تمدید زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی

راه های مقابله با استرس کنکور
تیر 14, 1396
تکنولوژِی و نشانگان مجرای مچ دست
تیر 16, 1396

تمدید زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی

 

عضو هیئت‌رئیسه دانشگاه آزاد در پاسخ به سوالی درباره مدت زمان اعلام شده توسط معاون آموزشی وزیر علوم برای تمدید زمان انتخاب رشته توسط داوطلبان نیز گفت: خبر مطرح شده توسط آقای شریعتی را باید تصحیح کنیم.

وی گفت: طی هماهنگی که با سازمان سنجش و آقای خدایی داشتیم، زمان انتخاب رشته به مدت 10 روز از 17 تیر لغایت 27 تیرماه توسط دانشگاه آزاد اسلامی تمدید شده است.

صالح اسکندری با تاکید بر تعامل مثبت وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی به داوطلبان اطمینان داد این زمان فرصت مناسبی است تا داوطلبان با دقت بیشتری اقدام به انتخاب رشته نمایند.

عضو هیئت‌رئیسه و مسئول امور رسانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر توافقات صورت گرفته در کمیسیون آموزش و با اشاره به نامه رئیس کمیسیون آموزش به وزیر محترم علوم که آن را در اختیار خبرنگاران قرار داد، گفت: براساس مصوبه کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری کلیه رشته محل‌هایی که پذیرش دانشجوی دکتری دارند، به آنها مجوز پذیرش دانشجوی ارشد نیز داده می‌شود.

اسکندری افزود: همچنین در رشته محل‌هایی که دوره کارشناسی‌ارشد داشتند و حداقل یک دوره فارغ‌التحصیل داده‌اند به آنها نیز مجوز پذیرش داده می‌شود.

مسئول امور رسانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به سومین مصوبه کمیسیون آموزش افزود: در رشته محل‌هایی که حداقل 3 استادیار تمام وقت داشته باشند مجوز کارشناسی‌ارشد اعطا می‌شود.

وی درباره این مصوبه به این تبصره تصریح کرد: چنانچه در برخی رشته محل‌ها 2 استادیار تمام وقت و حداقل دو استادیار یا بالاتر به صورت نیمه وقت حضور دارند صرفا برای یک سال مجوز پذیرش دانشجوی ارشد داده می‌شود.

اسکندری در پایان تصریح کرد: براساس مصوبه کمیسیون آموزش کلیه 2900 رشته محل‌های حذف شده مشمول شرایط این مصوبه بوده و پیش‌بینی می‌کنیم ابتدای هفته آتی تمام رشته محل‌ها مورد تایید شورای گسترش وزارت علوم قرار گیرد.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو