به این موضوع جالب توجه کرده ام که معمولا شیعیان وقتی ازقرآن برای حقانیت خودمی خواهندمثال بیاورند سروته آیات قرآن رامی زنندوهزارجورتفسیررابرآن تحمیل می کنند.این یکی ازهمان موارداست.اجازه دهیدمن برای شماکل آیه وآیه قبلی رابیاورم:
  متاسفانه خودتان به گفته ی خودتان عمل نکردید و از چهار آیه ای که به ترتیب اهمیت ذکر کردم ، سه مورد اول را رها کردید و آخری را برای انتقاد انتخاب کردید چون سه آیه ی اول به طور مستقیم به موضوع ظهور اشاره کرده ولی آیه ی آخر به طور غیر مستقیم و بر اساس تفاسیر قائل به موضوع انتظار می باشد . خوب بود شما در مورد سه آیه ی اول هم نظرتون رو می گفتید بعد به تشریح آخرین آیه می پرداختید....
  و اما در مورد اون آیه بعلت تشابه با آنچه در ذهنم بود مشابه آیه ی مورد نظرم رو نوشتم که شما هم از فرصت استفاده کرده و شروع به انتقاد کردید...
  آیه ای که مد نظر من بود آیه ای از سوره ی هود هست که در آیه ی 87 ابتدا خداوند این آیه را ذکر می کند بقیت الله خیرلکم ان کنتم مومنین و بعد در اواخر سوره می فرماید وانتظروا انا منتظرون آیه 121
  این سوره از سوره های عجیبی هست که بسیاری از واژگان اون به موضوع ظهور اشاره داره و تنها سوره ای هم هست که از واژه ی بقیت الله استفاده شده و من بعضی از کلماتی که با این موضوع در ارتباط هستند رو ذکر می کنم و ارتباط این کلمه ها با امام عصر که در هیچ سوره ی دیگری نیست شگفت آور هست.. مثل واژه های (بقیت الله - قسط- صیحه- اصلاح- صالح- مصلح- رجل رشید- امت واحده - قائم- اهل البیت- انتظار- منتظر و...) و جالبتر اینکه 4 بار کلمه ی صالح بکار رفته که هم اکنون چهار انسان صالح داریم که عمر جاودانی دارند( عیسی- خضر- الیاس - امام مهدی(عج))
  هر چند مواردی که گفتم تفسیری هست و نمیشه قطعی گفت اما آیاتی که قبلاً گفتم به طور روشن و دقیق به حکومت مصلحان در آخر الزمان اشاره می کنند.

  درمورددکترسروش هم خواهش می کنم به تئوری مندرس تخریب شخصیت برای زیرسوال بردن سخنان کسی روی نیاوریدوبه سایرین ودگراندیشان احترام بگذارید.اگربه آزادی اندیشه اعتقاد داریدپس ضرورتی نداردهرکه راباایدئولوژی وتفکرات دینی شمامخالف است،اورا غرب زده خطاب کنیدوسخنان ناروایی رابه اونسبت دهید
  بنده به طور کامل با افکار سروش آشنا هستم و بجز او همه ی فلسفه ی غرب رو از سقراط تا نیچه و کانت و سیستم ها ی فکری مدرنیسم و پست مدرنیسم و ترانس مدرنیسم رو مطالعه کردم و حاضرم با شما و هر کسی دیگر چه خصوصی و چه عمومی بحث کنم ...
  از جمله افکار سروش اینه که همه ی انسانها میتونن پیامبر باشن و حتی مولانا رو هم پیامبر خطاب می کنه و جای اون نیست که در اینجا بیشتر به این موضوعات بپردازیم چون در مسیر تاپیک ما نیست....
  بنده با آزادی عقیده به طور کامل موافق هستم ... ما با دگر اندیشی مشکلی نداریم ... خیلی هم خوبه مشروط بر اینکه به کج اندیشی منجر نشه.
  آخرین ویرایش توسط persian_sky در تاریخ 2011-Mar-31 انجام شده است

 8. 4 کاربر از persian_sky برای پست مفید تشکر نموده اند:


 9. Top | #55

  • کاربر انجـــــمن
  • تاریخ عضویت
   11-May-2010
  • رشته تحصیلی
   نرم افزار
  • محل سکونت
   همدان
  • پست‌ها
   72
  • سپاس
   169
  • 214 تشکر در 76 پست
  • دریافت
   3
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   7
  • امتیاز
   26

  پیش فرض پاسخ: آیا ظهور نزدیک است؟

  گفتگو با کارگردان ((مستند ظهور بسیار نزدیک است))

  مستند «ظهور بسیار نزدیک است» اواخر سال گذشته در سطح بسیار وسیع، در شهرهای مختلف کشورو به صورت رایگان توزیع شد و در آن پس از آن که عنوان شده در حال حاضر دوره آخرالزمان است، چهره های معاصری به عنوان افرادی که در روایات از آنها یاد شده نام برده می شود و از قول افرادی به تشریح این موضوع می پردازد.

  نفس زکیه با مرحوم آیت الله مجمدباقر حکیم که در نجف اشرف به شهادت رسید، شعیب ابن صالح با محمود احمدی نژاد، سید یمانی با سید حسن نصرالله، سفیانی با ملک عبدالله پادشاه اردن و... تطبیق داده شده است؛ اما این مستند، مخالفت برخی از بزرگان حوزه علمیه قم ونجف همچون آیت الله مکارم شیرازی وآیت الله صافی گلپایگانی را در پی داشت و نیز مرکز تخصصی مهدویت که نهاد مهم حوزه علمیه قم در باب مسائل مهدویت شناخته می شود، نسبت به این مستند واکنش نشان داد و آن را مردود دانست.

  در همین رابطه «خبر آنلاین» به سراغ علی اصغر سیجانی، که علاوه بر سمت مجری گری، کارگردانی فیلم «ظهور بسیار نزدیک است»رابرعهده داشته ، رفت تا با او درباره مخالفت هایی که با کار وی شده است، گفت وگو کند...

  کارگردان مستند «ظهور بسیار نزدیک است» در گفت وگو با «خبرآنلاین» گفت: عده ای از خواص در مقابل حقیقت بزرگ که همان در آستانه ظهور قرار داشتن است، ایستاده اند.

  علی اصغر سیجانی در همین رابطه می افزاید: در روایات نیز آمده است، زمانی که حضرت امام عصر(عج) ظهور می کنند، عده ای از خواص و علماء، البته نه همه شان، مقابل امام زمان(عج) قرار می گیرند؛ که این مهم را باید مد نظر داشته باشیم.

  وی در این گفت وگو با اشاره به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال88، نیز گفت: مقام معظم رهبری گفته اند در فتنه 88، عموم مردم بدون خواص پیروز و موفق شدند، در حالی که عده ای از خواص یا مردود شدند یا نمره بسیار ضعیف گرفتند؛ معتقدیم الان هم که این گونه است چرا که می بینیم در مقابل حقیقت نزدیک شدن به ظهور عده ای از خواص می ایستند.

  کارگردان مستند «ظهور بسیار نزدیک است» با بیان این که ما اخباری داریم که افرادی نزد آیت الله مکارم شیرازی رفته اند و خبرهای جعلی و دروغ در مورد این مستند برای ایشان بیان کرده اند، گفت: این مرجع تقلید در چنین فضایی تحت تأثیر قرار گرفته اند و ما درخواست کرده ایم که به محضر ایشان برویم و حقیقت ماجرا را برای ایشان بازگو کنیم.

  درصد بیشتر انتقادات به مستند «ظهور بسیار نزدیک است» به تطبیق هایی است که در آن صورت گرفته است و حتی آیت الله مکارم شیرازی نیز در این باره گفته است که اگر تطبیقی انجام دهید که این تطبیق درست نباشد به اعتقادات مردم آسیب خواهد زد؛ اما علی اصغر سیجانی در مقام کارگردان مستند «ظهور بسیار نزدیک است»، در این مورد می گوید: ما هیچ دلیل روایی و عقلی نداریم که نباید تطبیق صورت بگیرد؛ تطبیق احتمالی اگر صحیح هم نباشد هیچ فاجعه ای رخ نمی دهد؛ برای مثال مخالفان ما مطرح می کنند که شخصیت شعیب ابن صالح چندین بار مطرح شده است؛ مثلا چندین سال پیش یک بار آقای هاشمی رفسنجانی را به شعیب ابن صالح تطبیق داده اند و گفته اند ایشان شعیب ابن صالح است، یک بار سردار صفوی و یک بار سردار شمخانی؛ تا کنون که مشخص شده، این تطبیق ها اشتباه است هیچ مشکلی رخ نداده که حالا بخواهد تطبیق ما مبنی بر شعیب ابن صالح بودن جناب آقای احمدی نژاد اگر صحیح هم نباشد فاجعه ای رخ دهد.

  علی اصغر سیجانی در گفت و گو با خبرآنلاین با بیان این که احساس مسئولیتی که ما در قبال این مسئله داشتیم باعث شد که مستند «ظهور بسیار نزدیک است» را بسازیم، بیان داشت: اعتقاد داریم که بنا به فرمایش بزرگان و تحقق نشانه های ظهور در برهه حساس تاریخی هستیم؛ یعنی در آستانه ظهور قرار داریم و جامعه باید از آن مطلع شود.

  مشروح این گفت و گو را بخوانید:

  *****

  فعالیت های خود را برای ساخت مجموعه مستند «ظهور بسیار نزدیک است» از چه زمانی شروع کردید؟ علاوه بر این حواشی پیرامون این سی دی مطرح می شود به ویژه انتقاداتی که از سوی محافل حوزوی همچون مرکز تخصصی مهدویت یا آیت الله مکارم شیرازی نسبت به این مستند شده است، اگر پاسخی دارید بفرمایید؟
  حدود یک سال و نیم است که مباحث فکری این مستند در سایت های مرتبط با این مستند که آدرس آن در آخر این فیلم نیز آمده، شروع شده است؛ و هر یک از این مباحث از جمله سید خراسانی و سفیانی و شعیب ابن صالح نیز مقالات بیش از 100 صفحه ای دارد و با حضور فعالان عرصه مهدویت و مشتاقان عرصه مهدویت این مباحث و شبهات پیرامون آن شبانه روزی در طول این یک سال و نیم گذشته مطرح و به آن ها پاسخ داده شده است. ولی فیلم نامه را حدود دو الی سه ماه از اواخر تابستان89 نوشتیم و کار اجرایی فیلم هم دو ماه یعنی آذر و دی به طول انجامید.

  محتوای فیلم و پایه و اساس آن، بر اساس روایاتی است که اکثرا در کتاب های معتبر مهدوی ما هست، یعنی 60 الی 70 درصد این روایات قوی‌السند هستند و نزدیک به 30درصد نیز روایات ضعیف‌السند داریم؛ البته ضعیف‌السند نه این که مردود باشند ولی اعتقاد به آن ها کمتر است اما کسی نمی تواند آن‌ها را رد کند؛ و همچنین کتاب عصر ظهور نوشته علامه کورانی که از برجسته ترین اندیشمندان مباحث مهدوی است، یکی از منابع اصلی ما در ساخت این مستند بوده است؛ ایشان روایات را از لحاظ اعتبار، سند، درستی و نادرستی و همچنین چینش بر اساس مباحث آخرالزمانی به شکل بی نظیری تحلیل و بررسی کرده است؛ اتفاقا چند وقت پیش ما یک مصاحبه ای با ایشان داشتیم که باز در آن جا روی توضیحات خود در این کتاب تأکید کردند.

  مرکز مهدویت که به نوعی انتقاداتی را نسبت به ما و مجموعه ما وارد کرده اند یکی از اشکالات شان این بوده که روایات ما ضعیف السند بوده و همچنین گفته اند اصل مصداق شناسی اشکال دارد. ببینید! بالاخره ما این همه روایتی که داریم برای چیست؟ در مورد شخصیت سفیانی، شخصیت شعیب ابن صالح، سید خراسانی؛ صدها روایت داریم، آیا این ها بدون حکمت است؟؛ جزئی ترین صفات سفیانی توسط معصومین(ع) بیان شده است، از جمله رنگ چشم، رنگ صورت و ... همچنین در مورد شخصیت های دیگر آخرالزمان نیز روایاتی آمده است. این روایات، برای آن است که انسانهای آخرالزمان و مسلمانان عصر ظهور این شخصیت ها را بشناسند و در مقابلش موضع درست بگیرند.
  انتقادهایی به سی دی شما شده است...

  برخی از انتقادهایی که وارد شده به جا بوده است، اما برخی دیگر از آن ها از تهمت گرفته و دروغ و این که گفته می شود دست خارجی‌ها در ساخت این مستند در کار است و یا کار منافقین، صهیونیست ها، فراماسونرها و ... است؛ هرکسی که ما را می شناسد و به ویژه آن هایی که به منزل ما رفت و آمده دارند و ما را به عنوان کارگردان این فیلم می شناسند، به این سخنان می خندند؛ بدانیم گروه مبشران ظهور که متولی اصلی این مستند است یک گروه مردمی است که از همه طیف ها و اقشار مختلف مردم از جمله طلبه، بسیجی، سپاهی و ... در آن عضویت دارند. به هیچ جایی وابسته نیستیم و این که تهمت می زنند که بودجه مستند «ظهور بسیار نزدیک است» از پول های کلان از فلان جریان شناخته شده تأمین شده، دروغ و تهمت است؛ این که می گویند این پول ها از فلان گروه و فلان فرد گرفته شده است و تهمت می زنند، برای مان مهم نیست، آقا(رهبری) فرمودند که مسائل را اصلی و فرعی کنید و ما دقت کردیم که در این راه به مسائل فرعی نپردازیم.

  چند نفر روی پروژه ساخت«مستند ظهور بسیار نزدیک است» کار کردند؟

  بخش فکری اش را نمی شود گفت دقیقا چند نفر بوده اند، چرا که در طی یک سال و نیم گذشته روی مباحث فکری این مستند با افراد بسیاری کار کردیم، که حدود چند صد نفری می شدند که البته این تعداد به صورت مستقیم برای فیلم کار نکردند اما در این موضوعات تحقیق انجام داده‌اند، اما به طور مستقیم شاید بیش از 10 نفر برای تولید فیلم نامه و فراهم کردن محتویات و همچنین اجرای این مستند داشته ایم.

  فارغ از برخی از اشکالات ظاهری به سی دی «ظهور بسیار نزدیک است»، و اینکه می گویند هزینه این فیلم از کجا آمده؟ و ...، برخی از اشکالات محتوایی دیگر نیز نسبت به این مستند مطرح است؛ از جمله این که عنوان می شود که در کتاب بیان الائمه که شما نیز در این مستند از آن نام برده اید آمده است که شعیب ابن صالح که شما او را احمدی نژاد معرفی کردید، فردی است که از شام(سوریه فعلی) قیام می کند نه از ایران و یا اشکالات محتوایی دیگر؛ برای این اشکالات محتوایی چه پاسخی دارید؟ و این که عنوان می شود در این مستند نباید تطبیق‌ها صورت می گرفت؛ آیا این انتقاد را می پذیرید؟
  ببینید! ما محققی مثل علامه کورانی را داریم که در کتاب عصر ظهورش تطبیق را بارها انجام داده و هم در مصاحبه آخری که با ایشان داشتیم و در حال حاضر نیز در سایت ما وجود دارد، گفتند که تطبیق اشکال ندارد؛ به علاوه این که ما وقتی تطبیق های خود را در مستند ظهور بسیار نزدیک است خدمت ایشان گفتیم از جمله سید خراسانی بودن مقام معظم رهبری را، ایشان گفتند که خیلی امیدواریم اما قطعی نباید گفت؛ علاوه بر آن در مورد شعیب ابن صالح هم صحبت کردیم و گفتیم که نشانه ها به آقای احمدی نژاد می خورد که علامه کورانی باز هم با گفتن انشاالله، که این ها یعنی تطبیق های ارائه شده از سوی ما در مستند ظهور بسیار نزدیک است را به صورت ضمنی و تلویحی تأیید کردند؛ همچنین در مورد پادشاه عربستان پرسیدیم و گفتیم احتمال دارد این ملک عبدالله، همان عبدالله موعود روایت باشد، که ایشان گفت احتمالش خیلی زیاد است و ما امیدواریم و منتظر حوادث عربستان هستیم؛ ولی ما هیچ دلیل روایی و عقلی نداریم که نباید تطبیق صورت بگیرد؛ البته اگرتطبیق، قطعی باشد، اشتباه است ولی تطبیق احتمالی، هیچ مشکلی ندارد و بسیاری از بزرگان نیز آن را تأیید کرده اند. و حتی تطبیق احتمالی اگر صحیح هم نباشد هیچ فاجعه ای رخ نمی دهد؛ برای مثال مخالفان ما مطرح می کنند که شخصیت شعیب ابن صالح چندین بار مطرح شده است؛ مثلا یک بار آقای هاشمی رفسنجانی را به شعیب ابن صالح تطبیق داده اند و گفته اند ایشان شعیب ابن صالح است، یک بار سردار صفوی و یک بار سردار شمخانی؛ اولا این افرادی که مطرح کرده اند، دلیل محکمی برای آن نداشته اند، صرف یکی دو نشانه که آن ها را گفته اند و این تطبیق را انجام داده اند، حال آن که تطبیق علاوه بر داشتن نشانه ها، باید دلایل عقلانی هم داشته باشد و بعد هم این که، تا کنون که این تطبیق ها مشخص شده که اشتباه است هیچ مشکلی رخ نداده که حالا بخواهد تطبیق ما اگر صحیح هم نباشد فاجعه ای رخ دهد. علاوه بر تمام این‌ها برای مثال برای شعیب ابن صالح بودن سردار صفوی بنده ندیدم که یک مقاله علمی هم نوشته شده باشد اما برای اثبات شعیب ابن صالح بودن آقای احمدی نژاد بالای صد صفحه مقاله فقط در سایت ما نوشته شده است و محققین مختلفی در این زمینه مطلب دارند و علاوه بر آن، ما برای اولین بار، ایشان را به عنوان شعیب ابن صالح مطرح نکردیم بلکه بنده 4 الی 5 محقق می شناسم که آقای احمدی نژاد را به عنوان شعیب ابن صالح قبول دارند و از آن جمله آقای شادی فقیه در لبنان است که در کتاب «احمدی نژاد و انقلاب جهانی پیش رو»، مسئله شعیب ابن صالح بودن آقای احمدی نژاد را به عنوان اولین نفر مطرح کرده است.


  برخی انتقاد می کنند که تطبیق های صورت گرفته در مستند «ظهور بسیار نزدیک است»، با توجه به حجم کار و تبلیغاتی که روی آن صورت گرفته است، اگر درست نباشد، ممکن است به اعتقادات مردم لطمه وارد کند.

  ببینید! اول از همه، در این فیلم، ما این تطبیق ها را احتمالی مطرح کردیم و احتمال هم اشکالی ندارد؛ یعنی شما نشانه ها را بررسی کن و بعد احتمالات را بیاور و آن طرف قضیه هم عده ای معتقدند که اگر این تطبیق ها درست باشد و در آینده نزدیک، ظهور رخ ندهد، چه؟ آیا آسیب خواهد بود؛ باید ابعاد دیگر قضیه هم بررسی شود که اگر این مباحثی که محققین مطرح کردند درست باشد و اگر ما واقعا در آستانه ظهور باشیم و در اثر بدبینی و عدم باور و عدم آمادگی ما، وارد این برهه بسیار مهم شویم، آن موقع می دانیم چه آسیب بسیار مهمتری هست؟؛ مانند این است که شما وارد یک مصیبت بزرگتری شوید و آمادگی نداشته باشید؛ همانند فتنه های آخرالزمان که شدید است؛ یکی از حکمت هایی که ائمه معصومین(ع) در روایات مختلف نشانه های ظهور و نشانه های شخصیت های آخرالزمان را بیان کرده اند برای این است که مردم آخرالزمان برای زمانی که امر ظهور تحقق پیدا می کند آماده شوند و با تلفات کمتری این فتنه های آخر الزمان را پشت سر بگذارند و علاوه بر آن از خبر نزدیکی ظهور انرژی، آمادگی و نیرو بگیرند؛ ما اگر در آستانه ظهور باشیم و در آستانه فتنه های بزرگ و سختی های آستانه ظهور باشیم اما یک موج منفی مردم را غافل کند که این گونه نیست، و تأثیر بگذارد و ما با این حالت وارد شویم، آسیب های بیشتری را متحمل خواهیم شد و این چیزی است که مخالفان، آن را در نظر نمی گیرند.

  با مخالفت هایی که از طرف حوزه علمیه و به ویژه شخص آیت الله مکارم شیرازی با این مستند شده است، چه کار می خواهید بکنید؟

  ما اخباری داریم که افرادی نزد آیت الله مکارم رفته اند و خبرهای جعلی و دروغ در مورد مستند ظهور بسیار نزدیک است برای ایشان بیان کرده اند من‌جمله این که گفته اند، ده ها میلیون نسخه از این سی دی به صورت تکثیر و به صورت رایگان توزیع شده و همچنین هزینه چند میلیاردی از طرف یک گروه سیاسی به ما داده شده است. دروغ به این بزرگی را که تهمتی آشکار به دست اندرکاران فیلم که با صداقت و خلوص وارد این عرصه شده اند وارد نموده اند، که ما شکایت به مراجع قانون ی را حق محفوظ خود می دانیم؛ آیت الله مکارم در چنین فضایی تحت تأثیر قرار گرفته اند و ما در خواست کرده ایم که به محضر ایشان برویم و حقیقت ماجرا را برای ایشان بازگو کنیم.

  ما یک بچه حزب اللهی هستیم و خود بنده طبق علاقه ای که به این موضوع داشتم از 12سال پیش وارد این عرصه شدم؛ ما بشارت بزرگان را داریم؛ شما اگر صحبت های مقام معظم رهبری را در نظر بگیرید، بشارت های آقای احمدی نژاد را به عنوان برگزیده و منتخب مردم مورد توجه قرار دهید که ایشان در هر سخنرانی بشارت ظهور را می دهند؛ پس ایشان هم نعوذبالله آلت دست دشمنان است و به فرموده بعضی ها پول کلان می گیرد و ...؟!!؛ این اشتباه است که آن چیزی که خودمان قبول نداریم منتسب به گروه های معجول سیاسی و بیگانگان و خارجی ها کنیم؛ البته یک سری انتقادها به کار ما هم وارد است؛ ما که نگفتیم کار ما بی ایراد است؛ نقد وارد است، اشکال هم هست؛ اما همانطورکه آقا(رهبری) فرمودند نقد منصفانه؛ نه این که هتاکی و توهین مانند این که عنوان شود که این ها یک عده جوان هستند که سواد خواندن حدیث هم ندارند که خوب این توهین است؛ در حالی که ما در گروه مبشران ظهور به عنوان تهیه کنندگان این فیلم، از وجود تحصیل کردگان حوزه و دانشگاه بهره می بریم. آیا درست است که بگوییم این ها منافق اند، صهیونیستی هستند، یا فراماسونر هستند و دست خارجی ها در کار است و یا این شایعه کنند که این ها را گرفته اند و در زندان هستند؟؛ این ها توهین، تخریب و تهمت است.


  با توجه به سخنانی که بر اساس مستند «ظهور بسیار نزدیک است» نسبت به عوامل آن بیان می شود و شما آن ها را تخریب و توهین تلقی می کنید، برای روشن شدن قضایا، بفرمایید هزینه ساخت مستند ظهور نزدیک است، از کجا تهیه شده است؟

  گروه مبشران ظهور بیش از هزار نفر عضو رسمی دارد؛ چیزی حدود 7 الی 8 میلیون تومان هزینه تولید مستند ظهور نزدیک است شده است که درخواست کمک در سایت خودمان داشتیم که از میان اعضا، از 5هزار تومان، 50هزار تومان، 500هزار تومان کمک داشتیم؛ حتی یکی از خانم هایی که عضو گروه ما بود، طلاهای خود را فروخته و کمک به این کار کرده است. خودمان به تنهایی در مؤسسه فرهنگی مبشران ظهور این کار را انجام داده ایم و اگر شما هم این مستند را دیده باشید متوجه می شوید که این فیلم، فیلمی حرفه ای هم نیست و مشخص است که گروهی آن را ساخته که آماتور هستند. اولین فیلم مان بود که آن را ساخته ایم و هزینه اش هم برای ما کم نبوده است؛ در مورد کار توزیع هم خود ما بیش از 80 الی 90هزار عدد سی دی توزیع داشتیم که بخشی از این را به صورت صلواتی دادیم چون بانی داشتیم و یک بخشی هم پولش را گرفتیم. البته جدای از این ها نسخه های دیگری هم توسط خود مردم و به صورت خودجوش توزیع شده است؛ برای مثال طلبه بزرگواری در تهران با هزینه شخصی خودش 6هزار نسخه از این مستند را تکثیر و به صورت صلواتی در اختیار مردم قرار داده است؛ یا بسیاری از طلبه هایی که بنده خودم آن ها را می بینم می گویند که ما تعدادی از این مستند ها را تکثیر کردیم؛ حتی افراد متعددی تماس می گیرند که ما می خواهیم تعدادی از این سی دی ها را کپی کنیم، اشکالی ندارد؟ می گوییم خیر؛ خود ما از این کار استقبال می کنیم و ....؛

  به نظر شما صرف تکذیب کردن اتهاماتی که به شما مطرح می شود، کافی است؟ برنامه ای ندارید تا با نهادهای حوزوی که با مطالب مطرح شده در مستند «ظهور بسیار نزدیک است» به صورت علنی مخالفت کرده اند از جمله مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم و همچنین مراجع عظام تقلید دیداری داشته باشید و این توضیحات را به آن ها بگویید؟

  اتفاقا در صدد انجام این کار هستیم؛ چرا که برخی از دوستان همین پیشنهاد را مطرح کرده اند که گروه ما با مراجع عظام تقلید و به ویژه آیت الله مکارم شیرازی دیداری داشته باشیم و به صورت رو در رو همین مسائل را خدمت ایشان مطرح کنیم و انشاالله در آینده نزدیک این اتفاق رخ خواهد داد. البته برخی از دوستان دیگر ما نیز پیشنهاد جلسات مناظره را با منتقدان این مستند داشته اند.
  آیا در جلسه نقد مستند «ظهور بسیار نزدیک است» که چندی پیش توسط مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم و در مدرسه فیضیه برگزار شده بود، حضور داشتید؟
  ما به اتفاق دوستان مان حتی در جلسه نقد مستندی که خودمان ساخته بودیم، حضور پیدا کردیم و حتی خود من پیشنهاد دادم که بنده همین جا بیایم و جواب این نقدها را بدهم که مسئولان مرکز تخصصی مهدویت قبول نکردند و گفتند این جا نمی شود. اما انشاالله در آینده مشابه این جلسات هست که ممکن است پرسش و پاسخ باشد یا حالت مناظره داشته باشد که در آن ها حضور فعالی خواهیم داشت؛ در آینده نیز یک جلسه ای با اعضای مرکز تخصصی مهدویت خواهیم داشت. البته باید بگویم این طور نیست که همه با مستند ظهور نزدیک است مخالفت کرده باشند؛ عده ای مخالفت کرده اند و عده ای هم حمایت و حتی استقبال هم کرده اند؛ مثلا حاج آقا قائم مقامی که از متخصصین مباحث مهدویت هستند و بارها در برنامه های تلویزیونی هم حضور پیدا کرده اند، از این کار ما استقبال کرده اند؛ حتی تماس گرفتند و تشکر کردند و وقتی ما به دیدار ایشان رفتیم خیلی زیاد از ما و کار ما استقبال کردند؛ یا حاج آقای شجاعی که از اساتید حوزه هستند از مجموعه مستند بسیار حمایت کرده اند؛ یا مثلا حاج آقای پناهیان صحبت کردند و با وجود جو تخریبی که نسبت به این فیلم وجود داشت، به صورت تلویحی کار ما حمایت کرده اند و بیان کرده اند که روایاتی که اسناد ضعیف السند ما هستند را نباید رد کنیم و باز گفتند که مصداق شناسی احتمالی هم مجاز و درست است.

  هدف شما از ساختن مستند «ظهور بسیار نزدیک است» چه بود؟
  احساس مسئولیتی که ما در قبال این مسئله داشتیم باعث شد که این فیلم را بسازیم؛ به علاوه آن که آیه صریح قرآن کریم است که می فرماید «نصر من الله و فتح قریب و بشر المؤمنین» به این معنی که یاری و نصرت خداوند نزدیک است و این را بشارت دهید به مؤمنین. ما اعتقاد داریم که بنا به فرمایش بزرگان و تحقق نشانه های ظهور در برهه حساس تاریخی هستیم؛ یعنی در آستانه ظهور قرار داریم و جامعه باید از آن مطلع شود. اما متأسفانه خیل عظیمی از مردم ما درگیر مباحث غیر مهم، مباحث مادی و مسائل غیرضروری هستند و از این واقعه بسیار مهم که همان نزدیکی ظهور باشد غافل شده اند.

  شما می گویید می خواهیم مردم را آگاه کنیم که ظهور نزدیک است؛ از سوی دیگر افرادی نیز هستند، که با وجود آن که اعتقاد دارند در حال حاضر در دوره آخرالزمان قرار داریم، جزو منتقدان شما هستند، و به خاطر همین تطبیق ها عنوان می کنند که انگیزه های سیاسی سازندگان این مستند به انگیزه های معنوی شان می چربد. خود شما به عنوان کارگردان این مستند بگویید، آیا انگیزه های سیاسی نهفته ای در ساخت مستند ظهور نزدیک است داشتید؟

  به نظر ما امام زمان(عج) که در یک فضای خلاء، ظهور نمی کنند، بلکه در همین فضایی مانند همین فضای فعلی، در همین عرصه های سیاسی، با همین شخصیت ها و با همین آدم ها، ظهور می کنند؛ بالاخره آدم هایی که مقابل این شخصیت های تطبیق داده شده در این مستند، موضع گرفتند باید تکلیف شان را مشخص کنند. مثلا ممکن است وقتی امام زمان(عج) آمدند و این فردی که بینش سیاسی اش مخالف شماست از امام زمان(ج) حمایت کرد، چرا که افراد در زمان ظهور امام زمان(عج) یا با ایشان موافق هستند یا مخالفت می کنند؛ به این ترتیب می توان گفت که ناخواسته مسائل مهدوی با مسائل سیاسی گره خورده و در هم تنیده هستند، چون سیاست ما عین دیانت ماست؛ ولی اگر کاری را تنها با انگیزه سیاسی انجام دهیم می شود سیاسی کاری و سیاست بازی و این کاری غیر خدایی است که ارزشی هم ندارد و قطعا این گونه کارها نیز به نتیجه مطلوب نخواهد رسید. سیاستی که مدنظر ماست، همان سیاستی است که حضرت امام خمینی(ره) به ما آموخت و البته این سیاست همان سیاستی است که آقا(رهبری) برای ما روشن کردند. یعنی محور اصلی ما ولایت فقیه است و هرکس با این محور است با ماست و هرکسی که با این محور نیست، به نظر ما راه درستی را نمی رود.

  بخشی از انتقادهایی که از مستند ظهور نزدیک است، می شود این است که در این مستند برای ظهور امام زمان(عج) وقت تعیین شده، حال آن که طبق روایات متعدد توقیت حرام است است؛ در این باره چه می گویید؟
  ما مقالات متعددی در این باره داریم و آن چیزی که مد نظر این روایات است، تعیین تاریخ دقیق ظهور است. به نظر ما هر چه به زمان ظهور نزدیک شویم خود به خود این مسائل روشن می شود و این مانند این است که بعد از اذان صبح هر لحظه که به طلوع خورشید نزدیک تر می شویم، هوا روشن تر می شود. به نظر ما زمان فعلی که در آن قرار داریم، چنین فاصله زمانی تا موقع ظهور امام زمان(عج) است. یعنی اعتقاد داریم که با رخ دادن نشانه های ظهور، در یک محدوده زمانی تا ظهور هستیم. ائمه اطهار(ع) می فرمایند که اولین علامت حتمیه ظهور را که دیدید، عاشورای بعدی ظهور است؛ و این یعنی قبل از ظهور با اولین علامت حتمیه، ظهور مشخص شده است و همچنین با رخ دادن برخی نشانه ها یک محدوده زمانی به وجود می آید. مثلا انقلابات مردم مشرق زمین که برخی معتقدند، از زمان آغاز آن تا ظهور امام عصر(عج) فاصله زمانی کمی وجود خواهد داشت. البته ما تعیین تاریخ ظهور را مردود می دانیم و در هیچ کجای فیلم تعیین تاریخ ظهور صورت نگرفته است.

  با توجه به این که شما فرمودید هدف ما مطلع کردن مردم از این که در زمان ظهور قرار داریم، است، و از سوی دیگر فرمودید طبق روایات اعتقاد داریم که با یک نشانه حتمیه، ظهور امام عصر(عج) بسیار نزدیک است؛ می خواستم از جنابعالی بپرسم که آن یک نشانه چه بود که یک سال و نیم گذشته این باور را در شما به وجود آورد که ظهور نزدیک است و انگیزه ای شد برای این که مستند «ظهور بسیار نزدیک است» را بسازید؟ با توجه به این که یک سال و نیم گذشته، هنوز انقلابات مردم مشرق زمین شروع نشده بود.
  ما یک سال و نیم پیش ابتدا به صورت راه اندازی یک وبلاگ فعالیت خود را شروع کردیم و بعد که هم که این وبلاگ تبدیل به سایت شد به صورت ویژه تری در موضوع مهدویت کار کردیم. در همان زمان ها یک سری کلیپ هایی کوتاه که در مورد ظهور و توسط برخی از دوستان ما درست شده بود را دیدیم، و همین شد که دیدیم هیچ راهی بهتر از این راه که در عین بهترین، کم هزینه ترین و از تأثیرگذارترین شیوه هاست وجود ندارد تا بتوانیم مردم را نسبت به مسئله ظهور، آگاه کنیم.

  جزئیات بیشتری در مورد این کلیپ را شرح دهید؟
  کلیپی به نام شمع سوخته بود که توسط یکی از دوستان مان ساخته شده بود.

  در این کلیپ، چه نشانه هایی از ظهور آمده بود؟
  همین انقلابات مردم مشرق زمین

  انقلابات مردم مشرق زمین که یک سال و نیم پیش صورت نگرفته بود

  در سی دی خودمان می گویم.

  سؤالم را دوباره تکرار می کنم، شما یک سال و نیم پیش چه نشانه هایی از ظهور امام زمان(عج) را دیدید که متوجه نزدیکی ظهور شدید و خواستید با ساختن مستند «ظهور بسیار نزدیک است»، مردم را مطلع کنید؟
  بنده با علاقه ای که به مباحث مهدوی داشتم و دارم، از سال 78 یعنی حدود 12سال پیش، روی این موضوعات و مباحث مهدوی کار کردم. همان زمان نشریه ای با نام رایحه ظهور داشتم؛ بنابراین می توان گفت که پیش زمینه ای برای ساخت مستند ظهور بسیار نزدیک است داشتم.

  پس نشانه ای از ظهور که یک سال و نیم پیش باعث شد شما به ساخت مستند ظهور نزدیک است اقدام کنید، را ندارید بیان کنید؟
  همانطور که گفتم ما از سال 78 پیش زمینه فعالیت در این عرصه را داشتیم تا این که سال 87 و در نیمه شعبان آن سال، حضرت آقا(رهبری) در سخنرانی گفتند که امروز دنیا حقیقتا پر از ظلم و جور شده و جهان تشنه عدالت و نسیم مهدوی است که فردای آن روز نیز روزنامه ها این را پوشش دادند و گفتند که این فرمایشات آقا(رهبری) رنگ و بوی نوید نزدیکی ظهور می دهد. علاوه بر آن یک یا دوماه دیگر در ماه رمضان همان سال بود که بازهم آقا(رهبری) بشارت ظهور دادند، چرا که فرمودند نسل کنونی فلسطین آزادی قدس را خواهد دید که طبق روایات، آزادی فلسطین و قدس در زمانی ظهور رخ خواهد داد؛ بنابراین این فرمایش نیز یکی دیگر از بشارت های ظهور بود؛ بنابراین دو بشارت بزرگ در فاصله کوتاه توسط مقام معظم رهبری انگیزه قدرتمند برای حضور پررنگ ما در عرصه مهدویت و بشارت ظهور شد.

  این بشارت ها را امام خمینی(ره) هم داده بودند؛ بفرمایید آن یک نشانه ظهور که شما را به سوی ساخت مستند ظهور نزدیک است، کشاند چه بود؟
  ما فعالیت های متفاوتی در مباحث مهدویت داشتیم، حتی قبل از این که تصمیم به ساخت مستند ظهور نزدیک است بگیریم. قدم اول، بشارت های بزرگان و در رأس آن ها آقا(رهبری) بود؛ همچنین بشارت های مراجع و آقای احمدی نژاد؛ بشارت های ظهور این ها بود که باعث شد، فعالیت های خود را تشدید کنیم و اقدام به ساخت مستند ظهور بسیار نزدیک است بگیریم. در همین راستا بود که 6ماه پس از راه اندازی وبلاگ، گروه مبشران ظهور را ایجاد کردیم؛ البته به غیر از کار وبلاگ نویسی، نشریه ای با نام بشارت ظهور هم داشتیم که 4صفحه روزنامه ای بود و آن را در نمازجمعه های قم، تهران و اصفهان توزیع کردیم. اما در کل انگیزه ما برای ساخت مستند ظهور نزدیک است، از سخنان بزرگان، رهبری و آقای احمدی نژاد بود؛ البته همانطور که گفتم قبلا ما انگیزه داشتیم، اما بعد از بشارت های این ها این انگیزه ها تقویت شد.

  چرا وقتی مستند ظهور نزدیک است را ساختید، پیش مراجع تقلید موجود در قم نرفتید، تا آن ها به عنوان متخصصان امور دینی اگر اشکالی درباره آن دیدند به شما بگویند و شما نیز آن ها را رفع کنید، تا این که کار به این انتقادات نکشد که از جمله مهمترین آن ها موضع گیری آیت الله مکارم شیرازی در روز اول فروردین و در مسجد جمکران بود؟
  این عرصه یک عرصه چالشی است و هزینه کردن از بزرگان باید با دقت صورت گیرد، در جایی که آیت الله بهجت و ناصری هم تخریب می شوند . اولا این که ما جدای از روحانیت نبودیم، چرا که کتاب عصر ظهور علامه کورانی هم پایه و اساس «مستند ظهور بسیار نزدیک است» می باشد؛ که خوب ایشان، از متخصصین برجسته مباحث مهدوی و روحانی بزرگواری هستند که اصلا از لبنان تنها به عشق انقلاب اسلامی، به ایران آمدند و در قم سکونت گزیده اند. مبحث دوم در مورد انتقاداتی است که به ما شده و عمده آن ها نیز روی بحث مصداق شناسی صورت گرفته است که در این مورد باید گفت ما برای بررسی این موضوع که تطبیق هایی که صورت گرفته است حرمت دارد یا نه در محضر علامه کورانی حاضر شدیم و بحث هایی را انجام دادیم. برای مثال در مورد مقام معظم رهبری که عنوان سید خراسانی عصر ظهور به ایشان اطلاق شده است، عملکرد ایشان برای ما ملاک بود. مقام معظم رهبری بارها در مقابل عنوان سید خراسانی که به ایشان نسبت داده شده است، سکوت کرده اند؛ به علاوه آن بارها از دفتر ایشان استفتاء کرده اند که آقا(رهبری) شما سید خراسانی عصر ظهور هستید یا نه؟ که باز چیزی جز سکوت دیده نشده است. که البته نمی توانند به صورت علنی و مانند ما بگویند که سیدخراسانی هستند، چون قطعا با اعلام چنین چیزی از سوی ایشان، تخریب ها و تهمت هایی را ممکن است به ایشان بزنند؛ خلاصه کلام این که همین سکوت ایشان، برای ما کافی است. لازم است این را هم بگویم که علمای ما نیز نمی توانند به صورت مستقیم وارد چنین موضوعاتی شوند چون تخریب ها به سراغ ایشان نیز خواهد رفت؛ برای مثال یک بشارت بزرگی از آیت الله بهجت(ره) وجود دارد که گفته بودند حتی پیرمردها هم ظهور را خواهند دید، اما می بینیم که به ایشان نیز توهین شد، چرا که دو سال پیش یکی از افراد برجسته در یکی از سخنرانی هایش گفت که هر کسی بگوید ظهور نزدیک است دروغ گو است حتی اگر از بزرگان باشد. یا جالب است بدانید دوهفته پیش نیز یکی دیگر از همین افراد شناخته شده گفت که هر کسی که گفته است که پیرمردها نیز ظهور را خواهند دید توقیت کرده است و طبق روایات هرکس توقیت کند کذاب است. یعنی به طور غیر مستقیم به مرحوم آیت الله بهجت توهین کردند. می بینیم که آسیب هایی هست و مراجع تقلید هم نمی توانند مستقیما وارد این موضوع شوند.

  اکثر مردم مسلمان ایران، شاید آن طور که باید، آقای کورانی را نشناسند تا حرف ایشان را سندی برای مقبولیت کامل مستند «ظهور بسیار نزدیک است» بدانند. سؤال من این است که چرا همانطور که از ایشان برای ساخت این مستند مشورت گرفتید، از مراجع دیگری چون آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله سبحانی، آیت الله جوادی آملی، و ... مشورت نگرفتید؟
  کار بررسی نشانه های ظهور، کار اجتهادی نیست، که فرد ملزم باشد در این موضوع از مرجع تقلید خود پیروی کند. کار بررسی نشانه های ظهور یک کار تحقیقی است که هر محققی می تواند مطالبی را پیرامون نشانه های ظهور استخراج کند. برای مثال شخصیتی چون علامه کورانی تمام عمر علمی خود را صرف همین بررسی نشانه های ظهور امام زمان(عج) کرده است، در حالی که مراجع بزرگوار تقلید و شناخته شده ما، همزمان 50علم را ممکن است فرا بگیرند اما کمتر کسی مانند علامه کورانی وجود دارد که تمام عمر علمی خود را صرف این موضوع تخصصی کرده باشد و قطعا ایشان بهتر می توانند در این زمینه اظهار نظر کنند. اما متأسفانه می بینیم که برخی از مراجع تقلید ما می گویند که دست خارجی ها در ساخت مستند «ظهور نزدیک است» بوده است.

  انتقاد دیگری که در مورد مستند ظهور بسیار نزدیک است مطرح می شود این است که چرا در این مستند از آیت الله بهجت که از دنیا رفته اند مطالبی عنوان شده است و آن گونه که روی سخنان ایشان مانور داده شده، روی مراجع تقلید در قید حیات و زنده مانور داده نشده است. در این باره چه می گویید؟
  ما از آیت الله مکارم، آیت الله نوری همدانی، آیت الله جوادی آملی، آیت الله خزعلی و ... نیز سخنانی را در همین مستند ظهور بسیار نزدیک است، بیان کردیم، ایشان چندین بار بشارت ظهور امام زمان(عج) را داده اند. به علاوه آن که دفتر آیت الله بهجت(ره) نیز مطالب عنوان شده در مستند ظهور نزدیک است را تکذیب نکردند و حتی به صورت تلویحی و به نحوی دیگر آن را تأیید کردند. وقتی ما از روایات 1400سال پیش استفاده می کنیم، چرا نباید از سخن آیت الله بهجت که دوسال پیش رحلت کرده اند استفاده شود؟

  سخن پایانی خود را به هر صورتی که مایلید بیان کنید؟
  اعتقاد دارم همانگونه که در سال 84، در مقابل یک حقیقت بزرگ، یک عده ای از بزرگان موضع گرفتند؛ آن هم موضع نادرست در مقابل یک نهضتی که می خواست در سال 84 آغاز شود و معلوم هم شد که موضع شان اشتباه بوده است و در مقابل آن ها اکثریت مردم به همراه برخی از خواص، موضع درست گرفتند، در حال حاضر نیز، عده ای از خواص در مقابل حقیقت بزرگ که همان در آستانه ظهور قرار داشتن است، و این حقیقت روز به روز نیز آشکارتر و ملموس تر می شود، ایستاده اند. در روایات نیز آمده است که زمانی که حضرت امام عصر(عج) ظهور می کنند، عده ای از خواص، عده ای از علماءی، البته نه همه شان، مقابل امام زمان(عج) قرار می گیرند؛ این مهم را باید مد نظر داشته باشیم. همچنین این را هم باید مدنظر داشته باشیم که مقام معظم رهبری گفته اند که در فتنه 88، عموم مردم بدون خواص پیروز و موفق شدند، در حالی که عده ای از خواص یا مردود شدند یا نمره بسیار ضعیف گرفتند؛ معتقدیم الان هم که این گونه است چرا که می بینیم عده ای از خواص در مقابل حقیقت نزدیک شدن به ظهور عده ای از خواص می ایستند. انشاالله روز به روز که به زمان ظهور امام زمان(عج) نزدیک می شویم، نشانه ها آشکارتر می شود و قطعا در این شرایط باید مواضع افراد آشکارتر شود و افراد و گروه های مختلف ناچارند که موضع شان را مشخص کنند. مسئله مهمتر از این فیلم مستند و مسائل و حواشی پیرامون آن این است که خود ظهور امام زمان(عج) در حال نزدیک شدن است و نشانه اش هم، همین تحولات خاورمیانه است که روایات مربوط به زمان نزدیک شدن به ظهور، آن ها را پیش بینی کرده اند. انشاالله در آینده نزدیک شاهد ظهور امام زمان(عج) خواهیم بود.

  منبع : تابناک
  آخرین ویرایش توسط persian_sky در تاریخ 2011-Apr-08 انجام شده است

 10. 3 کاربر از persian_sky برای پست مفید تشکر نموده اند:


 11. Top | #56

  • دوســـــت جـــــــدید
  • تاریخ عضویت
   13-May-2010
  • رشته تحصیلی
   زندگی
  • محل سکونت
   تهران
  • پست‌ها
   53
  • سپاس
   95
  • 66 تشکر در 38 پست
  • دریافت
   0
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   7
  • امتیاز
   11

  پیش فرض پاسخ: آیا ظهور نزدیک است؟

  البته بسیاری از شخصیت های دینی و حتی اخبارم به این مستند گیر دادن و اونو مشکل دار دونستن
  قاصد روزان ابری , داروگ کی میرسد باران؟؟

 12. 3 کاربر از eerrffaann برای پست مفید تشکر نموده اند:


 13. Top | #57

  • ناظم سابق
  • تاریخ عضویت
   04-Dec-2010
  • رشته تحصیلی
   مهندسی برق صنعتی
  • مقطع تحصیلی
   لیسانس
  • دانشگاه
   غاز غلنگ سیتی
  • تخصص
   زیاده تو چی میخوای داشته باشم؟
  • محل سکونت
   destiny land
  • پست‌ها
   3,694
  • سپاس
   6,538
  • 11,288 تشکر در 3,368 پست
  • دریافت
   17
   اهدای کتاب
   11
  • قدرت امتیاز دهی
   42
  • امتیاز
   2712

  پیش فرض پاسخ: آیا ظهور نزدیک است؟

  بله این مورد رو بنده هم شنیدم

 14. 2 کاربر از CYRUS88 برای پست مفید تشکر نموده اند:


 15. Top | #58

  • کاربر فعال تالار صنایع هوایی
  • تاریخ عضویت
   17-Jul-2010
  • رشته تحصیلی
   جنگ سالار
  • محل سکونت
   میدان جنگ
  • پست‌ها
   1,163
  • سپاس
   4,542
  • 1,349 تشکر در 619 پست
  • دریافت
   174
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   14
  • امتیاز
   586

  پیش فرض پاسخ: آیا ظهور نزدیک است؟

  چی بگیم ما ؟ موندیم این وسط کی راست میگه کی دروغ ؟ ولی یه چیز رو می دونم و اون اینه که یه تعدادی از بالا بالاها دوست دارند با احساسات و عقل مردم بازی کنند . همه این ها خواب و خیاله . اگه قرار باشه این کارها انجام شه من هم می تونم ادعا کنم رییس جمهور ایندم ! اصل اینه که به این مسوولان بیاند این حرفها رو بزنند کمی هم کار مملکتی کنند هم بهتر هست . همین زلزله ژاپن ، اونها حرف نزدند ، عمل کردند . ولی ما چی تا دلتون بخواد حرف می زنیم ولی کو عمل !
  ادولف هیتلر بزرگ : حقیقت همان دروغی است که بارها و بارها تکرار شده ...

 16. 3 کاربر از فیلدمارشال رومل برای پست مفید تشکر نموده اند:


صفحه 6 از 6 ابتداابتدا ... 3456

اطلاعات تاپیک

کاربران حاضر در این تاپیک

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک هستند. (0 عضو و 1 مهمان)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

قوانین ارسال

 • شما نمی‌توانید تاپیک جدید ارسال کنید.
 • شما قادر به ارسال پاسخ نیستید .
 • شما نمی‌توانید فایل ارسال کنید.
 • شما نمی‌توانید پست ‌های خود را ویرایش کنید.
 •  
دانشجو در شبکه های اجتماعی
افتخارات دانشجو
لینک ها
   
سایت برگزیده مردمی در چهارمین و پنجمین جشنواره وب ایران
سایت برگزیده مردمی در چهارمین و پنجمین جشنواره وب ایران
به دانشجو امتیاز دهید:

آپلود مستقیم عکس در آپلودسنتر عکس دانشجو

توجه داشته باشید که عکس ها فقط در سایت دانشجو قابل نمایش می باشند.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1