انتشار فراخوان بخش میدانی جشنواره عروسکی دانشجویان

نبود رشته تخصصی تئاتر، بزرگ‌ترین معضل تئاتر دانشجویی مشهد
فروردین 24, 1395
مدارک تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی غیرقابل جعل هستند
فروردین 29, 1395

انتشار فراخوان بخش میدانی جشنواره عروسکی دانشجویان

نمایش میدانی از بخش جنبی چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان، با رویکرد نوآوری، خلاقیت و استفاده از تکنولوژی نوین در نمایش عروسکی، از ۷ تا ۱۳ خرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.

 علاقه‌مندان به نمایش‌های عروسکی که دانشجوی یکی از مراکز آموزش عالی بوده و یا کمتر از یک سال از فراغت تحصیلی آنها گذشته باشد می‌توانند از جانب دانشگاه محل تحصیل و یا فراغت از تحصیل خود در این جشنواره شرکت کنند.

مطابق این فراخوان بازیگر و یا بازی دهندگان عروسک نمی‌توانند در بیشتر از دو اثر متفاوت حضور داشته باشند. بدیع بودن و خلاقیت در ارائه طرح و اجرای آثار در ارزیابی هیات‌های انتخاب تاثیر گذار خواهد بود. هر کارگردان نیز می‌تواند حداکثر با دو اثر در جشنواره ثبت نام کند اما پس از بازبینی هر کارگردان فقط با یک اثر می تواند در جشنواره حضور یابد.

در این فراخوان آمده است که انتخاب آثار در مرحله‌ی بازبینی صورت می‌گیرد و در این بخش صرفا نمایش‌های عروسکی که تا کنون در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکرده‌اند مورد داوری و پذیرش قرار خواهند گرفت.

یکی از نکات قابل توجه در فراخوان تاکید دبیرخانه بر حفظ محیط زیست است که با یک شرط جالب برای پذیرش اثر همراه شده است. در این بند از فراخوان آمده است: در راستای حفظ محیط زیست، دانشجوی هنرمند که در این امور پیشرو می‌باشد در آخرین مرحله پذیرش آثار به جشنواره تمامی اعضای گروه های پذیرفته شده بایستی به ازای هر عضو گروه یک بطری ( نوشابه ویا آب معدنی ) و یا قوطی (نوشابه) به ستاد جشنواره تحویل دهد و از آن پس مجوز ورود و کمک هزینه و سایر امتیازات شامل آنها خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در این بخش فرم تکمیل شده ثبت نام ، اصل گواهی اشتغال به تحصیل یا فراغت از آن که خطاب به دبیرخانه جشنواره چهاردهم باشد. (کپی این مدارک یا برگه انتخاب واحد فاقد اعتبار است)، کپی مدرک نهایی فارغ التحصیلی ( برای فارغ التحصیلان)، چکیده سوابق هنری متقاضی (کارگردان)، عکس پرسنلی از کارگردان اثر در قالب نسخه الکترونیکی آن اعلام شده است.

متقاضیان حضور در این بخش می‌بایست فرم ثبت نام خود را حد اکثر تا تاریخ 14 اردیبهشت 95 به پست الکترونیکی جشنواره به آدرس 14th.puppet.theater@gmail.com ارسال کنند.

بازبینی آثار نمایش میدانی 23 و 24 اردیبهشت 95 و در پلاتو های دانشکده سینما تئاتر واقع در میدان هفت تیر, خیابان شهید مفتح, خیابان شهید ورزنده جنب تالار هنر انجام می‌شود.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی دانشجویان با دبیری محمد تقی پور و توسط دانشگاه هنر در خردادماه 1395 برگزار می‌شود.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو