رساله معماری
سایت علمی دانشجویان ایران

صفحه 4 از 7 ابتداابتدا 1234567 آخرینآخرین
در حال نمایش 31 تا 40 از مجموع 61

تاپیک: عوارض خود ارضایی در نوجوانان

 1. Top | #31

  • کاربر ممــــــــتــاز
  • تاریخ عضویت
   12-Dec-2010
  • رشته تحصیلی
   Law
  • محل سکونت
   Please do not search about me
  • پست‌ها
   545
  • سپاس
   4,194
  • 4,275 تشکر در 1,101 پست
  • دریافت
   5
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   19
  • امتیاز
   1247

  پیش فرض پاسخ: عوارض خود ارضایی در نوجوانان

  نقل قول ارسالی توسط psychologist 1 مشاهده پست
  در مورد منبع این تاپیک سوال شده بود که از کجاست در اصل مقصر منم که دیر اومدم منبع این تاپیک از صحبتهای درس روانشناسی فیزیولوژیک من و استاد آسیب شناسی و ویراستاری بنده میباشد.
  هرچند که حرف امام صادق حجت است، ولی بهتر است دیگر نظریات هم بدونیم. که فردا جای بحث شد. ساکت نمونیم، بتونیم دفاع یا رد کنیم (دانشجو نباید سیب زمینی باشد- این رو می دونید کی گفته؟؟؟

  از دوستان می خواهم جهت رسیدن به نتیجه، از منابع رشته های خود در این زمینه توضیح بفرمایند.

  جرم خودکشی تدریجی ! - خودارضایی -


  منبع این مطلب سایت تبیان می باشد

  یکی از جرایم دیگر که متاسفانه به دلایل گونه گون در جامعه جوان ما سرایت می نماید جرم خود ارضایی (استمنا) است که علیرغم گزارشات پزشکی متعددی همچون گزارش ذیل این مقاله که آسیبهای جدی این جرم به روح وجسم را بیان کرده، هنوز هم شاهد ارتکاب آن هستیم!

  هرجند قانون مجازا ت اسلامی در حقوق موضوعه ایران ،حکم بی نظیر مذهب شیعه در مورداستمناء را به صراحت نپذیرفته است لیکن بر اساس اصل 167 قانون اساسی باید عینا همین حکم از فتاوای فقهای امامیه استفاده شودو مجازات گفته شده صادر شود.

  اصل 167قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:

  قاضی موظف است کوشش کند حکم هر دعوا را در قوانین مدونه بیابد و اگر نیابد با استناد به منابع معتبر اسلامی یا فتاوای معتبر، حکم قضیه را صادر نماید و نمی‌تواند به بهانه سکوت یا نقص یا اجمال یا تعارض قوانین مدونه از رسیدگی به دعوا و صدور حکم امتناع ورزد.

  اکنون ضمن تأکید بر این نکته که بررسی جایگاه این کار و ممنوع وجرم دانستن آن و تاکید بر لزوم مجازات آن به منظور

  در درجه نخست :پیشگیری از ارتکاب یا تکرار آن با توجه به اطلاع رسانی تبیان .

  در وهله دوم: توصیه و انعکاس خواست مردم شیعه ومتدین مان برای اجرای این احکام شیعه که قانون هم تایید کرده است می باشد ؛در این باره نکاتی تقدیم شما می نماییم .

  اهمیت این مقایسه (حقوق ایران با فقه شیعه) قطعاً وقتی بیشتر روشن می گردد که به اصل 12 قانون اساسی «مذهب رسمی ایران شیعه جعفری اثنی عشری است و این اصل الی الابد غیرقابل تغییر است...» توجه شود.

  براین پایه سید مرتضی فقیه بزرگ ارجمند شیعه (ره) در قرن پنجم در بیان این حکم بی نظیر شیعه می گوید:

  ازجمله چیزهایی که تنها مذهب امامیه قایل به آن بوده (و آن را با دلیل محکم و روشن بیان نموده است) این است که هرکس با دست خود اقدام به جرم استمناء نماید، باید با تازیانه بر دست او آنقدر به شدت زده شود که سرخ شود اما باقی فقهای مذاهب دیگر (غیر امامیه) یا اصلا به حرمت آن قایل نیستند یا حداکثر آن را گناه صغیره میدانند"1
  در روضة البهیة شهید ثانی نیز میخوانیم که امیر المومنین (علیه السلام) نیز همین مجازات را را در این مورد اجرا کرده است و البته اسباب ازدواج آن فرد را نیز از بیت المال فراهم آورده است.

  هرجند قانون مجازات اسلامی در حقوق موضوعه ایران ،حکم بی نظیر مذهب شیعه در مورداستمناء را به صراحت نپذیرفته است لیکن بر اصل 167 قانون اساسی باید عینا همین حکم از فتاوای فقهای امامیه صادر شود.

  شایان ذکر است فقه شیعه احکام خود را کاملا برطبق مصالح و مفاسد میداند از همین رو گزارشات پزشکی همچون گزارش ذیل درستی و علمی بودن این مبنای صحیح شیعه را به خوبی نشان میدهد؛

  گزارشی پزشکی از parsiteb.com با عنوان استمنا (خود ارضایی) چه تاثیراتی بر زندگی زناشوئی دارد؟

  این مقاله که به طور خلاصه به عوارض استمنا، تحقیقات دانشمندان در این باره و مسائل پیرامون آن می پردازد؛اینگونه می نویسد:

  بسیاریاز محققین و افراد صاحب نظر در این باره مقالاتی را ارائه کرده اند؛ نقطه مشترکی که در این مقاله ها به نظر می رسداین است که رابطه جنسی یک نیاز طبیعی میباشد اما آیا خود ارضایی می تواند جایگزین رابطه جنسی شود؟ انجام عمل خودارضایی در هر شرایطی امکان پذیر است چون در ذهن ما شخص خاصی جهت رابطه پردازش شده و ما با انجام اعمالی خاص باعث ارضاء شدن خود می می شویم، هم در رابطه جنسی و هم در خود ارضایی عمل ارگاسم صورت می گیرد هر دوی آنها می تواند لذت بخش باشد اما تاثیر کدامیک بر روی ما بیشتر است؟ همانطور که ذکر شد در خود ارضایی اندام خود را وادار می سازیم تا طی یک رابطه مجازی به ارگاسم برسد اما در یک رابطه جنسی تمامی اندامهای بدن با یکدیگر همکاری دارند دیگر نیازی نیست که ما در ذهن خود محیطی را بازسازی کنیم یا شخصی را بازسازی کنیم پس ذهن در آرامش بیشتری قرار میگیرد از این رو تاثیر روحی و روانی بسیار مفیدی به همراه دارد.

  آثار منفی جسمی روحی و جنسی اعتیاد به خودارضایی و تاثرات آن بر رابطه جنسی و زندگی زناشویی

  افرادی که زود تحریک می شوند و برای ارضای خود به سوی خود ارضایی میروند بدانند که خود ارضایی تحریک پذیری را به میزان زیادی افزایش می دهد از این رو تنها با این کار عطش خودرا زیادتر کرده اند. فردی که به خود ارضایی اعتیاد دارد مطمئنا در زندگی زناشویی خود در رابطه جنسی با شریک خود دچار مشکل جدی خواهد شد این فرد از رابطه جنسی حقیقی به ارگاسم نخواهد رسید پس نخواهد توانست خود و شریک جنسی خود را ارضاء کند و از رابطه جنسی حقیقی لذت ببرد. اینگونه افراد معمولا انسانهای سردی خواهند شد. از تاثیرات روحی اعتیاد به خود ارضایی می توان بی حوصلگی، عدم تمرکز، لاغری، ناتوانی جسمی، سردردهای میگرنی را نام برد. اعتیاد به خودارضایی آسیبهای زیادی از نظر جنسی به فرد وارد می سازد و در خانمها می تواند باعث شود تا عمل لقاح و تخمک ریزی به درستی انجام نگیرد و یا هرگز صاحب فرزند نشوند و یا اینکه فرزند آنها ناقص به دنیا خواهد آمد. مطمئن باشید علائم منفی خود ارضایی از سنین جوانی آغاز می شود.

  اصل 167قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:
  قاضی موظف است کوشش کند حکم هر دعوا را در قوانین مدونه بیابد و اگر نیابد با استناد به منابع معتبر اسلامی یا فتاوای معتبر، حکم قضیه را صادر نماید و نمی‌تواند به بهانه سکوت یا نقص یا اجمال یا تعارض قوانین مدونه از رسیدگی به دعوا و صدور حکم امتناع ورزد.

  پرخاشگری نیز یکی از عوامل اعتیاد به خودارضایی میباشد؛

  خود ارضایی در دین اسلام2 حرام میباشد و جزو گناهان کبیره محسوب میشود و کسانی که مبتلا به استمنا (خود ارضایی) هستند، بعدها مبتلا به بیماری زود انزالی میشوند که این بیماری تاثیر بسیار منفی بر روابط زناشویی دارد و در بسیاری از موارد منجر به طلاق میگردد زیرا این افراد نمیتوانند همسر خود را به اوج لذت جماع (ارگاسم) برسانند و این مسئله موجب سرخوردگی شدید زن میشود.

  برخی دیگر از آثار منفی این جرم عبارتند از:

  . خودارضایی حالت خواب آلودگی بهمراه دارد.

  .خود ارضایی باعث بهم ریختگی وضعیت فکری و هوشیاری انسان می شود.

  خود ارضایی بینایی را نیز تحت تاثیر قرار میدهد در مردان خارج شدن بیش از حد اسپرم باعث میشود تا در عمل لقاح قدرت بارگذاری اسپرم آنها کاهش یافته و از اینرو نتوانند صاحب فرزند شود.

  . پوکی استخوان در دوران میان سالی برای خانمها و آقایانی که در دوران نوجوانی و جوانی اعتیاد به خودارضایی داشته اند امری بعید نمیباشد.

  . تاثیر مستقیم خودارضایی بر غدد هیپوتالاموس مغز آسیب جدی بهمراه دارد

  اعتیاد به خودارضایی آسیبهای زیادی بهمراه دارد آیا ارزش آنرا دارد برای لحظاتی لذت خود را از لذت حقیقی یک رابطه جنسی محروم کنیم و به بدن خود آسیب وارد سازیم ؟؟!!

  دکتر رابرت شروکلر یکی از محقیقن بزرگ و اساتید دانشگاه برلین در تازه ترین تحقیقات خود در مورد خودارضایی در 27 سپتامبر 2006 رسما اعلام کرد اگر فردی قصد خودکشی دارد اعتیاد خودارضایی می تواند در درازمدت باعث کاهش رشد تک تک سلولهای بنیادی در انسان شود مسلما می دانیم اعتیاد به خود ارضایی عاملی نیست که باعث مرگ انسان شود اما آسیب های زیادی بهمراه دارد.

  روش ترک خود ارضایی:

  روشی که ساده و عملیست چیست؟

  دوستان عزیز شما به عنوان فردی که قصد ترک خو.د ارضایی را دارید باید راههای زیر را به دقت انجام دهید: همه با هم یعنی از یک گزینه نباید فاکتور بگیرید .

  اولین قدم : از محیطی که در آن زمینه انجام عمل خود ارضایی را دارید دوری کنید مثلا معمولا این کار در تنهایی صورت میگیرد حتی زمانی که تحریک هم نشده اید سعی نکنید زیاد تنها بمانید .

  دومین قدم : زمانی که بیکار هستید یا زمانی که فکر های تحریک کننده به سراغ شما می آیند سعی کنید برای خود یک سرگرمی پیدا کنید و خود را مشغول سازید

  سومین قدم : اگر در هارد سیستم خود یا روی سی دی عکس یا فیلمهای غیر اخلاقی دارید همه آنها رو کنار بگذارید ترجیحا نابود کنید.

  چهارمین قدم : حتی اگر شرایط بالا را هم رعایت کنید امکان دارد باز هم مرتکب خود ارضایی شوید و چون به این عمل اعتیاد داشته اید این یک امر طبیعیست، اما عواقب جبران ناپذیر آن را همیشه به یاد داشته باشید.

  در مقاله آینده ضمن بررسی احکام منحصر به فرد مذهب مان که حقوق موضوعه ایران نیز پذیرفته است در این باره بیشتر سخن خواهیم گفت.
  آخرین ویرایش توسط S.E.N.A.T.O.R در تاریخ 2011-Jun-26 انجام شده است

  خداحافظ همین حالا، همین حالا که من تنهام...
  ...خداحافظ به شرطی که بفهمی ترشده چشمام
  خداحافظ کمی غمگین، به یاد اون همه تردید...
  ...به یاد آسمونی که منو از چشم تو می دید
  اگه گفتم خداحافظ، نه اینکه رفتنت سادست...
  ...نه اینکه میشه باور کرد دوباره آخر جادست!!!
 2. 7 کاربر از S.E.N.A.T.O.R برای پست مفید تشکر نموده اند:


 3. Top | #32

  • مدیـر تـالار روانشنــاسی
  • تاریخ عضویت
   30-Nov-2010
  • رشته تحصیلی
   روانشناسی بالینی
  • مقطع تحصیلی
   کارشناسی ارشد
  • دانشگاه
   آزاد تهران مرکز
  • تخصص
   فروم نویسی
  • محل سکونت
   تهران(دربند)
  • پست‌ها
   3,518
  • سپاس
   22,520
  • 17,084 تشکر در 6,040 پست
  • دریافت
   5
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   39
  • امتیاز
   2519

  پیش فرض پاسخ: عوارض خود ارضایی در نوجوانان

  ممنونم که مارو از نظر حقوق ی آگاه کردید.
 4. 7 کاربر از peyman balini برای پست مفید تشکر نموده اند:


 5. Top | #33

  • کاربر ممــــــــتــاز
  • تاریخ عضویت
   12-Dec-2010
  • رشته تحصیلی
   Law
  • محل سکونت
   Please do not search about me
  • پست‌ها
   545
  • سپاس
   4,194
  • 4,275 تشکر در 1,101 پست
  • دریافت
   5
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   19
  • امتیاز
   1247

  پیش فرض پاسخ: عوارض خود ارضایی در نوجوانان

  خودارضایی از نظر متخصصین اروپایی و سایتهای معتبر پزشکی

  مدیریت بهداشت و درمان دانشگاه میشیگان
  خودارضایی در سنین نوجوانی تمایل به همجنسگرایی را بالا می برد - فعالیتهای روزمره و مفید در کودک را مختل می کند - سبب بروز دردهای مقاربتی در آینده می شود و در توان حفظ عوظ با مشکل مواجه می شود - سبب بروز خارش های موضعی و حتی بروز تروما می شود

  بخش مشاوره سایت یاهو
  مادری در خصوص خودارضایی دختر 16 ساله خود که رفتارش با انجام خودارضایی تغییر کرده بود کمک و راهنمایی خواسته بود . در شرح مشکل دخترش بیان کرده بود که دخترش را زیر نظر داشته و متوجه شده در طی یک روز سه نوبت خودارضایی داشته است . رفتارش بسیار تند و بد شده و از زمانیکه متوجه خودارضایی او شده است ، او را دختری افسرده و گوشه گیر می بیند که دوست دارد تنها باشد . حتی یک نوبت پس از خودارضایی شاهد گریه و افسردگی شدید او بوده است
  مشاور در پاسخ خودارضایی برای دختر ایشان را منع کرده و بیان کرده باید برای بهبودی شرایط روحی او تغییر مکان زندگی بدهند . به بیان بخش مشاوره یاهو خوداراضیی در سنین نوجوانی سبب بروز پرخاشگری و ناملایمات روحی می شود . والدین باید فرزندان را از کودکی با شیوه صحیح ا مسائل جنسی آشنا کنند

  موسسه اسلامی توسعه عدالت - جامعه مسلمانان کانادا

  در این سایت خودارضایی - استمناء - را تجاوز به خویشتن معرفی کرده است . رفتار غیر انسانی که روح و جسم را نابود می کند . هر گونه سوء استفاده از اعضاء جنسی مگر در زندگی مشترک به معنای جنایت به خود و تجاوز به خود است . تجاوز جنسی فقط برخورد جنسی منفی با دیگری نیست بلکه خودارضایی نیز تجاوزی است که عوارضش از تجاوز به دیگران گسترده تر است
  اشاره شده است که : پیامبر (ص) به شدت استمناء را نهی کرده اند . در جایی دیگر بیان شده که عمر از خلفاء اهل سنت در اسلام ، گناه خودارضایی را با سرقت غذا در زمان قحطی یکی دانسته است
  ww.ualcontrol.com

  پایگاه مشاوره کنترل جنسی

  این سایت خودارضایی را یک اعتیاد حاد معرفی کرده و بیان داشته باید افرادی که به خودارضایی - استمناء - روی آورده اند را به مراکز مشاوره و درمان معرفی کرد . باید خودارضایی را متوقف کنند و از تحریک خود به روش لمس عضو جنسی چه در زن و چه مرد پرهیز شود چراکه همچون اعتیاد به مواد مخدر می تواند سبب تخریب جوانان شود

  وابسته به کمپانی نیویورک تایمز
  در این سایت که به مشاوره قبل و بعد از ازدواج می پردازد در سوالی که مطر شده آیا خودارضایی به ازدواج من در آینده صدمه می زند یا نه ، پاسخ داده شده که : خودارضایی - استمنا ء - یک مشکل بزرگ برای زوجین می باشد . خودارضایی شما در قبل از ازدواج تمایلات جنسی شما را به همسرتان کاهش داده و سبب کاهش روابط جنسی و نهایتا عاطفی بین شما خواهد شد . اشتمناء سبب کاهش اعتماد به نفس در شما و صربه های روحی می شود . وقتی می توان رابطه مناسب جنسی با همسر داشت نباید آنرا با خودارضایی در پیش از ازدواج آسیب رساند
  متاسفانه آمار خودارضایی نشان می دهد که مردان بیش از زنان به آن گرفتار هستند . اگرچه آسیب های روحی استمناء در زنان شدیدتر از مردان است .

  پایگاه دکتر یوآو بن - دوو
  وقتی در این پایگاه مطالب مربوط به خودارضایی را مطالعه می کردیم به این حقیقت دست یافتیم که خودارضایی در تمامی کشورها به عنوان یک ایراد بزرگ و مشکل سنین نوجوانی و جوانی شناخته می شود و جالب توجه است که از استمناء با عنوان قاتل جوانان یاد شده است
  در این پایگاه ثبت شده است که :
  در قرن نوزدهم میلادی دانشمندان و بزرگان علم پزشکی به این باور قوی رسیدند که خودارضایی قویا رای انسان کشنده است . چراکه این بیماری و این رفتار مریض گونه جسم و ذهن انسان را هدف گرفته و تخریب می کند . کارشناسان ريال پزشکان ، بهداشتکاران ، مربیان و همه و همه باید از استمناء ترس اشته و معایب آنرا به جامعه منتقل کنند . نگرانی از خودارضایی هیچ ارتباطی به دین و مذهب ندارد بلکه جنبه علمی و استدلالی دارد .
  دانشمندان قویا اعلام کردند که تجربه یک بار خودارضایی می تواند اثرات منفی خود را در جوان بگذارد و او را گرفتار ناهنجاریهای رفتاری کند .عواقب خودارضایی در میان دختران و پسران اروپایی را باید از عواقب طاعون و جنگ جدی تر دانست و آنرا نهی کرد و ممنوع دانست . باید از مقاطع کودکی در خانه و اجتماع و مدرسه قوانین رفتاری خواص در نظر گرفت تا کودک درست جنسیت را بشناسد و در دام خودارضایی در آینده گرفتار نشود . والدین باید کنترل شبانه بر فرزندان خود داشته باشند و رفتار غلط جنسی را به درستی در انها اصلاح کنند . در سالهای گذشته و دور والدین به دلیل ترس شدید از خودارضایی دختران بر روی انها اعمال جراحی برای برداشتن کلیتوریس - چوچوله - انجام می دادند که البته این عمل را نهی می کنیم و باید تربیت درست را مورد توجه قرار داد .
  ترس از خودارضایی را می توان به قرن هجدم اشاره کرد . برای اولین بار در سال 1715 بروشوری با عنوان نگرانی گناه شنیع خودآلودگی به چندین زبان اروپایی نوشته و منتشر شد .در این مقاله عواقب و مشکلات شدید خودارضایی در هر دو جنس دختر و پسر مورد بررسی قرار گرفته بود .
  پزشک سوئیسی ، ساموئل - اوت تیسوت ، در طول دهه 1750 و 1760 نظریه ای هدفمند را در خصوص ترس از استمناء و پیشگیری از آن ارائه داد . وی خودارضایی را مهلک دانست و بیان کرد باید ترس از خودارضایی را مطرح و گسترش داد . باید نوجوان و جوان از معایب این عمل آگاه شوند و از آن دوری کنند . باید با برنامه ریزی هدفنمد و آموزش والدین و مراکز آموزشی در خصوص پیشگیری اقدام کرد .
  در نیمه اول قرن بیستم توجه برخی دانشمندان و محققین به خودارضایی معطوف شد و به عوارض و معایب این رفتار وحشتناک و غیر عقلانی اشاره کردند . گرچه عده ای به دشمنی و مخالفت با این مسائل پرداختند ولی بر اکثریت مردم و کارشناسان این باور حاکم بود که باید از استمناء ترسید و در مقابلش ایستاد .
  مقالات ارزشمندی در سال 1844 در لندن در گروه جزوات ضد استمناء به چاپ رسیدی . مقالاتی با عناوین زیر :

  او جوان است امیدوارم مادرش او را آگاه سازد
  پیری زودرس یک نتیجه قطعی
  آتش را در چشمانش می بینم
  پاهایش رنجور و ناتوان است
  مرگ زود هنگام
  و غیره

  ترجمه: پایگاه شفا

  خداحافظ همین حالا، همین حالا که من تنهام...
  ...خداحافظ به شرطی که بفهمی ترشده چشمام
  خداحافظ کمی غمگین، به یاد اون همه تردید...
  ...به یاد آسمونی که منو از چشم تو می دید
  اگه گفتم خداحافظ، نه اینکه رفتنت سادست...
  ...نه اینکه میشه باور کرد دوباره آخر جادست!!!
 6. 7 کاربر از S.E.N.A.T.O.R برای پست مفید تشکر نموده اند:


 7. Top | #34

  • کاربر ممــــــــتــاز
  • تاریخ عضویت
   12-Dec-2010
  • رشته تحصیلی
   Law
  • محل سکونت
   Please do not search about me
  • پست‌ها
   545
  • سپاس
   4,194
  • 4,275 تشکر در 1,101 پست
  • دریافت
   5
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   19
  • امتیاز
   1247

  پیش فرض پاسخ: عوارض خود ارضایی در نوجوانان

  من دوست ندارم متکلم والوحده بشم، لطفا دیگر دوستان هم برای حصول به نتیجه کمک کنند.

  خداحافظ همین حالا، همین حالا که من تنهام...
  ...خداحافظ به شرطی که بفهمی ترشده چشمام
  خداحافظ کمی غمگین، به یاد اون همه تردید...
  ...به یاد آسمونی که منو از چشم تو می دید
  اگه گفتم خداحافظ، نه اینکه رفتنت سادست...
  ...نه اینکه میشه باور کرد دوباره آخر جادست!!!
 8. 8 کاربر از S.E.N.A.T.O.R برای پست مفید تشکر نموده اند:


 9. Top | #35

  • دوســـــت جـــــــدید
  • تاریخ عضویت
   07-May-2011
  • رشته تحصیلی
   عمران
  • محل سکونت
   jfvdc
  • پست‌ها
   33
  • سپاس
   79
  • 141 تشکر در 31 پست
  • دریافت
   0
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   6
  • امتیاز
   12

  پیش فرض پاسخ: عوارض خود ارضایی در نوجوانان

  حالا نوبت نظرات مخالف هستش
  دوستانی که منابع تائید مفید بودن خودارضایی دارن ، روو کنن تا بررسی کنیم و حتم دارم که منابع ضرر خودارضایی از منابع فوائد بیشتر و معقول تر خواهد بود
  باتشکر

 10. 9 کاربر از bahzadd برای پست مفید تشکر نموده اند:


 11. Top | #36

  • کاربر ممــــــــتــاز
  • تاریخ عضویت
   12-Dec-2010
  • رشته تحصیلی
   Law
  • محل سکونت
   Please do not search about me
  • پست‌ها
   545
  • سپاس
   4,194
  • 4,275 تشکر در 1,101 پست
  • دریافت
   5
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   19
  • امتیاز
   1247

  پیش فرض پاسخ: عوارض خود ارضایی در نوجوانان

  خود تون ببینید بهتر است.

  http://www.askdin.com/archive/index.php/t-683.html

  تو این یکی نکوهش کرده

  http://www.porseshkadeh.com/question/28172.aspx

  بقیش دیگه با بقیه ی دوستان
  آخرین ویرایش توسط S.E.N.A.T.O.R در تاریخ 2011-Jun-27 انجام شده است

  خداحافظ همین حالا، همین حالا که من تنهام...
  ...خداحافظ به شرطی که بفهمی ترشده چشمام
  خداحافظ کمی غمگین، به یاد اون همه تردید...
  ...به یاد آسمونی که منو از چشم تو می دید
  اگه گفتم خداحافظ، نه اینکه رفتنت سادست...
  ...نه اینکه میشه باور کرد دوباره آخر جادست!!!
 12. 6 کاربر از S.E.N.A.T.O.R برای پست مفید تشکر نموده اند:


 13. Top | #37

  • کاربر ممــــــــتــاز
  • تاریخ عضویت
   12-Dec-2010
  • رشته تحصیلی
   Law
  • محل سکونت
   Please do not search about me
  • پست‌ها
   545
  • سپاس
   4,194
  • 4,275 تشکر در 1,101 پست
  • دریافت
   5
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   19
  • امتیاز
   1247

  پیش فرض پاسخ: عوارض خود ارضایی در نوجوانان

  استمنا یا اونانیسم یا ماستور باسیون یا خود ارضایی ( مرجع کامل اطلاعات ) به این سایت هم سر بزنید بد نیست

  خداحافظ همین حالا، همین حالا که من تنهام...
  ...خداحافظ به شرطی که بفهمی ترشده چشمام
  خداحافظ کمی غمگین، به یاد اون همه تردید...
  ...به یاد آسمونی که منو از چشم تو می دید
  اگه گفتم خداحافظ، نه اینکه رفتنت سادست...
  ...نه اینکه میشه باور کرد دوباره آخر جادست!!!
 14. 8 کاربر از S.E.N.A.T.O.R برای پست مفید تشکر نموده اند:


 15. Top | #38

  • یار همیشگی
  • تاریخ عضویت
   03-May-2011
  • رشته تحصیلی
   کامپیوتر
  • محل سکونت
   شیراز
  • پست‌ها
   945
  • سپاس
   14,823
  • 6,777 تشکر در 1,722 پست
  • دریافت
   3
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   20
  • امتیاز
   1239

  پیش فرض پاسخ: عوارض خود ارضایی در نوجوانان

  نقل قول ارسالی توسط S.E.N.A.T.O.R مشاهده پست
  استمنا یا اونانیسم یا ماستور باسیون یا خود ارضایی ( مرجع کامل اطلاعات ) به این سایت هم سر بزنید بد نیست
  مرسی دوست عزیز بابت منابع
  همه پلهای پشت سرم را خراب کردم...

  از عمد!!!

  راه اشتباه را نباید برگشت!!!!

 16. 3 کاربر از hildaa برای پست مفید تشکر نموده اند:


 17. Top | #39

  • یار همیشگی
  • تاریخ عضویت
   03-May-2011
  • رشته تحصیلی
   کامپیوتر
  • محل سکونت
   شیراز
  • پست‌ها
   945
  • سپاس
   14,823
  • 6,777 تشکر در 1,722 پست
  • دریافت
   3
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   20
  • امتیاز
   1239

  پیش فرض پاسخ: عوارض خود ارضایی در نوجوانان

  با تشکر از همه دوستانی که توی بحث شرکت کردن
  به نظرم هر کسی تو هر موضوعی یه دید و نظری داره
  ولی در مورد این موضوع اگر بیایمو کاری به منابع از لحاظ اسلامی و غیر اسلامی
  و غرب و شرق و.......
  نداشته باشیم و تنها با عقل و شعور خودمون موضوع رو نگاه کنیم
  میبینیم که خود ارضایی نه 100% خوبه نه 100% بد!
  ولی ضررش (چه روحی چه جسمیش) این قدر از فایدش بیشتر هست
  که این امر به عنوانه یک امر بد یا بیماری معرفی شده
  و حتما عوارض روحی و جسمیش وجود داره
  و قابل انکار نیست

  البته اینا نظر من بود
  همه پلهای پشت سرم را خراب کردم...

  از عمد!!!

  راه اشتباه را نباید برگشت!!!!

 18. 7 کاربر از hildaa برای پست مفید تشکر نموده اند:


 19. Top | #40

  • کاربر ممــــــــتــاز
  • تاریخ عضویت
   12-Dec-2010
  • رشته تحصیلی
   Law
  • محل سکونت
   Please do not search about me
  • پست‌ها
   545
  • سپاس
   4,194
  • 4,275 تشکر در 1,101 پست
  • دریافت
   5
   اهدای کتاب
   0
  • قدرت امتیاز دهی
   19
  • امتیاز
   1247

  پیش فرض پاسخ: عوارض خود ارضایی در نوجوانان

  این وبلاگ رو ببیند (لینک)

  قسمتی از متن وبلاگ...

  - افراد از اين طريق می توانند بدون اينکه تحت فشار باشند در زمانی که احساس راحتی می کنند و در خلوت خودشان با بدنشان آشنا شوند. اينکار در زندگی آينده شان هم به آنها کمک می کند تا از رابطه جنسی با همسرشان لذت بيشتری ببرند و بتوانند او را در دادن لذت به آن ها هدايت کنند.

  پژوهش های اخيرکه در مجله انجمن اورولوژيست های آمريکا به چاپ رسيده، حاکی از آن است که اگر مردی در طول زمان حيات جنسی خود يعنی از زمانی که بالغ می شود بطور مرتب خودارضايی داشته باشد (اما نه بيش از قائده) احتمال دچار شدنش به سرطان پروستات کمتر است.

  - برای خانم ها خودارضايی مکرر ايرادی ندارد به شرط اينکه به صورت يک مشغوليت فکری در نيايد که از زندگی روزمره باز بمانند.

  به امید اون روزی که مشکلات تمام جوانان حل بشود
  آخرین ویرایش توسط S.E.N.A.T.O.R در تاریخ 2011-Jun-27 انجام شده است

  خداحافظ همین حالا، همین حالا که من تنهام...
  ...خداحافظ به شرطی که بفهمی ترشده چشمام
  خداحافظ کمی غمگین، به یاد اون همه تردید...
  ...به یاد آسمونی که منو از چشم تو می دید
  اگه گفتم خداحافظ، نه اینکه رفتنت سادست...
  ...نه اینکه میشه باور کرد دوباره آخر جادست!!!
 20. 7 کاربر از S.E.N.A.T.O.R برای پست مفید تشکر نموده اند:


صفحه 4 از 7 ابتداابتدا 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

کاربران حاضر در این تاپیک

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک هستند. (0 عضو و 3 مهمان)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

قوانین ارسال

 • شما نمی‌توانید تاپیک جدید ارسال کنید.
 • شما قادر به ارسال پاسخ نیستید .
 • شما نمی‌توانید فایل ارسال کنید.
 • شما نمی‌توانید پست ‌های خود را ویرایش کنید.
 •  
دانشجو در شبکه های اجتماعی
افتخارات دانشجو
لینک ها
   
سایت برگزیده مردمی در چهارمین و پنجمین جشنواره وب ایران
سایت برگزیده مردمی در چهارمین و پنجمین جشنواره وب ایران
به دانشجو امتیاز دهید:

آپلود مستقیم عکس در آپلودسنتر عکس دانشجو

توجه داشته باشید که عکس ها فقط در سایت دانشجو قابل نمایش می باشند.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1