در گذشت استاد برجسته دانشگاه‌های جهان اسلام

راه اندازی بنیاد هوا و فضا در دانشگاه شیراز
آبان 1, 1395
امکان مطالعه سلولی با استفاده از اطلس جدید
آبان 1, 1395

در گذشت استاد برجسته دانشگاه‌های جهان اسلام

استاد بشیر جزایری، استاد دانشگاه‌های ایران، عراق و الجزایر سرانجام در سن ۷۰ سالگی درگذشت.

 بشیر جزایری، گوینده رادیو و تلویزیون و همچنین استاد دانشگاه‌های ایران، عراق و الجزایر در سن ۷۰ سالگی بر اثر عارضه مغزی در بیمارستان شهید رجایی تهران درگذشت.

 وی که به سبب خواندن اشعار موزون و با محتوایش نزد مقام معظم رهبری مورد تفقد ایشان نیز قرار گفته است، در اوائل دهه هشتاد میلادی به دلیل وابستگی به جنبش اسلامی عراق، از سوی رژیم بعث حاکم به اعدام محکوم شد و پس از خروج از این کشور، به ایران آمد و به مدت ۳۵ سال، با صدا و تسلطش بر ادبیات و تاریخ معاصر جهان عرب تبدیل به یکی از ستون‌های مهم رادیو عربی و تولیدات تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران شد.

جزایری از پیروان شهید صدر، از معتمدان علامه مرتضی عسکری و میان اندیشمندان و ادیبان جهان اسلام، از مقبولیت برخوردار بود که شاگردان بسیاری را نیز در این راستا تربیت کرد و آموزش داد. مخاطبان ایرانی، خاطره‌ای صوتی نیز از وی دارند و آن، ذکرهای روزانه‌ای است که هر روز از شبکه رادیویی پیام پخش می‌شود.

بر این اساس، مراسم ختم وی روز دوشنبه ۳ آبان از ساعت ۱۵ الی ۳۰ : ۱۶ در مسجد ریحان واقع در میدان فاطمی به سمت بزرگراه شهید گمنام، کوچه اول، سمت راست، کوچه جهانمهر برگزار می‌شود.

همچنین مراسم یادبودی برای روز چهارشنبه ۵ آبان از ساعت از ساعت ۱۴ الی ۱۵: ۳۰ در مسجد بلال صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو