بزرگترین رویداد قرآنی دانشجویان کشور در مشهد

پذیرش 3200 دانشجوی ارشد و دکتری در سال جاری
مهر 4, 1395
برگزاری اولین همایش بین‌المللی ادبیات تطبیقی در دانشگاه فردوسی مشهد
مهر 5, 1395

بزرگترین رویداد قرآنی دانشجویان کشور در مشهد

محمدرضا فراهانی در نشست خبری بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد افزود: این جشنواره یک رویداد قرآنی بی نظیر و منحصر به فرد می باشد که از ویژگیهای خاصی برخوردار است.
وی برگزاری مسابقات قرآن برای نسلهای متفاوت دانشجویان، اساتید و کارکنان را ویژگی این دوره جشنواره ذکر و بیان کرد: پرداختن به سایر فعالیتهای قرآنی از جمله پژوهش، فعالیتهای هنری قرآنی و همچنین تلاوت و حفظ قرآن از دیگر ویژگیهای جشنواره در این دوره است.
معاون وزیر بهداشت ادامه داد: شرکت کنندگان در این جشنواره در رشته های کتبی، شفاهی، کتابخوانی، ادبی و هنری به رقابت خواهند پرداخت.
وی گفت: این دوره از مسابقات در هفت بخش شامل معارف قرآنی، سیره معصومان(ع)، پژوهشهای قرآنی، حفظ و تلاوت قرآن کریم، هنرهای آوایی و کتابخوانی برگزار می شود.
فراهانی به شرکت 25 هزار نفر در این دوره جشنواره نیز اشاره و بیان کرد: شمار شرکت کنندگان در این دوره رشد حدود دو برابری نسبت به سال گذشته که 15 هزار نفر بودند دارد.
وی افزود: افزون بر هزار نفر از اعضای هیات علمی دانشگاهها نیز در این دوره از مسابقات شرکت کرده اند.
معاون وزیر بهداشت گفت: در طول برگزاری این جشنواره چند تکریم نیز از فعالان حوزه معارف و قرآنی خواهیم داشت که از آن جمله می توان به تکریم ‘مجید مجیدی’ کارگردان فیلم محمد رسول الله اشاره کرد.
مراسم آغازین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت شامگاه سه شنبه با حضور دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد آغاز می شود.
بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاههای علوم پزشکی کشور تا 9 مهر ماه در مشهد ادامه دارد.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو