افزایش ۱۵ درصدی سهم بودجه دانشگاه‌های کشور

درشت اندامان کم خواب
اسفند 16, 1395
قرارگرفتن 14 دانشگاه ایران در فهرست دانشگاه‌های برتر آسیا
فروردین 7, 1396

افزایش ۱۵ درصدی سهم بودجه دانشگاه‌های کشور

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سهم بودجه دانشگاه‌های کشور نسبت به سال گذشته حدود ۱۵ درصد افزایش یافته وعلاوه برآن، اعتبارات ریالی و ارزی خوبی برای تامین تجهیزات علمی، به غیر از بودجه‌های رسمی پیش‌بینی شده است.

محمد فرهادی در آیین افتتاحیه یادمان هنری شهدای گمنام و دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد در جمع خبرنگاران، یادمان هنری شهدا گمنام این دانشگاه را با تمام مقبره‌های شهدا در سایر دانشگاه‌های کشور متفاوت دانست و اظهار داشت: همانطور که شهدا خالصانه از جان شان برای حفظ کشور گذشتند، معماری این بنا نیز خلوص، یکپارچگی و سادگی و عروج را که صفات بارز شهیدان است، به نمایش می‌گذارد.

وی ادامه داد: افتتاح یادمان شهدای گمنام در دانشگاه فردوسی، فضای عطرآگین و معنوی را برای دانشجویان و استادان این دانشگاه فراهم می‌کند.

فرهادی با اعلام اینکه دانشگاه فردوسی مشهد جزو دانشگاه‌های تراز اول ما محسوب می‌شود، تاکید کرد: این دانشگاه با بیش از ۸ هزار عضو هیئت علمی و ۱۵۰۰ دانشجوی غیرایرانی، دارای رتبه اول دیپلماسی علمی در کشور است و تاکنون رشد و توسعه علمی خوبی داشته و امیدواریم جزو دانشگاه‌های تراز اول سطح بین‌المللی نیز قرار بگیرد.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو