کنفرانس ویروس ها

حقایق جالب در مورد روز ولنتاین
بهمن 23, 1396
علت رشد زیاد موهای زائد بدن
علت موی زائد زنان
بهمن 24, 1396

کنفرانس ویروس ها

کنفرانس ویروس هاReviewed by AmirAli Nouri on Feb 12Rating:

توضیح کوتاهی در رابطه با ویروس ها:اکثر ما حداقل ده ها بار در زندگی مان سرما خورده ایم یا دچار آنفلوآنزا شده ایم و در چنین شرایطی، بدن انسان بسیار آسیب پذیر است. تب،لرز، سرفه،سر درد، گلودرد و بسیاری دردهای دیگر، نشانه های ابتلا به بیماری هستند و این بیماری ها توسط ویروس ها وارد بدن انسان شده و به افراد دیگر منتقل می شوند.

ویروس ها صرفا این بیماری های ساده را سبب نمی شوند، بلکه مسبب ایدز، ابولا، هپاتیت و هرپس نیز هستند.

کنفرانس ویروس ها

کنفرانس ویروس ها
کنفرانس پیشرفت ها در تکثیر ویروسی (Viruses 2018 – Breakthroughs in Viral Replication) در تاریخ 7 تا 9 فوریه مصادف با 18 تا 20 بهمن در بارسلونا(اسپانیا) برگزار شد.

پیشرفت قابل توجهی در حوزه درک تکثیر ویروس، ساختار، انتقال، بیماری زایی و ایمنی آنتی ویروس انجام شده . برجسته ترین متخصصان ویروس شناسی از سراسر جهان در کنفرانس Viruses 2018، درخصوص جدیدترین پیشرفت ها و دستاوردها در این حوزه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

این کنفرانس با همکاری دانشکده زیست شناسی دانشگاه بارسلونا برگزار شد. پروفسور مایکل دیاموند از دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس (آمریکا)، دکتر فلیکس ری از انستیتو پاستور (فرانسه)، دکتر لئو جیمز از شورای تحقیقات پزشکی انگلیس، دکتر آملیا نیتو از مرکز بیوتکنولوژی ملی اسپانیا، پروفسور دان لامب از دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (آلمان)، از جمله سخنرانان کنفرانس Viruses  2018 

بودند.

کنفراس ویروس شناسی یکی از معتبر ترین گردهمایی هایی است که خروجی آن بر صنعت دارو سازی تاثیر شایانی می گذارد و خروجی آن همیشه برای پزشکی ملاک تصمیم گیری می گردد.

محورهای اصلی کنفرانس و تعداد مقالات ارائه شده:

موضوعات عمومی درباره ویروس شناسی:  32 مقاله

ویروس شناسی ساختاری: 19 مقاله

تکثیر ویروس ها: 21 مقاله

تکثیر و بیماری زایی ویروس های RNA: 45 مقاله

ژنوم، تکثیر و تجمیع ویروس ها: 31 مقاله

ایمنی ضدویروسی و بیماری زایی ویروسی: 43 مقاله

جایزه ویژه کنفرانس:

جایزه محقق جوان (Young Investigator Prize) کنفرانس Viruses 2018 به دکتر اندرو بی. وارد (Andrew B. Ward) از موسسه تحقیقات اسکرپس (آمریکا) اهدا شد.

با کمی رعایت کردن در عادات روزمره میتوانیم خود را مقابل ویروس ها در امان نگه داریم.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت دانشجو