صندلی های موجود دانشگاه های کشور

دندان درد و علت اصلی آن
آبان 26, 1395
آیا زنان قد بلند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری هستند؟
آذر 2, 1395

صندلی های موجود دانشگاه های کشور

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: امسال یک میلیون و ۷۰۰ هزار صندلی در سطح دانشگاه های سراسر کشور وجود دارد.

محمد فرهادی عصر امروز شنبه در نشستی با روسای دانشگاه های سطح استان کردستان که در سالن جلسات دانشگاه کردستان برگزارشد، ظرفیت پذیرش امسال دانشگاه ها به غیر از دانشگاه آزاد را حدود ۸۰۰ هزار نفر ذکر کرد وگفت: امسال ۸۴۰ هزار نفر برای کنکور ثبت نام کردند که کمتر از ۸۰۰ هزار نفر سرجلسه آزمون حضور یافتند.

وی عنوان کرد: از تعداد شرکت کنندگان ۵۰۰ هزار نفر انتخاب رشته و در نهایت ۳۵۰ هزار نفر در دانشگاه ها ثبت نام کردند.وی اظهارداشت: با توجه به آمار مذکور یک میلیون و ۲۰۰ هزار صندلی خالی در سال تحصیلی جاری در دانشگاه های کشور وجود دارد که با احتساب دانشگاه آزاد این رقم به یک میلیون و ۷۰۰ هزار می رسد.

وزیر علوم، تحقیقات وفناوری اضافه کرد: پیش بینی شده روند کاهش تعداد دانشجو درسطح کشور تا هفت، هشت سال آینده هم استمرار خواهد داشت بنابراین آموزش عالی نیاز به ساماندهی دارد.

فرهادی ادامه داد: طرح آمایش مراکز آموزش عالی در شورای انقلاب فرهنگی تهیه و تدوین شده و تمامی مراکز باید به مفاد آن تمکین کرده و در راستای اجرایی کردن آن تلاش کنند.

وی با اشاره به وجود ۳۳۴ موسسه غیردولتی و غیر انتفاعی در کشور، عنوان کرد: تا سال ۸۴ تنها ۶۴ موسسه غیر دولتی و غیرانتفاعی داشتیم که این میزان تا سال ۹۲ به ۳۳۴ موسسه افزایش یافت و از این سال تاکنون مجوزی در این راستا صادر نکرده ایم.

وی بر آموزش های غیردولتی و غیرانتفاعی تاکید کرد و اظهارداشت: متاسفانه در طول چند سال اخیر مراکز پیام نور بی رویه گسترش پیدا کردند و از رسالت اصلی خودشان هم تا حدودی غافل شدند.

وزیر علوم اضافه کرد: دانشگاه های پیام نور به منظور آموزش غیرحضوری و یا احداکثر نیمه حضوری راه اندازی شدند که امیدواریم در مسیر این هدف اصلی قرار گیرند.

فرهادی بیان کرد: طرح ساماندهی آموزش عالی د ردولت، شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش عالی مجلس باید دنبال شود.

وی از ثبت نام بالغ بر ۲۰ هزار نفر از اساتید در سامانه جذب دانشگاه ها خبرداد و گفت: از این تعداد تاکنون بیش از دو هزار نفر جذب شدند.

وی اعلام کرد: به تمامی موسسات آموزشی و دانشگاه های آزاد وغیرانتقاعی اعلام شده که اقدام به جذب اساتید کنند و در این راستا هیچ مشکلی وجود ندارد.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو